Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

Victorian club golf results - Saturday

 

ALEXANDRA: Men: Stableford: P Valance (8) 38. B: D Gregg (17) 37 cb. Women: B Dodge (26) 35. 

   ALTONA LAKES: Men: Stableford: A: M Kelly (6) 39. B: M Hose (18) 38. C: R Willocks (20) 37 cb. J Black (21) 35. 

   ANGLESEA: Stableford: A: G Lewtas (13) 39. B: P Corbet (17) 41. C: C Reif (22) 41. Div 1: A Stokes (18) 34. 

   AXEDALE: Men: Stableford: A: G Harrop (10) 37. B: K Crawford (16) 37. C: D Hocking (19) 41. D: A Medcalf (28) 37. Women: A: J Kennedy (13) 32. B: M McPherson (31) 36. 

   BACCHUS MARSH: Men: Stroke: C'ship: A: B Hutcheon (9) 70. B: S Holt (11) 70. C: S Bilson (20) 68. Women: Par: Captain's Trophy: J Goedegebuure (27) C Sutherland (15) 4 up. 

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stableford White: A: D Gregson (15) 38. B: B Nowell (28) 42. Women: Stableford: Foursome: R Maddy (26) C Barrett (27) 37. 

   BAIRNSDALE: Men: Stroke: A: J Young (4) 70. B: D Clack (17) 68. C: W Robinson (73) 70. 

   BARHAM: Women: Stableford: J Weaver (21) 35. Men: Stroke: Div 1: S Wall (8) 71. Div 2: E Hartshorn (17) 74. 

   BARWON HEADS: Women: Stableford: Z Brookes (12) 37. Men: A: W Evans (15) 41. B: M Scriven (20) 40. 

   BAY VIEWS: Men: Stableford White: D De Clario (11) 43. Women: Stableford: G Bawden (25) 41. Mxd: Stableford 4B: White: R Toan (20) J Hubbard (43) 47 cb. 

   BELVOIR PARK: Women: Stroke: J Roberts (1) 70. Men: Par: A: L Treble (6) 4 up. B: D Baird (12) 5 up. C: J Eiffert (31) 4 up. 

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke: 9-hole: A: S Curtiss (3) 36. B: G Kiehne (13) 36. 

   BENALLA: Women: Stableford: Div 1: M Watson (8) 35. Div 2: S Noble (42) 33. Stroke: A: A Squires (4) 71. B: K Muir (13) 69. C: L Hales (35) 72. 

   BENDIGO: Men: Stroke: A: M Lewis (10) 68. B: D Arthur (17) 70. C: J Taig (23) 70. A: M Lewis (10) 68. B: D Arthur (17) 70. C: J Taig (23) 70. 

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: P Valentine (11) 41. B: A Bradley (19) 41. C: R De Zilwa (21) 38 cb. Hole in one: S Carman at 4th. 

   BRIGHT: Women: Stableford: C Burgess (11) 31. Men: A: C Oswin (9) 34. B: E Van Der Wert (22) 36. 

   BRIGHTON: Stroke: Medal: T Salmon (13) 61. Trophy: S Hookway (17) 62 cb. 

   BUNINYONG: Men: Stableford: A: G Brown (12) 40. B: M Beecroft (13) 39. C: H Ho (30) 47. 

   CAMPERDOWN: Men: Stableford: Hcp: D Frost (11) 40 cb. 

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford White: A: I Furyk (6) 37 cb. B: W Hassall (12) 37 cb. C: S Nicholas (18) 41. 

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stableford White: A: G Mullen (21) 35. B: A Cairns (12) 35 cb. 

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: Medal May: B: M Cross (17) 72. C: R Johnson (25) 73. A: L Brown (9) 67. 

   CENTENARY PARK: Men: Stableford: D Jarvie (12) 41. Mxd: Stroke: Foursome: A Scr: S Scheppers T Scheppers 80. A: P Doolan G Doolan (20.5) 69.5. 

