Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

Victorian club golf results - Saturday

 

ALEXANDRA: Men: Stableford: A: B Dodge (17) 40. B: B Hocking (23) 44. Women: S Greatorex (20) 39.

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: M Page (9) 67. B: A Davidson (14) 64. C: G Dunne (20) 69. V Oorschot (24) 73 cb.

   ANGLESEA: Stableford: A: S Thornton (8) 38. B: J Dickson (20) 38. C: H Schneider (22) 38.

   AXEDALE: Men: Stableford: Div 1: R Minne (12) 39 cb. Div 2: G Henderson (18) 40. Div 3: I Kerr (27) 39. Women: Div 1: R Fleay (19) 40. Div 2: R Yum (30) 34.

   BACCHUS MARSH: Stroke: A: R Keane (1) 71. B: S Holt (11) 68. C: M Gibbins (23) 66. Women: A Bennett (33) 66.

   BACCHUS MARSH WEST: Par: A: C Proctor (14) 3 up. B: G Willcox (22) 6 up. Women: Stableford: T Prasad (26) 34 cb.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: A: A Bayliss (10) 37. B: E Logan (15) 37. G Martine (20) 37.

   BARHAM: Stroke: Div 1: S Rajki (10) 70. Div 2: T Howard (28) 72. Women: Stableford: A Suckling (26) 39.

   BAY VIEWS: Men: Stroke: B Fry (12) 62. Scr: B Fry 74. Cup: B Fry (Autumn Cup) 122. Women: K Giudice (44) 61. Scr: A Sadler 92 cb. Cup: P Toan (Autumn Cup) 144.

   BELVOIR PARK: Women: Stableford: D Bolton (37) 37. Men: A: M Perry (6) 69 cb. B: G Radford (13) 62. C: C Treloar (22) 66.

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke 9-hole: White: A: D Sands (5) 32. B: P Chalmers (9) 31 cb.

   BENALLA: Men: Stableford: A: P Hossack (9) 39. B: E Hoolihan (15) 37. C: G Budd (23) 38.

   BENDIGO: Men: Stableford White: A: W Jelbart (7) 41. B: G Gunnell (18) 40. C: R Burt (28) 38.

   BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: C Ronalds (22) 39. Men: A: S Chand (17) 41. B: G Mack (28) 40.

   BLACK BULL: Men: Stableford: T Wilson (29) 36. Women: R Wilson (32) 37.

   BRIGHT: Women: Stableford: A Wood (21) 38.

   BRIGHTON: Stroke: Medal: B Richmond (22) 57. Men: Trophy: K Pearce (12) 60.

   BUNINYONG: Men: Stableford: A: P Prowse (4) 45. B: D Stuart (16) 43. C: G Dwyer (26) 42. Women: H McSparron (16) 40.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: C Whiting (6) 42. B: P Ryu (13) 39 cb. C: N Pastras (28) 49.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stroke: C'ship: A Scr: W Berger 238. A: A Clarke (9) 227. B Scr: R Sinclair 258. B: B Dial (17) 214. C: A Gilbert (27) 317. C Scr: J Mcpherson 250. A: J Angliss (15) 67. B: M Demarte (33) 69 cb.

   CASTERTON: Stroke: 4B: E Herring (15) P Horsefield (22) 62.

   CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: T Robinson (21) 42.

   CERBERUS: Mxd: Par: A: P McDonald (11) 3 up. B: G Ridout (15) 4 up. C: C Volk (28) 5 up. P Hogan-Keogh (28) 1 up.

   CHALAMBAR ARARAT: Men: Stroke Black: A: A Tribe (+1) 69. B: P Gemmola (15) 66. C: D Beer (20) 67. Stroke: 54-hole C'ship: A Scr: A Tribe (+1) 206. B Scr: K Farrar (17) 261. C Scr: T Philip (21) 272.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: P Neal (2) 39. B: G Harrison (23) 40.

   CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stroke: A: M Brereton (11) 71. B: B Cleland (19) 70. C: K Hogan (31) 67.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Endeavour Hills: A: A Hoad (13) 44. B: J Ware (17) 41.

   CLIFTON SPRINGS: Men: Stroke: Foursome: A: C Barker B O'Brien 67. Stableford: A: A Bliss (33) 41. S Nelis (8) 38. Women: A: J Le Cerf (16) 40. B: D Read (42) 32.

   COBDEN: Stableford: A: M Bell (5) 42. B: M Loving (21) 41.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: B Gook (10) 68. B: P Wisniewski (18) 71. C Scr: G Chapman (24) 70. Women: Stableford: A: D Pearce (33) 30.

   COHUNA: Par: B Smyth (12) 2 up cb.

   COLAC: Men: Stableford: A: T Hanson (5) 45. B: P McCallum (16) 40.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: W Moriarty (7) 41. B: K Edmunds (18) 41. C: P Egan (19) 42.

   COMMONWEALTH: Women: Stableford: S Bernhardt (20) 37. Men: A: A Love (6) 41. B: K Wheat (16) 38. C: P Laing (20) 35 cb.

   COROWA: Men: Stableford: A: N Tait (12) 37. B: P Reid (13) 39. C: T Johnstone (19) 39. Women: B McLean (8) 37.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Par: A: D Cheetham (10) 7 up. B: P Aung (14) 6 up. C: P Hassall (24) 5 up.

   CRANBOURNE: Men: Par: A: M Cook (9) 8 up. B: H O'Neill (14) 5 up. C: Z Anthony (30) 4 up.

   CREEKSIDE: Mxd: Stroke: Ambrose: D Bulbrook C Davis E Henry J Jayasinghe 50.875.

   CURLEWIS: Stableford: A: P Malloch (15) 35. Stableford White: A: M Chaffey (9) 40. B: N Patterson (15) 41. C: A Traynor (27) 42.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: T Wettenhall (12) 39. B: C Thompson (21) 41. C: F Harrington (24) 37.

   DEVILBEND: Stableford White: A: N Perry (6) 42 cb. B: R Martin (15) 41. C: D Reid (27) 42.

   EAST MALVERN: Mxd: Stableford White: A: D White (10) 38. Trophy: B: K Gonsalvez (21) 43.

   EASTERN: Mxd: Stableford: South: A: J Li (7) 38 cb. North: A: B Edwards (26) 43. East: A: P Thomson (10) 39.

   EASTERN SWARD: Stableford: Div 1: S Paarman (15) 42. Div 2: D Straughair (23) 40 cb.

   EASTWOOD: Men: Stableford White: A: M Eckley (8) 41. B: G Etheredge (14) 41. C: C Liersch (27) 42.

   EUROA: Men: Stroke: A: C Roper (4) 62. B: T Walters (19) 67. A: J McLean (20) 71. B: C Burnett (25) 66.

   FINLEY: Men: Stroke: Div 1: A Purtill (3) 71. Div 2: G Shaw (14) 72. Div 3: D Pyke (21) 71. Div 4: B Fahey (30) 70.

   FLINDERS: Mxd: Stroke: Foursome: A: G Scoffern (19) H Higginson 65. Men: Stableford: A: J Davie (18) 46. B: T Dickson (23) 41. Women: A: M Milledge (14) 33.

   FOREST HILLS: Men: Stroke: A: J Kamo (11) 62. B: J Baltrusatis (19) 59.

   FOSTER: Men: Stableford: A: P Schofield (18) 41. B: R Coughran Lane (30) 40.

   GARDINERS RUN: Stableford: A: R Granger (+3) 40. B: R Ochiltree (11) 40 cb. C: D Darke (23) 42.

