Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

Victorian club golf results - Saturday

 

   AXEDALE: Women: Par: Div 1: D Wenzlau (24) 2 up. Div 2: M Connelly (28) 7 up. Men: Div 1: C Simpson (11) 4 up. Div 2: S Carter (15) 3 up. Div 3: A Darby (20) 3 up.

   BACCHUS MARSH: Men: Stableford Hcp: White: A: S Chiles (16) 41. B: B Caine (24) 40.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke: A: M Wasiak (16) 73. B: H Fleming (30) 72. Women: Stableford: M MacDnald (26) 34.

   BAIRNSDALE: Stableford: A: C Tilley (12) 40. B: P Soulsby (18) 41. Women: R Hendry (23) 36 cb.

   BARHAM: Men: Par: Div 1: D McGowan (15) 4 up. Div 2: K Jones (24) 5 up. Women: Stableford: Div 1: P Grant (25) 35. Div 2: J Bibby (34) 35.

   BELVOIR PARK: Women: Stableford: S Smith (20) 35. Men: A: M Tatt (7) 39. B: T Conley (17) 42. C: N Dewhurst (20) 41.

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke 9-hole: White: A: S Elia (7) 36 cb. B: J Richards (9) 38.

   BENALLA: Women: Stableford: A: M Watson (8) 37. B: V Nicholas (29) 37 cb. Men: A: W Dansey (13) 44. B: D Senior (14) 40. C: B Watt (29) 39.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: A: M Clydesdale (1) 42 cb. B: J Graham (22) 42 cb. Women: H Leferink (36) 38.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: S Baumgartner (7) 39. B: P Zarro (20) 41. C: B Smith (25) 39 cb.

   BRIGHTON: Men: Stableford: 2B Agg: G Thomas (11) S Pap (19) 78 cb. Women: M Goddard (16) 35.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: A Parker (8) 41. B: I Matthews (18) 40. Hole in one: D Brook Men: Stroke: C'ship: A: R Fuller (0) 289. B: P Lockman (14) 335. C: M French (16) 342. Women: A: L Griffin (2) 319. B: R Harding (24) 406. Hcp: A: E Wong (21) 223.

   CASTERTON: Stableford: N Faroe (22) 43.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: Ambrose: R Ashby (15) B Ashby (24) T Bray (29) T Williams (34) 51 cb.

   CENTENARY PARK: Stableford: L Santon (19) 41. Mxd: Stroke: Foursome: J Lorkin (10) K Lorkin (14) 71.

   CERBERUS: Stroke: A: S Thurstans (14) 68. B: G Coates (20) 72 cb. C: D Northcote (21) 73 cb. Women: K Slocombe (23) 73.

   CHALAMBAR ARARAT: Women: Stableford: C Dohnt (13) 35. Men: Stroke: A: M Harricks (0) 66. B: I Gibson (12) 68. C: P Brady (23) 68.

   CHELTENHAM: Men: Stroke: A: B Gardner (6) 65. B: K NG (21) 68.

   CHURCHILL & MONASH: Stroke: A: R Madigan (13) 70. B: R Welsh (23) 72. C/Medal: W Sutton (26) 69.

   CHURCHILL WAVERLEY: Men: Stableford: Rowville: A: A Dilosa (11) 41 cb. B: A Jakovincic (19) 40. Par: Endeavour Hills: A: B Cornell (15) 5 up. B: D Whitbread (22) 4 up cb.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A West (34) 38. Men: A: L Datson (9) 40. B: P Ashby (13) 39. C: R Cugley (21) 38 cb. D: G Newling (27) 39.

   COBDEN: Stableford: A: T Rix (8) 41. B: S Dawson (16) 41. C: M Loving (22) 36.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: 4B Agg: J Parkinson M Dickson 73. Women: S Vogel (+1) 33.

   COHUNA: Men: Stableford: T Dehne (22) 42.

