Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

Victorian club golf results - Saturday

 

ALTONA LAKES: Stableford: A: G Elliot (13) 36. B: L Hall (18) 40. C: K Turner (26) 40. Women: J Bestwick (11) 37. 

   ANGLESEA: Stableford: A: C Duffield (8) 41. B: V Attardi (16) 47. C: J Etherington (28) 44. Women: M Sitter (35) 36 cb. 

   AXEDALE: Stableford: A: D Higgins (13) 38. B: D Fleay (16) 40. C: A Fredericks (27) 45. Women: A: P Davies (21) 43. B: M Dunn (30) 34. 

   BACCHUS MARSH WEST: Stableford: A: B Shanahan (11) 37 cb. B: R Harris (19) 40. 

   BAIRNSDALE: Stroke: A: D Churches (3) 71. B: A Baylis (16) 64. C: G Gudgin (21) 71 cb. G Gibson (13) 69. 

   BARHAM: Stroke: Div 1: B Cunningham (16) 69. Div 2: K Cunningham (22) 69. Women: Stableford: J Hobbs (32) 38. 

   BAY VIEWS: Stroke: Medal: G Blake (17) 63. Scr: M Morssinkhof 75. Women: Medal: C Tiedgen (26) 64. Scr: C Tiedgen 90. 

   BELVOIR PARK: Stableford: A: J Roberts (8) 45. B: R Wells (17) 41. C: R Kirk (20) 42. Women: S Mahlstedt (19) 40. 

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke: 9-hole: A: S Curtiss (5) 32. B: G Sparkes (14) 28. 

   BENALLA: Stableford: A: D Dunster (7) 42. B: G Sykes (18) 40 cb. 

   BENDIGO: Stroke: A: R Doak (8) 67 cb. B: T Salter (14) 68. C: R Bath (21) 67. 

   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: M Clydesdale (2) . D Gipp (22) 63. Hole in one: J Hemopo 

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: C Shaw (7) 41 cb. B: G Cush (13) 39 cb. C: J Luck (20) 42. D: C McGary (26) 40 cb. Hole in one: A Giffin. 

   BROADFORD: Stroke: A: K Milner (12) 66 cb. B: B Nesbitt (13) 63. C: C Ericksson (20) 65. Women: M Milne (25) 72 cb. 

   CAMPERDOWN: Stableford: A: C Keane (13) 43. B: G Lafferty (18) 42. 

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stroke: P Mellett (19) 68. Medal Dec: N Hockaday (23) 67. 

   CASTERTON: Stableford: A Waters (31) 43. 

   CENTENARY PARK: Stableford: A: R Foenander (13) 41. B: C McConnell (21) 39 cb. 

   CERBERUS: Mxd: Par: C: N Baker (23) 6 up. A: S Wright (13) 2 up. B: F Weir (17) 4 up. J Thompson (43) 5 up. 

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford A: S Cronin (8) 42. B: I Gibson (12) 45. C: D Beer (23) 41. 

   CHELTENHAM: Stableford: A: J Harrod (5) 41. B: D Crow (23) 39. 

   CHURCHILL & MONASH: Mxd: Par: A: R King (16) 5 up. B: D Taylor (20) 2 up. C: B Cleland (25) 2 up. 

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Rowville: A: A Heap (11) 44. B: A Stanfield (24) 39 cb. Endeavour Hills: A: J Sala (16) 42. B: P Mckay (19) 39. 

   CLIFTON SPRINGS: Stroke: A: R Parker (4) 67. B: L Snart (12) 68. C: R Irons (22) 70. D: N Remeeus (24) 70 cb. Women: A: M Brooks (23) 75. B: S Griffin (30) 73 cb. 

   COBDEN: Stableford: A: D Absalom (15) 43. B: G Bryne (33) 42. 

   COBRAM BAROOGA: Stableford: A: W Power (10) 41. B: J Wiseman (16) 38. C: J Beard (32) 38. Women: M Sadler (8) 37. 