   CERBERUS: Mxd: Par: A: R Trinham (11) 6 up. B: A Diamond (19) 4 up. C: I Walker (24) 4 up. K Dowd (26) 1 down. 

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford Black: A: R Harricks (6) 39. B: J Brennan (13) 36. C: G Pugh (20) 41. 

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: B White (2) 38. B: L Bell (18) 37. 

   CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: C Hogbin S Sterrick (29) 62. 

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Endeavour Hills: A: J Huysman (11) 41. B: P White (18) 40. 

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: 4B: K Behan (20) C Smedley (16) 41. Men: A: I Redfern (17) D Barnett (17) 45 cb. B: C Whitehand (23) S Arnott (22) 42 cb. A Scr: F Brown (5) C Bullock (17) 50. 

   COBDEN: Stableford: A: J Reed (11) 36. B: T Gardner (22) 36. 

   COBRAM BAROOGA: Men: Par: A: A Charleston (6) 6 up. B: P Polkinghorne (16) 5 up. C: G Cameron (22) 2 up. Women: A: Y Meehan (23) sq cb. 

   COHUNA: Par: A: A Moloney (15) 2 up. B: T Jackson (22) 1 up. S Gourlay (44) 1 up. 

   COLAC: Men: Stableford: A: P Kerr (14) 39 cb. B: M Ritchie (19) 49. 

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: A Mceachern (4) 43. B: P Brown (14) 39. C: G Wake (26) 43. 

   COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: R Loewy (6) 39. B: R Charles (14) 34 cb. C: D Walker (19) 36 cb. Women: B Gordon (19) 36 cb. 

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: A: J Baiocchi (1) 37. B: E Etienne (15) 39. C: M Wilson (23) 43. 

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: D Mack (9) 42. B: D Doyle (15) 42. C: L Hellman (20) 38. 

   CREEKSIDE: Men: Stableford Yellow: A: D Mottau 42. B: J Loke 42. C: D Booth 38. Women: Stableford: G Lim 30 cb. 

   CURLEWIS: Men: Stableford: A: E O'Neill (6) 40. B: G Fiddian (14) 38. C: A Green (16) 35. Women: J Magee (15) 38. 

   DENILIQUIN: Medley: Par: A: N Swainger (9) 5 up. B: J Begg (26) 2 up. 

   DEVILBEND: Stableford White: A: S Dungan (9) 37. B: S Butler (15) 38. C: P Angelico (24) 42. 

   DROUIN: Stroke: Foursome C'ship: M Santo M Long 72. R Ballingall T Fitzsimmon (17) 70. Women: Stableford: R O'Brien (26) 30. 

   EAST MALVERN: Mxd: Stableford: D Smith (10) 38. Trophy: T Levin (35) 39 cb. 

   EASTERN: Men: Stableford: North: A: T Iedema (2) 43. B: M Tyshig (20) 42. South: A: R Lawrence (9) 44. B: G Matters (18) 42. East: V Currie (19) 40 cb. 

   EASTERN SWARD: Par: Div 1: J Brennan (20) 4 up cb. Div 2: G Boyd (25) 3 up. 

   EASTWOOD: Men: Par: 54-hole C'ship: T Fountain (12) 4 up. Stroke: Medal May: T Reiner (15) J Russell (10) 68 to playoff. A: J Russell (10) 68. B: T Reiner (15) 68. C: A Crow (24) 73. 

   EUROA: Men: Stableford: A: E Sellenger (12) 42. B: J D'Alessandro (18) 37. Women: Stroke: A: T Zentveld (12) 69. B: D Cox (35) 71. 

   FINLEY: Stroke: W Mansell (Cobram Barooga 19) 72. Medal: C McNamara 83. W Mansell (Cobram Barooga 19) 72. Cock o' Walk: W Mansell. Women: Brooch: J Delmenico (25) 77. 

   FLINDERS: Men: Stableford: D Osmond (17) 39. Women: J Rex (16) 34. 

