Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

Victorian club golf results - Saturday

 

   ALTONA LAKES: Stroke: Medal: A: N Menzies (13) 74. B: J Pohlner (16) 71. C: S Kuzmanovic (22) 74 cb. L Busbridge (24) 74 cb.

   ANGLESEA: Stroke Medal: Black: Div 1/Medal: T Bone (4) 73. Div 2: D Elam (21) 74. Div 3: S Horne (22) 82. Div 4: V Connelly (17) 32.

   AXEDALE: Men: Stroke Medal Sep: Black: A: P Hoskin (9) 69. B: K Nihill (16) 69. C: A Fredericks (24) 67. Women: Stroke: A: R Weeks (21) 79. B: M McPherson (29) 75.

   BACCHUS MARSH: Women: Stroke: Medal of Medallists: K Caple (22) 75.

   BAIRNSDALE: 4B: W Selleck (17) P McDonald (18) 66.

   BARHAM: Stableford: A: C James (7) 33. B: B Mctaggart (16) 37. C: R Grant (25) 37.

   BARWON HEADS: Women: Par: C Brown (32) sq. Men: A: M Scott (13) 2 up. B: D Fitzgerald (25) 5 up.

   BELVOIR PARK: Women: Stroke: B Fitzpatrick (32) 72. Men: Medal Sep: A: M Tatt (7) 68. B: D Caulfield (12) 70. C: A Besley (20) 71.

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke 9-hole: White: A: S Curtiss (3) 36. B: G Nicholls (9) 37 cb.

   BENALLA: Men: Stroke: A: G Smith (12) 75. B: L Cairnes (20) 74.

   BENDIGO: Stroke: Medal: A: D Raftery (12) 69 cb. B: R Brereton (14) 69. C: B Bateson (19) 70.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stroke: A: B Mack (17) 67 cb. B: M Cory (29) 64 cb. Medal Sep: M Cory (29) 64. R Daines (24) 64. Jnr: B Mack (17) 67.

   BOX HILL: Medley: Stroke: Div 1: L Tang (11) 71. Div 2: S Dillon (19) 67. Men: Medal Sep: S Dillon (19) 67. A Roberts 79.

   BRIGHTON: Men: Par: Medal Sep: J Hall (19) 2 up cb. A Fish (19) 2 up.

   BROADFORD: Men: Stroke: Medal Sep: G Holmes (2) 67. B: C Eriksson (19) 69. C: G Patchett (20) 71. Women: L Caines (19) 77.

   BUNINYONG: Men: Stroke: A: R Jeffrey (6) 73. B: M Fitzgerald (17) 70. C: J Hopkins (20) 81.

   CAMPERDOWN: Stroke: Medal: D Absolom (9) 71.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: Medal: A: T O'neill (7) 70. B: L Schleeman (19) 71.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stroke: Medal Sep: B Dial (18) 69. A: W Berger (5) 77. B: B Dial (18) 69. C: C Addison (25) 83.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: Medal Sep: A/Medal: G Lang (5) 70. B: G Carroll (23) 73.

   CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: B Bence (18) 35.

   CERBERUS: Par: A: T Wilson (4) 2 down. B: A Hosking (18) 6 up. C: S Norton (23) 2 up.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke Black: A: J Brennan (14) 69. B: D Stapleton (17Medley) 64.

   CHELTENHAM: Men: Stroke: Medal Sep: M Hall (18) 67.

   CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stableford: A: B Cleland (21) 42. B: R Sands (30) 32.

   CHURCHILL WAVERLEY: Par: Endeavour Hills: I Thompson (16) sq cb. Mxd: Stroke: Rowville: A: L Simona (5) 74 cb. B: P Lock (18) 70.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: L Coldwell (27) 33. Men: A: B Levick (5) 35 cb. B: T Dolenc (14) 36. C: R Anderson (17) 35. D: D Mapleson (24) 36.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: D Wilson (12) 36. B: N Milligan (17) 34. C: S Trask (22) 36. Women: A: M Wallace (18) 37.

   COHUNA: Stableford: B Roberts (27) 39.

   COLAC: Stroke: Medal: A: E Morrissy (14) 72. B: T Spence (26) 73.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: S Thompson (7) 40. B: V Castillo (18) 40.

   COMMONWEALTH: Women: Stableford: J Kempster (13) 31. Men: A: D Welsh (10) 33 cb. B: G Barnett (18) 35. C: R Hutchinson (20) 30.