   GARFIELD: Men: Stroke: 36-hole: A: G McLure (8) 131. A Scr: A McKillop (2) 138. 27-hole: B Scr: M Atkins (14) 138. B: G Hobson (15) 99. C Scr: J Blair (17) 87. C: K Bell (23) 64 cb.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: P Delia (3) 42 cb. B: C Wood (12) 40. C: W Stewart (18) 40. Women: A: M Barker (18) 41. B: H McMahon (25) 39.

   GLEN WAVERLEY: Men: Par: Medal: A: J Daly (19) 2 up cb. B: S Macneil (22) 5 up. Women: Stableford: E Mitchell (37) 42.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: C Tanwangco (7) 40. B: D McLaughlin (13) 42. C: J Peart (14) 45. D: I Reynolds (20) 44. Women: A: K Wisbey (25) 39. B: B Sincock (31) 37.

   GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: R Cairns (9) 40. B: R Gianoli (17) 37. C: T Salce (22) 41.

   GROWLING FROG: Men: Stableford: A: A Nolan (4) 38. B: L Skoullos (13) 44. C: N Giofre (19) 41 cb. Women: P Davey (17) 37.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: C Stuart (18) 36. Men: Div 1: J Dunn (14) 40. Div 2: R Williams (30) 45.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: G Duncan (4) 44. B: F Lopresti (16) 42. C: K Haberman (19) 44. Hole in one: D Hartney at 17th.

   HEYFIELD: Men: Stroke: A: S Morris (15) 69. A Scr: G Krutli (7) 75. B: D Mcdonald (21) 70. B Scr: K Gell (18) 86.

   HEYWOOD: Men: Par White: A: N McLeod (2) 3 up. B: P Palmer (15) 3 up. Women: Par: D McLeod (16) 1 up.

   HIDDEN VALLEY: Mxd: Par: A: C Chierego (5) 7 up. B: V McNamara (16) 4 up. C: D Gannon (22) 5 up.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: A: T O'Brien (7) 44. B: P Hutton (19) 41. Women: P Fiddes (28) 39.

   HORSHAM: Medley: Stroke: A: J Parish (7) 72. B/Medal: M Munn (13) 67. C: R Powell (29) 68. Women: Medal: I McIntyre (33) 64.

   HOWLONG: Men: Stableford: A: D Nemwth (11) 40. B: C Royle (16) 38. C: J Muller (25) 40. Women: V Walsh (43) 45.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: G King (6) 39. B: K Wallis (17) 37. C: T Tan (18) 38. Women: F Gozzo (19) 37 cb.

   IVANHOE: Men: Stableford: A: G Hill (15) 41 cb. B: S Marston (28) 44. Women: G Raftery (29) 40.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: K O'Shea (6) 32.

   KERANG: Men: Stableford: T Hall (18) 42. Women: M Dillon (8) 37 cb.

   KEW: Medley: Stableford: A: A Eduard (0) 39. B: J Knight (19) 40. C: T Sallai (28) 36 cb.

   KEYSBOROUGH: Women: Stableford White: K Mullins (7) 30. Men: Stableford: A: J Taylor (4) 41. B: J Wilson (13) 40. C: M Carroll (30) 42.

   KILMORE: Par: A: C Jukes (13) 8 up. Stableford: B: B Archbold (17) 6. Mxd: D Cleary 88.

   KINGSTON HEATH: Men: Par: A: W Abou-Eid (5) 3 up. B: R Belleville (14) 4 up cb. Women: A Klingberg (17) 8 up.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: V McErlain (7) 37 cb. B: L McMahon (10) 41. C: T Barr (18) 37 cb. D: T Seychell (24) 39. Women: C Gurney (29) 38.

   KORUMBURRA: Women: Stableford: D Wrigley (22) 33.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke: Medal: A/Medal: C Knott (12) 52. B: V Moss (17) 52. C: L Flint (20) 55. Women: A: C Coleman(Hill Top) (18) 50. B: D Tonkin (23) 52.