   FOREST HILLS: Men: Stroke: A: J Kamo (11) 62. B: R Stanley (20) 63. 

   FOSTER: Men: Stableford: A: P Spencer (18) 38. B: J Pruyn (24) 46. Hole in one: J Pruyn at 17th. 

   GARDINERS RUN: Mxd: Stroke: A: D Pearson (7) 71 cb. B: B Patterson (14) 68. C: L Storm (31) 66. Men: Medal May: B Patterson (14) 68. 

   GARFIELD: Men: Par: 4B: C Williams (23) M Van Der Horst (11) 9 up. Women: K Van Der Horst (30) 4 down cb. 

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: T Poaru (15) 40. B: S Fernando (22) 42. Women: Stroke: A Puchalski (25) 79. 

   GREEN ACRES: Medley: Stableford: 4B: P Gmerek (18) M Smith (32) 47. 

   GROWLING FROG: Men: Par: A: J Laurie (10) 3 up. B: B Hocking (17) 8 up. C: C McInnes (23) 6 up. Women: P Davey (17) 5 down. 

   HEATHCOTE: Men: Stableford: K Davies (6) 39. Mxd: Stroke: Canadian Foursome: A Scr: C Wearne (13) G Ellis (4) 81. Div 1: C Stuart (18) J Dunn (13) 73. 

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: J Andrew (12) 40. B: P Price (13) 41. N Elefteriadis (22) 44. 

   HEYFIELD: Stroke: Medal: G McInnes (11) 70. A Scr: G Krutli 80. Snr 36-hole: N Innes (31) 141. 

   HILLTOP TATURA: Stroke: B: A Speed (18) 65. A: M Miller (1) 68. 

   HOWLONG: Women: Stroke: M Preston (25) 76 cb. Men: Medal: A: M Pattinson (10) 67 cb. B: N Batters (16) 67. C: D Goodman (22) 67. A Scr: J Walker 72. 

   HUNTINGDALE: at Royal Melbourne: Men: Stableford: A: J MacKenzie (6) 37 cb. B: R Rojo (10) 34. C: J Caldwell (19) 35. Women: K Henningsen (7) 36. 

   IVANHOE: Women: Par: T Lincoln (18) sq. Men: A: C Toohey (15) 2 up cb. B: R Fuller (25) 1 up. 

   KERANG: Men: Stableford: P Goodson (12) 38. Women: M Cameron (15) 32. 

   KEW: Medley: Stableford: 4B: B Holland (11) I Norman (26) cb. 

   KEYSBOROUGH: Men: Par: A: T Rotar (11) 5 up. B: B Woolcott (14) 3 up cb. C: N Scott (20) 3 up cb. Women: P Romberg (9) 2 down. 

   KILMORE: Stroke: A Thomas (24) 67. 

   KINGSTON HEATH: Women: Stableford: L Brown (5) 39. Men: A: B Chapman (11) 41. B: T Thompson (23) 41. 

   KOORINGAL: Women: Stableford: K Simpson (16) 30. Men: A: C Trembath (8) 42. B: A Young (12) 37. C: M Birthisel (16) 37. D: P Millington (21) 34. 

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: T McConchie (10) 53. B: R Walsh (15) 56 cb. C: L Flint (20) 53. Women: A: L McLean (19) 54. B: J Gentle (25) 56. 

   KYABRAM VALLEY VIEW: Men: Stroke: A: J McHale (12) 72. B: D Hubble (20) 68. Women: T Wade (20) 77. 

   KYNETON: Men: Stableford: A: W Stys (13) 34. B: P Law (20) 37. 

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke: A: G Smith (14) 73. B: G Hayes (18) 75. Medley: Stableford: N Martin (9) 29. 

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: A: C Smith (10) 68. B: I Sidoti (18) 69. C: L Vincent (22) 69. J Casanelia (29) 76. 

   LANG LANG: Men: Par: A: M Holmes (12) 4 up. B: W Knudsen (18) 4 up. C: T Maskew (27) 6 up. M Warburton (33) 1 down. 

