Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: A: C Kim (11) 40 cb. B: N Herford (14) 40. C: C Lindeman (20) 38. D: J Cave (27) 38. Medley: 2B: Q Price (3) M Boland (10) 48. Men: 4B Agg: B Rayner (6) K Whittaker (9) Q Price (3) M Boland (10) 145. 2B Scr: Div 1 Scr: P Lorimer (0) W Hosie (26) 40. 

   AVALON: Women: Stableford: 2B: C McDonald (28) C Gardner (33) 43. 

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 2B: G Phillips (20) M Dyer (22) 40. 

   BANKSTOWN: Men: Stableford: A: D Sampson (6) 36 cb. B: P Raper (14) 39 cb. C: L Cooley (28) 40. 2B: R Scott L Cooley 48. 2B Scr: S Kiss D Gear (PGA) 37. 

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal Jul: A: N Armstrong (18) 70. B: C Moraitis (28) 60. C: J Perera (32) 69. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: G Hyde 45. C Leistad 45. A: M Laracy (10) 42. B: M Touw (16) 37. C: F Coates (22) 38. Scr: R Jones (1) 35. White: D Deboos (30) 38. 

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: J Costa (6) 42. A: M Bradfield (13) 41. B: M Stark (16) 38. C: H Raju (22) 34. A Scr: B Turner 31. 

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: A West (14) G Lee (21) 49. 2B Scr: A Loreggia K Halloran 35. Hcp: I Graham (28) 38 cb. 

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: S Caswell (17) J Landsberg (10) 42 cb. R Montgomery (19) 39. 

   BONDI: Stableford: N Schwarzer (30) 38. 

   BONNIE DOON: Men: Par: 2B Agg: W Smith (6) J Boothby (18) 4 up. A Scr: J Fuchs sq cb. A: B Maystorovich (8) 2 up. B: B Wynn (14) 5 up. C: D Golovsky (26) 5 up. Par Gold: R Rowland (31) 4 up. 

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: Div 1: C O'Brien B Smith 49. A: S Jackson (14) 41. 

   BOWRAL: Men: Stableford: P Pettiford (13) 41. 

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Barbon (7) W Dunn (3) 45. Div 2: B Maloney (17) J Nuttall (9) 46. Div 1 Scr: D Marsh J Perkins 38 cb. A: T Mateos (11) 39 cb. B: W Jarvis (12) 37 cb. C: I Cramp (28) 36. 

   CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: W Hyndman V Jameson M Harding A Brady 62.375. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: M Reynolds (23) S Dyer (10) 51 cb. M Reynolds (23) 44. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: P Kumar (10) 38. B: M Quine (15) 37 cb. C: S Dwyer (26) 38. 2B: S Dwyer K Healy 45. 

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B: A An (28) I Kim (36) 47 cb. A: Y Kim (10) 36 cb. B: A Cho (23) 35. C: A An (28) 38. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: A: S Han (9) 43. B: T Wilson (12) 42. C: R Nery (32) 37. PM: A: T Pagliaro (6) 41. A Scr: T Pagliaro 35. B: R Witheridge (12) 42. B Scr: R Witheridge 30. C: J Humphreys (26) 39. C Scr: J Hong 19 cb. Hole in one: J Barbara (6B) at 6th. 

   CASTLECOVE: Women: Stableford: T Arber (34) 33. 

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: D Crawford (27) B Maclennan (25) 48. A: J Benn (7) 38. B: M George (15) 36 cb. C: J Wright (28) 38. 

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: P Steinhauer (8) S Goh (12) 43. 2B Scr: M Thomas T Palmer 38. A: R Tasso (11) 36. B: V O'Toole (18) 38. C: P Langdon (24) 36. Stableford Gold: J Cullen (31) 41. 

   CROMER: Men: Stableford: 4B: I Harrison (18) N Salem (21) 47. A: S Raspass (9) 42. B: I Harrison (18) 40. C: D Milne (29) 37 cb. A Scr: C Rae 37. 

