Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Tindall (13) K Tutt (17) 82. 2B Scr: B Willingham P Bradley 62. A: P Bradley (8) 38. B: K Tutt (17) 44. C: C Holmes (19) 41. 

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: B McCarthy (8) 40. B: S Davis (16) 39. C: B Engeman (23) 38. A Scr: C Wittenberg Snr. 

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Foursome: Div 1: M Fiatarone (21) M Barrett (24) 76.5. Div 2: D Gain (37) B Heath (41) 82. 

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: S Hodson (9) M Totttenham (19) 44. Men: B Meyn (8) 38. Women: A Caterson (31) 34. Stroke: Matchplay: W Prideaux (23) bt L Ritchie (18) 1up. 

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: B Howared (24) J Thomson (26) 50. 

   BAYVIEW: Women: Stroke: Div 1: C Jacobs (16) 70. Div 1 Scr: C Clarke 83. Div 2: T Gillet (21) 73. Div 2 Scr: A Hinton 97. Div 3: B Gavin (29) 69. Div 3 Scr: M Leonard 105. Stableford Gold: V Mills (33) 34. 

   BERMAGUI: Men: Stableford Irish Team: White: B Kenyon (35) B Blair (31) G Vercoe (20) W Beaumont (35) 118. 

   BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: K McInerney (18) 35. Div 2: V Duesbury (26) 36. Div 3: D Newman (37) 35. Hole in one: M Hughes at 13th. 

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B Agg: C Dawson (23) C Balfour (12) 88. A: B Clarke (12) 43. B: C Collinson (14) 43. C: C Dawson (23) 46. 

   CABRAMATTA: Women: Stableford 2B Agg: White: Div 1: K Lee (35) L Thompson (6) 73. A: L Thompson (6) 40. B: L Schwarz (28) 36. Veteran Men: H Dawson (17) 42. 

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: P Wilson (22) P Coxall (17) 48 cb. 2B Scr: J Redhouse S Bate 39. A: J Lewis (8) 43. A Scr: D Cummins 36. B: G Zografakis (15) 41. B Scr: D Byrne 24. C: W Salter (32) 41. C Scr: P Wilson 19. 

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: J Romano (13) 40. A Smith (10) 39 cb. Veteran Women: J Wotton (35) 29. J Smith (18) 26. 

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: J O'Leary (Barnwell Park 36) B Krestensen (Massey Park 21) 48 cb. Men: R Calvert (11) 46. 

   CASTLE HILL: Women: Stableford: Irish Team: C James (26) C Cunningham (22) K Quigley (17) J Bowen (24) 93. Scr: K Drummond D Mathieson K Romer D Mann 58. Div 1: L Cash (16) 40. Div 2: M Darcy (25) 40. Div 3: S O'Neil (43) 42. 

   CHATSWOOD: Women: Stroke: Ambrose: J Wong S Beach K Cowan M Alego 56.5. 

   CROMER: Women: Stableford: Split Six: V Younger (34) J Layton (45) 49. 

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: J Wood (10) S McDonald (5) 47 cb. A: J Wood (10) 40. B: P Jessop (19) 38 cb. C: F Lloyd (21) 37. 

   EASTLAKE: Men: Stableford White: S Ryan (12) 41. Women: E Lacey (33) 30. 

   ELANORA: Men: Stableford: J Grant (13) 41. 

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: K Myles (10) 32 cb. Div 2: J Montgomery (31) 31. Div 3: G Parsell (36) 33. 

   FAIRFIELD: Snr Stroke Yellow: A: S Lockhardt (18) 55. B: V Bartolo (23) 55. C: K Corbett (31) 58. 

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: Foursome: P Dawson T DeGroen (16) 68. 

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: Div 1: A Gollan (23) 36 cb. F Chin (24) 36. Div 2: S Morris (41) 36. C Reeves (33) 32. 

   GLENMORE: Women: Stableford 2B Agg: White: B Strathdee (32) J Edwards (37) 55. T Towell (17) 31. Mxd: D Hooper (13) 40. 

   GORDON: Medley: Stableford 2B: Black: V Care M Travers 47. A: D Barry (10) 39. B: J White (19) 39. C: F Kannard (21) 39. 

   GOSFORD: Women: Par: C McGowen (34) 4 up. 

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: A: C Moran (25) 41. B: L Singh (42) 31. 

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: B Green (18) 41. Div 2: G Philips (25) 44. 

   KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: D Polychrone (22) 35. Div 2: D Bates (31) 30. 

   LEONAY: Men: Stableford 2B Agg: White: M Thompson (28) S Wright (21) 85. 2B Scr: A Wright P McGuffie. A: S Druce (10) 35. B: C Malvern (14) 42. C: S Wrighr (21) 43. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: C Russell (Bankstown 12) P Farrugia (Howlong 22) 81. A: C Russell (Bankstown 12) 38. B: J Ahn (17) 41. C: P Farrugia (Howlong 22) 43. 

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: M Solomon (18) C Cooper (33) 49 cb. Veteran Men: A: M Fox (17) 42. B: P Welsh (27) 41. 

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: R Sclippa (17) T Bonaddio (14) 83. A: F Tierney (3) 40. B: T Bonaddio (14) 43. C: R Avis (22) 43. Scr: F Tierney 37. 

