Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Saunders (31) K Mcgreavy (17) 46. 2B Scr: P Bradley N Wood 35. A: N Wood (2) 35 cb. B: S Herne (13) 38. C: G Hatton (23) 36. 

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Gallmann (16) 31. Div 2: C Lee (28) 33. 

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: A Walker (12) 39. B: M Benfield (17) 41. C: O Van Der Wall (19) 40. Scr: S Gresham 34. 

   BANKSTOWN: Women: Stroke: A: L Manning (21) 77 cb. A Scr: K Raper 96. B: S Beves (32) 77. B Scr: N Cullen 104. C: B Williams (37) 81. C Scr: L Collins 116. Medal May: A/Medal: L Manning 77. Medal Jun: A: L Manning (21) K Raper (19) 77 to playoff. 

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: M De Montfort (8) K White (7) 44. M Veljanovski (10) 38. Women: Stroke: 2B Stroke: M Joma (18) M Oneill (43) 58. 

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stroke: A: D Cashman (13) 61. B: A Filipaina (17) 59. C: J Malla (25) 60. D: J McIntosh (30) 55. 

   BAYVIEW: Women: Stroke: Div 1: R Dockerill (11) 69. Div 1 Scr: T Clarke 84. Div 2: A Haynes (27) 74. Div 2 Scr: K Platt 103. Div 3: V Mcclellend (31) 67. Div 3 Scr: L Knox 110. Stableford Gold: K Quirk (43) 38. 

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: N Rutherford (9) 40. B: P Buttrey (21) 39. C: M Luland (34) 43. 

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: J Parkinson (9) 40. B: P Doncas (15) 38. C: D Tawadros (26) 43. 2B: A Kikiras (15) D Tawadros (26) 45. 

   BLACKHEATH: Women: Par: 2B: B Wall (17) D Landsberg (26) 6 up. 

   BOWRAL: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: C Byrnes (21) 77. Div 2: R McGinnes (28) 78. Div 3: S Short (40) 76. 

   BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: J Chapman (18) 37. Div 2: S Nash (27) 32. T O'Meara (39) 34. 

   CABRAMATTA: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: A Casey (18) 78. Div 1 Scr: M Dunn 89. Div 2: R Murray (22) 82. Div 2 Scr: R Murray 104. Div 3: A Richards (32) 82. Div 3 Scr: A Richards 114. Veteran: Stableford White: S Music (20) 40. 

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: S Bate (5) B Moyes (5) 50. 2B Scr: L Hudson B Moyes 44. A: B Moyes (5) 47. A Scr: D Cummins 37. B: R Cleary (19) 38. B Scr: J Kelly 22. C: G Campbell (23) 37. C Scr: R Berry 17. 

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: C Kirby (22) 34 cb. W Bell (25) 34 cb. Veteran Women: P Pringle (25) 31. S Schofield (43) 30. 

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: B Forrester (9) R Angeleski (Port Kembla 32) 48. Men: B Forrester (9) 41. Women: S Lee (22) 33 cb. 

   CASTLE HILL: Women: Stroke: Ambrose: J Sayer D Schultz 59. Scr: D Mann K Romer 69. 

   CASTLECOVE: Women: Stroke: 9-hole Medal: R Ting (38) 32. 

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: L Brecht (21) 36. Div 2: S Atkinson (36) 34. 

   CROMER: Women: Stroke: Medal: A: S Pham (14) 76. B: G Barron (19) 72. C: M Cover (31) 76. 

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: B Taper (22) C Schweighoffer (18) 52. 2B Scr: B Phillips R Brown 37. A: R Brown (9) 40 cb. B: R Poot (16) 39 cb. C: B Taper (24) 45. 

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: P Britton (8) 34. 

   DUNHEVED: Women: Stroke: Captain's Trophy: Div 1: T Jones (32) 75. Div 2: L Fryirs (35) 73. 

   EASTLAKE: Women: Stroke: P McCanna (24) 73. Medley: Stableford White: L Stollery (21) 40. 

   ELANORA: Men: Stableford White: M Scamps (16) 43. 

   EVERGLADES: Women: Stroke: Div 1: P Clarke (16) 72. Div 2: B Moore (25) 73. Div 3: T Lane (37) 70. 

   FAIRFIELD: Super Veteran: Stableford 2B Agg: Green: J Horner (34) G Elkin (31) 87. C Hollis (32) 48. 

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: 2B: B Wilson (28) R Wilson (23) 43. J Tautz (28) 37. 

   GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: D McDonagh (29) 77. Div 2: M Mei (31) 77. A Scr: D McDonagh (29) 77. B Scr: M Mei (31) 77. 

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: T Utakea (17) 42. Women: S Dean (25) 34. 

   GORDON: Medley: Stableford: Split Six: J Wearne (27) A Rowsell (27) 68. Men: Stableford Black: A: R Hicks (12) 32. B: M Torning (15) 38. C: G Byrne (22) 43. Women: A Garnett (18) 34. 

   GOSFORD: Women: Stableford: A: R Robertson (19) 42 cb. B: C Davison (29) 36. 

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: A: C Moran (21) 32 cb. B: B Baxter (33) 31 cb. C: M Langdon (45) 35. 

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: B Roberts (11) 44. Div 2: T Harrison (20) 43. 

   JAMBEROO: Veteran: Stableford White: K Ison (38) 32. 

   KOGARAH: Women: Stroke: Medal May: Div 1: J Gannon (16) 75. Div 1 Scr: W Goodwin 94. Div 2: J Roach (27) 76. Div 2 Scr: H Carter 104. Stableford: Team: P Black (33) T Swaffer (26) D Stevens (41) C Kelly (31) 80. 

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B Agg: P Day R Steele 69. Men: C Currie (11) 36. G Meagher (14) 36. W Tarasenko (21) 35 cb. Women: J Aldrich (22) 32. 

   LANE COVE: Women: Stableford: J Sadler (33) 30. 

   LEONAY: Men: Stableford 2B: White: J Pearson (22) D Rayner (20) 48. Scr: A Mcardle B Mcardle 34. A: P Homan (6) 36. B: B Fielding (13) 38 cb. C: J Pearson (22) 45. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: T Raeburn (4) D Gauci (28) 50. 2B Scr: C Holden J Sherson 40. A: C Holden (4) 39 cb. B: S Chau (13) 38. C: J Khan (36) 41. D Higgins (Moore Park 20) 37. 

   LONG REEF: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: J Brown (11) 66. Div 2: P Burke (20) 67. Div 3: D Muir (34) 68. Div 1 Scr: J Brown 77. Div 2 Scr: P Burke 87. Div 3 Scr: D Muir 102. 

   MANLY: Men: Stableford: D Froggatt (25) 34. Women: K English (4) 32. 9-hole: N Milne (45) 17. Men: Stroke: Snr: G Harnwell (3) 74 cb. A Stone (7) 70. 

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: J Hartland (23) G Grant (14) 46. Veteran Men: A: J Parker (20) 41. B: P Grislis (22) 39 cb. 

   MASSEY PARK: Medley: Stroke: Ambrose: J Brooks (5) J Brooks (23) 57. R Davies (31) R Rodrigues (22) 57.75. 

   MONA VALE: Women: Stableford: A: A Catlin (18) 36 cb. B: P Plunkett (26) 36. C: M Novaro (31) 38. 

   MOORE PARK: Men: Stableford White: C Smedley (16) 43. Women: G Finke (16) 33. Veteran: Gold: S Rohald (31) 38. 

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: K Kim (16) 73. Div 1 Scr: J Duffield 86 cb. Div 2: A Pile (29) 78 cb. Div 2 Scr: M Park 101. Div 3: M Sprainger (32) 79 cb. Div 3 Scr: M Iversen 112. 

   NEWCASTLE: Women: Stroke: Div 1: H Watt 78. Div 2: D Norgard 75. 

   NORTH RYDE: Women: Stableford: A Dunlevy (35) 34 cb. Matchplay: S Gordon M Peters 5-3. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: B May F Lev 49. Men: M Simkins (14) 39 cb. 

   NSW: Women: Stroke: Div 1: A Gilsenan (12) 82. Div 2: R Narayan (22) 78. Yellow: Div 3: T Manning (33) 71. 

   OATLANDS: Women: Stroke: Medal Jun: A: D Jepson (10) 77. Scr: L Gyzen (5) 86. B: J Brown (26) 79. C: S Ferm (38) 82. 

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: Ambrose: L Overend (13) J Simons (30) J Colley (43) 79. 

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: D Fitton (22) G Warner (22) 68. N Samodol (32) 40. Women: 9-hole: C Cannon (35) 15. 

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: 9-hole: C Brereton (32) 17. Stroke: Scr: M Jo-Usher 88. A: M Jo-Usher (14) 74. B: J Barratt (30) 75. 

   PENRITH: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: J Ogle (9) 78. Div 2: P Tunchon (29) 78. 