   COHUNA: Stableford: B Dye (11) 37 cb. Women: R Dunne (16) 31. 

   COLAC: Stableford: A: J Owen (9) 45. B: A Grinton (19) 40. C: D Flanigan (27) 41. 

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford: A: J Akermanis (3) 42. B: T Bradsworth (16) 42. 

   COMMONWEALTH: Stableford: A: D Miles (3) 37. B: B Mckee (16) 36. C: R Shelton (21) 36. Women: J Gabriele (19) 35. 

   COROWA: Women: Stroke: Medal: H Briggs (15) 87/72. Men: Medal A: L Payne (11) 71. A Scr: G Hennessy 80 cb. B: N King (13) 71 cb. B Scr: N King 84 cb. C: T Embleton (30) 73. C Scr: G Boyd 94. 

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke Black: A/Medal: B Richardson (7) 65. B: P Aung (16) 66. C: M Scott (27) 66. 

   CRANBOURNE: Stableford: A: C Couts (6) 43 cb. B: J Hall (19) 44. C: A Berman (22) 42 cb. 

   CREEKSIDE: Stableford: A: P Schmidt 43. B: J Arboit 52. C: E Henry 48. Women: C Bedlow 43. 

   CURLEWIS: Stableford: A: J Timmins (9) 39. B: L Port (14) 41. C: B Felthouse (18) 38 cb. D: J Goossens (23) 39. B Hosking (24) 35. 

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: B Bourke (5) 42. B: C Thompson (21) 43. C: K Rourke (39) 44. 

   DEVILBEND: Stableford: A: I McAdam (8) 40 cb. B: W Williams (19) 41. C: C Sexton (21) 45. 

   DORSET: Mxd: Stroke: A: M Hardy (7) 62. B: D Larter (13) 64. C: P Gray (26) 61. 

   DROUIN: Par: A: M Santo (2) 3 up. B: G Warren (19) 3 up. C: M Wilson (30) 5 up. Women: V Campbell (25) sq. 

   EAST MALVERN: Mxd: Stableford: A: S Williams (7) 39 cb. Trophy: B: G Moule (24) 44. 

   EASTERN: Stableford: South: A: D Johnson (8) 39. B: T Edmonds (32) 42. North: G Pizzey (25) 42. East: A: P Harmer (11) 43. B: A D'Arcy (29) 41. 

   EASTERN SWARD: Stableford: A: M Kearney (14) 41. B: A Butterworth (19) 43. C: D Straughai (26) 36. D: J Rust (33) 43. 

   EASTWOOD: Stableford: A: K Lewis (4) 40 cb. B: M Johnson (18) 48. C: W Smith (21) 41. 

   EUROA: Stroke: A: C McKay (5) 66. B: D McIntosh (18) 69. Women: A: L Redfern (19) 68. B: R Lied (25) 72. 

   FINLEY: Stableford: Team Agg: M Taylor J Munro N Casanova S Howell 126. Mxd: M Robertson M Robertson D Pyke D Pyke 120. Women: H Daniel G Henderson K Klemke S Simpson 114. F Mercuri (Leeton 17) 47. Women: T Kilderry (Tooleybuc 44) 47. 

   FLINDERS: Stroke: A: B Lovelace (14) 67. B: M Callander (16) 69. C: R Price (23) 65. Women: A/Medal: B Piekacz (23) 66. B: V Kruse (32) 75. 

   FOREST HILLS: Stableford: A: A Baltruschaitis (14) 42. B: J Baltrusaitis (21) 38. 

   FOSTER: Stroke: A Scr: T Vanin 78. A/Medal: T Price (16) 66. B: O Kindellan (20) 68. 

   GLEN WAVERLEY: Stroke: A: R Mead (6) 63. B: C Makin (26) 62. 

   GOONAWARRA: Women: Stableford: A: K Boag (18) 34. B: K Eiser (32) 41. Men: A: G Kelly (4) 39. B: M Jose (13) 40. C: J Wright (16) 40. D: T Jones (23) 43. 

   GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: T Brewin (11) 38 cb. B: M C Brown (19) 44. C: P Heesternab (27) 45. 

   HEIDELBERG: Stroke: Medal Jan: D Potter (17) 67. A: J Williams (4) 70. B: D Potter (17) 67. C: J Shaw (31) 69. 

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: M Holcombe (7) 45. B: G Foley (17) 45. C: S Cummaudo (20) 44. 

   HORSHAM: Stroke: Medal A: M Jakobi (4) 69. B: C Doherty (13) 64. C: D Carter (19) 63. Women: M Clark (35) 74 cb. 

   HOWLONG: Stableford: A: P Redhead (12) 43. B: S Ridley (20) 39 cb. C: J Van Nispen (24) 43. Women: B Pilfoot (28) 37. 

   HUNTINGDALE: Stroke: Medal: M Bellion (4) 71 K McNamara (4) 71 R Berzins (5) 71. A: M Bellion (4) 71 cb. B: D Cranwell (14) 72 cb. C: S Moloughney (31) 73. Medal of Medallists: D Buck (4) 72 D Campbell (10) 72. Scr: J Lindsay 74. Silver Spoon: J Reiter 78. Women: K Crawford (8) 74. Medley: Stableford: T Stanning (13) 37. 

   IVANHOE: Stableford: A: C Huynh (8) 41. B: D Ward (21) 43. Women: E David (29) 36. 

   JUBILEE WANGARATTA: Stableford: A: J Stamp (11) 44. B: W Hibberson (14) 38. C: J Bau (24) 42. Women: F Duffy (19) 35. 

   KERANG: Stableford: B Gillingham (14) 43. Women: D Henderson (34) 35. 

   KEW: Medley: Stableford: A: A Whittaker (11) 41. B: P O'Malley (16) 40 cb. C: B Tymms (25) 42. 

   KEYSBOROUGH: Stableford: A: J Hristodoulou (12) 41. B: M Nicholson (17) 38. C: G Krasnowski (22) 40. Women: D Stone (24) 37. 

   KILMORE: Stableford: A: J Coustley (11) 39. B: B Grinter (25) 41 cb. Women: J Banon (25) 34. 

   KINGSTON HEATH: Medal: A Claney (3) 67 J Ericson (13) 67 to play off. Stroke A: A Claney (3) 70. B: D Hill (16) 69. Medal Dec: R Miller (11) 78. B: J Robison (19) 82.  

   KOORINGAL: Stableford: A: D Tyrrell (4) 40. B: C Kuschert (12) 39. C: J Enright (14) 41 cb. D: G Maki (22) 40. Women: K Simpson (16) 37. Hole in one: H Harley at 8th. 

   KORUMBURRA: Women: Stableford: J Blackmore (27) 36. 

   KYABRAM PARKLAND: Stableford: 4B: J Bauerle (15) F Roberts (18) 44. Women: K Bell (14) D Day (20) 38. 

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: A: P Mangan (16) 38. B: G Squires (25) 41. J McHale (21) 35. 

   KYNETON: Stableford: Snr: A: P Walsh (14) 38. B: C Cooney (21) 40. 

   LAKES ENTRANCE: Stableford: 4B: G Wells (28) T Faithful (28) 49. Women: J Wilson (10) 32. 

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: A: G Smith (9) 39. B: R Philpott (19) 42. C: D Baldwin (22) 41. J Casanelia (29) 39. 

   LANCEFIELD: Stableford A: C Lingard (3) 42. B: M Andrews (14) 43. C: A Beard (36) 43 cb. 

   LANG LANG: Women: Stableford: P Anderson (32) 36. Men: A: P Lane (12) 40. B: S Pollock (20) 47. C: R Dalrymple (31) 42. 

   LATROBE: Par: A: M Doran (5) 4 up. B: N Dunshea (13) 6 up. C: G Thomas (23) 6 up. 