   LATROBE: Medley: Stableford: A: R Thomas (12) 42. B: C Ritter (16) 40. C: A Stray (31) 42. 

   LONSDALE: Par: A: G Douglas (11) 6 up. B: J O'donoghue (16) 5 up. C: P Lewry (31) 6 up. A: K Graham (31) 1 down. 

   MAFFRA: Men: Stroke Medal May: Black: A: M Tait (6) 72 cb. B: J Gray (13) 72. C: L Smalley (21) 73. 

   MANSFIELD: Men: Par White: Div 1: K Hartwig (22) sq. 

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: 4B: A Passalick (1) S Walhouse (8) 43. Women: Stroke: S Stoneman (20) B Willis (22) 70. 

   MEENIYAN: Men: Stroke: C'ship: A: N Park (17) 68 cb. B: P Wilson (20) 71. 

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: Medal May: A: J Cameron (9) 68. B: S Aquilina (11) 68. C: L Marchesi (18) 69. D: J Anderson (22) 67. Women: M Bennett (25) 78. 

   METROPOLITAN: Women: Par: M Browne (31) 1 up. Men: Par White: A: S Lomas (9) 4 up. B: B Dean (15) 3 up. C: R Bone (28) 2 up. 

   MILDURA: Men: Stroke: Medal: A: P Miatke (5) 73. B: J Green (16) 74. C: P Palazzo (22) 72. 

   MOE: Stableford: A: N Skicko (12) 38 cb. B: M Borg (25) 42. 

   MOONAH LINKS: Men: Stroke: Medal May: Open: A Scr: M Jones (6) 74. B: R Pegler (26) 75. Women: S Moore (28) 73. 

   MOOROOPNA: Women: Stroke: Trophy: Div 1: V Laurito (3) 72. Div 2: P Lemon (37) 75. Men: Stroke White: A: J Geisler (1) 71. B: D James (19) 71 cb. C: B O'Mahony (26) 72 cb. 

   MORTLAKE: Men: Stableford 4B: White: G Shalders (11) A Clarke (19) 47. 

   MORWELL: Men: Stroke: C'ship: A: N Stafford (12) 70. B/Medal: B Smith (13) 69. C: A Constantinou (24) 71. A Scr: P Brown (+4) 67. 

   MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: A: B Cush (11) 40. B: P Phuengchetsada (14) 37 cb. C: D McIntyre (24) 35. 

   MT MACEDON: Men: Stroke: A: J Andrew (11) 67. B: M Pinti (18) 65. C: J Dawson (21) 62. 

   MT MARTHA: Mxd: Par: 4B: T Wallace (27) C Marshall (18) 8 up cb. Men: J Hunter (16) G Briggs (20) 11 up cb. 

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: S Davis (22) 38. Men: 4B: M Shipsides (10) P McDonald (35) 49. 

   MYRTLEFORD: Mxd: Stroke: C'ship: A: P Ternes (13) 72 cb. B: S Hancock (19) 76 cb. J Roseby (14) 83. A Scr: C Piazza 238. B Scr: P Evans 257. C Scr: S Hancock 282. B Allan (10) 220. 

   NEANGAR PARK: Mxd: Stroke: Ambrose: A: M Harry N Bell L Harry 54.667. 

   NHILL: Men: Stroke: C'ship: A: D Ryan (5) 66 cb. B: E Cameron (20) 69. Women: J Clark (14) 71. 

   NORTHERN: Men: Stableford: A: M Rodda (8) 42. B: C Mott (18) 41 cb. C: L McDonald (29) 40. 

   NUMURKAH: Men: Stroke Hcp: White: A: A Nicholls (5) 70. B: I Clark (20) 70. Women: Stroke: K Harper (21) 68. 

   OAKLEIGH: Stroke: R David (16) 54. Women: A Newton (13) 58. 

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Stableford: A: J Smith (14) 36. B: G O'Brien (21) 34. 

