Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Keatings (26) K Hutcherson (Campbeltown 24) 75. 2B Scr: N Wood L Gibson 59. A: T Prior (11) 39. B: L Byrne (15) 37 cb. C: K Bullock (36) 39.

   ASQUITH: Women: Stableford: A: G Park (20) 36 cb. B: M Baek (32) 37 cb.

   AVONDALE: Men: Par White: A: J Weaver (8) 2 up. B: G Billingsley (17) 5 up. C: G Carr-Boyd (21) 4 up. A Scr: R Wallace 1 down.

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Medal: Div 1: K Raper (18) 74. Div 1 Scr: F Hunter 95. Div 2: C Harrison (30) 74. Div 2 Scr: M Barrett 99. Div 3: B Heath (41) 77. Div 3 Scr: P Grzetic 118. Medal Mar: Div 3: B Williams (36) 83.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: G Doyle (13) R Simpson (10) 50. R Morasso (7) 38.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: C Conder (19) J Malla (26) 50 cb.

   BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: C Freeman (14) 38. Div 2: A Giles (26) 39. Stableford Gold: Div 3: R McCririck (32) 33 cb.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: I Hamilton (18) F Hardiman (20) 47. A: P Gillbanks (8) 39. B: F Hardiman (20) 39. C: B Favaloro (31) 40.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: J Simpson (28) 37.

   BOTANY: Veteran: Stableford: F Christiaans (19) 40.

   BOWRAL: Women: Stroke: U Eriksson (38) 70.

   BREAKERS: Women: Stroke: Div 1: S Kunze (25) 74 cb. Div 2: W Fox (31) 69. Div 3: T O'Meara (44) 70. A Scr: G Catanzariti (15) 89.

   BRIGHTON LAKES: Men: Par: 2B: M Rogers (22) G Smith (11) 11 up. A: J Henney (11) 1 up. B: C Lysaght (17) 4 up. C: D Roberts (36) 5 up.

   CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: T Osborne (27) J Lewis (6) 72 cb. 2B Scr: M Arnold D Cummins 64. A: S Baker (12) 41. A Scr: M Arnold 32 cb. B: J Houghton (16) 40. B Scr: P Bardsley 24. C: S Ireland (23) 39. C Scr: R Cleary 17. Challenge: S Baker (12) 41.

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: Div 1: V Do (25) 38. Div 2: W Buckley (25) 37. Veteran Women: Div 1: J Berthwick (37) 34. Div 2: R Olsen (45) 29.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: H Went (11) E Sangwell (36) 47. M Ebsworth (5) 40.

   CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: W Latta (17) 65. Div 1 Scr: L Harris 71. Div 2: J Hill (21) 66. Div 2 Scr: D Hulthen 89. Div 3: M Evans (41) 62. Div 3 Scr: L Wilson 92. Stableford: S O'Neill (38) 34.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: 9-hole: R Ting (39) 17.

   CHATSWOOD: Women: Stroke: Div 1: J Kiddell (22) 66. Div 2: P Dyson (28) 64. Div 3: S Smith (42) 68.

   CROMER: Women: Par: Div 1: C Ireland (18) 4 up. Div 2: S Muller (23) sq. Div 3: E Booker (30) 1 up.

   CRONULLA: Men: Stableford: Irish Team: A: T Hodges (11) S Lamb (20) P Swatosch (11) C Schweighoffer (22) 97. R Carr (13) 46.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: V Sikwila (Fox Hills 18) 33.

   DUNHEVED: Women: Stableford: Div 1: L Bourke (30) 35. Div 2: E Williams (40) 28.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: P Csorba (18) 40 cb. Women: E Lacey (34) 37.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: J Moore (20) 32. Div 2: A Meyn (28) 35. Div 3: S Balneaves (36) 34.

   FAIRFIELD: Snr Stroke 2B Multi: G Harvey (36) P Seaman (34) 120. R McManus (36) 58.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: 2B: D Bransby (27) P Nicholas (23) 45. T Melican (25) 39.

   GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal: Div 1: V Hughes (22) 72. F Chin (23) 74. Div 2: M Mei (31) 74. S Frost (37) 75.

