Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Sunday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: T Sutton (9) 39. Div 2: B Yang (25) 42. Women: J Merrick (6) 33 cb. Medley: 2B: B Wilson (34) E Mejia (23) 46 cb. Mxd: J Gallmann (15) M Gallmann (14) 43. 

   AVONDALE: Men: Stableford: E Bloom (7) 40. Scr: J Jeffress 35. Women: A Pilat (11) 41. Scr: S Thompson 33. Medley: 2B: A Pilat (11) M Pilat (14) 47. 

   BANKSTOWN: Women: Stableford: H Potter (19) 36. Medley: 2B: S Schulz (8) P Auciello (18) 47. 2B Scr: M Sandilands P Salameh 35. Men: A: M Devlin (10) 36 cb. B: G Tran (17) 40. C: B Tran (29) 37. 

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: S Champion (15) 39. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: A: T Atley (7) 39. B: K Read (17) 34. Medley: 2B: A Bollans T Boorman 45. Scr: T Atley (7) 32. Women: Stableford Gold: L Van Der Westhuizen (30) 33. 

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: Div 1: B Hodder (30) J Tarleton (28) 44 cb. A: M Barnes (7) 37. B: T Russell (14) 36. C: J Tarleton (28) 35. Mxd: P Wilson (16) 34. L Ling (21) 35. 

   BEXLEY: Medley: Stableford: B Patterson (12) 42. Scr: M Pullen 29. 2B: M Worth (9) G Keir (16) 70. 

   BONDI: Men: Stableford: L Furlong (11) 35. 

   BONNIE DOON: Mxd: Stableford: 2B: G Smith (12) J Vanderkooi (13) 49. Medley: A: S Moate (3) 38. B: R Johnson (13) 42. C: M Buchanan (23) 43. A Scr: S Moate 35. 

   BOTANY: Men: Stableford: K Rose (22) 38. Women: Stroke: Foursome C'ship: Div 1 Scr: P McCanna J Gu 98. Div 1: L Lacey L Lawrece 71. 

   BREAKERS: Men: Stroke: Medal: A Scr: M Vanderslot 75. A: M Vanderslot (10) 65. B Scr: A Miles 88. B: A Miles (19) 69. C Scr: O Grima 91. C: O Grima (23) 68. Hole in one: G Bainbridge at 6th. 

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: R Chanprayong (27) 40. 2B Multi: R Chanprayong (27) K Yottha (7) 83. 

   CABRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: C Andrews (9) K Ferry (7) 65. Div 2: G Marsh (14) H Le (13) 76. A Scr: L Legradi C Thompson 52. A: N Ung (11) 40. B: E Lieu (21) 38. M Chester (18) 33. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: J Webster (18) 38 cb. Women: L Guo (27) 29. 

   CARNARVON: Men: Stableford: A: N Loh (11) 39. B: M Yuksel (15) 44. C: M Brooks (20) 39. 2B: P Muscat (9) M Yuksel (15) 49. Scr: J Lind I Daryab 36 cb. Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: S Lee (16) 74. Div 1 Scr: H Lee 89. Div 2: M Lee (23) 71. Div 2 Scr: J Kang 96. Div 3: S Honeybrook (32) 72. Div 3 Scr: C Pak 104. 

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Multi: R Stafford (9) P Martins (12) 87. Men: A: R Stafford (9) 41. B: G Martin (15) 42. C: G Inverardi (30) 44 cb. Women: A Kim (15) 37. Medley: PM 2B Multi: B Papandrea (26) L Papandrea (13) 81. Men: B Papandrea (26) 38 cb. Women: G Jung (23) 37. Medley: Scr: G Weber C Mitchell 37. 

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: V Singh M Farir 48. V Singh (14) 41. S Fulton (7) 38. 

   CONCORD: Men: Stableford: M Edgtton (9) 37 cb. Women: S Phillips (11) 35. Medley: 2B: A Bird (27) T Bird (30) 46. 

   CROMER: Medley: Stableford: A Horne (13) 40. 4B: N Salem (21) A Gordon (13) 46 cb. 2B: H Davis (24) B Davis (24) 41. 

   CRONULLA: Men: Par: A: J Keen (18) 3 up. A Scr: J Cripps 1 down. Women: Stableford: M Adair (25) 34. Mxd: Irish Team: D Carroll (9) J Convoy (10) D Convoy (15) I Carroll (20) 85. Men: Hole in one: Black: T Wilson at 7th. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: R Martin (14) 39. Div 2: S Butt (17) 39 cb. Div 3: G George (29) 42. D Scr: A Evans 32. Women: D: S Colussi (27) 34. Stroke: D: A Yang (21) 71. Stableford: 2B: D: D Beazley (The SGA 26) R Destefano (23) 48 cb. 

