Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Sunday

 

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: W Clements (29) B Kingston (30) 49. Mxd: D Campbell (22) A King (30) 47 cb. Men: Div 1: S Hwang (9) 41 cb. Div 2: D Campbell (22) 41. Women: A King (30) 39.

   AVONDALE: Medley: Stableford: Team Multi: P Collins (26) S Davies (28) S Davies (15) V Collins (32) 117. Men: White: D Harrison (25) 41. Scr: W Stanwell (5) 34. Women: J Lemon (30) 38. Scr: G Kim (+5) 35.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: S Pearson (4) K Killen (19) 46. 2B Scr: S Aller T Hagan 35. Men: A: M Mitchell (12) 41. B: P Todd (18) 37. C: S Kim (25) 39. Women: J Collins (21) 42.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: G Ward (8) 30 cb.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: T Dang (23) 46.

   BAYVIEW: Medley: Par: 2B: T Atley (5) M Touw (13) 8 up. Men: A: N Woolmer (8) 1 up. B: A Chee (23) 5 up. Scr: R Loewenthal 3 down. Women: L Smith (14) 3 down.

   BERMAGUI: Women: Stableford: J Williams (43) 37.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: E Koukos (7) 36 cb. B: L Ellery (20) 38. C: G Lloyd (24) 36. A Scr: C Wieckhorst (10) 29 cb. 2B: J Pardy (30) D Herrman (20) 45.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: G Keir (15) G Snowden (16) 45. S Terkalas (12) 40. Scr: C De La Mare 33.

   BONDI: Men: Stroke: Medal: Div 1: L Furlong (10) 59. Div 2: B Duffy (17) 60.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: J Leung (10) 39 cb. B: S Parkinson (16) 38 cb. C: J McDonald (30) 45. Scr: K Naidoo 35. Women: H Jourdain (23) 39.

   BOWRAL: Men: Stableford: N Potter (27) 35.

   BREAKERS: Men: Stroke: Medal: A: G Bainbridge (11) 65. A Scr: G Bainbridge (11) 76. B: A Hillery (16) 65. B Scr: A Hillery (16) 81. C: A Seaton (23) 64 cb. C Scr: I Betteridge (22) 86.

   CAMMERAY: Men: Stableford: D Allsop (14) 36. Women: Stroke: J Sabin (27) 71.

   CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: M Ferrett (20) 38.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: K Reus (30) R Spittal (21) 52. Mxd: H Lee (17) I Lee (15) 46 cb. Women: H Chong (35) S Kim (15) 46. Men: White: A: I Lee (15) 40 cb. B: R Spittal (21) 43. Women: Div 1: S Kim (15) 41. Div 2: J Kim (31) 38.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: R Murphy (26) V Lee (20) 50. Men: T Dibble (5) 46. G Weber (12) 37 cb. G Koumantakis (28) 39. Women: K Jansen (13) 38. Medley: PM 2B: M Tesoriero (11) R Perkins (39) 53. Men: M Young (18) 45. Women: R Perkins (39) 46. Scr 2B: A Mcintosh (2) T Dibble (5) 43.

   CHATSWOOD: Mxd: Stableford: 2B Multi: T Leece M Austin 80. Men: W Morgan (11) 40. Women: S Smith (37) 35.

   CONCORD: Mxd: Stableford: 4B: C Won (32) S Won (24) 45. Men: White: A Eastway (18) 40. Women: J Adamo (42) 37. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: G Wilson (2) N Sullivan (8) 79. V Taylor (45) D Taylor (6) 70.5.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: P Hosking (26) R Smith (11) 45. 2B: R Doman (29) P Doman (34) 40 cb. P Hosking (26) 41.