   CRONULLA: Women: Stroke: Ambrose: E Dennis (14) J Convoy (9) 68.25. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Agg: D: J Seto (32) M Park (20) 76 cb. D Scr: A Evans M Hay 65. Div 1: J Ross (10) 41. Div 2: B Cooper (21) 40. Div 3: J Crouch (26) 40 cb. D Scr: I Pemble 35. 

   DUNHEVED: Veteran: Stableford: A: W Beesley (15) 38. B: V Ilagan (24) 37. C: B Bourke (27) 35. 

   EASTLAKE: Medley: Stroke: A: C Fong (10) 34 cb. B: S Donaldson (20) 36. C: A Brookman (23) 40. A Scr: C Hicks (+1) 32. Men: Stableford Black: L Sharland (29) 44. 

   ELANORA: Women: Stableford: A Fantham (26) 35. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: D Cornwall (7) 43. B: C Berrell (18) 41. C: G Dickson (22) 38 cb. D: T Ungerer (32) 38 cb. A Scr: M Egan 36 cb. Irish Team: R Laboyrie (20) I Foster (18) R Parslow (33) B Garwood (8) 92 cb. 

   FORSTER: Men: Stableford: A: L Hancock (10) 39 cb. A Scr: B Germon 32. B: J Thurgood (18) 38 cb. B Scr: D Rutledge 23. C: R Radburn (34) 43. C Scr: A Monroe 18. 

   FOX HILLS: Women: Stableford: 2B: D Winterbottom (36) S McGinley (29) 43. 

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: Irish Team: A: R Thomas (23) Y Pillay (16) N Pillay (30) J Singh (18) 86. Div 1: Y Pillay (16) 38 cb. Div 2: N Pillay (30) 38. 

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: M Eschbank (21) 38. 

   GOSFORD: Men: Stableford: 2B Agg: A Kennedy P Miller 78. Trophy: A: P Miller (12) 41. B: G Skilbeck (13) 41 cb. C: W Maguire (19) 40. D: J Woodhead (29) 39. A Scr: R Whyte 32. 

   GOULBURN: Women: Stableford: Team: D Armstrong M Wright R Slater 75. Stroke: Medal: D Bodel (19) 72. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: Div 1: P Tosevic (19) 35 cb. Div 2: B Nowland (26) 41. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: M MacMillan (32) 38 cb. 

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: A McGee (5) 38. B: W Little (17) 35. C: A Thrower (22) 37. D: B Gibbons (35) 36. 

   KAREELA: Men: Stableford: A: G Moon (14) 41. B: R Overhall (15) 40. C: R Gililand (24) 73. A Scr: R Nicol (7) 29. B Scr: T Micholls (15) 21. C Scr: W Penny (23) 15. 

   KILLARA: Men: Par: A: R Norwood (11) 4 up. B: G Vince (15) 8 up. C: S Ferguson (23) 7 up. Div 1: J Green (18) S Ferguson (23) 14 up. Div 1 Scr: D Kirby S Cooper sq cb. 

   KOGARAH: Men: Stableford: 2B: C Lawrence (15) J Lawrence (22) 45. A: D Horton (9) 37 cb. A Scr: D Gallagher 35. B: P Bull (16) 37 cb. C: N Rendell (21) 40. Snr T Rice (33) 38. 

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: D Willis (45) 24. 

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: H Anderson (28) D Duncan (20) 49. H Anderson (28) 41. 

   LEONAY: Women: Stableford: M McCormick (18) 30. Div 2: A Scheiler (28) 33. 

   LIVERPOOL: Women: Stroke: J Lyons (17) 77 cb. 

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: S Twigg C Couch 46 cb. A: S Couch (8) 41. B: W Nunn (18) 36. C: G Bertram (20) 39. A Scr: S Couch 33 cb. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: H Yeap G Hill 48. Men: Div 1: N Morris (13) 39. Div 2: G Hill (22) 37. Div 1 Scr: T Fortescue 35. Women: M Selby (24) 31. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: T Hooper (13) J Roche (21) 64 cb. T Hooper (13) 37 cb. 

   MAGENTA SHORES: Medley: Par: 2B: B Comans (10) S Searle (20) 7 up. Women: Div 1: J Liddle (22) 3 down. Div 2: L Strada, (28) sq. Men: A: M Greenwood (5) 2 up cb. B: S Snape (17) sq. C: B Cruickshank (36) 1 up. 

