Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

Victorian club golf results - Sunday


 









   AUSTRALASIAN: Stableford: J Zapantis 38. 



   BARHAM: Medley: Stableford: R Knight (17) 40. 



   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stableford: J Battye (11) 39. 



   BLACK BULL: Men: Par: C MCCormack (15) 2 up cb. Women: R Wilson (32) 2 down. 



   BOX HILL: Men: Stableford: A: M Kenealy (12) 37. B: K Hannon (27) 37. Women: F Morrison (7) 32. Hole in one: Z Mulholland 



   CAMBERWELL: Men: Stableford White: M Burmeister (29) 42 cb. A: M Tuomy (13) 41. B: D Jones (24) 42. C: M Burmeister (29) 42. 



   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: D Sando (13) 39. 



   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Rowville: S Potenza (29) 40 cb. Mxd: Endeavour Hills: K Ellis (15) 38. 



   COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: 4B: A: N Stephens (23) J Stephens (29) 44. 



   COHUNA: Stableford: J Resnick (28) 43. 4B: L Richardson (23) P Richardson (12) 44. 



   COMMONWEALTH: Men: Par: A: M Scales (11) 4 up cb. B: J Horgan (32) 2 up cb. Women: S Bernhardt (18) 1 up cb. 



   COROWA: Medley: Stableford: 2B Agg: M Elison R Mair 76. 



   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: G Evans (31) 36. 



   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: S Fisher (12) 37. B: M Thoman (16) 39. C: K Hanvey (21) 36. Women: E Green (23) 37. 



   CURLEWIS: Mxd: Stableford: A Jefferies (39) 7. 



   EAST MALVERN: Mxd: Stroke White: G Coventry (14) 67 cb. 



   EASTERN: Mxd: Par: South: M O'Connor (13) 6 up. North: E Ng (14) 4 up cb. East: T Holt (10) 7 up. 4B: S Lee R Skeivys 10 up. 



   EASTERN SWARD: Stroke: A/Medal: D Foote (13) 66. B: R Clasby (16) 67. C: G Hughes (26) 70. D: S Ayres (34) 67. 



   EASTWOOD: Men: Stableford White: A: S Welsh (9) 43. B: R Versteegen (17) 39 cb. C: M Rawlinson (22) 37. Women: Stableford: N Stoer (12) 32. Stroke: Foursome: D Nagel L McCleery (11.5) 78.5. 



   EILDON: Mxd: Stableford: B: C Long (21) 38. 



   ELSTERNWICK PARK at Brighton: Men: Stableford: S Dagher (19) 38. 



   FINLEY: Men: Stroke: A Scr: I Armer 73. B Scr: L McNamara 94. A: P Pinnuck (8) 70. B: R Makkinga (28) 68. Women: A Scr: K Sutton 91 cb. A: S Simpson (22) 72. 



   GARDINERS RUN: Par: A: C Doyle (8) 6 up. B: J Newnham (15) 6 up. 



   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: R Luiz (18) 65. 



   GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: R Allen (18) 39. B: A Preston (25) 38 cb. 



   GROWLING FROG: Stableford: B Langford (17) 38. 



   HARP: Medley: Stroke: Ambrose: D Hickleton W Romanowski K Heard K Milsom (15.63) 53.37. 



   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: B Cashen (3) 42. B: M Still (15) 45. C: A Moller (31) 45. Women: G Haberman (8) 40 cb. 



   HOWLONG: Men: Stableford: A: C Barton (14) 40 cb. B: D Frost (20) 37. Women: M Preston (25) 40. 



   HUNTINGDALE: Men: Par: V Lay (22) 3 up. Women: M Mann (38) 3 down. 



   KEW: Medley: Stableford: A: N Fragoulis (15) 38. B: S Arthur (25) 39. 



   KEYSBOROUGH: Men: Stableford White: K Khoun (0) 41. Women: Stableford: V Varnik (35) 33 cb. Mxd: 4B: V Varnik (35) R Edwards (18) 46. 



   KOORINGAL: Men: Stableford White: A: V McErlain (6) 39. B: G Barr (16) 37. C: P Millington (20) 37 cb. Women: Stableford: G Weightman (13) 33. 



   LATROBE: Women: Stableford: A: R McLachlan (20) 35. B: V Middleton (24) 32. Men: Stableford White: A: P Duske (5) 38. B: Y Yu (15) 39. C: C Macdonald (26) 39. 



   LONSDALE: Stableford: R D'Arcy (9) 35. 



   LORNE: Men: Stableford: 4B: P White (12) M Borwick (18) 44. 



   MANDALAY: Mxd: Stableford White: A: L Leonardi (11) 37. B: T Arthur (24) 33. 



   MARYBOROUGH: Men: Stroke: 27-hole: A Scr: C Boucher (-1) 106. B Scr: C Osterman (14) S Harkin (12) 130 to playoff. A: B Rodger (9) 105.5. B: M Grocock (16) 106. A: B Corser (10) 72 cb. B: J Coyle (23) 72. 9-hole: A: B Puvanendran (6) 33 cb. B: J Evans (20) 33. 



   MARYSVILLE: Men: Stroke White: S Krueger (22) 68. Women: Stableford: M Page (21) 34. 



   MEDWAY: Par: A: M Tofinga (13) 5 up cb. B: A Blias (21) 2 up. Women: L Dimartino (45) 1 down. 



   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford White: N Sander (22) 36. 



   METROPOLITAN: Mxd: Par White: D Fajnkind (8) 1 up. 



   MORNINGTON: Men: Stableford White: T Sims (22) 38. Women: Stableford: A Coombes (25) 30. 



   MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: B Marr (12) 36 cb. 



