Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

Victorian club golf results - Saturday

 

ALEXANDRA: Men: Stroke White: A: D Silverman (16) 68. B: B Dodge (21) 68. Women: Stroke: M Fahey (18) 71.

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: Medal Oct: A: C Warwick (11) 68. B: J Carvallo (17) 68. C: M Timothy (28) 67. L Busbridge (24) 70.

   ANGLESEA: Par: A: G Beurteaux (14) 4 up. B/Medal: J McLachlan (16) 4 up. C: B Dilger (22) 2 up. Div 1: L Anderson (33) 1 up.

   AXEDALE: Men: Stroke Black: A: G Laity (11) 67. B: S Jeffrey (16) 68. C: B Andrea (19) 71. D: B Fry (31) 65. Women: White: A: R Fleay (19) 70. B: M McPherson (29) 68.

   BACCHUS MARSH: Women: Stroke: Medal Oct: M Dunne (13) 72 cb. D Barnett (20) 72. Men: A: C Kay (10) 70. B: A Jaffrey (16) 71. C: V Czapp (19) 65.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke: Medal Oct: A: L Smith (11) 67. B: N Prasad (15) 67. C: L Stewart (29) 74.

   BAIRNSDALE: Stableford: A: M Richards (11) 34. B: F Bromfield (17) 37. C: N Roberts (31) 40.

   BARHAM: Men: Stableford: A: R Suckling (4) 38. Par: B: B Powell (16) 42 up. Stableford: C: A Cameron (16) 42. Women: W Lake (22) 42.

   BAY VIEWS: Men: Stableford: R Toan (20) 39. Women: C Tiedgen (24) 37.

   BELVOIR PARK: Women: Stroke: Medal: M Kinsman (28) 71. Men: A: M Tatt (7) 68. B/Medal: K Purdon (15) 66. C: W Badke (21) 66.

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke 9-hole: White: A: P Shaw (8) 33 cb. B: M Read (24) 21.

   BENALLA: Men: Stroke: A: S Spinks (12) 68. B: A Papworth (14) 69. C: J Morgan (20) 69.

   BENDIGO: Men: Stroke: A: P Crawford (11) 66. B: B Pagram (17) 65. C/Medal: G Body (21) 63.

   BERWICK MONTUNA: Women: Stroke: Medal Oct: B McIntrye (33) 69. Men: C Bourke (17) 62. M Corry (27) 62. B Clapton (8) 64. A: P Clydesdale (15) 63. B: C Bourke (17) 62 cb.

   BOX HILL: Mxd: Stroke: Div 1: P Richards (11) 65. Div 2: M Challen (18) 69. Div 3: J Rohrlach (22) 71. Div 4: G Simmonds (33) 71. Men: Medal Oct: P Richards (11) 65. D Laws 71.

   BRIGHT: Women: Stroke: A Gilbert (15) 73. Men: A: T Applegarth (2) 73. B: J Jeffers (19) 69. C: S Grogan (28) 70.

   BRIGHTON: Men: Par: Medal Oct: R Britton (27) 5 up cb. Trophy: M Oglethorpe (13) 5 up.

   BROADFORD: Men: Stroke: Medal Oct: F Buttigieg (19) 65. A: A Mumford (7) 67. C: R Harris (24) 66. F Buttigieg (19) 65. A: A Mumford (7) 67. C: R Harris (24) 66. Women: A Hackett (12) 68.

   CAMPERDOWN: Men: Stroke: C'ship: A: J Kerr (5) 70 cb. B: L Clarke (13) 72. C: M Fitzgerald (36) 67.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: Medal: A: K Nguyen (9) 69 cb. B: L Giminez (14) 68. C: M Cornthwaite (16) 66.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Women: Stableford: D Gerrard (26) 30. Men: Stroke: Medal Oct: A: A Clarke (9) 69. B: G Best (25) 70.

