Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

Victoria club golf results - Saturday

 

ALEXANDRA: Stableford: D Silverman (14) 43. B: B Dodge (21) 40. Women: Stableford: B Dodge (30) 38.

   ALTONA LAKES: Men: Par: A: G Elliot (12) sq cb. B: M Busbridge (16) 4 up. C: D Curran (35) 5 up. J Bestwick (10) 2 up.

   ANGLESEA: Par: A: I Treloar (13) 2 up cb. B: G Waller (20) 3 up cb. C: B McClelland (27) 3 up. Div 1: J Pearce (28) 2 up.

   AXEDALE: Stroke: Div 1: F Kath (10) 65. Div 2: R Threlfall (15) 67. Div 3: C Atkinson (19) 69 cb. Div 4: P Pannell (22) 64. Women: Stroke Medal Dec: White: Div 1/Medal: J Walklate (16) 71. Div 2: A Telford (28) 75.

   BACCHUS MARSH: Women: Stroke: Medal: M Willaton (24) 74 cb.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stableford White: A: N Prasad (14) 43. B: M Stewart (22) 41. Women: Stableford: Medal of Medallists: T Prasad (36) 40.

   BAIRNSDALE: Stableford: A: S McKenna (10) 36. B: K Long (15) 40. C: G Gudgin (23) 39.

   BARHAM: Women: Stableford: P Jones (25) 38. Men: Div 1: G McCashney (9) 40. Div 2: G Storm (15) 39. Div 3: T Canavan (24) 40.

   BAY VIEWS: Stroke: Medal: C Kellar (23) 61. Scr: M Morssinkhof 73. Women: J Di Fede (maguire medal) (34) 73. Scr: C Tiedgen 100.

   BELVOIR PARK: Stroke: A: G Barnes (4) 66. B/Medal: L Roberts (14) 65. C: N Dewhurst (20) 66. Women: Stableford: Medal: T Barnes (28) 37.

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke 9-hole: White: A: S Curtiss (5) 29 cb. B: R Murphy (12) 27.

   BENALLA: Women: Stroke: Medal Dec: A/Medal: S Oakley (14) 68. B: C Day (27) 68. Men: A/Medal: M Henwood (9) 67. B: B Ferguson (12) 68. C: B Dosser (20) 67.

   BENDIGO: Stroke: Medal: A: L Needs/Medal (7) 66. B: P Davey (15) 69. C: B Griffiths (25) 69 cb.

   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stroke: Medal: A/Medal: J Holmes (5) 65. B: J Parsons (22) 66. M Thomas (21) 67.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: T Anderson (4) 40. B: L Tang (23) 43. C: M Murphy (28) 42. Women: J Atkins (17) 33 cb.

   BRIGHT: Stroke: Medal: A: G Hunt (12) 70 cb. B: D Hayes (27) 71. Women: J Barber (29) 76.

   BRIGHTON: Par: Medal: M Oglethorpe (16) 7 up cb. Trophy: C Allan (17) 7 up.

   BUNINYONG: Men: Stableford: A: H Rattray (12) 40. B: W Edwards (15) 38. C: S Hughes (20) 39.

   CAMPERDOWN: Men: Stroke: Hcp: A: T Moran (7) 67. B: R Narik (21) 66.

   CARDINIA BEACONHILLS: Men: Stroke: A/Medal: M Rennison (4) 64. B/Medal: W Davey (18) 65. C/Medal: B Andrews (11) 67. A Scr: M Rennison (4) 68. Women: Scr: L Griffin 75.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stroke White: A: R Anker (17) 68 cb. B Jenkins (22) 71.

   CASTERTON: Stroke: E Herring (20) 68.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: A/Medal: L Smith (13) 69. B: R Tingay (24) 70.

   CENTENARY PARK: Stroke Medal: J Dawson (17) 66.

   CERBERUS: Mxd: Stableford: A: R Jennings (13) 40. B: J Hall (15) 40. C: J Diedrich (31) 42. K Kelly (28) 32.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke: A Scr: R Harricks 69. A/Medal: R Harricks (5) 64. B: B Coxall (18) 65. C: P Goudie (21) 65.

