Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: J Dowd (22) 71. Div 2: G Lawler (28) 74. Div 3: Y Himei (36) 77 cb. Div 1 Scr: J Merrick (7) 86. Div 2 Scr: N Chae (23) 97. Div 3 Scr: K Kim (34) 111. Stableford Yellow: D Conn (45) 32 cb.

   AVALON: Men: Stableford: G Isherwood (18) 45.

   AVONDALE: Women: Stroke: Div 1: M Betts (12) 73 cb. Div 2: A Baxter (24) 66. Div 3: S Barling (30) 76 cb.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: Div 1: W Young (18) 32. Div 2: F Briggs (32) 36.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: S McEwen (27) 41.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stroke: C'ship: A Scr: K Rae (7) 73. A: T Riches (11) 63. B Scr: B Alexander (13) 83 cb. B: T Mitchell (14) 66 cb. C Scr: G Katsoulis (26) 96. C: M Williams (25) 72 cb.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (28) 40.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: B Anderson (14) R Smith (11) 72. Men: Div 1: B Anderson (14) 38. Div 2: C Powell (22) 40. Scr: G Whyte 32. Women: Stableford 2B Agg: Gold: M Reed (39) M Bakker (32) 72. Div 1: L Watson (16) 36. Div 2: I Newport (30) 40.

   BEXLEY: Women: Stroke: M Vella (34) 67.

   BONNIE DOON: Women: Stroke: Medal Aug: A: I Inoue (20) 78. B: A Purcell-Bern (28) 77. C: L Walker (38) 79.

   BONVILLE: Women: Stroke: Div 1: J Whittaker (10) 76. Div 2: S Kennedy (24) 78. Stableford: Div 3: D Happ (36) 27.

   BOTANY: Women: Stableford: M Fleming (34) 39.

   BOWRAL: Women: Stableford: 3B: P Donoghue (38) L Carroll (23) E Goodwin (27) 49.

   BREAKERS: Men: Par: 2BWB: R Webb P Bone 11 up. R Perry (36) 6 up.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: W Jol (36) 39.

   CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: 3B: F Keane L Lambros J Cotter 91.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: D Kim (25) I Daryab (3) 48 cb. A: M Champion (Fox Hills 11) 38. B: J Chung (18) 37. C: P Hacker (Kiama 21) 36 cb.

   CASTLECOVE: Men: Par Team: White: L Frankish (10) K King (32) M Crook (20) B Lambert (23) 14 up cb. K King (32) 5 up.

   CHATSWOOD: Women: Stroke: Medal: Div 1: J Kiddell (24) 70. Div 2: K Robinson (25) 69. Div 3: M Cosby (37) 69.

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: P Clark (14) 40. Div 2: P Lewis (26) 36. Div 3: J Hardman (41) 33. Stableford 9-hole: Gold: C Manning (45) 22.

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: G Theobald (21) J Potter (27) 50. M Haydon (20) 42. Scr: T Wilson (3) 34. Stableford Veteran Men: White: H Thuge (8) 28.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: Team: E Lee S Long M Nam A Robinson 93. Div 1: A Yang (19) 34. Div 2: H Lee (31) 43. Div 3: G Fyffe (44) 39.

   ELANORA: Mxd: Stableford: B Rees (11) 38.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: L George (19) 36. Div 2: J Welsby (30) 40. Div 3: M Spencer (36) 38.

   FORSTER: Women: Stroke: Div 1: V Bullard (18) 65. Div 1 Scr: J Ervin (10) 87. Div 2: S Breese (23) 67. Div 2 Scr: B Wright (24) 96 cb. Div 3: S Pavey (45) 69. Div 3 Scr: K South (33) 105.

   GLENMORE: Veteran: Stroke: Foursome: T Ardouin (21) G Mcsullea (16) 68.5.

   GORDON: Women: Stroke: Foursome: Div 1: L Barratt (25) B Churche (21) 68 cb. Div 2: H Cummins (33) S Fitzpatrick (37) 68. Stableford: P Catanach (24) 37.

   HIGHLANDS: Women: Stableford Yellow: G Reid (33) 34.

   HURSTVILLE: Mxd: Stableford 2B: White: M Taylor (28) M Smith (30) 52 cb. Men: Div 1: T Abel (15) 39. Div 2: M Taylor (28) 42 cb. Women: Gold: S Rooney (30) 38.

   JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: K Brennan (15) 36. Div 2: S Dixon (23) 38. Div 3: G Rutledge (37) 36.

   KAREELA: Women: Stableford: Foursome: A: C Murphy L White 65.5. A Scr: C Fifield E Hocking 83. B: P Tollis J Liver 67.5. B Scr: H Milner L Matthews 105.

   KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: J Freed (13) 41. Div 2: D Woods (26) 42. Div 3: J Wikinson (29) 43. Scr: J Crichton 36. Stroke 4B KO f: J Winn J Bryan bt D Falster J Richardson 3-2.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke: D Brewer (3) 72 cb. B: H Sunwoo (14) 72 cb. C: P Fisher (19) 64. Women: L Mullard (0) 73.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: M Ferreira (5) R Allison (0) 71. 2B Scr: E Eyou (7) J Jong (5) 56. A: T Nash (11) 38 cb. B: F Holovinsky (16) 41 cb. C: K Hardie (24) 39. Women: 4B: K Frew (30) J Kay (35) M Gear (25) C Fehrenbach (36) 127. R Mayho (23) 36.

   MACARTHUR VETERANS at Antill Park: Men: Stableford White: A: N Beattie (13) 36. B: J Gammage (19) 43. C: L Margetson (26) 41. D: R Rothwell (34) 43. Women: M Shay (28) 34.

   MANLY: Women: Stableford: A: K De Stiger (21) 41. B: D Farrell (31) 37 cb. C: A Matthews (36) 42 cb. Gold: P Nicholson (37) 34. 9-hole: L Pryor (41) 20.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: G Potter (24) M Granger (15) 45 cb. 2B Scr: D Jones M Setter 34. R Aslanis (8) 41. Women: J Granger (22) 39. Veteran: J Johnson (26) 38 cb.

   MONA VALE: Medley: Stableford: A Mackrill (36) 41 cb.

   MONASH: Women: Stableford: Div 1: T Wiseman (16) 34 cb. Div 2: L Katz (28) 39. Div 3: S Umei (34) 37. Scr: G Hulme 25.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B: P Zarra (14) J Westcott (31) 47. Div 1: P Zarra (14) 40. Div 2: J Hilditch (24) 36. Div 3: J Westcott (31) 43.

   NELSON BAY: Women: Stroke: A: R Fitzgerald (14) 72. B: T Vander Reyden (28) 68. C: M Harding (33) 74.

   NEWCASTLE: Stableford: Div 1: J Thompson 38. Div 2: A Bryant 36. Div 3: S Menzies 36.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: Irish Team: A: J Ogilvie (29) C Fisher (28) A Gannon (33) K Attenbrough (18) 92. B: B Kwon (36) N Shin (36) M Yoon (29) S Whang (34) 96. Scr: C Ward (13) A Stubbs (10) B Broadbent (29) R Woods (31) 49.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: G Glenwright A Waddington 47. A Waddington (22) 42 cb.

   NOWRA: Women: Stableford: Medal: S Davies (33) 35. Veteran: A: P Done (17) 39. B: R Martin (23) 41. C: C Weatherill (33) 39.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Div 1: V Jones (31) 69. Div 1 Scr: M Gee 98. Div 2: C Hopton (45) 73 cb. Div 2 Scr: B Menzies 106. C'ship: Div 1 Scr: M G 296. Div 1: R Berczelly (34) 208. Bronze 1: Div 1: V Jones (31) 142. Div 1 Scr: M Gee 200. Bronze 2: Div 2: M Bynon (34) 141. Div 2 Scr: R Berczelly 207.

   PYMBLE: Women: Stableford: R Hall (38) 43.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: G Wilkinson (15) B Lee (12) 44. A: S Knowles (7) 39. B: G Wilknson (15) 40. C: W Hamilton (20) 35. Scr: C Mcmahon 30.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: J Yeung (26) 37. Div 2: W Boyd-Boland (32) 36. Div 3: J Alderson (33) 37.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B Agg: Yellow: A: M Morgan (24) G McMillam (29) 76. Div 1: R Teaken (19) 39. Div 2: G McMillan (29) 42.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Foursome C'ship: Centenary: D Womack A Andersen 97.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: Div 1: L Kim (17) 76. Div 1 Scr: A Kim 91. Div 2: B Young Lee (28) 72. Div 2 Scr: M Kim 100. Stableford: Div 3: S Woo (32) 37. Yellow: M Baker (45) 32.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: C Pogson (22) 44 cb. J Mulholland (13) 44. J McGrath (8) 42. Scr: J Kast (0) 36.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: Split Six: A White (21) P Ray (22) 73. A: R Carpenter (12) 37 cb. B: B Clements (15) 41. C: T Higgins (24) 43. D: T McGill (36) 40 cb.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: P Milford (25) 46.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: B Stevenson (9) 40. B: J Clark (17) 42. C: J Horvath (24) 42. Women: Yellow: Div 1: J Hume (24) 41. Div 2: R Campbell (33) 40.