   COLAC: Men: Stroke: A: D Garner (9) 65. B: J Chappell (16) 65. C: G Noonan (20) 66. Women: D Frith (16) 72.

   COMMERCIAL ALBURY: Stroke: A: S Thompson (8) 67. B: M Jones (12) 62. C: S Paech (25) 65.

   COMMONWEALTH: Medley: Stroke: A: R Larsson (5) 73 cb. B: R Meffert (17) 72. C: T Wilson (23) 69. Women: K Balazs (27) 74.

   COROWA: Men: Stableford: A: S Carrick (3) 36. B: G Boyd (18) 40. C: D Goodman (21) 34. Women: J Pavey (18) 35.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: A: P Martin (10) 43. B: P Nau (17) 37 cb. C: D Ryan (24) 41.

   CRANBOURNE: Men: Stroke Black: A: R Taylor (7) 70. B: T Whittaker (14) 73 cb. C: P Corcoran (19) 36.

   CREEKSIDE: Men: Stroke: A: A Duncan 62. B: G Johnson 65. C: P Tabarat 62. Women: Stroke Yellow: L Chow 71.

   CURLEWIS: Women: Par: H Lymer (29) 3 up. Men: A: C Henderson (11) 4 up. B: L Edsall (14) 6 up. C: D Kukanovski (28) 6 up.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: D Irwin (11) 39. B: G Collins (21) 39. C: R Campbell (25) 39.

   DEVILBEND: Stableford White: A: M Whelan (9) 39. B: G Menlove (17) 41. C: W Abrat (27) 42.

   DORSET: Mxd: Stroke Black: A: S Magnuson (9) 62. B: G Lewin (18) 60. C: D Mc Ivor (26) 61.

   EAST MALVERN: Medley: Stroke White: A: M Rossborough (11) 62. Trophy: B: G Danby (13) 60 cb.

   EASTERN: Men: Stableford South: White: P Muscat (13) 39. North: G Chin (16) 41. East: R Dolan (19) 42.

   EASTERN SWARD: Stableford: A: D Money (15) 35. B: J Graham (21) 43. C: J Morton (25) 42. D: V Russo (34) 40. Trophy: J Graham (21) 43.

   EASTWOOD: Men: Stableford: A: N Wright (3) 40. B: G Harrison (18) 39. C: P Smith (24) 39. Hole in one: A Kay at 2nd.

   EUROA: Men: Stroke: A: M Steers (13) 65. B: P Jones (23) 66. Women: Stableford: A: A Smith (16) 34. B: T Walker (24) 35. C: B Walker (43) 48.

   FINLEY: Medley: Stroke: R Wilson (26) 64.

   FLINDERS: Men: Stableford: A: G Barnett (17) 40. B: I Sheldrick (25) 36. Women: A: S Bommer (41) 38. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A: R Glenys Greenwood (9) 158.

   FOREST HILLS: Stableford: A: R MacDonald (12) 35. B: J Buis (21) 38.

   FOSTER: Men: Stableford: A: G Paine (16) 40. B: C Gray (28) 42.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: M Crossley (14) 37 cb. B: G Macklin (17) 41 cb. C: S Krummenacher (25) 43. P King (Topgun Champion) . Women: C Caig (Topgun Champion) .

   GISBORNE: Men: Stroke: A: G Burgmann (7) 67. B: R Linardon (12) 69. C: R Gillespie (20) 66. Scr: G Burgmann (7) 74. Women: Stableford: A: J Day (24) 38.

   GLEN WAVERLEY: Men: Par: A: R Taylor (17) 5 up. B: F Dujela (25) 7 up.

   GREEN ACRES: Stableford: A: R Virgato (10) 39. B: L Cantwell (19) 40. C: S Petricca (30) 39.

   GROWLING FROG: Men: Stableford: A: J Bozinovski (3) 32 cb. B: W Ross (16) 37 cb. C: J Boyd (19) 33 cb. Women: J Cooper (18) 29 cb.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: L Bargibant (10) 32 cb. Men: A King (12) 37 cb.

