Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Tuesday

 

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Merrick (7) 35 cb. Div 2: M Blakeley (32) 37.

   AVALON: Men: Stroke: G Moncrieff (25) 58.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: Div 1: J Thorburn (29) 23. Div 2: B Cook (32) 23.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: T Pello (10) 37.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stroke Ambrose: White: J Mitchell (20) A Mitchell (14) J Hunter (9) 49.6.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (28) 42 cb.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: K Payne (11) N Woolmer (7) 82. Div 1: K Payne (11) 42. Div 2: I Sablatnig (22) 41. Scr: N Woolmer 33. Women: 2B Agg: G Scifleet (39) A Heltborg (45) 82. Div 1: M Mckewen (24) 41. Div 2: G Scifleet (39) 44. Hole in one: J Abrahams at 4th.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: D Bratton (23) 38. B: R Whitehead (30) 35. C: L Hart (32) 38.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: V Gibson (33) 41. G Revie (24) 39. R Dalrymple (35) 39. S Jackson (16) 39.

   BOWRAL: Women: Stableford: J Ferguson (25) 35.

   BREAKERS: Men: Stableford: R Petrie (13) 42.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: 2B Agg: M Horder (24) A Wren (17) 83.

   CAMMERAY: Women: Stableford: A: P Torpy (23) 40. B: J Smailes (33) 37.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: U Oh (10) D Kim (24) 51. 2B Scr: J Kindred M Erden 38. A: J Kindred (10) 40. B: P Scott (13) 43. C: P Moses (24) 46.

   CASTLECOVE: Men: Stableford: A: D Cameron (14) 43. B: D Bailey (23) 41.

   CONCORD: Women: Stableford: 9-hole: N Brien (45) 20.

   CRONULLA: Stableford: S Luxford (9) 41 cb. Scr: S Luxford 33. Veteran Men: White: G Long (7) 30.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: D: C Chadwick C Seddon 72. S Ra (22) 34. J Selleck (40) 42.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: S Saunders (13) 39. Div 2: B Moore (23) 39. Div 3: J Cooper (39) 39.

   FORSTER: Women: Stroke: Ambrose: A: R Dreise J Lynch H Donaldson B Simpson 59.

   FOX HILLS: Men: Stableford: Div 1: K Callan (18) 45. Div 1 Scr: M Champion 26. Div 2: B McCann (21) 42 cb. Div 2 Scr: D Jones 19. Div 3: K Sonter (29) 37. Div 3 Scr: M Thompson 15.

   GLENMORE: Medley: Stableford: W Husband (12) 42.

   GORDON: Women: Stableford: H Woo (27) 41.

   GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: L Hartley N Medcalf C Drakeford K Small 90.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: M Crews (20) 42 cb. Div 2: J Chate (33) 40 cb. Women: Gold: N North (37) 40. Mxd: Irish Team: White: S Rooney (29) N North (37) F Zajakovski (27) J Chate (33) 99.

   JAMBEROO: Women: Stroke: Div 1: P Middlebrook (24) 70. Div 2: M Lock (35) 67. Medal Dec: Div 1: P Middlebrook (24) 70. Div 2: M Cook (26) 71. Div 3: L Cram (36) 76. Stableford: R McKinley (45) 37.

   KILLARA: Women: Stableford: Div 1: S Conde (18) 43. Div 2: J Lloyd (21) 41 cb. Div 3: A Gleecher (28) 41. Div 4: M Joppich (29) 41.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: S Kelly (3) 38. B: R Riddle (14) 36. C: J Baker (36) 40 cb. Women: C Perry (18) 36.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: J Chrystal (16) W Thomson (16) 78. 2B Scr: C French (5) R Thomson (15) 37. A: H Callaghan (4) 40. B: J Chrystal (16) 43. C: N Cutler (33) 38 cb. Women: Div 1: L Hall (13) 36. Div 2: G Mc Rae (29) 35.

   LEURA: Women: Stableford: 2B: C Brown (35) H Canella (30) 42. C Brown (35) 38. D Pinch (30) 34. J Hall (27) 33.

   LONG REEF: Men: Stableford: G Cope (14) 36. Women: J Jansson (10) 38. 9-hole: M Matheson (24) 18.

   MACARTHUR VETERANS: Men: Stableford: A: N Beattie (11) 39. B: J Lee (19) 39. C: J Penman (25) 41 cb. D: G Fowler (28) 39 cb. Women: G Beaven (24) 38.

   MANLY: Women: Stableford: A: G Amate (9) 39. B: P Catley (29) 38 cb. C: K Southwell (43) 41.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: B Taylor (PGA) H Salmon (3) 38. Scr: D Cremin H Day 53. B Frazer (21) 38 cb. Women: J Johnson (28) 38. Veteran: A Roberts (30) 37 cb.

