Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Men: Stroke: J Steer (13) 70. Women: M Fahey (17) 76. 

   ALTONA LAKES: Stableford: A: C Warwick (11) 39. B: A Lawler (19) 41. C: D Curran (32) 37. V Oorschot (24) 36. 

   ANGLESEA: Stableford: A: T Speed (7) 42. B: G Waller (18) 39. C: R Heathcote (26) 42. M Frauenfelder (30) 34. 

   AXEDALE: Men: Stableford: Div 1: D Ivey (10) 35. Div 2: D Baillie (14) 38. Div 3: A Fitzgerald (19) 40. Div 4: P O'Sullivan (23) 38. Women: Div 1: D Wenzlau (22) 41. Div 2: T Lynch (33) 34. 

   BAIRNSDALE: Stableford: A: P Prendergrast (9) 70. B: B Hudson (23) 67. 

   BARHAM: Women: Stableford: W Bennett (32) 36. Men: Stroke: A: C Corney (12) 71. B: S Thompson (13) 74. C: T Canavan (20) 72. 

   BARWON HEADS: Women: Stableford: W Amor (15) 31. K Robinson (16) 38. Men: A: K Beatty (15) 41 cb. B: D Fitzgerald (24) 38. 

   BAY VIEWS: Stableford: R Beaton (30) 39. Trophy: B Brown (21) 73. Women: D Doyle (33) 34. 

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke 9-hole: White: A: R Murphy (8) 30. B: P Shaw (9) 30. 

   BENALLA: Stableford: A: B Ferguson (13) 40. B: D Quin (18) 42. Women: A: M Badrock (20) 34. B: J Shennan (26) 38. 

   BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: A: M Reid (5) 44. B: C Wicks (18) 39 cb. Women: J Gibb (30) 31. 

   BLACK BULL: Men: Stableford: C Tafft (12) 40. 

   BOX HILL: Mxd: Stableford: Div 1: A Laurie (1) 42. Div 2: N Kavanagh (18) 41. Div 3: M Zeng (23) 39. 

   BRIGHT: Women: Stableford: E Barker (24) 31. Men: A: C Oswin (8) 34 cb. B: E Van Der Wert (22) 33 cb. 

   BRIGHTON: Men: Stableford: A: M Robinson (8) 39. B: D Shutler (17) 38 cb. C: N Graetz (27) 45. 

   BUNINYONG: Men: Stableford: A: R McDowell (9) 39. B: C Holzberger (13) 38. C: B Cosier (21) 38. Women: N Prato (6) 30. F Feltham (18) 25. 

   CAMPERDOWN: Men: Stableford: Hcp: R Bailey (14) 45. 

   CARDINIA BEACONHILLS: Par: A: B Vigilante (6) 3 up. B: M Brennan (12) 2 up. C: C Holland (17) 3 up cb. 

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stroke: Canadian Foursome: P Sykes P Hunkin (11.265) 375. Women: Stableford: L Hamilton (32) 30. 

   CASTERTON: Stableford: E Herring (19) 35. 

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: A: P McCoombe (8) 40. B: G Gray (20) 37 cb. 

   CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: S Hatigan (18) 38 cb. 

   CERBERUS: Men: Stableford: A: S Drummond (4) 39. B: R Kent (15) 38. C: R Anderson (22) 33. P Brown (19) 25. 

   CHALAMBAR ARARAT: Men: Par Black: A: P Latham (8) 3 up cb. B: R De fegely (33) 5 up. 

   CHELTENHAM: Men: Par: A: D Rattle (14) 2 up. B: G Wishart (32) 5 up. 

   CHURCHILL & MONASH: Stableford: M Soppe 71 cb. 

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Endeavour Hills: A: G Rooney (7) 38 cb. B: K Hurst (18) 43. Mxd: Rowville: A: J Lim (7) 38. B: P Karan (29) 38. 

   CLIFTON SPRINGS: Men: Par White: A: C Campagnolo (7) 2 up. B: P Hammond (12) sq. C: D Storer (19) sq. D: B Hodgkinson (25) 1 up. Women: Par: A: L Coldwell (27) 3 down. B: N Chapman (29) 6 down cb. 

   COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: Medal Aug: A: N Giles (9) 70 cb. A Scr: R Percy (4) 76. B: A Teagle (20) 71. C: J Lancaster (23) 65. Women: A: D Pearce (33) 69. 