   LEONGATHA: Women: Stroke: A: S Wylie (22) 72. B: M Gartner (30) 71. A: L Sharrock (7) 67. B: A Kuhne (15) 67. C: P Brownlie (17) 70. D: L Newton (30) 67. 

   LONSDALE: Stableford: A: G Douglas (10) 43. B: R Miller (15) 42. C: J Scanlon (24) 44. A: H Morris (23) 39. 

   MAFFRA: Stableford: A: G McQuillen (6) 42. B: G Murray (20) 41. 

   MANSFIELD: Par: Div 1: D Octigan (13) 5 up. Div 2: P Gooding (25) 4 up cb. Women: M Sargeant (26) 1 down. 

   MARYBOROUGH: Stableford: A: S Walhouse (8) 38. B: N McAntee (13) 42. C: D Allen (26) 36. Women: E Adams (26) 36. 

   MEDWAY: Stableford: Trophy: A: G Crowe (10) 42. B: M Tofinga (13) 41 cb. C: J Summerhill (22) 48. Women: C Moore (33) 38. 

   MEENIYAN: Par: P Riddle (27) 3 up cb. 

   MELBOURNE AIRPORT: Par: A: J Duim (9) 3 up. B: A Narayan (18) 2 up cb. C: P Mitchell (30) 5 up. 

   MELTON VALLEY: Medley: Stableford: A: L Breheny (10) 40. B: M Sposato (13) 42. C: S Sacco (18) 42. D: M Bell (32) 42. 

   METROPOLITAN: Stroke A/Medal: W James (2) 66. B: M Roberts (17) 71. C: T Condell (22) 73. A Scr: W James 68. K Burke (31) 76. 

   MILDURA: Stableford: A: R Leamon (14) 38. B: J Edwards (18) 38. 

   MIRBOO NORTH: Stableford: R Oddy (27) 42. 

   MOE: Stableford: 4B: T Donnison (10) C Rothwell (18) 50. 

   MOONAH LINKS: Stroke: Medal: Open: A: A Woff (12) 70. B: L Herd (19) 73. Women: T Nedelko (20) 74. Stableford: Legends: M Sedano (12) 40. 

   MOOROOPNA: Stroke: Medal: A: C Marshall (5) 68. B: J Bakker (17) 68. C: G Bailey (27) 70. Women: Trophy: R Glidden (24) 71. 

   MORTLAKE: Stableford: C Palmer (20) 36. 

   MORWELL: Stableford: A: D Stevens (16) 42. B: L White (18) 43. 

   MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: A: B Whittaker (8) 41. B: B Kearney (14) 41. C: W Maciejczyk (21) 41. 

   MT MARTHA: Stableford: B Wallace (19) 44. Women: J Rowland (29) 37. 

   MYRTLEFORD: Stroke: A/Medal: A Rocliff (10) 66. B: G Langdon (19) 72. 

   NEANGAR PARK: Stableford: A: T Pool (8) 42. B: C Nisbet (13) 46. C: B O'Donnell (26) 40 cb. 

   NHILL: Par: A: G Morrison (13) 4 up. B: B Hutchinson (20) 1 up. L Lacey (4) 2 up. 

   NORTHERN: Mxd: Stableford: A: D Allan (6) 42. B: J Edgar (14) 42 cb. C: A Greeves (22) 43. 

   NUMURKAH: Par: B I'anson (14) 6 up. Women: J Hannaford (18) 2 up. 

   OAKLEIGH: Stroke: M Barglowski (17) 50. Women: A Newton (10) 60. 

   OLINDA Stableford: A: B Williams (11) 39 cb. at Cardinia Beaconhills: B: K Day (26) 39. Women: K Preston (33) 25 cb. 

   PAKENHAM: Mxd: Par White: A: D Maas (11) 5 up. B: B Greenwood (16) 6 up. C: J Scarborough (29) 7 up. 

