Golf Australia

Victorian club golf results - Saturday

 

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65.

   AXEDALE: Stableford: 4B: R Taylor (13) K Crawford (17) 48. Women: A Holmes (25) J Walklate (16) 47.

   BACCHUS MARSH: Stroke: Ambrose: J Longhurst D Young C Young G Wright 50.875.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke: A: S Taylor (10) 70. B: R Longmuir (20) 67. C: R Matthews (26) 65.

   BAIRNSDALE: Stroke: A/Medal: K Boyd (14) 67. B: F Bromfield (18) 69.

   BARHAM: Men: Stroke: A: G Spenser (14) 69. B: R Mckenzie (26) 66. Women: Stableford: L Storm (23) 38.

   BARWON HEADS: Men: Stableford: 4B: P Lockie (12) D Sell (33) 47. Women: M Poole (9) K Hurley (21) 47.

   BELVOIR PARK: Men: Stableford: A: R Keating (11) 43. B: J Pollock (16) 44. C: R Slywka (36) 46. Women: K Kaye (20) 37.

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke: 9-hole: D Sands (6) 28.

   BENALLA: Women: Stableford: A: T Barry (19) 39. B: J Shennan (27) 35.

   BENDIGO: Men: Par White: A: M McEvoy (8) 6 up. B: T Seboa (15) 7 up. C: S Robertson (26) 6 up.

   BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: S Harper (25) 36. Men: A: M Clydesdale (2) 41. B: K Tivendale (14) 43. C: A Wadeson (30) 43.

   BOX HILL: Women: Stroke: J Baumgartner (9) 71. Men: A: P Valentine (9) 70 cb. B: D Henderson (14) 66. C: G Little (19) 66. D: C Arnold (29) 67 cb. Medal Jan: D Pretty (7) 70.

   BRIGHT: Men: Stableford White: A: C Hall (8) 38. B: D Grimes (21) 39. C: G Walsh (24) 40. Women: Stableford: A: C Burgess (13) 41. B: H Thompson (40) 47.

   BRIGHTON: Men: Stableford: A: R Wong (13) 41. B: L Lee (20) 40. C: C McDonald (35) 40. Women: J Millar (21) 33.

   BROADFORD: Men: Stableford: A: A Mumford (5) 40. B: R Lejins (15) 41. C: B Milne (24) 43. Women: M Milne (24) 30 cb.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: A: A Conn (5) 64. B: M French (15) 64. C: J Schleemann (34) 69. Jnr: 54-hole C'ship: J Simons (2) 224. Veteran: D Crowe (3) 229. Men: Hcp: A: M Jackson (5) 206. B: P Lockman (14) 207. C: M French (15) 205.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stroke: Ambrose: J McFadyen (28) L Chadwick (24) 61.

   CASTERTON: Stableford: R McCallum (11) 41.

   CERBERUS: Stableford: A: T Wilson (0) 39. B: B Kent (16) 39 cb. C: K Walters (36) 39. Women: M Smith (30) 37.

   CHALAMBAR ARARAT: Men: Stableford: A: S Muller (7) 38. B: J Brennan (13) 39. C: P Goudie (21) 38.

   CHELTENHAM: Stroke: Medal: J Weber (6) 67.

   CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stroke: Ambrose: J Barnes (16) D Ellwood (12) 60.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Endeavour Hills: A: G O'Dows (13) 40 cb. B: D De Leeuw (23) 41. Par: Rowville: A: S McCann (12) 6 up cb. B: J Khoo (22) 9 up.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: P McConaghy (29) 33. B: A West (34) 35. Men: A: S Nelis (8) 39. B: P Ashby (13) 38. C: B Lane (17) 40. B Brennan (29) 40.

   COBRAM BAROOGA: Stroke: R Toy (31) 67. A Scr: G Hunt 74. A: M Toohey (8) 70. B Scr: A Wallace 89. B: R Toy (31) 67. Women: R Wallace (6) 73.

   COHUNA: Men: Stroke: J Power (10) 68.

   COLAC: Men: Par: A: T Hanson (4) 5 up cb. B: P Cowan (17) 5 up. C: R Walker (26) 6 up. Women: M Halliwell (28) sq.

   COMMERCIAL ALBURY: Stroke: Ambrose: D Moylan (23) M Davis (4) 57.75.

