Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday



ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Boland (8) G Bower (13) 47. Div 2: K Whittaker (11) I Whittaker (26) 47. Scr: I Malcolm (3) M Dunning (11) 41. Team Agg: D Keith (4) I Malcolm (3) A Caiger (9) M Dunning (11) 144. A: I Malclom (3) 42. B: R Page (18) 40 cb. C: J Pearce (24) 42. D: L Fogden (34) 38. 

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: J Richards (11) 37. B: M Tomchin (16) 40. C: R Ford (23) 36. 

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: E Fraser (9) G Nair (16) 48. 2B Scr: G Ballantine D Ballantine 38. A: J Tracey (10) 40 cb. B: G Nair (16) 40. C: B Cohen (26) 42. 

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: T Roach (12) 64. Medal Jan: A: C Chew (23) 68. B: S Jones (27) 63. C: N Hanly (42) 74. Scr: L Coleman (10) 78. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: J Hennessy (25) T Croal (25) 46. Stableford Black: A: P Blenkhorne (8) 41. B: N Andrews (19) 40. C: S Lavers (23) 38. Scr: P Blenkhorne (8) 33. 

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: P Stubbs (17) 46. A: R Baldwin (8) 39. B: H Yates (18) 37 cb. C: R Wilson (23) 37. Scr: C Brissett 29. 

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: A Ferns (15) P Bambridge 49. 2B Scr: M Henley M Webber (Liverpool) 40. L Budden (17) 42. 

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: L Manning (18) S Brown (12) 48. K Munchow (16) 39. 

   BONDI: Men: Stableford: L Jones (11) 40. 

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: N Feyn C O'Driscoll 81. A: D Morgan (1) 42. B: A Freund (20) 42. C: N Feyn (24) 43. Scr: G Gild 37. Gold: D: R Rowland (30) 39. 

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: R Fisher (10) S Wright (12) 78. R Habgood (15) 38 cb. 

   BOWRAL: Men: Stableford: 4B: J Ferguson (16) P Campbell (20) 46. 

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: R Marlowe (26) 34. 

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: J Alonso (11) K Ferry (6) 48. Div 2: B Buffett (20) R Sheraton (17) 51. Scr: S Hilaney A Marsh 37. A: J Alonso (11) 42. B: J Morarescu (14) 44. C: J Ross (25) 38. Hole in one: J Morarescu at 7th. 

   CAMDEN: Women: Stableford: Split Six: L Harris M Ross 58. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Multi: A Edwards (11) D Starr (14) 84. A: R Winton (9) 38 cb. B: B Dombkins (13) 42. C: R Hawes (22) 42. Scr: I Barry 35. 

   CARNARVON: Women: Stableford: Team: S Sim (17) S Kim (24) S Lee (20) I Lee (19) 72. A: S Lee (13) 36 cb. B: Y Kim (24) 37 cb. C: S Murray (28) 36. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: C Woo (16) C Griffiths (33) 48 cb. A: E Tan (10) 41. B: J Tischler (15) 43. C: C Griffiths (33) 42. PM 2B: P Govett (17) J Power (16) 47. A: D Simonsen (8) 38 cb. B: P Govett (16) 39. C: G Morgan (23) 40. 2B Scr: J Barbara S Nati 38. 

   CASTLECOVE: Women: Stableford: J Cryer (26) 32. 

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: D Maidens (24) B Funnell (16) 50. 2B Scr: G Wiryadi (13) W Morgan (9) 36. A: M Peacock (11) 42. B: I Blake (13) 44. C: W Gay (20) 43 cb. 

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: J Starr-Thomas (9) S Beynon (17) 48. 2B Scr: W Joon Lee B Wesiak 39. A: M Edgtton (7) 41. B: C Drury (18) 37 cb. C: J Stewart (20) 38. Gold: J Cullen (30) 35. 