   CHELTENHAM: Stroke: Medal: D McIntosh (19) 67.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Rowville: A: D Lee (9) 40. B: N Palmer (22) 42 cb. Stroke: Endeavour Hills: A: M Dellaquila (8) 71. B: B Weeberg (15) 69. C: A Goodwin (45) 73. C'ship: A Scr: I Taylor 315. B Scr: A Angelakis 368. C Scr: T Robinson 392.

   CLIFTON SPRINGS: Men: Stableford: A: T Fennell (4) 36 cb. B: A Chapman (16) 39. C: S Beales (21) 43. D: G Hocking (24) 39. Women: A: P Egan (27) 32. B: M Edwards (43) 34 cb.

   COBRAM BAROOGA: Stableford A: S Carr (10) 40. B: S Bovalino (20) 38. Women: M Wallace (20) 35.

   COHUNA: Medley: Stroke: B Bird (13) 64.

   COLAC: Men: Stroke: A: M Miraglia (8) 63. B: A Grinton (19) 66. C: D O'Connor (20) 64. Medal: M Miraglia .

   COMMONWEALTH: Men: Stroke: A: T Morganti (12) 71. B: D Johnstone (14) 72. C: C Pidcock (21) 71. Women: S Neal (17) 76 cb.

   COROWA: Stroke: Medal: A: G Chester (10) 69. A Scr: T Vonarx 75. B: P Densten (13) 69. B Scr: P Densten 69. C/Medal: S Cuthbert (30) 68. C Scr: J Lackner 71. Women: Stableford: B McLean (10) 40.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stroke: A: H Shephard (9) 70. B/Medal: P Harris (19) 66. C: G Stock (25) 67.

   CRANBOURNE: Men: Stroke Black: A: E Mohseni (11) 67 cb. B: H Zalcman (17) 69 cb. C: S Levin (25) 68.

   CREEKSIDE: Men: Stroke: A: D Mottau 67. B: C Davis 63. C: L Karunatileke 64. Women: Stroke Yellow: M Mahir 69.

   DENILIQUIN: Stroke: A: J Poka (3) 69. B: D Ramsey (21) 69. C: A Liebenberg (25) 65.

   DEVILBEND: Stroke: A: S Smith (9) 68. B/Medal: A Odell (14) 67. C: I Lobb (21) 69 cb.

   DORSET: Mxd: Stroke Medal Dec: Black: A: G Berry (11) 62. B: J Mc Kenzie (18) 66. C: B Hill (24) 61.

   EAST MALVERN: Mxd: Stroke White: A: I Turfrey (11) 61. Trophy: B: R Ferguson (25) 59.

   EASTERN: Stroke: South: A: T Mihalopoulos (14) 72. B: D McCutchan (20) 67. North: S Wirth (14) 72. East: A: P Harmer (15) 68. B: B Murphy (36) 66.

   EASTERN SWARD: Stableford: A: J Riordan (10) 44. B: T Anderson (17) 41. C: J Coats (23) 40. D: K Wild (32) 38 cb.

   EASTWOOD: Stroke: Medal: V Moshonkin (15) 63. Men: A: F Smith (12) 66. B: V Moshonkin (15) 63. C: A Crow (23) 67.

   EILDON: Mxd: Stroke: Medal of Medallists: B/Medal: K Power (19) 64. B/Medal: D McNair (22) 66. A: D Malley (9) 69. C: M Frogley (29) 67.

   EUROA: Women: Par: A: J Collins (20) 1 up. B: B Asquith (28) 3 up. Men: A: G Walker (9) 5 up. B: R Johnson (25) 6 up.

   FINLEY: Stroke: Scr: D Brockie 69. A/Medal: J Taylor (15) 66. B: S Howell (33) 66. Cock o' Walk: J Taylor (15) 66 cb. Women: Medal: G Henderson (20) 68. Scr: K White 86.

   FLINDERS: Men: Stroke: A: J Butler (12) 67. B: D Dribbin (16) 60. C: B Couchman (25) 63. Women: A: K Fletcher (14) 67. B: D Lyon (32) 68.