   ST MICHAELS: Men: Stableford Gold: B North (18) 32. Snr White: E Berchowitz (16) 35.

   STONECUTTERS RIDGE: Women: Stableford: A: Y Kim (15) 33. B: S Ireland (25) 38. C: V Kennerson (35) 38. 2B Multi: C Debbie Crofts 74. Medley: Stableford White: G Raab (22) M Cruice (11) 71. 2B Scr: M Horton G Walker 44. A: B Balagtas (8) 43. B: A Wilson (17) 38 cb. C: G Raab (22) 38.

   STRATHFIELD: Women: Stroke: Foursome: A Yoo A Han 71. Scr: G Choi D Song 93.

   TALLWOODS: Stableford Veteran Women: Green: Div 1: G Pearson (24) 41. L Prout (26) 38. Div 2: R Ezzy (28) 43. C Hepburn (32) 39.

   THE COAST: Mxd: Stableford 2B Agg: White: P Haselhurst (21) S Moore (9) 70. J Markezic (10) 37. Veteran: Stableford: F Thorncroft (14) 37. Mxd: Stroke White: C Cox (4) 31.

   THE LAKES: Men: Stableford: S Bonner (14) 35 cb. Women: Par: Div 1: K Anderson (17) 1 down cb. Div 2: N Harwood (26) 1 down.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Welsh (20) S Ghelani (17) 48. Men: A: M Franklin (Links Shell Cove 8) 40. B: A Jayawardena (21) 42. C: G Wilson (28) 40. Scr: C Holden (Liverpool) 31. Women: S Dean (31) 40.

   TOUKLEY: Women: Stroke: Div 1 Scr: C Cranston (16) 73. Div 2 Scr: K Pitcher (27) 72. Div 3 Scr: L Heggie (38) 78.

   TUNCURRY: Men: Stableford White: A: M Lani (14) 39. A Scr: G Proctor (4) 32. B: M Larney (22) 37. B Scr: D Elliott (16) 21.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: C Wright (13) 35 cb. B: S Lockyer (30) 32. C: J Grice (33) 35 cb.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: N Hoppe (22) R Browning (34) 50. N Hoppe (22) 44.

   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 2: J Miller (24) 35 cb. Div 3: G Gillies (36) 37. Div 4: S Trahair (43) 32.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: D Payens (14) 41.

   WINDSOR: Women: Stroke: Medal Aug: A: D Shearer (19) 73. A Scr: Y Mudiman (10) 84. B: S Griffin (29) 77 cb. B Scr: C Beggs (28) 105 cb. C: H Campbell (38) 71. C Scr: H Pitt (38) 110. Stableford: 9-hole: V Horsburgh (45) 19. D Decent (27) 16.

   WOOLOOWARE: Women: Stroke: Foursome: Div 1: G Earl S Koroneos (15.5) 75.5. Div 2: P Webb S Wyse (30) 74. Div 3: D Cawston L Alexander (35.5) 73.5. Div 1 Scr: D Timmins (7) D Rann (7) 86. Div 2 Scr: C Murphy (28) P Dye (26) 106. Div 3 Scr: E Munro (36) H Jenkins (32) 110. 36-hole: P Webb (30) S Wyse 155. Foursome C'ship: Div 1 Scr: D Rann D Timmins 179. Div 2 Scr: R Fleming M Lewis 211. Div 3 Scr: D Cawston L Alexander 226. Hole in one: G Earl at 10th. 

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: S Cho (32) E Kim (24) 44. Div 1: S Wakeling (23) 37. Div 2: M Park (35) 33. 

   AVALON: Men: Stroke: M Byers (12) 61. 

   AVONDALE: Women: Stableford: Div 1: J Locke (14) 36 cb. Div 2: S Fontana (22) 38. Div 3: T Kinghorn (29) 38. 

