Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: L Malcolm (3) G Bower (9) 49. Div 2: M Willis (21) G Debney (32) 53. 2B Scr: L Malcolm (3) G Bower (9) 41. 4B Agg: L Malcolm (3) G Bower (9) D Malcolm (9) K Whittaker (9) 152. A: G Bower (9) 43. B: I Dalziel (15) 39. C: M Willis (21) 45. D: D Beal (28) 38. Hole in one: G Bensley at 6th. 

   AVALON: Women: Par: J Duggan (39) 4 up cb. 

   BALGOWLAH: Men: Stableford: A: S McPhail (11) 46. B: P Hayes-Williams (19) 40. C: P Wall (28) 34. 

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: G Raper (20) M Casey (20) 50. 2B Scr: M Osborne C Riley 41. A: T Mattick (12) 42. B: M Nagle (14) 39 cb. C: M Casey (20) 48. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: N Fletcher (19) T Fletcher (19) 76. A: M Laracy (9) 41. B: T Fletcher (19) 40. C: R Murphy (21) 38. Scr: P Blenkhorne (6) 32. 

   BERMAGUI: Women: Stroke: Medal Mar: F Hanks (34) 75. 

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: B Jones (14) 38. A: M Vlahos (2) 38. B: S Nelson (17) 37. C: P Holmes (22) 35. Scr: S Palonis 27. 

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: N Nicolaou (10) P Keough (22) 49 cb. K Klem (11) 44 cb. 

   BLACKHEATH: Men: Stableford: S Brown (12) 39. 

   BONDI: Men: Stableford: J Sullivan (19) 40. 

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: R O'Ferrall W Parker 49. J Herford 42. S Jackson 42. G Lawrence 40. 

   BOWRAL: Medley: Stableford: 2B: J Buchanan (13) C Harvey (27) 46. 

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Greksa (5) S Bugdayli (10) 46. Div 2: W Alvarez (7) R Chand (36) 50. Scr: V Milinkovic M Dowd 41. A: B Jarvis (11) 41. B: M Zubak (18) 43. C: W Sanders (19) 40 cb. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: D Moore (29) C Campion (25) 71. T Davis (21) 41 cb. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: P Wright J Millar 81. A: C Francis (7) 40. B: D Dickson (18) 42. C: D Tracey (35) 42. Hole in one: C Wellock at 14th. 

   CARNARVON: Women: Stableford: Team: T Chatfield (44) C Tucker (18) J Threlfo (19) J Rickard (28) 72 cb. A: J Lee (17) 35 cb. B: J Choi (23) 41. C: G Lee (27) 41. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: A: B White (4) 42. A Scr: B White 38. B: R Haddan (13) 44. B Scr: R Haddan 31. C: R Anderson (22) 39 cb. C Scr: J Clarke 20. PM: A: R Pattison (7) 40. A Scr: M Thomson 36 cb. B: P McLoughlin (15) 41. B Scr: V Manago 27. C: G Woods (17). C Scr: G Woods 24. 

   CASTLECOVE: Women: Stroke: R Hazeldine (25) 72. 

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: W Gay (19) G Lawrence (15) 82. A: W Morgan (8) 38 cb. B: E Chester (17) 41. C: W Gay (19) 42. 

   CONCORD: Men: Stableford 2B Scr: White: R Ollerenshaw (2) G Wilson (1) 42. 2B: L Franks (13) K Golchin (22) 49 cb. A: L Franks (13) 41 cb. B: B Reid (18) 38 cb. C: P Malouf (25) 40. Gold: M Hill (22) 42. 

   CROMER: Men: Stableford: 4B Agg: L Paton (30) R Fletcher (17) 75. Scr: B Walker C Fairchild 66. A: J Watts (14) 37. B: G Hayman (17) 42. C: L Paton (30) 37. Scr: T Bradley 34. 