   FOREST HILLS: Men: Stableford: A: J Kamo (13) 41. B: L Radchenko (21) 41.

   FOSTER: Men: Stableford: A: L McKenzie (12) 39. B: C Pulham (20) 39.

   GARDINERS RUN: Mxd: Stroke: A: I Lochhead (7) 69. B: J Neal (13) 64. C: A Davidson (17) 70. C'ship: A: D Walker (+4) . B: S Serci (11) . C: M Guinane (20) . R Peter-Budge (2) .

   GARFIELD: Men: Stroke: C'ship: A Scr: A McKillop (2) 224. A: D Needham (9) 208. B Scr: S Toner (11) 227. B: S Toner (11) 196. C Scr: P Bogart (18) 268. C: J Sanderson (21) 206. D: B Cousin (29) 201. Women: H Hocley (34) 74. Men: MM: A Scr: A McKillop (2) 72. B Scr: P Kaye (18) 85. C Scr: M Jusic (22) 89 cb. A/Medal: P Black (13) 66. B: K Pettiford (20) 67 cb. C: M Jusic (22) 67.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: M Lovitt (10) 40. B: B Morrison (17) 46. C: G Dickson (20) 44. Cup: B Morrison (17) 46. Women: M Ivory (18) 36 cb.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: A/Medal: C Jordan (20) 64. B: P Wilson (24) 65.

   GOONAWARRA: Men: Stroke: A: R Te Whare (4) 72. B: R Turnbull (10) 72. C/Medal: T Price (16) 71. D: N Hodgkinson (21) 73. Women: A: P Murphy (22) 76. B: C Cowley (30) 75. Men: Stableford White: O Dunn (20) 39.

   GREEN ACRES: Stroke: A/Medal: G Harris (9) 65. B: K Sowerby (17) 69 cb. C: R Forde (24) 65. Women: Stableford: J Grover (17) 35.

   GROWLING FROG: Men: Stableford: A: N Christie (7) 39. B: W Ross (14) 37 cb. C: C Devitt (19) 36 cb. Women: C Lewin (16) 32.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: A Long (32) 38.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: M Jacques (7) 43 cb. B: T Hickie (17) 42. C: M Corcoran (34) 45.

   HEYFIELD: Stroke Medal A Rose (7) 67. Scr: A Rose 74.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: A: M Serovic (8) 71. B: S Herman (11) 72. C: K Kampe (24) 72.

   HILLTOP TATURA: Women: Stroke: A: A Devine (10) 67. B: M Downs (18) 66. S Turnbull (22) 73.

   HORSHAM: Stroke: A/Medal: B Roberts (9) 70. B: P Cramer (15) 72. C: P Jackson (19) 72. Women: J Schmidt (16) 73 cb.

   HOWLONG: Women: Stableford: M Stevens (27) 40 cb. Men: Stroke: Medal A: R Alexander (9) 66. B: I Bain (20) 64. C: M Anderson (24) 63.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: G King (7) 36. B: K Ding (14) 37 cb. C: J Housey (18) 37. Women: F Werdier (26) 36.

   IVANHOE: Men: Stroke: A: A Petricola (7) 65 cb. B: R Davies (21) 63. Women: T Lincoln (26) 63.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: D Murphy (8) 37. Men: A Scr: N Cooper (9) 37. B: T Aggett (14) 43. C: J Johnstone (22) 37.

   KERANG: Stroke: A Spitty (6) 66. Women: O Spitty (25) 70.

   KEW: Medley: Stableford: J Johnson (30) 45. Stroke A: W Walsh (12) 67. B/Medal: P Karvelis (20) 65. C: T Cesarello (27) 66.

   KEYSBOROUGH: Men: Stroke: A: D Smith (12) 72. B: B Woolcott (18) 68. C: R Edwards (19) 71. Women: J Hooper (12) 77. Men: Medal Dec: J Woods (20) 79 to playoff. Medal of Medallists: J Rundle (21) W Parsonage (14) 75 to playoff.

   KILMORE: Men: Stroke: A: J Coustley (13) 67 cb. B: P Rankin (19) 69 cb. Women: Stableford: H Dennett (13) 34.