   ORBOST: Stableford: S Robinson (10) 36. 

   PAKENHAM: Mxd: Par White: A: C Clissold (11) 3 up cb. B: B Collins (19) 2 up cb. C: G Steel (25) 4 up. 

   PARKLANDS: Men: Stroke: G Torney (21) 64. 

   PATTERSON RIVER: Stableford: A: B Fitzgerald (12) 37. B: A Black (14) 37. C: P Quill (24) 39. Women: J Maggs (16) 32. 

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stableford: Peninsula North: D McCartney (14) 36. Peninsula South: L Boadle (24) 33. Men: Peninsula North: A: J Baker (12) 38 cb. B: N Rispin (17) 38. C: D Drabble (27) 31 cb. Women: Peninsula South: A: D Paul (12) 40. B: J Tresbe (18) 38. C: D Vines (27) 36. 

   PHILLIP ISLAND: Men: Stroke: 4B: J Bain (4) A O'Gorman (16) 56. 

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: S Kneebone (11) 40. B: B Reed (15) 41. C: T Dewey (20) 39. D: C Said (36) 35 cb. Women: Stableford: J Livermore (33) 34. 

   PORTLAND: Men: Stroke: Medal May: A: B Dyson (10) 72 cb. B: B Foster (12) 73. C: W Duckmanton (22) 70. Women: A White (17) 73. 

   PORTSEA: Men: Par: A: A Colliver (9) 1 down. B: P Lamerton (11) 4 up. C: J Bartlett (23) 7 up. Women: M Campbell (23) 1 up. Men: Stableford Gold: D Matthews (29) 0. 

   QUEENSCLIFF: Men: Par Black: A: B Teal (13.2) 4 up. W Fenton (14.5) 3 up. B: P Jacobs (17.4) 5 up. W Pettigrove (18.1) 2 up. 

   RAAF WILLIAMS: Men: Stroke: A: A Young (5) 69. B: J Dosen (16) 68. C: T Hugo (21) 69. D: D McCarthy (30) 71. Women: B Outen (26) 71. 

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford Black: T Barr (23) 36 cb. 

   RANFURLIE: Men: Stableford White: A: S Whitling (10) 38. B: B Eastwood (15) 38. C: B Clayton (19) 40. 

   RICH RIVER: Women: Stroke: West: L James (14) 69. Men: Stroke Medal May: Black: A: C Healey (6) 65. A Scr: S Loader (2) 69 cb. B/Medal: C Jones (13) 64. B Scr: M Gunther (13) 78. C: P Bawden (20) 68. C Scr: D Beswick (20) 92 cb. 

   RINGWOOD: Stroke: Medal: A: E Dimitriou (10) 68 cb. B: L Lim (15) 65. C: M Khong (22) 61. Women: C Dyer (19) 70. 

   RIVERSDALE: Men: Stableford: A: T Schoenmaekers (11) 40 cb. B: P Podbury (15) 41. C: D Preiss (29) 43. 

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stroke: C'ship: L Bielby (41) 75 cb. 

   ROCHESTER: Men: Par: R Anderson (31) 3 up. 

   ROSANNA: Par: A: J Bannan (-2) 6 up. B: D Jordan (13) 4 up. C: R Mizzi (20) 3 up. 

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: G Smedley (12) 37 cb. B: J Hudd (18) 38 cb. C: M Minogue (22) 39. South: J Williamson (12) 39. Women: A: K Loudovaris (5) 33 cb. B: L Weldon (21) 39. 

   ROSSDALE: Men: Stableford: A: E Shin (14) 40 cb. B: D Collins (19) 41. C: J Charnley (32) 47. Hole in one: S Berger at 12th. Women: Stableford: M Robinson (7) 32. 

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford: East: White: M Buckle (6) 36. Women: Stableford: I Sampieri (15) 33. 

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: L Fredricson (21) 31. Men: Stroke: Foursome: P Dennett (22) S Lester (20) 63. Stableford: G Lazzar (11) 37. 

