Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

Victorian club golf results - Saturday

 

ALEXANDRA: Men: Stableford: S McGorlick (12) 38. Stableford White: B: B Hocking (21) 39. Women: Stableford: B Lopez (23) 34.

   ANGLESEA: Par: A: D Lewis (12) 2 up. B: J Bone (18) 2 up cb. C: P Johnstone (25) 1 up. Div 1: H Nancarrow (40) sq.

   AXEDALE: Men: Stroke 27-hole Foursome C'ship: Black: Div 1: H Nielsen (5) S McGibbon (8) 112. 27-hole: Div 1: P Elvey (12) P Williamson (10) 102-3/8. American Foursome: Div 1: C Lee (17) P O'Sullivan (24) 65.35. Women: Stroke: Div 1: C Harrison (13) M Connelly (28) 74.65.

   BACCHUS MARSH: Men: Stableford: A: J Evans (8) 37. B: D Stephenson (14) 40. C: B Taylor (27) 37. Women: J Goedebebuure (27) 31.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stableford: 4B: E Broadhurst (22) P Rowley (24) 47.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: 4B: D Tubb (9) 45. J Paterson (11) 45.

   BARHAM: Men: Stableford: A: D Dudding (15) 40. B: G Beveridge (36) 36. Women: D Mills (29) 38.

   BARWON HEADS: Women: Stableford: H Brodie (3) 38. Men: A: P Gray (13) 37. B: S Reed (21) 43.

   BAY VIEWS: Men: Stableford: A Galli (Dunes) (10) 41. Medal Jun: B Dorsett (14) 35 cb. Women: P Toan (Maguire Medal) (21) 30 cb.

   BELVOIR PARK: Women: Stableford: M Kinsman (28) 32. Men: Par: A: B Tatt (1) 3 up. B: R Champion (12) 6 up. C: A Park (20) 2 up.

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke 9-hole: White: A: A Dettman (7) 27. B: S Chalmers (11) 29 cb.

   BENALLA: Stableford: 4B: A: M Jewell (8) C McMahen (10) 48. Women: R Watkins (25) J Shennan (26) 47.

   BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: M Crawford (11) 32. Men: A: C Pockett (6) 37. B: T Kihi (15) 43. C: H Lees (30) 41.

   BLACK BULL: Men: Stableford: G Britten (24) 42.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: Div 1: J Punturere (8) 40. Div 2: P Giderson (17) 38. Div 3: J Kokkinias (21) 40 cb.

   BRIGHT: Men: Stableford White: A: C Tuohy (16) 34. B: D Grimes (21) 35. Women: Stableford: A: C O'Shea (28) 37.

   BRIGHTON: Men: Stroke: Medal: M Robinson (9) 64. Trophy: C Allan (16) 64.

   BROADFORD: Men: Stableford: I Lee (18) 36. A: R Gale (11) 35. C: R McDonald (20) 34. Women: T Kelly (27) 34.

   CAMPERDOWN: Men: Par: Hcp: R Bailey (14) 3 up.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: M Jackson (3) 37. B: R Lowden (10) 39 cb. C: M Borg (16) 42.

   CASTERTON: Stroke: Medal Jun: A Waters (26) 62. F Last Name (H/Cap) .

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: J Dimopoulos (14) 45.

   CENTENARY PARK: Men: Par Black: D Jarvie (12) 2 up.

   CERBERUS: Par: A: N Sigge (8) 5 up. B: D Rolland (16) 2 up. C: B Andersson (24) 2 up. K Lacey (37) 5 down.

   CHALAMBAR ARARAT: Women: Stroke: A Scr: H Pascoe 80. A: K Cornelissen (15) 67. B Scr: S Dent 95. B: R McAlister (24) 74. C Scr: B Hill 99. C: L Fry (31) 72. Stableford: A Kitchen (24) 29. Stableford Black: A: S Todd (9) 38. B: B Cairns (15) 35. C: A Marx (28) 36.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: M Meredith (6) 36. B: J Kean (18) 37.

   CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stroke: A: D Ellwood (12) 73. B: A Auld (19) 69. C: J Sterrick (31) 68.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Endeavour Hills: A: S Ellis (10) 40. B: S Stockham (17) 38 cb. Mxd: Par: Rowville: A: G Valentine (15) 2 up cb. B: B Leask (17) 3 up.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: R Wilkie (21) 26 cb. B: P Egan (28) 27. Men: Par: A: D Driscoll (6) sq cb. B: C Bullock (12) sq cb. C: P Morris (22) sq cb. D: A Bliss (31) 4 up.

