Golf Australia

Victorian club golf results - Saturday

 

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: Medal: A: D Morton (6) 68. B: I Zadel (15) 69. C: P Dike (22) 67. Women: Medal: I Mason (14) 70.

   AMSTEL: Par: Ranfurlie: A: L Williams (8) 4 up. B: M O'Brien (14) 1 up cb. C: S Wright (21) 2 up.

   ANGLESEA: Stableford: A: P Richardson (11) 40. B: S Leigh (17) 38. C: R Shaw (27) 36 cb. Div 1: V Shaw (23) 34.

   AXEDALE: Mxd: Stroke Canadian Foursome: Black: R Fleay (18) D Fleay (17) 71.875. Scr: R Iser F Kath 82. Men: Stableford Div 1: T Fitzpatrick (10) 38. Div 2: G Williams (19) 39. Div 3: P O'Sullivan (25) 41.

   BACCHUS MARSH: Par: A: B Holt (8) 3 up cb. B: B Jenkins (23) 4 up.

   BAIRNSDALE: Stableford: A: J Hay (8) 39. B: N Storer (24) 38. Women: J Gibson (29) 38.

   BARWON HEADS: Men: Stroke Black: B Tippett (3) 71. 36-hole: P Duffield (10) 144. Stroke: J Poole (22) 72 cb.

   BELVOIR PARK: Men: Par: A: T Austerberry (11) 6 up. B: G Johnson (14) 1 up. C: A Eddy (21) 3 up. Women: J Roberts (6) 2 down.

   BEMBRIDGE: Stroke: 9-hole: A: M Conboy (7) 31. B: S Miller (16) 26.

   BENALLA: Men: Stableford: A: P Kenna (12) 40. B: T Booker (16) 41. C: T Mennen (18) 44.

   BENDIGO: Men: Stableford White: A: B Arthur (11) 39. B: B Vedelsby (16) 38. C: I Bailie (23) 44.

   BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: L Ford (20) 35. Men: A: M Lang (18) 45. B: F Anderson (35) 43.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: P Richards (10) 38 cb. B: R Tynan (14) 38. C: B Gu (17) 39. D: B Smith (30) 37.

   BRIGHT: Men: Stableford White: A: T Applegarth (2) 37. B: R Williams (18) 35.

   BRIGHTON: Men: Stroke: Medal: M Slatter (17) 67. Trophy: C Allan (22) 70. Women: Stroke White: G Thomas (38) 73.

   BROADFORD: Men: Stableford: A: G Hanson (12) 40. B: D Wallis (17) 36. C: T Banks (31) 39. Women: S O'Connor (28) 32.

   CAMPERDOWN: Men: Stableford: Hcp: K Baker (10) 40.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: M Van Der Kraan (2) 37 cb. B: S Bailey (13) 39 cb. C: G Davies (23) 41. A: M Van Der Kraan (2) 37 cb.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Par: A Tirovolis (17) 3 up.

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: L Harding (17) 39.

   CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: C Bardsley (13) 37.

   CERBERUS: Par: C: T Crane (21) 3 up. A: R Jennings (13) 2 up. B: R Cook (18) 1 up. T Sigge (28) 7 down.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford Black: A: P Gemmola (14) 40. B: D Stapleton (20) 37.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: B White (2) 39. B: S Duke (22) 38.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford Churchill Park: White: A: S Hadlos (16) 39. B: C Dinnie (29) 38 cb. Men: Stroke: Foursome: Waverley: A: W Ma A Foster (15.5) 70.5 cb. Foursome C'ship: A: M McKelson M Rice 155.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Par: U Turner (33) sq. A: M Linney (6) 3 up. B: K Fear (12) 2 up cb. C: B Anderson (18) 3 up cb. D: R Wright (23) sq.

   COBDEN: Men: Stableford: A Giles (15) 32.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: Medal: A: R Dishon (15) 71. A Scr: R Percy 82. B: J Lancaster (22) 74. B Scr: D Mathews 98. Div 1: H Miller (23) 76.

