Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Tuesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: I Malcolm (2) G Bower (12) 48. Div 2: A Porter (24) C Carver (20) 47. Scr: I Malcolm G Bower 42. 4B Agg: R Carpenter (13) L Wong (18) P Avery (23) B Joscelyne (25) 147. A: I Malcolm (2) 41. B: R Carpenter (13) 40. C: A Porter (24) 37 cb. D: D Avers (28) 35. 

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: M Devlin (11) L Cooley (27) 48. 2B Scr: N Argyropoulos C Akers 40. V Cantore (10) 40 cb. M Rodgers (17) 41. N Kudsi (30) 39 cb. 

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: A: D Brown (17) 66. B: C Yum (28) 57. B/Medal: S Jones (27) 65. C: A Vilsmas (34) 68. Scr: N Armstrong (19) 90. 

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: P Edwards (30) R Bickerstaff (30) 47. A: P Clarke (4) 37. B: G O'Brien (15) 38. C: J Crook (21) 39. Scr: P Clarke (4) 33. Mxd: White: R Wright (22) 37. 

   BELMONT: Men: Stableford: A: M Littlewood (4) 40 cb. B: P Frost (18) 42 cb. C: J Norton (23) 44. 

   BERMAGUI: Women: Stableford: M Calder (15) 37. 

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: B McNeilly (26) S Bimson (21) 49. Scr: S Parkinson J Parkinson 35. A: D Walker (10) 41 cb. B: J Stubbs (17) 42. C: S Bimson (21) 44. 

   BEXLEY: Men: Stableford: Split Six: J Martyn (6) J Chalker (16) G Hunter (18) L Zahra (13) 97. Hcp: G Lee (18) 43 cb. Scr: G Heffernan 35. 

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: P Bamford (13) M Windsor (21) 48 cb. A Price (20) 41 cb. 

   BONDI: Men: Stableford: L Furlong (5) 40 cb. 

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B: White: C Carpis P Berger 48. A: M Swadling (12) 40. B: P Berger (18) 41. C: G Scrymgeour (21) 42. Scr: A Yeung 35. Hole in one: M Colquhoun at 8th. Gold: D: P Heaney (32) 43. 

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: S Anderson (12) J Munro (8) 46. A Hulcome (21) 41. 

   BOWRAL: Men: Stableford: 2B: H Caust (17) A Southon (14) 46. 

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: R McIvor (0) J Graham (6) 66 cb. Div 2: P Gualtieri (9) C Pike (17) 68 cb. Scr: T Lamb M Dowd 64. A: M Dowd (+2) 40. B: C Pike (17) 34 cb. C: B Hunt (22) 37. 

   CAMDEN: Women: Stableford: A: S Chapman (8) 33. A Scr: M Thorn 19. B: M Humphrey (28) 38. B Scr: B Johnston 14. C: C Versluis (37) 30. C Scr: M Wackett 8. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: Challenge: G Jones (6) 38. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: B Hodges (10) 42. B: N Kadir (17) 43 cb. C: S Seymour (36) 44. Stroke: Scr: S Vaughan (4) 69. Hole in one: N Kadir at 12th. 

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B: S Ryu (30) Y Kim (23) 48. A: S Choi (16) 40. B: A Cho (20) 37. C: S Honeybrook (27) 38. 

   CASTLE HILL: Men: Par: 2B: J Holt (10) P Weber (19) 9 up cb. A: J Holt (10) 5 up. B: C Noble (13) 4 up. C: P Lumley (24) 2 up. Gold: R Nery (29) 2 up. PM 2B: M Thomson (0) R Gibbeson (3) 12 up cb. A: M Thomson (0) 6 up. B: D Nelson (17) 7 up. C: R Patten (17) 7 up. 2B Scr: M Thomson R Gibbeson 45 up. 

   CASTLECOVE: Women: Stableford: J Cryer (25) 29. 

