Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Smith (15) A Whittingham (20) 45 cb. 2B Scr: I Hobson D Kennedy 32. A: P Nicoll (10) 38. B: L Byrne (14) 36. C: T Davies (19) 34. 

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: E Kim (24) 37. Div 2: L Wilkinson (37) 38. 

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: T Webber (8) 39. B: C Andrews-Gardiner (18) 38. C: J Barnett (30) 41. A Scr: C Whittenberg 34. 

   BANKSTOWN: Women: Stableford: M Akers (25) 37. 2B: S Gilbert M Akers 45. 

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: M Xu (13) K Miners (11) 45. P Weewan (19) 38. Women: L Ritchie (18) 37. Veteran Women: M Hayward (21) 35. 

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: Ambrose: V Sanchez I McCallister R Oliver M Lopez (13.6) 48.2. 

   BAYVIEW: Women: Stroke: Ambrose: C McLeod (5) 70. C Clarke (5) 70. 

   BERMAGUI: Men: Par White: A: R Finch (14) 1 up cb. B: D Cole (19) 2 up cb. C: C Falkland (23) 5 up. 

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: G Knespal (26) P Edwards (28) 46 cb. A: K Bennett (12) 40. B: S Shah (19) 40. C: P Edwards (28) 40. 

   BLACKHEATH: Women: Stroke: E Sheppard (36) 73. 

   BOTANY: Veteran: Stableford: T Gomez (25) 36. 

   BOWRAL: Women: Stableford: B Mead (33) 35. 

   BREAKERS: Women: Stroke: Div 1: D Smith (25) 70. Div 2: J Lavery (27) 70. Div 3: M Strada (34) 80. A Scr: M Hughes (14) 90. 

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: 2B Multi: B Connor (36) K Yottha (6) 76. A: K Yottha (6) 37. B: B Clarke (15) 39. C: D Lowndes (25) 38. 

   CABRAMATTA: Veteran: Stroke Ambrose: White: K Connell (6) R Suplat D Hunter B Easterbrook 56. Women: Stableford: A Richards (32) 33. 

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: A Cavana (17) K Bate (19) 48. 2B Scr: C Banks L Hudson 38 cb. A: N Beattie (12) 36 cb. A Scr: L Hudson 34. B: K Bate (19) 40. B Scr: S Humphreys 24. C: P Lewis (31) 38. C Scr: N Rendell 16 cb. 

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: W Bell (23) 34. B Foster (15) 32. Veteran Women: L Lambros (29) 30 cb. D Peaker (44) 30 cb. 

   CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: M Kemp (14) C Gellatly (20) 47. M Kemp (14) 42. 

   CASTLE HILL: Women: Stableford: Irish Team: B Burnett (23) R Perkins (40) J Sayer (15) J Kahler (19) 86. Scr: A Kim T Lee R Yoo S Kim Ra 53 cb. Div 1: K Romer (9) 35. Div 2: L Jenkins (21) 36. Div 3: M Evans (38) 36. 

   CASTLECOVE: Women: Stableford: 9-hole: N Aitken (31) 18. 

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 2: K Robinson (26) 34. Div 3: D Davis (35) 29. 

   CROMER: Women: Stroke: A: L Power (17) 83. B: J Johnson (22) 79. C: D Newton (34) 73. 

   CRONULLA: Men: Stableford: A: I Barry (11) 38. B: K Owen (14) 39. C: K Wood (26) 42. A Scr: M Osborne (0) 36. 

   DUNHEVED: Women: Stableford: 2B: C Patterson (30) E Young (42) 51. 

   EASTLAKE: Men: Stableford White: L Williams (18) 37. Women: T Gough (23) 37. 

   EVERGLADES: Women: Stroke: Div 1: G Clune (19) 70. Div 2: D Dickson (23) 72. Div 3: T Lane (35) 71 cb. 

   FAIRFIELD: Snr Stroke Green: A: P Klish (18) 59. B: G Bellia (21) 58. C: C Azzopardi (28) 59. 

