Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: G Hatton (23) A Bell (29) 51. 2B Scr: W Higgins D Blacker 38. A: S Newbury (10) 38. B: R Case (17) 41. C: R Whelan (19) 38 cb.

   ASQUITH: Women: Stableford: 2B: L Wilkinson (36) S Wakeling (21) 47. K Rennie (30) 40.

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: C Wong (5) 39. B: G Billingsley (18) 41. C: D Cronin (19) 38 cb. A Scr: R Wallace 36.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: P Pashley (29) 23.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: Team: L Collins C Platt R Dickson M Aitken 53.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: D Williams (10) R Morasso (6) 46. J Honeybrook (10) 36. Scr: B Standaloft (6) 31. Women: 2B Agg: K Ferguson (36) M Joma (17) 65. G Bass (34) 34 cb.

   BAYVIEW: Women: Stroke: Ambrose: V Mcclelland B Gavin J Longworth R Cole 59.12. A Scr: S Poate A Dorrington C Fletcher D Sainty 74.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: R Drew (9) 39. B: G Gunn (17) 41. C: B Benny (32) 40.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: P Gillbanks (9) 39 cb. B: K Shapiro (18) 42. C: N Mullane (36) 45. K Shapiro (18) 50. L Noach (28) 50.

   BOTANY: Veteran: Stableford: S Waller (21) 41.

   BOWRAL: Women: Stroke: Ambrose: L Carroll (22) F Faye (34) C Levy (24) 57.

   BREAKERS: Stableford: 2B: D Dimond (42) R Carlsen (45) 43.

   BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: A: S Messervy (9) 36. B: G Sami (18) 39 cb. C: C Wilkinson (29) 44.

   CABRAMATTA: Women: Stroke: Medal Sep: Div 1: K Ingram (19) 76. Div 1 Scr: L Thompson 87. Div 2: E Burton (23) 75. Div 2 Scr: E Burton 98. Div 3: A Richards (31) 70. Div 3 Scr: A Richards 101. Veteran: Stroke Foursome C'ship: White: G Thorpe P O'Brien (26.5) 66.5.

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: Div 1: G McKimm (32) 36. Div 2: T Pringle (24) 35. Stableford: Veteran Women: Div 1 Scr: L Black (34) 38. Div 2: C McDonald (28) 34.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: P Tutton (16) I Law (24) (Riverside Oaks) 50. Men: R Lee (12) 41 cb.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: Div 1: Y Kim (13) 39 cb. Div 1 Scr: C Shin 33. Div 2: A Holmes-Walker (23) 41. Div 2 Scr: J Bowen 17 cb. Div 3: M Vidler (32) 35. Div 3 Scr: L Wilson 12 cb.

   CASTLECOVE: Women: Stroke: J Ireland (45) 35.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: J Gates (18) 38. Div 2: K Turnbull (27) 37. Div 3: S Atkinson (32) 34.

   CROMER: Women: Stableford: R Buizen (11) 37. E Booker (29) 34.

   CRONULLA: Men: Stableford: 4B: P Fitzpatrick (24) 50. B Leadbeatter (14) 50. A Scr: D Traubenberg 38. S Thomas 38. A: J Aitken (10) 40. B: P Jessop (16) 42. C: P Zaat (21) 44.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A Connolly (12) 38. Women: Stroke: J Carran (39) 68.

   ELANORA: Men: Stableford: K MUNRO (13) 42.

   EVERGLADES: Women: Stroke: Div 1: P Elliott (14) 69. Div 2: V Jordan (32) 67 cb. Div 3: Y Kerkin (34) 71.

   FAIRFIELD: Snr Stableford Team Agg: Gold: Captains 886 bt Presidents 861. A: K Smith (31) 50. B: T Murray (21) 45.

   FORSTER: Medley: Stableford White: B Ziebell (18) 35.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: K Yap (24) 41.

   GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal Sep: Div 1 Scr: R Toi (19) 90. Div 2 Scr: M Mei (33) 97. Div 1: R Te Amo (28) 70. R Toi (19) 71. Div 2: M Mei (33) 64. C Reeves (33) 71.