   COHUNA: Stableford: B: R Callen (22) 35 cb. A: J Taylor (17) 35 cb.

   COLAC: Men: Stableford: 2B Agg: D Witham (14) K Young (17) 75.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: J Stead (9) 40. B: W Clough (15) 43. C: B Ehlers (26) 45.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: P Zoppos (1) 40. B: P Nicholson (17) 41. C: J Newman (20) 38. Women: S Bernhardt (19) 34 cb.

   COROWA: Women: Stableford: M To (9) 36. Men: A: M Rennie (8) 40 cb. B: B Daly (14) 39. C: M Dwoschak (20) 14.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: A: J Baiocchi (1) 38 cb. B: G McCall (22) 38. C: B Taylor (28) 37 cb.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: T Martin (8) 41. B: A Janky (13) 37. C: P Goldman (25) 40.

   CREEKSIDE: Men: Par Yellow: A: D Mottau 3 up. B: J Jayasinghe 5 up. C: P Green 6 up. Women: Par: E Urlichs 1 down.

   CURLEWIS: Stableford: A: S Shaw (28) 35. Stableford White: A: Z Stojanovski (6) 37. B: J Salmon (14) 28. C: A Goodwin (17) 42.

   DEVILBEND: Stableford White: A: L Bryan (9) 40. B: D Riddell (14) 38. C: J McGowan (27) 37 cb.

   DORSET: Mxd: Stableford: A: T Saywell (4) 41. B: A Kim (14) 38. C: J Morton (19) 39.

   DROUIN: Men: Stableford: 2B Agg: M Allen (+1) 36. J Piner (8) 42. Women: R O'Brien (26) 32.

   EASTERN: Par: South: A: R Annan (1) 3 up. B: D Guinea (29) sq. North: A: S Choi (16) 2 up. B: G Chard (20) 2 up. East: A: J Santillan (5) 3 up. B: G Burns (23) 3 up.

   EASTWOOD: Men: Stableford: A: G Sosenko (2) 38. B: J Robertson (17) 40. C: D McKellar (21) 34.

   EUROA: Stableford: A: A Smith (17) 34. B: J Thompson (23) 33. C: D Cox (32) 37. A: G Ritchie (11) 42. B: B Demmery (21) 34.

   FINLEY: Men: Stableford: 4B: M O'Brien (7) . S Corcoran (17) 43 cb. Women: J Delmenico (24) . M Lemsing (26) 41.

   FLINDERS: Women: Stableford: A: A Vial (27) 30. Men: Stroke: A: D Burrows (22) 65. Stableford: A: K Colston (12) 35. B: B Martin (16) 38. C: P Tolson (27) 37.

   FOREST HILLS: Men: Stroke: A: R Macdonald (8) 64. B: R Stanley (19) 64.

   FOSTER: Men: Stableford: A: S Barwick (16) 42. B: R Smith (21) 40.

   GARDINERS RUN: Mxd: Stableford: W Marcakis (5) 38. W Barkly (10) 38 cb. M Genever (21) 40.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: T Franklin (13) 38 cb. B: P Bogart (16) 41. C: P Smith (23) 36 cb. Women: L Matthews (13) 34.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: M Lovitt (9) 36. B: T Green (14) 39. C: S Aitken (19) 37. Women: A: A Alcock (18) 37.

   GLEN WAVERLEY: Men: Par: A: J La'akulu (15) 2 up cb. B: D Nairn (22) 6 up. Women: Stroke: V Mag (37) 70.

   GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: S Harper (9) 43. B: M Chapman (14) 37. C: M Mundae (27) 33.

   GROWLING FROG: Men: Stableford: A: A Drummond (5) 38. B: B Winnell (12) 39. C: D Sherwell (23) 45.

   HAMILTON: Men: Stableford: C McDonald (17) 39. Women: D Milne (15) 30.

   HEATHCOTE: Women: Stroke: Ambrose: D McGillivray (7) T Wearne 68.

   HEIDELBERG: Stableford: A: S Brooks (7) 40. B: D Sutton (17) 42. C: J Pennell (25) 39 cb.

   HEPBURN SPRINGS: Men: Stableford: C Robertson (9) 38.

   HEYFIELD: Men: Stableford: A: J Sherrin (7) 41. B: B Bould (27) 37 cb.

   HORSHAM: Men: Stableford: A: S Hobbs (11) 37. B: H Delahunty (16) 38 cb. C: R Marshall (19) 38. Women: M Toy (24) 37.