   BALGOWLAH: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: B Beale (30) 74. Div 2: B Cook (31) 72. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: J Kellner (15) 31. 

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford 2B: White: T Riches (11) T White (23) 43 cb. 

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: F O'Brien (35) 43. 

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: D Baker R Baker 50. Women: C Cox A Giles 49. Men: Div 1: D Watkins (13) 37. Div 2: D Baker (28) 43. Women: Div 1: D Doering (24) 41. Div 2: I Newport (33) 44. Medley: Scr: G Whyte (5) 29. Men: 9-hole: White: M Farrell (35) 14. 

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: D Bratton (23) 38. B: C Newman (23) 36 cb. C: D Lawrie (33) 39. D: N Pezzutti (44) 37. 

   BEXLEY: Women: Stroke: J Paterson (27) 69. 

   BONNIE DOON: Women: Stableford: S Malouf (19) 38. 

   BONVILLE: Women: Stableford: A Johnson 30 cb. M Smith 30. 

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: J Gu (29) 37. Div 2: J Carroll (31) 39. 

   BOWRAL: Women: Stableford: 3B Agg: F Dubiez (44) M Horwitz (19) S Rowe (42) 82. 

   BREAKERS: Men: Stableford: 2B: C Coote P Cartledge 44. C Coote (21) 37. 

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: M Cacciola (18) 41. 

   CAMMERAY: Women: Stableford: Foursome: T Kerr J Sabin (30) 75. 

   CAMPBELLTOWN: Women: Par: Div 1: F Keane (12) 1 down. Div 2: B Regan (28) 1 up. Div 3: J Berwick (37) 2 down. 

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: S Jeon (19) H Yoo (25) 78. A: D Hamilton (Chatswood 12) 41. B: J Honeybrook (13) 40. C: F Kwon (27) 40 cb. 

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: N Tonumaipea (9) P Clark (12) 78. A: L Evans (9) 39 cb. B: M Hill (27) 39. 

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Medal: Div 1: H Toovey (18) 69. Div 2: S Charnock (29) 68. Div 3: K Inglis (34) 67. 

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: M Gent (20) 35. Div 2: H Vanderfield (21) 35. Div 3: C McKinley (30) 39. 9-hole: R Drysdale (32) 19 cb. 

   CRONULLA: Mxd: Stableford: 2B: A: B Flegg (18) N Whittingham (19) 46 cb. B Morgan (22) 41. A Scr: K Ewington (4) 31. Veteran Men: White: G Dearsley (3) 26. 

   CUMBERLAND: Women: Stroke: Div 1: M Choi (24) 69. Div 1 Scr: A Park 88. Div 2: L Hong (28) 75. Div 2 Scr: P Du Sart 10. Stableford: H Allison (43) 38. 

   ELANORA: Men: Stableford: R Debenham (23) 40. 

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: P Elliott (14) 35. Div 2: L Cornwall (30) 42. Div 3: M Mead (34) 38. 

   FAIRFIELD: Women: Stroke: Div 1: D Lavender (29) 69. Div 2: L Middling (31) 72. 

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: J Carpenter (9) 38. A Scr: P Minko 28. B: J Dyball (14) 38. B Scr: L Swann 23. C: J Campbell (26) 40. C Scr: V Sikwila 19. D: G Yong (33) 38. D Scr: P Whitty 10 cb. 

   GORDON: Women: Stroke: Medal: Div 1: L Barratt (25) 64 cb. Div 2: S Fitzpatrick (37) 65. 

   GOSFORD: Women: Stableford: C McGowen (28) 34. Veteran: L Robinson (37) 39. Snr Veteran: B Kirkman (45) 38. Super Veteran: B Adams (26) 37. Snr Super Veteran: N Wilks (26) 33. 

   HIGHLANDS: Women: Stroke: Medal Aug: C Shepherd (40) 75 cb. 

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: B Smith (18) 39. Div 2: T Bacon (23) 39 cb. Women: Gold: M Hyland (27) 31 cb. 

   JAMBEROO: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: K Brennan (17) 72. Div 2: L Bell (28) 68. Div 3: M Smith (38) 78. Stableford: A Young (45) 31. 

   KAREELA: Women: Stableford: A: N Maughan (17) 40. N Scerri (22) 38. B: D Bishop (30) 37. A Fraser (26) 36. C: J Liver (38) 38. D Fraser (42) 33. 

