29 Mar 2020 | Clubs & Facilities |

Daily club golf results

by Golf Australia

Because of the upcoming closure of AAP, the provider of Golf Australia’s club golf results data, this service will be decommissioned in coming weeks. Golf Australia is investigating how to keep aggregated national club results online for Australian golfers via another method.

VIC club golf results

EASTERN SWARD: Par: A: R Kane (8) 2 up. B: R Parker (22) 3 up. C: D Straughair (25) 2 up. Captain's Trophy: R Parker 5 up.

ELSTERNWICK PARK at Brighton: Men: Stableford: J Caspar (23) 40.

FINLEY: Men: Stableford: Div 1: T McCarney (13) 37 cb. Div 2: W Mansell (22) 35. Women: M Polkinghorne (18) 37.

KOORINGAL: Medley: Stableford: A: A Joveski (4) 36 cb. B: L Dingey (15) 39. C: D Gibson (21) 41.

ALTONA LAKES: Men: Stableford: A: I Zadel (12) 38. B: J Machado (17) 35 cb. C: W Trace (21) 36. M Carsola (22) 33.

BOX HILL: Mxd: Stableford: Div 1: D Makin (+2) 39 cb. Div 2: C Johnston (16) 41 cb. Div 3: A Waite (19) 40 cb. Div 4: N Sweeney (31) 39 cb.

BRIGHTON: Medley: Stroke: Trophy: A Salmon (1) 64 cb. C Davis (8) 64.

CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: A: P Kowalski (12) 40. B: G Oliver (26) 42.

CHELTENHAM: Men: Stroke: A: P Sykes (12) 69. B: T Walker (19) 70.

CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Par: A: C Trangadisaikul (7) 4 up. B: L Davies (17) 2 up. C: R Mueller (26) 2 down.

DENILIQUIN: Medley: Stroke: A: G Willoughby (5) 71. B: A Crossley (15) 70. C: A Jenkin (18) 68. D: J Pekin (30) 67.

EASTWOOD: Men: Stableford: A: S Reaby (11) 40. B: G North (16) 42. C: P Jack (23) 38.

FINLEY: Men: Stroke: Div 1: P Beaver (18) 71. Div 2: B Fahey (27) 71 cb. Medal Mar: A Scr: A Purtill 77. A: B Fa hey (27) 71 cb. Cock o' Walk: B Fahey (27) 71 cb. Women: H Wastle (15) 65.

FLINDERS: Men: Stableford: 4B: J Ries (19) A Watson (20) 46. Women: C Wilson (23) J Rex (17) 47.

GARDINERS RUN: Stableford: A: M Minarelli (3) 41. B: M Caligiuri (10) 41. C: J Hutt (24) 42 cb.

GARFIELD: Medley: Stableford: A: P Govaars (13) 39. B: N Howe (16) 40. C: B Styles (21) 43.

GREEN ACRES: Medley: Stableford White: A: B Tan (15) 41. B: G Mortimer (24) 41. C: M Mark (31) 25.

HEATHCOTE: Women: Stableford: H Pianta (36) 40. Men: K Davies (3) 40.

MALLACOOTA: Men: Stroke: Medal Mar: B Gaudion (20) 69.

MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: A: G Formisano (11) 68. B: P Blazey (16) 70. C: G Hutchinson (25) 69.

MELTON VALLEY: Medley: Stroke: A: J Telai (9) 70 cb. B: D Singh (11) 68. C: E Condon (22) 71. D: D Busic (29) 67.

MILDURA: Men: Stableford: A: D Glenister (8) 42. B: A Lay (18) 40. C: G Buchanan (25) 41.

MIRBOO NORTH: Sta bleford: 4B: S Bickerton (7) M Snell (17) 87. D Taylor (19) C Bracecamp (22) 45 cb.

MORWELL: Men: Stableford White: A: P Henderson (8) 39. B: M Dragon (17) 38. C: E Harrison (33) 38.

MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: A: J Robins (11) 39. B: A Ismail (15) 39. C: C Saltmarsh (27) 40.

MYRTLEFORD: Mxd: Stableford: A: J Sheehan (15) 42. B: N Garoni (25) 38 cb. A: M Fitridge (28) 36.

NEANGAR PARK: Mxd: Stableford: A: G McLaine (5) 42. B: D Poole (12) 40. C: B Donald (18) 38. D: X Dunham (22) 41.

PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: A Toleafoa (11) 41. B: M Balsarini (13) 43. C: B Lindsay (30) 41. Women: J Musgrove (28) 37.

QUEENSCLIFF: Mxd: Stableford: A: M Warren (12) 37. A Scr: D Edwards (3) 36. B: B Limb (19) 38. B Scr: G Jenkins (15) 37. C: J Morgan (26) 40. C Scr: P Treble (30) 38.

SPRING PARK: Men: Stableford: S Chodziesner (21) 36.

WANGARATTA: Men: Stableford: A: D Carmody (14) 39. B: T Holden (15) 37. B: T Holden (15) 37.

WERRIBEE PARK: Men: Stableford: A: B Sheean (11) 41. B: S White (14) 38. C: K Selkrig (19) 39. D: T Murphy (27) 37. Women: A: D Davies (26) 37.

WHITTLESEA: Stableford: A: G Shingles (9) 39. B: B Parks (13) 39. C: D Hughes (21) 38.

WONTHAGGI: Men: Par White: A: P Hanley (12) 7 up. B: A Hooten-Shandley (14) 6 up. C: G Rodgers (28) 5 up. Women: Stableford: L Craven (45) 44.

DEEP CREEK: Medley: Par White: C Clark (30) 2 down cb.

GARDINERS RUN: Stableford: A Meissener (8) 37.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: A Lo (17) 38.

HEIDELBERG: Mxd: Stableford: R Wall (19) 43.

MANDALAY: Par White: C Kelly (15) 4 up.

PATTERSON RIVER: Mxd: Stableford: A: R Hayward (10) 40. B: M Probert (23) 38.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: M Dewar (17) 43. B: V Rodwell (24) 34.

TORQUAY: Men: Stableford: A: J Cengic (12) 41. B: W Harris (19) 38. C: A Carmichael (27) 42. Women: E Pearce (18) 37. Visitor: D Stephen (The National 17) 42.

TRARALGON: Mxd: Stableford: P Coles (32) 42.

WANGARATTA: Men: Stableford: L Miller (15) 35 cb. 9-hole: J Millman (36) 19 cb.

ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: G Burns (8) 18.

BAY VIEWS: Men: Stableford White: C Durant (15) 39.

BOX HILL: Mxd: Stableford: Div 1: R Fornieri (10) 38 cb. Div 2: D Fogarty (21) 37. Div 3: S Cave (25) 40.

BRIGHTON: Men: Par White: D Hartigan (17) 3 up. S McQuade (13) 2 up cb. Women: Gold: M McGowan (17) sq. J Mayberry (37) 2 down.

CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: J Ackaoui (6) 42. B: B Edwards (16) 38.

CENTENARY PARK: Men: Stableford: R Selwood (21) 38 cb. Women: S Hanna (24) 32.

CHELTENHAM: Men: Stableford: P Gardner (18) 40 cb.

CHURCHILL WAVERLEY: Snr Stableford: Rowville: D Jaffe (21) 39 cb. Mxd: Irish Team: Endeavour Hills: L Ferreira T Rogacki V Rodrigues C Paul 132.

CLIFTON SPRINGS: Medley: Stableford: A: T Passlow (17) 40. J Stahl (16) 38.

DEEP CREEK: Women: Stableford: N Crebbin (36) 37.

DENILIQUIN: Women: Stroke: A: V Brunker (6) 73. B: A Danckert ( 28) 68.

EASTWOOD: Men: Stableford White: A: D Loonstra (3) 40. B: J Dageforde (19) 39. C: J McGowan (27) 36. Women: Stableford: J Elliot (21) 36.

FLINDERS: Women: Stableford: A: J Smith (35) 2. Men: A: I Holderness (13) 4. B: B Martin (16) 5.

GARDINERS RUN: Snr Par: R Manning (7) 1 up.

GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: P Borstelmann (18) 36.

GREEN ACRES: Women: Stableford: A: M Farrell (29) 38. B: P Thomas (34) 35. Medley: D Matotek (8) 36.

HEIDELBERG: Mxd: Stableford: V Zecevic (20) 36.

HORSHAM: Women: Par: A: S Wynne (21) 1 down. B: K Rook (24) 2 up. C: J Tonkin (32) 3 down.

KERANG: Men: Stableford: A Spitty (+1) 38.

LANG LANG: Men: Stableford White: A Hamilton (14) 37 cb.

MANSFIELD: Men: Stableford White: Div 1: B St Anne (3) 41. Div 2: J Drew (20) 39. Gold: F Zeidler (17) 33. Women: Stableford: 9-hole: Div 1: S Parsons (18) 18. Div 2: L Brook (30) 18.

MELBOURNE AIRPORT: Men: Stablefo rd White: A: G Motherwell (10) 36 cb. B: P Carr (20) 40. C: R Brown (24) 39.

MOE: Men: Stableford: A: J Boyce (10) 37. B: G Brien (15) 38. C: P Young (27) 35.

MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: A: M Hodgson (13) 68 cb. B: L Copeland (22) 67.

MURRAY DOWNS: Par: A: B Hinton (10) 4 up. B: C Hodgson (16) 2 up. C: D Smith (20) 4 up.

MYRTLEFORD: Women: Par: M Fitridge (29) sq.

NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: D Williams (9) 65. B: M Hodges (17) 67.

NORTHERN: Women: Stableford: A: L Galtieri (8) 41. B: M Mulkearns (35) 38. 9-hole: K Murtagh (34) 17 cb.

OAKLEIGH: Veteran: Stroke: 9-hole: P Miller (7) 28 cb. D Stow (7) 28.

PATTERSON RIVER: Men: Stableford: D Tayler (27) 42. Women: A: J Robinson (25) 36. B: H Rawson (29) 38.

PORTARLINGTON: Men: Stableford: A: T Truong (14) 40. B: P Robotham (17) 41. Women: O Bowman (30) 36.

PORTLAND: Medley: Stableford: A: G Clayton (11) 39. B: J Mitchell (18) 43.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: G Payton (9) 38.

RACV HEALESVILLE: Mxd: Stroke: R Mathieson (14) 64.

SHEPPARTON: Men: Stableford White: A: B Goodall (0) 38. B: N Hosie (19) 42.

SOUTHERN: Stableford: Div 1: C Yuan (13) 40. Div 2: S Kim (20) 41. Div 3: S Moran (23) 40.

SPRING PARK: Men: Par: B Thomas (10) 2 up.

TRENTHAM: Mxd: Stableford: T Fletcher (17) 40.

WERRIBEE PARK: Men: Stableford: A: W Kennedy (10) 37. B: W Maxwell (18) 36. C: R Kochevatkin (28) 44.

WODONGA: Women: Stableford: A: J Trethewey (14) 38. B: R Smallacombe (29) 41.

WONTHAGGI: Men: Stableford White: S Kane (11) 43. 9-hole: H Mackinder (19) 20.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: N Moraitis (13) 40. B: R Monro (19) 42. A: P Warner (3) 38. B: B Mahlstsdt (12) 38. C: J Colla (22) 39.

YERING MEADOWS: Women: Stableford: Homestead: A Wilson (33) 42.

ALEXANDRA: Women: Stableford: J Pearson (22) 39.

BACCHUS MARSH WEST: Stableford White: M McHugh (20) 39.

BAY VIEWS: Women: Stableford: A Sadler (21) 32 cb.

BLACK BULL: Men: Stroke: T Rice (19) 68 cb. Women: G Durrant (19) 75.

BOX HILL: Women: Stableford: Div 1: A Tolstrup (23) 33 cb. Div 2: B Ding (37) 31.

BRIGHT: Women: Par: C Burgess (12) 2 up.

