Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Tuesday

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Williams (20) 36. Div 2: M Baek (35) 36. 

   AVALON: Medley: Stableford: G Isherwood (17) 42. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: T Summers (1) 37. 

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: S Hodson (9) 36. B: T White (20) 41. C: G Ward (23) 35. 

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (24) 36. 

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: D Naylor (22) D Tarrant (36) 74. Men: Div 1: B Anderson (12) 38. Div 2: D Naylor (22) 41. Scr: G Whyte 31. Stableford White: Div 3: M Farrell (34) 37. Women: 2B Agg: Gold: M McKewen (22) D King (22) 71. Div 1: J Chung (19) 33 cb. Div 2: C Donnelly (29) 40. 

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: C McDonald (19) 34 cb. B: P Ferguson (26) 35. C: S Auciello (43) 37. 

   BOWRAL: Women: Stableford: C Warner (21) 32. 

   BREAKERS: Men: Stableford: 2B: R Laing (19) J Lopez (19) 49. F Hurley (20) 42. 

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: P Holland (26) 41. 

   CAMMERAY: Women: Stableford: A: M Stone (22) 36. B: F Borg (36) 37. 

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Sukkar (Marrickville 18) J Khoury (The Ridge 22) 47. 2B Scr: D Spittal M Peebles 36. A: P Scott (11) 38 cb. B: L Portelli (Rosnay 13) 38. C: G Boulous (21) 39. 

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: G Daniels (15) N Tonumaipea (10) 75 cb. A: M Evers (13) 44. B: P Menzagopian (26) 42. 

   CHATSWOOD: Women: Stableford: L Breeze (45) 42. 

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: J Haddrick (11) 35 cb. Div 2: C McConnell (23) 37. Div 3: J Doyle (33) 35. 9-hole: C Manning (44) 21. 

   CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: B Brosens (18) H Galea (8) 49. S Luxford (6) 41. Scr: M Frith 35 cb. Men: Hole in one: K Williams at 16th. Veteran Men: White: I Robinson (6) 29. 

   CUMBERLAND: Women: Stableford: A Robinson (27) 34. 

   ELANORA: Men: Stableford: R Shields (20) 41. 

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: P Elliott (15) 42. Div 2: R Biddolph (29) 38. Div 3: S Hunter (35) 34 cb. 

   FORSTER: Women: Stableford: Div 1: D Slater (17) 41. Div 2: D Makepeace (23) 34. Div 3: P Jensen (35) 44. 

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: J Wheatley (2) 40. A Scr: M Rajca 32. B: K Sargent (19) 42. B Scr: L Gietzmann 28. C: J Hill (25) 47. C Scr: D Hill 20. D: A Viscayno (30) 44. D Scr: K Farrugia 16. 

   GORDON: Women: Stableford: Div 1: S Davis (25) 31. Div 2: H Medhurst (35) 33. 

   GOSFORD: Women: Stableford: M Lanham (15) 37. 

   HURSTVILLE: Mxd: Stableford 2B: White: J Fairbairn (22) D Goff (26) 50. Men: Div 1: M Nikolovski (16) 41 cb. Div 2: T Payne (26) 44. Hole in one: D Goff at 18th. Women: Gold: L Schwarz (25) 37. 

   JAMBEROO: Women: Stableford: L Bell (31) 33. 

   KAREELA: Women: Stableford: Div 1: D Hibberd (27) 38. Div 2: D Curran (42) 44. 

   KILLARA: Women: Stableford: Div 1: P Sears (10) 44 cb. Div 2: T Gibbons (26) 41. 

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B: G Brotherton L Bradstreet 50. Men: A: C Currie (12) 43. B: Z Norris (13) 43. C: G Palmer (21) 39 cb. Women: J Aldrich (21) 36. 

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: R James (15) A Rapley (19) 49. 2B Scr: S Shanahan (2) P McGrath (Camden 9) 38. B Hart (9) 41. C Cameron (The Australian 18) 39 cb. A Thomsen (Wollongong 20) 39 cb. 

   LONG REEF: Men: Stableford: S Hopwood (20) 41 cb. Women: J Atchison (13) 39. 9-hole: M O'Connell 20. 

   LYNWOOD: Medley: Par White: Div 1 Scr: C Fan (+3) 7 up. Div 1: J Fullerton (15) 5 up. Div 2: T Finniss (21) 3 up. 

   MACARTHUR VETERANS: Men: Stableford: A: E Wulff (15) 37. B: M Armstrong (20) 38. C: M Frame (25) 37. D: L Grice (32) 35. Women: M Ball (31) 31. 

