Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: H Wilson (29) F Sugar (25) 49. 2B Scr: M Black (1) S Hogarth (8) 39. 4B Agg: C Cho (17) L Kim (19) S Cho (5) T Kim (12) 149. A: K Whittaker (9) 38. B: W Peik (16) 43. C: G Barton (19) 39. D: C Bourke (28) 40. 

   AVALON: Women: Stroke: C Gardner (34) 63. Scr: L Light 93. Medal Aug: L Light (26) 67. 

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B Agg: White: H Zeegers (12) P Hayes-Williams (14) 72. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: R Hore P Raper 77. 2B Agg Scr: S Luke A Weeks 66. A: S Luke (4) 39 cb. B: P Raper (13) 43. C: K Callandar (29) 40. 

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Div 1: D Brown (15) 62. Div 2: F Tumeth (24) 59. Div 3: K Odewahn (34) 59. 

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B Agg: Black: K Abraham (28) A Johnson (11) 73. A: N Fletcher (7) 39. B: F Godfrey (13) 38. C: A Hay (29) 40. Scr: N Fletcher 32. White: K Abraham (28) 38. 

   BERMAGUI: Women: Stroke: Medal Aug: B Whiffen (24) 80. 

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: P Barnes (21) 40 cb. A: T Bonham (4) 40 cb. B: B Hammond (16) 39 cb. C: W Mullarkey (28) 40 cb. Scr: K Rae 34. Hole in one: D Scott at 17th. 

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B Multi: G Lee (22) G Browning (17) 79. 2B Scr: D Kalamaras J Martyn 40. J Paton (21) 40. 

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: S Murphy (5) P Bamford (28) 44. S Murphy (5) 38. 

   BONDI: Men: Stableford: T Williams (19) 34. 

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: G Burg P Mckensie 71. A: P Mckensie (10) 37. B: P Ryan (12) 40. C: H Strous (27) 37. Scr: J Fuchs 37. Gold: P Heaney (36) 33. 

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: N Webster (Avalon 18) H Kesby (Muirfield 13) 74. P Mack (25) 40. 

   BOWRAL: Men: Stroke: Ambrose: A Dietsch (13) B Bearup (19) J Larkin (14) 58.5. 

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Greksa (3) T Hunt (3) 44. Div 2: S Farnham (21) C Ainley (25) 53. Scr: D Marsh J Graham 40 cb. A: D Buhagier (0) 39. B: D Finocchiaro (16) 38. C: C Ainley (25) 44. 

   CAMDEN: Women: Stroke: A: S Chapman (7) 77. A Scr: S Chapman 84. B: L Harris (29) 78. B Scr: L Dredge 101. C: M Wackett (37) 73. C Scr: M Wackett 110 cb. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: M Erichsen (11) D O'Kane (6) 82. M Erichsen (11) 42. Hole in one: M Erichsen at 9th. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: A Player G Dalzell 75. A: P Wright (8) 40. B: G Wade (16) 39 cb. C: A Hudson (23) 41. Scr: A Player 32 cb. 

   CARNARVON: Women: Stroke: 2B Multi: M Lee (32) A Cho (23) 137 cb. Medal Aug: Div 1: H McNaught (16) 69. Div 1 Scr: J Shim 80. Div 2: A Cho (23) 70. J Jung (21) 70 to playoff. Div 2 Scr: J Kang 90. Div 3: M Lee (32) 67. Div 3 Scr: A Kim 100. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: F Bardetta (7) P Brown (19) 48. A: F Bardetta (7) 39 cb. B: H Lee (15) 41. C: R Cartledge (19) 38 cb. PM 2B: J Barbara (8) M Chizzoniti (1) 50. PM: A: B Jendren (11) 45. B: B Lim (17) 41. C: P Whelan (23) 43. Scr: J Barbara (8) M Chizzoniti (1) 43. Hole in one: J McCarthy at 4th. 

   CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal Aug: M Lulic (37) 69. 

   CHATSWOOD: Men: Stableford: Team: T Savage (10) T Connolly (21) W Morgan (10) A Singh (14) 95. A: W Morgan (10) 40. B: R Wong (13) 38. C: R Li (27) 42. 