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: 2B Agg: A Cox (15) T Wilkinson (14) 72. T Wilkinson (15) 40. 

   MANLY: Men: Stableford: A: M McKinlay (4) 37 cb. B: R Frost (15) 41. C: R Cockerill (25) 40. A Scr: M McKinlay 33 cb. 2B Agg: K Flynn (4) E McGlinn (0) 71. 

   MASSEY PARK: Women: Stroke: Medal: Div 1: F Yuan (19) L Camarda (19) 77 to playoff. Div 2: C Vote (41) 69. Medal May: Div 1: L Camarda (19) 77. 

   MONA VALE: Men: Stableford: A: T Beale (4) 40 cb. B: H Mashman (19) 45. C: P Wilson (31) 41. A Scr: T Beale (4) 36. Stableford Yellow: P Terrey (19) 41. 

   MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Hickman (6) G Hendy (17) 73. Div 2: P Im (10) P Beckhaus (28) 66. 2B Scr: J DeRooy (4) J Mackay (0) 44. A: D Mascarenhas (9) 40. B: K Fletcher (16) 41. C: M Levy (29) 39. Stableford White: J Martin (24) 36. 

   MOORE PARK: Men: Stableford: A: B Morriss (10) 39. B: S Shin (17) 37 cb. C: P Morris (20) 38 cb. Veteran: V Daswani (31) 38. Women: B Xu (23) 31. 

   MOSS VALE: Men: Stroke: Trophy: A: W Lawrence (9) 70 cb. A Scr: P Tancred (8) 82. B: N Saunders (19) 69. B Scr: A Wisken (14) 85. C: S Hancock (26) 69. C Scr: G Antaw (20) 92. D: R Booy (33) 75. D Scr: K Elder (27) 109. 36-hole: C Foreman (13) 138. 

   MUIRFIELD: Men: Stableford: Split Six: P Read (9) N Forage (12) 69. A: N Forage (12) 41. B: A Tomkins (12) 40. C: C Gribbin (25) 39. C res: D Porter (27) 39. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: P K Kennedy (11) 41 cb. Div 2: A Fisher (22) 40. Div 3: N Goudge (25) 36. Div 1: G Luke (11) 40. Div 2: B Lawrance (17) 41. Div 3: C Kelly (27) 37 cb. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: H Peterson (18) J Clinton (9) 69. Div 2: C Robinson (32) B Holden (21) 73. A: C Crockart (12) 37. B: C Bell (14) 36. C: L Frawley (26) 40. D: K Baron (31) 39. 

   NORTHBRIDGE: Women: Stroke: Div 1: L Ferriera (17) 69. Div 2: J McDermott (31) 64. Div 3: K Stewart (37) 66. 

   NOWRA: Men: Stableford: T Balzer (33) 42. 

   NSW: Medley: Stableford: 2B: J Grey (14) B Duffy (27) 45 cb. B Duffy (27) 38 cb. Scr: P Frankland 31. White: P Harris (22) 38. Gold: D Furlong (31) 32. Red: L Buckley (11) 37. 

   OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: S Whittaker (21) P Hessell (19) 45. Men: A: J Karam (7) 37 cb. B: S Perry (14) 43. C: J Wehbe (21) 38. Scr: J Wimalaratne 35. Women: A Ito (29) 33. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: D Bullock (16) P Russell (16) 78. Div 1: P Heanly (10) 39 cb. Div 1 Scr: J Dries 33. Div 2: W McGraw (22) 40. 

   PENRITH: Medley: Par: 2B: P Partington (8) R Burton (Everglades 10) 11 up. 2B Scr: C Montgomery N Doidge 4 up. A: C Montgomery (1) 4 up cb. B: P Silk (15) 3 up. C: C Olson (26) 1 up. 

   PYMBLE: Medley: Stableford: Split Six: I Porter (19) 86. D Shrubb (21) 86. G Wood (19) 86. A Reitzer (19) 86. Men: N Pickering (12) 40. Women: J Martin (17) 38. 

