Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: A Handel (24) G Richards (11) 49. Div 2: B Talbot (27) M Turner (24) 47. Scr: T Felton (0) D Clay (0) 40. Team Agg: A Handel (24) G Richards (11) I Dalziel (15) K Butler (16) 149. A: T Phan (6) 41. B: B White (18) 40. C: G Ward (21) 40 cb. D: D Yoo (30) 37.

   AVALON: Women: Stableford: C Rynell (38) 40.

   BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: S Builder (7) 39 cb. B: R Ewing (18) 43. C: J Thomason (29) 37.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: J Coluccio (27) J Martel (21) 50. 2B Scr: C Riley M Osborne 44. A: V Cantore (12) 44. B: G Boyd (17) 43 cb. C: D Yaniuk (21) 41 cb. Hole in one: R Blazely at 3rd.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Ambrose: D Brown M Foord (11.25) 56.75.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: K Henderson (35) B Kocass (27) 47. A: G Bouman (12) 36 cb. B: N Williams (18) 39. C: T Fletcher (20) 40. Scr: R Jones 32. White: K Henderson (35) 38 cb.

   BELMONT: Men: Stableford: A: B Vallin (11) 39. B: A Hudson (18) 45. C: A Kay (23) 47.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: G Street (11) C Vella (20) 49. Scr: O Davis P Davis 37. A: B Cobb (11) 42. B: R Hewitt (19) 42. C: T Stantzos (24) 40 cb.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: M Frawley (Bega 29) L Sobkowski (Cronulla 14) 46. 2B Scr: M North B Russell 36. A: A Pollock (11) 37. B: T Armour (18) 39. C: G Young (21) 40. Trophy: G Young (21) 40.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: G Stovold (20) P Rowe (15) 48. G Stovold (20) 42.

   BONDI: Men: Stableford: L Furlong (7) 40.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: 2B: G Scrymgeour (20) R Beath (20) 48. A: C Syrett (10) 42 cb. B: M Caldwell (18) 42 cb. C: J Levi (21) 40. Scr: S Lin 35. Stableford Gold: D Duchen (34) 42.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: W Scott (6) S McCarthy (13) 45 cb. H Milham (18) 41.

   BOWRAL: Men: Stableford: D Simmers (24) 40.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stroke: Medal: J Medway (33) 71.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: W Brown (14) C Collins (10) 45 cb. Div 2: S Murphy (19) T Lester (23) 46 cb. Scr: M Dowd A Marsh 42. A: P Tunks (3) 41. B: H Toreston (14) 42. C: P Fiala (23) 42.

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: D Harwood (30) P Marks (21) 48. P Von Muenchhausen (20) 42.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Multi: T Hamilton D Gillett 105. A: R Winton (10) 40. Scr: S Vaughan (4) 32 cb. B: K McCabe (19) 41. C: T Hamilton (24) 47.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: G Evans (13) A Hung (12) 46. A: D Sayer (10) 36. B: T Beck (15) 42. C: R Finn (18) 40. PM 2B: M Tesoriero (10) R Gair (5) 46 cb. A: E Vassallo (7) 43. B: P Sterling (10) 37 cb. C: F Nati (20) 41. 2B Scr: A James C Clunes 38. Hole in one: H Chung at 4th.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: J Phillips (36) 40. 9-hole: T Arber (34) 23.

   CONCORD: Men: Stableford White: A: S Crichton (11) 42. B: S Beynon (18) 44. C: R Sue (21) 41. 2B: N Cullen (19) R Willis (32) 49 cb. 2B Scr: B Phillips (0) D Dickinson (15) 37. Hole in one: Gold: B Hildebrandt at 4th.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: T Salema-Reis (10) J Boyle (9) 71. 4B Scr: J Ponder T Bradley 39. A: M Geister (14) 37 cb. Scr: L Van Rensburg 34. B: M Finn (21) 38. C: L Daly (26) 38. C'ship: L Power (19) 36.

   CRONULLA: Women: Stableford: A: S Geraghty (14) 39. B: J Balsaras (23) 39. C: M Smith (29) 37 cb. D: N Bradley (36) 41. Scr: N Haines 29.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: R Richens I Sampson 51 cb. Scr: J Kiddle W Anderson 39. Div 1: J Kiddle (7) 45. Div 2: P Kennedy (18) 41 cb. Div 3: S Beck (34) 42. Scr: M Andrew 32.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: P Alexander (7) 39. B: A Stewart-Thomson (16) 39. C: B Taylor (23) 41. Div 1 Scr: J Edge (0) 35.