   COROWA: Women: Stroke: Medal Sep: A: L Holden (14) 71 cb. A Scr: A Harris (11) 82. Men: A/Medal: L Conboy (9) 71. A Scr: M Chappell (3) 76. B: R Green (14) 71. B Scr: R Green (14) 85. C: K Allsopp (31) 71. C Scr: B Duan (20) 94.

   CRANBOURNE: Men: Stroke Black: A: J Keane (10) 71 cb. B: S Baron (13) 74 cb. C: H Procel (22) 74.

   CREEKSIDE: Men: Stableford Yellow: A: D Mottau 37 cb. B: R Tan 38. C: D Booth 39. Women: Stableford: L Chow 29.

   CURLEWIS: Stableford: A: A Den Besten (21) 30. Stableford White: A: E O'Neill (4) 34. B: M Maasser (14) 35. C: A Burns (18) 38.

   DENILIQUIN: Medley: Stroke: A: J Radeski (6) 74. B: G Maddison (17) 73. C: A Phyland (28) 71.

   DEVILBEND: Stroke: P Eaton (12) 75 cb. Medal: T Benstead (19) 71. M Nicklen (23) 72 cb.

   EAST MALVERN: Men: Stroke: Medal Sep: A: G Danby (15) 69 cb. B/Medal: I Hertz (23) 68. Women: Medal: J Lake (15) 74.

   EASTERN: Stroke: South: B Allen (18) 74. North: P McKelvie (18) 75. East: G Ahmed (14) 72.

   EASTERN SWARD: Stroke: Medal: R Mataora (15) 66. Stableford: 4B: T Anderson (18) D Foote (14) 47. C'ship: D Foote (10) D Foote (11) 87.

   EASTWOOD: Men: Stableford: Medal Sep: A: A Fry (3) 33 cb. B/Medal: P Lizza (16) 37. C: D Gibbons (21) 32.

   EUROA: Par: A: J Moran (16) 2 up. B: P Redfern (21) 1 up. Women: A: A Smith (17) 2 down. B: D Cox (34) 1 down.

   FINLEY: Mxd: Stableford: 4B: D Cordell (22) J Delmenico (26) 43. Men: R Healey (30) 35.

   FLINDERS: Men: Stroke: Medal: A/Medal: M Ponton (13) 76. B: N Kent (23) 84. Women: A/Medal: F Fitzgerald (34) 82.

   FOREST HILLS: Men: Stroke: C'ship: A: P Frost (14) 65. B: R Lewis (16) 67. C: R Butterworth (32) 70.

   FOSTER: Medley: Stroke: A: S Canning (12) 74. A Scr: T Vanin 83.

   GARDINERS RUN: Medley: Stroke: A: D Scholz (16) 71. B: M Hume (35) 81.

   GISBORNE: Men: Stroke: A: B Larkins (3) 67. B: P Buttigieg (13) 71 cb. C: R Schwanitz (18) 70. Cup: B Larkins (3) 67. Scr: B Larkins (3) 70. Women: A: H McMahon (24) 79.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: Medal: M Greco (16) 66.

   GOONAWARRA: Women: Stroke: Medal: K Wisbey (22) 75. Men: Stableford White: M Leahy (11) 38. Stroke Black: B/Medal: N Mandaru (12) 68. A: D Thompson (3) 72. C: M Cunnignham (18) 69. D: K Zajac (22) 72.

   GREEN ACRES: Men: Stroke: Medal Sep: A: J Lyle (9) 69. B/Medal: P Murphy (12) 68. C: D Callander (22) 75 cb. Women: Stableford: B Illingworth (24) 22 cb.

   HAMILTON: Men: Stroke: Medal: R Stagoll (22) 69.

   HEATHCOTE: Medley: Stroke: Ambrose: S Morris (6) J Morris K Davies B Davis 56. A Scr: J Edwards A Villinger C Wearne T Wearne 58.

   HEIDELBERG: Stroke Medal Sep: Black: A: D Hartney (10) 73. B: C Gomez (15) 70. C: M Legge (23) 67.

   HEPBURN SPRINGS: Men: Stroke: A: J Smith (10) 64.

   HEYFIELD: Stroke: Medal: B Scott (11) 70. A Scr: B Scott 81.

   HILLTOP TATURA: Stroke: Medal: A: P Cornelius (5) 72. B: D McNair (25) 71.

