Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: A Handel (16) L Witham (29) 52. 2B Scr: T Felton (0) D Morgan (2) 36 cb. 4B Agg: P Rogers D Wardle J Spencer L Wong 139. A: M Boland (8) 40. B: G Bower (14) 41 cb. C: J Eagleton (21) 43. D: L Witham (29) 45.

AVALON: Women: Stableford: M Whiteman (38) 38 cb.

AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: K Perry (22) M Pike (18) 48. K Perry (22) 38.

BALGOWLAH: Men: Stableford: A: D Garrett (10) 41. B: D Hill (14) 39. C: T Mitchell (22) 41.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: J Falvey C Turnell 74. 2B Agg Scr: G Ballantine J McFarlane 58. A: D Scihavello (12) 37. B: S Noble (15) 38 cb. C: P Challis (19) 38 cb.

BARNWELL PARK: Women: Par: N Armstrong (18) 1 up cb.

BERMAGUI: Women: Stableford: Div 1: C Rudneski (20) 36. Div 2: L Manton (31) 38.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: P Golsby (25) J Solomons (31) 80. Scr: T Bonham C Sutanto 59. A: G Mawson (13) 42. B: C Mason (15) 41. C: E Low (25) 44.

BEXLEY: Men: Stableford: 2B Multi: G Heffernan (5) S Terkalas (10) 92. 2B Scr: K Francis (PGA) G Heffernan 58. A Coyle (22) 40 cb.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: P Moylan (17) S Tolhurst (12) 45. A Huggins (25) 40.

BONVILLE: Men: Stableford: 2B: A Shepherd (10) H Milham (22) 46. S Jackson (17) 38 cb.

BOWRAL: Men: Stableford: P Carroll (16) 39.

BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: G Burton (36) 44 cb. Women: A McLauchlain (26) 46.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: K Ferry (7) C Hilton (12) 44. Div 2: B Roma (22) N Singh (16) 46 cb. Scr: D Marsh A Marsh 39. A: G Stafford (9) 39. B: A Manu (16) 40. C: L Murphy (22) 38.

CAMDEN: Women: Stableford: A: M Ross (16) 36. A Scr: S Chapman 27. B: G Wakeling (30) 40. B Scr: G Wakeling 15. C: J Gill (34) 39. C Scr: M Wackett 11.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: M Montgomery (7) K Frye (24) 76. K Frye (24) 38 cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: D Hughes D Wheatley 79. A: J Semrany (6) 39. B: G Agnew (19) 42. C: D Hughes (22) 42. Scr: B Post 32.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: V Lee (21) J Kim (12) 44 cb. Div 1: C Kim (11) 34 cb. Div 2: V Lee (21) 36. Div 3: J Nam (31) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: D Seo (18) S Pak (21) 52. A: P Dickson (10) 39. B: E Tan (14) 40. C: S Pak (21) 43. PM 2B: A: R Lambert (8) 38. B: D Brown (13) cb. A: J Farnham (8) 38. B: G Tant (16) 40. C: R Brown (26) 44. 2B Scr: F Bardetta B Fasher 36 cb. Hole in one: R Brown at 4th.

CASTLECOVE: Women: Stableford: L Paradine (25) 31. L Paradine (25) 31.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: T Savage (10) P Carroll (7) 82. A: T Savage (10) 44. B: M Macleod (16) 41. C: S Ooi (22) 44.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: D Alfano (36) D Dickinson (13) 47 cb. 2B Scr: B Burrows R Porfida 36. A: P Loftus (9) 39. B: M D aacámbrosio (14) 41. C: B Cardwell (23) 40 cb. Gold: J Cullen (29) 36.

CRONULLA: Women: Stableford: President's Trophy: K Weingott (29) A Beare (24) 47. Scr: R Deards (9) J Greenberg (15) 29. Captain's Trophy: E Dennis (16) C Myers 47. Scr: S Wilson (14) J Thuge (7) 32.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: I Johnston S Richmond 54. Scr: K Bevan I Pemble 39. Div 1: S Sun (12) 42 cb. Div 2: R Richens (20) 43. Div 3: S Charles (26) 44. Scr: I Pemble 35.

DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford: A: B Tonks (11) 42. B: E Meredith (24) 43. C: D Ryan (30) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: S Hinton (9) 37. B: R Sargent (15) 38. C: L Deane (25) 36. Scr: C Hicks (+2) 32. Black: T Calacouras (17) 41.

ELANORA: Women: Stableford: A: H Griffin (16) 34. B: L Buckley (26) 38. C: K Burgess (35) 46. Scr: B Chalmers (9) 21.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: D Cornwall (11) 41. B: P Stines (18) 38. C: T Kennedy (21) 38. D: D Gordan (30) 38 cb.

FOX HILLS: Women: Stableford: Ransom: D Winterbottom (38) S McGinley (24) 44 . D Winterbottom (38) 35.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Nov: Div 1: A Johnson (9) 66. Div 1 Scr: A Johnson 75. Div 2: R McWilliams (21) 68. Div 2 Scr: R McWilliams 89. Stableford: R French (Hurstville 15) 37.

GIBRALTAR: Men: Stableford: D Harelle (5) 45.

GOSFORD: Men: Stableford 2B: White: B Harrison L Hawley 49. Trophy: A: M Faulkner (6) 41 cb. B: P Brown (18) 41. C: B Harrison (22) 44. D: B Lydement (26) 40. Scr: M Fulkner 35.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: Div 1: K Bourke (22) 45. Div 2: B Nowland (25) 38 cb. Women: C Hearn (23) 36.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: D Sheargold (16) 40.

HORIZONS: Men: Stableford: G Coassin (26) 43. Women: J Lawlor (16) 34.

JAMBEROO: Men: Stableford White: P Hellmund (19) 41.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: C Rodden C Jones 73 cb. Scr: B Hill (6) 30. A: C Robson (15) 40. B: P Wucherpfennig (18) 39. C: A Reed (27) 40 cb.

KILLARA: Men: Stableford: 2B: R Remnant (19) S Millet (21) 50. Scr: J Wooster P Fairweather 39. A: G Southwell (9) 39. B: S Sherman (18) 40. C: S Millet (21) 41.

KOGARAH: Men: Stableford 2B Agg: White: P Foley (19) J Colligan (9) 75. A: P Buckland (11) 38. B: M Rodwell (14) 43. C: P Folley (19) 41. Scr: M Gannon 35. Snr: P Foley (19) 41.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: R Sadler (27) W Cheung (24) 50. R Sadler (27) 43.

LEURA: Mxd: Stableford: D Perrin (14) 42.

LIVERPOOL: Women: Stroke: W Sung (25) 73.

LONG REEF: Men: Stroke: A: C Mott (12) 66. B: B Murray (16) 67. C: P Ton-that 65. Scr: C Lamb 68. Hole in one: P Thompson at 13th.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: G Lowery (16) L Khoo (22) 48. Men: White: Div 1: G Kenny (0) 38. Div 2: C Vella (22) 39 cb. Scr: S Hunt 33. Women: M Egner (32) 34.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: A Sarlas (16) T Savell (20) 44. D Peters (8) 38.

MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: N Macken (18) M Gleeson (29) 45. Men: A: J Erikson (9) 38. B: D Binns (16) 36 cb. C: M McNally (26) 34. Women: Div 1: D Stewart (19) 38. Div 2: M Walker (38) 32.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford 2B: White: P Judd (28) P Murphy (26) 47 cb. Men: P Judd (28) 44 cb.

MANLY: Medley: Stableford: 2B: M Hill (6) D Epper (10) 47 cb. Men: A: D Bernasconi (13) 40 cb. B: P Clay (17) 40. C: D Stewart (34) 43.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: S Choi (22) 36. Div 2: Y Webster (34) 39.