   PATTERSON RIVER: Par: A: K McKeogh (9) 3 up. B: T Eason (13) 4 up. C: T Gasparini (24) 4 up. Women: L Sheehan (17) sq. 

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stableford: Peninsula North: L Hartley (8) 34. Peninsula South: J Schreiber (21) 29. Men: A: R Suhodobnik (14) 41. B: B Strange (20) 43. C: J Sutton (30) 38. Peninsula North: A: J Hasell (10) 38. B: T Tillotson (3) 39. C: D Reinehr (36) 37. 

   PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: C Janson (16) 68. Men: A: M Haringsma (9) 69 cb. B: J Wiseman (18) 68 cb. C: G Szeitli (26) 67. 

   PORTARLINGTON: Stableford: A: N Walter (10) 41 cb. B: B Perry (14) 40 cb. C: P De Fazio (19) 43. D: R Smith (23) 42. Women: S Gregory (28) 39. 

   PORTLAND: Stableford: A: B Aldous (14) 39. B: J Moore (24) 41. Women: L Anderson (20) 35. 

   PORTSEA: 4B: L Lachal (16) K Helpin (11) 47. Women: H Schnagl (22) M Dewhurst (34) 47. 

   QUEENSCLIFF: Mxd: Stableford: A: J Wekwerth (10) 42. B: M Birch (24) 39. 

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: S Bartolo (13) 39. B: G Walker (19) 38. C: M O'Toole (29) 39. 

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: C Houben (17) 42. B: L Mencio (35) 43. 

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: S Caldicott (6) 45 cb. 

   RANFURLIE: Par: A: P Dawson (11) 7 up. B: G Phillips (13) 5 up. C: S Visca (23) 7 up. 

   RICH RIVER: Women: Stroke: West: L Kingston (19) 70. Men: Stroke Medal Jan: Black: A: R Priddle (7) 66. A Scr: D Pearson (2) 72 cb. B: M Howell (17) 69. B Scr: J Shiels (13) 84. C: G Crossman (22) 69. C Scr: A Guy (21) 92 cb. 

   RINGWOOD: Stroke: A: S Homans (13) 67 cb. B: H Roberts (16) 61. C: F Pickering (25) 66 cb. Medal: H Roberts (16) 61. Women: T Tong (25) 68 cb. 

   RIVERSDALE: Stableford A: A Miller (12) 42. B: C Gwynne (15) 41 cb. C: J Sudholz (26) 44. 

   ROMSEY: Stroke: C VanDerVliet (25) 70 cb. 

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford: South: A: D Whitehead (11) 41. B: J Merton (16) 43. C: S Colahan (21) 41. North: A: L Thomas (18) 39. B: V Mackintosh (28) 39. A: D Barron (5) 43. B: A Barron (19) 39 cb. 

   ROSSDALE: Stableford: A: C Robinson (9) 42 cb. B: J Purcell (Southport 17) 40. C: A Sullivan (25) 43. Women: K Schmidt (17) 37. 

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: T Lincoln (24) 31. Mxd: 9-hole: K Pridgett (28) 19. Men: A: S Bedrossian (13) 41. B: D Thomson (17) 44. C: G Crompton (28) 41. 

   SALE: Stroke: A: D Wheeler (10) 65. B: K White (16) 67 cb. C: R Johns (29) 67. Women: L Foreman (13) 70. 

   SANCTUARY LAKES: Medley: Par: A: S Lambrakakis (7) 2 up cb. B: A Kruger (13) 5 up. C: B Spiller (24) 4 up. 

   SANDHURST: Stableford North A: G Hardie (12) 36. B: P Jende (18) 40. Stableford: A: R Groves (9) 37. B: D Templeton (21) 41. Women: M Levy (13) 35. Men: Par: Champions: A: R Ewers (12) 2 up. B: C Tan (24) 3 up. 

   SETTLERS RUN: Par: A: C Valli (12) 7 up. B: A Burdette (20) 6 up. C: J Egan (31) 6 up. Women: J Glazier (19) 4 up. 