   HOWLONG: Women: Stableford: K Arnold (44) 35 cb. Men: A: C Copeland (11) 37. B: S Purcivall (18) 37. C: M Sarau (25) 38.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: Medal Sep: E Borean (10) G Rainer (20) 72 to playoff. A: B Williams (2) 74. B: E Borean (10) 72. C: G Rainer (20) 72. Scr: P Campbell 74. Women: Medal: P Hall (14) 71. Medley: Stableford: N Smith (24) 33.

   IVANHOE: Men: Stroke: Medal: A: C Cameron (10) 72 cb. B: D Ward (18) 73 cb. Women: B Jenkin (31) 81 cb.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stroke: A: K O'Shea (9) 71. B: M Adams (22) 76.

   KERANG: Men: Par: Medal: G Williams (19) 69 up.

   KEW: Medley: Stroke: Medal Oct: A: E Paul (6) 74 cb. B: M Playoff 72. C: K Murray (30) 76 cb. Stableford: N Avery (26) 34.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: L Kunc (8) 36. B: E Ferraro (14) 33 cb. C: I Lillie (26) 38. Women: A McCallum (17) 25.

   KILMORE: Men: Stroke: A: R Hunt (26) 69.

   KINGSTON HEATH: Men: Stroke: A: D McKendrick (+1) 71. B: A Panuccio (21) 62. Medal: R Taylor (7) 69.

   KOORINGAL: Medley: Stroke: Medal Sep: A: D Browning (5) 71. B: M Sharp (13) 73. C: M Sewart (16) 70. D: G Comport (23) 69.

   KORUMBURRA: Men: Stroke Medal: White: A/Medal: T Fowles (13) 69. A Scr: M Wrigley (3) 76. B: T Wyatt (23) 72.

   KYABRAM PARKLAND: Mxd: Stroke: T Woottton- Jones (15.8) L Jones 54.3. Men: Stableford White: V Moss (15) 36.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke: A: B Thorsen (14) 71. B/Medal: J Heywood (25) 67. A: H Emery (15) 74.

   KYNETON: Men: Stroke: Medal Sep: A/Medal: P Robbins (5) 77/72. B: P Cameron (16) 89/73. C: J Biscocho (25) 99/74. Cup: J McClure (6) 291.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford President's Trophy: Black: C Muller 88. G Bryant 88.

   LANCEFIELD: Stroke: Medal: A: D Davenport (5) 73. B: B Brennan (12) 75. C: J Wilson (22) 74.

   LANG LANG: Men: Stroke: Medal Sep: A: P Perkins (7) 73. B: B Lucas (15) 70. C: J Angus (22) 62.

   LATROBE: Medley: Stableford: A: J Harvey (9) 40. B: B Fuller (17) 38.

   LEONGATHA: Men: Stroke Black: A: C Leaver (6) 73 cb. B: N Shaw (17) 75. C: S Blencowe (21) 73.

   MAFFRA: Men: Stableford: A: C Brideson (10) 32. B: J Watts (17) 35. C: J Rogers (19) 35.

   MALLACOOTA: Men: Stroke: Canadian Foursome: G Dempster (14) B Gaudion (21) 78.825.

   MANSFIELD: Mxd: Stroke: Ambrose: Div 1: D Sedgman (6.5) 58.5. M Jones (6.5) 58.5.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: A: R Daniell (6) 71. B: S Baker (14) 71. C: R Boehm (23) 67. C/Medal: R Giles (23) 69. Women: R Brooker (21) 85 cb.

   MEDWAY: Stableford: Gentsome: D Roder (10) B Harding (24) P Smith (17) P Stevens (19) 98.

   MEENIYAN: Men: Stroke: Medal Sep: Medal: B Betts (25) 72.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford: A: R Cole (15) 40. B: S Wilkinson (19) 38. C: F Issa (24) 36.

   METROPOLITAN: Men: Stroke: A: T Robinson (8) 67. B: M Lyndon (12) 72. C: T Donohue (18) 74. A Scr: L Robinson (2) 71.

   MILDURA: Men: Stroke: A: G Tellefson (15) 70. B: R Truman (18) 70.

   MIRBOO NORTH: Stroke: Medal: M Payne (11) 73. Medal of Medallists: J Kus (18) 75.

   MOE: Stableford: A Pickard (6) 36.

   MOONAH LINKS: Men: Stableford: Open: B Croker (+1) 33.