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: S Wright (10) 36. Div 2: S Wales (22) 37. Div 3: J Martin (27) 31. Div 4: D Rowles (33) 33. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: C Quigley (20) C Kearns (16) 73. Div 1: M Morris (15) 37. Div 2: M York (22) 38 cb. 

   ROSEVILLE: Women: Stableford: 2B: M Potter (20) Y Buttenshaw (18) 43. 

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: T Vandeleur (11) 36. B: P Strutt (16) 38. C: J Brennan (33) 38. Scr: T Blackburn (8) 27 cb. 

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: T Gale (12) J Leathart (11) 44. A: T Gale (12) 37. A Scr: S Park 32. B: J Kwon (16) 36. C: A Williams (19) 35. D: R Ronan (29) 35. 

   SHELL COVE: Medley: Stableford: E Ward (2) 41. G Gibson (12) 40. F Flores (21) 36. Veteran Men: J Keiley (14) 41. T Persson (5) 40. G Aguilar (28) 40. A Scr: C Kenning (2) 36. 

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: A Gale (17) 37. Div 2: R Moore (27) 39. Div 3: D Pike (36) 35. 

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A Crapp (18) 41 cb. 

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: S Tukaki (21) F Phillips (22) 46 cb. 2B Scr: M Reeve L Butler 43. Div 1: B Hestelow (15) 39. Div 2: S Tukaki (21) 41. 

   TALLWOODS: Men: Stableford: A: B Lieberman (17) 42. B: T Mackle (23) 39. 

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford: 2B: Y Cheung (9) 45 cb. M Fischer (6) 45 cb. N Jones (9) 41. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: A: C Smith (5) T Laing (23) 47. A Scr: T Heaton A Mather 38. 

   THE LAKES: Medley: Stableford: A: B Ghosh (21) 39. A Scr: C Ueda 37. 4B: A: B San (28) F Corban (32) 44. A Scr: K Qu N Zhao 34. A: G Irving (17) 36. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: R Brennan (24) 18 cb. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: J Denniss (+3) B White (+1) 79. 2B Agg Scr: J Denniss B White 82. A: B Crossley (12) 40 cb. B: N O'Leary (15) 44. C: G Plumb (22) 37 cb. D: M McDonald (35) 35. 

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: 2B: K Rah (11) H Park 42. R Hayward (3) C Abutaa (6) 32. A: D Dale (7) 34. B: H Park (14) 36. C: P Ostick (19) 33. Women: A Lee (24) 29. 

   WAKEHURST: Men: Stableford: Irish Team: P Stobo (25) M VanderStraten (29) P Tilsley (5) P Cohen (19) 94. A: N Taplin (7) 36. A Scr: A Sutton 31. B: G Harkness (18) 36 cb. B Scr: J Betts 22. C: M VanderStraaten (29) 42 cb. C Scr: S Jung 23. 

   WARRINGAH: Men: Par: 2B: N Baglin (6) P Wilson (14) 10 up. A: N Baglin (6) 4 up. B: G O'Rourke (21) 1 up. C: J Power (25) 3 up. D: B Faulks (30) 2 up. 

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: R Wiese (20) B Smith (22) 44. 4B Scr: C Nelson A Jurd 36. A: K Maxwell (13) 37. B: J Hazell (21) 35 cb. C: S Kelly (30) 34 cb. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: J Goodwin (11) 38. B: R Quine (19) 40. C: S Jahshan (24) 47. Scr: D De Traubenberg 33. 

21 July 2019
It was a throwback to Thursday for Cam Smith after a ball-striking performance that could have produced anything ended in a string of missed birdie ... Read more
21 July 2019
Shane Lowry described it as one of the best days of his career and after eight birdies, a 63 and some of the loudest roars ever heard on the North ... Read more
Inside The Ropes
19 July 2019
BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: M Collyer (20) 33. Div 2: N Carey-Berryman (31) 40. Div 3: C Mallyon (34) 33.  more
19 July 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Mixed Scroungers Stableford: B McIntosh S Getwanuson 41 P Jones S Walker 40 T Oorschot A Olive 39.  more
Golf Australia