   FORSTER: Medley: Stableford White: J Burgess (34) 37. 

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: K Setterfield (26) 36 cb. 

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: P Johnson (38) 35. A Gollan (25) 34. S Armstrong (35) 34. S Frost (37) 34. 

   GOSFORD: Women: Stableford: G Turner (35) 36. 

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: Div 1: V Barker (36) 34. Div 2: A Smith (45) 34. 

   HURSTVILLE: Stableford: Div 1: N Pantano (7) 38. Div 2: S Graham (31) 44. 

   KOGARAH: Women: Stroke: Canadian Foursome: D Moran J Griffiths (17.25) 53.75. 

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke White: A: D Lockwood (12) 73. B: N Pethers (17) 67. C: I JUackson (21) 71. Women: K Adams (22) 80. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: R Nakhla (15) R Azzi (23) 49. 2B Scr: D Osterlund S Mearbany 38. A: B Youn (12) 39. B: K Lyou (16) 39. C: R Azzi (23) 39. Vis: R Lynch (The Ridge 22) 37. 

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: J Bowen (3) 34. Div 2: G McCorby (26) 35. Div 3: L Sinclair (33) 34. A Scr: J Bowen 31. 9-hole: H Cook (44) 17. 

   MANLY: Men: Stableford: G Clark (22) 39. Women: K Finlay (31) 43. 9-hole: N Billingham (39) 17. 

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: M Grainger (18) G Potter (28) 50. Veteran Men: A: M Setter (18) 41. B: G Shipp (25) 43. 

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: B Woods (28) J Tamine (23) 50. A: G Bain (8) 39. B: B Fitzpatrick (18) 39. C: P Zuzza (22) 41. Scr: T Wand 36. Hole in one: M Glenday at 15th. 

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: J Clough (3) 38. B: P Moulds (18) 36 cb. C: C Saunders (20) 39. Women: P Thomas (19) 31. 

   MONA VALE: Women: Stableford: 2B: J Branch (24) A Catlin (18) 46. A Scr: K Hwang C Fleming 31. 

   MOORE PARK: Men: Stableford White: B Choi (8) 38. Veteran: Gold: A Forman (30) 33. Women: K Elvish (28) 33. 

   MUIRFIELD: Women: Par: Div 1: R Le Nevez (22) 1 down. Div 2: F Templeton (30) sq. Div 3: H Moore (38) 2 up. 

   NELSON BAY: Women: Stableford: A: M Reisch (15) 36. B: L Doust (40) 35. 

   NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: J Savage 36. Div 2: J Sheppard 30. Div 3: L Schmidt 47. 

   NORTH RYDE: Women: Stableford: L Cordner (45) 41. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: J Stephens W Buchanan-Reeks 49. Men: Stableford White: M Porter (14) 39. Women: Green: H Harlow (19) 33. Jnr: White: T Livingstone (30) 45. 

   NSW: Women: Stroke: Canadian Foursome: B Blain K Smith (8.25) 76.75. Cup: C Monk bt B Samuels 2-1. 

   OATLANDS: Women: Par: Team: K Pattison (30) S Plaister (24). 

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: J Earl (23) M Chapman (27) 51. M Chapman (27) 44. 

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: Div 1: N Chopra (16) 71. Div 1 Scr: N Chopra 87. Div 2: B Thompson (44) 82 cb. 

   PENRITH: Women: Stroke: Ambrose: D Montgomery (12) T Warne (12) 70. 

   PYMBLE: Women: Par: Div 1: L Bayliss (15) 3 down cb. Div 2: B Aquilina (27) 2 down. Div 3: S Coates (31) 3 down. 

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: T Roscoe (7) 36. Div 2: I Martin (17) 40 cb. 

   RICHMOND: Women: Stableford: Div 1: L Peers (25) 34. Div 2: J Humphreys (41) 32 cb. 