   COHUNA: Men: Stroke: D Chant (10) 73. Women: Stableford: K Doerner (12) 32.

   COLAC: Men: Stroke: A: J ONeill (5) 70. B: F Sonnett (24) 75.

   COMMONWEALTH: Mxd: Stableford: 4B: B Dart (14) G Gale (20) 46. Men: Stroke: Trophy: J Durrant .

   COROWA: Women: Stableford: J Wheatley (30) 35. Men: Stroke: A: L Payne (11) 73. B: G McKenzie (15) 72. C: P Carter (29) 72.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: A: V Anau (11) 37. B: D Williams (21) 36 cb. C: R Webb (28) 37 cb.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: P Janky (12) 38. B: T Schroeder (17) 39. C: G Kagan (30) 37.

   CREEKSIDE: Men: Stableford: 4B: A: W Labrooy (13) P Foster (27) 42 cb. Women: Stableford Yellow: M L Mair (23) G Rowe (35) 40.

   DENILIQUIN: Par: A: N Nicholas (10) 5 up. B: D Alexander (22) 1 up. C: P Obrien (24) 5 up.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: T Gledhill (27) 41. A: S Connolly (13) 38 cb. B: M Dale (15) 39 cb. C: J Hyder (31) 38.

   EASTERN: Mxd: Stableford South: White: J Gwyther (12) 38 cb. North: S Harwood (12) 40. East: G Bishop (18) 41.

   EASTERN SWARD: Men: Stableford: A: R Mataora (13) 46. B: K Boughton (19) 39. C: T Prosser (25) 39. D: J Rust (32) 44.

   EASTWOOD: Men: Stableford White: A: J Russell (9) 39. B: K Cheshire (18) 39. C: B Barclay (27) 45.

   EILDON: Mxd: Stroke: Ambrose: I Malley D Malley 62.5.

   EUROA: Men: Stableford: A: P McKay (1) 38. B: B Sargood (20) 35. Women: A: L Hankey (38) 31.

   FINLEY: Men: Stableford: M Percy (27) 38. Women: S Pyle (18) 34.

   FOREST HILLS: Stableford: A: C Griffiths (3) 40. B: R Lewis (19) 40.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford White: A: S Byford (8) 44. B: B Evans (16) 45. C: A Davidson (18) 42 cb. Jnr: C Cameron (36) 45.

   GARFIELD: Men: Par: A: G Needham (14) 5 up. B: G White (17) 3 up. C: N Stephen (22) 6 up. Women: H Payne (29) 3 up.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: M Lovitt (11) 39 cb. B: R Fellows (17) 40. C: W Lawson (18) 39 cb. Women: A: M Barker (21) 37.

   GLEN WAVERLEY: Par: A: R Taylor (17) 2 up. B: B Brindle (36) 1 up.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: T Owen (7) 41. B: B Bouch (16) 42. C: M Legge (23) 44. Women: A: W Austin (20) 33. B: C Cowley (34) 35. Men: Hole in one: V Varano

   GROWLING FROG: Men: Par: A: J Evers (0) sq. B: D Lazare (16) 3 up. C: G Langdon (19) 5 up. Women: C Lewin (17) 4 down.

   HAMILTON: Men: Stableford: A: R Tully (31) 39 cb. Women: D Milne (17) 32.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: T Wearne (6) 34. Men: A: T Russell (12) 36. C: M Green (22) 34. Div 1: M Hogg (7) 38.

   HEIDELBERG: Mxd: Stableford: A: P Williams (6) 39. B: G Lister (17) 37 cb. C: T Williams (36) 41.

   HEPBURN SPRINGS: Stableford: J Arnold (6) 36.

   HEYFIELD: Stableford: M Dragon (15) 41.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: A: M Serovic (7) 68. B: A Sumertas (16) 68.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: L Mulcahy (25) 38. A: B Deane (7) 38. B: J Kerrins (18) 41.