   COHUNA: Men: Stableford: L Lucas (19) 40. 

   COLAC: Men: Stableford: A: P Kerr (14) 41. B: C Worden (15) 40. 

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: A Hunter (1) 40. B: C Vandestadt (19) 41. C: M O'Brien (25) 43. 

   COMMONWEALTH: Women: Par: K Balazs (24) 3 down cb. Men: A: R Massina (9) 1 up. B: M Dawson (16) 4 up. C: S Bartlett (19) 2 up. 

   COROWA: Women: Stableford: W Saunders (24) 28 cb. Men: A: A Scott (5) 37. B: G Chappell (14) 35. C: R Webster (19) 40. 

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: A: G Matson (10) 39. B: J McCrystal (20) 39 cb. C: M Balaraman (32) 45. 

   CRANBOURNE: Men: Par: A: M Ruben (7) 2 up cb. B: R Elliott (15) 2 up. C: R Winestone (31) 2 up cb. 

   CREEKSIDE: Men: Stableford Yellow: A: C Johnson 41. B: G Stokes 39 cb. C: S Ong 36. Women: Stableford: R Krause 36. 

   CURLEWIS: Stableford: A: T Ludowyk (5) 39. B: J McKie (14) 36. C: B Howard (19) 39. A: J Magee (14) 31. 

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: R Wettenhall (15) 39. B: J Irwin (21) 38. C: J Hetherington (27) 39. 

   DEVILBEND: Par White: A: S Robertson (9) 5 up. B: P Byrne (18) 3 up. C: M Nicklen (23) sq. 

   DROUIN: Men: Stableford: A: P Matthews (11) 38. B: B Ridgway (24) 43. Women: A Lang (25) 39. 

   EAST MALVERN: Mxd: Stableford 4B: White: M Sutherland (7) M Leeds (10) 45 cb. 

   EASTERN: Men: Stableford: North: M Mandicos (9) 2. East: C Davies (10) 3. Men: South: A: M Taylor (12) 2. B: G Stephens (19) 2. 

   EASTWOOD: Men: Stroke: Trophy: A Skillen (6) bt L McDonald (13) 2-1. Stableford: A: B Barcley (12) 36 cb. B: J Birrell (13) 38. C: A Henderson (27) 35. 

   EILDON: Mxd: Stroke: A Scr: L Munro (12) 64. B: C Long (20) 74. 

   EUROA: Men: Stableford: A: M Mills (1) 39. B: R Wishart (21) 39. Women: A: R Lied (25) 32. 

   FINLEY: Men: Stableford: Div 1: M Piggin (18) 40. Div 2: J Braybon (24) 39. Women: B White (25) 38. 

   FLINDERS: Men: Stableford: A: B Lovelace (12) 36. B: G Lyon (19) 38. C: L Buynevic (30) 38. Women: L Eldridge (19) 29. 

   FOREST HILLS: Men: Stableford: A: C Grifiths (4) 39. B: E Castello (21) 38. 

   FOSTER: Men: Stroke: Ambrose: S Corrie (18) S Canning (12) 66.5. 

   GARDINERS RUN: Mxd: Par: A: P Barnard (7) 2 up. B: L Lamb (16) 1 up. C: M O'Boyle (18) 1 up. 

   GARFIELD: Men: Stroke: A: I Hopper (11) 66. B: J Blair (17) 69. C: C Williams (24) 67. Women: J Mitchell (28) 76. 

   GISBORNE: Stableford: A: S Kourkoumelis (10) 40. B: G Lemin (15) 4 cb. C: D Masterton (19) 38. Women: M Ivory (21) 32. 

   GLEN WAVERLEY: Men: Par: A/Medal: J La'akulu (14) 3 up. B: R Paul (24) 2 up. Women: Stroke: E Mitchell (35) 75. 

   GOONAWARRA: Women: Stroke: Foursome C'ship: D Anderson (20) 94. D Sheahan (23) 94. Medley: Stableford: A: J Phillpot (8) 39. B: A Gunawan (11) 41. C: S McPherson (15) 39. D: C Lupson (22) 38. Hole in one: G Crowe at 10th. 

   HEATHCOTE: Women: Stableford: M Sims (37) 28. Men: J Morris (25) 41. 

   HEIDELBERG: Stableford: A: Z Jones (3) 39. B: K Storan (17) 43. C: S Janiszewski (18) 39. 

   HEPBURN SPRINGS: Par: A: T Pedretti (7) 1 down. 

