Golf Australia

Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Mxd: Stableford: 4B: M Fahey (17) P Fahey (27) 44.

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: M Kelly (5) 68. B: F Gigliotti (18) 69 cb. C: P Knight (22) 67. Women: I Mason (13) 73 cb.

   AMSTEL: Stroke: Ranfurlie: A: A Wiesniewski (10) 67. B/Medal: J Taylor (12) 66. C: J Jack (17) 68 cb.

   ANGLESEA: Stroke: A/Medal: J Smart (14) 67. B: J Reale (18) 70. C: T Tobler (22) 71. Women: E Kearton (30) 69.

   AXEDALE: Men: Stroke Black: Div 1: J White (13) 67. Div 2: P Elvey (17) 67. Div 3: T Lindrea (27) 67. Medal: P Elvey (17) 67. Women: White: Div 1: R Winther (26) 69. Div 2: A Holmes (29) 72.

   BACCHUS MARSH: Stroke: Medal A: A Mace (10) 68. B: B Quayle (12) 69. C: R Bennett (22) 66. Women: Medal: J Goedegeburre (30) 66.

   BACCHUS MARSH WEST: Stroke: C'ship: A: L Smith (9) 72. B: J Martin (17) 67. C: R Stevenson (25) 65. Women: Stableford: R Maddy (25) 34.

   BAIRNSDALE: Stroke: Scr: A: C Rimmington (3) 68. B: N Omara (16) 69 cb. C: P Wilson (23) 69 cb.

   BALLAN: Stroke: A/Medal: B Arklay (11) 62. B: H Miller (18) 63. C: A Germon (28) 64.

   BARHAM: Stableford: A: K Windridge (6) 39. B: S Slade (16) 40. C: M Anthony (19) 41. Women: V James (41) 35.

   BENALLA: Stroke: A: I Barry (10) 69. B: L Macfarlane (17) 66. C: L Cairns (23) 63.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: A: D Baker (2) 43 cb. B: T Jewell (18) 43. C: K Lawrence (20) 40. Women: J Gibb (34) 35.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: J Mulholland (10) 39. B: J Wilson (15) 37. C: N Hyde (25) 38.

   BRIGHT: Stableford: A: R Cordero (12) 41. B: R Borschmann (24) 42. Women: C Burgess (14) 36.

   BRIGHTON: Par: Medal: M Oglethorpe (14) 6 up cb. Trophy: R Montgomery (16) 6 up cb. Medal of Medallists: P Bimbi (14) 6 up.

   BUNINYONG: Stroke: A: D Staples (1) 69. B: C Holzberger (15) 72. C: M Waight (23) 71.

   CAMPERDOWN: Stroke: C'ship: A: C Keane (11) 68. B/Medal: M Hassett (14) 66. C: N Swayn (22) 70.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: A: P Beyer (9) 68. B/Medal: J Holden (12) 66. C: Z Timmins (32) 67. A Scr: M Van Der Kraan (1) 73.

   CASTERTON: Stroke: K Etherton (8) 69.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: Medal: L Smith (15) 67.

   CENTENARY PARK: Stroke: Ambrose: G Watson M Kelly G Hall B Barclay (8.375) 58.625.

   CERBERUS: Stableford: C: S Norton (32) 40. A: N Sigge (9) 37. B: N Smith (18) 38. D: M Smith (28) 36.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke Black: A: R Harricks (7) 67. B: K Hurnall (15) 65. C: N Clark (19) 67.

   CHELTENHAM: Stroke: Medal: R Marshall (19) 63.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford Churchill Park: White: A: A Desa (11) 40. B: D Garry (20) 40 cb. Stableford: Waverley: A: R Ebert (15) 41. B: J Butler (18) 41 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: H Beales (31) 75. Men: L Fisher (8) 73 cb. J Preece (16) 72 cb. G Fitzpatrick (21) 69. P Morris (24) 71.

   COBDEN: Stroke: Medal: A: D Absalom (19) 71. B: J Reed (24) 63.

   COHUNA: Stroke: Medal: G Miller (17) 67.

   COLAC: Stroke: Medal A: P Hanson (4) 69. B: P Lucas (14) 66. C: M Foley (22) 68. Women: Stableford: R Malone (26) 33.

   COMMERCIAL ALBURY: Stroke: A: A Vette (11) 66. B: G Allen (17) 67. C: M Luff (34) 63.