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: A Pierce (20) M Saunders (21) 46 cb. 2B Scr: P Carmody S Abernethy 37. A: A Dainton (8) 38. B: M Tresidder (14) 38. C: M Saunders (21) 43. Stableford Green: D Bardone (31) 36 cb. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: D Lloyd-Phillips (15) 35. Div 2: M Best (25) 36 cb. Centenary: A Scanlan (25) 41. 

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: W Thompson (18) R Kirk (14) 45. 4B Scr: L McKechnie D Vanraalte 42. A: I Surya (11) 39. B: J Clarke (14) 39 cb. C: J Keaveney (23) 39 cb. D: B Barnetson (32) 38. 

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: N Sundel (24) I Strous (12) 49. 2B Scr: J Molloy S MacSuibhne 35. A: I Strous (12) 40. B: J O'Connor (18) 39. C: N Sundel (24) 39 cb. Visitor: E Lurie (NSW 13) 37. Scr: W Wang 33. M Davis (PGA) 38. 2B: Gold: P Foley (27) B North (18) 43. R Sutcliffe (23) 36. Women: S Kemp (scr) 38. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: J Larkins (11) 35 cb. A Scr: L Holden 32 cb. B: A Kim (16) 41. B Scr: J Kwang 25 cb. C: R Richardson (27) 37. C Scr: M Cooper 17. 

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: H Jang (13) 31. Div 2: H Chang (28) 37. Div 3: M Lim (44) 28 cb. 

   TALLWOODS: Women: Stroke: P Livermore (30) 76 cb. D New (22) 76. 

   THE COAST: Women: Stableford: A McGregor (26) 33. Veteran: S DARRAGH (30) 41. 

   THE RIDGE: Men: Stableford: A: D Wheele (9) 39. B: G Cornish (22) 39. C: R Williams (25) 39. Scr: D Goodes 33. 

   TUNCURRY: Medley: Stableford: A: P Yee (14) 36 cb. B: T Harkin (30) 36. 

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: D Nunn (4) 35. B: A Mitchell (32) 39. 

   WALLACIA: Men: Stableford 2B Multi: White: A Howell (10) J Mansfield (10) 91. 2B Scr: J Mansfield P Cromer 50. A: J Mansfield (10) 41. B: P Hill (14) 38 cb. C: A Rosier (29) 40. Veteran: G Blair (10) 38. Super Veteran: R Luckman (19) 43. 

   WARRINGAH: Men: Stableford White: M O'Farrell (31) 37. Women: S Innes (41) 35. 

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal: Div 1: R Mason (11) 71. Div 1 Scr: L Cullen 89. Div 2: J Celeban (21) 73. Div 2 Scr: M Casey 96. 

   WINDSOR: Men: Stableford: 2B Multi: T Bartley (28) N Ponnusamy (31) 65. Mxd: M King (28) M King (21) 70. Women: I Gilbert (34) C Beggs (26) 55. Men: M Player (22) 36. Women: K Tanner (32) 34. 

   WOOLLAHRA: Women: Par: A: D Taylor (21) sq. B: S Zerby (36) 1 up. 

   WORRIGEE VETERANS: Men: Stroke 27-hole Foursome C'ship: Black: A Scr: B Herring C Pender 126. B Scr: J Black M Liddy 128. A: A Steeden (14) B Stapylton (15) 105.25. B: D Foster (23) B Malvern (20) 110.75. 

   WYONG: Women: Stableford: Div 1: D Soetens (19) 34. Div 2: B Barnett (28) 34. Div 3: S Vaughan (44) 37. 

20 July 2019
Yesterday at Royal Portrush Cam’s Smith’s game turned a corner. On Friday at The Open it was full steam ahead. Read more
20 July 2019
Jason Day was cruising at Royal Portrush on Friday with just one bogey in 30 holes before collapsing, dropping six shots in five holes to miss the ... Read more
Inside The Ropes
19 July 2019
BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: M Collyer (20) 33. Div 2: N Carey-Berryman (31) 40. Div 3: C Mallyon (34) 33.  more
19 July 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Mixed Scroungers Stableford: B McIntosh S Getwanuson 41 P Jones S Walker 40 T Oorschot A Olive 39.  more
Golf Australia