BROADFORD: Men: Stableford White: L Dobson 36 cb. P Winnell 36. Women: M Campbell 36. E Hastie 34.

CARDINIA BEACONHILLS: Women: Stableford: G De Hoogd (23) 39 cb.

CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: J Mallon (24) 37 cb. M Williams (32) 33. B Rafferty (34) 39.

COLAC: Mxd: Stableford: A: R Walsh (15) 38. B: L Doyle (21) 42.

CRANBOURNE: Mxd: Stableford: A: G Westwick (5) 39 cb. B: D Peter (15) 41 cb. C: A Leiba (28) 38.

DEEP CREEK: Mxd: Stableford White: A: B Sangah (15) 41. B: L Jones (25) 39.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: J Hunt (6) 36. B: B Dixon (19) 38.

DEVILBEND: Stableford: A: V Vunimasi (7) 37. D Riddell (12) 37. B: I Lobb (17) 37. I Stanton (19) 36. C: L Boyle (23) 38. G Kohler (26) 37.

EASTWOOD: Men: Stableford White: A: T Smith (+2) 38. B: K George (20) 40. C: T Welsh (22) 38.

FINLEY: Men: Stableford: R Sutton (21) 37. Women: Stroke: H Wastle (14) 77.

GARDINERS RUN: Mxd: Stableford White: A: I Iedema (8) 37. B: S Caple (11) 39. C: P Guinane (21) 42.

GOONAWARRA: Men: Stableford: A: J Rich (9) 41. B: T Pietromonaco (13) 40. C: I Penney (21) 36 cb. D: J Reed (36) 38 cb.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: L Colangelo (13) 40. B: D Connell (19) 43. C: B Smith (23) 36 cb.

HEATHCOTE: Women: Stableford: M Sims (34) 29.

HEIDELBERG: Men: Stableford: A: M Nelson (6) 40. B: P Walsh (14) 38. C: M Maloney (26) 40.

HORSHAM: Men: Par: A: H Schier (11) 1 down cb. B: G O'Brien (17) 4 up. C: B Norton (31) 2 up.

KERANG: Women: Stableford: M Dillon (9) 37.

KILMORE: Men: Stableford White: U Popovic (21) 37.

KORUMBURRA: Women: Stableford: J Peters (23) 38 cb.

LANG LANG: Women: Stableford: 4B: L Dehey C Caig 45.

LONSDALE: Stableford: 2B Agg: F Hakins (8) B Ellis (15) 75.

MANDALAY: Mxd: Stableford White: A: A Rachkovski (2) 44 cb. B: F Dyer (30) 41.

MANSFIELD: Stableford: A: D Sedgman (17) 36.

MELTON VALLEY: Par: A: B Ridgway (13) 4 up. B: J Darcy (31) 5 up.

MILDURA: Men: Stableford White: A: G Hazeldene (5) 36. B: F Tippett (26) 38.

MORNINGTON: Men: Stableford: A: G Fitch (5) 39. B: J Maxwell (15) 37. C: G Johnson (23) 38.

MORTLAKE: Stroke: 12-hole: J Palmer (10) 51.

MORWELL: Women: Stableford: J King (17) 41.

MT MACEDON: Men: Par: 2B Agg: I Gill (14) R Toole (16) 7 up. Plate: P Doyle (6) M Burrage (13) 9 down.

MYRTLEFORD: Men: Stableford: E Jones (34) 42.

NORTHER N: Mxd: Stableford: A: C Petruccelli (7) 38 cb. B: J Tenni (18) 39 cb. C: G Gardiner (20) 37. D: J Brebner (44) 39.

ORBOST: Men: Stableford: M Glenister (14) 41.

PATTERSON RIVER: Mxd: Stableford White: R Halford (29) 46.

PORTARLINGTON: Women: Par Yellow: A: A Royal (18) 2 up. B: A Watts (23) 4 up. C: V Carter (31) sq.

PORTLAND: Women: Par: A: L Cumming (18) 4 up. B: J Foster (19) 2 up.

QUEENSCLIFF: Men: Stableford: A: G Jenkins (15) 41. R Burtt (17) 38. B: J Fendyk (18) 42. R Pearce (25) 38. Women: S Merriman (33) 36. A Rowe (34) 31.

RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: N Fowler (18) 38.

RACV HEALESVILLE: Women: Stableford: K Fairbairn (43) 45.

RINGWOOD: Men: Stableford White: A: L Moore (15) 41. B: R Alford (21) 41.

RIVERVIEW: Women: Stableford: C Hurst (34) 39.

SALE: Men: Stableford: A: D Shaw (10) 39 cb. B Johnson (15) 39. B: K Curtis (19) 38. T Claffey (26) 37.

SOUTHERN: Men: Stableford White: Div 1: D Cowled (3) 39 cb. Div 2: P Johansen (13) 41. Div 3: M Shapiro (22) 43.

STRATHALLAN: Men: Stableford: R Harris (11) 36.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: A Ishchenko (27.0) 38.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: D Wilson (12) 41. B: R Dishon (18) 40. C: R Hehir (28) 40. Gold: L Rickard (25) 34.

TORQUAY: Men: Par: A: J Mulder (11) 2 up. B: B Hallinan (13) 4 up. C: P Fox (17) 4 up cb. D: A Scholten (21) 2 up. Resort: R Forbes (20) 3 down cb.

TRARALGON: Women: Stableford: Div 1: M Wylie (21) 37. Div 2: P Coles (33) 37.

WARBURTON: Mxd: Par White: K Bargar (26) 4 up.

WHITTLESEA: Stableford: A: C Griffin (8) 36. B: B Allshorn (16) 38. C: W Loughlin (23) 36.

WONTHAGGI: Women: Stableford: A: A Tschiderer (20) 40. B: C Yann (37) 44.

ALEXANDRA: Men: Stableford: B Newton (11) 39.

ALTONA LAKES: Snr Stroke: 9-hole: G Chase (8) 32.

AUSTRALASIAN: Stroke: A Edmonds (17) 60.

BAIRNSDALE: Mxd: Stableford: G Martine (19) 40. 9-hole: W Prior (12) 18.

BARWON HEADS: Women: Stableford: A: M Poole (10) 40. B: D Burns (34) 41. 9-hole: N Nagle (28) 18.

BAY VIEWS: Men: Stableford: 9-hole: T Strugnell (20) 22.

BLACK BULL: Women: Stableford: E Wyhoon (44) 38.

BOX HILL: Par: Div 1: G Lowe (13) 2 up. Div 2: G Andrews (24) sq cb.

BURNLEY WOMEN: Stableford: A: K Grabau (15) 36. B: M Bennett (30) 43. 9-hole: H Pringle (39) 25.

CENTENARY PARK: Women: Stableford: B O'Mara (27) 34. 9-hole: S Graham (29) 21. Stroke Singles KO f: White: G Neville bt B Lockett 5-3.

CERBERUS: Women: Stableford: M Wright (34) 46.

CHELTENHAM: Men: Stableford: D Shaw (12) 40.

CLIFTON SPRINGS: Men: Stableford: A: N Colbert (9) 39. B: K Gemmell (13) 37 cb. C: R Cugly (20) 38. D: K Brown (24) 40.

DENILIQUIN: Women: Stroke: A: K Leetham (12) 68. B: C Maher (32) 70.

DORSET: Men: Stableford: A: D Mc Intyre (12) 39. B: I Milgate (18) 37. C: K Ruddock (28) 37. Women: D Baker (24) 33 cb. Mxd: 9-hole: K Combridge (24) 22.

EASTWOOD: Women: Stableford: A: J Kidd (19) 39. B: J Luck (27) 34. C: D Christians (33) 39.

FLINDERS: Men: Stableford: A: R Van Cuylenburg (20) 42 cb. B: T Leavesley (25) 43. Women: J Platt (44) 43.

GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: T Dick (20) 69 cb. B: J Browell (22) 68.

GOONAWARRA: Women: Stableford: A: D Eckhardt (27) 37. B: M Larkins (40) 39.

HEYWOOD: Women: Stableford: S McKindley (17) 41.

HORSHAM: Women: Stableford: A: S Wynne (21) 35. B: T Parker (23) 38. C: L Gladigau (39) 33.

HOWLONG: Men: Stableford: A: G Bills (10) 40. B: S Purcivall (17) 36 cb. C: T Bennett (25) 36. Women: K Lowe (20) 38.

IVANHOE: Men: S tableford: P Gibbs (26) 36 cb.

KEW: Men: Stableford: E Paul (2) 39. Women: A: N Anderson (6) 39. B: P Hargreaves (34) 41.

KEYSBOROUGH: Women: Stableford: A: C Horwood (14) 38. B: G Wynd (27) 40. C: G Voce (43) 36.

KOORINGAL: Women: Stableford: A: H Harley (9) 39. B: K Arnold (28) 37 cb. C: M Cornish (34) 37.

KYABRAM VALLEY VIEW: Men: Stableford: G Squires (20) 38.

LANG LANG: Men: Stableford White: B Miles (17) 38.

LONSDALE: Women: Stableford: A: H Perkins (18) 37. B: B Latham (29) 37. 9-hole: M McLean (43) 19.

MANDALAY: Mxd: Stableford: A: S Gillard (2) 40. B: T James (20) 42.

MANSFIELD: Stableford: B St Anne (4) 40. Women 9-hole: A: L Brook (28) 19. B: A Watkins (35) 12.

MEDWAY: Women: Stableford: A: I Catania (23) 37. B: R Bolton (32) 35.

MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford 9-hole: White: L Barratt (18) 19 cb. H Fasal (9) 21.

MOORABBIN: Women: Stableford White: L Casa (25) 42.

MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: A: D Tudor (9) 38. B: G Scanlon (21) 46.

NORTHERN: Stableford: V Ristovichis (14) 43.

OAKLEIGH: Veteran: Stroke: 9-hole: D Stow (7) 28 cb. V Pretorious (13) 28.

PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: L Spencer (4) 40. B: P Jones (31) 42. Women: A: Y McLean (24) 36. B: S Chapman (34) 39.

PHILLIP ISLAND: Stableford White: L Piera (2) 37.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: J Fowler (24) 35.

RACV HEALESVILLE: Stableford: A: D Taylor (14) 39. B: V Gillett (26) 41.

RICH RIVER: Men: Stableford: East: A: M Lynch (11) 41. B: J Adams (21) 35 cb.

ROSEBUD COUNTRY: Women: Stableford: South: A: V Elders (11) 38. B: K Britten (30) 38. C: D Wilson (32) 38.

ROSSDALE: Stableford: S O'Connor (18) 40.

SANDRINGHAM ASSOCIATES: Stableford: 9-hole: M Kent (48) 18.

SCOTCHMANS CREEK: Men: Stableford White: A: A Birrell (21) 38. B: T Dean (26) 37. Snr 9-hole: C Jarvis (14) 20.

< p> SHEPPARTON: Men: Stableford White: A: C Tobias (12) 39. B: M Woodier (21) 40.

SOUTHERN: Women: Stableford: 2B Agg: S Sturrock A Waddell 72 cb. Stroke: Cup: S Facey bt S Gould 2-1.

SPRING PARK: Men: Stableford: B Thomas (10) 37.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: J Pickford (33) 42 cb.

TIRHATUAN: Men: Stableford: 4B: T Zuidwijk (31) B Wells (32) 45.

TORQUAY: Women: Stableford: A: A Joyce (24) 42. B: M Sweet (32) 39. Resort: V Davis (42) 30.

TRARALGON: Men: Stableford White: A: A Pollard (9) 38. B: J Pryde (14) 39. C: P Chilver (17) 42. D: J Borg (23) 44.

WANGARATTA: Women: Stableford: L Fitzpatrick (24) 33. L Adams (27) 32. 9-hole: M Thompson (33) 18. V Reynolds (32) 17.