   COMMONWEALTH: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: P Zoppos (0) R Cahill (+1) 152. Par: A: M Leadbeater (6) 4 up. B: B Cuthbert (15) sq. C: P Morgan (23) 3 up. Women: J McPherson (30) 2 up.

   COROWA: Women: Stableford: A: D Eason (8) 39. B: J Aylward (13) 38. Men: A: G Clinch (10) 39. B: P Densten (14) 37. C: J Lackner (19) 41.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: A: P Kowalski (4) 40. B: A McIlroy (22) 41 cb. C: G McCall (23) 41.

   CREEKSIDE: Men: Stroke: A: J Gordon 66. B: G Stokes 66 cb. C: G Rands 65 cb. Women: Stroke Yellow: G Rowe 69.

   CURLEWIS: Men: Stableford White: A: C Gannon (7) 42. B: E Koszela (14) 43. C: J Salmon (19) 46. D: G Fleet (22) 44.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: N Nicholas (13) 43. B: S Lugsden (16) 41. C: C Thompson (23) 37.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: A: R Muir (13) 43. B: G Menlove (18) 42 cb. C: D Vanderuit (29) 43. Stroke: Cup: M Lindridge bt D Hunt 2-1.

   DORSET: Mxd: Stroke Black: A: J Beattie (9) 64. B: J Colbatch (15) 66. C: E Holecek (22) 62.

   DROUIN: Women: Stableford: D Daniel (31) 35.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford Trophy: White: A: J Harkins (9) 44. B: H Naidu (17) 42.

   EASTERN: Men: Par South: White: S Ross (17) 7 up. North: M O'Hoy (13) 5 up cb. East: D Dujela (8) 8 up.

   EASTERN SWARD: Par: 4B: A Brockbank (30) A Houghton (27) 11 up.

   EASTWOOD: Men: Stroke: Matchplay: B Hanley (36-HOLE) bt S Rawlings (11-9) . Stableford White: A: S Pettyfor (8) 38. B: S Prendergast (20) 43. C: I Kerr (32) 42.

   EILDON: Mxd: Stableford: 2B multi: C Long (19) P Mcnair (16) 78.

   EUROA: Men: Stroke: A: P Enright (13) 67. B: R Johnson (25) 70. Women: Par: A: D Rule (17) 1 up. B: J Hoare (23) 1 up. C: J Duff (39) 2 up.

   FINLEY: Medley: Stroke: A: G Shaw (16) 68. B: R Wilson (26) 67.

   FLINDERS: Men: Stableford: A: J Davie (16) 40. B: D Chartres (23) 44. Women: A: C Clancy (40) 36. Mxd: Stroke: Foursome: A: C Jenny Wansbrough (25) 62.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford White: A: B Kennedy (8) 41. B: C Carter (13) 43. C: W Blackshaw (20) 41 cb.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: M Andolfatto (13) 44. B: D Quigley (Kiwi Golf) (16) 43. C: J Garner (30) 39. Women: H Payne (28) 38 cb.

   GISBORNE: Stroke: A: A Gundy (11) 68. B: P Barlow (15) 67. C: L Glover (21) 70 cb. Scr: S Veloso 71. Women: Stableford: M Power (23) 41.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: M Rogan (17) 39. B: R Paul (23) 38 cb.

   GRAMPIANS: Stableford White: D Morse (12) 38.

   GREEN ACRES: Men: Stroke: A: B Edwards (6) 67. B: G O'Shea (15) 69. C: P Murphy (20) 67. C'ship: J Allan (0) 301.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: 4B: R Driver (25) S Green (36) 43. Men: S Ryan (14) J Dunn (11) 45.

   HEIDELBERG: Stableford: A: G Wilson (11) 43. B: J Buchanan (17) 40. C: J Bone (30) 43 cb.

   HEYWOOD: Women: Par: A: P Keiller (6) 3 up. B: I Jeffries (25) 6 up. D McLeod (15) 3 up.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: A: D Carter (12) 38. B: C Barlow (17) 44. Women: J De Ieso (36) 38.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: C Hansen (6) 40. B: P Adam (11) 39. C: D Rotstein (22) 35. Women: K Crawford (10) 37. Men: Trophy: C Hansen (6) 40.

   IVANHOE: Men: Par: A: K Curran (12) 4 up. B: A Cox (18) 8 up. Women: E David (31) 3 up.