   CROMER: Men: Stableford: A: A Grenot (14) 44. B: G Stone (16) 39 cb. C: I Cameron (28) 38 cb. 

   CRONULLA: Women: Stableford: A: J Parton (16) 39. B: J Sattar (25) 36. C: W Williams (31) 36. D: P Kennelly (38) 36. Scr: S Wiggins 32. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: S Williams I Sampson 52. Scr: J Freeman J Madeleine 41 cb. Div 1: J Kiddle (6) 42 cb. Div 2: J McLean (18) 39 cb. Div 3: A Rahnel (24) 42 cb. Scr: J Freeman 40. 

   DUNHEVED: Veteran: Stableford: 2B Agg: B Reuter (34) T Helies (19) 75. A: P Green (16) 39 cb. B: B Stimpson (20) 37. C: E Williams (42) 38. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford: S Jenkins (26) 46. A Feiloakitali (17) 39. B Rodwell (15) 38. Scr: P Freudenreich 34. Black: C Loke (24) 40. 

   ELANORA: Women: Stableford: S Ferguson (14) 35. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: J Ferlazzo (36) J Anders (21) 49. Scr: S Binder (2) 35. A: G Paterson (9) 39 cb. B: R Lorig (15) 40 cb. C: J Anders (21) 42. D: A Kemmett (27) 39 cb. 

   FORSTER: Men: Stableford White: A: J Condon (13) 42. A Scr: B Germon (1) 34. B: P James (21) 42. B Scr: A Clarke (19) 24. C: L McDonald (25) 42 cb. C Scr: B Coombe (24) 20. 

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 4B: A Princi (Liverpool 8) M Tran (13) 47 cb. Div 1: M Tran (13) 40 cb. Div 2: D Saunders (20) 37. 

   GOSFORD: Men: Stableford White: A: B Needs (10) 42. B: M Grant (16) 42 cb. C: B Stafford (22) 44. D: M Bacigalupo (27) 46. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: P Parker (15) 43. B: P Iredale (23) 38 cb. C: E Hammond (27) 39. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: R Madden (10) 44. B: P Hornby (29) 40. 

   HORIZONS: Men: Stableford: B Westbury (20) 43. Women: T Shield (19) 37 cb. 

   JAMBEROO: Men: Stableford: A Thomas (22) 37. 

   KAREELA: Men: Stableford: A: P Turner (15) 39. B: S Behringer (18) 40 cb. C: W Bonamy (24) 39 cb. A Scr: R McCarthy (9) 28 cb. B Scr: R Ellicott (16) 24. C Scr: B Hemmett (28) 13 cb. 

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: A: A File (19) R Oliphant (15) 52. A Scr: A Jones G Hohnen 40 cb. Div 1: T Wray (5) 41. Div 2: P Henderson (16) 45. Div 3: A File (19) 45 cb. Hole in one: M Last at 9th. 

   KOGARAH: Men: Stableford 2B Agg: White: N Dolce (15) G Swanton (17) 76. A: B Pearson (9) 39 cb. B: G Folcarelli (13) 42. C: G Strachan (20) 41. Scr: M Gannon 37. Veteran: G Folcarelli (13) 42. 

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: R Tetley (18) 39. 

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: T Sinclair (17) P Johnson (17) 80. H Anderson (26) 43. 

   LEURA: Medley: Stableford 2B Agg: White: B Player (24) S York (16) 68. J Bednarski (26) 41. S York (16) 38. D Barnes (13) 36. 

   LIVERPOOL: Women: Stableford: F Swain (26) 38. 

   LONG REEF: Men: Stableford: A: M Buckley (8) 40. B: P Trisic (15) 43 cb. C: J Cimino (36) 44. Scr: T Cruickshank 38. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: Div 1: Trent Fortescue (1) 41. Div 2: D Upton (36) 49. Scr: Tyler Fortescue (4) 34. 