   KINGSTON HEATH: Men: Stroke: Medal Dec: A Scr: D Loypur (+3) 70. J Robison (19) R Miller (11) 71 to playoff. Stableford: Cup: B Kirchner (7) I Radywyl (13) 31 to playoff.

   KYABRAM PARKLAND: Stableford: A: J Ellis (10) 41. B: J Thompson (14) 35. C: L Tatterson (22) 38. Women: A: M Trimy (17) 36. B: B Duke (24) 37.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke: Medal: A: P Blackmore (16) 68. B: P Nelson (32) 65. H Armstrong (24) 70.

   LAKES ENTRANCE: Stroke: A/Medal: W Coad (16) 69. B: J Talan (18) 71. Medal of Medallists: N Howell (11) 69. Medley: Stableford: M Ellis (23) 37 cb.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: Trophy: S Velk (17) 41. A: R Predl (11) 41. B: J Fellows (15) 40. C: R Angove (20) 42.

   LANCEFIELD: Men: Stroke: A: G Vine (11) 73. B: M Andrews (17) 65. C: B Moscrop (19) 66.

   LANG LANG: Men: Stroke: A: J Leahy (10) 67. B: P Conroy (17) 63. C: M Clough (30) 66. Medal Dec: P Conroy (17) 63. Women: C Briant (27) 75 cb.

   LATROBE: Stroke: Medal Dec: A: V Gauci (12) 69. B/Medal: F Allen (18) 66. C: J Rossi (29) 67.

   MAFFRA: Stableford: A: M McMillan (9) 40. B: T Humphryis (19) 46.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Kerry (9) 68. B: D Hamilton (14) 67. C: J Purcell (19) 66. Women: A/Medal: M Cassidy (20) 71. B: R Morris (25) 71.

   MEENIYAN: Men: Stableford: 4B: R Polletti (36) B Wright (21) 48.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: A: P Tudor (9) 41 cb. B: R Tulloch (20) 42. C: N Bennet (25) 38 cb.

   MELTON VALLEY: Mxd: Stroke: Ambrose: G Scott (18) J Scott (25) M Murphy (21) A Gul (5) 54.37. Hole in one: G Scott at 12th.

   MILDURA: Stroke: A: P Miatke (6) 69. B: R Donaldson (15) 69. C: C Kolpin (21) 68. Women: M Jukes (11) 74.

   MIRBOO NORTH: Stableford: B/Medal: R Taylor (18) 69. A: T Traill (14) 70 cb. A Scr: S Mc Inness (5) 75.

   MOOROOPNA: Men: Stableford White: A: M Etuale-Ausage (5) 39. B: B Lynch (16) 40. C: C Whitelaw (26) 43. Women: Stableford: G Bakker (30) 35.

   MORNINGTON: Men: Stroke: Medal: M Reinahrd (23) 61. A: G Fitch (6) 63. B: A Graham (16) 66. C: B Leatham (19) 67.

   MORWELL: Men: Stroke: Medal Dec: A Scr: J Smith (1) 72. A: B Jenkins (11) 70. B/Medal: M Dragon (14) 67. C: D Obrien (20) 70.

   MT DERRIMUT: Mxd: Stroke: Medal Dec: A: J Smith (6) 69. B: S Todaro (15) 67. C: H Le (21) 64.

   MT MACEDON: Men: Par White: W Alrus (13) 1 up. G Bysouth (27) 7 up.

   MT MARTHA: Men: Stroke White: I Taylor (22) 63. Women: Green: J Ereaut (28) 65. Stableford 9-hole: D Grace (42) 17.

   MYRTLEFORD: Medley: Stableford: A: D Matthews (10) 39 cb.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: Medal Dec: A: G Crickmore (8) 64 cb. B: R Burtonclay (14) 65. C: D Roberts (17) 66 cb.

   NORTHERN: Men: Stableford: A: C Howitt (9) 42. B: K Baddeley (12) 42. J McIlroy (28) 38.