   CASTERTON: Stroke: Medal Oct: B Talbot (7) 7.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: Medal Oct: A: K Jermyn (3) 71. B: C Bean (21) 67. C: M Kehoe (24) 67.

   CENTENARY PARK: Men: Stroke Black: A: A Diggle (8) 70. B/Medal: C Arter (15) 67. C: D Henderson (28) 69. Medal of Medallists: J Dawson (13) 72 cb.

   CERBERUS: Stableford: A: A Hosking (14) 42. B: Z Godden (18) 41. C: G Davies (22) 40. M Binney (35) 33.

   CHELTENHAM: Men: Stroke: Medal Oct: D Shaw (12) 66.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stroke: Endeavour Hills: A: A Guimarey (11) 70. B: P Lock (17) 69. Mxd: Stableford: Rowville: A: J De Longville (8) 39. B: B Hyland (21) 41.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: P McConaghy (27) 34. B: A Coster (43) 40. Men: MM: A: D Manson (2) 36 cb. B: M Manson (11) 39. C: G Fitzpatrick (19) 35. D: L Szulik (24) 40.

   COBDEN: Stroke: Medal: A: G Rix (10) 71.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford 4B: White: A: R Findlay (16) K Ansell (32) 48. Women: Stableford: A: C Huggins (33) 41.

   COHUNA: Stableford: G Miller (12) 36.

   COLAC: Men: Stroke: A: N Welsh (2) 69. B: J Murrihy (19) 65. C: D Flanigan (23) 64. Women: A: D Frith (16) 81.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stroke White: A: M Hawkins (8) 63. B: W Clough (15) 64. C: W Tracy (20) 63.

   COMMONWEALTH: Men: Stroke: A: F Anderson (7) 72. B/Medal: P Gibbs (16) 71. C: N Pane (19) 72. Women: K Ould (22) 74.

   COROWA: Women: Stableford: Gold Medal: Medal: R Black (19) 74. R Black (19) 35. Men: Stroke: Medal: S Cuthbert (26) 74. Medal Oct: M Wyers (29) 62. A: G Davie (9) 70. A Scr: M Chappell (1) 79. B: S McKenzie (15) 73. B Scr: S McKenzie (15) 88. C: M Wyers (29) 62. C Scr: M Wyers (29) 91.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke Black: A: M Bannister (9) 68. B/Medal: B Davis (18) 68. C: S Lind (23) 70.

   CRANBOURNE: Mxd: Stroke Black: A: A Jackson (8) 69. B: J Boyd (16) 69. C: J Borowski (29) 71.

   CREEKSIDE: Men: Stroke: A/Medal: A Duncan 64. B: R McFarlane 66. C: A Cook 65. Women: Medal: G Lim 71.

   CURLEWIS: Stableford: A: J Travers (20) 39. Stableford White: A: A Bartle (9) 39. B: K Dunstan (12) 37. C: V Spehar (32) 40.

   DEVILBEND: Men: Stroke: A: H Rice (9) 66. B: M Dale (19) 66 cb. C: L Gorton (25) 67. Medal Oct: H Rice (9) 66.

   DORSET: Mxd: Stroke Medal Oct: Black: A: A Spink (2) 67. B: R Aow (16) 62. C: P Williamson (31) 61.

   DROUIN: Women: Stableford: G Warren (19) 35. Men: Stroke: A/Medal: R Hammond (+3) 69. B: R Dixon (21) 71 cb. C: I Bertolotti (29) 71 cb.

   EAST MALVERN: Men: Stroke: A/Medal: M Hertz (13) 67. B: A Goldman (19) 69. Women: Medal: J Lake (15) 69.

   EASTERN: Stroke: South: A: B Allen (16) 67. B: A Roche (26) 67. North: Medal: R Olsen (24) 64. East: A: J KNox (14) 69. B: G Duthie (18) 69.

   EASTERN SWARD: Stroke: A: D Foote (10) 68. B/Medal: L Marr (18) 63. C: E Gaujenieks (25) 66.