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: T Tully (4) 39. B: T Cheetham (14) 41. C: B Chant (24) 38. D: J Gilholme (27) 41.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: J Delaney (6) 42. A Scr: K Bullivant (5) 35. B: B Batton (17) 40 cb. B Scr: D Smith (16) 24 cb. C: P Tycehurst (22) 41. C Scr: J Rogers (24) 18.

   GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Dec: Div 1: D Sattout (9) 67. Div 1 Scr: D Holland 75. Div 2: B Mei (22) 67 cb. Div 2 Scr: G Rix 88. Medal of Medallists: Div 1: D Sattout (9) 67. Div 2: P Coyle (23) 69. Stableford: P Saunders (8) 38.

   GOSFORD: Men: Stroke: A: M Ballard (1) 67. B: S Knox (16) 66 cb. C: W Gray (23) 65. D: P Simpson (28) 67.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: 4B: C Derks R Hofmeier 48.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: G Lillie (9) 40 cb.

   JAMBEROO: Men: Stableford: D Ransom (15) 42.

   KAREELA: Men: Stableford: A: B Hill (5) 39. B: R Wyse (18) 42. C: R Baker (28) 35 cb. A Scr: D Mandler (7) 31. B Scr: D Toone (17) 23. C Scr: R Parker (24) 15. Hole in one: J Fraser at 2nd.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: M Long (18) R Streeter (20) 54. Scr: G Hohnen P Kluger 38. A: B Wilson (11) 40. B: I Cairns (15) 51. C: M Long (18) 52.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: J Colligan (9) L McMartin (17) 47. A: J Colligan (9) 40. Scr: M Gannon 35. B: M McInnerney (15) 38 cb. C: N Snashall (20) 38. Snr J Colligan (9) 40.

   KOOINDAH WATERS: Stableford: J Moran (21) 34 cb.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: W Belgre (12) D Leckie (15) 82. I Butters (16) 46.

   LEURA: Medley: Stableford 2B Multi: White: P Eastment (11) J Townend (30) 72. P Eastment (11) 37. G Moxley (8) 36 cb. J Townend (30) 36.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: Irish Team: L Hong S Lee J Lee 92.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: K Munce N Lucey 49. A: J Knox (2) 44. Scr: J Knox 42. B: D Churchley (18) 40 cb. C: J Masters (28) 39 cb.

   LYNWOOD: Men: Stroke White: Div 1: G Lowery (19) 61. Div 2: T Finniss (24) 68. Scr: D Gibson 75.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: B McClelland (18) K Najjar (22) 46. G Cosier (14) 44.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: H Hill (20) M Hill (16) 50. Men: A: D Hourigan (8) 39. B: T Roberts (13) 39. D Thomlinson (25) 40. Women: Div 1: H Hill (20) 46. Div 2: J Kirkpatrick (35) 38.

   MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford 2B: White: J Miller (31) D Conlon (26) 51. P Ramsay (29) 41 cb.

   MANLY: Men: Stableford: 2B: J Hudson (20) P Roberts (43) 49. A: P Green (11) 41 cb. B: M Epper (19) 40. C: P Roberts (22) 43. Scr: L Gough 32 cb.

   MASSEY PARK: Women: Par: Div 1: B Broadbent (26) 4 up. Div 2: J Redfern (32) sq.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: D Stander (19) S Burns (21) 51. Hole in one: A Hugill at 14th.

   MONASH: Stableford: 2B: D Morley (22) J Evans (6) 50. 2B Scr: D Cullam D Parsonage 38. A: E Clugston (7) 39 cb. B: J Craig (17) 42. C: D Morley (22) 45. White: L Retford (20) 37.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: S Atkins (16) 42.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: T Newey (Highlands 11) 40. B: D Prince (17) 38. C: M Fenaughty (27) 43. D: G Webb (31) 34.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: B Newman (28) B Tam (35) 56. Medal Dec: A: C Jarvis (12) 38 cb. A Scr: D Murray 34. B: G McMurray (13) 40. B Scr: R Green 27. C: B Newman (28) 43. C Scr: K Lee 20.

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: T Spain (10) 41. G Luke (10) 39. Div 2: L Woods (18) 43. T Syme (20) 42. Div 3: I Sandy (24) 43. P Walker (33) 41. M Tracy (12) 42. C Drake (10) 42. J Keating (19) 41. K Sanders (29) 43. J Geoghegan (27) 39. Div 2: G Flux (20) 39.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: A: J Stanley (33) D Payne (14) 53. Scr: G Howe D Hyland 40. A: J Schalk (11) 40. B: D Payne (14) 43. C: S Greig (22) 44. D: A Burt (30) 45.