YARRAMBAT PARK: Women: Stableford: Snr: A: M Finch (24) 36. B: M Rogers (32) 36. C: R Winyard (41) 33.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: S Buckley (8) 40 cb. B: D Laversa (18) 40. C: S Burke (27) 37. Murray: A: P Clarnette (5) 42. B: R Mountney (16) 40. C: E Yildirim (27) 40.

BRIGHT: Veteran: Stableford: J Richter (18) 33.

CENTENARY PARK: Men: Stableford: A: G Bourke (13) 38. B: T James (19) 42.

CRANBOURNE: Mxd: Stableford Yellow: S Cameron (14) 43.

DEVILBEND: Stableford: R Whitelaw (19) 38. P Eaton (9) 37 cb.

GOONAWARRA: Medley: Stableford: A: R Te Whare (2) 41. B: R Stepniak (16) 41. C: B Greenwood (22) 44.

HOWLONG: Medley: Stableford: 9-hole: N Young (38) 23 cb.

JUBILEE WANGARATTA: Veteran: Stableford White: A: K Moorhead (12) 39. B: A Gibbs (17) 36.

KEW: Medley: Stableford: P McBride (25) 42.

KEYSBOROUGH: Stableford White: C Malone (15) 38.

KOORINGAL: Medley: Par: A: N Ebinger (13) 3 up. B: K Ely (18) 4 up. C: R Heniksen (29) 4 up.

MANDALAY: Mxd: Stableford: A: J Gianginis (18) 40. B: T James (20) 42.

MORNINGTON: Stableford: B Harris (3) 38.

MORWELL: Men: Stableford White: A: P Buckman (15) 43. B: T Basten (22) 40.

PATTERSON RIVER: Mxd: Stableford White: L GOTZ (16) 41.

RINGWOOD: Men: Stableford White: A: M Seehusen (9) 39. B: A Brydon (29) 37. Women: Yellow: A Lee (14) 36 cb.

ROSEBUD COUNTRY: Mxd: Stableford South: White: A: J Eaton (11) 38. B: J Dewberry (18) 39 cb.

THE DUNES: Men: Par: The Dunes: A: D Speirs (10) 1 up. B: F Giovane (26) 6 up. Women: A: M Wilson (21) 3 up. B: R Morrison (39) 5 up. Mxd: Stableford White: M Hallahan (5) 34. Men: 9-hole Foursome: The Cups: L Magree (19) J Orger (12) 35.

WOODLANDS: Women: Par: 4B: V Hamilton (29) S Gollings (25) 9 up.

NSW & ACT club golf results

ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: B Jones (11) 41. Div 2: C Williams (28) 41. Women: J Wells (43) 35. Mxd: 2B: J Wells (43) S Pennington (13) 46. Medley: T Morey (3+) A Morey (16) 46 cb.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: W Wong W Wong 46. 2B Scr: H Holohan S Dowie 38 cb. Men: A: J Kirgan (10) 40. B: P King (13) 40. C: W Wong (22) 39. Women: A Asawa (23) 32.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: D Cordina (24) G Lee (5) 47. B Whelan (13) 41 cb. J Doueihi (14) 37.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: J Leonardi (8) 41.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: D Allso 46. M Scott 46. Men: Div 1: D Allso (13) 41. Div 2: A Halstead (21) 37. Women: C Cox (27) 36. Medley: Scr: T Atley (4) 32.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: D Marriner (11) G Trono (15) 75. G Barron (16) 41. Scr: G Davis 32.

BONDI: Men: Stableford: S Fuller (16) 42.

BONVILLE: Medley: Stableford: D Soyka (15) 37.

BRIGHTON LAKES: Medley: S tableford White: A: B Lange (12) 41. B: R Galbraith (18) 44. C: G Reyes (36) 52. Mxd: Stroke Foursome: S Lowndes D Lowndes 68.5.

CAMMERAY: Men: Stableford: G Munday (18) 39. Women: R Patel (37) 36.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: P Bae (16) W Jung (12) 47 cb. Men: A: P Bae (16) 42. B: W Kim (19) 38. Women: Stableford: Div 1: K Kim (11) 36. Div 2: K Shin (32) 39. Mxd: Stableford Foursome C'ship: White: S Moylan L Kim 164. Stroke: D Lim N Yoe 168.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: J Turner (11) J Salvin (13) 51. Men: A: P Idquival (1) 40 cb. A Scr: J Salvin (13) 46. C: C Wijeratne (35) 37. Women: C Cunningham (28) 39. Medley: PM 2B: M Pellizzon (29) J Pellizzon (24) 48. Men: PM: D Nati (6) 40. S Rofe 37. J Hugo (25) 45. Women: S Badger (29) 37. Div 1 Scr: J Pridmore (4) 26. Medley: 2B Scr: P Idquival (1) M Chizzoniti (2) 43.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: Split Six: D O'Donnell (27) M O'Donnell (23) S Smith (32) C Smith (11) 81. P Ware ( 14) 38. H Zhong (33) 36.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: T Guthrie (17) B Lorusso (25) 50. 2B Scr: B Phillips C Beynon 39. A: J Zeng (6) 40 cb. B: A Eastway (17) 41 cb. C: J Cullen (24) 39.

CROMER: Medley: Stableford: Split Six: T Bradley (2) M Taylor (1) 65. 2B: M Paterson (21) J Paterson (30) 41. A: M Horne (15) 43. B: M Watson (19) 41. Women: Stroke: Matchplay: S Adams (11) bt L Power (22) 19th.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: J Noh H Choi 48 to playoff cb. 2B Scr: J Russo S Bridger 45. Men: Div 1: S Sun (8) 39. Div 2: J Park (17) 42. Div 3: G McGregor (22) 41. D Scr: S Bridger 39. Women: H Choi (39) 36.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: R Simpson (4) 38. B: B Allan (16) 45. C: A Stanescu (24) 38.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: A Moya (Dunheved 11) 43. B: J Windred (18) 45. C: A Al Hage (29) 43.

GORDON: Mxd: Stableford: P Robson (13) 37. 2B: G White (19) G Hill (14) 41 cb.

GOSFORD: Men: Stableford White: C Cruickshanks (6) 36. Women: S Coyle (16) 34.

KAREELA: Medley: Stableford: 2BWB: J Moon G Moon 47. J Gibson (7) 38. Women: C Perkins (2) 31.

KILLARA: Medley: Stableford: A: J Easy (20) 41. B: P Murdoch (19) 39 cb. 2B: Div 1: D Bollinger (17) C Bollinger (26) 46. Div 2: A Roberts (21) H Roberts (14) 47.

KOGARAH: Men: Stableford White: C Mullins (10) 40 cb. A Scr: G Harnwell 37 cb. Women: Stableford: D Kerdsai (41) 36.

LANE COVE: Women: Stableford: L Tsung (43) 41.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: R Bruker (6) 43. B: Y Han (13) 40. C: V Mudaliar (25) 42. 2B: V Mudaliar (25) N Nand (22) 53. 2B Scr: R Bruker D Bruker 40 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: R Farrell (8) 41. D Durdevic (13) R Farrell (8) 41. Women: J Hagan (20) 32. D Sier (19) M Sier (20) 32.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B Multi: J Smith (8) C St Vincent (5) 83. Stableford White: D Gibson (6) 42. A Scr: S Nelson 40.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Ge ntsome: Black: J Oliver (19) 42.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: W Brown (20) R Barrington (26) 47 cb. L Galluzzo (23) 42 cb.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: C Dedousis (23) 37 cb. Scr: D Fletcher 33 cb. Women: J Gaynor (33) 38. Veteran Women: G Shaw (25) 34.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Bresolin (21) M Fraser (29) 46. S Fitzpatrick (-1) 41. Scr: S Fitzpatrick 42.

MONA VALE: Men: Stableford: D Cole (24) 40. Women: P Gilliland (18) 37.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: D Mulhall (1) 39. B: S Moon (12) 38. C: B Gurski (22) 37. Stableford: Scr: J Grant 35 cb. Women: K Janik (19) 34 cb.

MUIRFIELD: Men: Stableford: O Joung (21) 40. Women: S Kim (15) 38.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: E Chahine (16) S Kitchen (23) 48. Mxd: J Kim (35) M Lee (23) 49. Women: A Lee (14) J Kim (35) 46. Men: A: G Liebenberg (7) 41. B: L Goddard (18) 40. C: B Tedesco (23) 38. D: S Reading (36) 37. Women: Div 1: A Lee (14) 34. Div 2: J Kim (35) 36. Stroke: Medal Mar: Div 1: P Ternes (14) 79. Div 2: S Flores (30) 69. Veteran Medley: Div 1 Scr: P Ternes (14) 93.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Whitwell (27) S McDonald (17) 46 cb. W Margetts (13) 41.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: C Baddock (13) B Mees (17) 49. Men: Stableford White: Y Jeon (26) 46. Women: Yellow: L Gyzen (5) 39.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: S Morley (15) 39 cb. Women: Stableford: J Sherry (41) 47. Medley: 2B: S Sherry (29) J Sherry (41) 47.

PENRITH: Mxd: Stableford: 2B: D Kuna (15) B Cho (9) 45 cb. C Ross (11) 40.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 3B: M Beatty (12) 51. J Tighe (23) 51. A McConnell (14) 51. Men: M Beatty (12) 43. Women: J Schenk (20) 38.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: A Hunter (15) 41. Div 2: M Feehan (21) 42. Scr: S Todd 36. Women: Div 1: H Parkes (17) 39. Div 2: C Lozano (27) 33.

ROSEVILLE: Women: Stableford: L Zhang (31) 38. Men: Stableford White: A: S Ryan (3) 42. B: D Hum (22) 42.

ROSNAY: Medley: Stableford: 4B: A: R Pledger (9) L Pledger (7) 43. Div 1: G Beale (7) 39. Div 2: S Sekulic (20) 34.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford: Championship: J Granger (18) 41.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: J Han (32) 44. Women: M Oh (42) 42. Mxd: 2B: M Oh (42) Y Oh (12) 47. S Hickey (20) J Skilbeck (13) 49. Scr: S Park 35.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: Split Six: T Aafjes (10) S Bull (14) 70. Mxd: A: B Spurway (6) 40. B: B Phillpot (14) 42. C: B Neal (21) 40.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford Irish Team: White: R Holmes (12) R Portelli (18) C Dale (23) P Armstrong (24) 107.

STRATHFIELD: Medley: Par: 2B: R Kim (8) K Kim (20) 11 up. Men: D Leonard (20) 8 up. Women: H Brough (25) 3 up.

THE COAST: Men: Hole in one: White: T MacPherson at 4th. Medley: Stableford O Young (7) 40. L D aacÁmbrosio (21) 35. A Scr: A Ogane 34. S Gaynor (17) C Perry (14) 40. 9-hole: K Lum (22) 2 1.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: D Mikkelsen (11) 18 cb. B: I Buchanan (14) 25. C: A Chehade (36) 36 cb.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: M Luxtonq (5) 42. A Scr: J Tolomeo (0) 37. B: D Cho (18) 45. B Scr: A Crestani (13) 27. C: R Kim (20) 39. C Scr: D Phelan (22) 17. Women: Green: J Kang (15) 37.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: N Park (18) J KIm (13) 48. Men: A: N Datta (16) 38 cb. B: J Thomson (20) 35. Women: K Lynar (24) 38. Hole in one: N Park at 13th.

WALLACIA: Men: Stableford White: T Waterman (11) 39. Women: S Owen (14) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: C Unwin (19) 38 cb. Stableford: J Eagleton (27) 32.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: J Williams L Williams 48. J Neal (13) 35. S Griffiths (18) 43.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: R Robinson (25) Z Orbach (24) 43 cb. G Anderson (21) 40.

ACT SATURDAY

GUNGAHLIN LAKES: Stableford: A: A Weavers 41 D Madaffari 41 P Hegarty 39 C Raftery 38. B: P Bertilsson 42 A Julias 41 D Craft 40 S Catherall 39. C: K Han 41 C Tully 40 P Crawford 40 J Porreca 39. Women: A: J Whittaker 40 T Le 35. B: S Kim 39 A Yang 35.