   EASTWOOD: Men: Stableford White: A: A Skillen (6) 45. B: M Parkes (18) 40. C: P Carroll (24) 42.

   EILDON: Mxd: Stroke: C/Medal: D McNair (23) 65. B: K Coller (18) 71. A: K Power (12) 72.

   FINLEY: Mxd: Stableford: 4B: Div 1: R Makkinga (24) H Daniel (22) 47. Div 2: J Arthur (9) G Arthur (Corowa) (36) 46 cb. Div 3: H Duursma (30) N Duursma (Rutherglen) (16) 46.

   FLINDERS: Men: Stroke: A: M Tusitala (14) 66. B/Medal: M Jenkinson (20) 63. C: D McDonald (24) 67. Women: A/Medal: S Hogg (19) 73. B: J Gorog (26) 74.

   FOREST HILLS: Men: Stroke: Medal Oct: A: P Frost (13) 63. B: J Baltrusatis (19) 62.

   FOSTER: Men: Stroke: Medal: A Scr: T Vanin 80. A: G Watkins (14) 71. B: L Cocksedge (24) 68.

   GARDINERS RUN: Mxd: Stroke: A: S Kittlety (6) 67. B: I Black (11) 68. C: S Kinder (19) 74.

   GARFIELD: Men: Stroke: A Scr: S Male 75. B Scr: R Gough 85. C Scr: T Fowler 90. A: D Stanton (14) 66. B: R Gough (16) 69 cb. C: T Fowler (24) 66. Women: B Clark (17) 72.

   GISBORNE: Men: Stroke: A: H Campbell (9) 69. B: R Linardon (14) 68. C: B Handke (25) 65 cb. Scr: B Larkins (2) 72. Cup: B Handke (25) 65 cb. Women: A: M Power (24) 70.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: R Mead (7) 65. B: P Roberts (29) 63. Women: E Mitchell (37) 73.

   GOONAWARRA: Men: Stroke Medal Oct: Black: A: J Sheldrick (5) 70. B: C Simpson (11) 71 cb. C: T Williams (14) 68. D: A Seidel (29) 62. Women: Stroke: A/Medal: L Donohue (20) 75. B: D Sheahan (23) 75 cb. Men: Stableford: A: P Dawson (24) 36.

   GREEN ACRES: Men: Stroke: A/Medal: R Adezio (13) 68. B: L Feng (16) 69. C: R Visser (26) 71 cb. Women: Stableford: M Mark (30) 38.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: S Green (35) 34. Mxd: Stroke: 4B KO f: C Stuart (18) J Dunn (13) bt M Sims (37) M Sims (28) 7-5.

   HEYFIELD: Men: Stroke: Medal: N Innes (30) 68. A Scr: G Krutli (7) 79.

   HILLTOP TATURA: Stroke: Medal Oct: B: J Steen (22) 65. A: T O"Brien (6) 66.

   HOWLONG: Men: Stableford: A: S Proctor (11) 39 cb. B: D Eastick (19) 36. C: O Tittensor (24) 37. Women: C Wigmore (42) 38 cb.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: D Reiter (6) 38. B: D Frazer (14) 37. C: L Ashcroft (26) 37. Women: L Smith (28) 37 cb.

   IVANHOE: Men: Stroke White: A: R Porker (14) 80. B: T Mifsud (26) 95. Women: B Jenkin (31) 104.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: M Pane (29) 37. Men: A: G Paterson (11) 40. B: T Arnold (15) 38. C: S Goldsworthy (21) 38. Stroke: Foursome C'ship: S Fisher (8) I Dinsdale (8) 79.

   KERANG: Men: Stableford: S Dibsdale (13) 65. Women: Stroke: J Harry (14) 73.

   KEW: Medley: Stroke: Medal Oct: J Gorman (20) 65. A: R Prosser (4) 69. B: R Gole (19) 71 cb. C: J Gorman (20) 65. Stableford: G Thomas (28) 41. Stroke: Medal Sep: M Franich (13) 72.

