Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: J Spencer (14) P Rogers (23) 51. 2B Scr: L Malcolm (2) T Felton (0) 44. 4B Agg: D Wardle (21) J Spencer (14) P Rogers (23) I Robertson (27) 144 cb. A: D Keith (4) 39. B: H Cho (16) 38. C: P Rogers (23) 42. D: C Bourke (27) 39 cb. 

   AVALON: Women: Par: J Geyle (41) 3 up. 

   BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: N McMurray (13) 33. B: A Beale (14) 37. C: A Hill (33) 36. 

   BANKSTOWN: Mxd: Stableford: 2B: P Madigan D Chardon 50. 2B Scr: J Callela N Hill 39. A: G Cornish (4) 40. B: D Chardon (13) 41. C: P Madigan (19) 37 cb. 

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: M Harmer (23) 40. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: T Hore S Menzies 48. Stableford Black: A: T Payne (10) 37. B: B Anderson (14) 38. C: P Skene (25) 38. Scr: M Blenkhorne (5) 31. White: C Byrnes (34) 40. 

   BERMAGUI: Women: Stroke: Ambrose: M Hayes (6) L Ponsford (14) 68. 

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: L Ling (19) 41. A: A Rennie (9) 35 cb. B: C Mason (16) 39. C: P Golsby (27) 40. 

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: F Harvey (22) S Donnellan (28) 47. 2B Scr: J Martyn D Street 35. S Maurice (17) 41 cb. 

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: K Tooke (29) J Landsberg (11) 48. K Munchow (14) 40 cb. 

   BONDI: Men: Stableford: V Dainer (28) 37 cb. 

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: T Moss D Zines 48. A: J Hammer (10) 37. B: D Parisi (12) 42. C: W Wheeler (22) 38. Scr: J Fuchs 39. Gold: J Pahos (29) 38. 

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: P Mack (24) J Phipps (17) 47. J Hardcastle (16) 40. 

   BOWRAL: Men: Stableford: D Weekes (16) 38. 

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Ferreira (5) J Ingram (0) 42 cb. Div 2: J McGarr (18) R Heffernan (17) 48. Scr: O Woodley J Graham 39. A: S Woodley (11) 38. B: J McGarr (18) 39 cb. C: M Heaton (36) 40. 

   CAMDEN: Women: Stroke: A: S Miller (16) 73. A Scr: S Chapman 86. B: K De Cean (27) 74. B Scr: K De Cean 101. C: S Byrne (37) 75. C Scr: P Morrison 111. 54-hole C'ship: A: S Miller 234. A Scr: S Chapman 258. B: G Beaven 238. B Scr: M Brown 316. C: W Hyndman 228. C Scr: P Morrison 337. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: R Clark (31) D O'Kane (6) 47. D O'Kane (6) 37. 

   CARNARVON: Women: Par: 2B: J Cha (25) S Kim (34) 11 up. A: L Kim (12) 1 down. B: J Cha (25) 5 up. C: A An (26) 2 up. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: G Estalilla (11) C Muxworthy (25) 77. A: B White (6) 40. B: H Lee (18) 41. C: C Muxworthy (25) 40. 2B Agg: J Humphreys (25) S Jameson (6) 82. A: D Ford (10) 42. B: B Carritt (18) 42. C: J Humphreys (25) 43. 2B Agg Scr: M Thomson B Jones 79. 

   CASTLECOVE: Women: Stableford: 4B: H Muscat (36) M Lulic (37) 60. 

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: B Chapman (24) K Ryan (19) 47. Medal Aug: A: T Savage (10) 34. B: B Windle (16) 34 cb. C: A Pedersen (25) 40. 

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: S Papallo (20) P Grainger (22) 47 cb. 2B Scr: B Burrows M Alison 43. Stableford White: S Anderson (13) 39. R Stephenson (17) 41. B Middleton (24) 39 cb. Gold: J Nolan (36) 37. 