MONA VALE: Men: Par: 2B: R Pickworth (22) T Ryan (17) 13 up. A: N Abba (9) 4 up. B: T Ryan (17) 7 up. C: P Bell (22) 7 up. Scr: S Albinski 3 down cb. Hole in one: F Hendriks at 2nd. 2B: Yellow: A Whitaker (22) B Evans (29) 9 up. P Terrey (20) 4 up.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: K Kowalczyk (23) P Richards (11) 47. Div 2: E Udovich (15) R Brewer (22) 50. Scr: K Beattie D Paton 38. A: I Katz (12) 39. B: P Myers (13) 40. C: Y Drutman (22) 37 cb. White: T Romeo (35) 34.

MOORE PARK: Me n: Stableford White: A: M Tey (3) 39. B: N Chanesman (17) 40. C: G Liebenberg (21) 38 cb. Veteran: N Heah (18) 38.

MOSS VALE: Stableford: A: D Tyler (4) 38 cb. B: T Mattick (13) 39. C: M Fenuaghty (21) 35 cb. D: Z Dubokovich-Lucic (30) 36.

MUIRFIELD: Men: Par: 2B: D Burgess (34) S Mamone (19) 14 up. Medal Nov: A: B Stewart (11) 5 up. A Scr: P Fawcus 2 down. B: M Yarham (19) 5 up. B Scr: C Courtney 7 down. C: D Burgess (34) 4 up. C Scr: W Burgess 12 down.

NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: G Allen (8) 41. B Gibson (15) 38. Div 2: R McLean (18) 38 cb. A Drake (19) 38. Div 3: T Smith (31) 37. K O'Shea (26) 36. Div 1: L Gordon (12) 44. C Drake (9) 40. Div 2: G Spake (18) 40 cb. A Bailey (19) 40. Div 3: C Baldwin (24) 50. G Jones (26) 45.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: B Herbert (23) W Clarke (11) 78. Div 2: D Flanagan (23) J Cummins (22) 80. A: R Green (12) 40. B: W Donaldson (17) 39. C: B Herbert (23) 42. D: P Mulckey (35) 42.

NORTHBRIDGE: Women: Stroke: Div 1: P Beckton (9) 67. Div 2: M McClean (23) 72. Stableford: L Burke (28) 38.

NOWRA: Men: Stableford: P Russell (8) 39 cb.

NSW: Medley: Stableford: 2B: P Xenos (16) I Anderson (23) 46. J Denford (18) 39 cb. Scr: S Arnold 40. White: E Ellis (25) 31. Gold: D Furlong (28) 38. Women: A Bennett (18) 36.

OATLANDS: Medley: Stableford: 2B Agg: N Nakhoul (9) J Coates (5) 72. A: N Nakhoul (1) 39. B: M Forrest (17) 42. C: S Jones (19) 39. Scr: S Tarrant (2) 34.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: S Trouncer (10) 70. B: B Bollom (13) 71 cb. C: C Johnston (26) 69. Scr: D Bailey 77. Stableford: I Wilson (34) 39.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: D Hurst (17) G Perrin (36) 52. 2B Scr: D Day D Acret 42. Men: A: B Crilley (Leonay 9) 40 cb. B: P McKenzie (19) 40 cb. C: M Jeffrey (20) 43.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: T Cook (25) J McFadden (6) 47 cb. 2B Scr: T Rooney B Cross 36. Men: J Leuenberger (5) 41. Women: M Henr y (18) 37.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: J Van Spanje (18) 37. Div 2: P Carruthers (23) 39. Div 3: M Menzel (27) 34. Div 4: J Sims (33) 33. Trophy: E Quinn (31) 33 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: G Bulyk (30) J Canellis (22) 87. A: B Miller (8) 39. B: P Gardner (19) 40. C: G Bulyk (30) 45.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: V Torpey (26) D McLeod (25) 48. 2B Scr: M Kuo (8) P Stewart (7) 37. White: A: M Kuo (8) 40. B: L Miller (15) 42. C: P O'Hanlon (29) 40. Green: G White (29) 39.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: 4B: Championship: M Todd G Rousel 45.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: B Laing (15) J Morgan (10) 45. Div 2: B Kusto (15) J Kusto (36) 49. A: C Oh (7) 36. B: B Maike (17) 39. C: Y Woo (19) 40. D: J Kusto (36) 43. Scr: M Farr 30.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: J Snelgrove (8) D Sidhwa (19) 47. 2B Scr: J Snelgrove D Sidhwa 33. Div 1: J Snelgrove (8) 39. Div 2: F Santos (24) 40.