   KEYSBOROUGH: Men: Stroke: A/Medal: J Taylor (4) 65. B: G Stephen (15) 67. C: P Foreman (20) 75 cb. Women: J Hooper (12) 74.

   KILMORE: Men: Stroke: A: A Winnell (14) 68. B: R Reeves (17) 60. Women: Stableford: S McDowell (25) 34.

   KINGSTON HEATH: Men: Stroke: D Bouyer (12) 69. B: J Gaffney (15) 74 cb. A Scr: D McKendrick (+1) 69.

   KOORINGAL: Medley: Stableford: 4B: B Johnston (21) R Hodson (12) 49.

   KORUMBURRA: Women: Stroke Green: D Wrigley (26) 74.

   KYABRAM PARKLAND: Mxd: Stroke: Pinehurst: G Prendergast (13.9) B Prendergast 49.1. Men: Stableford: T Haig (14) 39.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Women: Stroke: A: P Mangan (16) 64. B: J Flett (34) 66. L Mcmaster-Smith (37) 67.

   KYNETON: Men: Stroke: Medal Oct: A: N Williamson (8) 67. B: W Stys (12) 72. C: J Biscocho (25) 67. Women: Stableford: D Murphy (15) 34.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke: Medal Oct: B: B Wilmshurst (25) 69. A: J Talon (19) 70. Medley: Stableford Yellow: R McNeill (34) 38. Women: Stroke: S Toseland (37) 72.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: A: H Clayton (2) 72. B: C Philpott (18) 64. C: G Derbyshire (27) 68. C Miller (17) 72.

   LANCEFIELD: Stroke: Medal Oct: A: S Hawkins (9) 72. B: D Schmitt (18) 70. C: R Schulz (19) 71.

   LANG LANG: Women: Stroke: H Payne (26) 74. Men: Medal Oct: A: A Wiesniewski (4) 69 cb. B: N Fisher (17) 61. C: R Marshall (25) 68.

   LATROBE: Medley: Stroke: A/Medal: D Pollock (8) 66. B: P Crowe (17) 67. C: R Wells (21) 69.

   LEONGATHA: Men: Stroke: C'ship: A: M Luscombe (10) 72. B: G McRitchie (15) 74. C: G Power (22) 68. D: B Roylance (24) 72. W Parker (16) 29.

   MAFFRA: Men: Stroke MM: Black: A: K McLachlan (3) 69. B: R Toma (14) 70. C: S Patten (27) 65.

   MALLACOOTA: Men: Stableford: Team Agg: B Mitchell (18) M Webb (29) G Cowan (36) 87. Women: R Cashmore (40) 39.

   MANSFIELD: Stroke: A: M Walsh (13) 66 cb. B: G Morris (21) 65. L Terry (21) 70 cb.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: Medal: A: J Lacey (2) 69. B: S Harkin (12) 70. C: B Hart (19) 71. Women: Brooch: A: M Patten (24) 72. Medal of Medallists: M Cassidy (12) 76. Men: A Balzan (12) 71.

   MEDWAY: Stroke: A: A Deery (7) 64. B: H O'Neill (17) 67. C: A Swansson (20) 66. Div 1: G Keating (23) 75.

   MEENIYAN: Men: Stroke: Medal Oct: M Van Boven (17) 61.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford: A: M Barnes (14) 41. B: S Tomac (19) 39. C: S Reddington (36) 45.

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: Medal Oct: A: R Coulter (10) 69. B: A Fa'alau (15) 68. C: S McRae (18) 68. D: K Stonehouse (26) 65. Women: Medal: M Lusdoc (13) 71.

   METROPOLITAN: Stableford: S Anderson (2) 38. A Burridge (27) 37. Stableford White: A: P Roberson (8) 38. B: J Martin (12) 33. C: A Wain (20) 38.

   MILDURA: Men: Stableford: A: R Beggs (15) 37. B: D Whitelaw (33) 41. Women: S Walmsley (22) 37.