   CROMER: Men: Stableford: Scr: C Rae (+3) 33 cb. A: C Plimmer (5) 38 cb. B: D Chapman (24) 39. C: D Milne (27) 34 cb. 4B: N Cowell (31) D Chapman (24) 45 cb. 

   CRONULLA: Women: Stroke: A: L Fuller (14) 69. B: R Sidney (25) 68. C: R Carroll (31) 72 cb. D: M Marler (34) 64. Scr: S Wiggins (3) 79. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: C Vlahos N Vlahos 49. Scr: J Lillis M Murphy 35 cb. Div 1: J Sergi (16) 38. Div 2: S Kennarney (19) 41. Div 3: J Seto (32) 44. Scr: A Barakat 33. 

   DUNHEVED: Veteran: Stroke: C'ship: A: B Tonks (12) 73. B: P Probets (21) 66. C: J Bean (33) 70. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: L Grassi (6) 36. B: D Wong (18) 32. C: Z Hekimian (22) 31. Scr: D Buhagiar (+1) 26. Stableford Black: B Brown (24) 37. 

   ELANORA: Women: Par: Team: R Reaney H Graham H Swinbourne S Conde 7 up. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: C Kem (10) 41. B: M Kable (18) 40. C: A Li (22) 40. D: P Fletcher (36) 43. 

   FORSTER: Men: Stableford White: A: R Biancadi (10) 40. A Scr: T Jay (4) 33. B: J Eastham (20) 38. B Scr: K O'Leary (15) 22 cb. C: F Fania (23) 38. C Scr: B Ellis (22) 19. 

   FOX HILLS: Women: Stableford: G Pont (41) 36. 

   GEORGES RIVER: Stableford: 2B Multi: A: G Shiner (21) C Hardman (26) 87. Div 1: P Horinek (14) 38. Div 2: C Hardman (26) 44. 

   GIBRALTAR: Men: Stableford: I Mackey (18) 39. 

   GOSFORD: Men: Stableford White: A: M Sheppard (8) 38. B: J Haines (13) 39 cb. C: B Cahill (24) 37. D: D Howlett (29) 37. 

   GOULBURN: Women: Stroke Green: Div 1: A Mooney (14) 67. L Poulton (16) 70. Div 2: C Besley (24) 68. Div 3: H Hayhoe (34) 78. J Tamsett (33) 17. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford 4B: Black: T Payne A Hobbs 49. P Brown J Campiao 47. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford White: G Lillie (10) 44. 

   JAMBEROO: Men: Stableford White: A: G Vlatko (6) 37. B: E Nyholm (18) 36. C: M Garratt (20) 37. D: J Keeling (33) 42. 

   KAREELA: Men: Stableford: A: P Mcllwraith (9) 39. B: P Thrift (21) 43. C: R Hall (34) 37. Scr: G Stone (7) 30 cb. 2B Agg: R Baker B Mayger 81. 

   KILLARA: Men: Stroke: Ambrose: J Sanders (14) T Rhall (15) H Rolley (9) A Taylor (10) 45. 

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: R Pontifex (19) M Kefford (28) 46 cb. A: G Heron (12) 38. Scr: W Marsh 33. B: T Smith (14) 38. C: J Waller (27) 39 cb. 

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: G Webster (22) S Tan (23) 50. S McDonald (25) 37. 

   LEURA: Medley: Stableford 2B Agg: White: B Cox (30) A Rice (15) 83. J Bednarski (29) 45. B Cox (30) 44. T Oakley (33) 43. 

   LONG REEF: Men: Stroke: Ambrose: A Elysee G Bush 57. Scr: G Osborne I Brown 61. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: G Young (28) P Dack (23) 45. Men: White: Div 1: S Lagudi (15) 37. Div 2: P Dack (23) 40. Scr: F Concepcion 39. Women: Stableford: V Smith (20) 32 cb. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2BWB: Black: P Goble (25) D Goble (7) 55. M Thangaraj (14) 35 cb. 