   CRONULLA: Women: Par: A: I Carroll (20) 2 down. B: S Latham (21) sq. C: N Andrews (30) 3 down. D: D Thurston (36) 4 down. Scr: N Haines (3) 6 down cb. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Moulang R Peters 51. Scr: G Karamanian (Chatswood) R Walker (Wallacia) 39. Div 1: B Baker (10) 41. Div 2: B Gladdish (18) 46. Div 3: P Eun (33) 41. Scr: R Walker (Wallacia) 32. 

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford: A: B Beechey (15) 40. B: P Alexander (24) 39. C: D Ryan (31) 37 cb. 

   EASTLAKE: Men: Stableford: A: S Lohmann (6) 37. B: A Reynolds (19) 45. C: G Faint (21) 36 cb. Scr: D Bringolf (0) 36. Black: C Loke (26) 28. 

   ELANORA: Women: Stroke: A: J Armati (10) 72. B: J Buckle (22) 74. C: C Clapham (28) 79. D: V Fitzgerald (36) 83. 

   FOX HILLS: Women: Stableford: H Ramsay (34) 35. 

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: Irish Team: M Tran (12) R Ridikas (19) A Bickerton (14) G Wilmott (2) 86. Div 1: A Bickerton (14) 41. Div 2: J Singh (20) 41. 

   GIBRALTAR: Men: Stroke: I Mackey (20) 66. 

   GOSFORD: Men: Stableford: A: M Sheppard (9) 69. B: D Sillick (14) 67. C: R Hall (23) 69. D: R Parry (32) 70. 

   GOULBURN: Women: Stableford: Irish Team: S DeCsuez R Slater H Crisp J Treweek 94. V Scarfi G Kennerley J Spillane L Liss 93. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: K Baker (30) 40 cb. 

   HORIZONS: Men: Stableford: M Forrest (28) 41. Women: L Martin (35) 35 cb. 

   KAREELA: Men: Stableford: A: T Seymour (7) 43. B: R Mead (14) 41. C: F Khouri (33) 40. 

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: P Marraige (12) R Cloughton (25) 52 cb. Scr: T Wray P Kelly 43 cb. A: T Wray (2) 44. B: M Sulman (13) 44. C: M Wilkins (20) 46. 

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: S Wilson (22) E Styles (13) 49. A: J Bertuzzi (8) 40. B: P Buckland (14) 36. C: S Wilson (22) 46. Scr: D Gannon 38. Snr: G Folcarelli (11) 39. 

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: W Belgre (11) B Watkin (22) 67. W Belgre (11) 40 cb. 

   LEURA: Medley: Stableford White: D O'Rose (20) 41. A Crowther (9) 40 cb. D Perrin (19) 40. 

   LONG REEF: Men: Stableford: A: M Curnow (10) 40. B: C Jenkins (15) 37. C: B Jones (21) 39. Scr: I Brown 31 cb. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: G Trefoni (16) P Farrar (25) 50. Men: Div 1: G Trefoni (16) 44. Div 2: B Tuttlebee (18) 44. Scr: D Gibson 37. Women: A Pedersen (25) 35. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: P Atkinson (19) P Jones (22) 44. P Boyle (14) 37. 

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: J Vrkic N Audsley 47. Men: A: J Erikson (7) 35. B: S Martin (14) 36. C: M Wardrope (25) 38. Women: G Saines (18) 39. 

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: T Carr (21) D Allen (20) 75. T Carr (21) 38 cb. 

   MANLY: Men: Stableford: 2B: S Buckingham (12) M Taylor (12) 46. A: W Wright (5) 43. B: M Hiscock (17) 41. C: T Herring (22) 39. Scr: W Wright 38. 

   MASSEY PARK: Women: Stableford: 2B Agg: L Pentony (37) C Ferrington (32) 67. D Tuckerman (43) 38. 

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: D Bombara (13) R Koopman (27) 51. 2B Scr: M McInnes S Albinski 39. D Bombara (13) 43. Stableford 2B: Yellow: F Vumbaca (27) J Gilleland (28) 44. J Gilleland (28) 36. 