   MONA VALE: Women: Stroke: A: N Hosking (17) 74. B: M Mushan (27) 70. C: A Hoy (35) 75. A Scr: K Hwang (2) 79. B Scr: M Mushan (27) 97. C Scr: A Hoy (35) 110. Stableford: C Donaldson (35) 29. 

   MOORE PARK: Medley: Stableford White: P Matthews (15) 37. Veteran: Gold: C Novis (27) 34. 

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: B Lucas (18) 36. Div 2: J Davis (26) 37. Div 3: B Evans (37) 36 cb. 

   NELSON BAY: Women: Stableford: 4B: W Heapy (31) R McGaw (31) 46. 

   NORTH RYDE: Women: Stableford: C Fisher (26) 36. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: T Lewis M Starkey 52. B Kilham (14) 42. 

   NOWRA: Women: Stableford: A: S Hunter (22) 30. B: F Wright (29) 34. C: D Pritchard (38) 38. 

   NSW: Women: Par: 4B: I Scougall (19) S Goldschmidt (28) 3 up. 

   OATLANDS: Women: Par Bowl: Yellow: A: J Goudge (20) 1 up. B: K Lim (29) 3 up. C: C Peterson (36) 2 down. 

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: P Elliott (23) B Bowly (23) 71. L Baillie (24) 37 cb. Women: 9-hole: J Boffa (36) 17. 

   PENRITH: Women: Par: J Patterson (44) 2 down. 

   PYMBLE: Women: Par: Div 1: J Sedgwick (17) 5 up. Div 2: L Pickup (23) sq. Div 3: K Onishi (30) sq. A Scr: S Waddington 4 down. 

   RICHMOND: Women: Stroke: Trophy: Div 1: D Clark (23) 73 cb. Div 2: S Still (34) 66. 

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: J Gayleard (12) S Frith (25) 78. 2B Scr: M Kuo P Stewart 52. A: J Gayleard (12) 37 cb. B: S Balis (14) 40. C: S Frith (25) 41. Stableford Green: J Mahony (30) 38 cb. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 4B: Championship: B Goh H Dalton 48. Centenary: R Clune S Patterson 43 cb. 

   SHELLY BEACH: Men: Stableford Split Six: White: J Hunt (6) R Davey (11) 35. A: L Allen (6) 39. B: N Smith (13) 42 cb. C: D Viset (21) 40 cb. D: N Upcroft (27) 39. 

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford 2B: White: B Richards (16) G Somerville (26) 46 cb. Div 1: B Richards (16) 41. Div 2: B Macadam (29) 39. Scr: B Cole 32. 

   ST MICHAELS: Men: Stableford White: S Aitken (12) 36. Visitor: D Devlin (Howlong 22) 38. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: D Bollinger (7) 37. A Scr: M Andrew 33. B: R Millers (16) 38. B Scr: G Kennedy 24. C: J Akers (29) 37. C Scr: S Naidoo 19. 

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Irish Team: S Yo (18) A Han (23) M Kim (21) J Shin (17) 78. 4B Scr: M Park L Kim J Shim E Nam 36. 

   TALLWOODS: Women: Stableford: Irish Team: H Roslaniec (37) G Pearson (19) L Norris (38) R Hellings (25) 71. E Fraser (30) R Murray (15) B Jones (18) M Gleeson (32) 69. 

   THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Cup: J Cramer (Carnarvon 17) 68. Scr: L Bayliss (Pymble) 89. 

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: W Manning (Macquarie Links 30) S Hodgson (Port Kembla 24) 94. Men: A: J Donnelly (9) 37 cb. B: S Hodgson (Port Kembla 24) 44. C: S McCullagh (Bankstown 29) 42. Women: A Allcock (18) 36. Medley: Scr: J Brown (The Lakes) 34. 

   WAKEHURST: Women: Stableford: A Dodd (25) 34. 

   WALLACIA: Snr Stableford 2B: White: P Borsato (10) E Scicluna (22) 48 cb. 2B Scr: D Rose G Blair 37. Super Veteran: D Rose (11) 43. P Hill (16) 41. A: P Borsato (10) 40. B: R Keeley (18) 43. C: D Coombes (28) 42. 

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: J Wethered (33) 35. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Par: R Wiseman (22) 5 up. 

   WINDSOR: Veteran: Stableford: 2B Agg: M Player (22) S Wall (19) 76. J Hogg (17) J Pamenter (37) 73. J Trerzo (36) J O'Mara (35) 63. Veteran Men: D Fulham (22) 39. Veteran Women: C Lee (44) 36. 

   WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: A: S Hayes (12) 45. M Liddy (12) 41. B: A Liebert (18) 42. A Steeden (17) 40. C: W Beckenham (25) 41 cb. L Elliott (22) 41. 

   WYONG: Women: Stableford: Div 1: K Edwards (14) 36. Div 2: J Swift (25) 31 cb. Div 3: M Kirk (38) 30 cb. 

21 March 2019
Steph Bunque was prepared for a showdown – and the Victorian delivered. Read more
21 March 2019
Japan’s amateur golfers continued their Australian love affair today, with Ren Yonezawa winning the South Australian Amateur Classic Read more
Inside The Ropes
21 March 2019
AVALON: Women: Stableford: 9-hole: D Price (38) 17. more
21 March 2019
KOOYONGA: Men Stableford: A: B Lovelock 41 P Gibbs D Laundy 39 C Muirhead H Moore 37 B Kingshott 35. B: K Griffiths 43 A Porplycia C Wright 39 M Coro ... more
Golf Australia