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: B Cruickshank (35) B Khoo (27) 47. Men: A: S Martin (9) 39. B: D Dwyer (17) 34. C: G Mooney (29) 38. Women: Div 1: B Gill (23) 27 cb. Div 2: C Hampton (34) 35 cb. 

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: K Woodbury (32) P Linskey (27) 78 cb. D Allen (22) 44. 

   MANLY: Medley: Stableford: A Spanos (15) P Schmidt (23) 48 cb. Men: A: S Bianchini (12) 42. B: A Spanos (15) 45. C: L Leech (26) 40. 

   MASSEY PARK: Women: Stroke: B Waters (32) 66. 

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: P Gregory (26) S Burrell (28) 89. 2B Scr: S Albinski G Stanford 69. S Burrell (28) 45. 2B Agg: Yellow: A Whittaker (22) S Webster (28) 77. A Whittaker (22) 39. 

   MONASH: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: T Kamsler (21) B Lee (10) 69. Div 2: B Foster (27) D Mulligan 71. 2B Scr: C Abbott A Tan 37. A: B Jacobson (10) 40. B: B Hayman (15) 42. C: D Hughes (25) 36. Stableford White: B Foster (27) 38. 

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Leonard (11) 36. B: A Brown (14) 38. C: S Lim (21) 38. Veteran: O Nemme (27) 37. Women: T Hioki (19) 33. 

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: K Oberman (12) 39. B: N Mcdonald (14) 40. C: P Carpenter (23) 41. D: P Sullivan (28) 37. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: A: N Stanfield (15) 42. P Murry (9) 38. B: G Childs (17) 40 cb. D Dohnt (22) 40. C: J Paton (24) 42. P Sutcliffe (24) 40. A: B Saunders (4) 39. P Tonks (15) 37. B: M Bliss (17) 39. A Fisher (21) 38. C: S Roxby (25) 43. J Fitzgerald (24) 38. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: J Thom (32) G Boyer (20) 49. Irish Team: K Lakhani (21) D Shah (30) N Patel (28) P Patel (17) 123 cb. A: G Rogerson (9) 37. B: M Good (17) 37. C: P Kalina (21) 41. D: D Spencer (33) 40. 

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Div 1: K Mayoh (15) 35. Div 2: R Brooker (30) 35. Div 3: R Gay (32) 37. 

   NOWRA: Men: Stableford: D Trusler (17) 42. 

   NSW: Medley: Stableford: 2B: S Reid (16) A Buckland (19) (Royal Sydney) 48. Men: H Blend (15) 37. Scr: S Arnold 34. White: R Shortland (21) 36. Gold: M Messis (29) 32. Women: L Buckley (10) 27. 

   OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: C Haigh (25) J Fader (17) 50. Men: White: A: W Cunningham (11) 40. B: B Tunks (18) 36 cb. C: C Haigh (25) 41. Scr: C Kim (2) 35. Women: Yellow: C Geddes (36) 42. 

   PENNANT HILLS: Men: Par: 2B: B Hodge (11) P Heanly (9) 8 up cb. A: P Murphy (10) 3 up. B: G Thomas (24) 2 up. Scr: G Naylor (1) 3 down. 

   PENRITH: Men: Stableford 2B: White: R Matthews (23) T Irvine (28) 49. 2B Scr: B Parsonage C Montgomery 39 cb. A: M Kobryn (Glenmore 12) 39 cb. B: M Park (19) 42. C: J O'Brien (22) 45. 

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: D Lade (36) I Edwards (20) 47. 2B Scr: C McGill B Cross 42. Men: D Lade (36) 41. Women: L Dickinson (9) 38. 

   RANDWICK: Women: Stroke: Medal: Div 1: M Neeson (9) 64. Div 2: M Pacitti (26) 64. Div 3: C Simms (28) 59. Div 4: H Bobbitt (34) 60. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: R Papps (11) K Fryer (16) 81. A: R Papps (11) 46. B: M Souster (15) 41. C: G Mesiti (21) 42 cb. 