   HOWLONG: Women: Stroke: K Arnold (45) 70. Men: A: N Quinlivan (8) 68. B: K Miller (16) 70. C: J Muller (25) 70.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: S Plozza (8) 36. B: S O'Connor (11) 40. C: C Smith (26) 36. Women: J Murrai (22) 36.

   IVANHOE: Men: Stableford: A: L LAGEREWSKIJ (9) 42. B: G SMITH (21) 41. Women: W WONG (34) 36.

   JUBILEE WANGARATTA: Stableford: A: S Fisher (7) 40. B: A Kungl (19) 38. C: D West (27) 36. Women: K O'Shea (9) 34.

   KERANG: Men: Stableford: M Hughes (22) 37. Women: M Dillon (8) 33.

   KEW: Medley: Stableford: A: S Hillier (13) 42. B: P Mescher (16) 40. C: P McCormack (20) 40.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: J Hoy (7) 38. B: M Hecker (13) 41. C: E Lawson (25) 41. Women: L Crang (21) 32.

   KILMORE: Stableford: M Roberts (16) 39. Women: A Boland (31) 34.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: S Dick (2) 40. B: S Hanger (22) 39. Women: L Arundell (4) 29 cb.

   KOORINGAL: Men: Par: A: S Dew (7) 1 down. B: R Dawson (10) 5 up. C: S Stewart (16) 3 up cb. D: M Brown (20) 2 up cb. Women: G Weightman (13) 1 up.

   KORUMBURRA: Men: Stroke Ambrose: White: M Wrigley (3) 57.75. G Wilson (16) 57.75. N Leppin (16) 57.75. G Hooper (22) 57.75. Women: Stroke: K Welsh (31) 77.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Women: Stableford: A: K Bauerle (14) 40. B: G Strachan (26) 39. J McHale (23) 39.

   KYNETON: Men: Stableford: A: J McClure (8) 42. B: P Moore (21) 35.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: A: N Howell (12) 37. B: P Kane (21) 36. C: G Dobbin (24) 36.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: R Predl (11) L James (17) 68.

   LANCEFIELD: Men: Stableford White: A: B Brennan (11) 35. B: G Mau (18) 37. C: D Linehan (19) 39.

   LANG LANG: Mxd: Stableford: A: C Roberts (9) 37 cb. B: E Hattam (20) 40. C: N Birrell (23) 40. Div 1: C Briant (27) 26.

   LATROBE: Stableford: A: C Cini (6) 6 cb. B: E Gebert (16) 7. C: T Owens (19) 3.

   LONSDALE: Stableford: A: M Golding (18) 38. B: R Johnston (16) 39. C: T Kirkman (28) 37. A: R Potter (14) 41.

   MAFFRA: Men: Stableford: A: M Allman (5) 37. B: I Templeton (18) 39. D Read (30) 37.

   MALLACOOTA: Medley: Stableford: L Jarto (21) 40.

   MANDALAY: Mxd: Stableford: A: R Bennett (9) 40. B: A Salmond (17) 36. C: N Horner (22) 32.

   MANSFIELD: Men: Par White: Div 1: R Penny (13) 5 up. Women: Par: Div 1: M Mitchell (27) 3 down.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: American Foursome: A Scr: M Wyllie (0) J Polinelli (11) 66. S Reddaway (2) P Papadopoulos (3) 68.12 cb. Mxd: A Scr: D Perry (24) G Sluce (9) 78. A Passalick (2) S Smithwick (37) 69.38.

   MEENIYAN: Stroke: Ambrose: B McGeary (12) B Betts (24) C Stewart (30) 68.

   METROPOLITAN: Par: A: T Gin (7) 3 up cb. B: D Bueno (11) 3 up cb. C: J Long (25) 2 up. C O'Leary (15) 1 up. B Davey (30) 1 up.

   MIRBOO NORTH: Stableford: C: M Insall (26) 35 cb. B: T Traill (13) 35. A: T Bradshaw (8) 34.

   MOONAH LINKS: Men: Stroke Medal Jun: Legends: Black: A: J Lafin (-1) 75 cb. B: G Hainsworth (24) 72. Women: Stroke: J Treacey (36) 75.

   MOOROOPNA: Men: Stroke: Medal: A: A Kuiper (8) 73. B: H Smith (18) 74. C: B Spencer (26) 70. Women: M Jacobson (34) 68.