TALLWOOD S: Men: Stableford White: D Clarke (13) 42. A Webber (Toronto 36) 39.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: G Howard (6) K Hwang (6) 46 cb. T Crehan (26) 42.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke 2B: White: H Prevedoros (9) M Lunzer (15) 63. 2B Scr: S Jagot S Allerton 68. Hole in one: W Reilly at 11th.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A Steege (22) R Chan (27) 45. Scr: C Ueda S Beck 41. Hcp: A Pemberton (6) 40. Scr: R Vandersluis 33. Red: S Conner (19) 37 cb. 9-hole: M Hudson (11) 18.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A Duncan (14) 22 cb. B Gazzard (17) 21.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: K McGarrity (32) A Zacka (15) 74. 2B Agg Scr: R Oliver J Denniss 65. A: S Eaton (4) 40. B: A Small (13) 41 cb. B Montgomery (20) 41. D: M Fraser (29) 39 cb.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Split Six: Gold: M McCormick (11) C Abutaa (7) 68. 2B Scr: P Scott (16) J White (1) 35. A: M McCormick (11) 41. B: J Martlew (15) 37 cb. C: M Nicol (25) 34.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: H Auton (32) D Sketch (26) 49. 2B Scr: A Sutton G Brown 39. Men: A: R Debeer (9) 41. A Scr: A Sutton 36. B: S Ludowici (17) 42 cb. B Scr: S Lemm 29. C: H Portrate (27) 42. C Scr: W Woodroff 18.

WALLACIA: Women: Stroke: Brooch: Div 1: A Burns (24) 71. Div 1 Scr: J Thorpe 92. Div 2: B Boman (35) 71. Div 2 Scr: R Murdoch 106.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: P Castrisos (29) M Morentin (35) 76. A: G Campbell (15) 39 cb. B: A Peacock (20) 43. C: I Redfern (24) 41. D: M Morentin (35) 40.

WINDSOR: Medley: Par: 4B: A Pringle (23) R Moss (28) 11 up. A: K Maxwell (13) 3 up. B: T Cutting (21) 7 up. C: G Murray (26) 2 up cb.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford 2B Agg: White: W McFarlane (36) S Winnin (24) 72. Div 1: G Walker (24) 40. Div 2: P Whitton (18) 39. Div 3: D Hansen (13) 39.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B Agg: P DeLuca (14) S Jahshan (22) 79. Hcp: G Williams (23) 45. Scr: J Rogan 34. Cup: G Halliday (16) N Dobner (20) 74.

WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: P Bancroft (17) R Rorison (24) 73. A: V Tedesco (8) 41. B: P Bancroft (17) 39 cb. C: A White (20) 38.

15 November 2019
Australian Open Radio will return bigger than ever at this year's national championship! Read more
15 November 2019
A stirring back nine at the Argentinian Open today has put Ryan Ruffels closer to the Korn Ferry Tour for next season. Read more
Inside The Ropes
15 November 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Mxd Scroungers Stableford: C Ashby R Machura 41 D Wilson M Richings 36 N Turner 35. more
15 November 2019
BLACK BULL: Men: Stroke Medal Nov: Black: T Wilson (23) 73. more
Golf Australia