   COMMONWEALTH: Stableford White: A: G Bone (11) 41. B: A Hughes (15) 44. C: B Harris (20) 42. Women: Stableford: H Scales (24) 38. Men: Stableford Trophy: White: A Hughes (15) 44.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stroke: A/Medal: P Kowalski (6) 69. B: R Wratten (20) 70. C: P Richardson (23) 72.

   CRANBOURNE: Stroke Black: A: B Spencer (8) 69 cb. B/Medal: E Meyerowitz (18) 67. C: N Picker (23) 68.

   CREEKSIDE: Stroke: A: J Mills 67 cb. B: D Chew 66. C: H Williams 61. Women: L Chow 70. Men: Medal of Medallists: B Plummer 65. Women: R Morrison 71.

   CURLEWIS: Women: Stroke: W Tottenham (6) 73. Men: Stroke White: A: W Johnston (10) 70. B: Z Witcombe (15) 65. C: T Greer (17) 68.

   DEVILBEND: Stroke: Medal: A: I Fortune (13) 69. B: R Muir (15) 67. C: P Scott (25) 68.

   DROUIN: Stroke: A: P Thomson (10) 68. B: J White (19) 74 cb. C: G Ward (21) 70. Women: Stableford: M Purcell (17) 27.

   EAST MALVERN: Stroke: A/Medal: W Cupido (14) 63. B: R Delahunty (23) 66. Women: Medal: C Riley (11) 66.

   EASTERN: Stroke: South: J Ryan (12) 68. Mxd: North: C Bethune (17) 69. East: M Taylor (12) 68.

   EASTERN SWARD: Par: A: D Foote (15) 3 up. B: S Wild (19) 6 up. C: R Phair (24) 4 up. D: B Oliver (35) 7 up. Men: Medal of Medallists: D Foote (15) 3 up.

   EASTWOOD: Par White: A: W Sutton (5) 6 up. B: S Cowburn (14) 6 up. C: C Mcguire (29) 4 up.

   EILDON: Stableford: 4B: J Monteath (16) D McNair (21) 49.

   EUROA: Stroke: A: E Carracher (2) 66. B: A Pedder (11) 65. C: J Gilliland (22) 68. Women: A: F Edwards (18) 68. B: C Burnett (26) 72.

   FLINDERS: Women: Stroke: Medal: R Matthews (18) 70. Men: A: B Richardson (8) 65. B: T Dyer (20) 63. C: D Chartres (25) 64. Medal: A: T Dyer (20) 63.

   FOREST HILLS: Stableford: A: T Esplin (9) 40. B: J Baltrusaitis (21) 35.

   FOSTER: Medal A: R Prain (13) 71. B: D Cripps (24) 77. R Prain (13) 71.

   GARDINERS RUN: Stableford White: A: D Cutts (8) 42. B: M Wainwright (11) 42 cb. C: D Maher (19) 46. Women: Gold: M Miles (28) 40.

   GARFIELD: Mxd: Stroke: Shield: T Garratt J Mitchell (12-3/8) 65-5/8. Stableford: A: C Hunter (14) 42. B: G Wells (17) 42. C: M Andolfatto (23) 44.

   GISBORNE: Stroke: A: A McCabe (10) 70. B: C McCabe (16) 66. C: B Dillon (22) 69 cb. Cup: C McCabe (16) 66. Scr: S Veloso (1) 73. Women: Stableford: A: F Crimmins (22) 37.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: A: B Farnfield (11) 69. B: C Dickie (28) 65.

   GOONAWARRA: Stroke: A/Medal: M Weiley (2) 72. B: J Bell (16) 73. C: M McCall (20) 72. Women: A: K Eiser (28) 77. B: A Hauke (31) 73.

   GREEN ACRES: Stableford: 4B: P Richardson T Simpson 44 cb.

   GROWLING FROG: Women: Stableford: C: M Zuccolo (18) 41. B: L Lloyd (15) 40. A: R Pearce (5) 37 cb.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: S Green (39) 37. Men: Div 1: T Hunter (15) 39. Div 2: J Blundell (27) 38.

   HEIDELBERG: Stroke: American Foursome: L Young (0) E Groves (7) 63.375.

   HEYFIELD: Par: A: G Krutli (8) 4 up cb. B: D Mcdonald (22) 5 up.

   HEYWOOD: Stroke: Medal: I Jeffries (28) 67. Women: S Storer (19) 67.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: J Hozjan (2) 36. B: D Pemberton (16) 40. C: D Daykin (21) 41.