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: P Macdonald (37) D Dwyer (38) 48. Men: A: D Maiden (6) 40. B: W Chivas (13) 40 cb. C: W Blenkey (28) 39. Women: Div 1: D Bragg (14) 36 cb. Div 2: P Stephenson (28) 38. 

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: J Seaman (22) E Holmes (16) 48 cb. S Hsdnuk (20) 44 cb. 

   MANLY: Men: Stableford: 2B: P Speer 48. B Walker 48. A: N Debenham (11) 42. B: D Smyth (17) 37 cb. C Scr: D Upton (33) 42 cb.  

   MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: S Scarr (17) 36. Div 2: C Ferrington (31) 31. 

   MONA VALE: Men: Stableford: Irish Team: J Simmonds (16) P Bloomfield (14) B Lubke (29) J Polfanders (24) 98. D Kelleard (19) 44. 

   MONASH: Men: Stableford: 2B: A Farrar (10) J Ryan (14) 48. 2B Scr: A Henderson A Tan 39. A: A Farrar (10) 42. B: B Hayman (14) 39 cb. C: K Hutcheson (20) 39 cb. White: V Sacco (28) 30. 

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: D Rosenthal (10) 38. B: S Oh (16) 42 cb. C: M Gan (26) 39. Veteran: P Matthews (15) 41. 

   MOSS VALE: Men: Par: A: D Backhouse (11) 5 up. B: M Morrison (14) 3 up. C: R Deen (26) 10 up. D: G Webb (31) 2 up. 

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: S Beed (23) J Allsopp (32) 49. A: M Ebsworth (4) 40 cb. B: P Watson (16) 39 cb. C: M Jago (27) 41. C res: K Corkery (29) 39. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: M Baker (15) 40. B Flanagan (8) 38. Div 2: J Fitzgerald (23) 42. T Hogan (17) 39. Div 3: B Hammond (26) 38. I Filmer (32) 37. Div 1: A Daubaras (11) 41. D Knight (15) 40. Div 2: I Sandy (22) 50. G Hendricks (16) 39. Div 3: J Hourigan (33) 43. R Henderson (27) 42. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: R Fennell (9) M Bragg (7) 79. B: K Morgan (26) R Pride (21) 79. A: R Donaldson (9) 42. B: N Shackle (15) 40. C: C Donohoe (21) 40. D: R Taylor (30) 39. Hole in one: G Rogerson at 3rd. 

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: S Walker (23) 40. 

   NOWRA: Men: Stableford: M Bruce (18) 41. 

   NSW: Men: Stableford: 2B: B Duffy (27) L Wilson (15) 49. L Wilson (15) 41 cb. Scr: A Gordon 35. White: J Mackenzie (21) 39. Gold: D Furlong (33) 43. Women: L Buckley (12) 29. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: P Devalia (20) R McBurney (11) 49. Div 1: B Jones (11) 44. Div 2: P Devalia (20) 41. Scr: D Edwards 36 cb. 

   PENRITH: Medley: Par 2B: White: N Carr (17) N Doidge (15) 9 up. 2B Scr: C Lawler G Douglass sq. A: R Mckay (6) 2 up cb. B: N Carr (17) 8 up. C: B Campbell (24) 4 up. 

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: A Reitzer (16) D Shrubb (21) 47. 2B Scr: D Burden J Trinder 37. Men: R Gregson (17) 41. Women: R Jackson (10) 39. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: G McNeilage (18) L Crowl (3) 48 cb. A: B Barwick (10) 41. B: G McNeilage (18) 43. C: S King (21) 42. Scr: C Ellings 38. 

   ROYAL SYDNEY: Stableford Championship A: S Goh (9) 39. B: P Higginson (18) 41. C: A Harris (20) 42. Scr: T Coroneo (-2) 38. 

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: B Story (17) S Vail (0) 73. Div 2: G Bush (21) C Oh (7) 75. A: N Asace (11) 38. B: D Minarik (16) 40. C: G Bush (21) 40. D: J Lawrence (32) 38. Scr: S Vail 38. 