NSW SATURDAY

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P O`brien (18) S Maney (12) 50. 2B Scr: S Warren J Warren 49. Men: A: S Maney (12) 42. B: I Phillips (15) 45. C: T Foley (19) 36 cb. Women: Stableford: S Kennedy (8) 33.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: J Suh (8) P Wijenberg (5) M Herbert (5) A Caiger (14) 113. A: A Williams (5) 40 cb. B: G Bower (14) 45. C: M Jirgensons (22) 39. Hole in one: M Boland at 6th.

AVALON: Women: Stableford: L Zalitis (19) 33.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: D Hanshaw (8) 38. B: B Raynsford (14) 38. C: L Foley (31) 42.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: B Williams (11) 45. B: J Holloway (16) 42. C: B Soloman (25) 42. 2B: L Gourlay (34) B Soloman (25) 52. 2B Scr: A Mole C Pettitt 39.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: R Shah (34) 36. Stroke: Matchplay: H Thomas (28) S Knight (25) bt A Duggan (26) S Hormann (20) 4-2. Men: Cock o' Walk: B Ferguson (13) I Gomez (17) bt S Laws (0) V Laws (24) 5-4. S tableford: A: M Calleja (9) 39 cb. B: K Pereira (17) 39. C: R Mcguiness (28) 37 cb.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: A Hart (5) 36. B: W McKenzie (17) 39. C: B Bowling (26) 33.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: C Newman (29) 44. A: P Keegan (5) 40 cb. B: H Halias (17) 42. C: M Longhurst (25) 39. A Scr: K Rae 36.

BEXLEY: Medley: Stableford: Irish: J Atanasovski (8) P McIntyre (10) D Cunneen (14) D Cunneen (20) 87. Men: Hcp: A Milligan (12) 43. Scr: C De La Mare 34. Stroke: Matchplay: D Sykes bt M Olson 3-1. Women: Stableford: Hcp: L Moles (20) 35.

BLACKHEATH: Men: Stableford: B Cameron (5) 38. Women: L Stevenson (7) 39. Men: Stroke: C'ship: A: N Foster. B: T Schwartz. C: J Still.

BONDI: Men: Stableford: H Ruawai (4) 38.

BOWRAL: Women: Par: J Jeffery (20) 1 up cb. Men: 2B Agg: T Whitmarsh (22) N Potter (26) 3 up.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Cup: B: C Busby (20) 65. P Carrier (19) 69 cb. B Scr: T Varley 86. Stableford: Hcp: A: D Hayes (12) 39. J Curic (13) 38 cb.

CAMDEN: Women: Stableford: Hcp: A: W Kozinski (13) 38. B: K De Cean (22) 36. Men: A: D King (6) 39. A Scr: D Cummins 37 cb. B: J Lees (15) 38 cb. B Scr: C Longhurst 23. C: J Houghton 39. C Scr: M Vance 15. 2B: S Maddern D Newham 47. 2B Scr: B Millan C Banks 40.

CAMMERAY: Women: Stableford: J Mann (25) 34. Men: P Mailyon (24) 40. Hole in one: B Wong

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: C Lawson (2) 39 cb. B: R Mancell (14) 39. C: K Deweske (20) 38. 2B: B O'Keefe M Wiggins 49. 2B Scr: P Higgins C Lawson 39 cb.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Multi: H Bachir (13) D Bourquin (7) 76. 2B Scr: N Sagdic S Sagdic 57. A: S Bolger (4) 38 cb. B: T Lynch (18) 40 cb. C: P Lee (20) 37 cb.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: M Romanos (13) M Raggio (19) 48. A: T Camilleri (10) 41. B: B Baden (14) 38. C: M Romanos (19) 43. 2B: K Dawes (16) T Burnett (11) 50. A: K Dawes (11) 41. B: A Kim (15) 45. C: M Downing (24) 40. 2B Scr: D Rossi M Chizzoniti 40.

CASTLECOVE: Women: Stableford: M Lulic (33) 32. Men: Stroke: G Hartley (17) 60.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: B Silwal (7) 40. B: S Rawlins (17) 40. C: J Rush (21) 40. 2B: B Silwal (7) S Rawlins (17) 47.

CONCORD: Men: Stableford: A: G Annesley (12) 41. B: S Bunting (18) 41. C: R Cooper (25) 38 cb. 2B: D Michell (19) S Bunting (18) 49 cb. Mxd: Stableford 2B Scr: White: B Ji B Phillips 45.

CROMER: Stableford: A: J Grace (8) 39 cb. A Scr: P Brimmer 35. B: T Micic (17) 42. C: J Rankin (30) 40. 2B Agg: M Beck 75. J Clear 75. Men: Stroke: Cup: P Jolley (9) G Arcus (19) bt R Marjason (12) D Birrell (8) 5-4.

CRONULLA: Men: Stableford: A: R Almond (6) 39 cb. B: B Ferguson (17) 42. C: D Carlton (22) 38. A Scr: K Ewington (2) 37.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Bramston P Blade 48. 2B Scr: J Madeleine I Pemble 42. Div 1: P Blade (8) 40. Div 2: M Baldwin (13) 40. Div 3: K Choi (22) 39. Scr: I Pemble 38. Hole i n one: H Pemble at 3rd.

ELANORA: Men: Stableford: A: W McKeith (13) 43. B: D Roger (19) 41. C: G Richard (27) 39.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Multi: S Donovan (25) 104. I Rooke (19) 104. M Rajca (2) 73. K Moodley (4) 73. A: J Skeeter (3) 43 cb. B: A Smythe (14) 44. C: T Kennan (Gordon) (30) 48.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: A: C Spears (7) 40. B: R Morse (19) 41. C: J Shields (21) 40. Stroke: Cock o' Walk: P Fellows bt J Hollland 2up. R Eriksson bt J Castle 3-1.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: G Morgan (8) J Allison (15) 71. Div 1: A Bray (7) 37.

GLENMORE: Stableford: Div 1: T Lupic (Cambramatta 12) 39. Div 1 Scr: B Ellam (Lynwood) 36. Div 2: T Pearson (Cumberland 19) 39. Div 2 Scr: S Walker 22. 2B: R Doyle (21) C So (13) 44 cb.

GORDON: Men: Stableford: A: P Brown (9) 35 cb. B: M Kneipp (17) 35. C: K Hoare (21) 34. 2B: D Ticehurst (10) M Kneipp (17) 45 cb.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: A Barr ington (5) 39 cb. B: G Benterman (17) 38. C: L Fabila (21) 39. D: D James (33) 40.

HAWKS NEST: Women: Par: S Leggatt (28) sq.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: M Stevens (19) 44. B: A Debs (22) 43.

HORIZONS: Men: Par: B Degotardi (27) 7 up. Women: F Bessant (20) 1 up.

HURSTVILLE: Women: Stableford: N Hellyer (14) 35. Men: Stableford White: A: T Porter (10) 41. B: G Smith (16) 40 cb. C: V Swibel (28) 40 cb.

JAMBEROO: Men: Stableford White: B Bennett (19) 42. Women: J Anderson (17) 33.

KAREELA: Men: Stableford: A: J Gibson 36. B: M Price 39. C: A Dookie 41. A Scr: M Hardiman 32. 2B Agg: G Reilly A Harrop 78.

KILLARA: Men: Stroke: Cup: S Nesbitt Stableford White: S Wishart (10) 38. M Reckling (14) 41. J Easy (22) 42.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Smith (11) Z Anglekoski (10) 46. A: J Smith (11) 38 cb. A Scr: G Harnwell 36. B: B Davis (13) 40 cb. C: G Morrison (20) 41.

LAKESIDE: Women: Stroke: Am brose: M Irvine P Lamberton (11.25) 67.75. L Hall (12) G McRae 68. Men: K Thessman W Stephenson S Meredith W Meredith (5.63) 56.37. T Norris (2) J Webb S Webb D Vranic -12.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: W Blair (21) S Tan (20) 67. W Blair (21) 40.

LIVERPOOL: Medley: Stroke: Ambrose: D Karam L Shiner T Coorey (9.333) 51.667. Scr: C Wilson R Yeo S McGee S Reid 59 cb.

LONG REEF: Women: Stroke: J Brown (11) 72. Men: A: R Farrell (10) 69. A Scr: M Saad 71 cb. B: R Mullane (15) 66. C: M Sier (22) 67.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: J Drinkwater (26) 42.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford White: Div 1: J Seaman (16) 40. Div 2: C Reeves (25) 34.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: M Smith (19) J Thaw (17) 77. 2B Agg Scr: D Cremin S Oitmaa 72. P Stafford (11) 39 cb. Scr: C Nikolaou 35 cb.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A: R Viola (3) 40. B: S Colussi (17) 40. C: S Tunstead (31) 43. Scr: S Fitzpatri ck 37 cb. 2B Agg: R Webster (27) G Saleh (18) 75. Women: J Nipperess (22) 38.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: J Girdler (19) J Preston (26) 51. 2B Scr: S Albinski M Tuinman 39. M Harris (9) 41 cb. Stableford 2B: Yellow: H Grant (35) J Grant (30) 45. K Goodey (36) 35.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: B Choi (10) 38 cb. B: C McDowell (15) 39. C: N Lebon (21) 41. Stableford: Scr: K Kim 33. Women: L Kendall (18) 36.

MT BROUGHTON: Medley: Stableford: E Kennedy 41.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: G Bygraves (8) 40. B: C Kim (16) 42. C: S Sain (37) 42.

NEWCASTLE: Stableford: A: R Hastings 42. A Scr: J Robards 36. B: A Worth 42 cb. C: J Saunders 40.

NORTH RYDE: Men: Hole in one: C Robinson at 18th. Stableford: A: P Jeon (11) 41. B: T Smith (15) 40. C: G Edwards (22) 37. D: D Spencer (28) 39. 2B: G Liebenberg (7) J Smith (18) 49. 2B Scr: M Hooper T Crockart 40.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: P Hayes (27) 48. A: S Th omas (9) 39 cb. A Scr: D Lewis 39. B: H Deitz (15) 41. C: M Butler (28) 41. Women: B Lewis (16) 35. Medley: 2B: H Sharp (10) P Hayes (27) 51.

NSW: Medley: Stableford: C Tatley (27) 45. Scr: S Yip 41 cb. Men: Hole in one: D Chay at 19th.

OATLANDS: Women: Stableford: P Sasse (28) 39. Men: Stableford Black: A: J Corder (10) 41. B: P Crawford (13) 42 cb. C: A Coutts (23) 45. D: T Garland (36) 41. A Scr: B Hooper (1) 35.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: G Body (27) C Mayson (21) 49. T Parker (14) 42.

PENNANT HILLS: Stroke White: A: R Howarth (10) 69 cb. B: L Harris (13) 69. C: C Sheppard (24) 71 cb. A Scr: A Stannard 70.

PENRITH: Men: Stableford White: A: D Mceachern (10) 43. B: T Armstrong (14) 40. C: B Butler (24) 36. Scr: C Montgomery 41.

PYMBLE: Women: Stableford: S Kimberley (19) 38. Mxd: 3B: H Henry (16) J Lopez (12) T Yates (17) 52. Men: A: D Nugent (9) 38 cb. B: S Figg (15) 41. C: B McCully (20) 40.

RANDWICK: Men: Sta bleford: 2B Agg: P Smith (14) M Gould (15) 75. A: M Todd (3) 39. B: P Gellin (13) 39. C: A Franklin (26) 38. Scr: J Todd 36.

RICHMOND: Men: Stroke: Medal Mar: A: T Gambell (12) 67. A Scr: C Ellings (+1) 69 cb. B: P Evans (13) 64. B Scr: J Brooker (13) 82. C: P Airey (33) 69 cb. C Scr: T Humlin (21) 94.