   KILLARA: Women: Stroke Green: Div 1: S Jedlin (13) 57 cb. Div 2: P Stevens (22) 56. Div 3: K Blight (39) 61. Scr: J Crichton 67. 

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: N Merritt (10) 37. B: J Gould (14) 39. C: J Robertson (36) 42. Women: S Day (30) 34. 

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: R Butchers (6) M Butchers (19) 73. 2B Agg Scr: B Daley (16) K Hardie (24) 72 cb. A: I Hobson (10) 41. B: M Butchers (19) 37. C: B Albulario (36) 39. Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: T Wood (5) 74. Div 2: R Mayoh (23) 70. Stableford: V Withford (22) 34. 

   LONG REEF: Men: Stableford: D Freedman (15) 34 cb. Women: D Montgomery (30) 37. 9-hole: J Hore (36) 18 cb. 

   MACARTHUR VETERANS at Camden: Men: Stableford: A: B Hooton (10) 36. B: P Southby (20) 38. C: T Hughes (24) 34 cb. D: L Grice (31) 39. Women: M Ball (36) 35. 

   MANLY: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: C Gibbons (12) 76 cb. Div 1 Scr: I Garay (3) 79. Div 2: J Sillar (24) 69. Div 2 Scr: J Sillar (24) 93. Div 3: K Collier (38) 75. Div 3 Scr: K Collier (38) 113. Qlfrs: Div 1: C Gibbons (12) 76 cb. Div 2: J Sillar (24) 69. Div 3: D Quin (28) 75. Stableford: E Pilbeam (44) 36. Gold: L Stephen (40) 30. 9-hole: K Anderson (20) 18. 

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: D Cremin (0) P Stafford (9) 46. 2B Scr: D Jones P Strachan 33. Hcp: I Gibson (16) 34 cb. Scr: J Mumford 30. Women: 2B: J Finlay (33) G Burr (22) 38. J Duncan (28) 35. Veteran: G Burr (22) 33. 

   MONA VALE: Medley: Stableford: M Quinn (19) 42. 

   MONASH: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: A May (15) 71. Div 2: D Schaffer (25) 73. Div 3: R Hickey (34) 74. Scr: A Gatland 82. Stableford: J Blockley (31) 34. Hole in one: A May at 17th. 

   NELSON BAY: Women: Stroke: R Rocher (17) 72. C Beattie (17) 75. K Allen (22) 75. 

   NEWCASTLE: Par: Div 1: J Macdonald sq. Div 2: J Bosworth 3 down. Div 3: R Parker 3 up. 

   NORTH RYDE: Women: Stableford: A: S Gordon (21) 36. B: M Kim (25) 37. C: J Steele (32) 33. D: K Doughan (44) 39. Stroke: Matchplay: A: A Stubbs bt H Lee 4-3. B: C Fisher bt R Hanlon 4-3. C: S Yoo bt M Feltham 2-1. M Nash bt L Wells 4-3. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: N Bennett B Thomas 47. L Schotel (13) 37 cb. 

   NOWRA: Veteran: Stableford: 2B: J Winspear (34) W Rigney (34) 51. Women: B Tucker (32) J Downie (33) 46. 

   PALM BEACH: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: S Richards (25) 72. Div 1 Scr: G Pearce 99. Div 2: M Bynon (34) 63. Div 2 Scr: R Berczelly 100. Medal Jul: K Warren (35) 75. Shield: G Pearce (26) 196. 

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: S Bennett (10) 37. Div 2: J Gibson (45) 44. 

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: A Cook (13) W Hamilton 73. Scr: M Todd 33. Medley: A: J Davies (8) 36. B: A Cook (13) 39. C: S Sharkey (29) 38. 

   ROSEVILLE: Women: Stroke: Div 1: A Halstead (19) 69. Div 1 Scr: S McAllister (9) 82. Div 2: J Collins (27) 70. Div 2 Scr: J Collins (27) 97. Div 3: P Jenner (45) 69. 

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B Agg: Yellow: G Kim (25) P Goh (25) 70. Div 1: W Thompson (19) 37. Div 2: G Kim (25) 39. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: A: S Bath (18) 71. B: B McDonald (23) 71. Scr: S Winning (10) 86. Centenary: A: C Anderson (27) 74. B: M Ryan (37) 73. 

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Par: 2B: H Chung (21) J Lee (33) 10 up. 