   DUNHEVED: Mxd: Stableford: Trophy: T Williams (40) K Mudge (15) 46. Men: 2B: B Hodges (10) B Wild (19) 44. Div 1: M Gill (14) 40. Div 1 Scr: C Williams 32. Mxd: 2B: B Bourke (29) L Bourke (32) 45. Women: R Jones (8) 36. 

   EASTLAKE: Men: Stableford: A: M Paul (10) 40. B: A Girshkin (19) 37. C: M Fennell (28) 35. Div 1 Scr: A Michelson 35. Women: Stroke: T Gough (23) 75. 

   EDEN: Men: Stroke: Medal: A: P Gordon (7) 70. A Scr: P Gordon 79. B: S Donaldson (36) 72 cb. Women: J Gilmour (35) 76. 

   ELANORA: Medley: Stableford: 4B: C Hawkey (27) R Thomas (15) 46. Hole in one: White: S Renkert at 7th. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: G Patterson (8) 38 cb. Scr: B Russ 39. B: J Murphy (26) 42. Women: G Colley (14) 36. Men: 4B: B Smyth (22) K Dryden (19) 77. Mxd: B Brooke (31) B Paul (3) 70. Women: J Moffat (17) G Colley (14) 71. 

   FORSTER: Medley: Stableford: B Carmichael (13) 38. 2B: B Carmichael (13) L Stout (3) 47. 

   FOX HILLS: Men: Stableford: M Kuczera (26) 40. Women: L Kembrey (21) 33. 

   GORDON: Mxd: Stableford: R Mullins (28) 34. 2B: L Partridge (14) J Partridge (26) 43. 

   GOSFORD: Men: Stableford: F Cho (23) 41. Women: T Walklate (32) 32. 

   KAREELA: Mxd: Stableford: S Schwarz (22) 32. T Bush (11) 37. 

   KILLARA: Mxd: Stableford: N Pigot (19) 46. Div 1: W Machin (17) 40. A: C Pigot (15) N Pigot (19) 51. 

   KOGARAH: Mxd: Stableford: 2B: C O'Connor (42) D Davies (28) 46. Men: B Tangney (24) 38 cb. Scr: J Heron 36. Women: A Donaghey (27) 34 cb. 

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: A: J Potter-Robertson (9) 34. B: K Anderson (15) 36. C: W Cruikshank (20) 38. 

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: D Krause (16) E Durbin (16) 44. 

   LANE COVE: Women: Stroke: Div 1/Medal: M Anderson (28) 66. Div 1 Scr: M Anderson 94. Div 2: S Woodman (44) 78. Div 2 Scr: B Oliver 118. C'ship: A Scr: J Weine 281. A: M Anderson (28) 214. B Scr: J Lean 368. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford: D Karam (35) 44. 2B Agg: M Lynch D Karam 79 cb. Women: Stroke: A: M Naaman (16) 72. A Scr: E Ryu 88. B: L Elliott (26) 77. B Scr: R Ch'ng 108. C: S Kim (32) 81. C Scr: K `Le-Campanaro 116. 

   LONG REEF: Men: Stableford: D Murrell (26) 38. 2B: J Elsworth P Ford 48. Mxd: M Hankey D Hankey 41 cb. Women: M Symington (16) 33. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford: Div 1: S Pasquali (1) 35. Div 2: B Wahlen (16) 42. Div 1 Scr: J McPhillips 33. 

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: C Chin (4) 42. 

   MANLY: Men: Stableford: A: J Roche (9) 41 cb. B: L Gaha (18) 41. C: S Southwell (24) 43. Women: A Brewer (32) 41. Mxd: 2B: A Airey (13) M Clark (18) 51. Men: 9-hole: R McCluskey (12) 24. Women: L Furlong (45) 21. 

   MARRICKVILLE: Women: Stableford: G Burr (23) 36. Veteran Women: G Shaw (23) 35. Men: G Markey (19) 37. 

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: L Camarda (21) 44. Scr: M Saroufim 31. 2B Multi: L Camarda (21) J Camarda (15) 95. 

   MONA VALE: Medley: Stableford: 2B Agg: R Baker (21) R Bulgin (9) 79. Hole in one: R Tebbutt at 16th. 