ROSEVILLE: Women: Stableford: J Yeung (26) 34. Veteran: Stableford Green: L Pincott (23) 33. Men: White: A: S Stead (5) 41. B: H Grover (19) 39. C: C Metzner (26) 43.

ROSNAY: Men: Stableford: 4B: A: K Graham (9) P Hall (15) 44 cb. A Scr: D Ball M Woodhouse 37. Div 1: V Piukala (13) 39. Div 2: P Locke (18) 39.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: S Packham (35) 35. Centenary: E O'Hare (37) 39. Men: Stableford Championship: White: A Scr: H Hordern 33. A: H Hordern (7) 40. B: D Bavin (12) 40. C: S Meares (23) 42.

RUM CORPS: Men: Par: A: J Callow (12) 5 up. B: J Burns (20) 3 down.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: S Soo Bang (13) 40. A Scr: D Park 34. B: D Vail (14) 42. C: W Callanan (23) 48. D: D Oppendisano (29) 42. 2B: Div 1: J Lee (17) K Ko (13) 46. Div 2: M Ferris (31) D Oppedisano (29) 55.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Multi: P Kingi (12) B Williams (16) 71 cb.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: N Rigby (11) 40. B: C Emde (18) 42. C: T Bowden (20) 40. Women: Div 1: J Kearsley (19) 40. Div 2: J Linnet (27) 40. Medley: P Linnet (12) J Linnet (27) 77. Men: 2B Agg: R Mangelsdorf (8) C Emde (18) 80.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: P Russo (7) 39. B: S Puckeridge (16) 40. C: R Edgerley (21) 39. A Scr: I Asbury (+1) 34. Div 1: P Griffin (5) 37.

SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: T Eggins (11) 39. B: G Gillett (13) 34 cb. C: D Davies (22) 37.

STRATHFIELD: Medley: Par: 2B: P Pearce B Mccoll 12 up cb. 2B Scr: G Humphrys M Reeve 1 up. Div 1: G Lowe (10) 6 up. Div 2: S Probets (20) 7 up. Div 3: J F (28) 9 up. Scr: M Reeve 1 up.

TERREY HILLS: Men: Stableford: A: T Jackson (10) 40. B: C Peng (13) 42. C: S Baek (20) 41.

THE COAST: Men: Hole in one: White: S O'Brien at 8th. Stableford: A: C Smith (8) 42. B: K Hindle (14) 45. C: M Dillon (23) 42. Women: Stroke: Ambrose: M Hogan (22) R Sparling (39) 68.75.

THE RIDGE: Men: Stableford: A: R Owen (5) 43. B: J Hawksworth (14) 38 cb. C: A Vu ( Gen Y ) (42) 41.

TUNCURRY: Men: Stableford Yellow: J Sudana (8) 37.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Black: A: R Kim (12) 68. A Scr: H Kim 77. B: J Chung (16) 66. B Scr: T Green 85. C: A Bell (23) 69. C Scr: C Oh 91. Women: Green: J Kim (22) 70.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: M Nicholls (8) 39. A Scr: A Sutton 38. B: M Park (16) 39. B Scr: S Percival 25. C: F Mandin (25) 39. C Scr: D Adamson 19. 2B: M Gordon (18) M Nicholls (8) 48. A Scr: A Sutton M Park 41. Women: R Charnell (14) 36.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: T Mellon (16) G Langton (7) 46. 2B Scr: R Lee C Holmes 40. A: G Blair (6) 37 cb. B: T M ellon (16) 44. C: P Sutton (22) 36 cb.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: N Hobbs (7) 37 cb. B: B Poole (16) 39. C: C Brighton (24) 37 cb. D: R Teofilo (26) 40. 2B: B Poole (16) C Sheehan (26) 46. Scr: F Allan (3) 34.

WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: MM: A: A Maher (9) 68 cb. A Scr: C Ritchie (3) 73. B: L Horgan (15) 66. C: R Cullen (32) 63. Women: M Petkevitch (25) 77 cb.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: S Meads (16) T Bassil (30) 44 cb. Medley: Div 1: K Nathan (9) 39. Div 2: J Marples (18) 37. Div 3: F Muller (25) 39.

BEXLEY: Medley: Stableford: G Lee (19) 36.

CAMMERAY: Women: Stableford: 9-hole: P Davis (29) 20.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: B Eyles (15) F Bardetta (6) 77. 2B Agg Scr: S Nati (2) M Chizzoniti (2) 64. Men: A: M Halcrow (6) 39. B: B Eyles (15) 43. C: R Hood (27) 39. Women: J Song (43) 38. Hole in one: B Eyles at 17th.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: L Hutton (15) G Peimer (26) 43. G Peimer (26) 36.

CONCORD: Women: Stableford: Div 1: R Murray (16) 38 cb. Div 2: T Jessup (23) 38. Div 3: H Barnes (32) 35. 9-hole: Gold: H Vanderfield (21) 16 cb.

CROMER: Stableford: 2B: D Cox C Gould 48. M Ward (36) 40.

CRONULLA: Women: Par: A: J Richardson (14) 2 down. B: R Sidney (24) 1 down cb. C: C Murphie (28) 3 down. D: P Kennelly (34) 1 down.

FOX HILLS: Medley: Stableford: C Warren (31) 41 cb.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A: G Harrison (12) 38. B: M Allington (28) 39.

HURSTVILLE : Medley: Stableford: J Lee (11) 38.

KILLARA: Women: Stableford 2B: Green: K Elgie (32) A Lake (24) 49. Div 1: L Keighran (22) 40. Div 2: J Wong (33) 39.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Multi: W Scarfe (22) H Rocuant (19) 86. 2B Scr: K Thessman (6) R Allison (0) 38 cb. A: B James (3) 39 cb. B: C Whitley (17) 40. C: F Schlogl (21) 41.

MONASH: Men: Stableford: N Price (20) 46. Women: J Morgan (2) 37.

OATLANDS: Medley: Stableford: P Tutton (16) 41. A: R Nakaad (3) 37. B: P Sasse (29) 39.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: K Rajah (17) 40. Women: C Golding (24) 38.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: M Mote (44) V Pascoli (15) 46. A: D Dennis (4) 39. B: B Holland (18) 37 cb. C: H Clavan (20) 36.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: M Bailey (14) 36. Div 2: P Campbell (29) 32. Div 3: J Duffy (45) 41. 9-hole: A Screen (26) 13.

ROSNAY: Men: Stableford White: Div 1: B Minard (4) 36. Div 2: K Pollock (20) 34.

ROYAL SYDNEY: Stableford Veteran Men: Championship: Yellow: B Rosen (24) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: S Shreth (21) A Shah (30) 83. Men: S Shreth (21) 44. Women: R Hassell (31) 40. Scr: D Park 33.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Oh (20) J Shin (16) 47 cb. A: J Greathead (3) 40. B: H Kang (18) 42. C: B Rocavert (21) 42. Scr: C Noh 34. Veteran Men: M Giovenale (20) 40 cb.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Wilson (13) N Powys (29) 86. P Spud (13) 41. Scr: T Heaton 37.

THE LAKES: Medley: Stableford: J Kelly (27) 40. Women: M Wiggins (21) 37 cb. K Anderson (18) 37.

TUNCURRY: Women: Stroke: Div 1: J Cush (15) 75. Div 1 Scr: J Sampson (11) 87. Div 2: D Graham (25) 72. Div 2 Scr: A Jones (24) 105. Div 3: L McLeod (39) 80. Div 3 Scr: T Angus (33) 126.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Maloney (19) T Harrison (21) 72. 2B Agg Scr: B Willingham P Bradley 53. A: B Willingham (4) 34 cb. B: J Radojevic (16) 37. C: T Harrison (21) 38.

ASQUITH: Women: Stableford: K Hemingway (19) 33.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: F Hunter (21) 37.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: D Webster (15) 39. B: M Laing (20) 42. C: G Kowalski (36) 39.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: G Ferguson (12) 33 cb. B: G Noble (16) 34 cb. C: R Wilson (21) 37.

BOWRAL: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: C Warner (20) 73. Div 2: J Ferguson (24) 74. Div 3: S Flaxman (31) 74.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: W Chardcharoen (9) 35. B: J Lee (18) 44. C: S Brock (26) 33.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: P Seamons (17) K Atterton (36) 44. P Seamons (17) 40.

CAMDEN: Men: Stableford: Hcp: A: C Jaegar (6) 37 cb. A Scr: D Cummins 37. B: A Fenech ( 23) 38. B Scr: L Margetson 17. 2B: K Krappez G Pratt 44 cb. 2B Scr: D Cummins M Moloney 38.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: R Musumeci (13) R Kim (Strathfield 3) 50. Men: R Musumeci (13) 43.

CROMER: Women: Stableford: K Nelson (32) 35.

CRONULLA: Men: Stableford: A: N Croft (12) 40. B: C Allouche (17) 38. C: J Vanderhart (25) 40. A Scr: R Simpson (3) 35.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: J Attwood (30) 34.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: R Baden (23) 39.

GORDON: Men: Stableford: L Heinrich (17) 39. 2B: P Dilley (29) D Bleby (15) 43.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: P Bailey (21) 37.

KOGARAH: Women: Stableford: J Gannon (18) 39.

LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: H Renny (24) I Gribble (16) 43. A: I Gribble (16) 35. B: G Aiken (29) 39.

LIVERPOOL: Medley: Stableford White: A: D Kilgour (Camden Valley) (7) 39. B: Y Han (14) 41. C: M Jung (Carnarvon GC) (26) 37 cb. 2B: K Parker (2 9) W Wong (14) 48.

MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: J Broun (21) 41 cb. B: T Daley (28) 42.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: J Hegarty (21) F Settineri (6) 71. Div 1: F Settineri (6) 36. Div 2: B Arndell (22) 37. Scr: B Smith 34.

MOORE PARK: Men: Stableford White: T Eaton (8) 38. Women: L McClure (32) 24.

NORTH RYDE: Women: Stableford: J Fischer (45) 35.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: Z France (17) 40. A: E Twyman (8) 39. B: R Hill (14) 36. C: A Rickard (20) 37. 2B: H Whitman (21) A Rickard (20) 47. 2B Scr: J Richards (7) E Twyman (8) 33.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: G Donnelly (40) 40.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: G Plummer (20) J Brown (28) 76. G Plummer (20) 39.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: 9-hole: S Rogge (38) 21. N Howlett (13) 38.

PYMBLE: Women: Stroke: Ambrose: L Scerri (39) W Sandler-Moyes (45) R Livanas (21) S O'Donnell (20) 60.625.

RICHMOND: Wo men: Stableford: C Lozier (14) 33.

ROSEVILLE: Men: Stableford White: A: M Kuo (6) 40. B: M Tresidder (14) 33. C: A Gebbie (20) 40. Green: J Bagnall (23) 38.

ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: Div 1: J Moulder (21) 3 down. Div 2: J Nisbet (40) 1 up.

THE COAST: Women: Stableford: L Worsley (31) 34. Veteran: J Walker (23) 36.

THE RIDGE: Men: Stableford: A: C Russell (8) 40. B: M DeMontfort (14) 42. C: R Everingham (43). Scr: A Simpson 39. Women: D McGregor (40) 32. Mxd: 2B Multi: P Clarke (14) R Bean (18) 85.

WAKEHURST: Women: Stableford: N Taylor (26) 34.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Williams (11) J Woods (16) 45. J Littlebury (9) 37.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: P Longworth (8) 36.

WENTWORTH FALLS: Medley: Par: D Halpin (15) sq.

WINDSOR: Men: Stableford: T Lim (23) 39. Women: D Henry (28) 37.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: B Petersen (3+) M Dakic (2) 49. Div 2: M Cleevely (28) I Dalziel (14) 43 cb. 2B Scr: B Petersen (3+) M Dakic (2) 46. A: M Lenz (5) 40. B: Y Kim (14) 37 cb. C: J Lumby (22) 38. D: M Cleevely (28) 36. 4B Agg: B Petersen (3+) M Dakic (2) D Cronin (21) A Yang (11) 140.