   HILLTOP TATURA: Stroke: A: D Carter (11) 69. B: J Risstrom (24) 67. Women: L Flett (30) 67.

   HOWLONG: Women: Stableford: A: A Smith (21) 42. B: J Coleman (30) 42. Men: A: N Hazell (5) 44. B: S Ridley (19) 42. C: D Eastick (22) 45.

   HUNTINGDALE: Stableford: A: D Beder (7) 41. B: D Emerson (11) 39. D Arenstein (21) 43. Women: P Stubbs (4) 37.

   IVANHOE: Stroke: Medal: A Cox (20) 64. A: M Dunn (14) 64. B: A Cox (20) 64. Women: T Lincoln (34) 70.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: L Stone (21) 39. Men: Stableford White: A: J Belcher (13) 42. B: G O'Connell (15) 40. C: J Johnstone (27) 37.

   KEW: Stableford: A: J Nicholas (9) 41. B: R Angelovski (17) 40 cb. C: N Avery (28) 42. Women: B Murray (4) 35.

   KEYSBOROUGH: Stroke: Medal: R Winter (3) 68. Stableford: J Livera (16) 39. Women: Stroke: B Hampson (24) 77.

   KINGSTON HEATH: Stroke: S Treeby (+2) 71. B: B Sweeney (21) 73. Scr: S Treeby (+2) 69.

   KOORINGAL: Stableford: A: A Saliba (2) 39 cb. B: D Pringle (12) 40. C/Medal: B Newman (15) 43. D: A Mackey (22) 41. Women: T Grant (12) 34.

   KORUMBURRA: Women: Stroke Green: L McIvor (21) 81.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke: Ambrose: D McKenzie (12) B Elliott (19) A Richardson (17) 47. Women: F Glover (17) L Fraser (22) N Arnold (17) 45.7.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke: A: L Casey (14) 69. B: J Flett (36) 68. Women: H Emery (14) 71.

   KYNETON: Stroke: Medal of Medallists: T Glanfield (22) 71. A: J Mcclure (5) 73. B: A Hanks (14) 72. C: T Glanfield (22) 71.

   LAKES ENTRANCE: Stroke: Medal Oct: B/Medal: P Nicholas (18) 69. A: S Yates (7) 69. C: J Wilson (26) 72. Medley: Stableford Yellow: N Martin (10) 39.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: J Casanelia (32) 73. A: R Predl (11) 68. B: D Tosin (16) 67. C: B Duxbury (30) 70.

   LANCEFIELD: Medley: Stroke: A: G Cook (10) 70 cb. B: G Mau (16) 70. C: M Cruise (22) 73.

   LANG LANG: Stroke White: A: T Ambrus 67. B: R Volk 68. C: E Rush 69. Women: P Anderson 71.

   LATROBE: Medley: Stroke: A: T Stray (6) 69. B: L Tier (16) 67. C: C Smith (33) 67.

   LEONGATHA: Women: Stableford: M Williams (21) 34. Medley: Stroke Black: A: M Thomas (2) 67. B: M Legge (21) 70. C: P Hartigan (23) 69.

   LONSDALE: Stableford: A: T Fletcher (13) 38. B: I Hunter (20) 39. C: B Stokes (26) 36.

   MAFFRA: Stableford: A: P Lee (14) 45. B: G Driffield (21) 46. C: G Steyn (27) 44.

   MALLACOOTA: Medley: Par: 4B: G Dempster (15) G Weeks (28) 9 up.

   MANSFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Parsons (16) 42. Men: Stableford White: Div 1: B Grant (8) 39 cb. Div 2: H Gogol (24) 37.

   MARYBOROUGH: Stroke: A/Medal: A Balzan (12) 70. B: G Hutchinson (18) 72. C: M Puvanendran (36) 70. Women: Par: A: J Brennan (17) 1 up. B: M Patten (25) 3 down cb.

   MEDWAY: Stroke: Trophy: A: A Damolis (5) 69 cb. B: B John (18) 66. C: C Grey (19) 70. Women: L Goddard (8) 76.

   MEENIYAN: Stroke: Medal: A/Medal: M Van Boven (19) 69. B: C Stewart (26) 75.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: Gentsome: A: P Tudor (10) 40. B: B Busby (16) 41. C: R Dillon (32) 41.