   KEW: Medley: Stableford: A: P Cramer (12) 39. B: J Way (17) 43. C: C Jackman (34) 40.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: G Sizer (6) 39. B: D Griffiths (16) 41. C: S Dinger (22) 41. Women: Stableford White: D Stone (22) 38.

   KILMORE: Men: Stableford: A: D Callahan (8) 43. B: B Goodchild (21) 40 cb. Women: B Duncan (41) 39.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: J King (8) 38 cb. B: D Brown (19) 38.

   KOORINGAL: Men: Par: A: B Findlay (7) 3 up cb. B: R Sewart (12) 4 up. C: J Enright (15) 4 up. D: R Leunig (20) 2 up cb. Women: D Howard (15) sq cb.

   KORUMBURRA: Women: Stableford: C Rickard (21) 33.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: P Barrette (7) 52. B: D Matthews (15) 55. C: L Flint (19) 52. Women: A: H Ward (19) 57. B: L McLean (21) 56.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Par: A: P Mangan (15) 2 up. B: J Neale (25) 5 up. A Scr: J McHale (19) 3 up.

   KYNETON: Stroke: Ambrose: J McClure (10 3/4) J McClure J Hansen J Biscocho 511/4.

   LAKES ENTRANCE: Stroke: B/Medal: J Talan (20) 66. A: B Hammond (10) 68. C: K Kane (24) 70. Medley: Stableford: R McPhee (28) 37.

   LAKESIDE at Albert Park: Stroke: Medal: A: G McBurney (12) 67. B: B Salajan (15) 66. C: V Lee (20) 62. Women: C Muller (18) 76.

   LANCEFIELD: Men: Stroke White: A: T Lambert (4) 69. B: B Brennan (13) 67. C: K Murchison (30) 66 cb.

   LANG LANG: Medley: Par: A: G Austin (5) 5 up. B: G Morozoff (17) 6 up. C: P Cooke (26) 5 up. J Saint Fryer (43) sq.

   LATROBE: Stableford: A: M Smart (9) 42. B: P Fadda (18) 44. C: M Jowers (22) 42.

   LEONGATHA: Stableford: C Gray (28) 35. A: B Hutton (9) 37. B: R Brown (17) 39. C: J Belli (32) 39.

   LONSDALE: Men: Stroke: A: D Norton (6) 60. B: D O 'Connor (15) 64. C: J Morgan (25) 63. Medal: D Norton (6) 60. Women: Stableford: A: M Harrison (21) 36. B: S Edward-Smith (25) 39. Medal: S Edward-Smith (25) 39.

   MAFFRA: Stroke: A: S Allman (14) 67. B: B Donahoe (16) 67. C: D Bolton (20) 69.

   MALLACOOTA: Men: Par: K Morrison (15) 8 up.

   MANSFIELD: Women: Stableford: R Baker (14) 39. Men: Stableford White: Div 1: M Jones (8) 43. Div 2: P Marks (17) 38.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: L Kelly (10) 37. B: B Lacey (15) 39. C: R Walhouse (36) 38. Women: A: D Jennings (15) 40. B: C Baker (25) 35.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: A: L Baliton (11) 35. Men: A: J Bonacci (12) 40. B: A Simeonidis (13) 41. C: A Brown (21) 38 cb.

   MEENIYAN: Men: Par: M Van Boven (16) 2 up.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: A: R Hales (10) 66 cb. B: L De Masi (17) 67. C: M Fry (25) 67.

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: A: C Dobbie (6) 68 cb. B: M Wilson (11) 69. C: J Anderson (20) 66. D: B Bowman (28) 61.

   METROPOLITAN: Men: Stroke: Medal: A/Medal: C Falconer (3) 69. B: T Walstab (16) 70. C: K Smith (24) 71.

   MILDURA: Men: Stableford: A: S Toma (3) 41. B: P Palazzo (19) 38. C: R Williams (27) 43. Women: E Raeck (12) 37.

   MIRBOO NORTH: Par: C Le Page (29) 5 up.

   MOE: Medley: Stableford: Team Agg: T McAlpine (18) J Pisa (36) R Williams (20) 112.

   MOONAH LINKS: Men: Par Legends: White: B: J Manson (15) 6 up cb. A: M Jones (8) 6 up. Women: Par: S Semmens (5) 4 up.

   MOOROOPNA: Men: Stableford 4B: White: B O'Mahony & D Woodhams (26 & 29) 51. Women: Stableford: Z Courtney (36) 37.