   NUMURKAH: Men: Stroke: Medal Dec: G Sprunt (16) 64 cb. Women: P Davies (13) 71 cb.

   OAKLEIGH: Women: Stroke Black: M PATERSON (34) 56. Medal Nov: C LORKIN (29) 56.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Stroke: Medal Dec: A/Medal: L Hermann (15) 67. B: G O'Brien (23) 72. Women: K Preston (36) 76.

   ORBOST: Stroke: Medal: K Parsons (17) 70.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: A: H Elyasie (10) 63. B: S Irwin (17) 67. C: S McGrath (29) 71 cb.

   PARKLANDS: Stroke: A Flavell (20) 63.

   PATTERSON RIVER: Stroke: A/Medal: K O'Neil (8) 69. B: D Graffen (14) 71. C: B Plant (26) 72. Women: Medal: L Murphy (35) 69.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stroke Medal Dec: Peninsula North: Black: A: W Christensen (15) N Adkin (5) 71 to playoff. B: N Walsh (20) 78. C: S Parulekar (32) 82. Peninsula South: B Hamilton (11) 66. G Farmer (16) . C: D Vines (28) 71. Women: Stableford: Peninsula North: A Robjant (20) 31.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: J Diss (20) 72. Men: A/Medal: P Russo (9) 67. B: D Vernon (16) 70. C: B Bell (28) 69 cb.

   PORTARLINGTON: Stroke: A: N Walter (11) 69. B: B Hazell (13) 69 cb. C: D Bond (20) 70. D: S McGuire (27) 68. Women: Stableford: J Vietri (43) 37 cb.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: P Holmberg (5) 40 cb. B: C Hewlett (16) 40 cb. C: C Williamson (31) 39 cb. Women: L Bryden (20) 38 cb.

   PORTSEA: Stroke: A: A Walton (4) 67. B/Medal: J Nolan (10) 65. C: G Woodhams (22) 67 cb. Stableford Gold: J Meaden (28) 34. Women: Stroke: Medal: G Lucas (20) 69.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: A: S Espineda - Capt Cup (15) 65. B: C Kirke (19) 68. C: J Ware (23) 65.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: G Horne (6) 39. B: J Marshall (21) 37.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stroke: R Jones (21) 68.

   RICH RIVER: Women: Stableford: West: M Davison (23) 40. Men: Stableford Black: A: G O'Sullivan (8) 40 cb. B: N Edwards (18) 43. C: P Bawden (24) 41 cb.

   RINGWOOD: Men: Stroke: A Peake (18) B Smith (15) 66.5. Mxd: J Sheehan (25) D Bradley (13) 68.

   RIVERSDALE: Men: Stroke: Medal Nov: A Armasi (13) 68. A: P Damyon (7) 72 cb. B: G Pidgeon (13) 68. C: P Turnley (27) 67. Scr: M Little 73.

   ROMSEY: Stroke: Matchplay: M Squire bt L Gaunt 4-3. Par: M Nicholls (Snr) (23) 1 up.

   ROSANNA: Stableford: A: T Buszard (8) 40. B: J Burns (18) 39. C: B Turnley (26) 43.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: South: G Ahrens (16) 39. Women: A: K Elphinstone (12) 33 cb. B: C Kelly (23) 39. Men: North: A: T Herceg (9) 40. B: P Fielding (20) 42. C: M Grant (21) 40.

   ROSSDALE: Men: Stroke: A: P O'Gorman (3) 69 cb. B/Medal: S Walker (16) 64. C: D Humble (22) 67. Medal Nov: K Ryan . Hole in one: M Barnhoorn at 16th. Women: Stroke: Medal: K Schmidt (19) 69.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford East: White: A: A Potter (3) 34. B: P Coronel (15) 39. C: D Reynolds (33) 40. West: D Swan (15) 41. Women: Stableford: J Harwood (30) 39.

   SAFETY BEACH: Mxd: Stableford: 9-hole: T McGeever (28) 18. Women: Stroke: D Law (28) 70. Men: Medal Dec: B: P Le Boeuf (18) 63. A: J Verrall (12) 66. C: C Devitsakis (27) 66.