   LAKES ENTRANCE: Women: Stroke: J Rowe (23) 73.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: A: R Bowman (10) 65. B: G Gregors (18) 64. C: A Gurman (22) 60. S Gallagher (23) 76.

   LANCEFIELD: Stableford White: A: P Robbins (6) 37. B: B Moscrop (17) 36. C: P Nicholls (31) 40.

   LANG LANG: Men: Stableford: A: D Rooke (5) 40. B: B Lewis (15) 45. C: A Simpson (22) 39. L Andrews (16) 33.

   LATROBE: Medley: Par: A: P Bertrand (9) 41 up. B: S Gregory (15) 47 up. C: J Kriaris (24) 43 up.

   LEONGATHA: Women: Stableford: R Wilson (10) 35. Men: A: R Williams (6) 37. B: S Fisher (17) 37. C: P Bates (29) 33.

   LONSDALE: Par: A: P Ward (26) 3 up. A Adam (10) 4 up. B: C McMeekin (16) 10 up. C: L Norton (25) 3 up.

   MAFFRA: Men: Stroke: A: B Sage (5) 70. B/Medal: C Greenwood (13) 68. C: I Hartley (19) 69.

   MANSFIELD: Men: Stroke Foursome: White: Div 1: R Sargent (4.5) 114 cb. M Bettany (4.5) 114 cb. Women: Stroke: Div 1: A Marsden (13.5) 137. D Sedgman (13.5) 137.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: D Nalder (3) 35. B: D Rowe (21) 39. Women: L Olsen (37) 35 cb. Mxd: 4B: L Leddin (32) D Leddin (17) 41.

   MEDWAY: Men: Par: Trophy: A: R Gribusts (6) 10 up. B: S Gust (15) 4 up. C: C Cooper (27) 5 up. Women: A: E Mackenzie (18) sq.

   MEENIYAN: Stableford: Team Agg: L Redpath (25) L Hemphill (24) G Hughes (25) B McGeary (14) 109.

   MELTON VALLEY: Medley: Stableford: A: N Mathieson (10) 35. B: S Slattery (14) 43. C: D Bannerman (21) 40. D: P Spencer (25) 41 cb.

   METROPOLITAN: Par: S Wallace-Smith (20) 6 up. S Wallace-Smith (20) 6 up.

   MILDURA: Women: Stableford: M Crouch (16) 34. Men: Div 1: M Lehman (8) 38. A: P Leonard (12) 36. B: K Williams (15) 37. C Scr: W Davis (28) 37.

   MIRBOO NORTH: Stableford: A: J Woodall (8) 43. B: J Kus (16) 41. C: B Clarke (26) 39 cb.

   MOE: Stableford: A: P Backman (15) 42. B: W Toet (28) 43.

   MOOROOPNA: Women: Par: Trophy: Div 1: J Elliott (16) 1 up. Div 2: K Faulkner (27) 4 up. Men: Par White: Div 1: N Lewis (9) 5 up cb. Div 2: A MCauliffe (18) 6 up. Div 3: T Ash (24) 4 up cb.

   MORNINGTON: Stableford: A: R Cooper (10) 42. B: G O'Donnell (13) 40 cb. C: D Walker (21) 39.

   MORWELL: Men: Stableford White: A: L White (15) 41. B: G Balesia (23) 38.

   MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: A: M Newman (6) 38 cb. B: T Le (18) 40 cb. C: B Spaglia (28) 39.

   MT MACEDON: Men: Stroke White: A: T Littman (14) 64. B: B Close (20) 62. C: P Nicholls (31) 62.

   MT MARTHA: Women: Stroke: A Dumsa (22) 68. Men: C Marshall (20) 62. Women: President's Trophy: M Axton (26) 140. Men: G Truscott (16) 130.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: L Bishop (12) 36. Men: A: G Howard (8) 37. B: C Hodgson (13) 38. C: P Martin (18) 36. D: K Domaille (22) 41.