   MORACK: Snr Stroke: A/Medal: W Narsey (22) 62. B: M Seto (29) 64. C: C Tuck (36) 66. C'ship: R Collins 251.

   MORNINGTON: Stableford: A: M Duff (9) 41. B: J Goldman (16) 42. C: M Slack (36) 44.

   MORTLAKE: Stroke: I Jubb (23) 64.

   MORWELL: Stroke: Ambrose: K Howard C Mackerall T Ford S Reynolds 55.125.

   MT MACEDON: Stableford: 4B: M Willis (4) S Smyth (13) 49.

   MT MARTHA: Men: Par: I Chadderton (22) 6 up. Women: S Hyams (29) sq.

   MURRAY DOWNS: Stableford: A: D Grant (7) 38. B: G Roberts (12) 38. C: R Rundell-Gordon (21) 37. D: D Roberts (25) 36. J Krahnert (29) 34.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: B Guan (5) 67. B: D McCann (12) 68 cb. C: J Adams (21) 67 cb.

   NEWRY: Men: Par: K Kuizenga (19) 7 up.

   NHILL: Men: Stableford: 4B: L Clark (8) R Jones (20) 45. Women: J McFarlane (31) 32.

   NORTHERN: Men: Stroke: Matchplay: A: J Lavender 1up. B: S Browne 5-4. C: P Stepien 20th.

   OAKLEIGH: Par: M Barglowski (20) 5 up. Women: Stableford: W Hastie (25) 38.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Par: P Clowes (17) 7 up.

   ORBOST: Stableford: L Cochrane (17) 47. Women: M Munn (32) 39.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: A Prakash (12) 39. B: M Klaver (17) 42. C: M Popof (30) 41.

   PATTERSON RIVER: Stableford: A: L Bexley (7) 41. B: B Andrews (17) 40. C: S Bull (36) 46. Women: C West (11) 38.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Par: Peninsula Composite: V Martin (24) 4 down. Men: Stroke Black: A: S Ridout (1) 66 cb. B: J Hasell (17) 69. C: D Turcarelli (24) 70. Medal of Medallists: T Vassiliadis (3) 67. Stroke: Kingswood: A: K Mabey (9) 69. Stroke Medal Jan: Peninsula Composite: Black: N Pillai . Stroke: A: K Mabey (9) 69. B Scr: A Hickford (20) 68. Par: J Davey (24) 4 up. Kingswood: P Soon-Shiong (16) 3 down. Par Gold: S Wotherspoon (31) 2 down.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: V Ross-Smith (17) 37. Men: A: M Curtain (6) 39. B: S Ambler (18) 39. C: J McCaffrey (31) 40.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: M Corridan (2) 41 cb. B: J Williams (17) 44. C: R John (20) 41 cb. D: J Wilson (28) 39. Women: Stableford: J Johnson (22) 40.

   PORTLAND: Men: Stroke: A: E Ruis (6) 70 cb. B: A Welfare (12) 66. C: J Spencer (25) 70. Women: J Burke (28) 71.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: I Hickey (9) 41. B: C Barton (14) 41. C: A Tsindos (28) 48. Women: L Mallett (29) 37 cb. Men: Stableford Gold: D Matthews (27) 37.

   QUEENSCLIFF: Stableford: A: P Kleindienst (14) 39. B: J Ross (27) 39.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: L Koliba (6) 41. B: P Martin (19) 45. C: L Bebend (36) 40.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: G Smith (16) 44. B: R Hogg (31) 45.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stroke Black: D Phillips (13) 62.

   RANFURLIE: Men: Stableford White: A: J Agetzis (8) 41. B: N Waters (16) 40. C: P Steer (18) 40.

   RICH RIVER: Women: Stableford: East: K Mahady (14) 41. Men: Stableford Black: A: A Jacobs (12) 41. B: S Manley (14) 41. C: M Matthews (27) 43.

   RINGWOOD: Men: Stroke: A: N Walton (8) 62. B: M Hamilton (14) 63. C: M O'Flynn (19) 65. D: J Van Kerkhoven (25) 65. Women: D Bradley (14) 67.

   RIVERSDALE: Stroke: A: J Sharpe (6) 71. B: P Doan (14) 69. C: D Cheney (30) 70 cb.