   MURRAY DOWNS: Men: Stableford Black: A: W Wisby (9) 35. B: A Cameron (24) 36. Women: Stableford: C McMillian (28) 38. 



   NEPEAN: Men: Par White: A: B White (11) 5 up. B: A Vince (21) 1 up. 



   NORTHERN: Men: Stableford: A: J Minenko (12) 40. B: J Iaocono (17) 39. C: C Potter (27) 39. Women: C Potter (16) 38. 



   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: P Healy (17) 43. B: E Haws (19) 40. 



   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: A Dudley-Bateman (1) 35 cb. B: B Weitkamp (22) 34. C: C Leavy (27) 32. Women: Stableford: B Yandle (12) 31. Men: Stableford Peninsula South: White: A: J Dunbar (6) 37. B: J Carnibella (21) 34. C: B Young (24) 31. Women: Stableford: S Crittenden (29) 34. 



   PHILLIP ISLAND: Mxd: Stroke American Foursome: White: A Scr: T Schramm (5) 75. R Thomas (2) 75. M Thompson (2) 71.5. J Diss (18) 71.5. 



   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: W Devereux (6) 42. 



   RANFURLIE: Men: Stableford White: A: G Wood (12) 42. B: K Unsworth (15) 41. Women: Stableford: V Urmston (24) 38. 



   RIVERSDALE: Men: Stableford: A: K Cheah (13) 42. B: S Allan (27) 44. 



   RIVERVIEW: Stroke: Medal: B Sandars (21) 65. 



   ROSANNA: Stableford: A: R Lucas (13) 38. B: T Sullivan (15) 43. 



   ROSEBUD COUNTRY: Women: Stableford: South: M Spackman (19) 31. Men: Stableford White: A: S Walker (11) 41. B: B Sachs (20) 36. 



   ROSSDALE: Women: Stableford: C Disher (12) 35. Men: M Lukaczynski (29) 43. 



   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford East: White: G Izon (10) 40. West: A Grimwade (32) 41. Women: Stableford: A Wills (37) 36. 



   ROYAL PARK: Mxd: Stableford: B Robinson (18) 39. 



   RUSHWORTH: Stableford: R Geisler (13) 41. 



   SANCTUARY LAKES: Mxd: Par: A: D Sussich (1) 1 up. B: H Muller (12) 3 up. C: D Thomas (19) 1 up. 



   SANDHURST: Men: Stableford: Champions: A: R Fortinez (8) 42. B: C Reddy (15) 39. Women: A: J Lim (33) 38. 



   SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: D Black (4) 38. B: B Sutton (14) 35 cb. C: J Youssef (20) 43. Women: Green: H Haringcaspel (7) 35. 



   SOUTHERN: Men: Stableford: Div 1: N Evans (7) 39. Div 2: J Schembri (17) 38 cb. Women: C Besley (9) 36. 



   STRATHALLAN: Men: Par: A: C Baker (15) 9 up. B: G Britton (18) 2 up. Women: D Ryan (21) 4 up. 



   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Dunes: C Hallahan (6) 41. 



   THE HERITAGE: Women: Stroke: St John: A Okumura (18) 77. Men: A: G Brockwell (10) 68. B: T Lee (14) 70. C: T Chan (27) 70. 



   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: H Withers (12) 37. 



   TORQUAY: Mxd: Stableford: A: G Travers (17) 41. B: G Zuccala (30) 38. 



   VICTORIA: Men: Stableford: T Sykes (8) 45. Women: M Lane (18) 36 cb. 4B: G Whitson (9) S Noble (20) 46. Stroke: Trophy: A Majstorovic (+2) bt K Skehan (4) 1up. 



   WERRIBEE PARK: Mxd: Par: A: K Gutterson (8) 6 up. B: A Cairns (23) sq. 



   WESTGATE: Men: Stroke: Medal: T Shaw (15) 65 cb. 



   WHITTLESEA: Par: C Henry (1) 3 up. 



   WODONGA: Medley: Stableford: J Walker (4) 41. 



   WOODLANDS: Men: Stableford White: A: B Steven (2) 41. B: D O'Brien (14) 39. C: M Daniels (20) 39 cb. Women: Stableford: R Carmichael (28) 36. Medley: 4B: J Muir (14) S Goodman (8) 44. 



   YARRA YARRA: Men: Stableford White: S Peake (19) 42. Women: Stableford: T Chau (12) 37. 



   YARRAM: Mxd: Stroke: A Scr: B Profitt A Kingchurch 81. B Scr: G Geisler H Geisler 85. A: S Clark B Clark (11.625) 71.266. B: T Ritchie J Nickell (16.5) 74.5. 



   YARRAWONGA MULWALA: Men: Hole in one: Murray: Yellow: P Buckley at 2nd. Stableford: A: T Legudi (5) 39. B: T Perus (16) 38. Women: A Castles (20) 35. 



   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Valley: S Smith (14) 38. Nursery: W Jin (27) 37. Women: C Brooks (19) 35. 

21 October 2019
Amputee golf legend Geoff Nicholas will head to Dubai to compete at European level next month fresh from yet another triumph – this time in the ... Read more
21 October 2019
All eyes were on Asia this weekend with Adam Scott and Cam Smith coming to play on the big stage, while Lucas Herbert impressed again at the right ... Read more
Inside The Ropes
21 October 2019
BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: A: P Stainsby (22) A Cuesta (27) 46. Div 1: P Augostis (20) 38 cb. Mxd: Stroke: Matchplay: D Brown (15) K ... more
21 October 2019
FINLEY: Men: Stroke: Div 1: I Armer (4) 66. Div 2: R Wilson (29) 67. Medal Oct: A Scr: I Armer 70. A: I Armer (4) 66. Cock o' Walk: I Armer (4) 66. ... more
Golf Australia