Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: D Vallins (18) D Seeds (12) 74. 2B Agg Scr: D Blacker W Higgins 59. A: P Nicoll (10) 36. B: D Vallins (18) 40. C: L Mccormack (22) 38. 

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Kim (20) 33 cb. Div 2: S Kwon (35) 36. 

   AVONDALE: Men: Par: 2B: G Roberts J Chen 10 up. A: H Drewitt-Smith (1) 3 up. B: J Chen (18) 4 up. C: D Fogarty (20) 4 up. A Scr: L Yip 2 up. 

   BANKSTOWN: Women: Stableford: H Potter (20) 33 cb. 

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: P Graham (13) G Kinch (16) 43. A Midgley (26) 37. Women: Stroke: Medal Jun: M O'Neill (43) L Ritchie (18) 73 to playoff. 

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: R Leo (9) 37. B: A Filipiana (16) 39. C: G Pettenon (25) 39. D: J Dyson (32) 45. 

   BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: S Walsh (24) 37. Div 3: A Heltborg (42) 38. 

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: D Thomson (5) 40. B: R Stephens (20) 41. C: A Whittaker (29) 43. 

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Drury (12) A Gray (30) 46. A: B Cobb (11) 37 cb. B: A Meo (14) 40. C: A Gray (30) 40. 

   BLACKHEATH: Women: Stableford: C Soady (25) 33. 

   BOTANY: Veteran: Stableford: 2B: G Auton (12) J Sobral (14) 45. 

   BOWRAL: Women: Stroke: J Ogg (23) 69. 

   BREAKERS: Women: Par: Div 1: M Hughes (14) 2 down cb. Div 2: M Allen (31) 7 up. Div 3: N Chilman (41) 1 down. 

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: 2B: G Cook (20) B Fitzpatrick (23) 48. A: G Pollard (9) 33. B: W Hamilton (13) 37. C: R Wilson (22) 39. 

   CABRAMATTA: Veteran: Par: E Vlores (14) 1 up. 

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: L Patterson (21) R Berry (20) 47. 2B Scr: S Bate M Arnold 38 cb. A: R Van Den Bergh (8) 37 cb. A Scr: D Cummins 35. B: R Cleary (18) 39. B Scr: D Freeman 25. C: C Hargraves (21) 36. C Scr: R Berry 18. 

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford: 2B Agg: Div 1: B Darr (15) J Darr (30) 68. Div 2: J Grittiths (21) T Cartwright (33) 65. 

   CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: D Tucker (29) B Threlfo (8) 46. C Towner (Barnwell Park 29) 42. 

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: B Kil (+1) R Perkins (41) 54. Hole in one: L Cash (HOLE 6A) at 6th. 

   CASTLECOVE: Women: Stableford: 9-hole: A Benjafield (35) 20. 

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: A Allsopp (21) 34. Div 2: M Juchau (29) 35. Div 3: H Birch (34) 34. 

   CRONULLA: Men: Stableford: 4B: P Jessop (18) S Pyett (14) 42 cb. A: P Frankland (2) 34. B: W Maver (18) 39. C: P Thomson (25) 39. 

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: P Britton (8) 32. 

   DUNHEVED: Women: Stableford: 4B: E Young (42) C Patterson (30) 46. 

   EASTLAKE: Men: Stableford: P Friary (13) 38. Women: T Gough (23) 36. 

   ELANORA: Men: Stableford: E Pope (17) 40 cb. 

   EVERGLADES: Women: Par: 2B: J Lawson (27) C Shannon (21) 11 up. Div 1: J Moffat (18) 2 up cb. Div 2: H Burrett (23) 3 up cb. Div 3: A Woods (33) sq cb. 

   FAIRFIELD: Super Veteran: Stableford: 4B: Div 1: P Seaman (31) N Charnley (20) 54. R Turvey (36) 49. 

   FORSTER: Medley: Stableford: S Bennett (21) 41. 

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: V Sharma (23) 40. 

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: 4B Agg: A: S Armstrong (35) F Chin (22) 75. B: S Armstrong (35) M Mei (33) 73. 

   GLENMORE: Mxd: Stableford: A Dudziak (14) 38. Women: C McConnell (28) 32. 