   HEYFIELD: Men: Stableford: K Gell (16) 38 cb. 

   HEYWOOD: Mxd: Stableford: 4B: B Gull (20) M Philpot (24) 47. 

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: 4B: P Caldow (19) B Miller (12) 49. Women: B Roberts (24) H Long (13) 44. 

   HOWLONG: Women: Stableford: D Rohrich (7) 40. Men: A: B Watson (15) 41. B: C Talbot (18) 37 cb. C: P Allen (21) 36. 

   HUNTINGDALE: Men: Par: A: R Crowe (7) sq. B: T McCann (11) sq. C: L Rochaix (27) 1 up. Women: L Smith (30) 1 up. Team: Huntingdale 9-1/2 bt Yarra Yarra 6-1/2. 

   IVANHOE: Men: Stableford: A: B Mitchell (11) 39. B: S Marston (27) 39. 

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Par: A: C Myles (23) 3 down. B: J Hester (25) 1 down. Men: Par White: A: A Senkic (7) 1 up. B: T Knight (16) 1 up. C: G Walder (20) 4 up. 

   KERANG: Men: Stableford: G Wyte (16) 41. Women: J Boyd (25) 39. 

   KEW: Medley: Stableford: A: L Wilson (7) 37. B: R Marsh (18) 37. C: W Sier (21) 40. 

   KEYSBOROUGH: Men: Par: 2B Agg: B Woolcott (13) D Moran (21) 6 up. Women: P Romberg (9) 1 down cb. 

   KILMORE: Men: Par: J Thomas (14) sq cb. Women: Stroke: C Andersen (11) 73. 

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford Black: A: A Claney (3) 36 cb. B: T Mccann (16) 37. Women: Green: O Kline (+2) 27. 

   KOORINGAL: Medley: Par: A: R Said (6) 1 up cb. B: P Douglas (12) 3 up. C: B Mackey (18) 2 up cb. D: K Wilson (23) 2 up. 

   KYABRAM PARKLAND: Stableford: 4B: M Sullivan (14) G Forbes (21) 43. Women: D Hee (13) H Caldwell (22) 42. 

   KYABRAM VALLEY VIEW: Mxd: Par: W Tink (31) 2 up. H Emery (16) 2 up. 

   KYNETON: Men: Stroke Yellow: A: R Foreman (7) 60/53. B: T Kot (9) 62/53. C'ship: B Cue (5) 115. Hole in one: B Cue at 16th. 

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: B: B Wilmshurst (27) 40. A: K Chatfield (14) 38. 

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: A: G Smith (10) 67. B: I Sidoti (18) 67. C: M Brown (22) 73. J Gallagher (14) 83. 

   LANCEFIELD: Stableford White: A: D Davenport (5) 35. B: B Parks (15) 40. C: A Beard (36) 35. 

   LANG LANG: Men: Stableford: A: D Cameron (7) 40. B: P Jamieson (16) 38. C: A Simpson (22) 39. Women: J Sullivan (13) 39. 

   LATROBE: Medley: Stableford 4B: White: M Sellars (+1) T Sellars (9) 45. 

   MAFFRA: Men: Stableford: A: P Lee (12) 42. B: M Cameron (22) 41. 

   MALLACOOTA: Women: Stableford: R Cashmore (41) 31. 

   MANDALAY: Mxd: Par White: A: D Mithen (8) 4 up cb. B: N Bowden (18) 6 up. C: P Desai (24) 3 up. 

   MANSFIELD: Stableford: A Knight (25) 42. Women: S Parsons (15) 26. 

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: J Robertson (10) 34. B: S Baker (14) 37. C: S McNaught (22) 33. Women: D Bauer (17) 35. 

   MEDWAY: Par: A: D Wood (11) 2 up. B: J Maniatis (12) 3 up. C: S Heather (23) 2 up. Div 1: L Johnson (19) sq. 

   MEENIYAN: Men: Stableford: 4B Agg: D Gregg (18) 42. R Hannay (36) 29. 

   MELTON VALLEY: Medley: Par: A: J Neilson (13) 5 up. B: A Piorkowski (16) 2 up cb. C: R Morley (27) 6 up. 

   METROPOLITAN: Men: Par White: A: C Wackett (8) 6 up. B: M Davis (11) 4 up. C: B Baskett (21) 3 up. Women: Par: K Sanderson (13) 2 up. Men: B Davey (30) 3 up. 