   HORSHAM: Men: Par: A: B Knight (8) 2 up. B: B Roberts (12) 3 up cb. C: B Bilson (30) 3 up. Women: J Pretlove (33) sq.

   HUNTINGDALE: Men: Par: A: G Mathers (4) sq cb. B: J Simon (16) 1 up cb. C: V Lay (27) 1 up. Women: M Jones (30) sq cb.

   IVANHOE: Men: Stableford: A: P Gardiner (15) 37 cb. B: A Blight (25) 40. Women: B Jenkin (30) 34. B Jenkin (30) 34.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: M Jones (10) 33. Men: Stableford White: A: J Schonafinger (8) 38. B: S Lamb (16) 42. C: S Gulbin (18) 37.

   KERANG: Men: Stableford: R Elliott (34) 40. Women: M Dillon (9) 37.

   KEW: Medley: Stableford: 4B: M Carr (16) B Thompson (36) 46.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: T Rotar (12) 39. B: L Abbey (14) 39. C: P McErvale (19) 42. Women: H Lindsey (28) 33.

   KILMORE: Men: Par: A: K Lambert (6) sq cb. B: M Russell (19) 3 up cb. Women: C Andersen (9) 2 down cb.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: R Kennedy (6) 38 cb. B: D Telford (14) 35 cb.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: D Cubela (8) 36. B: S Dew (9) 37 cb. C: T Shellcot (18) 36. D: R Henriksen (26) 33. Women: T Grant (11) 34 cb.

   KYABRAM PARKLAND: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: H Wayland (10.1) N Arnold 47.9.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Medley: Stableford: A: P Blackmore (17) 39. B: C Larcombe (20) 40. Div 1: J Greer (22) 38.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke: A/Medal: B Bennett (18) 74. B: B Wilmshurst (25) 75. Medley: Stableford: P Steedman (36) 34.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: A: S Campbell (5) 34. B: R Philpott (18) 35. C: V Lee (22) 42. Women: C Muller (21) 38.

   LANG LANG: Mxd: Stableford: Team: P Lane C Roberts J Martelli J Ruddy 103. A: T Duff (6) 41. B: R Smith (15) 36. C: B Barnes (23) 41. P Sweeney (22) 30.

   LATROBE: Medley: Stableford A: P Gilder (10) 42. B: L Tier (15) 40. C: G Moresly (20) 39.

   LEONGATHA: Stableford Women: K Bear (36) 29. Men: P Buttinger (17) 35.

   LONSDALE: Women: Par: L Johnson (16) sq. Men: Par White: A: S Prior (14) 3 up cb. B: P Thomas (22) 3 up. C: A Adam (31) 1 down.

   MAFFRA: Men: Stroke Black: A: G Howard (11) 72. A: G Howard (11) 72. B: M Warry (16) 74. C: L Connolly (32) 70.

   MALLACOOTA: Men: Stableford: L VanDermeulen (26) 35.

   MANSFIELD: Women: Stableford: L Holland (18) 28. Men: R Speed (22) 38 cb.

   MARYBOROUGH: Men: Par: A: A Long (10) sq. B: D Hamilton (14) 1 up. C: D Leddin (21) 2 up. Women: A: P Proctor (19) 1 down. B: L Leddin (34) 3 down.

   MEDWAY: Women: Par: Trophy: C Moore (35) 1 down cb. Men: A: H Beslis (12) 3 up cb. B: B Tyrell (17) 3 up. C: D Rae (33) 4 up.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: A: G Motherwell (18) 64. B: R Gomez (24) 68. C: M Steinhoff (29) 65.

   MELTON VALLEY: Medley: Stableford: 4B: J Neilson (11) R McMullin (25) 85.

   METROPOLITAN: Men: Stroke Medal Jul: White: A: J Martin (10) 67. B: G Slattery (12) 70. C: J Cranage (19) 69. Women: Stroke: A Bannenberg (12) 71.