   SALE: Men: Stableford: Team Agg: A: I Love (14) J Tatterson (15) 67. Women: A: D Stammers (24) 34. 

   SANDHURST: Men: Stableford: Champions: A: K Ratcliffe (5) 40. B: A Goldberg (18) 41. Women: M Allen (41) 40. Men: North: A: G Moore (11) 42. B: J Kerr (15) 43. C: J Sapet (23) 36. 

   SETTLERS RUN: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: G Roscoe (6) 65.5. T Roscoe (14) 65.5. 

   SEYMOUR: Mxd: Par: Cock o' Walk: A: P Nelson (6) 4 up. B: P Tempest (17) 6 up. C: G Neville (19) 3 up. 

   SHEPPARTON: Men: Stroke: A: P Junor (8) 67. B: R Wilkinson (17) 70. C: Z Davidson (24) 68 cb. Women: A: K Douglas (24) 75. 

   SORRENTO: Men: Stableford Black: J Fisher (8) 41. Women: Stableford: C Ockleshaw (29) 34. 

   SOUTH PINES: Men: Stroke: Ambrose: R Moreland (5) P Smith (16) T Bandfield (30) 57.5. 

   SPRING PARK: Mxd: Par: E Caulfield (19) 3 up. 

   SPRING VALLEY: Stableford White: A: P McAlary (11) 39 cb. B: B Flintoff (15) 40. Stableford: PM: A: D Pham (13) 39. B: T O'Brien (17) 41. 

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: N Mc Qualter (6) 33. 

   STAWELL: Stroke: A: J Kelly (4) 72. A Scr: L Dunn 72. B: R Blachford (17) 70. B Scr/Medal: P Homden 81. C: C Orr (24) 75. C Scr: P Cross 98. Women: K Skinner (17) 76. T Dignan 89. 

   STRATHALLAN: Mxd: Stableford White: A: G Blackwood (14) 35. B: V Elias (17) 39. C: G Cotchin (23) 40. 

   TALBOT: Stableford: A: C O'Halloran (2) 33. B: N Greenwood (14) 34. 

   THE DUNES: Mxd: Stableford: 9-hole: The Cups: J Hawley (32) 21. Women: The Dunes: T Stewart (13) 31. Men: Par: A: D Flood (1) sq. B: P Ogier (15) 1 up. 

   THE HERITAGE: Men: Stroke St John: Gold: A: C Way (4) 70 cb. B: P Sportelli (14) 70 cb. C: N Harrison (19) 74. Par: Henley: Div 1: S Parker (16) 6 up. 

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: D Adams (20) 39 cb. 

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: P Payne (25) 34 cb. Men: A: R Siketa (-2) 41. B: T Hester (14) 39. C: P Barrett (33) 39. 

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stroke: Beach: A: D Rainey (4) 71. B: A Pickles (8) 68. C: D Cartledge (13) 65. Women: C Bright (16) 75. 

   TIRHATUAN: Women: Stableford: G Johnson (27) 33. Men: M Burridge (16) 44. 

   TOCUMWAL: Women: Stableford: Div 1: C Hart (17) 35. Div 2: J Hehir (32) 28. Men: Stroke: C'ship: Div 1: C Bovalina (+1) 69. Div 2: R Burns (21) 71. Div 3: N Bull (28) 78. Stroke Gold: Div 4: A Penny (30) 77. Stroke: Div 1: C Bovalina 68. Div 2: T Keogh 91. Div 3: B Cavanagh 102. 

   TORQUAY: Men: Stroke: A: R Duff (8) 67. B: T Jones (11) 64. C: D Clark (14) 68 cb. D: A Foss (23) 72 cb. Women: R Soulsby (22) 75. Men: Stableford: Resort: R Forbes (23) 42. Stroke: Visitor: P Singe (RACV Golf) (10) 73. 