   SHELL COVE: Medley: Stableford: J Sinclair (28) 42. C Corcoran (12) 40. L Butler (9) 39. Scr: B Dowd (2) 35. Veteran: D D'Antonio (19) 44. P Giorgianni (18) 42. B Jenkins (27) 39. Scr: C Farnham (9) 33. 

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: J Arkins (10) 41. Div 2: L Farah (30) 40. 

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: M Lamond (18) 44. B: L Kablar (25) 44. 

   STRATHFIELD: Men: Par: 2B: G Jurd (10) S Laurence (17) 9 up cb. 2B Scr: D Kim (0) L Butler (7) 1 down. Team: G Jurd (10) B Hestelow (16) R Kitching (22) S Laurence (17) 14 up. A: G Jurd (10) 2 up. B: R Lundgren (23) 1 up. 

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: J Murphie (18) 43. W Duckett (14) 40. B: J Sands (20) 40. I McDowell (28) 38 cb. 

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: M Booth (8) A Carrick (14) 78. A Carrick (14) 46. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 4B: White: R Gavshon (27) S Linz (22) 45 cb. Scr: P McClellan (11) S Jagot (-4) 39. Medal: A Brown (14) R Trotter (8) 91.  

   THE LAKES: Medley: Stableford: C Hartas (1) 41. Scr: N Happell 37. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: C Whitfield (43) 21. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: R Huxley (26) L Potts (17) 52. Scr: R Oliver B Willett 42. A: K Roberts (11) 42. B: L Potts (17) 44. C: B Millican (24) 42 cb. D: T Thompson (31) 40 cb. 

   TWIN CREEKS: Medley: Stableford 2B: Gold: C Lowe (4) B Harris (23) 50. 2B Scr: J Tolomeo (2) J Tolomeo (0) 40. Men: A: P Gualtieri (10) 41. B: R Epe (16) 38. C: B Harris (23) 42. Scr: J Tolomeo (2) 37. Women: Green: S Riotto (36) 36 cb. L Kim (23) 36. K Kim (19) 32. 

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: B Ash (30) R McEwen (25) 48. 2B Scr: M Hatcher R Debeer 36 cb. A: M Hatcher (6) 42. A Scr: M Hatcher 36. B: S Bangel (13) 43. B Scr: S Bangel 30. C: D Burton (29) 42 cb. C Scr: G Bligh 21. 

   WALLACIA: Women: Stableford: J Thorpe (16) 33. 

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: B Dutfield (15) D Byron (22) 73. A: J Conway (12) 41. B: S Gosling (19) 39. C: M Lander (24) 39. D: H Bull (29) 35 cb. 

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: P Armstrong (29) J Mok (23) 50. 4B Scr: C Ruddle M Goddard 39. A: C Nelson (4) 38. B: B Kennedy (18) 38 cb. C: P Karta (36) 40 cb. 

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: Div 1: G Summer (19) 42. Div 2: S Thorn (10) 42. Div 3: G Mahoney (16) 42. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: P Owen (16) 40. B: D Huthwaite (28) 42. Scr: M Rugless 31. 


21 May 2019
It only took us 103 episodes, but we're finally joined by future superstar Min Woo Lee! Plus, Andy, Hayesy & Clayts wrap all the good and the bad ... Read more
21 May 2019
The top 10 Aussies in world rankings for men, women and golfers with disability... Read more
Inside The Ropes
21 May 2019
CUMBERLAND: Stableford: 2B: J Park (23) J Kim (11) 48 cb. Women: G Browne (24) 33. Veteran: R Wilson (34) 40. more
21 May 2019
NAIRNE: Saturday: Presidents 5 d Captains 3 (R Timmins 43pts N Smart G Cousins 40 D McNamara 36 D Arney L Lienbelt C Sadler 34 T Harrison T Strout 33 ... more
Golf Australia