AVALON: Women: Stableford: C Gardner (30) 34.

BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: S McPhail (8) 39. B: P Cooper-Southam (15) 35. C: G Kyle (22) 40.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: D Hutchinson (20) C Hendley (15) 50. 2B Scr: N Argyropoulos Z Mitrovski 38. A: D Fitzgerald (8) 42. B: B Rowan (15) 39. C: D Hutchinson (20) 42.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: G Hyde (32) R Bickerstaff (21) 49. Stableford Black: A: J Glasson (2) 39. B: G O'Brien (16) 40. C: D Savic (24) 43. Scr: G Whyte (5) 32. White: J Reeson (26) 36.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: A: B Turner (5) 39. B: P Booth (19) 43. C: D Mitchell (21) 42. A Scr: T Bo nham 32.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: R Thomas (20) K Halloran (5) 45 cb. 2B Scr: S Terkalas G Heffernan 39. A: A Brown (4) 37 cb. B: S Maurice (14) 41. C: G Young (22) 32 cb.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: I Fitzgerald (14) 38.

BOWRAL: Men: Stableford: T Davis (29) 42 cb.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Bennett (13.0) 36.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: D Bithell (11) G Sinclair (13) 47 cb. Div 2: G Tracey (17) H Tran (13) 48. A Scr: C McMahon W Dunn 40. A: M Barbon (10) 41. B: D Jackson (12) 41 cb. C: P Shepherd (24) 42 cb.

CAMDEN: Women: Stableford: A: M Ross (16) 36 cb. A Scr: M Ross 20. B: K De Cean (26) 39. B Scr: K De Cean 10. C: S Byrne (37) 37. C Scr: P Morrison 7.

CAMMERAY: Men: Stableford: N Dart (20) 38.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: D McGregor W Bell 49 cb. 2B Scr: C Matthews J McCarthy 39. Medley: A: W Bell (9) 41. B: D Newham (17) 39 cb. C: R Naidu (23) 42.

CAR NARVON: Women: Stableford: 2B Multi: A Cho (23) J Shim (6) 87. A: J Shim (6) 39. B: A Cho (23) 39 cb. C: S Oh 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: E Onggo (19) G Edwards (19) 47. A: T Belfort (5) 43. B: S Cunningham (17) 41. C: G Weber (20) 40 cb. PM 2B: C Wright (10) R Lambet (7) 47. PM: A: C Wright (10) 40. B: J Briggs (14) 35. C: R Brown (22) 40. 2B Scr: M Scuglia T Belfort 42.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: T Leece (15) P Ware (13) 45. A: J Greathead (1) 36. B: R Wong (13) 38. C: G Spicer (24) 38.

CROMER: Stableford: 2B Multi: C Stone S Terranova 85 cb. R Fletcher (17) 41 cb.

CRONULLA: Women: Stableford: A: J Thuge (7) 39. B: D Rowley (27) 36. D: L Timmins (40) 34. C: C Murphy (29) 36. A Scr: N Haines (5) 33.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: K McComasky (Lynwood) Y Won 48. Div 1: M Rolls (10) 41. Div 2: R Sparkes (15) 39. Div 3: B Kim (25) 41. Scr: G Sears 35.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: M Paul (12) 43. B: R Mcki esack (14) 37. C: T Mantoufeh (28) 40.

ELANORA: Women: Stableford: A: K Smith (13) 34. B: A Fantham (25) 38. C: P Hutchins (34) 32. A Scr: J Armati (11) 21 cb.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: P Reid (27) B Smyth (18) 47. A: L Young (7) 39 cb. B: D Jenkins (17) 39 cb. C: D Cole (24) 38. D: P Reid (27) 41. A Scr: P Botting 37.

FOX HILLS: Women: Stableford: C Sorensen (42) 46.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Div 1: J Calrow (Wallacia 15) 42. Div 2: P Coyle (25) 44 cb.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: G Miller (12) 39. B: P Smith (15) 38. C: S Tobin (19) 38.

GOULBURN: Women: Stableford Green: M Webb (14) 39.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: Div 1: D Edmonds (17) 40. Div 2: S Stevens (29) 38. Women: C Hearn (22) 35.

HIGHLANDS: Medley: Stableford White: B Merceica (7) 40.

HORIZONS: Men: Stableford: J Feldmayer (18) 41. Women: A Holecek (26) 37.

JAMBEROO: Men: Stableford 2B: White: P Hahn (20) G Wilson (16) 45. P Paris (12) 36.

KAREELA: Stableford: 2B: P Gardner W Foster 47. Men: A: R Connon 37. B: T Davis 38. C: J Gooch 39. A Scr: B Hill 30.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: A: R Penney (23) A Bland (15) cb. A Scr: J Elliott S Kugel cb. A: S Simpson (12) 39. B: A Bland (15) 41. C: O Hodgson (31) 41.

KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: B Foote (17) J Quill (21) 45. A: K Matsuo (5) 41. B: B Foote (17) 38. C: J Quill (21) 40. A Scr: A Rachid 39. Veteran: J Quill (21) 40.

LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B: M Smith (27) D Martin (24) 46. G Jack (14) 41.

LONG REEF: Men: Stableford: A: T Hill (9) 40. B: B Knight (18) 44. C: P Nichols (20) 39. A Scr: I Brown 34.

MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: P Stephenson (29) T Stephenson (13) 47. Men: Stableford White: A: P Joseph (2) 40. B: T Stephenson (13) 41. C: L Searle (30) 44. Women: Div 1: J Liddle (25) 35. Div 2: P Stephenson (29) 39.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stablef ord White: E Holmes (12) 35 cb.

MONASH: Stableford: A: G Shulman (12) 41. B: G Anderson (13) 39. C: B Kabalan (22) 43.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: P Churchill (10) 38. B: S Kassem (11) 34 cb. C: C Fellas (32) 41. Veteran: P Reakes (35) 35.

MUIRFIELD: Men: Stableford: A: C Jarvis (8) 37 cb. B: H Konsti (12) 39. C: R Austin (28) 39 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: A: K Van Epen (11) C Moore (12) 73. B: O Martin (15) A Proia (20) 76. A: P Gualtieri (Strathfield 10) 38. B: R Smith (16) 36. C: G Williams (23) 42. D: N Majithia (31) 38.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: N Hutchence (33) R Atherton (31) 45. L Spooner (22) 39.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford Green: I Zsadanyi (15) 38.

NSW: Medley: Stableford: B Miller (20) 42.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: B Blackmore (29) J Herbert (22) 48. A: T Jasser (5) 41. B: N Hamilton (18) 40. C: J Herbert (17) 39. A Scr: B McDonald (7) 31.

PENN ANT HILLS: Men: Stableford: 2B: G Deadman (18) R Fuggle (13) 46 cb. A: R Howarth (10) 41. B: M Tabone (21) 42. A Scr: A Richards 40.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: R Wilson (11) W Faint (13) 46. 2B Scr: D Day D Acret 41. Men: A: D Scott (11) 39 cb. B: D Nurthen (15) 39. C: G Gibson (25) 34 cb.

PYMBLE: Medley: Stroke: Ambrose: H Crapp (20) A Nutting (9) B Dean (7) N Fraser (10) 55.25.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: I Kelson (19) 39. Div 2: M Pacitti (28) 37. Div 3: M Santoro (29) 39. Div 4: S Bush (34) 35.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: F Walshaw (26) A Della-Porta (28) 77. 2B Scr: A Wilson (3) W Palmer (4) 39. Div 1: V Pascoli (14) 40 cb. Div 2: A Della-Porta (28) 40. Scr: M Whitmore (2) 34.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: K Gallaher (20) 42. J Linnet (28) 41. R Ray (31) 40.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: J Snelgrove (6) D Sidhwa (15) 52. 2B Scr: J Snelgrove D Sidhwa 41. A: J Snelgrove (6) 44. B: P Driva s (19) 43. C: B Ellis (24) 42.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A Horsell (18) 39. L Thomas (7) 37. Veteran Women: Green: S Ireland (21) 32 cb. M Richards (19) 32 cb. Medley: 9-hole: Yellow: C Crombie (28) 17.

TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: T Lee (15) R Yoon (15) 47. A: C Lee (10) 39. B: R Yoon (15) 36. C: S Dunnett (25) 37 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Par 4B: White: M Hovey (16) T Kertesz (7) 9 up.

THE LAKES: Medley: Stableford: J Mahony (20) 41. A Scr: M Dries 38.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: C Whitfield (33) 20. L Donney (21) 20.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: T Wozniak (11) 40. A Scr: S Gervinas (0) 38. B: L Dowe (14) 36 cb. B Scr: T Green (14) 19 cb. C: J Lee (21) 40. C Scr: K Gregory (19) 20 cb. Women: Green: M Chun (37) 31.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Park (25) J Dixon (21) 49. 2B Scr: A Sutton N Taplin 41. A: G Weber (9) 37 cb. A Scr: A Sutton 41. B: S Ludowici (16) 39. B Scr: S Ludowici 24. C: J Dixon (21) 44. C Scr: J Dixon 25.

WALLACIA: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: J Thorpe (17) 75 cb. Div 2: A Burns (23) 71.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: V Patel (26) N Hobbs (6) 46. A: S Batten (11) 38. B: A Peacock (19) 38. C: H Bull (24) 37 cb. Hole in one: G McMullan at 12th.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: O Fretwell (33) K Fretwell (7) 50. 4B Scr: T Morier D Farrugia 38. A: S Misdale (16) 39. B: G Cobcroft (27) 41.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: M Lisnu (16) A Singleton (15) 45. S Mace (16) 39 cb. A Scr: A Gosby 32.

ASQUITH: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: S Kim (18) 75. Div 2: R Hanchard (23) 72. Div 3: M Drever (43) 68. Div 1 Scr: J Merrick (7) 83. Div 2 Scr: R Hanchard (23) 95. Div 3 Scr: M Drever (43) 111. Stableford: M Johnston 35.

AVALON: Men: Stableford: S Gaal (17) 40.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford: Div 1: D Williams (13) 42. Div 2: R Bloomfield (29) 39.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: G Fowler R Holterhoff. Div 1: G Fowler (9) 28. Div 2: P Doshi-Dowsett (34) 39. Women: 2B Agg: D King M Kammerl 71. M Kammerl (33) 39. Medley: Scr: G Fowler (9) 30.

BEXLEY: Women: Stableford: K Baker (35) 32.

BOWRAL: Women: Stableford: S Flaxman (31) 43.

BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: 2B: M Horder (22) P Gill (21) 55. D Moore (14) 42.

CAMMERAY: Women: Stableford: L Adam (43) 35.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: F Kwon (26) Y Kwon (25) 45 cb. 2B Scr: M Hargraves (Cronulla) A Wiffin (PGA) 3 7. A: N Kennan (10) 38 cb. B: W Georgeson (16) 38 cb. C: F Kwon (26) 40.

CASTLECOVE: Men: Stroke Ambrose: White: M Mansley (10) M Evers (6) 57.

CHATSWOOD: Women: Stableford: H Toovey (17) 36 cb.

CONCORD: Women: Stroke: Div 1: J O'Halloran (7) 74. Div 1 Scr: A Gong 77. Div 2: L Morey (23) 75. Div 2 Scr: W Kalil 98 cb. Div 3: A Lee (34) 74. Div 3 Scr: A Lee 108. Stableford: 9-hole: D Brown (45) 18 cb.

CRONULLA: Mxd: Stableford: 2B: J Yankos (21) L Bamford (18) 40. Hcp: S Thomas (7) 43. Scr: S Thomas 36.