   MONASH: Men: Stableford: 2B Multi: Div 1: N Ginsberg (16) A Rom (17) 65. Div 2: R Purcell (32) N Bergin (11) 79. 2B Scr: A Tan J Mcleod 40. A: A Tan (2) 38 cb. B: P Walker (13) 36. C: B Pacholke (26) 42. White: B Foster (22) 33. 

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Hart (16) J Mould (11) 47. Men: A Brown (16) 44. Veteran: M Lee (10) 38. Medley: 9-hole: S Graham (5) 20. 

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: J Ford (11) 39. B: J Gorman (14) 43. C: D McCosh (22) 39 cb. D: W Heim (31) 39. 

   MUIRFIELD: Men: Par: 2B: C Johnston (20) M Tang (28) 13 up cb. A: R Crook (9) 2 up cb. B: T Howe (18) 7 up cb. C: C Johnston (20) 6 up. C res: J Spillane 5 up. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: S Fogwill (13) 37. T Short (10) 36. Div 2: J Keating (18) 40 cb. M Hoare (18) 40 cb. Div 3: C Tinkler (34) 38 cb. S Read (24) 38 cb. Div 1: G Eaton (14) 40 cb. E Kidd (11) 40 cb. Div 2: J Keane (22) 41. D Marmo (20) 40 cb. Div 3: T Smith (32) 43. K Woodley (27) 40. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Briggs (25) N Graeve (29) 49. Irish Team: G Howe (5) M C Doughan (9) G Steer (13) M Brett (9) 129. A: W Clark (13) 39. B: S Whalan (16) 40. C: K Morgan (21) 40. D: R Traeger (28) 43. 

   NORTHBRIDGE: Women: Par: Div 1: I Zsadanyi (13) 3 down. Div 2: S Dwyer (28) sq. Div 3: A Clark (36) 2 up. 

   NOWRA: Men: Stableford: J Underwood (13) 38. 

   NSW: Medley: Stableford: 2B: B Clennar (16) A Jankelowitz (12) 46. Men: R Lyons (St Michaels 10) 39. Scr: J Fuchs 37.  White: J Williams (29) 38. Gold: D Furlong (32) 32. Challenge: NSW bt The Australian. Women: L Buckley (12) 25. 

   OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: T Armitage (11) R Arthur (15) 50. Men: A: T Jasser (8) 45. B: R Arthur (15) 41. C: R Sleiman (21) 44. Women: M Khoo (38) 37 cb. 

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: K Ferguson (8) 67. B: D Ridley (17) 67. C: S Tremlett (19) 69. Scr: D Maguire 71. Stableford: J Clark (22) 37. 

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: T Byron (9) J Byron (18) 50. 2B Scr: B Gadd D Hughes 43. Men: A: T Byron (9) 41. B: P Buckley (16) 38 cb. C: G Whatman (26) 40. 

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: R Nelmes (23) G Corcoran (30) 47. 2B Scr: D Curtin R Brown 35. Men: P Rubenach (12) 40 cb. Women: M Kennedy (8) 37. 

   RANDWICK: Women: Par: C Owen (16) 3 down. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: G Scapellato (6) I Waters (4) 83. Scr: J Ross (6) J Clarke (+2) 40. Men: A: I Waters (4) 39 cb. G Scapellato (6) 39. B: M Morris (18) 41. G Marshall (19) 39 cb. C: E Bianchi (27) 41. M John (23) 39 cb. Scr: J Clarke (+2) 36. 

   ROSEVILLE: Women: Stableford: 4B: D Kenny (21) M Green (38) J D'Ambrosio (Concord 31) E Quartly (Northbridge 21) 87 cb. 4B Scr: J Hole A Petersen M Westgarth (Royal Sydney) A Alford (Royal Sydney) 44. 

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: P Donkin (5) 43. B: J Davidson (17) 39. C: J Spellson (23) 39. Scr: P Donkin 38. 

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: R Chuck (12) G Smith (17) 48. Div 2: B Leggat (17) L Bray (28) 49. A: G Smith (12) 41. B: K Burton (18) 40. C: B Wheelhouse (20) 42. D: R Regis (31) 42. Scr: B Hooper 78. 