   MELTON VALLEY: Stroke: Medal A: C Dobbie (7) 65. B: D Muscari (15) 67 cb. C: G Scott (21) 66. D: G Mouat (27) 63. Women: J Kent (21) 71.

   METROPOLITAN: Mxd: Stableford: 4B: N Postma (25) G Vermont (18) 44.

   MILDURA: Stroke: A: P Rhodes (12) 68. B: D Ralph (14) 67. C: B Keogh (22) 68. Women: E Raeck (16) 71.

   MIRBOO NORTH: Stroke: C'ship: A/Medal: M Heiberg (12) 71. B: M Snell (19) 74.

   MOOROOPNA: Stableford White: A: S Faafoi (9) 41. B: D Koik (16) 40. C: P Lahiff (24) 40. Women: Stableford: H Kiss (24) 39.

   MORNINGTON: Stableford White: A: D Howard (8) 41. B: D De Groot (16) 43. C: G Johnson (33) 38.

   MORTLAKE: Stroke: Medal: I Jubb (24) 70.

   MT MACEDON: Stableford White: A: M Willis (5) 38. B: B Close (21) 37.

   MT MARTHA: Stroke: American Foursome: B Ellett (21) B Raine (24) 66.125. Mxd: J King (25) D King (29) 64.750.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: L Merrett (17) 33. B: D Murphy (29) 33. Men: 4B: G Foster (27) V Musico (21) 51.

   MYRTLEFORD: Stableford: A: M Buckley (7) 37. B: J Rinaldo (17) 39.

   NEANGAR PARK: Stroke: A: B Brown (2) 64. B: J Brown (11) 69. C: S Gilchrist (14) 68 cb. D: R Stonehouse (22) 63. Women: A: K McNaughton (15) 72.

   NHILL: Stroke: Medal A: J Barton (14) 83. B: S Sanders (18) 85. Women: J Donnelly (34) 101.

   NORTHERN: Stableford: A: S Miller (4) 42. B: P Crabb (12) 45. C: M Perry (25) 43.

   NUMURKAH: Stroke White: Medal: G Hosie (10) 68. Women: Medal: S Trimble (36) 65. Scr: G Hosie 78. Women: T Clouston 82.

   OAKLEIGH: Women: Stableford: A Larpent (36) 38. Men: Stroke: Medal of Medallists: M Plowman (20) 56.

   OLINDA: at Cardinia Beaconhills: Men: Stroke: B/Medal: L Morison (19) 70. A: M Hayes (8) 71. Women: K Preston (37) 80.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: Medal Nov: A: P Norman (5) 72. B: W Lamers (19) 68. C: M Boon (23) 66.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Par: A: R Westcott (11) 2 up. B: M Mills (15) 4 up. C: L Jenkins (21) 5 up. D Scr: G McDougall (25) 5 up. Women: Stableford: A Pointon (10) 36.

   PATTERSON RIVER: Stroke: A: W Fernie (11) 70. B: D Schmidt (14) 69. C: C Macwhirter (22) 68. Medal C Macwhirter (22) 68. Women: G Kramme (15) 71.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stableford: Kingswood: A: L Winslett (13) 31. Men: Stroke: Peninsula South: A: T Smith (5) 67. B: A Hickford (23) 66. C: R Parker (27) 67.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: L O'Neill (35) 34. Men: A: B Grazules (9) 35. B: S Carson (13) 40. C: J Mahony (27) 38.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: T Bibby (13) 43. B: R Tozer (14) 41. C: J Stuiver (26) 40 cb. Women: K Smail (26) 39.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: A Carnegie (7) 32. B: J Wilde (18) 42. C: J Huddle (26) 41 cb. Women: D Huddle (22) 37. Men: Stableford Gold: B Riley (16) 39.

   QUEENSCLIFF: Men: Par Black: P Crossett (21) 6 up. J Merriman (15) 5 up.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: Medal: A: S Bartolo (Capt Cup) (15) 67. B: C Eldridge (19) 68. C: R Worthey (24) 67.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: C Park (12) 39. B: J Marshall (25) 42.

   RICH RIVER: Women: Stroke: East: L Easter (14) 72. Men: Stroke Medal Nov: Black: A: S Edwards (11) 69. A Scr: S Jones (1) 70. B: L Burton (19) 67. B Scr: W Campbell (13) 84. C/Medal: R Mathews (24) 66. C Scr: L Adams (20) 93.

   RINGWOOD: Men: Par: A: P Loton (9) 3 up. B: J Orpwood (19) 3 up cb. C: J Van Kerkhoven (25) 6 up. Women: L Den Elzen (33) sq cb.