   ROSANNA: Mxd: Par: A: C Bassett (11) 6 up. B: B Ramsay (15) 5 up cb. C: D Colyee (20) 4 up.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: South: A: K Barth (9) 43. B: A Banks (20) 41 cb. C: K White (27) 41. Hole in one: K Barth at 4th. Stableford: North: B Finlay (18) 40. Women: Stroke: A: A Harwood (16) 73. B: M Brown (23) 71. Hole in one: G Smallwood at 11th.

   ROSEBUD PARK: Men: Stableford: A Dean (35) 44. Mxd: Stroke: Team: M Walton/Spiby (26) 65. Scr: M Walton/Spiby 91. Trophy: M Walton/Spiby 185.

   ROSSDALE: Men: Stroke: C'ship: A: C Winkler . B: T Newman . C: A Murphy . D: T Murphy . Women: Stableford: J Azzopardi (19) 39. Men: A: T Stillman (7) 43 cb. B: N McAllen (21) 38. C: A Hopkins (26) 41.

   ROYAL MELBOURNE: Women: Stableford: East: L Smibert (26) 42. Men: Stroke: Scr: West: H Goakes 74. East: S Sargood 75. Medal: P Scott (12) 69. West: J Serpell (19) A Heffernan (12) 69 to playoff.

   SAFETY BEACH: Women: Par: L Greer (33) sq.

   SALE: Women: Stableford: A: M Schaper (21) 40. Men: A: J Henderson (11) 40. D Shaw (6) 37. B: C Sharp (16) 40 cb. R Schuback (14) 40. C: J MacLachlan (26) 36 cb. P McMaster (21) 36 cb.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Par: A: B McGeown (6) 4 up cb. B: D Galligan (9) 2 up cb. C: S Vailmuthu (21) 6 up.

   SANDHURST: Men: Stableford North: Black: E Santos (7) 42. Stableford: A: L Wallworth (11) 41. B: D Barton (21) 42. Par: Champions: J Aylen (10) 2 up. Women: Stableford: North: J Templeton (28) 32. Par: Champions: L Cochrane (13) 1 up.

   SANDRINGHAM: Women: Stableford: D Efthim (31) 39. Men: A: N Hague (9) 43. B: P Daly (17) 44. C: A Russell (23) 41.

   SEYMOUR: Stroke: A: M Fountain (10) 67. B: C Lubeck (17) 66. Women: Stableford: S Wright (13) 36.

   SHEPPARTON: Men: Stableford White: A: P Junor (7) 40. B: C Tobias (13) 41. C: B Mehmet (20) 41. Women: Stableford: A: K Morris (5) 40.

   SORRENTO: Stableford: R Delves (18) 39 cb. Hole in one: R Corke at 17th.

   SOUTH PINES: Stableford: 4B: D Magee (25) K Haussegger (28) 48.

   SOUTHERN: Stableford: A: P Tuohy (11) 40. B: M Halllam (14) 41. C: F Romei (21) 40.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Ambrose: B Thomas (12) F Chung (18) B Rai (25) S Brand (22) 50.

   SPRING VALLEY: Stableford: C Hansen (9) 41. S McGee (23) 42. G March (14) 39. B Stone (22) 45.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: S Gomme (24) 42.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: S Mooney (10) 45. A: T McIntyre (15) 37 cb. B: F Cipriani (18) 37. C: A Cowland (27) 43.

   SUNSHINE: Men: Stroke: Foursome C'ship: A: T Pulis 74. O Loloa 74.

   TARRAWINGEE: Men: Stroke: G Stone (29) 66.

   THE DUNES: Men: Stroke: C'ship: The Dunes: B: S Hewat (13) 71. C: R Murphy (18) 68. A: D Matthews (9) 69. Women: Stableford: P White (27) 40 cb. Mxd: The Cups: A: J Burns (22) 22. B: L Weir (39) 22. B: L Weir (39) 22.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: A: B Holmes (6) 37. B: J Kay (16) 43. C: K Prior (21) 39.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: W Peterson (16) 40.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: A Stephens (9) 38. B: T Beggs (15) 39. Women: L Turner (19) 40.

   THIRTEENTH BEACH: Women: Par: Beach: B: A Page (35) sq. A: C Bright (16) 2 up. Men: Par Black: A: B Fallon (6) 1 up cb. B: W Spalding (11) 3 up. C: D Tepper` (13) 6 up.