   PYMBLE: Women: Stroke: Medal: Div 1: R Jackson (8) 76. Div 2: L Criighton (29) 80. Div 3: S Coates (32) 76. 

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: A Ellis (28) N Cruikshank (29) 42 cb. T Canty (22) 34. 

   RICHMOND: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: C Carter (19) 79. Div 2: J Benson (28) 75 cb. Div 3: C Salkeld (37) 78. 

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: D Gordon (7) S Grieve (19) 47 cb. 2B Scr: S Spence P Carmody 37. A: P Carmody (9) 39. B: S Grieve (19) 42. C: C Gorring (26) 38. Green: D MacLeod (26) 36 cb. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 4B: Championship: D Hill 46. G Hudson 46. Par: Centenary: D Deane (39) 1 down cb. 

   SHELL COVE: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: K Green (16) 67. Div 2: R Wynn (28) 76. Medley: Stableford: Scr: T Persson (5) 30. A Garcia (29) 39. G Barling (12) 37 cb. 

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: D Sheridan (7) 36. B: T Healey (17) 37. C: P Parsons (20) 37. D: J Heath (27) 34. 

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: J Powell (18) J Davies (13) 47. 2B Scr: M Fisher W Wang 38. M Sher (7) 39. J Powell (18) 36. J Morris (24) 37. Scr: J Scruse 35. Men: B Clementson (PGA) 39. Visitor: T Schultz (Kooyonga) 36. Hole in one: M Walsh at 3rd. Stableford 2B: Gold: L Gafinowitz (29) J Pollock (19) 43. K Magnay (21) 36. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford White: A: S Devlin (7) 38. B: K Ik Song (12) 37. C: B Henderson (26) 37 cb. 4B: K Joo (14) N Sherpa (8) 45. 4B Scr: K Eather S Devlin 35 cb. 

   STRATHFIELD: Women: Stroke: Div 1: J Shin (17) 72. Div 2: V Byun (27) 70. Scr: J Shin 89. Stableford: K Kelman (41) 30. 

   TALLWOODS: Women: Stroke: K Edwards (11) 73. J Jessiman (32) 77. 

   THE COAST: Women: Stroke: C Fifield (17) 76. Medal Jun: Div 1: K Parker (24) 78. Div 2: A McGregor (26) 85. Div 3: D Hoggett (45) 79. Veteran: Stableford White: B De Bettencor (25) 40. 

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: M Smith (11) 39 cb. B: G Hall (20) 39. C: I Schneider (27) 38. Stableford: Scr: B Hill (Kareela) 30 cb. Women: A Whale (25) 38. 

   WAKEHURST: Women: Stableford Gold: A: H Suh (20) 35. B: V Stoddart (33) 35. 

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Hill (15) K Walker (8) 49. 2B Scr: T Massey C Blakeley 36. A: G Donald (13) 39. B: F Killeen (16) 37 cb. C: S Musico (28) 38. 

   WARRINGAH: Medley: Stableford: A Richardson (36) 35. White: M Lander (20) 37. 

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal: A: J Gorrie (16) 69. Scr: C Stockley (3) 76. B: J Addison (19) 73 cb. Women: P Parker (27) 81. 

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: B Evans (28) D Long (29) 44. Mxd: J Garnsey (42) G Chapman (10) 50. Women: J Terzo (39) R Moxham (43) 42 cb. Men: J Catania (17) 35 cb. Women: Y Mudiman (11) 34. 

   WOOLLAHRA: Women: Par: T Goulding (28) 3 down. N Kumar (40) 1 down. 

20 June 2019
In Ep #107 we've got majors coming out of our ears, as we look back at Pebble Beach and the US Open at was and gaze ahead at this week's KPMG Women's ... Read more
20 June 2019
With a win over a fellow Victorian in the round of 32 at the Amateur Championship, Victorian Dave Micheluzzi is staring down a career-high in the ... Read more
Inside The Ropes
20 June 2019
KOOYONGA: Stableford: A: R Tanner 35 P Bowler 34 S Hammond 33 K Parker 33 C Muirhead 33 G Smith 33. B: R Fidock 38 N Tuckwell 37 I Sargent 36 J ... more
20 June 2019
ALBANY: Par: K Sounness +4 D Connor +4 L Trott +2 P Wettin +2 R Adams +2 W Pech +2 M Waugh +2 S Dowling +1. Stableford: D Brown 17 A Taylor 14 T ... more
Golf Australia