   SHEPPARTON: Par: A: A Brown (10) 2 up cb. B: B Moylan (16) 4 up. C: B Newbound (30) 2 up cb. Women: H Ryan 3 up. 

   SOUTH PINES: Par: A Glenton (24) 4 up. 

   SOUTHERN: Stableford: A: S Bradshaw (11) 43. B: A Bouphasavanh (15) 39 cb. C: P Quinn (19) 41. Hole in one: B Thomas at 16th. 

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: P McAllister (15) 42. 

   SPRING VALLEY: Mxd: Stableford: A: C Hansen (9) 40. B: T Golding (21) 40 cb. Stableford White: A: K Mico (11) 40. B: M Dorahy (19) 38. Cup: D Dziubinski 126. J Dziubinski 126. H Dziubinski 126. J Klok 126. 

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: A Castle (19) 42. 

   STAWELL: Stroke: Medal: A Scr: T Coffey 72. A: S Tate (6) 70. B Scr/Medal: R Kewish 80. B: J Davis (13) 68. C Scr: C Apelgren 89. C: P Hutton (21) 70. Medal of Medallists: R Hackwill (9) 79. Women: Div 1 Scr: C McKendrick 88. Div 1: J MacPherson (18) 71. 

   STRATHALLAN: Stableford: W Tolley (21) 41. A: C Newnham (16) 39. B: C O'Connor (18) 38 cb. C: D Rushbrook (23) 39 cb. 

   TARRAWINGEE: Stableford: L McCoy (16) 42. Women: A Bradfield (37) 32. 

   THE DUNES: Stableford: The Dunes: A: M Hogan (11) 39 cb. B: J Eberhart (14) 37. C: P White (24) 34. Women: P White (31) 40. Mxd: 9-hole: The Cups: A: R Paciocco (13) 21. B: I Pockran (33) 21. 

   THE HERITAGE: Stroke Medal: St John: Gold: A: P Anderson (11) 70. B: M Nelson (13) 71. C: C Zhou (21) 70. Stableford: Henley: A: C Whyte (11) 40. B: D McNeil (16) 41. C: B McInnes (28) 37. 

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stroke: L Turner (18) 74. Men: A: S McGrath (8) 67. B: B Bourke (12) 70. C: R Chappell (26) 73. 

   THIRTEENTH BEACH: Stableford: Creek: A: D Russell (8) 40. B: P Sieradzki (13) 42. C: P Drummy (20) 42. Women: A: A Gourley (15) 37. B: J Nealy (21) 39 cb. 

   TIRHATUAN: Par: 4B: M Burridge (18) N Burridge (25) 10 up. Women: Stableford: H Jeffery (21) 38. 

   TOCUMWAL: Women: Stableford: A: S Hawe (19) 37. B: N Mullins (25) 35. A: M Cooper (3) 39. B: L Thurtell (23) 46. Stableford Gold: A Penny (30) 27. 

   TORQUAY: Stableford: A: G Lenehan (9) 42. B: J McKay (12) 39 cb. C: N Turnbull (16) 46. D: P Ronne (20) 40. Women: M Naughton (17) 37. Resort: B Brown (34) 48. Mxd: Visitor: J Fitzgerald (18) 39. 

   TRAFALGAR: Stroke: Ambrose: B Griffin (9) P Grima (11) R Phoenix (1) P Town (15) 51.5. 

   TRARALGON: Women: Stableford: L Watkinson (12) 38. 

   TRENTHAM: Mxd: Stableford: A: A Snowden (10) 40. B: G Ford (14) 42. C: P Howe (30) 43. 

   VICTORIA: Stableford: A: W Simpson (10) 44. B: G Cupples (14) 45. C: F Pestl (32) 50. Women: L Tyler (37) 49. 

   WANGARATTA: Stableford: A: T Clark (14) 41. B: K Schubert (18) 39. 