   HEIDELBERG: Men: Stroke: Ambrose: B Fraser D Sinclair R Osborne K O'Connor 56.125.

   HEYFIELD: Men: Stableford: S Phillips (36) 42.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: A: E Laferlita (2) 71. B: V McNamara (15) 71. C: D Angelino (26) 73.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: A: T O'Brien (9) 41. B: G Meneilly (20) 40. Women: J Baker (23) 40.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: A: D Smith (7) 70. B: D Atkinson (15) 69. C/Medal: G Rainer (21) 68. Par: Trophy: D Atkinson (15) 2 up. Stroke: Medal Jan: A Elsworth (13) 72. Scr: C Jones M Sturt 75 to playoff. Stableford: D Arenstein (17) 36. Women: Stroke: K Crawford (9) 72 cb.

   KERANG: Men: Stableford: G Thorne (5) 43. Women: M Dillon (10) 37.

   KEW: Medley: Stableford: A: S Watts (10) 37 cb. B: M Davies (15) 36. C: T Fanning (21) 40.

   KEYSBOROUGH: Men: Par: A: T Strapp (7) 2 up. B: D Lewis (17) 3 up cb. C: M Miriklis (25) 3 up. Women: S Mann (25) sq. Men: Stroke: C'ship: Div 1: R Harvie bt S Cope 1up. A: J Danaher bt P Kennedy 4-3. B: D Dunstan bt J Handley 2up. C: A Garlepp bt J Wall 3-2.

   KILMORE: Men: Stableford: A: T McGregor (13) 39. B: T Paul (20) 40 cb. Women: Stroke: S Wicking (12) 74.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: 4B: J Shelton (20) A Osborne (8) 46 cb.

   KOORINGAL: Men: Par: A: A Joveski (4) 1 up. B: I Wilson (13) 5 up. C: D Thorpe (16) 5 up. D: G Summerhill (27) 4 up cb. Women: Par Yellow: T Grant (11) 1 down.

   KORUMBURRA: Men: Stroke: A: M Wrigley (3) 70 cb. B: R Gallagher (19) 68.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: 4B: R Reid (20) F Roberts (17) 45 cb. Women: F Glover (16) F Roberts (28) 42.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: 2B multi: A: L Casey (14) K Livingston (23) 73. A: K Stanton (36) 38.

   KYNETON: Stroke: American Foursome: D Bath J Biscocho (13.125) 62.875. Mxd: D Murphy A Hanks (9.5) 70.5.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: A: S Sproule (7) 39. B: G Vick (25) 41.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: Trophy: S Lee (30) 43. A: A Hill (11) 44. B: I Tennent (13) 39 cb. C: S Jolly (20) 41. Women: Stroke Matchplay: Yellow: C Nash (25) bt S Gallagher (25) 4-3.

   LATROBE: Medley: Stableford: A: D Smith (8) 41. B: B Ryan (16) 44. C: M Holt (20) 43.

   LEONGATHA: Par: A Edney 9 up.

   LONSDALE: Stroke: A: B Holland (13) 65. B: M Birch (21) 63. C: P Lewry (32) 71. B Prussner (24) 71. B: E Percy (29) 69.

   MAFFRA: Stableford: A: G McQuillen (7) 38. B: T Humphryis (18) 40. C: I Hartley (23) 34.

   MALLACOOTA: Men: Stroke: Medal Feb: Medal: D Lau (36) 65.

   MANSFIELD: Men: Stroke: Div 1: P Conway (10) 64. Div 2: B Egan (19) 63. Women: Div 1: T Horwood (43) 68.

   MARYBOROUGH: Men: Par: A: R Young (12) 2 up. B: G Pratt (17) 1 down cb. C: C Jennings (21) 4 up. Women: Stableford: A: R Brooker (18) 33.