   MONASH: Men: Stroke: Trophy: L Radcliffe 72. M Eksteen (5) 72. Stableford: A Mitchell (13) 36 cb. Women: B Gregory (18) 38. 

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B: M Sawyer (12) J Jonas (19) 48. Scr: K Clelland C Lazzari 39. Men: M Sawyer (12) 41. Women: A Hill (14) 34 cb. 

   MUIRFIELD: Medley: Stableford: J Walsh (15) 38 cb. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A: A Bratz (2) P Zarra (14) 70. B: J Hilditch (13) J Hilditch (23) 72. C: P Van Ross (30) L Dixon (21) 76.5. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: A: B Bews (12) 41. B: S Ferguson (19) 37. C: B Hedges (26) 31. Women: A: J Newsham (21) 29. B: A Milne (27) 31. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: I Flores (26) S Greig (18) 50. Mxd: L Ong (19) P Tse (32) 44. Women: L Taylor (17) M Irons (7) 40 cb. Men: A: W Clark (12) 39. B: S Greig (18) 39. C: I Flores (26) 38. D: P Tse (32) 36. Women: Div 1: K Hinde (21) 34. Div 2: J Hughes (28) 31 cb. Mxd: Stroke: Foursome: A Stubbs B Wilson (5.5) 70.5. Foursome C'ship: M Woodley G Woodley (3.5) 153. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: F Lev (17) 41. 2B: L Domingue (15) A Wong (22) 49 cb. 

   NOWRA: Mxd: Stroke: Ambrose: S Beazley (18) M McClellan (9) 64.25. Women: M Burns (30) M Ford (38) 75. Men: G Todd-Wilson (7) I Harris (14) 58.75. 

   NSW: Medley: Stableford: S Paterson (25) 39. Stableford White: R Verlander (27) 29 cb. Stableford: L Tran - Thu (14) 36 cb. Scr: N Ibrahim 33. 2B: S Paterson (25) J Williams (27) 48. Women: 4B: G Harmer (34) M Wilde (24) 43. 

   OATLANDS: Men: Stableford White: J Coluccio (18) 41. Women: Yellow: S Monaghan (18) 33 cb. Medley: Stableford: 4B: S Jones (18) J Hannaford (24) 46 cb. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: G March (13) 40 cb. Women: N Stannard (39) 39. Medley: 2B Agg: A Stannard (1) N Stannard (39) 79. 

   PYMBLE: Men: Stroke: Foursome C'ship: H Waddington C Fiadino 147. Hcp: P Waddington (2) J Hensler (2) 146. 

   RANDWICK: Stableford: Div 1: R Dupont-Louis (7) 38. Div 2: J Thorn (22) 37. Scr: S Todd 34. Women: Div 1: I Kelson (16) 33. Div 2: K Swingler (28) 35. 

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: M Hodges (24) D Gibson (19) 47. Men: Stableford White: A: S Campbell (12) 39. C: R Mason (27) 37. Green: G Walsh (22) 33. Women: Stableford: M Stringer (27) 32. Mxd: 2B: W Berens (18) A Berens (25) 41. 

   ROSNAY: Stableford: A Hines (21) 37. 

   ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford: Championship: A Richards (13) 39. A Wood (21) 36 cb. 

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A Scr: S Vail 77. J Ha (16) 66. Women: A Kim (42) 82. Men: Stableford: S Zhou (21) 37. Women: N Doig (29) 36. Medley: 2B: P Zhang (18) S Zhou (21) 47. 

   SHELL COVE: Medley: Stableford: W Pennington (23) 48. 

   SHELLY BEACH: Men: Stroke: A Scr: R Wehrle 70. A: G Wilson (7) 70 cb. B Scr: K Gibbons 82. B: K Gibbons (16) 66. C Scr: L O'Brien 90. C: L O'Brien (21) 69. Women: Stableford: Div 1: D Herden (33) 35. 

   ST GEORGES BASIN: Men: Stroke: Medal: A: G Morrison (9) 67. B: T Stringer (15) 66. C: B Earle (21) 69. A Scr: D Mayer 76. B Scr: J Ford 85. C Scr: E Trautmann 94. Women: D Buckley (26) 80. 

   ST MICHAELS: Women: Stableford: Div 1: C Davies (10) 34. Div 2: D Wilmshurst (22) 38. Men: Stableford Scr: White: O Janschek 36. J Serhan (PGA) 40. A: J Xiao (11 Monash GC) 39. B: D Gleeson (16) 42. C: A Carruthers (25) 40 cb. Gold: K Magnay (19) 34. Women: Stableford: H Williams (18) 33 cb. Men: Stableford 2B Agg: White: P Schulties (18) D Gleeson (16) 78. 

