Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Tuesday

 

  ASQUITH: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: D Broadfoot (17) 69. Div 2: F Liu (31) 70. Div 3: S Podgornik (36) 74. Div 1 Scr: J Merrick (5) 80. Div 2 Scr: K Song (25) 99. Div 3 Scr: S Podgornik (36) 110. Stableford Yellow: N Walther (43) 34. 

   AVALON: Men: Stableford: G Isherwood (17) 38. 

   AVONDALE: Women: Stroke: Plate: A Pilat (10) 68. Div 1: A Pilat (10) 68. Div 2: J Gates (21) 69 cb. Div 3: C Parker (39) 76 cb. Scr: A Pilat (10) 78. 

   BALGOWLAH: Women: Stableford: A: J Macdonald (19) 39. B: L Hoffman (32) 37. 

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: T Riches (10) 39. B: J Freidman (16) 38. C: S Dandekar (24) 36. 

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (23) 37. 

   BAYVIEW: Men: Par: 2B Agg: J Cooper (16) P Kellaway (26) 7 up. A: R Holland (14) 4 up. B: M Young (36) 4 up cb. Scr: B J Graham 6 down. Women: Par 2B Agg: Gold: L Watson (15) D Sainty (12) 2 up. Div 1: L Watson (15) 2 up. Div 2: M Kammerl (35) 4 up. 

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: Salver: J Stibbard (17) C McDonald (19) P Chalmers (11) 98. Scr: J Smith (17) R Paul (17) P Wilson (14) 45. A: P Chalmers (11) 35. B: C Newman (25) 32. C: P Suttor (33) 33. 

   BEXLEY: Women: Stableford: L Graham (25) 34. M Beattie (26) 31. Stroke: Chick o' Walk: B Crawley F McManus R Smith bt J Paterson 1up. 

   BONNIE DOON: Women: Stableford: L Walker (38) 40. 

   BONVILLE: Women: Stableford: C Garland (30) 37. B Houlton (39) 36. 

   BOTANY: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: P McCanna (20) 69. Div 2: R Smith (38) 67. Stableford: J Browne (34) 36. 

   BOWRAL: Women: Stableford: 3B Agg: C Hill (19) P Donoghue (36) S Harrison (27) 92. 

   BREAKERS: Men: Stableford: Team Agg: S Newman C Donohue J Standish M Vanderslot 84. W Green (18) 41. 

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: R Wilson (32) 44. 

   CAMMERAY: Women: Stableford: A: J Sabin (26) 33. G Sheiles (24) 31. B: A Collis (38) 35. T Kerr (33) 34. 9-hole: A Hickey (30) 21. 

   CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: Div 1: C Foster (27) 32. Div 2: M Henry (31) 30. Div 3: R Olsen (45) 32 cb. 

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: R Fitzgerald (15) J O'Conner (17) 49 cb. 2B Scr: D Woo J Lind 36. A: D Cheol (10) 40. B: J O'Conner (17) 41. C: P Welzel (30) 42. 

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: C Aloisio (21) J Goth (16) 49. A: G Dare (15) 43. B: L Jones (19) 44. 

   CONCORD: Women: Par: Div 1: J Rentz (16) 3 up. Div 2: M Nix (29) 2 up. Div 3: A Lee (35) 3 up. 9-hole: N Brien (45) 1 up cb. 

   CUMBERLAND: Women: Stroke: Medal: Div 1: G Kim (20) 72. Div 1 Scr: R Tait (Mackay) 77. Div 2: V Eun (32) 75. Div 2 Scr: P Du Sart 103. Stableford: Div 3: M Nam (37) 33. Div 3 Scr: S Collins 6. 

   EVERGLADES: Women: Stableford: Team: B Moore (23) L McMurray (12) T Lane (37) T Melnik (14) 85. 

   FAIRFIELD: Women: Stableford: A: G Cole (25) 33. B: H Spartalis (35) 37. 

   FORSTER: Women: Stableford: Div 1: R Calvert (21) 35 cb. Div 2: J Simpson (26) 35. Div 3: D Sharpe (35) 32. 

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: R Howard (11) D Everton (22) 50. 2B Scr: M Champion N Booth 36. A: M Rajca (3) 40. B: A Weller (19) 39. C: J Meers (22) 42. D: C Yap (31) 39. 