   CHATSWOOD: Stableford: 2B: G Wiryadi (13) T Savage (10) 49. 2B Scr: S Falcon (6) T Savage (10) 39. Medal Jan: A: T Savage (10) 41. B: D Cheng (18) 40. C: G Holmes (34) 42. 

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: M Reardon (16) D Spruell (20) 49. 2B Scr: R Ollerenshaw A Pellegrino 41. Stableford White: A: R Ollerenshaw (2) 39 cb. B: M Reardon (16) 46. C: R Ianniello (20) 41. Gold: J Cullen (30) 36. 

   CROMER: Men: Stableford: 4B: B Thomas (16) W Stacey (24) 48. Scr: J Ponder A Dennawald 39. A: H King (8) 38. B: B Thomas (16) 40. C: I Cameron (28) 35. Scr: J Ponder 38. 

   CRONULLA: Women: Stableford: A: S Wiggins (4) 38. B: J Sattar (25) 35 cb. C: C Conlon (32) 35. D: T Thoms (42) 33 cb. Scr: S Wiggins 34. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: F Walker (22) J Kemp (9) 48. Div 1: M Hay (5) 40. Div 2: F Walker (22) 41. Div 3: T McLeod (26) 39. Scr: M Andrew 35 cb. 

   DUNHEVED: Veteran: Stableford: 2B: L Jarto (26) H Wykes (36) 52. A: R Delany (8) 39. B: P Podbereski (25) 38. C: P Packer (27) 43. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: P Freudenreich (1) 41. B: K Puckeridge (19) 41. C: T Philip (31) 41. Scr: D Buhagiar (1) 38. 

   ELANORA: Women: Stableford: K Knox (14) 38. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: J Strada (26) J Walsh (31) 50. A: B Shipton (12) 44. B: M Wilson (16) 41 cb. C: R Anderson (20) 41. D: L Ingram (30) 40. Scr: S Trickett 38.  

   FORSTER: Men: Stableford White: A: A Syme (4) 39 cb. A Scr: W Dormor (3) 33. B: R Anderson (19) 39. B Scr: P Tatton (15) 23 cb. C: P Tycehurst (22) 46. C Scr: R Smith (25) 19. 

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg:  W Healy (15) A Wright (25) 83. Div 1: W Healy (15) 41. Div 2: A Wright (25) 42. 

   GIBRALTAR: Men: Stroke: C Hovey (15) 64. 

   GOSFORD: Men: Stableford White: A: J Johnston (11) 41. B: M Sheppard (13) 42. C: G Williams (21) 41 cb. D: C Wyborn (25) 41. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: P Budden (8) 37. B: M Shilling (20) 38. C: E Hammond (26) 37 cb. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford White: P Tomlin (19) 47. 

   HORIZONS: Men: Stableford: D Withers (20) 3 cb. Women: V Davies (18) 3. 

   JAMBEROO: Men: Stableford White: C Goodwin (19) 42. 

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: P Hodge (17) P Jones (21) 47 cb. A: A Barker (14) 39 cb. B: R Mead (16) 41. C: H Roberts (25) 42. Scr: P McIlwraith (10) 29. 

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: D: N Hardwick (14) R Cusack (22) 52. A Scr: M Finfer A Jones 39. A: J Elliott (4) 42. B: H Haberlin (15) 50. C: M Hickling (17) 43. 

   KOGARAH: Men: Stableford 2B Agg: White: B Fisher (15) P Trevenar (9) 74 cb. A: J McBarron (11) 39. B: R Jerome (17) 39 cb. C: K Main (19) 44. Scr: S Puskaric 35. Veteran: K Main (19) 44. 

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: R Tetley (17) 38. 

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B Agg: M Simonsen (19) A Caush (12) 75. A Caush (12) 40. 

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: G Lohrey (17) P Eastment (10) 49. G Lohrey (17) 41. S Singh (25) 40 cb. S Bonner (14) 40. 