   CRONULLA: Mxd: Stableford: Team: L Johnstone (15) R Carroll (30) S Talbot (17) R Johnstone (9) 80. Men: A Stratford (9) 40. Scr: D Ettridge (5) 33. Women: 2B: S Wilson (16) J Thuge (6) 40 cb. R Beech (22) 35.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: M Elliot (5) 39. Div 2: P Vlahos (16) 40. Div 3: R Smithson (22) 42. Scr: A West 28. Women: W Kim (24) 41. Medley 2B: S Matthew (17) C Hardaker (20) 50. Scr: M Elliot S Matthew 39. Women: Stroke: C'ship: M Cochran (10) 71. Scr: D Morgan (14) 90.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: S Cooper (21) G Thatcher (33) 48. Mxd: B Bourke (26) L Bourke (32) 49. Men: Y Kim (13) 38. Scr: J Stewart 30. Women: D Barber (21) 35 cb.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford 2B: White: M Gough (32) T Gough (20) 44. Medley: Scr: G McGlynn (0) 37. A: C Ellis (6) 37. B: P Makk (16) 35. C: J Knight (29) 45. Black: P Gough (23) 39. Hole in one: White: A Hajje at 13th.

   EDEN: Men: Stroke: Medal Sep: A: G Kelly (12) 73. B: C Clarke (22) 71. Women: N Jarvis (29) 80.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: T Crosby (16) 48 cb. R Hartmann (23) .

   EVERGLADES: Medley: Stableford: Team: G Skinner (16) R Wales (22) E Dowling (24) B Slade (32) 86. Div 1: P Steele (24) 39. Div 2: A Grimish (18) 37.

   FORSTER: Medley: Stableford 2B: White: N Ryan (19) A Eaves (18) 47. T Cronan (17) 40.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: J Annen (24) 38.

   GORDON: Mxd: Stableford: 2B: P Robson (18) K Han (14) 44. W Trantum (14) 40.

   GOSFORD: Mxd: Stableford: 2B: D Beechey K O'Brien 47. Men: Stableford Trophy: White: K O'Brien (13) 39 cb. Women: T Walklate (30) 40.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal Sep: A: B Baxter (13) 73. B: P Freeman (17) 77 cb. C: B Sadler (34) 74. Scr: K Partridge 79.

   KAREELA: Mxd: Stableford: A McClelland (13) 39. J Franklin (19) 34.

   KILLARA: Medley: Stableford: A: C Fox (17) D Fox (12) 47. D Morgan (18) K Morgan (24) 47.

   KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Waller (27) V Dal Forno (9) 43. J Waller (27) 37 cb. Scr: B Lyster 32. Mxd: Stroke Foursome: R Dacol (11) S Wu (20) 56. Scr: T Small D Moran 65 cb.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: R Bowler (16) E Jimeno (12) 71. Y Pierce (28) 37.

   LANE COVE: Women: Stroke: President's Trophy: R McElvenny (38) 66. Scr: M Torresvillas (17) 85. Brooch: R McElvenny (38) 66.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: S Kim (16) H Jung (18) 50. 2B Scr: M Lee M Choi 38. A: M Choi (10) 41. B: L Vasiliadis (16) 41. C: B Allie (32) 40 cb.

   LONG REEF: Mxd: Stableford: 2B: P McMahon K McMahon 44 cb. Men: J Begley (5) 37. Women: P Mcmahon (26) 37.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: A De Gasperi (16) 37. B: J Ianchello (36) 39. Scr: G Fletcher 30. 2B Agg: D Doherty J Ianchello 74.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: R Davis (19) 31.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: I Nash (12) D Peters (6) 44 cb. D Peters (6) 37 cb.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: P Stephenson (31) 37.

   MANLY: Men: Stroke: Cup: J Bell (+2) 75. Women: Stableford: A Ullman (36) 39. Men: A: P Houston (4) 39. B: R Bradgate (14) 36. C: J Whaley (22) 39. Medley 2B: R Duke (36) P Straton (24) 47.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: J Ljajic (10) 35. Women: Stroke: Medal: B Dunn (29) 66. Scr: G Varcoe (15) 84. Medal of Medallists: Medal: J King-Gee (22) 67.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: R Seymour (31) J Ostlund (21) 79. M Bird (45) 41 cb. Scr: S Fitzpatrick 38.

   MONA VALE: Men: Stableford: O Renz (20) 38 cb. Women: G Kim (20) 38.

   MONASH: Medley: Stableford: 2B Agg: J Xaio T Fu 72. Women: A Eksteen P Kruse 69. Mxd: 2B Agg Scr: S Robinson A Gatland 36. Men: White: T Fu (15) 42. Women: A Eksteen (21) 38.