   GORDON: Women: Stroke: Div 1: B Churche (22) 64. Div 2: A Kidd (36) 68. 

   GOSFORD: Women: Stroke: Medal Apr: A: H Potter (11) 70. B: L Cruickshanks (31) 72. C: J Clark (42) 73. A Scr: H Potter (11) 81. B Scr: D Bentlin (25) 100. C Scr: L Gregory (34) 113. 

   HIGHLANDS: Women: Stableford Yellow: J Thom (16) 32. 

   HURSTVILLE: Mxd: Stableford 2B: White: M Smith (31) K Kerrigan (10) 52. Men: Div 1: R Hyland (15) 42 cb. Div 2: R Harlum (36) 48. Women: Gold: L Schwarz (24) 40. 

   KILLARA: Women: Stableford: Div 1: B Boezeman (19) 43. Div 2: G Lindsay (20) 45. Div 3: J Hughes (25) 39 cb. Div 4: C Waldron (32) 40. Scr: J Crichton 36. 

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B Agg: T Hazledine R Hendriks 73. Men: A: M Gray (6) 36. B: T Hazeldine (16) 39. C: M Courtney (26) 41. Women: C Riddle (16) 34. 

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: B Wansga (22) C Lakeman (22) 80. A: M Davey (9) 37 cb. B: G Price (13) 40. C: C Lakeman (22) 40 cb. Women: Par: R Mayoh (22) 2 up. 

   LONG REEF: Medley: Stableford: Div 1: J Brown (10) 34. Div 2: D Mansfield (16) 37. Women: Div 1: J Watts (29) 40. Div 2: K Pethybridge (43) 34. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford: J Wong (10) 38. 

   MACARTHUR VETERANS at Antill Park: Men: Stableford White: A: P Kember (15) 37. B: P Czartowski (18) 34 cb. C: A Smart (26) 39 cb. D: S Ross (28) 40. Women: M Ross (15) 36. 

   MANLY: Women: Stableford: Foursome: G Amate (8) A Mueller (9) 42. 

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: W Dewar (25) I Alcorn (18) 46 cb. 2B Scr: J Mumford G West 35. Hcp: S Wallace (9) 42. Scr: V Stoyanof 30. Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: G Varcoe (13) 64. Div 2: J Morgan (29) 68. Scr: G Varcoe (13) 77. Veteran: J Morgan (29) 68. 

   MONA VALE: Men: Stableford: T Blackie (20) 44. Hole in one: T Blackie at 16th. Women: A Laracy (37) 36. 

   MONASH: Women: Stableford: A: F Asahina (16) 42. B: A Krebs (29) 41. C: J Mansson (33) 35. 

   MORISSET: Women: Stroke: Medal Apr: A/Medal: M Auston (13) 70. B/Medal: C Parker (25) 74. C: J Jones (35) 76. 

   MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B: M Yoon (28) C Cho (24) 43. Div 1: C Nicholls (21) 30. Div 2: C Cho (24) 40. Div 3: E Gold (36) 41. 

   NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: S Anderson (16) 34. H Atkins (17) 34. Div 2: A Milne (24) 39. R McClurg (23) 36. V Lalor (25) 36. Div 3: B Suska (30) 41. C Day (30) 38. J White (32) 34. 

   NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: L Russell 44. Div 2: J Henniker 51 cb. Div 3: L Clark 51. 

   NORTH RYDE: Women: Stroke: Medal Apr: A: J Chang (21) 67. B: J Parsons (26) 72. C: J Durham (32) 74. D: S Whang (35) 75. Scr: A Stubbs 79. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: N Padoa G Skulander 51. N Padoa (23) 42. 

   NOWRA: Veteran: Stableford: 2B Agg: T McCarthy (32) G Wilson (27) 69. Women: E Ryan (32) B Tucker (33) 62. 

   OATLANDS: Mxd: Stableford Black: Z Pagano (21) 38. Div 1: N White (17) 37. Div 2: P Binskin (22) 37. 

   PALM BEACH: Women: Stableford: M Bynon (33) 33. 

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: M Harris (16) 39 cb. Div 2: T Miller (40) 43. Stroke: Trophy: F Pardey bt S Franklin 3-2. 

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: P Johnston (18) G Wilkinson (12) 45. A: T Park (11) 36. B: C O'Niell (14) 38. C: A Durante (18) 37. Scr: C McMahon 28. 