   ROYAL SYDNEY: Men: Par Championship: White: A: P Tout (9) sq. B: R Liang (18) 1 up cb. C: J Storey (34) 1 up cb. Scr: R Chambers 5 down. 

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: J Warwick (12) 73. A Scr: S Vail 75. B: G McAdam (17) 71. B Scr: G Forster 87. C: J Hall (22) 71. C Scr: C Lim 95. D: R Gum (28) 72. D Scr: R McRae 100. Stableford: J Lawrence (28) 39. 

   SHELL COVE: Stableford: J Quinn (30) 42. Scr: D Norris (8) 32. Veteran: J Gill (22) 47. Scr: K Bowden (12) 30. 

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: K McKendrick (21) 49. Div 2: F Turnbull (28) 38. Div 3: V Grimwood (41) 40. 

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: J Kim (26) J Choi (18) 46 cb. 2B Scr: M Reeve M Stone 39. Div 1: Y Yoo (17) 41. Div 2: J Choi (21) 39. 

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: W Duckett (15) 41 cb. J Cutler (12) 41. B: K Lee (19) 46. B Melick (31) 39 cb. 

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: K Dunnett (22) A Carrick (16) 46. C Williams (8) 41. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: A Green (36) B Kearns (24) 45. Scr: P Duchen R Strachan 37. 

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: S Conner (18) D Wayn (25) 46. Scr: A Salerno P Sainsbury 36. A: R Huilgol (12) 43. Scr: P Lonard 38. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: R Madden (30) 19. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: F Fulham (23) N Roylett (29) 74. 2B Agg Scr: J Denniss J Lewis 64. A: L Davies (8) 39. B: P Wright (17) 42. C: F Fulham (23) 41. D: I Collier (27) 39. 

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: P Green M Pich 47. J Tolomeo P Borg 38. A: C Lee (12) 39 cb. B: P Scott (18) 36. C: P Green (33) 36 cb. 

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Rudkin (32) G Sing (26) 49. 2B Scr: A Sutton N Taplin 43. A: J Martin (7) 40. A Scr: A Sutton 39. B: G Rosa (15) 39. B Scr: G Rosa 25. C: Y Yoon (24) 37. C Scr: G Taylor 16. Stroke: P'ship: D Strachan (22) 153. 

   WALLACIA: Women: Stableford 2B Multi: Yellow: V Witton (33) J Farkas (21) 67. 

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: D Pullinger (32) B Cunningham (22) 49. A: M Yang (7) 40. B: P Rice (20) 41. C: C White (26) 37. D: D Pullinger (32) 44. 

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: T Criss (24) C Steain (19) 49. 4B Scr: T Morier D Farrugia 36. A: G Chapman (9) 38 cb. B: M Reading (16) 40. C: M Colbran (26) 39. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: A: P Gearin (15) 41. B: R Anderson (21) 41. C: G Harding (24) 40 cb. Scr: D DeTraubenberg 33. 

   WYONG: Men: Stableford: 2B: J Reed (15) S Dowton (30) 48. A: S Loughnan (6) 37. B: J Liddle (13) 42. C: S Dowton (30) 41 cb. 

20 August 2019
When a famous American layout is reduced to little more than pitch and putt, MIKE CLAYTON argues it should be a tipping point in the great distance ... Read more
20 August 2019
Tiger Woods playing in Melbourne this year was off, then on and feared off again - now it might be back on. Read more
Inside The Ropes
20 August 2019
CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: S De Kauwe (16) I Barnes (16) 46. Men: T Burnett (12) 38. Women: P Macdonald (10) 40. more
20 August 2019
KOOYONGA: Joyce Goldfinch Trophy: Kooyonga d Grange 6-3 (P Oxenham d J Webber 6-5, S Hockley lt E Dixon 2 up, more
Golf Australia