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: A Knox (32) M Secivanovic (13) 46. 2B Scr: D Chew H Peterson 35 cb. White: A: H Peterson (4) 37 cb. B: B Ashmore (16) 39. C: C Reynolds (26) 41. Gold: J Cullen (30) 40. 

   CROMER: Men: Stableford: 4B: S Bradstreet (14) S Morrison (30) 43. A: D Senior (10) 35 cb. B: K Gough (26) 37 cb. Scr: M Taylor. Hole in one: E Grattan-Smith at 4th. 

   CRONULLA: Women: Stableford: Irish Team: J Degnan (33) L Bell (23) S Newell (35) J Thomas (20) 79. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Agg: K Chung P Peterie 80. Scr: R Niccol M Smith 58. Div 1: K Chung (15) 3. Div 2: C Lee (20) 42 cb. Div 3: J Qin (31) 44. Scr: A Barakat 37. 

   DUNHEVED: Veteran: Stableford: A: R Delaney (7) 35. B: T Walsh (26) 40. C: A Hillier (31) 36. 

   EASTLAKE: Medley: Par White: A: P Pellegrini (10) 4 up. B: D Bridge (14) 1 up. C: P Blackmore (33) 4 up. Scr: A Michelsen (1) 37 up cb. 

   ELANORA: Women: Stableford: A: T Lloyd (10) 34. B: D Biddulph (23) 33. C: S Ross (29) 35. Scr: T Lloyd (10) 24. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Agg: D Grimish (9) L Barbara (10) 79. A: L Barbara (10) 44. B: D Holland (14) 40. C: J Whelan (23) 43. D: J Remy (31) 44. Scr: S Hoyland 37. Hole in one: M Prichard at 12th. 

   FORSTER: Men: Stableford White: A: T Richardson (14) 40. A Scr: M Hurley (6) 32. B: D James (21) 41. B Scr: D Rutledge (15) 24. C: E McIvor (22) 40. C Scr: R Sirotic (23) 18 cb. 

   FOX HILLS: Women: Stroke: Div 1: A Griffith (25) 75. Div 2: J Clark (35) 73. Div 3: B Keene (40) 73. 

   GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Aug: Div 1: D Holland (5) 66. Div 1 Scr: D Hollamd 71. Div 2: B Buckley (29) 69. Div 2 Scr: J Glenday 92. Stableford: K Hayward (29) 37. 

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: N Harris (33) 37. 

   GOSFORD: Men: Stroke: A: T Bowditch (8) 70. B: R McTeare (16) 69. C: B Stokeld (22) 71 cb. D: S Rowbotham (26) 68. Hole in one: J Keplinger at 14th. 

   GOULBURN: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: K Marshall (13) 70. Div 2: M Wright (36) 73. Stableford: E Sharman (34) 44. Div 1: W Stewart (14) 35. Div 2: V Scarfi (29) 42. Div 3: M Wright (36) 35. 9-hole: M Chaffey (38) 19. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: A Brand (13) 37 cb. B: C Emerton (20) 38. C: K Collins (31) 40. Women: N Hammond (32) 40. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: G Cece (17) 36. 

   HORIZONS: Men: Stableford: A Mudd (11) 40. Women: L Martin (33) 35. 

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: S Rippon (4) 33. B: G O'Brien (19) 37. C: T Dawson (24) 37. D: K Hales (30) 36. 

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: P Myles (22) J McNally (16) 50. Scr: B Finfer M Finfer 41. A: I McAleer (9) 45. B: J Sanders (14) 44. C: P Myles (22) 46. 

   KOGARAH: Men: Stableford 2B Multi: White: M Hingston (21) R Smith (21) 76. A: A Barclay (9) 38. B: M McInnerney (18) 37. C: S Lebovic (20) 40. Scr: D Gannon 36. Snr: S Lebovic (20) 40. 

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: J Hoskins (30) 34. 

   LANE COVE: Men: Par: 2B: S McDonald (25) J Wilson (16) 10 up. W Cheung (24) 7 up. 

   LEONAY: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: G Burns (25) 73. Div 2: G Gordon (33) 74. 

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: M Monks (14) S Sheridan (12) 47. M Monks (14) 40. D Moore (11) 36 cb. J Townend (29) 36 cb. 