   MYRTLEFORD: Men: Stroke: A: G Veldman (22) 62.

   NEANGAR PARK: Men: Stableford: A: M Hafkamp (6) 41. B: D Williams (15) 39. C: N Rix (30) 44.

   NORTHERN: Mxd: Stableford: A: J Lavender (+1) 41 cb. B: M Airs (14) 42. P Champion (20) 40 cb.

   NUMURKAH: Stableford: A: R Smith (10) 41. B: I Gray (17) 42. Women: Hcp: P De Bondt (32) 44.

   OAKLEIGH: Par: T Enua (16) 5 up. Women: Stroke: T Gardner (18) 59.

   OLINDA: at Cardinia Beaconhills: Stableford: J Scott (9) 40. B: A H (20) 38.

   ORBOST: Medley: Stableford: L Joiner (30) 39.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: D Grayson (10) 38 cb. B: T McDermott (20) 42. C: L Jones (26) 41.

   PATTERSON RIVER: Women: Stableford: G Kramme (18) 38. Men: A: B Harrington (10) 41 cb. B: C Greaves (18) 43. C: D Lamb (20) 40.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stroke: Medal Apr: Peninsula South: P Sooon-Shiong (17) 73. Men: Stableford Peninsula North: Black: A: G Trueman (8) 40. Women: Stroke: Medal: A: L Winslett (14) 74. Men: Stroke Medal Apr: Black: A: S Bastion (0) 75. B: D Witherington (16) 77. C: W Wolke (27) 79. Peninsula South: A: G Rule (9) 67. B: R Leverington (17) 71. C: E Arnold (24) 72.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: D Andrews (14) 72. Men: A: P Cashman (10) 69. B: R Young (15) 66. C: M Amato (24) 65.

   PORTARLINGTON: Men: Par Black: A: G Braybrook (9) 5 up cb. B: P Solohub (14) 4 up. C: R Hazell (21) 6 up. D: J Hodges (26) 1 up cb. Women: Par: J Pardy (23) 3 up cb.

   PORTLAND: Men: Stableford: B: R Skiller (20) 39. A: E Ruis (7) 43. Women: T Heaphy (17) 40 cb.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: R Kenway (7) 36. B: D Czarnecki (12) 38. C: R Hardman (22) 39 cb. Women: J Stephen (20) 39. Men: Stableford Gold: D Matthews (29) 35 cb.

   QUEENSCLIFF: Men: Stableford Black: R Burtt (17) 41. R Mousley (13) 38. J Burnett (22) 39. B Lawrence (20) 37. B Lawrence (20) 37.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: S Turner (13) 43. B: F Hansen (20) 42. C: Z Hurstfield (36) 42.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: M Jackson (30) 47.

   RANFURLIE: Men: Par White: A: P Nolan (9) 5 up. B: C Rowe (13) 6 up. C: R Zlonzak (21) 4 up.

   RICH RIVER: Women: Stroke: West: Medal: M Howell (27) 69.

   RINGWOOD: Men: Par: A: G Stack (5) 6 up. B: B Willersdorf (19) 11 up. C: J Van Kerkhoven (28) 6 up. Women: P Kinsella (21) 2 up cb.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: J Sharpe (scr) 41 cb. B: D Byers (17) 42. C: R West (24) 42.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stableford: President's Trophy: W Bird (29) 40.

   ROCHESTER: Men: Par: L Hicks (7) 3 up.

   ROSANNA: Stableford: A: J Russell (4) 41. B: C Coutet (18) 47. C: P Lum (25) 41.

   ROSEBUD COUNTRY: Mxd: Stableford: South: A: P Wainwright (11) 40. B: B Peach (18) 40. C: J Daborn (30) 40. Women: Stroke: North: A: S Ashton (14) 72. B: K Sladdin (26) 72. Men: A: S Adcock (11) 67. B: L Fuataga (16) 71. C: M Heffernan (22) 72.