   MORNINGTON: Stableford: A: D Rutledge (10) 40. B: P Grigg (14) 37. C: M Adams (21) 40.

   MORWELL: Medley: Stroke: A: D Dragon (6) 69. B: P Buckman (17) 70. C: A Constantinou (22) 74. A Scr: L Towns (1) 72. Men: A: D Dragon (6) 69. B: P Buckman (17) 70. C Scr: A Constantinou (22) 74. A Scr: L Towns (1) 72.

   MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: 4B: S Vongsykeo (23) S Southavong (21) 42 cb.

   MT MACEDON: Men: Stableford White: A: P Thomas (13) 33. B: M Hoiles (15) 37. C: P Watson (24) 34.

   MT MARTHA: Men: Stroke: Foursome: G Burton N Roe (22.5) 65.5. Women: A Arnaud J Ereaut (34) 75.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: M Gadsden (30) 37.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: A: B Ericson (9) 34 cb. B: C Shewell (19) 34 cb.

   NEANGAR PARK: Men: Stableford: A: B Johnstone (9) 39. B: L Harry (11) 42. C: R Woolley (18) 39. D: P Bennett (22) 42.

   NORTHERN: Men: Stableford: A: D Walters (5) 40. B: S Jenkins (15) 40. C: N Aspridis (25) 40.

   NUMURKAH: Men: Stableford Hcp: White: A: S Robertson (9) 39. B: I Clark (19) 41. Women: Stableford: N Dalton (11) 34 cb.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Stableford: A: M Wiltshire (9) 35. B: J Ellerbock (19) 31.

   ORBOST: Medley: Stableford: Challenge: M DONOVAN (30) 39.

   PARKLANDS: Mxd: Stableford: L Adley (27) 37.

   PATTERSON RIVER: Medley: Par: 4B: M Chaffey . S McNaughton 10 up. M Cartwright (5) 1 up.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford: Peninsula North: A: M Foote (+4) 37. B: R Henricks (16) 38. C: H Harper (26) 34. Women: G Franklin (25) 31. Men: Peninsula South: A: J Holland (0) 37. B: P Liakopoulos (16) 38. C: G Rutter (25) 34 cb. Women: A Bailey (15) 34. Hole in one: Peninsula North: D Ryan at 16th.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stroke: A: M Boulton (+1) 68. B: F Panozzo (14) 86. A: I Batty (2) 69. B: T Hamilton (16) 71. Stableford: C: C Keeshan (23) 39.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: D Bourke (11) 40. B: J Houtsma (17) 39. C: P Dalmau (18) 38 cb. D: K Hudson (24) 37. Women: Stableford: G Collison (41) 36.

   PORTLAND: Men: Stroke: A: B Tozer (8) 69. B: A Lindsey (17) 69. Women: J Errey (21) 71.

   PORTSEA: Men: Stableford: 4B: M Coleman (17) L Reid (34) 44. Women: K Holden (31) A George (23) 42.

   QUEENSCLIFF: Mxd: Stableford Black: Div 1: P Shay (8.4) 41. B: A Bowers (12.3) 39. Div 2: T Crigan (22.9) 40. A Wiggs (17.5) 38.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: J Cooper (15) 37. B: P Martin (19) 42. C: T Carroll (24) 36.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: P Monk (17) 42.

   RANFURLIE: Men: Par White: A: M Rekdale (7) 4 up. B: R Magnano (12) 2 up. C: J Roberts (17) 4 up.

   RICH RIVER: Women: Stableford: 4B: West: L James (13) C Lynch (31) 41. Men: Stableford White: F Harrison & Eden 49.

   RINGWOOD: Men: Stableford: A: K Jenkins (8) 43. B: D Findlay (20) 40 cb. C: J Van Kerkhoven (26) 37. Women: Y Campbell (14) 34.

   RIVERSDALE: Men: Stableford: A: A McCleery (10) 39. B: S Morris (16) 39 cb. C: S Bhoola (21) 42.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Par Green: L Bielby (39) 7 up.

   ROCHESTER: Men: Stableford: N Coghill (23) 40 cb.

   ROMSEY: Men: Stableford: A Laing (20) 38.

   ROSANNA: Stroke: A: S Demmon (4) 68. B: G Monar (14) 70. C: P Middelhuis (22) 73. S Demmon (4) 68.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: T Hodge (2) 38. B: D Mackay (16) 38. C: L Hasty (21) 38. South: J Williamson (11) 38. Women: A: S Saunders (13) 33. B: J Williams (34) 34.