   MEDWAY: Men: Stableford: Trophy: A: A Drake (11) 39 cb. B: A Siebert (13) 42. C: B Collins (22) 43. Women: A: L Goddard (8) 36.

   MEENIYAN: Stableford: C Graeme (14) 42. Women: S Straw (33) 38 cb.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: A: I Grgic (12) 66. B: A Hussain (17) 61 cb. C: A Fatone (27) 67.

   METROPOLITAN: Stableford: A: R Anderson (3) 41. B: D Axup (12) 42. C: B Dickson (21) 39. Women: D Prpich (33) 35 cb. Jnr: Stroke: C'ship: C Falconer (2) bt E Sheard (3) 3-2.

   MILDURA: Medley: Par: 4B: P Hartman (15) W Gill (10) 10 up.

   MOE: Medley: Stableford: 2B multi: K Ayton (12) P Mogridge (5) 78.

   MOOROOPNA: Men: Stableford 4B: White: P Curtis & D Austin (17 & 28) 49 cb. Women: Stableford: A: Z Courtney (19) 39. B: C Hicks (37) 39.

   MORACK: Snr Stroke: 54-hole C'ship: A: R Collins (15) 206. B: M Seto (29) 202. C: J Uren (30) 209.

   MORNINGTON: Stableford: A: G O'Donnell (10) 40. B: G Millen (18) 41. C: T Galligan (23) 41.

   MORWELL: Men: Stableford: A: D Smith (12) 40. B: G Kamphuis (14) 41. C: P Cantrill (21) 42.

   MT MACEDON: Stroke: Medal: A: W Devereux (7) 64. B: T Carter (14) 65. C: B Close (20) 64.

   MT MARTHA: Men: Stableford: I Taylor (22) 44. Women: B Birch (22) 39.

   MYRTLEFORD: Stableford: 4B: G Browne (24) C Fraser (19) 43 cb.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: S McHugh (5) 5. B: G Leech (16) 5. C: D Hickey (25) 7.

   NORTHERN: Men: Stableford: A: D Allan (5) 40. B: P Forster (18) 44. C: A Gill (22) 41.

   OAKLEIGH: Women: Stroke Medal Feb: Black: A NEWTON (12) 56. Men: Par: Z KALUCAI (18) 6 up.

   OLINDA: at Cardinia Beaconhills: Men: Stableford: A: J Scott (11) 37. B: G Collier (35) 39. Women: J Matthews (27) 25.

   ORBOST: Par: M Shanahan (3) 3 up cb.

   PAKENHAM: Mxd: Par White: A: G Steel (8) 5 up. B: D Jones (16) 7 up. C: G Steel (24) 6 up.

   PATTERSON RIVER: Stableford: A: L Adamson (11) 38. B: A Black (14) 34. C: S Bull (35) 38. Women: J Rais (18) 38. Men: Stroke: Matchplay: K Boem bt M Sweeney 3-2.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Par: Kingswood: A: C Aston (15) 5 down. Men: Par White: A: N Seaton (13) 1 up. Women: Stableford: Peninsula Composite: A Blencowe (15) 35. Men: Stroke Kingswood: White: A: G Ryan (14) 70. B: P Mahoney (19) 72. Hole in one: Peninsula Composite: Black: S Watt at 14th. Stroke: A: S Haslem (14) 70 cb. B: S Gabriele (19) 70. C: P Siegel (26) 77.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: K Green (15) 31. Men: A: C Southern (5) 37. B: G Ferrari (14) 40. C: J McCaffrey (30) 40.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: S Anderson (9) 38 cb. B: S Walton (16) 39 cb. C: T Dewey (22) 40. D: I Woodhouse (36) 38. Women: Stableford: J Livermore (36) 42.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: D Herbertson (8) 40. B: R Manitta (14) 40. C: C Howlett (28) 36. Women: T Heaphy (22) 35.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: T Cousley (9) 34. B: D Czarnecki (14) 38. C: G Hill (24) 42. Women: Stroke: C Barber (17) 34. Men: Stableford Gold: J Campbell (30) 36. Stroke: Cup: A: C Robbins (0) bt C Jewell (0) 5-4. B: T Richards (0) bt P Jay 6-4. C: L Lachal (0) bt J Carr 2-1. D: G Watson (0) bt G Spooner 2-1. Women: A: K Marx (0) bt K Hastie (0) 7-6. B: L Rollnik bt J Sands 5-4. C: H Martin bt B Hayball 5-4.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: J Fernandez (16) 45. B: P Martin (18) 39. C: R Bradley (35) 38.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: P Tyler 45. B: S Doolan (19) 47.