   MILDURA: Medley: Stableford: 4B: O Taylor (31) G Buchanan (19) 52.

   MIRBOO NORTH: Stableford: A: P Draper (7) 40. B: S Evans (27) 39.

   MOE: Men: Stableford: 4B: A Pickard (6) N Skicko (11) 45.

   MOONAH LINKS: Women: Stableford: Open: G Wyatt (37) 25. Men: Stableford White: A: J Nibbs (5) 36. B: D Matthews (18) 35.

   MOOROOPNA: Stableford: J Bartlett (25) 40. A: C Marshall (3) 39. B: R Nightingale (13) 39.

   MORNINGTON: Stableford: A: C Fitch (7) 43. B: N Burgess (15) 39 cb. C: S Horstra (19) 42.

   MORTLAKE: Men: Stroke White: S Lum (17) 72.

   MORWELL: Men: Stableford: 4B: G Lalor R Little 45.

   MT MACEDON: Men: Stableford: 2B Agg: D Angarano S Hohmann 67.

   MT MARTHA: Men: Stableford: R Ogilvie (33) 43. Women: J Jones (27) 30.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: J Bath (24) 33. Men: Stableford Black: A: C Burrell (7) 37. B: G Frame (14) 39. C: L Morrison (26) 45.

   MYRTLEFORD: Stableford: P Evans (10) 35.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: B Johnstone (9) 67. B: M Miller (11) 64. C: D Roberts (17) 69. Women: K McNaughton (15) 76 cb.

   NEWRY: Women: Stableford: C Langshaw (15) 37. Men: A: C Seymour (14) 37. B: J Hamment (22) 38.

   NORTHERN: Stableford: A: R Imeri (8) 40. B: S Inturrisa (17) 41. C: C Potter (27) 44.

   NUMURKAH: Stableford: B Pruden (15) 41. Women: N Dalton (13) 41.

   OAKLEIGH: Men: Par: D Devlin (15) 1 down. Women: P Maginness (30) 4 up.

   OLINDA: Stableford: A: J Smith (14) 31. B: P Clowes (19) 33.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stableford: A: S Cann (7) 37. B: R Kraxner (15) 34. C: M Blenkinson (19) 39. D: J Vincent (23) 42. Women: K Helmers (35) 33.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: D McFarland (8) 38. B: D Weston (17) 35. C: A Schmidt (21) 34. Women: G Bolton (25) 38.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford 4B: Peninsula South: Black: M Gostlow (19) W Caspers (27) 45 cb. Kingswood: White: A: J Giarrusso (10) 43. B: F Sruk (22) 36. C: I Gunnis (25) 38. Women: Stableford: A: L Winslett (12) 35. 4B: Peninsula South: D Wolke (20) J Braden (25) 37. Men: Hole in one: Black: L Curtis at 3rd.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stableford 4B: White: I Batty (3) J Wiseman (17) 47.

   PORTARLINGTON: Men: Par Black: A: A Sweeney (11) 5 up. B: A Johnson (17) 1 up. C: J Cranston (18) 2 up. D: I Thomson (26) sq. Women: Par: B Peterson (20) sq.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: A Walton (5) 34. B: R Dunball (15) 40. C: R Evans (19) 39. Women: S Dunball (31) 34. Men: Stableford Gold: B Riley (16) 33.

   QUEENSCLIFF: Men: Stableford Black: W Tarticchio (15) 37. G Scorgie (17) 35. G Merriman (6) 31.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: S Cheel (16) 38. B: A Kishore (22) 37. C: T Donoghue (35) 37.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: G Horne (8) 38. B: E Heal (23) 35.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: D Phillips (11) 39.

   RICH RIVER: Men: Stableford West: Black: A: S Jones (1) 39. B: R Managh (17) 40. C: J Dean (22) 40.