   TIRHATUAN: Stroke: A: M Thornton (8) 66. B: P Guy (18) 67 cb. C: T Boersma (23) 69. Women: Medal: T Wellington (19) 73.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: A: J Kerr (10) 37. B: P Cheesewright (17) 39. C: T Peacock (27) 43. Stableford Gold: L Gilbee (34) 33. Women: Stableford: A: S Clark (16) 38. B: D Dungan (34) 33.

   TORQUAY: Men: Par: A: T Jones (11) 5 up. B: K Leeman (15) 3 up. C: R Thomas (18) 5 up. D: T Nicholls (23) 4 up. Resort: B Gough (29) 3 up. Women: A Staig (28) 2 up. Men: Visitor: R Clark (RACV Cape Schanck 19) 6 up.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: 2B multi: W Griggs (7) G Sanders (16) 90.

   TRARALGON: Par: A: L Chard (11) 5 up. B: D Veldman (16) 4 up. C: M Sutton (20) 4 up. D: K McIntyre (31) 5 up. Women: Y Ferrel (32) 4 up.

   TRENTHAM: Stableford: A: M Walker (9) 38. B: D Williams (14) 43. C: A Docherty (28) 43.

   VICTORIA: Men: Stableford: 4B: K Weddell (22) W Hunter (23) 49. Stableford White: R Lomax (34) F Heatley (34) 45.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: T Holden (15) 41. B: B Comensoli (28) 40.

   WARRACKNABEAL: Men: Stableford: 4B: R Smith (18) 48. S Stewart (21) 48. Women: Hcp: V Walder (26) 33 cb.

   WARRAGUL: Women: Par: A: D Baker (20) 1 up. B: C Thomas (27) 3 up. Men: Stableford: A: I Mortimer (12) 41. B: M Vick (16) 43. C: M O'Neill (21) 43. D: B Bailey (28) 45.

   WARRNAMBOOL: Mxd: Stroke: Medal Feb: A: K Batt (12) 68. B: A Clark (15) 68. C: G Shanley (19) 68. J Day (23) 71.

   WATERFORD VALLEY: Mxd: Stroke: A: G Howard (9) 66. B: I Young (14) 72. C: G Ranasinghe (19) 64.

   WERRIBEE PARK: Women: Stableford: A: F Crookes (22) 34. Men: A: P Johnson (9) 37. B: A Bennett (13) 43. C: B Doyle (19) 40. D: S Evans (20) 41.

   WHITTLESEA: Par: A: B Parks (10) 4 up. B: S West (15) 5 up. C: P Hughes (23) 7 up.

   WODONGA: Women: Stableford: M Barnes (19) 37 cb. Men: A: B Robertson (3) 40. B: I Talan (16) 39 cb. C: C Ginnivan (28) 43.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: A: I Baker (3) 69. B: D England (18) 65. C: W Studham (23) 66. Women: Stableford: L Bentick (29) 35 cb.

   WOODLANDS: Women: Stableford: T Singham (5) 35. Men: A: J Fisher (10) 42. B: K Bennetts (12) 39 cb. C: F Weir (18) 42.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: B Hogan (10) 40. B: C Hall (15) 36. C: R Beilby (24) 38. Women: E McBride (34) 33.

   YARRA PARK: Stroke: S Darwin (22) 70. Women: L Lewis (16) 71.

   YARRA VIEW: Men: Stableford: A: T Iulianetti (12) 38. B: P Mitchell (25) 39.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: E Mitchell (10) 39. B: C Ferguson (12) 40. C: S Aburrow (16) 38. D: D Mclean (21) 40. Stableford Yellow: G McLeod (23) 39. Women: Stableford: S Fernando (0) 34.

   YARRAM: Stableford: A: C Hios (9) 42. B: C Coulthard (20) 38. C: I Phillips (24) 37. A Scr: C Hios 75. Women: Par: M Ross (38) 1 down cb.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: I Thompson (15) 36. B: T Le Chevallier (26) 32. Men: Stableford White: A: J Taylor (15) 42. B: N Russell (17) 41. Lake: A: F Warren (15) 44. B: D Imbriano (22) 43 cb. 


Post a new comment

16 November 2018
Famously for those who care about the history of the local game, Bruce Devlin won the Australian Open in 1960 at Lake Karrinyup. Read more
01 August 2018
30 July 2018
20 June 2018
22 May 2018
Inside The Ropes
Golf Australia