   MILDURA: Women: Stableford: S McGlashan (26) 33. Men: A: N Ingram (17) 41. B: D McConnell (21) 37. 

   MIRBOO NORTH: Stableford: A: S Duff (9) 38. B: R Taylor (18) 36. 

   MOE: Par: A: C Hancock (8) sq. B: S Backman (17) 2 up. C: P Ryan (28) 2 down. 

   MOONAH LINKS: Men: Stableford Legends: White: A: G Tunstall (12) 45. B: M Prideaux (18) 41 cb. Women: Stableford: J Tracy (28) 32. Mxd: Stableford Open: White: L Poholke (8) 40. 

   MOOROOPNA: Men: Stableford White: A: M Barca (4) 37. B: R Gilbert (15) 38. C: R Stannard (20) 42. Women: Stableford: A Radevski (6) 33. 

   MORTLAKE: Stableford: S Richie (19) 35. 

   MORWELL: Men: Stableford: A: C Towns (2) 37. B: G Helmuth (14) 39. C: D O'Brien (19) 39. 

   MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: A: T Nomichith (7) 40. B: C Ly (19) 38. C: S Southavong (21) 35 cb. 

   MT MACEDON: Men: Stableford: A: A Ryan (14) 35. B: G Baker (19) 38. C: R Burden (33) 32. 

   MT MARTHA: Men: Par: M Burton (24) sq. Women: S Hyams (30) 5 down. 

   MYRTLEFORD: Stableford: Medal: C Piazza (4) 36. 

   NEANGAR PARK: Mxd: Stroke: A: M Hafkamp (7) 68. B: C Rochester (9) 68. C: J Williams (18) 70 cb. D: I Millar (23) 69 cb. T Holmberg (7) 71. 

   NORTHERN: Men: Stroke: Foursome C'ship: S Miller 155. M Clements 155. 

   NUMURKAH: Men: Stableford Hcp: White: M Grandell (2) 40. Women: Stableford: N Dalton (11) 34. 

   OAKLEIGH: Stroke: G Lyon (14) 55. 

   ORBOST: Medley: Stroke: D Skipsey (17) 58. 

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: L Evile (12) 40. B: N Bonne (14) 36 cb. C: J Piggott (24) 39. 

   PATTERSON RIVER: Men: Par: Cup: K Brennan 2 up. A: J Jacobsen (2) 6 up. B: T Twite (15) 4 up. C: H Putz (21) 4 up. Women: H Johnson (28) 2 up. 

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: P McCarthy (14) 36. B: G Tsindos (22) 34. C: M Miller (25) 36. Women: Stableford: B Yandle (13) 22. Men: Stableford Peninsula South: White: A: J Hopkins (5) 37. B: T Straford (16) 36. C: P Siegle (29) 34. Women: Stableford: P Soon-Shiong (20) 37. 

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: M McAllister (32) 34. Men: A: I Smith (10) 37. B: S Sheers (16) 39. C: P Reed (35) 39. 

   PORTARLINGTON: Men: Stroke Black: A: B Gibbs (10) 65. B: J Bowen (16) 71. C: R Moorcroft (20) 68. D: N Findlay (23) 73. Women: Stroke: J Francis (20) 73. 

   PORTLAND: Men: Stroke: Medal: K Banks (7) 71. Women: S Stewart (8) 77 cb. 

   PORTSEA: Men: Stableford White: A: S Risstrom (2) 40. B: J King (17) 41. C: B Fitzpatrick (24) 38. Women: Stableford: G Edmond (26) 36. Men: Stableford Gold: D Matthews (28) 31. 

   QUEENSCLIFF: Mxd: Stableford Black: Div 1: P Shay (9.1) 42. B: J Bennett (12.7) 39. Div 2: D Watson (18) 39. N Wheat (18.2) 38. Div 3: T Day (25.5) 40. B: J Merriman (20.6) 39. 

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: American Foursome: D Ewen S Bartolo (19) 65. 

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: S Doolan (13) 38. B: C Otto (25) 42. 

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: G Newbery (6) 39. 

   RANFURLIE: Men: Par White: A: P Dawson (8) 2 up. B: R Castricum (16) 1 up. C: S Visca (21) 3 up. 

   RICH RIVER: Women: Stableford: West: J Kelly (18) 37 cb. Men: Stableford Black: A: R Roertson (5) 40. B: G Hodgson (15) 39. C: P Domotor (31) 43. D Duncan (30) 41. 