   ROSSDALE: Men: Stableford: A: L Barrand (Woodlands) (11) 42. B: G Lee (17) 40. C: A Emmerson (24) 42. Women: B Rogers (14) 36.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford West: White: A: D Vial (6) 38 cb. B: A Bisset (10) 38. C: T Langford (20) 34 cb. Par East: C Bridger (18) 3 up. Women: Par: J Stone (22) sq.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: J O'Sullivan (35) 29. Men: A: M Jackson (6) 37. B: J Everard (17) 39. C: G Fitzgerald (20) 38. Cup: J Everard (17) 39.

   SALE: Women: Stableford: D Stammers (23) 39. M Johns (21) 31. Men: A: L Maguire (6) 39. E Dowsett (7) 38 cb. B: J Ball (25) 34. C Rintoul (19) 33.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: S Clark (4) 39. B: S Smith (14) 38. C: D Choi (24) 35.

   SANDHURST: Women: Stableford: Champions: F Bucci (39) 42. Men: N Sapet (0) 37. North: A: Z George (8) 41. B: A Phillips (17) 38. C: P Bradford (23) 41.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: C Valli (11) 41. B: M Hewson (18) 41. C: M Gould (22) 41. Women: Green: J Burgin (27) 35.

   SEYMOUR: Mxd: Stableford: A: P Nelson (5) 38. B: S Cresswell (15) 40 cb. C: J Mundy (23) 36.

   SHEPPARTON: Men: Stableford: A: J Faram (8) 39 cb. B: G Barry (19) 41. C: B Sterling (24) 40. Women: A: A Pegg (23) 35 cb.

   SORRENTO: Men: Stroke Trophy: Black: G Bennett (17) 65.

   SOUTH PINES: Medley: Stableford White: Div 1: J Wheeler (14) 37. T Cotton (11) 34. Div 2: R Krslin (36) 37. C Flannagan (25) 36 cb.

   SOUTHERN: Stableford: Div 1: M Williams (7) 40 cb. Div 2: J Douglas (12) 45. Div 3: J Baird (23) 40 cb.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: B Caulfield (20) 39.

   SPRING VALLEY: Mxd: Stableford: A: D Luxa (13) 39. B: C Scanlan (19) 39. A: A Robilliard (13) 37 cb. B: R Spiers (17) 40. Medal Jun: R Spiers 40.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: M Lynch (23) 40.

   STAWELL: Men: Stroke Medal Jun: Black: A Scr: S Tate (7) 80. A: S Freeland (9) 73. B Scr: M Freeland (10) 82. B: L McInerney (14) 69. C Scr/Medal: A Holloway (19) 81. C: B Dalgleish (21) 67. Women: Stroke: Div 1 Scr: T Dignan (12) 89. Div 1: C McKendrick (16) 76.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: G Blackwood (14) 43. A: C Elias (16) 36 cb. B: L Lowerson (20) 37. C: C Pearsall (25) 39.

   TARRAWINGEE: Men: Stableford: 3B: K Miller (22) 36.

   THE DUNES: Women: Stableford: The Dunes: A Gubbins (36) 35. Mxd: The Cups: A: R Chapman (9) 20. B: J Keogh (35) 21. Hole in one: J Odermatt. Men: Stableford: The Dunes: A: J Stephens (10) 39. B: G Betros (17) 39.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: P Cresswell / Sargeant 42. Par: Henley: A: S Wright (6) 2 up. B: T Lewin (17) 3 up. C: H Quay (28) sq. Women: K Marx (0) 8 down. E Shek (17) 7 down.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: W Raynes (4) 37 cb.

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: J Gavin (45) 37. Men: A: J Cranny (8) 39. B: B Dodds (20) 36. C: G Simpson (31) 35.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Beach: A: A Kibbis (5) 37 cb. B: J Milnes (12) 40. C: S Wakeman (15) 39. Women: K Bell (6) 35.

   TIRHATUAN: Men: Stableford: A: M Devlin (9) 34. B: D Storey (18) 38. C: T Grimwade (24) 34. Women: I Bettonvil (28) 34.

   TOCUMWAL: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: P Mason B Pitts (7.5) 70.5.

   TORQUAY: Men: Stableford: A: R Bottomley (6) 38 cb. B: J Laidlaw (13) 37. C: W Szymczak (19) 37. D: J Cairns (21) 37 cb. Visitor: S Prendeville (28) 40. Resort: R Ball (22) 44. Women: S Booth (19) 34.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: 4B: D Sheehan (11) G Jansen (9) 43.