   MIRBOO NORTH: Stroke: A/Medal: J Kus (19) 68. A Scr: S Henning 81.

   MOE: Men: Stroke: Medal Oct: A: W Yeomans (10) 72. B: J Gaul (15) 69. C: J Pisa (21) 69. A Scr: A Bassman 72.

   MOOROOPNA: Women: Stableford: K McCormick (36) 35 cb. Men: Stableford White: A: N Sidebottom (12) 39 cb. B: J Holgate (20) 44. C: J Kittlety (20) 40.

   MORNINGTON: Stroke: Medal Oct: M Poole (12) 65. A: S Ling (7) 67 cb. B: J Duggan (16) 68. C: J Siragusa (19) 69 cb.

   MORWELL: Men: Stableford: A: P White (9) 73. B Scr: T Basten (19) 73. C: G Baleisa (26) 72.

   MT DERRIMUT: Mxd: Stroke: A/Medal: C Morgan (7) 66. B: B Smith (13) 70. C: P Plytus (25) 67.

   MT MACEDON: Men: Stableford: A: S Barrow (12) 38. B: M Hoiles (15) 35. C: J Rowley (27) 42.

   MT MARTHA: Men: Stableford: Irish Team: G Burton (19) M Burton (23) T Fenton (17) N Roe (27) 95. Mxd: J Jeanes (28) J King (21) B Jeanes (23) D King (28) 91.

   MURRAY DOWNS: Men: Stroke Medal Oct: Black: T Kap (13) 70. A: S McKenzie (7) 72. B: L Shipsides (12) 70. C: B Gurnett (30) 72. Women: Stableford: O Spitty (13) 33.

   MYRTLEFORD: Mxd: Stableford: A: K Newton (25) 32. P Evans (13) 34. B: D Clark (16) 37. C: P Veldman (23) 35.

   NEANGAR PARK: Mxd: Stroke: Medal Oct: A: D Bilkey (3) 64. B: P Jenkins (11) 68. C: D Kenyon (18) 69. D: J Kellow (21) 61.

   NORTHERN: Mxd: Stableford: A: A Lazenby (8) 42 cb. B: B Monkcom (11) 44. C: A Talarico (19) 42 cb. Men: Medal Oct: B Monkcom (11) 44.

   NUMURKAH: Men: Par: A: R Smith (11) 6 up. Women: A: S Plattfuss (34) 3 up cb.

   OAKLEIGH: Men: Stroke: M Barglowski (18) 55. Women: A Larpent (37) 57.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Stroke: A/Medal: J Scott (8) 69. B: V Zhou (29) 73.

   ORBOST: Stroke: Medal: A Smith (15) 70.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: A/Medal: P Reilly (7) 70. B: B Sangah (18) 72. C: D Bell (22) 71.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: B Marotta (10) 44. B: B McCracken (13) 43. C: B Plant (22) 38. Women: K Barcelom (11) 35.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: P Sleswick (8) 40. B: G Kent (16) 36. C: N Race (27) 38. Women: Stableford: S Hartley (9) 34 cb. Men: Stroke: Foursome: Peninsula South: S Bastion G Cotterill 75.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: L Meadowcroft (14) 35. Men: A: L Piera (5) 38 cb. B: G Ferrari (16) 40. C: P Dickson (20) 38.

   PORTARLINGTON: Men: Stroke: A: J McGrath (3) 65. B: B Bell (14) 67. C: J Alcazar (22) 69. D: J Hodges (26) 73. Women: Stableford: R Waldron (9) 41.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: B Tozer (8) 40. B: P Fredrickson (15) 40. C: J Mitchell (22) 44. Women: B Robertson (25) 35 cb.

   PORTSEA: Men: Stroke: Medal of Medallists: I Brumby (26) 73. Women: C Bartlett (26) 72. Men: Medal Oct: J Green (9) 67. A: J Green (9) 67. B: P Jay (11) 70. C: K Damm (32) 70 cb. Stableford Gold: G Gough (28) 40. Women: Stroke: Medal Oct: C Bartlett (26) 72.