   GORDON: Men: Stableford 2B: Black: P Thogersen S Herbert 48. A: R Bush (2) 39. B: P Whigham (18) 40. C: F Kannard (20) 38. Women: K Eberbach (38) 36.

   GOSFORD: Women: Stableford: L Gregory (34) 38.

   HARRINGTON WATERS: Women: Medal: D Moylan (31) 72. Stroke: K Sellings (37) 74.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: A Macpherson (15) 45. Div 2: S Graham (33) 45.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B Agg: S Baines U Schmidt 79. Men: A: P Whelan (7) 35 cb. B: S Baines (16) 40. C: P Chun (29) 39. Women: C Perry (17) 33.

   LANE COVE: Women: Stableford: E McMurray (34) 41.

   LEONAY: Medley: Stableford 2B: M Neil (25) M Gillies (24) 50. Scr: A Wright J Kennedy 38. A: A Wright (4) 40. B: W Gillard (15) 42. C: I Gribble (19) 41.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: R Curl (27) S Hinton (9) 77. 2B Scr: R Rayner (Qantas) J King (Riverwood) 64. A: R Rayner (Qantas 8) 41. B: H Bachir (Carnarvon 18) 39. C: S White (25) 42.

   LONG REEF: Women: Stroke: Medal: Div 1: R Loomes (18) 78. Div 1 Scr: J Brown 89. Div 2: W Thomas (26) 69. Div 2 Scr: W Thomas 95. Div 3: S Dewell (39) 75. Div 3 Scr: L Harper 109.

   MANLY: Men: Stableford: D Owen (25) 42.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stroke: Ambrose: M Fox N Petropoulos P Schmack J Parsell 45.25.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: Irish Team: G Crossingham (19) D Colusso (14) C Soh (32) C Prowse (9) 130. A: R Craig (11) 44. B: R McBride (16) 43. C: B Hogg (23) 44. Scr: R Craig 33.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford: A: D Laidlaw (12) 39. B: J Forsythe (13) 40. C: M Mulvey (21) 38 cb. Women: C Mulvey (29) 33.

   MONA VALE: Women: Stableford: A: C Quinn (21) 33 cb. B: L Clarke (25) 32 cb. C: C Donaldson (35) 38. Stableford Yellow: P Nettleton (36) 32.

   MOORE PARK: Medley: Stableford: 2B: J Northall (23) J Clarke (25) 45. Men: Stableford White: M Carew (19) 38. Veteran: Gold: P Thomas (25) 36. Women: J Clarke (25) 39.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal: Div 1: T Skuodas (10) 72. Div 1 Scr: V Bamford (14) 89. Div 2: J Hilditch (26) 75. Div 2 Scr: Y Kim (23) 102 cb. Div 3: L Brooks (35) 74. Div 3 Scr: E Gold (34) 111.

   NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: D Croft (28) 38 cb. A Levonpera (18) 38. N Brown (20) 36. Div 2: C Townsend (40) 38. D Woodruff (36) 36 cb. H Durie (36) 36.

   NEWCASTLE: Stroke: Div 1: J Thompson 74. Div 2: H Watt 73. Div 3: L Clark 75 cb.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: C Ward (13) 37.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Petley M Porter 51. N Padoa (23) 43.

   NSW: Women: Stroke: S McAlister (22) 69. Medal: Div 1: P Simos (18) 75 cb. Div 2: S Lass (31) 76. Div 3: M Hayton (35) 67. Matchplay: I Tockar bt S Hodgkinson 2-1.

   OATLANDS: Women: Stableford: A: S Sassen (13) 41. B: K Butler (32) 36 cb. C: M Kelly-Sasnsone (43) 34. 9-hole: A Stanfield (37) 18.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: J Lobban (24) P Blundell (30) 86 cb. D Caldwell (34) 43. Women: 9-hole: M Bynon (33) 20 cb.

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: A Eldridge (11) 70 cb. M Rees (45) 71. C'ship qlfrs: Div 1: A Eldridge (11) 70 cb. Div 2: I Illingworth (28) 71. Div 3: M Rees (45) 71.

   PENRITH: Women: Stableford: J Hartley (32) 34. P Kunkler (25) 30 cb.