   MOOROOPNA: Men: Stroke White: A: N Breslin (12) 70. B: A Ryan (13) 72. C: T Davis (26) 70. Women: Stroke: J Evans (16) 74.

   MORNINGTON: Par: A: D Gordon (12) 1 up. B: M Harrison (15) 6 up. C: B Charles (26) 4 up.

   MORTLAKE: Men: Stroke Medal Sep: White: D McNicoll (20) 68.

   MORWELL: Men: Stroke: A: G Helmuth (13) 76.

   MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: Medal Sep: G Whittaker (4) 35 cb.

   MT MARTHA: Men: Stroke: B Graham (15) 72.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: Medal Sep: A/Medal: G Veldman (23) 35.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: Medal Sep: A: J Ward (8) 69. B: R Gay (17) 66. C: J Whitcroft (21) 68.

   NHILL: Stroke: J Lacey (7) 78. Women: J Clark (13) 90.

   NORTHERN: Stroke: A: P Steward (7) 71. B: R McGufficke (12) 66. C: N Aspridis (22) 75. Medal: R McGufficke (12) 66. Jnr: K Novacek (4) 75.

   NUMURKAH: Men: Stableford: A: S Roughsedge (22) 39. Women: A: L Craig (37) 34.

   ORBOST: Stroke: Medal: S Robinson (8) 74.

   PAKENHAM: Men: Stableford: A: E Wilson (4) 44. B: J Ring (23) 31.

   PARKLANDS: Men: Stroke: A Hitchcock (23) 90.

   PATTERSON RIVER: Women: Stableford: J Pate (24) 34. Men: A: M Michaelides (11) 37. B: W Fernie (14) 38. C: M Callander (25) 40.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: D McKenzie (15) 35. B: T Ellinghaus (23) 35. C: R Paulin (24) 37. Women: Stableford: Peninsula South: A Blencowe (16) 29. Men: Stableford White: A: A McDonagh (8) 33. B: S Teale (17) 34. C: S Hughes (25) 29 cb. Women: Stableford: Peninsula North: A: H Lacy (22) 38.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stableford: A: M Haringsma (7) 35. B: A Johns (15) 34. C: R Brown (33) 36.

   PORTARLINGTON: Stroke Black: A: C Isbel (11) 73. B: K Hughes (14) 74. C: P Nash (19) 70. D: B Ruler (32) 76. Women: Stroke: A Watts (26) 82.

   PORTLAND: Men: Stableford: G Anderson (20) 38. Women: N Bannam (41) 34.

   PORTSEA: Men: Stroke: Medal Sep: A: A Trescowthick (9) 79 cb. B: A Hoyle (13) 74 cb. C: J Connellan (19) 77. R Bowtell (10) 74. Stableford Gold: E Rollnik (30) 36. Women: Stroke: Medal: I Dussuyer (31) 73.

   QUEENSCLIFF: Stableford: A: R Stephens (16) 70. A Scr: M McSween (6) 72. B: T Buxton (32) 72. B Scr: L Norton (25) 74.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: Medal Sep: A: O Rojas (13) 70. B: D Burke (17) 71. C: S Reddy - Capt Cup (25) 66.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: P Tyler S Maddaford 81.125.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stroke: Medal Sep: Medal: G Handasyde (6) 67.

   RANFURLIE: Men: Stableford Medal Sep: Black: A: A Wiesniewski (4) 33. B: P McConalogue (13) 32. C: J Ferguson (31) 31.

   RICH RIVER: Women: Stableford: East: K Fitzgerald (10) 34. Men: Stableford Cup: Black: A: J Bedford (9) 38. B: J Hosking (13) 38. C: K Dullard (26) 44.

   RINGWOOD: Men: Par: A: A Ford (11) 1 up. B: G Beer (19) 2 up. C: J Van Kerkhoven (23) 1 down. Women: J Hesketh (20) 3 down.

   RIVERSDALE: Men: Stroke: Medal Sep: A/Medal: S Andonopoulus (12) 68. B: M Lamb (18) 73 cb. C: M Mackin (22) 73. A Scr: H Fewell (+1) 75. Medal Aug: A: S Varkey (22) 77.

   ROMSEY: Men: Stableford: M Mottram (10) 29.