   ROSSDALE: Men: Stableford: A: R Saunders (6) 42 cb. B: T Peck (19) 44. C: C Thorne (23) 40. Women: J Davis (27) 40.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stroke: Medal: West: P Little (2) S Dickie (23) 66 to playoff. East: T Reed (25) 66.

   SAFETY BEACH: Men: Stableford: A: J Mullen (13) 38. B: D Walker (19) 36. C: P Barnes (24) 41. Women: H Danson (39) 28.

   SALE: Men: Stableford: A: D Gaskill (11) 41. D Watson (12) 39. B: P Hulland (17) 39 cb. G King (21) 39. Women: A: D Stammers (23) 29.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stroke Medal: A: J Ahmad (2) 71 cb. B: Y Kim (10) 71. C: S Freeman (17) 66.

   SANDHURST: Men: Stableford: North: A: S Taylor (11) 41. B: N Trakman (18) 40. C: J Wilson (24) 38. Women: L Cochrane (13) 40. Men: Stroke: Champions: S Kotaridis (18) 67.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: G Cuddihy (8) 40. B: C Bryden (18) 40. C: G Winbanks (20) 40. Women: Green: N Thomas (26) 39.

   SEYMOUR: Mxd: Stableford: A: D Stuart (10) 34. B: I Stuart (19) 36. C: J Smith (24) 37.

   SHEPPARTON: Men: Stableford White: A: J Crawford (9) 40 cb. B: C Tobias (12) 43. C: T Wayman (23) 49 cb. Women: Stableford: K Hall (35) 37.

   SORRENTO: Women: Stableford: S Buxton (21) 40 cb. Men: A: A Rogan (15) 41. B: I Dixon (21) 42. Hole in one: R Furnell at 2nd.

   SOUTH PINES: Men: Stroke 4B: White: B Cotton (25) N Williams (22) 60.

   SOUTHERN: Par: A: N McSkimming (10) 5 up. B: E Henderson (13) 3 up cb. C: M Crick (27) 3 up.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: D Hilton (34) 39.

   SPRING VALLEY: Stableford: A: P McAlary (12) 39 cb. B: A Ennis (16) 42. PM: A: R Grant (5) 40 cb. B: M Slattery (24) 39.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: B Dunn (14) 39 cb.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: 4B: R Horkings (24) P Heenan (15) 49. Trophy: C Newnham (15) R Mayne (22) 92.

   TARRAWINGEE: Men: Stroke: 3B: P Farquhar (19) 69. Women: L Barrow (24) 72.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: D Grant (23) 22. B: J MCmANAMNY (35) 19 cb. Women: The Dunes: M Smith (20) 39 cb. Men: A: P King (8) 37. B: J Vardy (13) 42. C: G Betros (18) 37.

   THE HERITAGE: Men: Par: Henley: A: M Casey (8) 4 up. B: J Goldblatt (13) 5 up. C: R Jones-Evans (21) 3 up cb. Women: Div 1: M Lewis (6) 3 up.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: A Ebert (13) 38.

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: J Selvay (28) 42. Men: A: R Brooker (6) 41. B: P Conquest (18) 44. C: C Nunan (26) 37.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Par: Beach: A: D Richards (6) 5 up cb. B: B Coffey (8) 2 up. C: M Ashworth (15) 5 up. Women: A: J Smith (18) 2 up. B: A Mayes (23) 1 up cb.

   TIRHATUAN: Mxd: Stableford: 2B Multi: M Suckling (20) T Barnicoat (19) 34.

   TOCUMWAL: Women: Stableford: S Clark (18) 36. R Taverna (26) 33. Men: Stableford White: C Heath (13) 41. D Garner (16) 39. L Bright (26) 37.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: 4B: D Robertson (23) R Sutherland (12) 46.