   MONA VALE: Men: Stableford: A Nelson (25) 36 cb. Women: K Hwang (4) 35.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B: G Walters (29) B Wilson (27) 41. Div 1: L Simpson (18) 33. Div 2: B Wilson (27) 36. Div 3: J Owen (32) 31.

   NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: R Shaw (10) 37. Div 2: C Ledingham (29) 36. Div 3: R McGraw (29) 43.

   NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: R Lee J Coles 50. R Lee (31) 45.

   NOWRA: Veteran: Stableford: Medal: A: D Davis (15) 39. B: P Reid (25) 42. C: B Studdert (33) 45. Women: G Davis (19) 38.

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: A Holmes A Court (20) 38 cb. Div 2: P Rodrigues (29) 38 cb.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: I Martin (18) G Hahn (17) 45. A: B Taylor (11) 37. B: G Hahn (17) 39. C: B Quinn (21) 37 cb. Scr: C McMahon 33.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: S Fortin (11) 34. Div 2: O Roles (27) 39. Div 3: P Kendall (36) 42.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: Div 1: A Ferguson (15) 1 up. Div 2: J Solomon (27) 1 down. Scr: A Ferguson 12 down. Centenary: Div 1: L Whitney (30) 2 down. Div 2: J Morris (36) 2 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: H Suh (20) 18.

   SHELL COVE: Stableford: A Kiss (10) 43. Scr: L Legradi (1) 38.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: White: R Hackett (22) G Hackett (22) 52. A: T Diserens (12) 40. B: T Healey (17) 39 cb. C: R Hackett (22) 42. D: M Hesford (34) 41. Hole in one: W Wehrle at 10th.

   SHOALHAVEN HEADS: Women: Stableford: Div 1: M Schott (17) 40. Div 2: J Salway (31) 35.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: M Sherwood (12) 42.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: M Davies (9) 42. B: J McManus (15) 43. C: M Powell (28) 43. Women: Yellow: J Scruse (40) 40.

   ST MICHAELS: Men: Stroke: R Davoren (24) 76. Women: Stableford: Div 1: G Squire (17) 40. Div 2: B Payne (19) 33. Yellow: R Negus (44) 46. Snr: B Thistlethwaite (20) 40.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: 4B Agg White: M Luxton (7) G McDonald (31) 74. 4B Scr: J Hedrick H Haynes 59. White: A: R Thacker (11) 42. B: R Clelland (15) 41. C: S Betts (27) 38 cb.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: H Brough (22) 36. Div 2: V Byun (28) 36.

   TALLWOODS: Stroke Veteran Women: Green: J Sibbons (23) 62. K Edwards (9) 69 cb.

   THE COAST: Mxd: Stableford 2B Agg: White: C Cummins (22) T Moutzouris (14) 79. P Bonomy (7) 42. W Smyth (9) 31. Veteran: R Paterson (25) 41.

   THE LAKES: Men: Stableford: A Staab (25) 41. Women: Irish Team: M Carter (45) C Chareton-Schmidt (42) A Klinberg (35) J Bowen (4) 93.

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: D Lillyman (St Georges Basin) 42. B: D Pitkin (16) 44 cb. C: R Pino (33) 45. Stableford: Scr: A Parsons 31. Women: T Wilton (30) 39.

   TUNCURRY: Men: Stableford: A: K Armitage (15) 38. A Scr: G Ellis (1) 34. B: D Sheffield (30) 44. B Scr: R Harper (15) 22.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Battaglia (19) 41. B: A Avis (24) 40. C: E Chan (31) 35. D: V Stoddart (36) 39.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: F Jones (16) A Nonas (31) 46 cb. 2B Scr: P Borsato B Gibbons 34. A: G Donald (11) 35 cb. B: F Jones (16) 38. C: I Baran (24) 40.

   WARRINGAH: Women: Stableford: Team: B Myers (22) S Ferguson (32) D Burman (26) M Newton (28) 87.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: S York (17) 39.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: H Dart (37) 40.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: J Shade (25) 39. Div 2: J King (32) 44. Div 3: M Roye (36) 38. 

18 December 2018
Tyler Duncan (QLD) & Min-A Yoon (Korea) are the boys and girls leaders respectively at the halfway point of the Junior Victorian Open Read more
18 December 2018
The top 10 Aussies in world rankings for men, women and golfers with disability ... Read more
Inside The Ropes
18 December 2018
BARHAM: Medley: Stableford 9-hole: White: K Laughlin (30) 20. more
18 December 2018
ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: C Jang (17) D Nam (12) 48. Div 1: C Jang (17) 45. Div 2: G Eaton (21) 38 cb. Div 3: D Don Paul (28) 41. more
Golf Australia