   GORDON: Medley: Stableford: 2B Agg: K Butler J Colbran 77. Men: Stableford Black: A: D Eldridge (10) 32. B: B Johnson (14) 41. C: B Rothery (28) 42. Women: Stableford: S Sheehan (30) 39. Hole in one: A Garnett at 2nd.

   GOSFORD: Stableford: L Cruickshanks (27) 39.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: S Lundy (16) 40 cb. Div 2: C Nail (25) 42.

   JAMBEROO: Veteran: Stroke Canadian Foursome: White: Div 1: R Sheath C Legge 72. A: K Brennan M Rodgers 77.

   KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: D Moran (12) 34. Div 2: E Tuerner (45) 30 cb. Stroke: Matchplay: D Moran (12) bt R Burgess (18) 4-2.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: S O'Brien (2) 38. B: J Scafidi (18) 43. C: D Guerin (29) 38. Women: C Riddle (18) 35. Mxd: Split Six: A Tall J Tall 69.

   LANE COVE: Women: Stableford: Cup: S Ridd (28) 39.

   LEONAY: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: J Lane (28) B Bennett (15) 77. A Scr: K Small A Moon 61. A: P Homan (6) 42. B: B Bennett (15) 41. C: J Viney (23) 39.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: B Crawley (21) G Thompson (21) 52. 2B Scr: S Mearbany D Cirillo 40 cb. A: B Chung (8) 38 cb. B: S Chau (14) 32. C: T Lowe (28) 43.

   LONG REEF: Women: Par: A: L Malcolm (15) 1 up. B: E Coldham (21) 3 up. C: J Geitz (38) 3 up. A Scr: K Smith.

   MANLY: Men: Stableford White: M Robins (23) 39. Women: 9-hole: Yellow: J Stacey (40) 20. Stableford: K Shepherd (45) 36.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: K Gardiner (16) 38 cb. B: H Isaacs (24) 41.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: B Woods (26) J Thomas (25) 50. A: G Bain (9) 43. B: W Williamson (19) 43. C: L George (30) 42. Scr: S Fitzpatrick 37.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: Z Ninovic (8) 39 cb. B: G Bottle (18) 35. C: I Millett (25) 36 cb. Women: Stableford: Div 1: M Thornhill (23) 31. Div 2: E Taylor (45) 34 cb.

   MONA VALE: Women: Stroke: Ambrose: R Laughton M Blagg R Black C Harris 57.87.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B Multi: White: R Leong (18) D Kiang (20) 79. Men: J Mould (16) 39 cb. Women: Stableford: K Elvish (26) 33. Veteran: Stableford Gold: L Rapeport (25) 37 cb.

   MUIRFIELD: Women: Par: Div 1: V Bamford (16) 2 up. Div 2: L Laing (28) 3 up. Div 3: C Ashton (33) 1 up cb. Grandmothers Trophy: L Laing (28) 3 up.

   NELSON BAY: Women: Stableford: A: D Croft (30) 36. B: C Townsend (43) 37.

   NEWCASTLE: Women: Stroke: Div 1: J Blenkey 72. Div 2: D Norgard 66. Div 3: L Schmidt 73.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: B Lee (22) 36 cb.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: G Henson W Gorddard 52. 2B Scr: L Cheung B Storer 36. S Clayton (21) 44. A: J Whiting (13) 41 cb. B: G Campbell (20) 38. C: W Gorddard (29) 43.

   NOWRA: Women: Stroke: Medal: A: J Levi (17) 75. A Scr: J Levi 92. B: J Bright (31) 71. B Scr: J Bright 102 cb. C: R Gilligan (37) 75. C Scr: R Gilligan 112.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: P Keogh (8) 40. Div 2: S Randhawa (45) 42. Stableford Gold: R Buck (37) 24.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: A Molino (12) 38. B: L Grice (23) 40. C: L Maguire (45) 41.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: D Williams (35) B White (33) 52. P Longe (25) 42. Women: 9-hole: D Van Ooi 18.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: M Rowe (27) 39. B: S Maxwell (32) 37. 9-hole: T Lee (20) 19.