ELANORA: Medley: Stableford: K Allchin (32) 42.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: J Nichols (25) G Purse (23) 56. Scr: M Rajca J Wheatley 41. A: P Dawson (10) 40. B: P Kent (13) 45. C: B Lanycia (21) 46.

GORDON: Women: Stableford: 9-hole: N Grime (27) 19.

GOSFORD: Women: Stableford: Div 1: D Tromp (25) 41. Div 2: P Mylan (43) 40.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: L Ross (20) 38. B: M Pegram (30) 37. C: T Sat tler (34) 36.

HURSTVILLE: Men: Stableford Gold: Div 1: M Crews (18) 39. Div 2: C Case (24) 40. Women: L Joseph (42) 37.

KILLARA: Women: Stroke: A: J Slatyer (11) 73. B: L Roberston (24) 72. C: J Setright (27) 74. D: K Elgie (33) 78. Scr: J Crichton 79.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: C Wittenberg (3) 39. B: W Kim (19) 39. C: C Toner (22) 38. Women: S Chapman (21) 36.

LAKESIDE: Medley: Stableford: Team: R Allison (0) G Poole (5) M McDonald (14) Y Fitton (9) 93. Scr: K Shepherd (1) S Borton (4) B Willingham (5) (Antill Park) 77. A: B Challis (12) 40 cb. B: G Melvin (Shell Cove 18) 43. C: A Jones (22) 37. Women: Hole in one: M Brennan at 17th.

LONG REEF: Men: Stableford: D Ronald (15) 38. Women: J Brown (10) 35 cb. 9-hole: W Hague (41) 19.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: P Harrison (19) K Heath (11) 55. K Gardner (19) 44 cb. Scr: D Jones 35. Women: 2B: D Wilson (18) K Lindsay (18) 48. J Duncan (27) 36. Veteran Women: A Beaven (15) 35.

MONA VALE: Medley: Stableford: M Blagg (21) 41.

MOSS VALE: Women: Stableford: E Jeffery (17) 37.

NEWCASTLE: Stableford: Div 1: J Blenkey 36. Div 2: D Vanderkemp 32 cb. Div 3: S Worth 37.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Ambrose: Div 1: M Kim (10) H Choi (9) 64.25. Div 2: E Shin (20) H Ryu (30) 73.5. Div 3: K Clark (45) C Fife (23) 68.5.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: F O'Brien T Mills 47. F O'Brien (20) 41.

OATLANDS: Medley: Stableford: M Hartland (18) 45. A: S Cameron (Mona Vale 2) 39. B: C Kim (21) 42.

PALM BEACH: Women: Stableford: T Martin (36) 29.

PYMBLE: Women: Stableford: 2B: M Hiatt (25) G Chou (21) 50. G Chou (21) 42.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: W Goodsell (15) W Lloyd (22) 47. A: R Dekks (12) 36. B: P Smith (14) 38. C: R Lopresto (26) 39. Scr: C McMahon 30.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: K Lozier (13) C Lozier (13) 51. Veteran Men: Div 1: K Lozier (13) 38. Div 2 : G Sprouster (23) 39. Div 3: J Manczak (32) 38. Veteran Women: K Walshaw (32) 38.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: M Potter (23) 35. Div 2: H Schreuder (27) 36. Div 3: M Gardner (34) 39. 9-hole: J Simmonds (45) 17.

ROSNAY: Veteran: Stableford 4B: Yellow: A: G Howes (9) W Ryan (19) 50. Div 1: W Ryan (19) 40. Div 2: D Lightfoot (21) 4.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: J Buckley (16) 41. J Clarke (16) 41. Scr: J Buckley 25. Centenary: A McKay (28) 35.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: T Johns (11) G Flint (33) 86. A: T Johns (11) 43. B: M Townsend (15) 42 cb. C: P Murray (24) 41. D: J Smyth (25) 43 cb.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: T Hobson (10) 39.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: M Beehag (5) 42. B: B Edwards (18) 41. C: P Lynch (20) 41. Women: J Owen (27) 38.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: L Ramsay (13) A Robinson (8) (Muirfield) 49. 2B Scr: A Payne C Ryan 42. A: A Robinson (Muirfield 8) 41 cb. B: L Ramsay (Muirfield 13) 43. C: C Delaney (19) 40. Women: 2B: D Crofts S Webber 42. A: D Munro (22) 35. B: J McDonald (48) 37.

THE LAKES: Men: Stableford: J Rayner (1) 37. Women: Par: Div 1: C Gauld (23) 2 up. Div 2: R Griffiths (28) sq. Stableford: 9-hole: A: S Lancaster (45) 24.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: D Burnes (13) M Bru (14) 82. Men: A: J Withers (8) 40. B: D Burnes (13) 43. C: B Mawer (25) 43. Scr: A Heather (Woolooware) 33 cb. Women: R Weckert (28) 40.

WAKEHURST: Women: Stroke: Medal: A: C Wright (12) 77. B: H Takashiba (23) 77. C: P Barnard (34) 89. D: A Crothers (35) 79. Stableford: J Bae (15) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Fava (18) J Fatai (17) 46. S Fava (18) 42.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: G Webb (10) 40.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: S Patfield (27) J Evans (37) 45. A: G Fraser (13) 40. B: J Lumby (20) 36 cb. C: C Williams (27) 37. Women: M Joeng Park (25) 33.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M Ferguson (16) P Akers (10) 49 cb. A: L Abdo (7) 38. B: M Ferguson (16) 46. C: P Kemp (22) 44.

BAYVIEW: Men: Stableford: S Matthews (16) 36 cb. Women: Gold: E Steel (20) 33.

BOTANY: Men: Stableford: A Fleming (7) 36.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: C Trad (27) M Heaton (35) 47 cb. D Chopper-Krilich (11) 41.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: G Banting (10) 37. B: S Stafford (15) 37. C: T Poole (28) 38. Gold: P Pellegrini (27) 37. Women: M Darcy (29) 38 cb.

CROMER: Women: Stableford: A: S Pham (17) 38. B: J Davies (39) 38.

KILLARA: Women: Stableford Green: M Kelly (12) 38 cb.

KOGARAH: Mxd: Stableford: P Schneider (24) 36.

LEONAY: Veteran: Stableford 2B: White: W Gillard (16) I Gribble (16) 49. Men: W Gillard (16) 42. Women: C Mathias (20) 36 cb.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: D Busch (7) X Hinton (27) 47 cb. 2B Scr: D Busch T Egan 37. A: M Irwin (12) 38. B: A Lupis (13) 36. C: X Hinton (27) 39.

LONG REEF: Stableford: L Heffernan (12) 34.

MONA VALE: Medley: Stableford: G Lloyd (24) 44. 9-hole: C Cormack (38) 21.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: S Whalan (18) G Honson (32) 45. A: F Wong (16) 39. B: K Chang (19) 39. C: F Sinclair (31) 37.

NSW: Women: Stableford: C Langford (21) 31.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: C Jun (18) 40. B: M Hannaford (27) 39. C: S Chun (46) 46 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford 3B: White: R Hay (27) B Wilton (19) G Goodwin (22) 86. C Einberg (23) 41 cb. Women: K Graham (45) 38.

PENRITH: Stableford Veteran Men: Gold: B Stimpson (Dunheved 16) 41. Veteran Women: M Procter (35) 33.

RIVERWOOD: Men: Stableford: 2B: B Thompson (17) J Marin (30) 45 . B Jones (32) 37.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: J Hepner (35) P Rose (17) 47. White: A: R Anderson (15) 43. B: P Schutz (23) 36. Veteran: Green: J Bryant (33) 39.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: M Armstrong (20) 36. J Thompson (24) 35. Div 2: F Picot (43) 36. S Cearns (33) 35.

TALLWOODS: Men: Stableford Veteran Men: White: A: I Blair (17) 37. L Thomas (7) 36. B: S Murray (21) 37. B Richards (21) 36.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: 9-hole: K Thorn (27) 20.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: J Park (26) J Park (23) 48. Men: A: J Kim (14) 40. B: T King (24) 42. Veteran Men: R Pearce (14) 36 cb. Women: J Park (23) 39.

WALLACIA: Men: Stableford White: D Hildebrand (14) 37. J Drew (28) 36. I Baran (19) 35 cb.

SA club golf results

KOOYONGA: Men: Stableford: A: K Phelps 37 B Semple 35 G Kay 35 K Parker 35 K Plummer 34. B: R Young 38 D Willing 37 P Cameron 35 G Deboar 34 W Thyer 34. C: M Zoppa 40 H Harley 38 D Smith 36 T Burns 35 T Reilly 35.

KOOYONGA: Stableford: A: P Wark 36 M Frogley 34 L Pittman 28 K Egan 27. B: S Fuller 37 M Van der Zalm 35 M Gregg 35 A Donnelly 34 S Hammer 33. C: J Carrig 39 E Heath 34 D Jacka 33 S Lunn 33 N Wright 33. 9-Hole: C Gun 22 M Garrett 19 P Ridley 18 H Burvill 17 J Brown 16.

NORTH ADELAIDE: Adam Scott Trophy: Winners: C Kong T Wongsala. 2nd: S Sharma S Emrick. 3rd: B Murray I Scriven. 4th: C Sinclair I George.

COUNTRY

BAROSSA VALLEY: Stableford A: N Ward (8) 38. B: B Gardner (18) 41. C: P Graetz (21) 39. Women: C Hutton (34) 35. Thu: Men Stableford: J Jones (-1) 37 S Blackmore (28) 36.

BERRI: Par: M Boon 4 P Cummins 2 A Thiel 1 D Howes 0 G Seddon -1 cb C Hyde -1 L Smith -1 J Penna -1 R Day -1 G Tognon -2 cb L Seddon -2 W Hocevar -2. SUN: Stableford: J Adams 40 I McHugh 36 cb L Smith 36 M Wilksch 35 cb G Calgie 35 K Wyman 34 cb S Ormsby 34 L Mudge 34 L Martin 33 cb P Mudge 33.

BURRA: Stableford: K Wenzel 36 M Millward 35 P Thomson 34 C Waters 33 P Weiss 30 G Wenzel 29 P Hallion 25. Summer Cup: P Weiss d D Cleland 2-1.

LOXTON: Stroke A: M Modlinski 67 B Paige 69. B: N Crouch 70 cb L Kruger 70 G Schultz 70. Women: K Henwood 72 C Arndt 77.

MANNUM: Tues: Stableford: G Bormann 35 P Turvey 32 B Houston 31 M Bottroff 30 B Banks 29 cb J Doddrel 29 J Bailey 26 cb K Franklin 26.

MURRAY BRIDGE: Par/Overall: B Altschwager (8) 9 up. A: A Meddle (7) 4 up M Grande (11) 2 up. B: Q Maurice (18) 6 up D Moloney (13) 1 up. C: K Graetz (23) 3 up D Rothe (25) 3 up. Pro: M Merritt (12) 2 down. Vis: T Pfeiffer (12) 2 down. Women: H Fromm (24) 5 up.

TAILEM BEND: Tue: Stableford: C Maninin 42 N Mountstephens 35 G Jones 34 B Neil 33. Sat: P Baxter 37 G Lipp 36 M Parker 35 T Haskell 35 J Sparrow 35.

VICTOR HARBOR: Club will not be playing competitions until further notice owing to COVID-19. At this stage Course is open only to members.

METROPOLITAN

API: Stableford: D Newman 41. A: D Newman 41 S Howie 37 R Delbridge 32 B Appleby 29 P Rackham 26. B: D Giancaspro 40 B Johnson 38 R Mellors 35 R Curwood A Watts 32 L Fioretti 27.

ASTON HILLS at Mount Barker: Stableford A: A Gluyas (9) 40 D Wicks (6) 38 R Higgins (10) 37. B: A Tischer (13) 39 D Brock (16) 38. C: J Glasson (26) 38 G Kewen (24) 36 P Nesbitt (21) 36. Women: S Foster (27) 36 B Gatehouse (17) 35 D McCully (1 1) 35.