   LONG REEF: Men: Stableford: Team Agg: M Hansen S McGeady D Prior M Bowyer 129. A: M Buckley (7) 40 cb. B: G McDowell (14) 40. C: J Pross (20) 40 cb. Scr: L Edgell 37. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Multi: White: C Vella (18) J Scuglia (17) 94. Men: Div 1: J Allan (15) 43. Div 2: C Vella (18) 43. Scr: M Brewer 36. Women: A Pedersen (24) 24. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: I Bevan (14) B McClelland (17) 45. D Goble (9) 38. 

   MAGENTA SHORES: Medley: Stroke: 2B Agg: M Battersby (36) S Battersby (16) 57. Men: Stroke White: A: A Western (12) 69. B: S Matison (14) 67. C: B Wood (25) 65. Women: Yellow: Div 1: K Burke (scr) 74. Div 2: L Howell (28) 70. 

   MANLY: Men: Stableford: A: K Ibbotson (8) 37. B: C Williams (15) 40. C: M Freeman (20) 40. Scr: E Blake 32. 

   MASSEY PARK: Women: Stableford: B Broadbent (26) 36. 

   MONASH: Men: Stableford: 2B: R Marrett (22) M Wild (13) 49. 2B Scr: J Upton Z Telfer 41. A: P Walton (8) 40. B: C Elliott (17) 41. C: A Ginns (20) 41. White: B Foster (21) 36 cb. 

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: Team Agg: J Greenberg (18) S Dodds (11) P Hirst (26) E Kim (6) 117. Men: White: J Greenberg (18) 41 cb. Mxd: 9-hole: P Kosmina (14) 20. 

   MOSS VALE: Men: Stroke: Ambrose: A: D Tyler (6) S Winsor (7) 60.75. Scr: A Rutherford (10) P Malen (2) 66. 

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: J Abernathy (33) I Beck (20) 47. A: G Willard (4) 39 cb. B: D Freeman (16) 40. C: B Freeth (24) 40. C res: J Abernathy (33) 39. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: G Nunan (15) 41. R Lalor (12) 40. Div 2: M Hoare (21) 42 cb. B Scott (21) 42. Div 3: B Haggett (30) 38 cb. P Walker (30) 38. Div 1: J Ball (13) 41. W Mitchell (8) 40. Div 2: B Fraser (19) 39 cb. J Wade (17) 39. Div 3: L Davies (31) 41. B Hammond (25) 38. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: C Buckingham (18) N Hunt (14) 49. Irish Team: P Town (36) T Mesiti (18) R Donaldson (8) B Brown (28) 127. A: H Thorpe (5) 42. B: N Shackle (15) 42. C: M Linnegar (24) 40. D: P Boyce (32) 39. 

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: D Nock (17) 39. 

   NOWRA: Men: Stableford: S Rice (6) 40. 

   NSW: Medley: Stableford: 2B: G Muller (16) R Gallop (22) 50. Men: M Ackerman (19) 42 cb. Scr: M Lambert 40. White: S Berry (25) 44. Gold: D Furlong (33) 22. Women: L Buckley (12) 28. 

   OATLANDS: Men: Stableford: A: T Jasser (8) 40. B: D Fairweather (15) 41. C: J Herbert (19) 43. Women: J Kim (22) 38 cb. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: K Pike (18) R Fellows (13) 48 cb. Div 1: D Ferdinands (14) 41 cb. Div 2: J Williams (21) 39. Scr: P Ryan 35. 

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: A Palermo (16) D Milton (25) 48. 2B Scr: J Brooker (Forster-Tuncurry) G Long 35 cb. A: N Johnston (10) 42. B: B Mccann (Fox Hills 19) 41. C: P Smith (29) 40. 

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: D Lade (34) I Edwards (20) 48 cb. 2B Scr: L Green S Waddington 37. Men: B Nightjoy Wong (23) 42. Women: L Green (11) 38. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: M Powell (20) T Pilcher (13) 83. Div 1: I Jordan (15) 41. Div 2: M Powell (20) 42. Scr: M Horton (1) 38. 