   PENRITH: Women: Stableford Green: M Procter (38) 37.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B Agg: D Horan (13) B Walker (23) 44. P Kuti (17) 35.

   ROSEVILLE: Men: Stroke Ambrose: White: R Caithness (18) M Angus (16) M Ryan (13) P Bridle (16) 51.125. 4B Scr: J Murray (7) D Gordon (9) W Grob (17) A Adams (7) 57.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: A Haege (11) 34. Div 2: V Bruce (27) 40. 3B: Centenary: A Wardlaw S Brown M Bligh 47.

   SHELL COVE: Stableford: G Meredith (4) 40. Women: K Green (15) 73.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: B Garner (12) 39. B: D Brown (18) 41. C: R Howell (20) 38. D: J Griffiths (28) 39. 2B: A Scr: M Pavy J Swanson 66. A: B Chafe M Brownlow 72. Hole in one: S Armstrong at 9th.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: M Hogan (12) W Brown (7) 50. Div 1: M Hogan (12) 40. Div 2: P Waugh (24) 43. Div 1 Scr: S Ballard 37.

   ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: N Foord (8) 38. B: H Elazzi (17) 40. C: H Light (25) 41. Scr: B Nagi 36. Visitor: R Lahoud (10) 38. Gold: K Magnay (19) 41. Women: Stableford: K Moses (14) 35. Men: Stableford 2B Agg: White: J Thurlow (7) J Lloyd (14) 72 cb. 2B Scr: T Spratt B Nagi 63. 2B Agg: Gold: J McEntee (29) W Kilcran (24) 72.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: H Brough (20) 38. Div 2: A Yoo (27) 35. Div 3: G Kwak (41) 42.

   THE COAST: Women: Stroke: M Grundy (38) 72. Medal Sep: Div 1: C Fukushima (20) 82 cb. Div 2: S Pickering (35) 77. Div 3: M Grundy (38) 72. Veteran: Stableford: R Levy (18) 42.

   THE RIDGE: Stableford: Scr: G Rankin 35. Men: Stableford Black: A: J Dutton (10) 40 cb. B: S Parker (14) 40. C: P Brown (35) 44. Women: Stableford: S Schwarz (24) 41.

   TUNCURRY: Medley: Par White: R McLaurin (16) 3 up cb.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Small (15) S Francis (13) 50 cb. 2B Scr: M Gaskin M Gaskin 38. Super Veteran: D Rose (14) 45. H Cassidy (22) 43. A: S Blundell (11) 43. B: S Small (15) 43. C: D Firth (23) 42.

   WARRINGAH: Medley: Stableford: M Springall (33) 36. Stableford White: S Saafi (27) 41.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B Agg: J Celeban (19) A Rannaste (14) 72. S Pole (19) 41. Women: T Elderfield (23) 39.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: E Francisco (32) J Lagunzad (22) 48. Mxd: D Graves (18) M Graves (43) 47. Women: S Paton (20) C Chee (39) 44. Men: G Chapman (9) 39 cb. Women: J Garnsey (34) 37 cb. Men: Hole in one: G Chapman

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: H Chapman (39) 41.

20 September 2019
Australian Lukas Michel punches ticket to the 2020 Masters and US Open with win in US Mid-Amateur. Read more
19 September 2019
No foreign-born player has won the US Mid-Amateur championship in the event’s 38-year history, but Melbourne's Michel has stormed into the final at ... Read more
Inside The Ropes
20 September 2019
MELVILLE GLADES: Wednesday Par DSR 72: K Younchang D Taylor C Lee G Packer R Moore +3 J Kirton B Scott N Killick V Winter W Lyons J Matthewson +2. ... more
20 September 2019
CAMDEN: Men: Stableford: 2B Multi: S Roberson (19) D Morris (16) 72 cb. 2B Scr: M Sinclair D Cummins 54. A: M Sinclair (12) 42. A Scr: G Matheson 33. ... more
Golf Australia