   ROSANNA: Men: Stroke: Captain's Trophy: Medal: B Nagel (2) . Stableford: A: J Cuff (5) 37. B: C Alcaide (17) 37.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: South: A/Medal: T Hodge (0) 72. B: R Dunne (13) 78. C: A Wilson (21) 74. Women: Medal: J Clark-Keppel (9) 79. Men: Stableford: North: G Lincoln (6) 35.

   ROSSDALE: Stroke: A: Z Lewis (3) 72 cb. B: P Moriarty (20) 72. C: B Cole (30) 73. A Wallace (26) 75.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford West: White: A Heffernan (12) 38. A: P Mullin (5) 34 cb. B: M Hill (12) 35. C: M Boland (21) 35. Women: Stableford: S Mockridge (15) 27 cb.

   SAFETY BEACH: Men: Stroke: M Herrick (14) 67 cb.

   SALE: Men: Stableford: A: R Schuback (16) 33. S Harrap (8) 31.

   SANCTUARY LAKES: Men: Stroke Medal Sep: Black: A: J McClintock (8) 76. B/Medal: T Adlington (14) 73. A Grioli (21) 79 cb.

   SANDHURST: Snr Stroke: Plate: North: R James 157. V Naidoo 179. Jnr: R Fortinez 153. H Mourant 193. Men: Medal Sep: A/Medal: R Dovison (10) 71. B: D Keane (15) 75. C: J Dovison (28) 73. Women: A Sutton (12) 74. Jnr: R Cheyne (13) 77. Men: Stableford: Champions: G Molloy (33) 31.

   SETTLERS RUN: Women: Stableford Green: J Glazier (16) 31. Men: Black: A: P Fisher (4) 33. B: R Weller (14) 32. C: S Brorsen (24) 28.

   SEYMOUR: Men: Stroke: Medal: A/Medal: M Fountain (12) 68. B: R Peterson (15) 71. Women: P Jarvis (25) 78.

   SORRENTO: Men: Stroke Medal Sep: Black: A/Medal: M Johnson (7) 74. B: P Weston (17) 76 cb. C: A Gibson (21) 76.

   SOUTHERN: Stroke: Div 1: R Wator (10) 74 cb. Div 2: B Holland (19) 68. Medal Sep: B Holland (19) 68.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Medal: V Lunder (13) 66.

   SPRING VALLEY: Men: Stroke: Trophy: G Ebinger bt R Loft 2-1. Stableford: A: G Robinson (6) 35. B: J Tucci (17) 36. PM: A: P Killen (6) 37 cb. B: P Dignan (16) 35.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: S Holloway (25) 38.

   TALBOT: Stroke: A: R Clark (12) 71. B: B Playfor (18) 68.

   TARRAWINGEE: Men: Stableford: 3B: K Miller (20) 39.

   THE HERITAGE: Women: Stroke: St John: K Marx (+3) 80. Men: Stableford Henley: White: R Jones-Evans (22) 38. Stroke: St John: A: A Winford (2) 73. B Bergin (0) 73. B: J Mackay (15) 76. C: G Messina (24) 79.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: P Webb (25) 37 cb.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stroke: Medal Sep: A: C Celi (6) 70. B/Medal: B Bourke (11) 69. C: B Trethowan (31) 79. Women: Stableford: J Selvay (28) 33.

   THIRTEENTH BEACH: Women: Stroke: Creek: J Pavletich (11) 76. Men: Stroke Black: A: A O'Brien (0) 69. B: M Louey (12) 75 cb. C: K McFarlane (14) 73.

   TIRHATUAN: Men: Stableford: Medal Sep: A: M Devlin (8) 29. B: T Lloyd (19) 32. Women: Medal: T Johnson (18) 35.

   TOCUMWAL: Men: Stableford Gold: A Penny (30) 30. White: A: R Anderson (7) 40. B: R Buchmasser (19) 47. C: E Brown (25) 35. Women: Stableford: A: G Blakey (24) 38. B: M Varley (27) 38.

   TORQUAY: Men: Stroke: Medal: A: P Walters (-1) 69. B/Medal: B Joyner (13) 68. C: M Fitzgerald (16) 69. Women: Medal: H Dixon (18) 76. Men: Stableford: Resort: H Kelly (25) 37. Stroke: Visitor: N Dowling (Riversdale GC) (18) 68. Jnr: Medal: Medal: M Fitzgerald (16) 69. Men: Medal of Medallists: Medal: K McCallum (18) 73. Women: Medal: R Beacom (15) 81.