   WARBURTON: Mxd: Stroke: Medal: A: S Dennis (15) 67. B: D Scott (28) 68. 

   WARRACKNABEAL: Stableford: A: C Surridge (12) 42. B: W Dovaston (19) 38. Women: K Picken (23) 38. 

   WARRAGUL: Women: Stableford: A: J De Jong (16) 38 cb. B: J Keeble (28) 35. Men: Par: 4B: P Kennedy (6) 13 up. W Hodge (14) 13 up. 

   WARRNAMBOOL: Stableford: A: W Durdin (8) 40. B: W Davis (15) 39. C: C Pascoe (33) 41. Women: R Ballinger (27) 38. 

   WATERFORD VALLEY: Stableford: A/Medal: D Winter (6) 38. B: S Ragany (12) 34 cb. C: T Jones (17) 37. 

   WERRIBEE PARK: Stableford: A: B Frick (10) 42. B: P Mc Namara (16) 40. C: M Secoulidis (21) 42. D: D Scott (23) 39. Women: S Canney (33) 40. 

   WHITTLESEA: Par: A: D Cresp (10) 5 up. B: M Bland (16) 5 up. C: E Garry (20) 4 up. 

   WODONGA: Stableford: A: J Smith (3) 42. B: M Crofts (10) 45. C: L Kowski (23) 41. Women: A: R Pitargue (19) 40. B: M Krause (22) 36. 

   WONTHAGGI: Stableford: A: R Sheean (9) 38. B: P Brusamarello (13) 40. C: D Brown (22) 42. Women: A Cole (16) 36. 

   WOODEND: Stableford: C Rignal (21) 43. 

   WOODLANDS: Stroke: A: J Mcdonald (8) 68. B: D Pidgeon (10) 69. C: H Ashton (18) 69 cb. Women: M Itschert (19) 72. 

   WOORAYL: Stableford: 2B Agg: R Winkler (14) J Bolge (29) 74. Women: A Poole (22) 32 cb. 

   YARRA PARK: Stableford: S Jarvis (13) 43. Women: L Harvey (23) 35. 

   YARRA VALLEY: Medley: Stableford: M Everett (28) 42. R Washington (20) 41. 

   YARRA VIEW: Stableford: A: I Stubbings (11) 40. B: T Magriplis (21) 41. 

   YARRA YARRA: Stableford: A: G Young (7) 38. B: D Urban (14) 42. C: G Norris (17) 40. D: K Levey (21) 44. Stableford Yellow: G McLeod (20) 35. Women: Stableford: J North (14) 36. Hole in one: G Clark at 15th. 

   YARRAM: Par: A: J Foat (12) 1 up. B: D Dwyer (16) 8 up. C: F Purgar (19) 5 up. D: A Greenaway (30) 3 up. Women: Stableford: J Anderson (19) 35. 

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: White: A: J Dawes (4) 41. R Sonneman (25) 42. Lake: A: C Boers (9) 43. B: M Grant (22) 45. Women: Stableford: Murray: G Durrant (16) 39. 

   YERING MEADOWS: Stroke: Nursery: T Legg (20) 68 cb. Stableford: L Scicluna (27) 36. Stroke: Valley: M Monument (10) 68 cb. Women: Stableford: J Ritchie (27) 38. 

22 May 2019
Country NSW's Wentworth Golf Club is looking for positives after fire destroyed its clubhouse on the weekend. Read more
21 May 2019
It only took us 103 episodes, but we're finally joined by future superstar Min Woo Lee! Plus, Andy, Hayesy & Clayts wrap all the good and the bad ... Read more
Inside The Ropes
22 May 2019
THE LAKES: Men: Stableford: D Slade Snr (17`) 41.  more
22 May 2019
KOOYONGA: 4B Stableford: M Gregg B Clapp 46, J Harris J Young 45, N Parkyn L Ingerson 44, J Goodwin D Bamford 44, C Walsh J Trenorden 43, J Roach I ... more
Golf Australia