   RIVERSDALE: Men: Stroke: Medal Nov: A: B Wright (10) 66. B: C Rojo (16) 63. C: I Falconer (24) 67. C Rojo (16) 63. Scr: J Ford (1) 75.

   ROSANNA: Stableford: A: M Smith (15) 42. B: S Glendinning (18) 39 cb. C: R Wenn (23) 38.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: South: A: S Trapman (9) 40. B: J Ellis (19) 43 cb. C: C Minett (32) 43. Women: North: D McCredden (17) 37. Men: Stroke: Foursome C'ship: D Naylor T Hodge 155.

   ROSEBUD PARK: Men: Stableford White: C Boland (23) 41. Women: Stableford: D Doyle (37) 37.

   ROSSDALE: Men: Stableford: A: K O'Brien (3) 40. B: G Lee (20) 39 cb. C: A Hopkins (27) 47. Women: A McCue (26) 35.

   ROYAL MELBOURNE: Stroke: 4B KO f: East: T Dynon A Finlayson bt C Squires B Daish . Stableford: M Nicholls (32) 34. West: A: S Gough (10) 38. B: M Hedrick (13) 38. C: B Talbot (23) 43.

   SALE: Stableford: A: R Horner (15) 39 cb. B: D Tosch (18) 40. Women: J O'Neill (17) 37.

   SANCTUARY LAKES: Men: Stroke Medal: Black: A: S Kennedy (2) 72. B: P Dundon (13) 73. C: M Sarpi (21) 70.

   SANDHURST: Men: Stroke North: Black: A/Medal: E Santos (8) 67. B: M Glassford (16) 69. C: D Esler (24) 70. Stableford: Champions: D Bennett (11) 43. Women: Stroke: Medal: F Freund (21) 70. Jnr: North: Medal: M Coletta (9) 70. Women: Medal Oct: Champions: F Presbury (21) 76. Men: Stroke Medal of Medallists: North: Black: D Esler (24) 70. Women: Stroke: Champions: A Gainard (18) 71.

   SETTLERS RUN: Stroke: Medal: A: N Crossley (4) 75 cb. B: A Maitland (16) 68. C: R Weller (20) 79 cb. Women: A/Medal: H Haringcaspel (9) 87.

   SEYMOUR: Men: Stroke: A: D Enrico (11) 68. B: B Brock (13) 69. Women: A: D Byrne (15) 66. B: I Davey (19) 71.

   SORRENTO: Women: Stroke: J Robertson (23) 70. Men: Stroke Medal: Black: C: D Geer (21) 69. A: M Mentha (9) 70. Stroke: B: S Marks (18) 70 cb.

   SOUTHERN: Stableford: A: G Pereira (7) 41. B: P Davis (13) 39 cb. C: P Hodges (22) 47.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Medal: G Mason (36) 60.

   SPRING VALLEY: Stableford: S Annangi (14) 38. G McGregor (24) 38. B Kreymborg (8) 34. H Marks (24) 39.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford White: T Hickmott (2) 38.

   STRATHALLAN: Men: Stroke: W Tolley (21) 64 cb. A: R Harris (14) 70 cb. B: F Cipriani (19) 64. C: R Mayne (22) 66 cb.

   TARRAWINGEE: Stroke: Medal: D Bradfield (34) 64. Women: F Phillips (36) 71.

   THE HERITAGE: Men: Stroke Medal Oct: St John: Gold: Medal: J Quay (8) 70. Medal Nov: A/Medal: M Rosum (0) 72. B: J Goldblatt (15) 76. C: G Davidson (25) 78. Stableford: Henley: A: M Nelson (11) 40. B: H Jones (15) 40. C: R Jones-Evans (27) 33 cb. Women: E Shek (21) 33.

   THE NATIONAL: Medley: Stroke Medal: Long Island: Black: D Timms (24) 69.

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: P Payne (27) 29. Men: Stroke: Medal Nov: A/Medal: R Brooks (7) 70. B: J Thompson (13) 71. C: P Ludowyk (26) 73.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stroke: Creek: A: S Pratt (7) 72 cb. B: C Mayes (13) 72. C: F Gao (30) 69. Women: A: F Scott (16) 73. B: T Drummy (27) 74.

   TIRHATUAN: Stroke: A/Medal: P Harrison (10) 72. B: R Barrie (16) 73. C: N Burridge (33) 72. Women: Medal: E Feeney (34) 85.