   PYMBLE: Women: Stableford: Irish Team: M Pierce (29) M Piggott (21) K Slee (28) J Martin (19) 91.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: E Stivala (15) 39. Div 2: I Thompson (22) 40.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Ambrose: C Freeman (30) M Ryan (13) M Halstead (34) D Clarkson (23) 51.5. Scr: P Stewart M Furey A Gebbie M Kuo 60.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: J Marchant (17) 37. Women: 3B: R Nunnerley C Crouch V Hegarty 49.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: G Stinson (-2) 40. S Peachman (15) 39. Women: Stroke: Medal: Div 1: S Ryan (12) 66. Div 2: C Tolhurst (31) 74.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: S Armstrong (1) S Quick (1) 40. A: S Quick (1) 37. B: S McElhinney (17) 39. C: G Kable (22) 35 P Lamont (23) 35. D: P Murray (26) 34.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: V Galea (30) B Richards (15) 47. Div 1: B Richards (15) 41. Div 2: P Waugh (28) 41. Scr: B Cole 37 cb.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: J Giardina (7) A Sotiri (17) 50. Scr: S Kyriacou A Koch 44. A: J Giardina (7) 40. B: L Fisher (17) 40. C: J Finnane (28) 43. Visitor: B Forsyth (The Lakes 10) 37. Scr: W Wang 37. 2B: Gold: P Haddock (21) N Simmons (17) 45. N Simmons (17) 39. Women: S Kyriacou (+4) 38.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: H Park (19) 36. Div 2: G Kim (31) 33. Div 3: J Seo (37) 33.

   TALLWOODS: Women: Stroke: Div 1: D Horsell (28) 72. D New (21) 76. Div 2: J Chilton (31) 80. M Gleeson (34) 81.

   THE COAST: Stableford: Veteran Men: A Williamson (30) 43. Women: Stroke: G McFadyen (26) 68. Medal: Div 1: M Chrichton (20) 75. Div 2: K White (30) 82. Div 3: D Craven (40) 73.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: S Leverton (16) A Confoy (17) 90. Men: A: G Ringstad (12) 41. B: G Lloyd (24) 42 cb. C: J Tuero (29) 36. Women: C Jones (Kareela 19) 34. Scr: A Simpson 42.

   TUNCURRY: Medley: Stableford: A: T Overhall (10) 41. B: W Hardes (24) 40.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: R Sinclair (15) H Proctor (16) 48. Scr: K Walker G Field 38. A: B Gibbons (7) 38 cb. B: R Sinclair (15) 40 cb. C: N Hoppe (22) 41. Veteran: P Cromer (13) 38 cb. Super Veteran: T Malicki (20) 44.

   WARRINGAH: Men: Stableford: J Finn (19) 36. Women: A Richardson (38) 36 cb.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal: A: M Griffin (17) 74 cb. B: J Pittendrigh (21) 70. Women: Medal: M Cawthorne (12) 77.

   WINDSOR: Veteran Medley: Stableford: 4B: D Henry (30) J Hogg (15) 47. G Chapman (7) R Newman (17) 46. H Pitt (39) A Roberts (39) 46. Veteran Men: A Skinner (29) 41 cb. Veteran Women: J Terzo (38) 37.

   WORRIGEE VETERANS: Stableford: A: K Turner (13) 39. B: B Clark (17) 43. C: K Stevenson (31) 39.

   WYONG: Women: Stableford: Div 1: S Foskett (18) 37. Div 2: B Wilson (31) 34. Div 3: D Fuller (37) 32.

23 April 2019
On Episode 99, Brendan Jones joins the crew to discuss his 15th career victory on the Japanese tour amidst a tense battle in the studio for the ... Read more
23 April 2019
Honoured and humbled are two words to describe Steph Kyriacou’s emotions this week. Read more
Inside The Ropes
23 April 2019
LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B Multi: White: N Cronk (12) S Sorojevic (The Ridge 20) 86. R Brooks (11) N Economou (15) (Oatlands) 84. A: D Shepherd ... more
23 April 2019
PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: Peninsula North: A: J Durso (13) 1 up. B: S Tonkin (17) 2 up. C: N King (25) 3 down. Women: R Malkin (23) 4 down. Men: ... more
Golf Australia