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: D Waugh (10) 39 cb. B: M Tricks (11) 41. C: E Swan (27) 48. Scr: D Waugh 29 cb. 

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 4B: Div 1: P Fairfax (7) M Kang (14) 45. Div 2: B Trent (18) R Hale (19) 48. A: S Diachkoff (6) 39. B: S Sheith (18) 37. C: J Panagopoulos (22) 42. D: B Maher (36) 36. Scr: S Vail 37. 

   SHELL COVE: Veteran Medley: Stableford: R Claydon (25) 41. G Wilkinson (24) 40 cb. D Burkett (13) 40. Scr: T Persson (5) 31. 

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: T Kalajzich (17) 45. Scr: I Asbury (1) 35. 

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: E Walters (23) G Pymble (30) 44 cb. 2B Scr: M Reeve N Kennan 38. Div 1: D Park (16) 42. Div 2: M Cho (22) 39 cb. 

   TALLWOODS: Men: Stableford: A: R Richardson (13) 45. P Donoghue (11) 41. B: D Bell (18) 43. B McManus (16) 39. C: R Nicol (19) 43. B Melick (33) 40. 

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: A Edwards (9) M Church (23) 49. L Forde (16) 45. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: A: H Hing (6) A Brown (15) 46. Scr: N Dunn D Saville 36. Hole in one: J Jonson at 11th. 

   THE LAKES: Medley: Stableford: 2B: A: B Hammond (26) L Lau (24) 48. A Scr: W McDonald (Killara) W Town (Killara) 31. A Sank (17) 42. Scr: C Ueda 41. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: G Avery (28) 20. M Dodson (20) 21. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: S Venables (11) M Cardaci (20) 50. Scr: R Hogan P Joseph 42. A: R Oliver (-1) 38 cb. B: P Clover (15) 42. C: G Nancarrow (19) 43. D: M Kay (26) 41 cb. 

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: J Martlew (16) M Budden (21) 43. Scr: J Tolomeo (0) J Tolomeo (2) 40. A: G Thomas (7) 37. B: M Boekemann (16) 35. C: B Dick (22) 35. Scr: J Tolomeo (0) 36. Women: Green: L Son (20) 32. 

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Lam (12) C Doust (20) 50. 2B Scr: A Sutton N Taplin 43. A: J Lam (12) 42. A Scr: A Sutton 40. B: B Whitefield (16) 43. B Scr: B Whitefield 28. C: I Hamilton (25) 39 cb. C Scr: M Cabon 19. 

   WALLACIA: Women: Stableford: W Thompson (21) 35. 

   WARRINGAH: Mxd: Stableford 2B Agg: White: B Poole (15) P Williams (20) 82. A: B Poole (15) 41. B: P Williams (20) 41. C: M Lander (23) 38. D: C Catteau (31) 41. Trophy: P Williams (20) 41 cb. 

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: M White (9) D Miller (15) 48. A: G Watson (13) 39. B: F Ferguson (25) 35 cb. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: A: J Stoffels (18) 37 cb. B: G Mahlberg (22) 43. 

   WYONG: Men: Stableford: 2B: C Buckley (12) L Payne (12) 73. A: J Cohen (12) 40 cb. B: J McAlister (18) 39. C: T Haynes (29) 39. 

23 April 2019
On Episode 99, Brendan Jones joins the crew to discuss his 15th career victory on the Japanese tour amidst a tense battle in the studio for the ... Read more
23 April 2019
Honoured and humbled are two words to describe Steph Kyriacou’s emotions this week. Read more
Inside The Ropes
23 April 2019
LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B Multi: White: N Cronk (12) S Sorojevic (The Ridge 20) 86. R Brooks (11) N Economou (15) (Oatlands) 84. A: D Shepherd ... more
23 April 2019
PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: Peninsula North: A: J Durso (13) 1 up. B: S Tonkin (17) 2 up. C: N King (25) 3 down. Women: R Malkin (23) 4 down. Men: ... more
Golf Australia