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B: S Shaw (24) J O'Hare (9) 46 cb. 4B Scr: K Kim E Kim 35. Men: Stableford White: J Lowy (34) 41. Women: L Quilliam (5) 36.

   MT BROUGHTON: Men: Stableford White: G Windeyer 34.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: A Tian (36) C Fitzgerald (34) 48. Women: L Dixon (22) J Tourlas (39) 46. Mxd: F Fitzgerald (45) C Fitzgerald (34) 46. Men: C Fitzgerald (34) 42. Women: S Ruxton (31) 38 cb.

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: J Marshall (6) 38. Div 2: J Willemsen (23) 43. Women: M Bosch (33) 38.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: H Saba (36) B Kerr (15) 51. Mxd: P Richardson (7) M Feltham (29) 46 cb. Women: A Lee (13) S Lee (32) 45. Cup: M Anderson (32) B Nolan (25) 42 cb. Men: A: P Richardson (7) 38. B: J McFarlane (18) 38. C: R Smith (21) 42. D: D Karthi (28) 44. Women: Div 1: S Gordon (19) 36. Div 2: M Feltham (29) 35.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: R Farrelly (20) K Ang-Nguyen (34) 49. T Lewis (26) 43.

   NOWRA: Medley: Stroke: Medal Sep: A: B Trenerry (9) 68 cb. A Scr: S Rice 74. B: C Armstrong (18) 67. B Scr: S Page 84. C: K Quinten (23) 65. C Scr: K Quinten 88.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: C Allen (10) G Reid (19) 42. P Zylstra (13) 38. White: C Lonsdale (18) 31 cb. Gold: M Messis (30) 39. Stableford: B Blain (scr) 33 cb. Women: Stroke: Medal Sep: A Comerford (29) 74. Medley: Stableford: Scr: T Warwick 28.

   OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: P Langdon (20) J Williams (26) 46. Men: White: D Chatillon (7) 42. Women: Yellow: K Ren (36) 39.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: S Lundy (36) R Sheridan (32) 79. 4B: R Artlett (33) S Artlett (25) 46 cb. Men: hite: S Lundy (36) 42. Women: N Garnsey (40) 36.

   PENRITH: Mxd: Stableford: 2B: B Cho (11) A Song (6) 47. S Mcneil (23) 40. Y Kim (32) 42.

   PYMBLE: Medley: Stableford: 4B: G Macnamara (24) T Carroll (12) 46 cb. Men: S Williams (21) 41. Women: P Jensen (31) 37. J Kent (30) 34 cb.

   RANDWICK: Medley: Stroke: Ambrose: L Miranda-Loriga J Purcell (10.25) 55.75.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: A Adams (7) M Tressider (13) 46. Mxd: M Robertson (22) D Robertson (25) 45. Men: Stableford White: A: B Timmony (10) 38. C: G McRae (27) 40. Green: L Chan (20) 36. Women: Stableford: N Campbell (12) 36.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: R Pledger (12) 38. Div 2: A Hines (21) 45.

   ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford: Championship: M D'Apice (18) 38.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: D Mclauchlan (20) T Zeppieri (31) 72. Medley: S Park (26) J Kim (16) 68. Men: Scr: G Sully 32. W Bin Chen (31) 41. Women: M Kim (22) 37.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: K Wise (18) T Endycott (16) 67. A: M Braggs (11) 35. B: G Thomas (17) 36. C: C Goodwin (33) 38. Men: Stroke Vardon: Black: W Gorton (Hawks Nest 2) 73.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: T Karagianni (27) B Longbottom (21) 75. A: T Musgrove (9) 40. B: E Eklof (16) 39. C: B Longbottom (21) 41. Scr: B Nagi 37. Stableford Gold: K Magnay (19) 29. Stableford: S Lom (25) 29. Women: Stroke: Medal: Div 1: D Wilmshurst (20) 79 cb. Div 1 Scr: P Pitsawong 90. Div 2: A Tan (26) 78. Div 2 Scr: A Tan 104.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford Split Six: White: Div 1: M Elina (Pennant Hills 7) Y Gounden (17) 72. A: G Hind (8) 35. B: Y Gounden (17) 43. C: C Lee (18) 36. M Elina (Pennant Hills 7) 32.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Choi (14) J Park (20) 51. A Choi (14) 43. G Kim (33) 33.