BAROSSA VALLEY: Stableford A: N Ward (8) 38. B: B Gardner (18) 41. C: P Graetz (21) 39. Women: C Hutton (34) 35. Thu: Men Stableford: J Jones (-1) 37 S Blackmore (28) 36.

EDWARDSTOWN: Stableford: G Mitchell 36 R Lane 35 P Mills 34 C Moyle C Burton 33 M Ellis P Dabinett D Hutchins 32 G Williams 31 R Turnbull 30 E Fitzpatrick 29 P Bennett 28 G Smith 24.

FLAGSTAFF HILL: Stroke/Trophy: C Cooper -4. Ar: C Cooper J Turner T Parish -4 T Marsland -2 J Elliott -1 M Kendall 0 A Bland I Boots 1 V Vijayraghavan P Shillabeer 2. B: D Eyre -2 J Leo -1 P Moffatt 0 M Coombe T Gourdis 1 G Wilson P Willis S Squire 2. C: H Muhlack -3 I Grantham 0 G Nash 1 I Smith 4 J Bray 6. Stableford: D Cameron 41 E Fraser 40 M Wight L Flint S Fielding 38 K Mullen G Hazell K Day 37 B Robinson M Critchley 36 P Vigants P Bush K Heidenreich R Ledoeuff 35 J Fletcher R O'Donnell S Heidenreich 34.

GLENELG: Par: A: J Hodgson +4 A Orbach +4 L Del Col +3 S Kookana +3 J Oatey +1 J Moy se +1 D Hiern +1 D Threadgold 0 L Schneebichler 0 T Martin 0 B Stephens -1. B: S Petherick +6 A Turner +1 A Kookana +1 T Perriam +1 P Gale +1 N Gray 0 W Sands 0 S Franks 0 A Hodge 0 M Panno 0 B Cefai -1. C: B Burton +3 S Gentle +2 M Sheridan +2 M Brown +1 D Vowles +1 M Haynes -1 M Pope -1 D Lindsay -1 R Ashby -1 N Latty -1 P Knight -1. Women: J Dale-Harris +1 J Ricourt -2 R Clarke -2 J Hodge -3 J Green -4 S Crocker -5 F Eblen -5 A Standish -6 J Rawson -6 R Osborn -7 I Lynch -8.

LINKS LADY BAY: Stableford A: J Schlink 40 M Rumsewicz 38 F Trabilsie 37 W Dyer 36. B: B Mikulcc 39 B Doe 39 M Tabe 38 M Carn 38. C: D Beeper hoho 37 J Butcher 37 A Davies 36. Women: R Dyer 35 C Stobo-Wilson 35 K Hargrave 34 R Hosking 34.

MANNUM: Tues: Stableford: G Bormann 35 P Turvey 32 B Houston 31 M Bottroff 30 B Banks 29 cb J Doddrel 29 J Bailey 26 cb K Franklin 26.

MARION PARK: Stableford A: D Wesley 37 K Mader 34 M Paul J McEniery M Boston jnr 32 R Biniek S Young B Murray 31 P Sands 29. B: D Laing 42 L Trouptisidis M Dean 36 P Manson 35 I Atkinson 32 P Goldberg 28 G Dean 26 D Gilbert 25 R Dean 24. C: L McFarlane 38 S O'Loughlin 33 M Verstappen 30 J Coombe 27 L Smart 23. Women: K Walsh 27.

MAWSON LAKES: Stroke A: G Matthews (9) 69 P Thomson (6) 69 D Williamson (7) 69. B: G Smart (15) 66 D Gray (18) 70 K Barton (14) 70. C" T O'Boyle (25) 66 K Oxley (23) 74 R Hooper (21) 74. Women: E O'Boyle (40) 88. Medal: N Yanakopulos (14) 72.

MT OSMOND: Sat: Stroke: A: A Edwards 65 O Pritchard 66 T Bond 71. Medal: A Kim 70. B: D Haskard 69 M Holding 69 t Milowski 69 R Freebairn 70. Medal: P Simecek 68. C: R Smith 70 G Milde 72. Medal A Coombe 69. Women: L Reid 72 E Cooper 73 A Roderick 75 N Ku 75.

MT PLEASANT: Stableford: S Thompson 39 A Wake 39 E Watson 28. Wed: Par: S Sullivan 2 down D Swann 2 down E Watson sq D Watson 3 down R Reichstein 7 down S Thompson 5 down N Wilson 6 down R Hargrave 2 down P Flatman 2 down B Pyke 7 down L Pyke 8 down .

MURRAY BRIDGE: Par/Overall: B Altschwager (8) 9 up. A: A Meddle (7) 4 up M Grande (11) 2 up. B: Q Maurice (18) 6 up D Moloney (13) 1 up. C: K Graetz (23) 3 up D Rothe (25) 3 up. Pro: M Merritt (12) 2 down. Vis: T Pfeiffer (12) 2 down. Women: H Fromm (24) 5 up.

NORTH HAVEN: Stableford A: J Ginever 39. B: C Clark 35. C: G Adam 39.

OAKS: Par/Trophy: M Rolfe B Caldwell G Watson +1 M Memmler 0 A Gallacher J Sanders M Kroschel -1 B Baldin A Martinson F Saponari -4 D Altree -5 M McCabe H McLeod S Singh -6 J Rowe -7 S Mann -8 and G Altree -11.

PENFIELD: Stableford A: W Greenwood 41 D Kerr 38 M Gregory 37. B: B Van Der Lans 39 A Trendirth 39 J Dalglish 39. C: B Jeffrey 42 M Lofthouse 40 C Arrighi 39.

SA REBELS at West Beach Parks: Stableford: J Coomres 34 J Cunningham P Rivers 32 K Pugh 29 A Sawtell 28 G Hector 27 G Pillips 25.

SA TAXI: At South Lakes: Wed: Stroke: Trophy: B Miller 68. A: D Beesley 73 J Coombes G Phillips I Bentley 74 M Gynell 78. B: P O'Connell 70 S Mallison A Baumanis 72 M Jordan 80. C: G Hector T Austin 73 P Johns 74 L Gasmier 75.

SALISBURY: Mon: Stroke: T Kew 63 R Hooper 63 B Reed 66 B Dunn 72 R Swallow 74 P Campbell 78 D Howard 78 D Sachse 80 W Kennedy 86 P Kelly 85 P Caddies 96.

SHELL: Stroke: J Pettitt M Johnson 72 S Greaves 73 G Chilvers 74 M Miller 75 J Kaftan 76 D Farrell 79 F Sampson 82 R Richardson 85.

STIRLING: Stableford A: T Allen 39 P Durham 37 P Summerton 33. B: C Wedderburn 34 G Hardman 33 M Lange 32. C: P Harvey 42 B Woods 40 C Curnow 38. Women: J Freer 29 M Eldridge 28.

TEA TREE GULLY: Stableford A: S Cureton 41 M Chance 40 K Ryan 40 P Haggerty 39 A Haskell 39 J Howlett 38 P Swinnerton 38 T Fountain 37 T Clewlow 37 D Mackintosh 37 M Timmins 37. B: J Lindsay 41 G Sander 39 M Herrmann 39 K Pedler 38 R Allen 38 R Eley 38 M Holliday 37 S Lishman 37 J Madden 37 J Smith 37 J Shaw 37. C: S McGavin 41 S Straker 38 N Anderson 38 L Dekuijer 36 J Cle ments 36 M Turnbull 36 T Baatjes 36 C Noack 35 B Dixon 34 K Vandergoot-Dockerill 34 C Riley 33.

THAXTED PARK: Stableford: A: A Littler 40 S Trenorden 40 P Bagshaw 40 R Hooper 39 P Higgins 39 J Dash 38 D Murdock 38 P Macdonald 37 R Button 37 B Pearce 36 C Cocks 36. B: R Greenwood 40 B Greer 39 B Thompson 39 M Benger 37 J Robshaw 35 R Date 35 J Fuller 35 G Holtham 35 D Lyons 35 G Godfrey 35 B Walling 34. C: B Davies 40 J Rust 39 A Capewell 37 F Smith 37 G Cooper 36 J Dilliway 36 J Caldwell 35 D Rust 34 D Bradley 34 D Bradley 33 M Stewart 33.

VICTOR HARBOR: Club will not be playing competitions until further notice owing to COVID-19. At this stage Course is open only to members.

VINES: Stableford: A: B Price 42 M Anderson 40 S Hastie 40 A Horn 38 P Ballans 38 M Whitford 37 A Heapy 37 N Stephens 36 P Gregory 36 G Coombe 36 G Wood 36. B: P Hughes 41 B Dey 41 S Taylor 40 R Rowe 38 R Cooper 37 I Smart 37 M Kearns 37 P Whitford 37 C Griffin 36 H Larsen 36 K Berrig an 36. C: B Newman 41 G Ottaway 41 K Rafie 38 D Edwards 37 D Porter 37 G Tanner 36 D Cram 36 B Quist 35 I Donaldson 35 M Reilly 34 D Scott 34.

WEST LAKES: 4B: R Sullivan P Dawkins 47 cb. Indiv A: J Morgan (8) 39 cb J Elliott (12) 39 E Vermeer (5) 38. B: K Godson (13) 42 R Sullivan (15) 40 A Brown (15) 38. C/Overall: P Sweeny (24) 43 M Hathway (25) 38 S Cousins (32) 37 cb.

WESTWARD: Stableford: Div 1: K Kilpatrick 40 J Tonkin 39 K VanKessel 38. Div 2: M Morrissey 40 B Pethers 37 C Hadley 37 T Gregory P Weckert K Rowings M Teetham P Marnerou R McDonald G Peak B Bayliss P Aspinall D Worner.

WILLUNGA: Par A: R Stemberg (8) 5 up B Armstrong (14) 4 up cb J Thomas (9) 4 up. B/Overall: O Walkley (17) 9 up R Dwyer (20) 2 up cb J Leslie (16) 2 up. C: D Joyce (21) sq cb M Mackay (21) sq M Wilson (27) 1 down cb. Women: M Thompson (39) 1 down cb J George (25) 1 down A Owen 3 down cb.

WIRRINA: Stableford A: K Douglas 38 D Welch 34 J Stringer 31. B: R Martin 32 M Hill 31 J Millar 31. Women: B Hill 35 A Martin 32 J Pearson 31.

SOUTH EAST

BORDERTOWN: Women Ambrose: S Leigh M Dollard 68, S Kennett A Dawes 70-1/2. NTP: 5th S Leigh M Dollard, 18th C Leach K Lewin.

MOUNT GAMBIER: Stroke A: M Bryant 5 down. B: K Lennon 4 down. C: D Smith 4 down. Stableford: D Jennings 39 H Hadnum 37. WED: Women Stroke: H McIntyre 2 down H Gregory sq. THU: Men Stableford: R Summers 41 Q Umair 40.

TAILEM BEND: Tue: Stableford: C Maninin 42 N Mountstephens 35 G Jones 34 B Neil 33. Sat: P Baxter 37 G Lipp 36 M Parker 35 T Haskell 35 J Sparrow 35.

WA club golf results

ALBANY: Thursday: Stableford: W Ferguson S Smith 37 L Taylor H Painter 36 L Wilson 35 L Moir P Williams N Caddy 33 B Madden M Cummins 32 M Skinner 31. 9-hole: H Heerey 18 S Heberle 17.

KOOYONGA: Men: Stableford: A: K Phelps 37 B Semple 35 G Kay 35 K Parker 35 K Plummer 34. B: R Young 38 D Willing 37 P Cameron 35 G Deboar 34 W Thyer 34. C: M Zoppa 40 H Harley 38 D Smith 36 T Burns 35 T Reilly 35.

Join our newsletter

Get weekly updates on news, golf tips and access to partner promotions.

Related News

Golf Australia Logo
Join our newsletter

Get weekly updates on news, golf tips and access to partner promotions!