   LIVERPOOL: Women: Stroke: Medal Aug: A: J Lyons (19) 74. A Scr: S An (7) 89. B: A Evans (28) 72. B Scr: C Yu (24) 97. C: E Emmerson (38) 76. C Scr: H Humphries (37) 114 cb. 

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: B Brennan M McKerihan 47 cb. A: P Hope (11) 38. B: J Malcolm (13) 40 cb. C: B Brennan (27) 40 cb. Scr: D Campbell 36. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: D Upton (33) B McNamara (22) 47. Men: Stableford White: Div 1: M Serret (10) 37. Div 2: B McNamara (22) 42. Scr: F Concepcion 37. Women: C Amery (30) 34. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: C Hayes (8) A Sammons (14) 69. C Hayes (8) 37 cb. 

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: 2B: B McIntyre (20) J Vrkic (8) 43 cb. Men: A: A Horan (10) 36. B: P Bobby (18) 35. C: P Dwyer (23) 36 cb. Women: A: S Stuart (23) 34. B: C Hampton (35) 36. 

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: T Wilkinson (13) S Reed (16) 46 cb. 

   MANLY: Men: Stableford 2B: White: P Thompson (34) T Gillis (21) 47. A: M Krohn (11) 36 cb. B: B Merriman (17) 37. C: P Saunders (21) 39. Scr: P Bardetta 34. 

   MASSEY PARK: Women: Stroke: C McKee (37) 68. Scr: P Semken 89. Medal Aug: Div 2: C McKee (37) 68. Div 1: L Camarda (20) D Horan (22) 74 to playoff. Medal Jul: L Camarda (19) 75. 

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: B Harris (19) R Harris (30) 48. A: G Neasmith (14) 40. B: B Harris (19) 40. C: P Mackay (22) 39 cb. Scr: J McLeod 40. 2B: Yellow: B Wild (23) J Chubb (24) 44. K Vines (29) 36 cb. 

   MONASH: Men: Stableford: 2B: I Sandler M Joffee 50. D Felthun M Pinkus 46. A: I Sandler (10) 42. B: D Felthun (17) 37. C: P Cheung 38. White: P Mendels (32) 39. 

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: R Collins (36) M Leonard (12) 45. Men: M Leonard (12) 38 cb. Veteran: P Matthews (17) 38. Women: R Kimura (23) 35. 

   MUIRFIELD: Men: Ambrose: L Benkovich (17) M Williams (17) J Gaunds (29) G Graven (21) 54.5. D Murray C Courtney A Bratz R Johnson 62. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: A: N Bowling (13) 42. B: M Davison (23) 40 cb. C: G Fynn (30) 40. A: T Short (9) 40. B: B Gibson (22) 44. C: C Norman (25) 41. 

   NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: J Law (33) S Haddon (25) 51. Scr: M Hooper (1) G Steer 40. Men: A: W Regan (13) 41. B: T Edgoose (16) 39. C: S Haddon (25) 42. D: B Brown (30) 38 cb. 

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: S Dwyer (28) 44. S Kelly (35) 37. 

   NOWRA: Men: Stableford: Div 1: T O'Shea (18) 44. Div 2: T Kanaar (31) 39. 

   NSW: Medley: Stableford: 2B: J Mackenzie (21) P Perrie (29) 44. C Katz (19) 38. Scr: Z Mullins 37. White: M Lindsay (26) 38. Gold: J Kelly (29) 36. Women: L Buckley (10) 30. 

   OATLANDS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: J Hawach (10) J Younis (16) 73 cb. Men: A: J Hawach (10) 38 cb. B: T Steele (14) 38. C: E Ooi (30) 40. Scr: T Jasser (7) 31. Women: K Lim (20) 34. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: M Gilbert (18) P Abraham (16) 45 cb. White: A: M Gilbert (18) 38 cb. B: M Timmins (32) 41. Scr: A Lam (3) 35. 

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: D Smith (31) B Campbell (27) 48. 2B Scr: D Hughes C Montgomery 41. A: B Pickering (Dunheved 9) 39. B: A Palermo (14) 40. C: T Hawkes (22) 39. 