   NOWRA: Men: Stableford: T Kanaar (30) 46.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: K Tsaousidis (4) S Papas (Bankstown 17) 48. Men: K Tsaousidis (4) 40. Scr: K Tsaousidis 36. White: R Shortland (21) 40. Gold: M Messis (29) 29. Women: L Buckley (12) 32.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: T Brown (22) R Paver (23) 49. Div 1: C Coughlan (10) 42. Div 2: G Davis (23) 41. Scr: D Maguire 33 cb. Hole in one: P Bush at 18th. Women: Stableford: M Usher (12) 31 cb.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: M Murray (14) D Milton (Forbes 25) 47 cb. 2B Scr: S Ballard (Springwood) D Acret 41. A: A Song (Stonecutters Ridge 9) 42. B: J Perrin (Dunheved 15) 38 cb. C: H Mccann (22) 42.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: T Cook (25) T Mountstephens (18) 48. 2B Scr: B Cross N Fraser 39. Men: P Murray (15) 42. Women: W Caddey (26) 38.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: M John (21) R Bowen (28) 49 cb. A: K Golding (6) 38 cb. B: R Barrington (13) 41. C: M John (21) 42 cb. Scr: D Dennis (3) 35.

   ROSEVILLE: Veteran: Stableford: 2B: D Dawson (33) L Cain (Everglades 24) 45 cb.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford 4B: Championship: White: A Scott (18) S Lockrey (6) 46 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: B Adcock (21) J Angel (24) 85. A: A Antonios (8) 41. B: K Barnes (16) 42. C: P Wells (22) 46. D: J Angel (24) 46. Scr: S Park 33.

   SHELL COVE: Stableford: R Blatchford (17) 38. Scr: J Dinoia (7) 26. Veteran: R McRae (16) 43. Scr: T Persson (7) 32.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Ambrose: C Boyle C Delaney M Williams R Dingle 50.75. Scr: G Hough B Hough J Cozens S Ring 60.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: P Donoghue (14) 41. R Anderson (8) 40. B: B Escbach (18) 38 cb. W Byrnes (16) 38. C: D Mattiske (23) 39 cb. J Taylor (21) 39.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Kunce (10) C Perkins (6) 77. K Wyld (25) 43.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford Team: White: D Dossor (19) J Fletcher (8) V Perrott (23) B Maddison (7) 92.

   THE LAKES: Stableford: 2B: G Velkou (33) A Velkou (25) 51. A Collick (20) 39 cb.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: P Shoesmith (35) 25.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: B Symington (25) R Phillips (7) 79. Scr: M Dean C Quin 56. A: B Livermore (12) 44. B: G Fitzgerald (16) 42. C: B Farnworth (22) 38 cb. D: B Webster (25) 41.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: I Mclean K Loh 48. 2B Scr: R Pearce K Tan 41. A: G Thomas (9) 40. A Scr: J Tolomeo (1) 34. B: C Park (15) 37. B Scr: C Chae (13) 23. C: M Tzavellas (28) 40. C Scr: N Dime (21) 21.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: M Chau (21) K Lam (21) 49 cb. 2B Scr: A Saville A Keith 40. A: N Kwnten (8) 40 cb. A Scr: A Sutton 38. B: A Oag (19) 40 cb. B Scr: S Lemm 25 cb. C: M Chau (21) 43. C Scr: M Chau 25.

   WARRINGAH: Men: Stableford Team: White: M Wilson (18) R Fitzgerald (17) D CrIpps (15) M Huthnance (15) 120. Scr: S Campbell J Mason P Donnelly W McGurgan 74. A: M Wilson (18) 39. B: V Patel (26) 41. C: G Underhill (28) 38 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: J Hacche (34) B Chamberlain (28) 47. 2B Scr: M Moloney C Nelson 36. W Howson (19) 39.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: Div 1: B Shipway (17) 44. Div 2: G Johnston (34) 38. Cup: T Bowden (17). Hole in one: I Roach.

   WYONG: Stableford: 2B Agg: P Garnam (10) P Downey (4) 82. Men: A: P Garnam (10) 42. B: D Wright (18) 42. C: A Holloway (27) 41. A Scr: P Downey (4) 36.

18 December 2018
Tyler Duncan (QLD) & Min-A Yoon (Korea) are the boys and girls leaders respectively at the halfway point of the Junior Victorian Open Read more
18 December 2018
The top 10 Aussies in world rankings for men, women and golfers with disability ... Read more
Inside The Ropes
18 December 2018
BARHAM: Medley: Stableford 9-hole: White: K Laughlin (30) 20. more
18 December 2018
ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: C Jang (17) D Nam (12) 48. Div 1: C Jang (17) 45. Div 2: G Eaton (21) 38 cb. Div 3: D Don Paul (28) 41. more
Golf Australia