   RINGWOOD: Men: Stroke: A/Medal: D Boffa (13) 66. B: S Wheatley (15) 68. C: R Alford (27) 66. 

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: G Kilworth (9) 44. B: A Ellis (15) 40. C: P Higgins (25) 40. 

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stroke Green: J Anson (44) 70. 

   ROSANNA: Mxd: Par: A: J Robertson (6) 3 up. B: G Willis (16) 2 up. C: J Watt (27) 2 up. 

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Par: North: A: K Davis (5) 2 up cb. B: A Bylart (13) 3 up. C: G Britten (21) 4 up. South: G Miceli (15) 4 up. Women: A: V Elders (8) 1 up. B: D Hudd (21) 2 down. 

   ROSSDALE: Stableford: A: M Findlay (7) 40. B: J Shin (16) 39. C: A Francis (32) 38 cb. B Terrell (18) 30. Stroke: Cup: G Charnley (1) bt J Ling (9) 2-1. 

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stroke: Foursome C'ship: East: H Gilbert D Shimmin M Sanchez H Goakes 147. Par West: White: J Whitaker (15) 3 up. 

   SALE: Stroke: A Scr: R Donaldson 75. A: T Miller (6) 74. Stableford: I Freeman (17) 36. Women: K Manze (15) 30. 

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: T Wesley (0) 38. B: A Kruger (13) 37. C: D Carroll (21) 38. 

   SANDHURST: Men: Stableford: North: A: R Galjar (7) 41. B: K Wratten (23) 41. Women: N Eller (9) 35. Men: Champions: A: B Damman (9) 42. B: J Leonard (18) 36. C: M Alton (26) 40. 

   SETTLERS RUN: Men: Par Gold: A: T Smith (2) 5 up. B: M Patterson (20) 2 up. C: S Sommers (22) 2 down. Women: Green: A Hunt (37) 3 down. 

   SEYMOUR: Men: Stroke: A: I Richardson (7) 72. B: S Cresswell (15) 71. Women: Par: D Byrne (17) 2 down. 

   SORRENTO: Men: Stableford: A: D Fitchett (3) 38. B: G Ross (34) 40. Women: J Cox (28) 37. 

   SOUTH PINES: Men: Stroke: C'ship: A Scr: R Moreland (4) 232. B Scr: P Ly (16) 277. C Scr: B Bult (29) 308 to playoff. A: T Cotton (12) 208. B: J Fraser (19) 221. C: B Bult (29) 221. Div 1: T Cotton (10) 71. Div 2: B Tanner (24) 69. 

   SPRING PARK: Men: Par: W Foster (22) 3 up. 

   SPRING VALLEY: Stableford: A: D Halligan (8) 38 cb. B: P Barber (19) 37. PM: A: R Spiers (12) 39. B: D Phelan (18) 38. 

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: R Davin (17) 40. 

   TARRAWINGEE: Stableford: K Miller (21) 41. Women: J Christesen (28) 28. 

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: D Craig (10) 20. B: B Shizzerotto (34) 23. Women: Par: The Dunes: A Gubbins (35) sq. Men: A: J Stephens (7) 2 up. B: L Jolliffe (21) 3 up. 

   THE HERITAGE: Men: Par: St John: R Kimberley (26) 3 down. Par Henley: Gold: A: E Dunn (11) 37 up. B: D Maher (12) 40 up. C: S Smith (30) 42 up. Stableford: D Price (15) 36. Women: Stableford: K Biesboer-Smith (9) 31. 

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: P Gompertz (15) 35 cb. Old: C Stewart (8) 38 cb. Moonah: J Edwards (2) 40. 

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: L Buchanan (10) 39. B: D Clutterham (16) 40. C: R Bridgart (23) 37. Women: L Hyett (24) 37. 

   TIRHATUAN: Men: Stableford: A: P Harrison (12) 43. B: R Milland (20) 36. C: E Benavides (23) 32. Women: D Clarke (42) 32. 

   TOCUMWAL: Men: Stableford: A: D Gude (4) 37. B: P Stokes (20) 34. C: L Bright (27) 37. Women: A: D Huy (21) 37. B: B Clarke (34) 40. Medley: 4B: T Mullins R Bourke 45. 