   GORDON: Medley: Stableford: 2B Agg: R Wong S Barsby 74. Men: A: S Barsby (3) 37. B: L Heinrich (19) 43. C: M Travers (21) 38. Women: A Garnett (19) 35. 

   GOSFORD: Women: Par: K Cardiff (29) 2 up cb. 

   HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Foursome: M Borron R Craine 72. 

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: Q Le (15) 41. Div 2: A Van Wanrooy (24) 43. 

   KOGARAH: Men: Stableford: 2B: D Picone (9) P Short (20) 44 cb. A: W Marsh (2) 37 cb. B: K Johnston (14) 36. C: P Short (20) 37. A Scr: M Tierney 33 cb. Snr: W Marsh (2) 37 cb. Women: Div 1: M Melhuish (25) 36. Div 2: R Joice (37) 31. 

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B: D Parker J Bourke 45. Men: A: P Collis (8) 39. B: T Samarjia (18) 36 cb. C: B Pell (25) 40. Women: C Perry (18) 35. 

   LANE COVE: Women: Stroke: A/Medal: J Weine (21) 76. A Scr: J Weine 97. B: J Lean (38) 86. B Scr: J Lean 118. 

   LEONAY: Men: Stableford: 2B: G Aiken (30) O Brennen (20) 47. 2B Agg Scr: C Flanagan D Robson 31 cb. A: P Homan (6) 36. B: S Wright (16) 37. C: O Brennen (20) 42. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Agg: M Collie (4) T Deeley (24) 70. 2B Agg Scr: D Osterlund S Mearbany 62. A: M Collie (4) 37 cb. B: G Phillips (The Ridge 18) 39 cb. C: Y Kim (36) 39. 

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: K Sloane (14) 37. Div 2: G Severino (19) 35. Div 3: S Kiprovich (33) 39. A Scr: J Bowen 29. 

   MANLY: Women: Stableford: L Wrench (27) 36. 9-hole: G Vasile (20) 20. Men: O Felsman (36) 41 cb. 

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: A Penman (17) 40. B: M Plant (26) 40 cb. 

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: G Otter (25) M Otter (26) 73. A: W Stiller (10) 38. B: W Williamson (18) 37. C: R Jewell (24) 42. Scr: T Wand 33. 

   MOLLYMOOK: Men: Par: A: K Lampe (3) 4 up. B: J Murphy (14) 2 up cb. C: P Brennan (20) 1 up cb. Women: Div 1: K Powell (10) 2 up. Div 2: J Millwood (36) 4 down cb. 

   MONA VALE: Women: Stroke: Foursome: A: C Fleming K Hwang 71.5. B: C Cave M Thew 76. C: C Egan D Samodol 79. A Scr: C Fleming K Hwang 80. B Scr: K Dolman W Tory 102. C Scr: C Egan D Samodol 112. 

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: B Lucas (17) 32 cb. Div 2: J Cairns (28) 33. Div 3: H Moore (39) 35. 

   NEWCASTLE: Women: Par: Div 1: J MacDonald sq. Div 2: E Plowman 1 down cb. Div 3: H Neilson sq. 

   NORTH RYDE: Women: Stableford: M Shon (18) 39 cb. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Starte P Peterson 49. L Domingue (18) 41. 

   NSW: Women: Stableford: Div 1: M Fishburn (19) 32. Div 2: J Craik (25) 32. Div 3: A Comerford (36) 39. Div 4: J Bruce (42) 36. 

   OATLANDS: Women: Stableford: A: K Crawford (22) 37. B: J Young (24) 37 cb. C: M Kelly-Sasnsone (43) 40. 

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: B Sekulich (27) J Joyes (28) 57. J Joyes (28) 48. 

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: M Grace (25) 37. B: P Kwong (45) 37. A Scr: A Eldgidge 25. 

   PENRITH: Women: Stroke: P Hatch (28) 75. 

   PYMBLE: Women: Stroke: Medal: Div 1: B Gautschi (19) 77. Div 2: S Kimberley (21) 79. Div 3: S Figg (36) 77. 

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: A Durante (21) J Santos (16) 74. Men: E Stivala (14) 40. 