   TORQUAY: Men: Stroke: A: R Furphy (11) 66. B: I Dendle (14) 65 cb. C: M Simpson (16) 67. D: K Ballard (19) 67. Stableford Resort: Green: R Ball (23) 37. Stroke: Visitor: M Sheedy (11 (RACV Cape Schanck)) 69. Women: O Oliver (15) 76. Visitor: J Ampty (28 (Victoria GC)) 73.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: Ambrose: N Cornish (13) 111. B Dwyer (14) 0. P Burghardt (17) 0. R Davey (20) 0.

   TRARALGON: Men: Stroke: A: R Alexander (0) 71. B: J Storm (16) 68. C: R Monacella (20) 69. D: J Ruyg (29) 68. Scr: R Alexander 71.

   TRENTHAM: Stroke: Medal of Medallists: A: M Walker (10) 67. B: G Middleton (15) 69. C: B Hogan (24) 69.

   VICTORIA: Stableford: A: T Killen (6) 40. B: A Rossi (14) 41. C: C Formica (26) 37.

   WANGARATTA: Stableford: A: P Rundell (12) 42 cb. B: I Rees (23) 39.

   WARBURTON: Mxd: Stableford White: A: S Hawke (13) 39. B: K Barratt (20) 39.

   WARRAGUL: Men: Stroke Medal Nov: White: L Wood (13) 65. A: W Mick (8) 68. B: W Linsay (13) 65.

   WARRNAMBOOL: Stroke: Medal: A: M Struth (12) 68. B: S Perry (15) 66. C: P Woodhouse (20) 67. Women: J Bullivant (24) 74.

   WATERFORD VALLEY: Stroke: Medal: A: G Howard (10) 73. B: P Duffin (15) 74. C: K Henricus (16) 70.

   WERRIBEE PARK: Men: Stroke: Medal Nov: A: D Humphreys (4) 68. B: A Pengelly (14) 68. C: D McKenna (16) 69. D: P Domajnko (22) 68. Women: Medal: I Brogden (21) 75.

   WHITTLESEA: Stroke: A: A Garnett (8) 71. B: C McCloskey (13) 69. C: G Heskett (19) 64.

   WODONGA: Women: Stroke: L Jarvis (36) 72. Men: Stroke Black: C Watson (9) 68. M Robertson (10) 70. N Jarvis (27) 67.

   WONTHAGGI: Stroke: Medal: A: I Baker (2) 74. B: J Strong (17) 71. C: G Linguey (19) 65.

   WOODLANDS: Stroke: A: G James (6) 67. B: B Beyers (14) 67. C: J Wilson (20) 70 cb. Women: A Dunn (5) 75.

   WOORAYL: Stroke: C'ship: A: P Rayson (9) 76 cb. B: M Grist (11) 70 cb. C: E Poole (21) 68. D: J Hassett (24) 70.

   YARRA PARK: Men: Stableford White: S Jarvis (13) 36. Women: Stableford: M Be (29) 30.

   YARRA VALLEY: Men: Stroke: A Fatileh (22) 69.

   YARRA VIEW: Stroke: Medal: A: J Fensling Snr (19) 71 cb. B: J Mortimer (25) 69.

   YARRA YARRA: Stableford: A: S Murray (6) 36. B: P Duffy (11) 37. C: K Clark (16) 39. D: G Bowman (26) 38. Women: C Bryant (2) 34. Snr Stableford Yellow: B Cirej (30) 35. Men: Stableford: Trophy: K Clark (16) 39.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: L Jarrad (23) 42 cb. B: C Boston (34) 38. Men: Stableford White: A: F Warren (15) 42. B: M Vaughan (18) 39 cb. Lake: A: I Davis (16) 42 cb. B: B Cox (34) 43 cb.

   YEA: Women: Stableford: C Simmons (26) 37. Men: J Aurisch (17) 40.

   YERING MEADOWS: Women: Stroke: Nursery: K Roberts (22) 77. Men: Stableford Valley: White: B Bromham (23) 34. Stroke: Medal: Nursery: T Farren (15) 65. Valley: P Giannelis (16) 69 cb.


Post a new comment

19 February 2019
From this point there is no reason she cannot become the dominant American player and one to match the best Asian players who have taken the ... Read more
01 August 2018
30 July 2018
20 June 2018
22 May 2018
Inside The Ropes
Golf Australia