   TRARALGON: Men: Stableford White: A: P Bezzina (12) 41. B: G Bell (14) 42. C: L Carroll (22) 42 cb. D: B Joske (27) 42 cb. Women: Stableford: A Chapman (22) 35 cb.

   TRENTHAM: Women: Stableford: K Jensen (21) 37. Men: Hole in one: B McMenamin B McMenamin K Sheedy J King at 2nd.

   VICTORIA: Men: Stableford: A: D Neall (7) 40. B: G McGann (16) 36. C: G Shanks (18) 38. Stableford White: P Crompton (36) 32. Women: Stableford: L Saddington (13) 33.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: T Cooper (7) 40. B: N Mckinnon (23) 42.

   WARRAGUL: Women: Stroke: A: S Heenan (20) 69. B: D Mason-Woods (43) 74. Men: Stroke Medal Apr: White: B Thompson (12) 63. A: B Thompson (12) 63. B: A Duck (16) 64. C: N Wight (21) 68.

   WARRNAMBOOL: Stroke: L Higgins (9) 73. A: B Murfett (10) 66. B: S Ellery (15) 66. C: P Woodhouse (20) 62.

   WERRIBEE PARK: Women: Stableford: A: S Yap (26) 38. Men: A: J Dunne (6) 43. B: D Farrugia (14) 41. C: J Roulston (20) 39. D: M Carter (23) 42.

   WODONGA: Men: Stroke Black: A: J Smith (3) 68. B: M Stacey (15) 69. C: G Voll (21) 69. Women: Stroke: A: G Howard (20) 72. B: M Tobin (33) 69.

   WONTHAGGI: Men: Stableford: A: J Wintle (6) 37. B: P Hanley (14) 39. C: G Rodgers (30) 44.

   WOODEND: Men: Stableford: M Kelly (18) 41 cb.

   WOODLANDS: Stroke: A: J Stednik (10) 68. B: D Hayes (16) 67. C: N Mcmaster (19) 65.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: P Rayson (11) 35 cb. B: R Sullivan (20) 39. C: G Winkler (24) 38.

   YARRA VALLEY: Men: Stroke: R Christophers (23) 68. M Cirone (32) 72.

   YARRA VIEW: Stableford: A: D Grist (14) 42. B: P Mitchell (26) 38.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: P Slate (5) 40 cb. B: G Brown (11) 39 cb. C: A Ball (20) 40 cb. D: J Lolas (22) 38 cb. Stableford Yellow: D Bowen (23) 38. Women: Stableford: E Fitt (36) 36 cb.

   YARRAM: Stableford: 4B: J Movric (15) C Anderson (26) 48. Women: F McLennan (45) 41.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Lake: White: A: W Kirchen (8) 39. B: J Surridge (14) 40. Murray: A: G Monteith (12) 39 cb. B: L Bozzola (22) 39 cb. Women: Stableford: Lake: Div 1: K Droop (13) 38. Div 2: J Hogan (23) 35 cb. Div 3: E Mason (30) 35.

   YEA: Men: Stroke: K Coghlan (18) 64.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Valley: K Brooks (15) 35 cb. K Mark (32) 39. J Hassal (12) 38. A: R McLaren (15) 41. B: B Grund (20) 43.

23 April 2019
On Episode 99, Brendan Jones joins the crew to discuss his 15th career victory on the Japanese tour amidst a tense battle in the studio for the ... Read more
23 April 2019
Honoured and humbled are two words to describe Steph Kyriacou’s emotions this week. Read more
Inside The Ropes
23 April 2019
LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B Multi: White: N Cronk (12) S Sorojevic (The Ridge 20) 86. R Brooks (11) N Economou (15) (Oatlands) 84. A: D Shepherd ... more
23 April 2019
PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: Peninsula North: A: J Durso (13) 1 up. B: S Tonkin (17) 2 up. C: N King (25) 3 down. Women: R Malkin (23) 4 down. Men: ... more
Golf Australia