   TORQUAY: Men: Stableford Black: A: P Walters (0) 41. B: N Eccleston (19) 36. Stableford: A: M Vandewater (15) 40. B: P Wills (20) 43. Resort: R Ball (22) 41. Women: L Moore (16) 38. Men: Visitor: R Vocale (18 (Cape Schank GC)) 31. 

   TRAFALGAR: Stableford: A: R Sheehan (13) 37. B: G Coulter (24) 36. 

   TRARALGON: Women: Par: S Coffey (9) sq. Men: A: M Coad (10) 4 up. B: T Slavin (16) 4 up. C: S Chapman (18) 4 up. D: R Falla (25) 4 up. 

   TRENTHAM: Women: Stroke: S Byrne (15) 81. Men: Stableford White: A: N Hanson (11) 37. B: G Hughes (30) 40. 

   VICTORIA: Men: Par: A: N Hollow (6) 2 up. B: N Dunning (15) 4 up. C: J Davis (35) sq cb. Par White: F Heatley (36) 3 up. Women: Par: J Bowler (13) 4 up. Men: Captain's Trophy: W Hunter (26) 4 down. Stroke: President's Trophy: K Rogers (12) R Plumridge (12) bt T O'Brien (10) D Picken (17) 1up. 

   WANGARATTA: Men: Stableford: L Miller (19) 36 cb. 

   WARRACKNABEAL: Men: Par: 4B: G Pearson (14) A McLean (20) 8 up. Women: Stableford: C Morcom (23) 29 cb. 

   WARRAGUL: Women: Stableford: A: L Heggart (24) 30 cb. B: N Mackenzie (37) 28. 

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: J Bidmade (10) 41. B: M Page (17) 39. C: G Hart (31) 38. Women: L Higgins (8) 33. 

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford: A: J Dunne (4) 39. B: G Hough (14) 38. C: H Noh (16) 37. D: W Maxwell (25) 37. Women: A: J Macleod (17) 35. 

   WHITTLESEA: Par: A: C Head (8) 1 up. B: M Pedersen (15) 3 up. C: T Stirling (25) 3 down. 

   WODONGA: Men: Stableford: A: T Megson (6) 37. B: P Nicholas (16) 38 cb. C: M McQuilton (22) 38. Women: M Duncan (20) 36. 

   WONTHAGGI: Men: Stableford White: A: M Bourke (15) 38. B: M McDonald (23) 39. 

   WOODEND: Men: Stableford: A Cassin (9) 36 cb. 

   WOODLANDS: Men: Stableford White: A: T Wheeler (8) 41. B: N Presnell (14) 40. C: P Tessier (25) 37 cb. Stableford: M Pascoe (32) 39. 

   WOORAYL: Men: Stableford: A: P Rayson (11) 42. B: J Howard (17) 42. C: J Hassett (23) 35. 

   YARRA VIEW: Men: Stableford: Hcp: A: I Stubbings (8) 32. B: M Harris (30) 35. 

   YARRA YARRA: Men: Par: A: S James (7) 1 up. B: B Pitts (14) 2 up. C: A Church (18) 4 up. D: M Reidy (24) 4 up. Women: S Fernando (2) 1 down. Snr Par Gold: G McLeod (25) 6 down. Hole in one: E Naidoo at 11th. Mxd: Par: Team: Huntingdale 9-1/2 bt Yarra Yarra 6-1/2. 

   YARRAM: Men: Stableford 4B: White: E Greenaway (19) J Kosta (20) 46. 

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Div 1: P Lynch (27) 33. Div 2: H Jarvis (40) 35. Men: Stableford Murray: White: A: L Quinlivian (7) 37 cb. B: D Board (19) 38. Lake: A: N Williams (3) 38 cb. B: T Perus (17) 41. 

   YERING MEADOWS: Women: Par: Nursery: L Gilzean (27) 5 down. Men: Stableford Valley: White: C Stevens (14) 36. 

16 November 2019
Stephanie Kyriacou came from behind but Louis Dobbelaar blew everyone away to take respective women’s and men’s titles at the Port Phillip Open ... Read more
15 November 2019
The wins came in vastly different styles, but Daniel Nesbitt and Olivia Wilson are the new Australian Mid-Amateur champions. Read more
Inside The Ropes
15 November 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Mxd Scroungers Stableford: C Ashby R Machura 41 D Wilson M Richings 36 N Turner 35. more
15 November 2019
BLACK BULL: Men: Stroke Medal Nov: Black: T Wilson (23) 73. more
Golf Australia