   TRAFALGAR: Men: Stroke: Medal Sep: R Boon (22) 71. A Scr: S Cluning (1) 77.

   TRENTHAM: Men: Stroke: Medal Sep: A: B McMenamin (8) 69. B: K Sheedy (20) 69.

   VICTORIA: Men: Stroke: A: R Savage (5) 76. Medal Sep: B: R Height (11) 72. C: D Reynolds (19) 75. A Scr: L Murnane (3) 80. Stableford White: W Pearson (26) 36. Women: Stroke: A Solanki (2) 82.

   WANGARATTA: Men: Stroke: A: I Rundell (9) 72 cb. B: P Winnell (21) 68.

   WARBURTON: Mxd: Stroke: Medal: M Pinkster (12) 67.

   WARRAGUL: Men: Stableford: D Campbell (14) 37.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: Medal Sep: A/Medal: R Amos (7) 38. B: S Reinhardt (18) 35.

   WERRIBEE PARK: Men: Stroke: Medal Sep: A: E Marangu (11) 76. B: P Jones (14) 75. C: S Hodge (21) 73. D: S Todaro (23) 72. Women: A/Medal: I Brogden (25) 82.

   WODONGA: Stroke: Medal: A: D Beehan (4) 71. B: M Last (14) 71. C: B Stevens (18) 70. Women: J Younie (33) 71.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: Medal Sep: A/Medal: J Sartori (8) 72. B: A Yann (16) 78. C: P Liddle (20) 75.

   WOODEND: Men: Stroke: Medal Sep: S Ferns (25) 66.

   WOODLANDS: Women: Stroke: Medal Sep: A Rose (38) 69. Men: A: A Binyon (4) 71 cb. B: D Cochrane (10) 72. C: H Ashton (16) 70. Medal Sep: H Ashton (16) 70.

   WOORAYL: Men: Stroke: Ambrose: D Burge W Turner (4.750) 63.250.

   YARRA PARK: Men: Stroke Medal Sep: White: Medal: D Wren (9) 66. Women: Stroke: Medal: Y Lord (25) 73 cb.

   YARRA VALLEY: Men: Stroke: Medal Sep: A Wolf (23) 68. C Crook (27) 75.

   YARRA VIEW: Men: Stroke: A: S Brennan (16) 74. B/Medal: G Eley (23) 72.

   YARRA YARRA: Men: Stroke: Medal Sep: S Kakavoules (20) 70. A Scr: C Pattison 73. C'ship qlfrs: J Harris 152. Jnr: C'ship: R Thomas 153. Snr C Maurel 158. Women: C'ship qlfrs: S Fernando 157. 36-hole: S Fernando (2) 153. A: C Pattison (0) 73. B: D Urban (11) 74. C: S Kakavoules (20) 70. D: K Dynon (27) 72. Hole in one: K Brooks at 15th. Stableford Yellow: G McLeod (25) 29. Women: Stroke: M Love (13) 75.

   YARRAM: Men: Stroke: Medal Sep: T Johnson (0) 73. A Scr: T Johnson 73.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: Div 1: A Ballantyne (28) 38. Div 2: J Sonneman (42) 38. Men: Stroke: Medal Sep: Lake: B/Medal: S McGuire (24) 63. A: N Russell (15) 72. Murray: A/Medal: T Reed (11) 73. B: S Blackley (16) 76 cb.

   YERING MEADOWS: Women: Stroke: Valley: J McLeod (31) 78. Men: Nursery: N Tennant (7) 71. Medal Sep: Valley: M Guiheneuf (32) 69. Stableford Nursery: White: K Mark (33) 24.

20 September 2019
Australian Lukas Michel punches ticket to the 2020 Masters and US Open with win in US Mid-Amateur. Read more
19 September 2019
No foreign-born player has won the US Mid-Amateur championship in the event’s 38-year history, but Melbourne's Michel has stormed into the final at ... Read more
Inside The Ropes
20 September 2019
MELVILLE GLADES: Wednesday Par DSR 72: K Younchang D Taylor C Lee G Packer R Moore +3 J Kirton B Scott N Killick V Winter W Lyons J Matthewson +2. ... more
20 September 2019
CAMDEN: Men: Stableford: 2B Multi: S Roberson (19) D Morris (16) 72 cb. 2B Scr: M Sinclair D Cummins 54. A: M Sinclair (12) 42. A Scr: G Matheson 33. ... more
Golf Australia