   SHELL COVE: Medley: Stableford: D Nelson (29) 43. W Pennington (20) 41 cb. R Foskitt (20) 41. Scr: G Stinson (-3) 38. 

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: S Raso (35) J Lack (16) 47 cb. A: J McKendrick (12) 38. B: N Smith (15) 40 cb. C: C Hammond (21) 42. D: G Flint (36) 42. 

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: M Lewis (17) 38. 

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: C Nicholson (9) 40. B: T Wong (16) 39. C: P Chivers (24) 42. Women: Yellow: Div 1: S Finlay (29) 37. Div 2: J Daveron (35) 43. 

   ST MICHAELS: Women: Stableford Yellow: Div 1: C Margetts (16) 36. Div 2: A MacDonald (24) 34. Div 3: L Gearing (45) 35. Snr White: G Castanos (12) 40. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: J Lee (10) H Lee (19) 46. 2B Scr: P Adams G Hann 33. A: G Soriano (11) 38. B: B Donaldson (12) 37. C: L Robinson (21) 38. 

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: M Kim (21) 34 cb. Div 2: G Park (33) 34. 

   THE COAST: Mxd: Stableford 2B: White: J Worley (22) D Clarkson (23) 46. J Fuchs (-2) 39. A Lloyd (16) 39. Veteran: A White (scr) 33. 

   THE LAKES: Men: Stableford: W Robinson (34) 39. Women: Div 1: K Anderson (17) 34 cb. Div 2: S Gering (33) 38. 

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: G Aston (8) 37. B: R George (Hawkes Nest 17) 40. C: C Grace (31) 43. Women: D Goble (36) 40 cb. Scr: D Puckeridge 31. 

   TOUKLEY: Women: Stroke: Foursome C'ship: Div 1 Scr: Y Boardman L Howell (9.5) 89. Div 1: D Jamieson G Gear (28) 73. Div 2 Scr: C Henry L Drew (29.5) 106. Div 2: S Taylor D O'Meara (32) 76. 

   TUNCURRY: Men: Stableford: A: S Jones (10) 36. A Scr: G Cush (5) 29. B: B Nash (23) 39. B Scr: A Ingersole (18) 19. 

   WAKEHURST: Women: Stroke: A: S Douglas (18) 73. B: A Dodd (23) 76. C: J Wells (34) 73. D: S Cooper (35) 72. A Scr: D Nunn (4) 84. B Scr: A Dodd (23) 99. C Scr: J Wells (34) 107. D Scr: S Cooper (35) 107. 

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: S Blundell (13) A Rudge (14) 47. R Browning (36) 39. 

   WARRINGAH: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: C Hicks (24) 80. Div 2: M Newton (32) 71. Div 3: M Springall (34) 74. Div 4: R Tapp (38) 82 cb. Stableford: C Hughes (31) 30. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B Agg: W Mockli (23) S York (17) 76. W Mockli (23) 39 cb. 

   WINDSOR: Women: Stableford: A: S Banks (24) 35. S Paton (20) 34 cb. B: J Wakefield (28) 35. D Henry (29) 35 cb. C: J Geeves (36) 42. D Fairfax (42) 41. 9-hole: P Galloway (43) 15. D Decent (27) 13 cb. 

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: A: D Taylor (21) 70. B: J Rousel (33) 67. C: E Kaye (36) 72. 

   WOOLOOWARE: Women: Stroke: Foursome C'ship: Div 1: M Cozens L Young (25) 80. Div 2: R Fleming M Lewis (28.5) 75.5. Div 3: T Baker L Bowman (43.5) 77.5. Div 1 Scr: R Maxted S Sutherland 93. Div 2 Scr: S Crestani J King 109. Div 3 Scr: M Roye D Flis 118. 

20 August 2019
When a famous American layout is reduced to little more than pitch and putt, MIKE CLAYTON argues it should be a tipping point in the great distance ... Read more
20 August 2019
Tiger Woods playing in Melbourne this year was off, then on and feared off again - now it might be back on. Read more
Inside The Ropes
20 August 2019
CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: S De Kauwe (16) I Barnes (16) 46. Men: T Burnett (12) 38. Women: P Macdonald (10) 40. more
20 August 2019
KOOYONGA: Joyce Goldfinch Trophy: Kooyonga d Grange 6-3 (P Oxenham d J Webber 6-5, S Hockley lt E Dixon 2 up, more
Golf Australia