   TALLWOODS: Men: Stroke: A: S Williams (16) 72 cb. N Mills (10) 72 cb. B: F Sharpe (24) 69. P Stephenson (20) 73. Women: M Gleeson (31) 70. J Stephens (22) 73.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: M Ikeda (29) K Tan (24) 43. V Hua (21) 38.

   THE AUSTRALIAN: Women: Par: F Nethery (12) 2 down.

   THE COAST: Mxd: Stableford 2B Agg: White: M Harrisson (14) J Hyatt (14) 72. A Mcentee (11) 35. Stroke: J Dunphy (7) 27.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A Rodrigues (6) J Angelis (11) 42 cb. Scr: K Ghiassi J Angelis 31. Women: S Clark (18) 31. Medley: A: S Piliotis (24) 37. 4B: R McMahon (14) A Galligan (4) 43 cb. Scr: Y Aizawa M Aizawa 38.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: T Springett (Kareela 12) 14. B: R Stenning (16) 22. C: P Fitzgibbon (27) 32.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: D McKinnon (Monash 10) S Wilson (10) 46. Mxd: M Caswell (32) A Caswell (22) 50. Men: Div 1: M Lewin (10) 41. Div 2: M Caswell (32) 40. Hole in one: A Wills at 6th. Women: Stableford: Y Boardman (2) 35 cb.

   TUNCURRY: Men: Stroke: American Foursome: Scr: G Cush P Matthews 70. J Sudana T Vakaahi 72.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: 2B: M Spinks T Spinks 43. Scr: A Lauder C Bonovas 37. Stableford Gold: A: A Lauder (4) 37. B: B Lasam (17) 35 cb. C: M Spadina (23) 34. Women: Green: T Steyn (28) 32.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: D Krap (17) M Faigen (26) 45. Men: D Krap (17) 36. Women: A Crothers (35) 32. Mxd: Stroke: Foursome: A: C Martin G Rosa (22.5) 68.5. Scr: B Mason S Cathcart (4.5) 81.

   WALLACIA: Men: Stableford White: D Forbes (17) 43.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: M Cohn (26) 37. Women: W Hooper (39) 39.

   WINDSOR: Medley: Stableford: K Rogers (17) 39 cb. N Munusamy (34) 40. R Stalley (20) 39. D Pinington (25) 36.

   WOOLGOOLGA: Men: Stroke: A: J Thorn (12) 73. A Scr: A Hart 75. B: M Loomes (18) 68. B Scr: M Loomes 86. C: H Copeland (28) 70. C Scr: G Rankin 93.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: P Bacci (11) D Gilchrist (20) 77. Div 1: D Abbott (14) 41. Div 2: P Ullman (18) 40. Div 3: Z Orbach (29) 43. Women: Par: A McAuliffe (43) 1 up.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: B Hammond (13) J Hammond (21) 48. Men: J Marsden (21) 40. Women: L Goodwin (25) 36 cb. Jnr: L Gavin (23) 34. Men: Hole in one: A Foden at 9th.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: E Forsyth (+1) L Tarasenko (17) 45 cb. Mxd: A Sharpe (16) N Sharpe (22) 43 cb. Men: Div 1: E Forsyth (+1) 38. Div 2: L Tarasenko (17) 41. Women: D Barnes (28) 33 cb.

20 September 2019
Australian Lukas Michel punches ticket to the 2020 Masters and US Open with win in US Mid-Amateur. Read more
19 September 2019
No foreign-born player has won the US Mid-Amateur championship in the event’s 38-year history, but Melbourne's Michel has stormed into the final at ... Read more
Inside The Ropes
20 September 2019
MELVILLE GLADES: Wednesday Par DSR 72: K Younchang D Taylor C Lee G Packer R Moore +3 J Kirton B Scott N Killick V Winter W Lyons J Matthewson +2. ... more
20 September 2019
CAMDEN: Men: Stableford: 2B Multi: S Roberson (19) D Morris (16) 72 cb. 2B Scr: M Sinclair D Cummins 54. A: M Sinclair (12) 42. A Scr: G Matheson 33. ... more
Golf Australia