   RINGWOOD: Men: Stableford: A: S Homans (12) 37. B: H Gordon (15) 38. C: T Dodd (22) 38. Women: J Collis (16) 37.

   RIVERSDALE: Men: Par White: A: P Damyon (9) 3 up. B: D Manuel (18) 4 up cb. C: G Latham (34) 5 up.

   ROCHESTER: Men: Stroke: D Gallagher (16) 68.

   ROSANNA: Stableford: A: E Lippins (11) 38 cb. B: A Parker (17) 38. C: J Youings (19) 34 cb.

   ROSEBUD COUNTRY: Women: Stableford: North: A: J Mehegan (14) 32. Men: Par: A: J Cannon (13) 3 up. South: A: C Barth (7) 3 up. B: D Timion (14) 3 up. C: A Scott (23) 1 up.

   ROSEBUD PARK: Par: A: B Fry (15) 1 up. B: R McCombe (22) 4 up. Women: M Walton (28) sq.

   ROSSDALE: Stableford: A: A Peters (13) 36. B: M Oldham (16) 38. C: T Hynes (24) 36. Cup: X Smith C Dwyer bt M Janssens G Purcell 2-1. Women: J Davis (28) 33. Cup: M Robinson J Howe bt A Stannard C Disher 2-1.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Par 2B: West: White: A: B Hasker (6) D Swan (18) 10 up. Stableford East: M Fraser (20) 33 cb. Women: Stableford: S Ellery (4) 38.

   SALE: Men: Par: 4B: R Schuback (15) R Stephenson (26) 7 up. Women: A: J O'Neill (17) 4 down.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Par: A: F Butterworth (3) 2 up. B: D Brand (9) 1 up. C: P Baker (25) 1 up cb.

   SANDHURST: Men: Par: North: C Green (12) 5 up. Stableford: Champions: A: M Brown-Graham (8) 37. B: C Paguio (13) 38. Women: North: M Ferguson (13) 36.

   SANDRINGHAM: Women: Par: D Efthim (32) 4 down. Men: A: S Paterson (6) sq cb. B: B Baldey (16) 4 up. C: G Kitchen (22) 3 up.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford Medal: Black: A: G Emmitt (9) 35. B: S Bo'sher (36) 13. C: A Burdette (32) 24. Women: Stableford: N Thomas (34) 32.

   SEYMOUR: Women: Par: P Ferris (22) 2 up. Men: A: D Enrico (10) 3 up. B: G Neville (19) 3 up.

   SORRENTO: Women: Stableford: M Loughnan (24) 34 cb. Men: A: A Rogan (13) 37. B: N Browne (28) 40.

   SOUTH PINES: Stableford: D Williams (20) 44.

   SOUTHERN: Men: Par: Div 1: T Thompson (5) 3 up. Div 2: P Burke (16) 3 up. Div 3: A Nash (20) 2 up.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: V Lunder (16) 65.

   SPRING VALLEY: Stableford: A: D Halligan (14) 38. B: R Graham (22) 36. A: D Bloom (8) 36 cb. B: F Tidy (15) 36.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: M Griese (16) 38 cb.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: S Mooney (12) 41. A: C Newnham (16) 35. B: A Robertson (20) 35. C: A Moosawi (31) 36. Hole in one: R Gillivour at 11th.

   SUNSHINE: Stableford: A: B Montesano (10) 41. B: P Phuengchetsada (15) 41. C: H Le (36) 39. E Tricklebank (36) 32.

   TALBOT: Men: Stroke: A: T Treloar (13) 70 cb. B: S McKellin (17) 65.

   TARRAWINGEE: Stroke: Ambrose: A Bradfield (34) L McCoy (16) K Richards (37) 61.875. 4B KO f: P Farquhar L Steer 5-4 .

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: B Noonan (16) 22. B: P Eardley (29) 19 cb. Women: The Dunes: S Stephenson (17) 36. Men: A: R Boyle (14) 37. B: S Holcombe (19) 39.