   SHELL COVE: Men: Stableford: D Norris (9) 40. Veteran: S Tekely (21) 44. Scr: G Leake (6) 35. 

   STRATHFIELD: Men: Par: 2B: G Barnsley (16) S Hoad (36) 9 up cb. 2B Scr: M Kelman S Maiolo 4 up. Div 1: M Stedman (13) 4 up. Div 2: R Rimes (33) 4 up. 

   TALLWOODS: Stableford Veteran Men: White: A: J Brooker (Tuncurry 14) 36. L Thomas (10) 35. B: S Murray (19) 37. P Stephenson (21) 32. 

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: J Chen (26) K Qin (34) 52. R Yoon (17) 41. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B: White: C Coudounaris (3) L Lee (12) 44 cb. Scr: C Coudounaris L Lee 37. Hole in one: I Bradley at 15th. 

   THE LAKES: Medley: Stableford: A Holman (26) 39. Scr: A Katholas 37. Holes in one: B Levy at 7th. S Zaferis at 15th. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: S Lines (14) 20. M Zipevski (10) 20. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: C Savetta (23) B Cross 77. Scr: J Denniss P Joseph 71. A: L Davies (10) 39 cb. B: A Wooldridge (18) 39. C: C Savetta (23) 40. D: P Gouild (29) 42. 

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B Agg: Gold: J Walker A Jackson 75. 2B Scr: M Pich R McIvor 44. A: M Brislane (5) 45. A Scr: R Skennerton (0) 34 cb. B: J Metcalfe (18) 40. B Scr: K Loh (13) 26. C: A Jackson (20) 39. C Scr: K Tan (19) 18 cb. 

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: D White (30) J Tong (24) 47. 2B Scr: A Sutton G Harkness cb. A: C McBride (9) 40. A Scr: A Sutton 35. B: T Salonen (19) 36. B Scr: C Mackenzie 23. C: D White (30) 40. C Scr: W Woodroff 17. 

   WALLACIA: Women: Stableford White: C Hoppe (40) 39 cb. 

   WARRINGAH: Mxd: Stableford 2B Agg: White: G Hyslop (20) I Massey (28) 74. A: M Stamopoulos (7) 38 cb. B: G Hyslop (20) 39. C: G Dossetor (26) 37. D: B Adams (28) 38. 

   WINDSOR: Mxd: Par: 2B: L Taylor (29) R Hartwell (27) 10 up. Scr: D Farrugia C Nelson sq. A: P O'Reilly (10) 5 up. B: J Collins (17) 3 up. C: N Kinnish (33) 5 up. 

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford 2B Agg: White: O Green (17) G Kennedy (14) 77. Div 1: E Skinner (21) 42. Div 2: S Thorn (8) 41. Div 3: G Summer (19) 41. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: W Gates (18) 43. B: R Spicer (24) 44. Scr: A Foden 34. 

   WYONG: Men: Stableford: 2B: D Paterson D Risnandar 48. A: A Daniel (10) 38 cb. B: B Irvine (17) 40. C: M Walker (22) 41.

20 March 2019
Team Australia has teed off in the 2019 Special Olympics World Games at the Yas Links in Abu Dhabi in the United Arab Emirates. Read more
20 March 2019
Presidents Cup International team captain Ernie Els today announced Korea’s K.J. Choi, South Africa’s Trevor Immelman and Canada’s Mike Weir as his ... Read more
Inside The Ropes
20 March 2019
MELVILLE GLADES: Women Stroke: A Pegrum 74 N Katnic 75 cb. Good Scores: K Waters 75 J Marsh 76 L Lively S Moon 77 H Craig 78. 9-hole Stableford: J ... more
20 March 2019
KOOYONGA: Stableford: A: L McGough 38 P Wark 36 S Robinson 34. B: L Reid 37 S Parsons 36 L Bowler 34. C: B Lewis (Royal Adelaide) 36 C Walsh 35 S ... more
Golf Australia