   ROSNAY: Veteran: Stableford Yellow: Div 1: C Faulkner (15) 42. Div 2: T Carlile (27) 44. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: J Kehoe (19) 37 cb. Div 2: J Blann (28) 36. 

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Plate: E Yeoh (18) C Blacklock (7) M Kim (28) 101. Div 1: E Yeoh (18) 36. Div 2: K Hwang (25) 39. Div 3: A Lee (32) 34. Div 4: L Vlaeminck (40) 32. 

   SHELL COVE: Medley: Stableford: L McGuirk (10) 43 cb. C Fogarty (24) 43 cb. T Maggs (25) 43 cb. Scr: G Stinson (-2) 38. 

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: K Griese (27) 43. 

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: V Schejnin (9) 46. B: D Waples (16) 44. C: M Birrell (28) 45. Women: Yellow: Div 1: J Nethery (21) 32. Div 2: S McCarthy (38) 34. 

   ST MICHAELS: Women: Stroke: Foursome: C Cameron (23) S Hall (26) 73.5. Yellow: H McHugh (32) A Moore (33) 76.5. Snr Stableford White: R Bear (25) 40. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: White: R Bakovic (23) G DeBruyn (23) 74. 2B Scr: B Balagtas M Horton 40. A: G Richards (6) 38. B: P Hew (15) 35 cb. C: S Westerweller (23) 39. 

   STRATHFIELD: Women: Stableford: M Kim (20) 29 cb. G Kim (30) 29. 

   TALLWOODS: Veteran: Stableford Veteran Women: Green: Div 1: R Murray (15) 34. M Byrnes (24) 33. Div 2: R Bullock (39) 37. C Hepburn (30) 36. 

   THE COAST: Mxd Stroke: 2B: B Perry (9) K McCauley (12) 74. Veteran: Stableford: R Paterson (28) 36 cb. Mxd: White: S Laird (6) 40. R Rignall (2) 37. 

   THE LAKES: Men: Stroke: Ambrose: J Kelly (23) J Newnham (23) R Janzen (7) W Robinson (33) 54.25. Women: K Ganderton (28) S Goble (25) J Bowen (4) W Stiff (35) 53.5. 

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: D Cheeseman (13) I Findlay (33) 90. Men: A: S Keir (7) 40 cb. B: D Cheeseman (13) 41 cb. C: P Duncan (28) 41. Women: D Goble (38) 38. Scr: D Villanueva 37. 

   TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: C Wagenaer (19) 34. Div 2: M Newbury (28) 33. Div 3: A Lumby (45) 33. 

   WAKEHURST: Women: Par: A: A Cameron (21) sq. B: E Lewis (25) 3 up. C: D Jefferson (33) 1 down cb. 

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Fava (22) P Rositano (23) 51. 2B Scr: B Bobbin J Mansfield 35. A: D Plunket (13) 40. B: S MacDermid (14) 41. C: S Fava (22) 39 cb. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: C Porter (27) 38. 

   WINDSOR: Women: Stableford: A: M Khouri (8) 35. K Rogers (16) 32. B: T McDougall (35) 38. S Griffin (28) 34. C: J Geeves (36) 37. J O'Mara (36) 35. 9-hole: L Seale (22) 19. C Brooke (45) 16. 

   WOOLOOWARE: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: D Rann (7) 75. Div 1 Scr: L Nowak 88. Div 2: S Taferner (26) 72. Div 2 Scr: J Shade 101. Div 3: L Millican (34) 73. Div 3 Scr: V Doratis 111. Div 4: T Baker (45) 79. Div 4 Scr: T McMahon 118.

23 April 2019
On Episode 99, Brendan Jones joins the crew to discuss his 15th career victory on the Japanese tour amidst a tense battle in the studio for the ... Read more
23 April 2019
Honoured and humbled are two words to describe Steph Kyriacou’s emotions this week. Read more
Inside The Ropes
23 April 2019
LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B Multi: White: N Cronk (12) S Sorojevic (The Ridge 20) 86. R Brooks (11) N Economou (15) (Oatlands) 84. A: D Shepherd ... more
23 April 2019
PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: Peninsula North: A: J Durso (13) 1 up. B: S Tonkin (17) 2 up. C: N King (25) 3 down. Women: R Malkin (23) 4 down. Men: ... more
Golf Australia