   RACV HEALESVILLE: Stroke: S Caldicott (5) 66.

   RANFURLIE: Stableford: 4B: J Russell (25) J Taylor (11) 45 cb. Men: Stroke C'ship: Black: L Bailey bt M Caruso 6-4.

   RICH RIVER: Women: Stableford: 4B: West: P Heywood (31) D Dinsdale (31) 41. Men: Stableford Black: G WALLACE (29) 50. B Kneebone (29) 50.

   RINGWOOD: Men: Stroke: A: S Pell (5) 67 cb. B: A Beacom (16) 62. C: R Robinson (19) 68. D: F Pickering (26) 71 cb. Women: F Homans (42) 70. Men: C'ship: S Pell (5) 298. Women: D Bradley (14) 336.

   RIVERSDALE: Men: Stroke White: A: A McCleery (10) 69. B: G Elliott (15) 68. C: P Hall (24) 68 cb.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Par Green: G Livingstone (20) 2 up.

   ROMSEY: Men: Stroke: Medal Feb: M Nicholls Jnr (17) 60.

   ROSANNA: Mxd: Stroke: R Keys (9) 68. S Boland (18) 63. J Herbert (31) 70 cb. Medal of Medallists: V Donnini (13) 74.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: R Lee (7) 34 cb. B: D Wills (17) 36. South: A: G HARWOOD (9) 39. B: M INGRAM (15) 41. C: K GLASS (24) 39. Women: A: R DAVEY (21) 36. B: J WILLIAMS (37) 35 cb.

   ROSEBUD PARK: Men: Stableford White: R Dorsett (10) 42. Women: Stableford: C Tiedgen (28) 36.

   ROSSDALE: Men: Stroke: A: P Maddaford (9) 67. B: J Anderson (20) 69. C: J Berry (30) 65. Medal Mar: J Berry. Cup: G Charnley. Snr: G Charnley. Men: Medal Feb: T Alvares. Women: Medal: M Robinson (7) 72.

   ROYAL MELBOURNE: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: West: S Jones (1) I Jones (3) 156. Foursome: D Court (12) J Harwood (27) 72.5. Men: Stableford East: White: D Holst (25) 37.

   SAFETY BEACH: Women: Stroke: Canadian Foursome: M Cousins (43) L Fredricson (24) 66.5. Men: Par: A: J Di Virgilio (12) 2 up. B: R Di Virgilio (19) 7 up. C: D Lovell (23) sq.

   SALE: Stableford: A: L Maguire (12) 39 cb. B: B Johnson (27) 40. Women: P Schaper (19) 37.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: L Keenan (6) 39. B: G House (10) 39. C: R Hulstrom (20) 36.

   SANDHURST: Men: Stableford: North: A: T Taylor (8) 39. B: L Oliver (12) 37. C: C Chong (21) 38. L Kyriakopoulos (17) 40. Women: M Levy (10) 34. Champions: J Templeton (29) 41. Stroke: Matchplay: North: B Kennedy bt N Griffiths 4-2.

   SANDRINGHAM: Women: Stroke: J Cormack (27) 68. Men: A: J Honner (9) 66. B: G Paterson (16) 67 cb. C: P Cooke (25) 63.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: P Chant (11) 42. B: M Gonzales (17) 38. C: F D'Angostino (32) 37. Women: Green: R Curtin (14) 32.