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: L Clavin (34) R Lombard (17) 48. 2B Scr: H Henry J Hensler 39. Men: P Grimble (14) 37 cb. Women: S Franklin (21) 37. 

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: B Langtry (19) 37. Div 2: M Fitzgerald (24) 36. Div 3: D Reynolds (30) 37. Div 4: C Rooney (32) 37. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: J Fernandez (22) B Hutton (36) 45. A: R Papps (11) 37. B: P Burke (18) 38. C: H Webber (22) 37. 

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: 4B: Championship: R Elliot (16) J Stephen (30) 49. 

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: S Lawrence (16) R Hale (16) 48. A: J Morgan (11) 39. B: R Hale (16) 42. C: D Kevern (23) 41. D: R Gum (30) 41. Scr: S Vail 67. 

   SHELL COVE: Men: Stableford: L Butler (8) 39. Scr: D Boyd (+3) 39. Veteran: 2B: Z Hegedus B Constable 50. 2B Scr: V Clemente B Ferrington 34. B Constable (26) 48. Scr: G Atkins (7) 33. 

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: D McKenzie (34) P Dalglish (27) 45. 2B Scr: M Reeve L Butler 39. Div 1: B Mullins (13) 38. Div 2: S Choi (20) 41. Hole in one: S Moriaty at 13th. 

   TALLWOODS: Men: Stableford 4B: White: T Young R Nicol 47 cb. W Duckett R Giffin 47. D Mattiske (23) 40 cb. R Coulter (33) 40. 

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: B Hawley (24) P MacKinlay (20) 47. R Lord (5) 40. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: S Cox (13) A Birdsall (29) 48. Scr: J Warren B Cottle 42. 

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: S Rossi (22) J Ford (28) 43. Scr: J Coxon J Randhawa 29. Hcp: A Zelinsky (31) 42. Scr: C Ueda 36. PM: G Wang (19) 36 cb. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: G Harmer (29) 18 cb. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: R Phillips (4) C Smith (17) 50. 4B Scr: S Walker B Leonard 39. A: S Walker (3) 38 cb. B: C Smith (17) 44. C: H Wardle (19) 39 cb. D: H Croswell (30) 40. 

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: L Moore (25) S Ludowici (16) 47. 2B Scr: A Sutton N Taplin 42. A: A Sutton (+1) 38. A Scr: A Sutton 39. B: C Caruana (17) 41. B Scr: C Caruana 26. C: B Smith (20) 37. C Scr: B Smith 19. 

   WALLACIA: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: J Farkas (23) 74. Div 1 Scr: T Saifoloi 81. Div 2: H Grieve (28) 75. Div 2 Scr: D Chant 108. 

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: J Calvert (15) S Murray (12) 47. A: R Park (12) 39 cb. B: P Rice (20) 37. C: G Marlow (26) 35 cb. D: W O'Donnell (33) 38. 

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: J Collins (16) K Meadows (36) 49. A: A Brazzill (14) 38. B: P Langan (18) 37 cb. C: P Keogh (36) 42. 

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford 2B Agg: White: K Barber (34) D Lee (23) 70. Div 1: G Dodd (13) 40. Div 2: G Nixon (36) 40. Div 3: B Whitcombe (21) 39. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B Agg: T Eastburn (17) D Tinworth (13) 81. Hcp: A Martin (16) 41. Scr: J Muhs (8) 31. 

   WYONG: Men: Stableford: 2B Multi: P Watson (29) R Smith (33) 78. A: W Micallef (8) 41. B: J Lunney (18) 39. C: B Stanford (30) 41. 

20 August 2019
When a famous American layout is reduced to little more than pitch and putt, MIKE CLAYTON argues it should be a tipping point in the great distance ... Read more
20 August 2019
Tiger Woods playing in Melbourne this year was off, then on and feared off again - now it might be back on. Read more
Inside The Ropes
20 August 2019
CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: S De Kauwe (16) I Barnes (16) 46. Men: T Burnett (12) 38. Women: P Macdonald (10) 40. more
20 August 2019
KOOYONGA: Joyce Goldfinch Trophy: Kooyonga d Grange 6-3 (P Oxenham d J Webber 6-5, S Hockley lt E Dixon 2 up, more
Golf Australia