   RICHMOND: Women: Stableford: Trophy: Div 1: C Carter (19) 33. Div 2: P Freeman (43) 35. 

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P South (22) A Turner (34) 47. 2B Scr: R Plummer S Stewart 38. A: S Stewart (8) 43. B: G Hughes (16) 39. C: M Halstead (33) 39. Stableford Green: G Meyer (30) 39 cb. Hole in one: S Stewart at 4th. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 4B: Championship: P Christian A Burke 41 cb. Centenary: C Lane P Morf 46. 

   SHELL COVE: Medley: Stableford: C Munday (24) 42. A Moane (10) 41. S Ryan (11) 39. Scr: J Kast (0) 37. Women: Stroke: 27-hole Foursome C'ship: K Tanner (30) K Green (30) 131. 

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: P Ray (11) 36. B: A Thompson (17) 39. C: G Herman (22) 35. D: B Barnetson (31) 34. 

   SHOALHAVEN HEADS: Stableford: Veteran Men: A: B Sharpe (14) 42. B: J Rosenburg (29) 43. F Percival (26) 37. 

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: M Kembrey (15) G Lynch (10) 43 cb. Div 1: R Best (10) 36 cb. Div 2: F Poulter (17) 36. A Scr: B Cole 36. 

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: M Peebles (Eastlake 5) B Rodwell (Eastlake 14) 75. 2B Agg Scr: B Shofer K Walther 61. A: J Keen (10) 39. B: A Park (14) 40. C: J Byrnes (20) 39. Visitor: D Bourke (Castle Hill 9) 38 cb. Scr: K Walther 34. 2B Agg: Gold: M Pollard (34) K Magnay (20) 73. M Pollard (34) 40. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par: 2B: D Crofts (11) M Webber (7) 10 up cb. 2B Scr: P McGuffie A Wright 1 up. A: M Webber (7) 4 up. B: D Martinez (12) 4 up cb. C: G Tomasone (22) 1 up cb. 

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: M Kim (21) 36. Div 2: J Chung (33) 45. 

   TALLWOODS: Women: Stableford: A: D Horsell (28) 40. M Duckett (24) 32. B: M Gleeson (36) 42. J Jessiman (32) 39. 

   THE COAST: Veteran: Stableford: B Duncan (26) 40. Women: B Pope (27) 37. 

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: G Galwey (17) C Galwey (22) 74. Men: A: S Chatterton (9) 39 cb. B: G Galwey (17) 40. C: M Herbert (26) 40. Women: P Hill (5) 40. Scr: M Franklin (Shell Cove) 31. 

   TUNCURRY: Medley: Stableford: J Thurgood (19) 39 cb. 

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: K Skelton (23) 36. B: M Chung (35) 35. 

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: P Williams (16) J Woods (22) 48 cb. 2B Scr: R Walker T Smith 43. A: M Berg (11) 43. B: D Calrow (14) 40. C: W Mendham (25) 37. Veteran: T Smith (8) 41. Super Veteran: P Williams (16) 43 cb. 

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: C Isaacs (31) 35. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2BWB: M Cawthorne (13) T Elderfield (26) 26. B Slatford (10) 37. 

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: B Evans (27) D Long (29) 46. Mxd: M Vinton (33) R Vinton (32) 43 cb. Women: P Banting (25) S Soul (41) 42. Men: P Gillham (11) 37. Women: H Pitt (38) 32. 

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: T Goulding (28) 37. B: S Zerby (38) 35. 

   WORRIGEE VETERANS: Stableford: A: J Peters (11) 38. C Brigstock (10) 36. B: T Edmonds (21) 38. B Malvern (20) 34. C: A Brewer (25) 43. G Jurotte (25) 36. 

22 July 2019
As the season for locking up playing cards arrives, three Australians made big strides in America today. Read more
22 July 2019
The countdown to tee off has begun for Mount Isa event for the $1M hole-in-one challenge. Read more
Inside The Ropes
19 July 2019
BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: M Collyer (20) 33. Div 2: N Carey-Berryman (31) 40. Div 3: C Mallyon (34) 33.  more
19 July 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Mixed Scroungers Stableford: B McIntosh S Getwanuson 41 P Jones S Walker 40 T Oorschot A Olive 39.  more
Golf Australia