   SEYMOUR: Women: Par: J Fletcher (5) 5 up. Men: A: D Enrico (10) 3 up. B: K Summers (22) 4 up.

   SHEPPARTON: Women: Par: Trophy: K Douglas (20) sq cb. Men: Par White: A: D O'Neill (6) 4 up. B: R Sizer (15) 3 up. C: B Dean (22) 6 up.

   SORRENTO: Women: Stroke: G Williamson (28) 70. Men: Stroke Medal Feb: Black: A: W Fairlie (11) 64. B: R McClure (15) 69. C: I Nankivell (27) 63.

   SOUTHERN: Stroke: Ambrose: T Clement (5.5) A Murden T Tuckwell J Wood 53.5. Holden Scramble: M Long (5.125) L Cook W Farnham D Jolley 55.875.

   SPRING PARK: Men: Stableford: B Rai (25) 38.

   SPRING VALLEY: Mxd: Stroke: A: D Nation (10) 70. B: A Goldfinch (15) 65. A: J Ostermeyer (12) 71. B: L Marino (15) 72 cb. Medal Feb: A Goldfinch (15) 65.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford White: W Thompson (14) 39.

   STAWELL: Mxd: Stableford Ambrose: White: J McKendrick (15) A Jamieson (18) C Orr (33) 141.

   STRATHALLAN: Men: Par: N Jones (25) 5 up. A: G Blackwood (13) 2 up. B: V Elias (19) 1 up cb. C: R Horkings (23) 2 up cb.

   SUNSHINE: Men: Stableford: A: M Kuypers (10) 39 cb. B: M Gauci (19) 39 cb. C: E Wojniusz (20) 43. Women: L Bouakeo (26) 33. Men: Stroke: Foursome C'ship: J Papadopulos (4) N Papadopulos (4) 147.

   TARRAWINGEE: Mxd: Stroke: K Miller (18) 65.

   THE HERITAGE: Men: Stableford St John: Black: A: M Ubvin (10) 36. B Henderson (2) 34. S Marx (3) 33. B: A Seah (16) 30. S Giles (18) 29. L Bain (13) 28 cb. C: R Squibb (28) 33. A Sulaksana (22) 29 cb. T Sofo (20) 29. Stableford: Henley: A: S Ferraro (8) 44. M Butler (5) 36. I Hall (8) 35. B: M Rowe (16) 40. D Lim (15) 39. D Price (18) 37 cb. C: S Chua (24) 41. G Messina (24) 38. D Morton (19) 37.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: R Stinson (7) 43.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: D Mallett (2) 38. B: B Brackin (13) 38. C: N Trevena (26) 38. Women: M Juniper (33) 33.

   THIRTEENTH BEACH: Women: Stableford: Creek: M Haig-Muir (29) 41. Men: A: S Davies (2) 37. B: R Stuchbery (12) 38 cb. C: D Lyons (14) 38 cb.

   TIRHATUAN: Men: Stroke: A: L Jaffe (14) 66. B: R Barrie (17) 67. C: N Burridge (29) 67. Women: T Johnson (25) 69.

   TORQUAY: Men: Stableford: A: B Inglis (11) 37. B: A Young (12) 42. C: K Mitchell (30) 38. Women: M Joyner (17) 40. Men: Resort: A: S Stadler (14) 38. B: P Orwin (16) 40. Visitor: J Fisher (Albury GC) (19) 42.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: C Couling (12) 41. B: D White (15) 42. C: J Robertson (19) 40. D: R Martinez (28) 42. Hole in one: P Sharp at 5th. Women: Stableford: 2B: S Coffey (11) A Chapman (22) 37.

   TRENTHAM: Stableford White: A: R Winzer (12) 37. B: R Hanson (18) 42. C: V Adamson (26) 39.