   MANLY: Women: Stableford: 2B: J Lord (10) M McKeand (27) 48. G Amate (11) 39. K White (30) 39 cb. A Galloway (38) 41. 9-hole: Yellow: K Kelly (37) 18. 

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: S Smithson (16) M Setter (11) 75. G Gill (15) 41. Women: M Coghlin (24) 30. 

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: R Tucker (4) 37 cb. B: G Stokes (17) 46. C: R Owers (22) 39 cb. Women: Div 1: R Hughes (12) 34. Div 2: L McGuire (29) 37. Div 3: V Reed (35) 31. 

   MONA VALE: Men: Stableford: J Tolmie (18) 43 cb. Women: G Kim (19) 32. 

   MONASH: Women: Stableford: A: J Park (14) 36 cb. B: E Rodwell (23) 35 cb. C: S Cook (35) 42. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: B Beattie (15) 36. Women: Div 1: R Fitzgerald (16) 36. Div 2: P Hawkins (28) 38. Div 3: D Haxton (34) 34. 

   NORTH RYDE: Women: Stableford: A Cafe (19) 37. 

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford 2B: White: J Liddell C Davidson 46. D Mascarenhas (9) 43. 

   NOWRA: Veteran: Stableford: G Wearne (17) 37. Women: J Brown (23) 28. 

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: L Banducci (11) 40. Div 2: A Nicholas (31) 38. 

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: J Oakes (17) T Canty (21) 75. A: G Danton (11) 40. B: G Campbell (17) 41. C: T Canty (21) 42. Scr: C McMahon 33. 

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: J Hole (26) 36. Div 2: S Guiney (28) 35. Div 3: C Ho (34) 31. 

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: A: A Doak (17) P Coyle (20) 50. Div 1: P Coyle (20) 44. Div 2: T Clifford (24) 44. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: M Brown (13) 37. Div 2: J Clarke (19) 35. Centenary: J Berry (32) 40. 

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: F Park (15) 37. 

   SHELL COVE: Medley: Stableford: P Munro (10) 43. F LoSurdo (15) 43. M Ackroyd (15) 40. Scr: D Gutierrez (4) 34. 

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: J Wesson (Everglades 7) P Swan (12) 77. A: J Wesson (Everglades 7) 41. B: W Thompson (18) 40. C: H Allen (24) 43. B Moore (25) 36 cb. 

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: J Fullbrook (15) 39. 

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: P Di Sandro (11) 42. B: F Arena (18) 42. C: R Martin (24) 43. Women: Yellow: J Scruse (39) 38. 

   ST MICHAELS: Men: Stroke: P Foley (25) 71. Women: Stableford: Div 1: G Squire (16) 37. Div 2: J Tracy (31) 33. Snr: White: P Mazzola (18) 41 cb. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford White: 2B: G Hann (5) M Morris (19) 47. 2B Scr: J Field D Mirkovic 38 cb. A: M Castillon (7) 38. B: R Millers (16) 38. C: L Pleffer (23) 40.  

   TALLWOODS: Stableford Veteran Women: Green: M Richards (23) 40. D New (19) 39. 

   THE COAST: Mxd: Stableford 2B Agg: White: D O'Malley (12) T Jay (5) 75. A Wright (20) 40. Scr: T Dowling 36. 

   THE LAKES: Stableford: D Doff (9) 40. Women: Div 1: L McDowall (24) 38 cb. Div 2: S Goble (26) 34. 

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: S Gough (2) 39 cb. B: G Cossons (19) 41. C: S Mustow (25) 43. Scr: G Booby 34 cb. Hole in one: R Bailey at 15th. Women: K Symons (Russell Vale 35) 38.  

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: C Baker (21) 37. B: L Sladden (23) 35. C: R Ash (33) 32 cb. 

   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: D Burman (26) 38. Div 2: S Wallace (34) 36. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: S York (16) 42. 

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: S Koroneos (11) 36. Div 2: M Moffatt (25) 34. Div 3: C MacKenzie (35) 34. 

21 May 2019
It only took us 103 episodes, but we're finally joined by future superstar Min Woo Lee! Plus, Andy, Hayesy & Clayts wrap all the good and the bad ... Read more
21 May 2019
The top 10 Aussies in world rankings for men, women and golfers with disability... Read more
Inside The Ropes
21 May 2019
CUMBERLAND: Stableford: 2B: J Park (23) J Kim (11) 48 cb. Women: G Browne (24) 33. Veteran: R Wilson (34) 40. more
21 May 2019
NAIRNE: Saturday: Presidents 5 d Captains 3 (R Timmins 43pts N Smart G Cousins 40 D McNamara 36 D Arney L Lienbelt C Sadler 34 T Harrison T Strout 33 ... more
Golf Australia