   QUEENSCLIFF: Men: Stroke Black: A: T Warren (3) 70. M Evans (13) 71. B: G Jenkins (17) 69. P Merriman (20) 70. C: M Brown (24) 70. J Ross (29) 72.

   RAAF WILLIAMS: Stroke: Medal Oct: A: B Cunningham (12) 70. B: N Fowler - Capt Cup (20) 67. C: S Reddy (24) 68.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: R Chan (13) 39 cb. B: M Webb (20) 43.

   RACV HEALESVILLE: Stroke: H Baxter (11) 63.

   RANFURLIE: Men: Stableford Medal Oct: Black: A: J Agetzis (10) 41. B: J Sherer (15) 43. C: W Forrest (29) 41.

   RICH RIVER: Women: Stroke: East: D Johnson (18) 72. Men: Stableford Black: A: A Purdy (10) 41 cb. B: T Curnow (18) 42. C: G Kilgour (21) 41. Cup: B: R Young (16) 41 cb. Hole in one: G Davies P Sargentson at 16th.

   RINGWOOD: Men: Stroke: Medal of Medallists: G Frost (14) 69. A: N Walton (9) 67. B: P Mugabe (16) 65 cb. C: B Szalkai (21) 71 cb. Women: P Kinsella (18) 70.

   RIVERSDALE: Stableford: A: R Chelotti (3) 42. B: S McPhie (16) 38 cb. C: J Richards (32) 43.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stroke: Medal Oct: J Luxmoore (32) 70.

   ROCHESTER: Men: Stableford: S Malley (19) 44.

   ROMSEY: Men: Stableford: Gentsome: K Dunn (27) M Nicholls Jnr (16) S Wrright (10) 86.

   ROSANNA: Stableford: A: G Forck (9) 43. B: T Canavan (18) 41. C: R Mullins (26) 42.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford: South: A: J White (10) 39. B: P Whitehead (15) 41. C: A Arumugam (33) 44. North: J Gray (3) 39. Women: A: S Ashton (16) 41. B: H Van Rijn (31) 36.

   ROSSDALE: Stroke: A: C Brown (10) 71 cb. B: D Raux (17) 71 cb. C: D Humble (22) 69 cb. A Wallace (25) 79 cb.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stroke: West: S Bradley (11) 68 cb. Stableford White: L Ross (34) 41. Stroke: East: P Foster (15) 68.

   SAFETY BEACH: Women: Stroke: J O'Sullivan (35) 66.

   SALE: Men: Par: A: B Carter (13) 3 up. D Watson (12) 1 up. B: G Moulton (20) 3 up. I Freeman (18) 2 up. C: I Bailey (21) 4 up cb. R Stephenson (31) 4 up.

   SANCTUARY LAKES: Stroke: C'ship: A: D Adem (+1) 68. B: D Nixon (9) 71. C: E Di Battista (19) 72.

   SANDHURST: Jnr: Stroke: Medal Oct: Champions: A Hannam-Lewis (24) 72. Women: F Presbury (26) 64. Men: Stroke Black: A: T Gomez (12) 69. B: J Lewis (17) 71. C: L Carrison (34) 64. Stableford: North: T Bird (29) 43.

   SETTLERS RUN: Women: Stroke White: J Nicholls (29) 74. Men: Black: A: D Goodchild (11) 71. B: M Evans (14) 72. C: T Sinnema (30) 68.

   SEYMOUR: Men: Stroke: A: G Pell (8) 71 cb. B/Medal: P Niebling (11) 67. C: W Austin (21) 67 cb. Women: Par: L Gee (30) 3 up.

   SHEPPARTON: Men: Stableford: A: P Caverzan (10) 40. B: R Stojanovski (14) 42. C: T Stokie (26) 39. Women: S Moore (18) 38.