   STRATHFIELD: Medley: Stroke: Ambrose: T Stewart G Westbury (7.25) 62.75. 

   TALLWOODS: Men: Stroke: B Griffin (19) 70. H Donaldson (15 Royal Sydney GC) 74. 

   TERREY HILLS: Men: Stableford: G Nelson (13) 41. Irish Team: R Eaton (12) V Stals (13) D Eaton (45) G Knott (6) 118. 

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Ambrose: D Dugga (26) K Penrose (31) 73.75. Team: R Kato (+2) P Robinson (16) F Back (13) V Kirkby (12) 88. Jnr: Stroke: Trophy: S Hall 148. Stroke Black: T Heaton 144. 

   THE COAST: Mxd: Stableford: T Bradley (16) 35. 2B: B Toland (12) A Ayliff (13) 45. Stroke: M Berting (4) 26. 

   THE LAKES: Women: Stroke: Foursome: A: M Graham F Yang (18.5) 72.5. A Scr: T Davison X Macklinshaw 79. Medley: Stableford: 4B: A: F Sarmiento (19) G Murfet (21) 47. A Scr: C Ueda L Wei 39. R Wang (20) 40. Par: 4B: A: R Horsley (18) B Nair (13) 9 up. A Scr: S Beck N Breakspeare 1 up. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: B Wood (4) 17 cb. B: M Philips (14) 21 cb. C: J Ng (36) 19. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: M Fitzgerald (12) J Flaherty (27) 49. Div 1: M Fitzgerald (12) 41. Div 2: J Flaherty (27) 42. Medley: 4B: D Hope (24) L Phillips (34) 45. Women: E Bjorkbom (31) 35 cb. 

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: A: J McMillan (0) 40. B: M Chow (17) 39 cb. C: T Opie (20) 40. Mxd: D Chen T Ogasawara 48. Women: Green: J Berry (14) 29. 

   WAKEHURST: Medley: Stableford: K Lim (19) 45. M Chau (23) 45. Men: A: C Huisman (16) 38. B: T Jones (25) 38. Women: S Bradnam (30) 37. 

   WALLACIA: Men: Stableford: D Klein (12) 39 cb. 

   WARRINGAH: Medley: Par White: A Clarke (21) 3 up. Par: B Myers (21) 1 down. 

   WINDSOR: Medley: Stableford: E Barlow (16) 37. Div 1: A Jessen (5) C Tomkins (18) 48. 

   WOOLGOOLGA: Men: Stroke: A: M Beales (2) 72. A Scr: M Beales 76. B: G Penfold (20) 72. B Scr: G Dodd 88. C: P Rankins (28) 73. C Scr: S Greaty 98. 

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: 2B: D Brennan (22) W Innes (28) 48. Div 1: G Ruebner (15) 43. Div 2: P Kemper (20) 39. Div 3: T Kinsella (27) 43. Women: Stroke: Medal: A: M Conrick (24) 77. B: J Peters (26) 74. 

   WOOLOOWARE: Mxd: Stroke: Ambrose: T Koroneos (13) S Koroneos (8) 66.75. Medley: Stableford: R Lancaster (17) 41. 

   WYONG: Men: Stableford: Div 1: G Bates (14) 41 cb. Div 2: M Chappell (26) 40. Women: K Raishbrook (19) 30. Mxd: 2B: G Bates (14) D Soetens 43. Men: D Smith (5) J Smith (8) 46 cb. 

 

MASTERS PENNANT: Final series: Magenta Shores 11 bt Cammeray 3, Liverpool 8 bt Penrith 6, Monash 9 bt Charlestown 5, Eastlake 8 bt Manly 6.

21 July 2019
It was a throwback to Thursday for Cam Smith after a ball-striking performance that could have produced anything ended in a string of missed birdie ... Read more
21 July 2019
Shane Lowry described it as one of the best days of his career and after eight birdies, a 63 and some of the loudest roars ever heard on the North ... Read more
Inside The Ropes
19 July 2019
BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: M Collyer (20) 33. Div 2: N Carey-Berryman (31) 40. Div 3: C Mallyon (34) 33.  more
19 July 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Mixed Scroungers Stableford: B McIntosh S Getwanuson 41 P Jones S Walker 40 T Oorschot A Olive 39.  more
Golf Australia