   THE HERITAGE: Men: Par: Henley: A: L Zhang (10) 4 up. C: A Patrick (25) 2 down. Stableford: St John: D Foxley (27) 38. Women: M Lewis (8) 35.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: T Duddy (9) 36.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: J McKoy (10) 36. B: D Clutterham (25) 35. Women: A: S Browne (15) 32.

   TIRHATUAN: Men: Stroke Yellow: A: A Hayes (13) 70. B: T Barnicoat (20) 67. Women: Stableford: M Tempest (23) 26.

   TOCUMWAL: Medley: Stableford: Team: E Cooper (21) 112. J Taverna (25) 112. R Taverna (25) 112. B Cavanagh (17) 112.

   TRAFALGAR: Men: Stableford White: A: R Borg (4) 41. B: R Boon (19) 38.

   TRARALGON: Men: Par: A: C Membrey (12) 7 up. B: G Bland (13) 3 up. C: R Monacella (20) 4 up. D: B Power (25) 6 up.

   TRENTHAM: Men: Stableford: A: G Ford (13) 38. B: J Hudson (20) 40. Women: Par: S Byrne (15) 1 down.

   VICTORIA: Men: Stableford: A: J Sandic (+1) 37. B: R Ficken (15) 35 cb. C: W McTigue (18) 34. Stableford White: F Forbes (26) 32. Women: Stableford: R Gleadhill (12) 34. Hole in one: K Vandertop at 19th.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: J Winter (13) 39. B: P Winnell (19) 38.

   WARBURTON: Mxd: Par White: A Williams (2) 2 up.

   WARRNAMBOOL: Men: Par: A: A McDowell (12) 2 up. B: B Coffey (15) 3 up. C: J Moran (22) 1 up. Women: M McKenzie (23) 4 down.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: Split Six: R Wright (9) 50. T Christofides (21) 47. A Farrelly (13) 44. M Stewart (17) 44.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford 2B: White: D Byrne P Smith 46.

   WODONGA: Women: Stableford: P Mullumby (22) 35. Men: A: E Whitehead (7) 38. B: G Tickle (12) 38. C: J Gray (25) 41.

   WONTHAGGI: Men: Stableford: G Linguey (17) 36.

   WOODEND: Men: Par: L McGowan (33) 1 up cb.

   WOODLANDS: Men: Stableford: A: G Wehner (6) 39. B: H Davies (14) 39. C: G Johnson (16) 37. Women: K Mahlook (12) 38.

   WOORAYL: Men: Par: 4B: M Smith (16) A Hickey (8) 8 up.

   YARRA VIEW: Men: Stableford: A: T Iulianetti (11) 35. B: G Eley (22) 40.

   YARRA YARRA: Men: Stableford White: A: B Davison (9) 36. B: B Fairley (12) 39. C: R Toomey (19) 35. D: G Brown (36) 38. Yellow: D Bowen (24) 35. Women: Stableford: N Bickerton (10) 35.

   YARRAM: Men: Par: A: D Dwyer (16) 3 up. B: B Harty (21) 1 up.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: J Trask (18) 37. B: C Viner (30) 38. Men: Stableford White: A: I Cooper (16) 39. B: R Isaacs (25) 40. Lake: A: R Dick (13) 41. B: T Loomes (33) 39.

   YEA: Men: Stableford: G Clements (15) 39.

   YERING MEADOWS: Men: Stroke: Cup: Nursery: C Chittenden bt A Hayman 6-5. Stableford White: J Rawson (22) 32. Stableford: D Van Unen (17) 39 cb. J Wilson (24) 36 cb. Women: L Williams (35) 32.


Post a new comment

16 November 2018
Famously for those who care about the history of the local game, Bruce Devlin won the Australian Open in 1960 at Lake Karrinyup. Read more
01 August 2018
30 July 2018
20 June 2018
22 May 2018
Inside The Ropes
Golf Australia