   TRARALGON: Women: Stableford: R Stewart (21) 33. Men: Stableford White: A: D Reynolds (1) 38. B: B Jones (14) 38. C: S Brooks (17) 39. D: I Truscott (21) 40.

   TRENTHAM: Men: Par White: A: J Smithwick (15) 3 up. B: G King (23) 5 up. Women: Par: J Hanson (23) 2 down.

   VICTORIA: Men: Par: A: K Burch (10) sq. B: D Laurence (11) 2 up. C: B Walsh (19) sq cb. Par White: J Burrows (31) 1 down. Women: Par: C McGann (40) sq.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: C Martens (5) 39. B: S Antonacci (33) 39.

   WARBURTON: Mxd: Stableford: 2B Agg: S Dennis (13) D Fox (9) 70.

   WARRACKNABEAL: Men: Stroke: 4B: M Trollope (27) R Bett (12) 64 cb. Women: Stableford: J Schilling (38) 37.

   WARRAGUL: Women: Stableford: A: J Marriott (13) 37. B: L Davine (36) 29. Men: Stableford White: A: B Hamilton (10) 40. B: M Stephenson (13) 40. C: A Barnes (24) 43.

   WARRNAMBOOL: Men: Par: 4B: S Aberline (32) . I Coulson (26) 12 up. G Carbis (11) . M Ray (9) 11 up. D Spicer (3) . S Barker (22) 10 up. Women: T Sullivan 4 down.

   WERRIBEE PARK: Women: Par: A: T Yim (30) 1 up. Men: A: N Greasby (8) 4 up. B: J Thornton (13) 2 up. C: J Wilson (18) 1 up. D: T White (21) 4 up.

   WHITTLESEA: Par: A: K Nolan (5) sq. B: P Conroy (16) 1 up. C: P Smith (23) 2 down.

   WODONGA: Women: Stableford: J Younnie (33) 38. Stroke: Medal: A: J Walker (4) 70. B: W Larkin (11) 70. C: S Biizzard (17) 68.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: A/Medal: D Williams (6) 66. B: A Hooten-Shandley (17) 70. C: S Williams (20) 70.

   WOODEND: Men: Par: A Franklin (6) 4 up.

   WOODLANDS: Men: Par White: A: C SINCLAIR (9) 5 up cb. B: R Riches (14) 2 up. C: B Cater (17) 5 up. Women: Par: K Arthurs (8) 3 up.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: R Gourlay (12) 36. B: G Young (15) 41. C: G Forrester (25) 47.

   YARRA PARK: Men: Stableford White: S Darwin (22) 37. Women: Stableford: Y Lord (26) 33.

   YARRA VALLEY: Medley: Par: T Vasiliadis (8) 3 up. A Furlong (36) 2 up.

   YARRA VIEW: Men: Stableford: Hcp: A: T Iulianetti (10) 34. B: G Brittain (26) 39 cb.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: N Cohen (8) 37. B: P Boppana (13) 35. J Trevillyan (20) 35. R Osborne (21) 36. Women: J North (13) 32. Snr Stableford Gold: J Gall (28) 36.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: Div 1: K Overington (15) 37. Div 2: G Roome (28) 35 cb. Div 3: P Burton (31) 39 cb. Men: Stableford White: A: G Austin (6) 39. B: I Bull (25) 38. Murray: A: A Spera (9) 38. B: T Cooper (18) 42.

   YERING MEADOWS: Women: Stableford: Homestead: J Scane (10) 35. Men: Par Valley: White: J Rawson (22) 2 up cb. Par: Homestead: P Dixon (19) 4 up. Valley: G Gilzean (17) 4 up.

21 October 2019
Amputee golf legend Geoff Nicholas will head to Dubai to compete at European level next month fresh from yet another triumph – this time in the ... Read more
21 October 2019
All eyes were on Asia this weekend with Adam Scott and Cam Smith coming to play on the big stage, while Lucas Herbert impressed again at the right ... Read more
Inside The Ropes
21 October 2019
BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: A: P Stainsby (22) A Cuesta (27) 46. Div 1: P Augostis (20) 38 cb. Mxd: Stroke: Matchplay: D Brown (15) K ... more
21 October 2019
FINLEY: Men: Stroke: Div 1: I Armer (4) 66. Div 2: R Wilson (29) 67. Medal Oct: A Scr: I Armer 70. A: I Armer (4) 66. Cock o' Walk: I Armer (4) 66. ... more
Golf Australia