   SORRENTO: Men: Stroke Black: A/Medal: K Tragear (12) 68. B: J Paterson (19) 71. C: H Moffatt (36) 71. Women: Stroke: A Bones (26) 70.

   SOUTH PINES: Medley: Stableford 4B: White: D Kable (12) 45. M Love (22) cb. Div 1: L Piper (15) B Edwards (28) 45. Div 2: K Haussegger (25) C Haussegger (30) 45.

   SOUTHERN: Stroke: Medal Oct: D Harding (17) 68. Div 1: C Lajosi (12) 70 cb. Div 2: D Harding (17) 68. Div 3: C Fisher (21) 69.

   SPRING PARK: Men: Stroke: Medal Oct: B Rai (21) 65.

   SPRING VALLEY: Hole in one: G McCluskey at 10th. Men: Stroke: Medal of Medallists: A Thomas (13) 64. Medal Oct: A Thomas (13) 64. A: M Doran (3) 69. B: S Johnson (23) 67. PM: A: A Thomas (13) 64. B: P Lanigan (28) 68.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: J Gilbert (19) 40 cb.

   STRATHALLAN: Men: Stroke: Medal: R Knight (24) 62. A: G Sullivan (15) 70. B: B Regan (20) 63. C: B Arrowsmith (24) 68.

   TALBOT: Men: Stroke: Medal of Medalists: Medal: A Browning (13) 70. N Greenwood (12) 71.

   TARRAWINGEE: Men: Stroke: Medal of Medalists: P Farquhar (21) 67. Medal: P Farquhar (21) 67. Women: 2B: F Phillips (35) 72.

   THE DUNES: Men: Stroke: The Dunes: A: J Eberhart (5) 71. B/Medal: S Inturrisi (16) 70. C: A Whitehead (23) 68. Mxd: Stableford: 9-hole: The Cups: A: G Swann (15) 21. B: J McMananmy (35) 20.

   THE HERITAGE: Men: Stroke Henley: Gold: A: L Teo (8) 70. B: D Hyndman (17) 71. C: J Duncan (20) 80. Women: White: M Gorman (18) 84. Men: Stableford: St John: A: L Karalis (8) 35. B: D Barton (13) 40. C: R Jones-Evans (20) 35. Women: J Roberts (2) 33.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: M Monk (9) 37 cb.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stroke: A/Medal: P Sexton (9) 70. B: P Egberts (19) 72 cb. C: C Nunan (23) 76. Women: Stableford: K Lombardi (22) 37.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stroke: Creek: A: S Coutts (6) 70 cb. B: J Goddard (11) 71. C: M Atkins (19) 72 cb. Women: A: C Bright (16) 72 cb. B: C McCartney (36) 72.

   TIRHATUAN: Men: Stableford: C Dirckze (28) 35.

   TOCUMWAL: Medley: Stableford: 3B: A Dukes P Maher B Everest M Cahill 128.

   TORQUAY: Men: Stroke: A: G Taylor (9) 68. B: M Fitzgerald (14) 69. C: D Armour (16) 70 cb. D: G Bath (24) 70. Women: K Naoumidis (11) 74. Men: Stableford: Resort: H Knevitt (28) 40. Mxd: Stroke: Visitor: S Raines (Heidelberg 17) 67.

   TRAFALGAR: Men: Stroke: B/Medal: I Charge (22) 67. A Scr: R Phoenix (0) 76. A: B Crawford (16) 69.

   TRARALGON: Men: Par: A: P Den Houting (9) 2 up cb. B: D Lyons (16) 4 up. C: J Hagart (22) 4 up. D: D Jennings (27) 6 up. Women: S Chacksfield (31) 1 up.

   TRENTHAM: Men: Stroke: A: S Robinson (13) 67. B/Medal: H John (16) 65. C: G Smith (22) 69. Women: Medal Oct: J Hanson (24) 72 cb.

   VICTORIA: Men: Stroke: Scr: D Peters (+2) 70 cb. A: A Majstorovic (+1) 71. B: G Hare (16) 72. C: S Cameron (23) 71. Stableford White: C Coutts (23) 35.