   VICTORIA: Men: Stroke Medal of Medallists: Black: K Ciupek (+1) 73. Stableford: A: E Saddington (7) 37 cb. B: C O'Malley (15) 37. C: G Focken (17) 39. Stableford White: F Pestl (34) 37. Women: Stableford: Trophy: N Fielding (7) 73. N Fielding (7) 38.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: A Stevens (16) 40. B: B Comensoli (27) 39.

   WARRACKNABEAL: Men: Par: Hcp: A: N McLean (13) 4 up. B: D Murphy (22) 8 up. Women: Stableford: M Massey (16) 36.

   WARRAGUL: Stableford 4B: White: A Barnes (22) P Faithful (19) 52. Stableford: A: J Kennedy T Fitzsimmons 47. Women: J Kennedy M Wight 42. Mxd: H Coghlan J Enbom 44.

   WARRNAMBOOL: Men: Par: A: D Oakley (6) 4 up. B: R Main (14) 11 up. C: S Hogan (22) 8 up. Women: C Glennon (14) 1 up.

   WERRIBEE PARK: Women: Stroke: A: J Macleod (14) 78. Medal of Medallists: A: J Macleod (14) 78. Men: A: D Tudor (10) 67. B: D Farrugia (14) 70. C: P Dawson (16) 70. D: J Sahayam (22) 72.

   WODONGA: Mxd: Stroke: Ambrose: O Roberts W Roberts R Hillary G Cardwell (6.38) 53.62. Men: J Williams J Mann C Harmer R Mann (6.5) 50.5.

   WONTHAGGI: Men: Stableford: 4B: M Tiziani (11) S Tiziani (14) 48. Women: M Johnson (13) 39.

   WOODEND: Men: Stableford White: N Bottoms (9) 43.

   WOODLANDS: Women: Par: M Itschert (16) 2 up. Men: Par White: C: S Mokryj (18) 6 up. A: M Ryan (4) 3 up. B: J Dixon (11) 2 up.

   WOORAYL: Men: Stroke: Medal: A: C Gourlay (10) 66. B/Medal: G Young (18) 65. C: G Challis (25) 70.

   YALLOURN: Men: Stableford: A: B Williams (1) 41. B: T Rudy (13) 43.

   YARRA PARK: Men: Stableford White: S Brennan (25) 42. Women: Stableford: A Pepyat (32) 36.

   YARRA VALLEY: Men: Stableford: S Walsh (36) 41.

   YARRA VIEW: Stableford: A: P Nardella (13) 40. B: P Rosenwax (24) 40.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: P Duffy (10) 39. B: A Witham (11) 37. C: M Semmens (18) 41. D: C Ball (32) 39. Snr Stableford Yellow: G McLeod (23) 37. Women: Stableford: C Eime (32) 35.

   YARRAM: Women: Stableford: J Moore (33) 36. Men: Par: A: P McAninly (8) 3 up. B: N Underwood (16) sq. C: C Coulthard (20) sq. D: G Denovan (25) 3 up.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: W Dickson (20) 39. B: N Stone (25) 36. Men: Stableford White: A: B Lewis (5) 38 cb. B: G Bailey (23) 41. Murray: A: C Le Chevallier (9) 39 cb. B: S Johns (19) 41. 

24 September 2018
The growing impact of the Karrie Webb Series is having a profound impact on our emerging female golfers ... and the legend herself couldn't be ... Read more
24 September 2018
Michele Watts has been a golfer for a long time, but the game has changed dramatically for her in the three years since she first suffered the ... Read more
Inside The Ropes
24 September 2018
BAIRNSDALE: Mxd: Stableford: T Archibald (32) 38. C Lambert (14) 37. more
24 September 2018
ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: N Wilkinson (23) A Whalley (18) 48. Mxd: J Merrick (9) S Merrick (31) 49. Men: Div 1: M Urasaki (11) 40 cb. Div 2: N ... more
Golf Australia