   SALE: Stroke: Medal: A: D Watson (13) 69. B: G Angel (15) 73 cb. C: T Green (20) 70. Women: K Manze (15) 76.

   SANDHURST: Women: Stroke: Medal Dec: Champions: M Adamson (17) 71. Men: North: A: T Lucht (8) 68. B: M Jonson (15) 70. C: I Dorward (23) 66. Jnr: B McIntosh (25) 67. Men: Stableford: Champions: L Bull (13) 41.

   SEYMOUR: Men: Stroke: MM: A: D Hamilton (10) 67. B: J Callaghan (14) 65. C: K Summers (23) 70.

   SORRENTO: Women: Stroke: J Cheetham (14) 67. Men: Stroke Medal Dec: Black: A: R Massina (9) 67. B/Medal: J Pizzey (20) 67. C: J Sharman (28) 70.

   SOUTH PINES: Men: Stroke: Medal of Medallists: T Jewitt (10) 68. Medal Dec: T Jewitt (10) 68. Div 1: S Jewell (8) 69. Div 2: P Morgan (24) 70.

   SOUTHERN: Stroke: A: G Thomas (13) 71 cb. B/Medal: C Mcinnes (16) 66. C: A Hellyer (21) 69. C'ship: A Scr: K Naismith 225. A: A Holland 240. B: R Litchfield 249. C: M Benham 264. D: P Benham 290. Medal of Medallists: G Blair 67. Hole in one: M Bannan at 3rd.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Medal of Medallists: A Henriques (16) 66.

   SPRING VALLEY: Stableford: A: B Young (9) 38 cb. B: P Ong (23) 39 cb. Veteran: P Schonewille (9) 38 cb.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: E Heale (22) 39.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: 4B: N Ryan (23) I Gelling (28) 49.

   TARRAWINGEE: Mxd: Stroke: 9-hole Ambrose: L Steer (21) L McCoy (17) 301/4.

   TERANG: Stroke: Medal: A: T Keane (12) 67. B: D Wynd (23) 67. Women: E Hrabar (28) 73.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: 9-hole: The Cups: Div 1: C Johnson (12) 19. Div 2: P Keogh (38) 19. Women: Stroke: The Dunes: M Elson (6) 73. Men: Div 1: W McInerney (6) 70. Div 2: A Dvash (12) 68. Div 3: J Rose (18) 74.

   THE HERITAGE: Men: Stroke Medal: St John: Gold: A: M Scheele (10) 68. B: C Simari (15) 68. C: C Peterson (21) 73. Stableford: Henley: A: G Griffiths (6) 38. B: M Nobes (14) 39. C: I Timms (22) 35 cb. Women: Div 1: J Stevenson (18) 29. Men: Stroke Medal of Medallists: Gold: Div 1: C Simari (15) 68.

   THE NATIONAL: Medley: Stroke: Long Island: P Mavroidakos (14) 69. Stableford: Moonah: S MacMillian (28) 41. Old: E Stockdale (18) 38.

   THE SANDS TORQUAY: Stroke: Medal: A: P Brooks (0) 69. B: P Hedley (18) 66. C: D Chester (23) 67. Women: S Barrett (37) 73.

   TIRHATUAN: Men: Stroke: Cup: A: P Storey (15) 67. B: G O'Neill (18) 67 cb. C: D Johnson (22) 66. Women: T Wellington (19) 68.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: A: B Morgan (13) 39. B: J Williams (16) 43. C: J Conrad (24) 42. Stableford Gold: A Penny (31) 39. Women: Stableford: R Conrick (20) 39 cb. V Kelly (35) 40.

   TORQUAY: Men: Stroke: A: D McPhail (7) 68 cb. B: W Olney (11) 65 cb. C/Medal: K McCallum (19) 64. D: D Brewin (25) 71. Women: K Simson (12) 73 cb. Men: Stableford: Resort: I Lawson (19) 43. Stroke: Visitor: B Wilson (Port Macdonnell Golf Club) (20) 66.

   TRAFALGAR: Men: Stroke: Medal Dec: A Scr: T Johnson (0) 69. A/Medal: T Cross (8) 66. B: G Grant (18) 67.