   TRAFALGAR: Stableford: Team: L Bryant (4) S James (27) A Cleary (23) S Gould (17) 38. 

   TRARALGON: Men: Stableford White: A: D Trease (5) 41. B: R Berkhout (14) 41. C: M Martin (17) 42. D: M Hopkins (31) 47. Women: Stableford: L Cutler (32) 38. 

   TRENTHAM: Stroke: 4B: J Goodman (17) 57. G Smith (21) 57. Par: A: A Evered (25) 2 down. 

   VICTORIA: Par: 4B: S Hegarty (13) H Burgoine (Royal Melbourne 6) 8 up cb. T O'Brien (10) P Gard (Royal Melbourne 18) 10 up. 

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: P Oats (15) 39. B: M Hall (17) 38. 

   WARRACKNABEAL: Men: Stableford: A: B Naylor (13) 35 cb. D Kranz (21) 39 cb. Women: K Oulton (23) 35. 

   WARRAGUL: Women: Stableford: 4B: J Keeble (27) C Trickett (30) 42. Men: Par: G McLure (10) R Nelson (15) 11 up. 

   WARRNAMBOOL: Men: Par: A: G McCluggage (8) 6 up. B: S Blignaut (18) 5 up. C: J Cooney (20) 4 up. Women: A Sinclair (7) 3 up. 

   WERRIBEE PARK: Women: Stableford: A: C Farricello (28) 30. Men: A: S Whitting (6) 39. B: G Cowen (13) 42. C: B Kizan (16) 38. D: D Sweeney (20) 38. 

   WODONGA: Women: Stableford: A: S Yong (19) 32. B: M Barnes (21) 33. Men: A: A Whitehead (9) 40. B: N Mann (12) 37. C: D Govett (17) 39. 

   WONTHAGGI: Men: Par 4B: White: J Brann (8) H Dobbie (36) 9 up. Stroke: M Scott (0) D Crellin (3) 66. 

   WOODEND: Men: Stroke White: I Williams (18) 61. 

   WOODLANDS: Stableford White: A: J CLARK (7) 41. B: S Alen (15) 40 cb. C: M Badge (18) 40 cb. Stableford: B Hill (4) 35. 

   WOORAYL: Stroke: Ambrose: A: G Forrester (24) J Williams (26) K Riseley (25) T Ryan (10) 55.375. B: D Dwyer (6) D Dwyer (13) T Dwyer (27) S McNamara (27) 53.125. 

   YARRA VIEW: Men: Stableford: A: T Iulianetti (11) 38 cb. B: A Cron (22) 36 cb. 

   YARRA YARRA: Men: Stroke: A/Medal: G Harris (7) 64. B: P Ryan (14) 72. C: P Duffy (17) 69. D: D Slade (31) 75. A Scr: G Harris (7) 71. Trophy: G Harris (7) 138. Stableford: R Horner (16) 34. Women: Stroke: M Rothwell-Jones (10) 72. 

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: Div 1: L Christie (18) 33. Div 2: J Milner (40) 36. Men: Stableford White: A: W Jones (12) 39 cb. B: P Tregenza (19) 36. Murray: A: J Wilson (8) 39. B: L Dunstan (20) 40. 

   YERING MEADOWS: Men: Par Valley: White: B Bromham (25) 4 up. Mxd: Par: 4B: Nursery: J Stewart C Dobson 10 up. Valley: G Sweeney P Rollo 13 up. 

20 May 2019
Jane Crafter took a spectacularly successful walk down memory lane today, storming to a share of fourth at the US Senior Women’s Open. Read more
20 May 2019
Crocmedia today announced an expansion of its partnership with Golf Australia that will see key golf events broadcast on radio and on-course ... Read more
Inside The Ropes
20 May 2019
BARNWELL PARK: Medley: Stableford: Irish Team: G Reid (10) J Piper (15) P Mottee (25) M Sherley (16) 115. Scr: J Hong (4) D Hong (13) N Hong (8) 71. more
20 May 2019
Golf Australia