   WANGARATTA: Men: Stroke: Medal Oct: A: P Oats (14) 67. B: M Nicolosi (20) 68 cb.

   WARBURTON: Mxd: Stroke: A/Medal: A Lockey (14) 65.

   WARRAGUL: Men: Stroke: A: D Winfield (6) 67. B: M Ridgeway (14) 65. C: N Dorling (21) 70. D/Medal: G Perkins (29) 63. A Scr: J O'Brien Reiter (0) 71. Women: Par: A: J Williams (12) 2 up. B: R McGrath (27) 1 up.

   WARRNAMBOOL: Men: Stroke: Medal: A: D Oakley (4) 68. B: A Westwick (15) 65. C: C Crowe (23) 71. Women: L Higgins (9) 75.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stroke: Medal Oct: A: B Salter (3) 71. B: T Jones (17) 73. C: B Farrelly (20) 68.

   WERRIBEE PARK: Men: Stroke: Medal Oct: A: S Whitting (7) 71. B: A Pengelly (12) 69. C: W Maxwell (21) 69. D: T Edwards (23) 67. Women: A/Medal: K Yap (28) 75.

   WHITTLESEA: Stableford: A: C Head (9) 43. B: R Grassick (11) 42. C: R Goodchild (20) 39.

   WODONGA: Women: Stroke: A: M Barnes (18) 70. B: J Ryder (31) 73. Men: Stroke MM: Black: A: D West (9) 66. B: R Wangman (11) 69. C: B Younie (22) 66 cb.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: A: B Van Agtmaal (2) 70. B/Medal: M Bourke (16) 68. C: P Liddle (19) 70.

   WOODEND: Men: Stroke: Medal Oct: A McInnes (17) 60.

   WOODLANDS: Stroke: A: M Harvey (9) 68. B: C Girvan (14) 69. C: A Stone (22) 67 cb. Women: J Soo (+3) 75.

   WOORAYL: Men: Stroke: A: R Gourlay (12) 74. B/Medal: G Calder (17) 72. C: R Beilby (27) 73.

   YARRA VALLEY: Medley: Stroke: R Erickson (26) 70. K Shin (16) 72.

   YARRA VIEW: Men: Stroke: A: S Kenny (6) 70. B: R Brown (21 (Medal)) 69.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: P Duffy (9) 38. B: M Hallam (14) 38. C: D Lobb (16) 38. D: D McLaren (21) 39. Women: S Fernando (2) 35.

   YARRAM: Men: Stroke: A: J Razinger (10) 73. B: J Scharp (22) 73. C/Medal: R Rogers (24) 62. A Scr: B Dyke 74.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Lake: B/Medal: P Tregenza (19) 65. A: O Ridley (4) 68 cb. Murray: B/Medal: B Lonergan (27) 68. A: T Brewer (7) 71 cb. Women: Stableford: Div 1: C Pukallus (17) 41. Div 2: L Jarrad (23) 42. Div 3: H Baines (31) 38.

   YERING MEADOWS: Men: Par: Medal Oct: Nursery: A: J Hall (11) 3 up cb. B: S Douglas (27) 5 up. Valley: I Campbell (9) 5 up. Par Nursery: White: K Mark (34) 3 up. Women: Par: Valley: J McLeod (30) 3 up.

14 October 2019
Our Aussies cracked the top 10 in the US, Japan, Korea, China and at home over the weekend as the Australasian Tour resumed ahead of a massive summer ... Read more
14 October 2019
The 2019 Australian Masters Games Golf Program concluded on Friday in the attractive parkland-like setting of West Lakes Golf Club nestled in ... Read more
Inside The Ropes
14 October 2019
BONDI: Men: Stableford: L Furlong (5) 44 cb. more
14 October 2019
BARHAM: Men: Stableford: A: R Thompson (13) 38. B: D McGowan (18) 38. Women: K Bartels (14) 36. more
Golf Australia