   TRARALGON: Stroke: A: P Clark (11) 70. B: G Knee (15) 69. C: M Hayes (21) 62. D: M Harrison (23) 69.

   TRENTHAM: Mxd: Stroke: Medal Dec: A: M Walker (12) 68. B: J Kerr (18) 65. C: R Hanson (21) 63.

   VICTORIA: Men: Stableford: A: R Wakeham (10) 44. B: P Sheehy (15) 45. C: P Crompton (32) 50. Women: A Champion (23) 44 cb.

   WANGARATTA: Men: Stroke: Medal Dec: A: G Seymour (16) 69. B: G Burns (17) 69.

   WARRACKNABEAL: Men: Stroke: Medal Dec: Medal: R Laycock (9) 71. Women: Stableford: Hcp: L Boyle (21) 38.

   WARRNAMBOOL: Men: Stroke: Medal: A: D McMahon (8) 71. B Scr: G Moon (16) 70. C: S Carroll (21) 65. Women: Medal: L Higgins (9) 72.

   WERRIBEE PARK: Stroke A/Medal: S Cuthburt (7) 67. B: G Nuske (12) 67. C: A Lee (20) 70. D: J Pevitt (26) 71. Women: Medal: C Farricello (30) 77.

   WHITTLESEA: Stroke: A: J Bland (1) 70. B/Medal: B Walker (18) 69. C: A Humphreys (26) 74.

   WODONGA: Women: Stroke: A: L Butler (16) 73. B: P Mullumby (21) 68. Men: Medal Dec: A: D Little (8) 71 cb. B: K Bruinhout (10) 67. C: G Wheeler (23) 70 cb.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: A: K Jamieson (8) 70. B: J Walsh (16) 69 cb. C: P Liddle (27) 62.

   WOODLANDS: Women: Medal: A Drummond (25) 74.

   WOORAYL: 4B agg: R Gourlay (13) P Wallace (22) 77. Women Stableford: A Poole (23) 39.

   YARRA PARK: Stableford: R Persaud (15) 38. Women: L Harvey (24) 37.

   YARRA VALLEY: Stroke: H Tonkin (33) 65.

   YARRA VIEW: Stroke A: P Nardella (16) 70. B: A Taylor (25) 64.

   YARRA YARRA: Stableford: D Slade (36) 42 cb. Stroke A: Z Winograd (4) 72. B: A Douglas (12) 69. C/Medal: K Clark (17) 66. D: K Dynon (28) 69. Scr: C Pattison 74. Women: Y Fell (23) 71.

   YARRAM: Men: Stroke: Medal Dec: A: N Black (8) 68. B: B Busk (18) 69. C/Medal: J Papworth (27) 65. A Scr: N Black (8) 76 cb. Star Medallist: N Black (8) 68.

   YARRAWONGA MULWALA: Stroke: Lake: A/Medal: J Brewer (16) 67. B: M Dwyer (20) 70. Murray: B/Medal: J Jones (17) 70. A: L Quinlivian (8) 70. Women: Stableford: Lake: J Rapkins (21) 41. Men: Stroke: Medal of Medallists: Murray: R Hall (17) 71.

   YERING MEADOWS: Men: Stroke: Nursery: A: R Darvell (17) 66. Medal Dec: Valley: P Buff (10) 65. Nursery: B: B Meese (21) 70. Stableford Valley: White: B Bromham (23) 38. Women: Stroke: Nursery: J Pears (29) 75.

18 December 2018
Tyler Duncan (QLD) & Min-A Yoon (Korea) are the boys and girls leaders respectively at the halfway point of the Junior Victorian Open Read more
18 December 2018
The top 10 Aussies in world rankings for men, women and golfers with disability ... Read more
Inside The Ropes
18 December 2018
BARHAM: Medley: Stableford 9-hole: White: K Laughlin (30) 20. more
18 December 2018
ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: C Jang (17) D Nam (12) 48. Div 1: C Jang (17) 45. Div 2: G Eaton (21) 38 cb. Div 3: D Don Paul (28) 41. more
Golf Australia