Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Sunday

 

   ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: R Marrett (21) A Marrett (11) 48 cb. Mxd: B Harris (6) J Williams (22) 45. Men: Div 1: S Pennington (13) 40. Div 2: R Gubbins (27) 42. Women: A King (30) 38. 

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: M Betts A Betts 46. Men: White: A Betts (27) 44. Scr: T Shorter 34. Women: J Morrison (25) 39. Scr: F Wittenberg 33. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: J Peterson (11) D Potter (17) 50. 2B Scr: B Thompson (4) K Conroy (25) 34. Men: A: B Thompson (4) 37. B: D Potter (17) 38. C: T Withford (21) 36 cb. Women: A Asawa (23) 31. 

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford White: P Weewan (20) 35. Men: Hole in one: T Crowe at 18th. 

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: L Stimpson (31) 43. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: J Dixon (20) S Catterick (11) 47. A: A Bollans (11) 37. B: J Dixon (20) 40. Scr: P Wood 30. Women: C McLeod (16) 30. 

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: A: R Moses (9) 40. B: J McKinley (19) 39 cb. C: M Ta (33) 39 cb. Scr: E Koukos (8) 30. Medley: A Oates (17) 45. A Banks (30) 37. 

   BEXLEY: Medley: Stableford: E Ibrahim (19) 40. Scr: S Loreggia 31. 

   BLACKHEATH: Medley: Stableford: Challenge: J Bromhead (6) 37. 

   BONDI: Men: Stableford: 2B: C Hurrell (12) B Dominish (13) 48. D Boland (7) 35. 

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: Split Six: D Ross (12) R Austin (15) 73. Women: S Fairhurst (4) 35. Medley: A: R Freeman (7) 40. B: S Cunich (15) 38. C: A Pragasam (20) 40 cb. D: K Steel (36) 39. A Scr: J Cochrane 33 cb. 

   BONVILLE: Medley: Stableford: W Matthews (7) 36. 

   BOTANY: Men: Stableford: D Wright (14) 38. Women: J Gu (29) 41. 

   BREAKERS: Men: Stableford: A: R Petrie (12) 34 cb. B: T Olynik (21) 40. C: J Mcgrath (23) 34. 

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: D Parata (5) 44. 

   CABRAMATTA: Medley: Stableford: White: 2B Scr: L Markovski (4) A Singh (5) 42. 2B: M Morley (9) J Ward (20) 45. 2B Scr: W Park M Dunn 35. A: L Markovski (4) 38. B: F Saheb (12) 35. C: S Farnham (24) 36. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: T Harrison (15) 41. Women: H Priest (27) 34. 

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Walters (23) A Kassis (17) 50. 2B Scr: J Lind S Moylan 38. A: K Oh (10) 38 cb. B: Y Hong (18) 40. C: J Walters (23) 43. Mxd: 2B: Y Yoo (23) S Kim 51. 2B Scr: J Shim P Davies 34. Women: 2B: S Sim (16) N Yeob (8) 42 cb. Stableford: Div 1: J Kim (16) 36 cb. Div 2: Y Yoo (23) 34 cb. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: A: R Stafford (11) 38 cb. B: P Martins (12) 40. C: R Frost (18) 40. Women: A Kim (16) 39. Men: PM: L Song (10) 40 cb. Women: R Perkins (43) 40. Scr: J Pridmore (4) 30. 

   CHATSWOOD: Mxd: Stableford: 2B: L Lou D Lindquist 47. M Cullican (17) 41. Women: J Kiddel (22) 34. 

   CONCORD: Mxd: Stableford: 2B: T Seeto (32) R Clarkson (13) 46 cb. Men: White: L Lazar (14) 40 cb. Women: J Wonders (8) 37. 

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: G Ferguson (18) B Cohen (22) 47. 2B: P Matthews (14) A Matthews (18) 45. B Cohen (22) 41. Hole in one: M Rigby at 9th. 

   CRONULLA: Mxd: Stableford: 4B: M Mcmahon (25) T Mcmahon (34) 43. Men: A Meehan (24) 42. Scr: R Kerry 33 cb. Women: V Powell (13) 33. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: V Sauturaga (15) 42. Div 2: O Baglin (23) 38. Div 3: R Destefano (25) 37 cb. Scr: B Jack 35. Mxd: Stroke: Foursome: Div 1: S Manson J Manson (29) 70. Div 1 Scr: S Golden M Golden 89. Div 2: I Johnston T Johnston (23.5) 77.5. Div 2 Scr: H Park H Cho 100 cb. 

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: S Brandon (14) M Burns (24) 68 cb. Mxd: G Moses (44) M Moses (7) 69. Men: M Burns (24) 42. Women: G Moses (44) 38. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: C Hicks (+1) 35. B: M Janda (18) 45. C: T Maunsell (23) 35. Scr: B Larsson (4) 32. 

   EDEN: Men: Stableford: A: D Velicki (8) 37. Scr: E Tamsett 36. B: R Gilmour (22) 40. Women: S Williamson (20) 34. 

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: G Hill (26) 43. D Graham (7) 7. 

   EVERGLADES: Medley: Stableford: 2B: B Paterick (18) R Jesperson (21) 49. Men: A: L Reid (11) 41. P Paul (2) 40 cb. B: J Shane (24) 44. J Ross (21) 40. Women: Div 1: G Gwendolin (11) 38. S Nina (22) 36 cb. 

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: M Catt-Davies Snr (6) 40. B: Y Lee (18) 39. C: J Windred (30) 41. Women: S Shin (33) 35. 

   GORDON: Mxd: Stableford: 2B Multi: A Lind (19) G Barnwell (39) 75. A Lind (19) 43. 

   GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: K Cardiff (30) 39. Men: Stableford White: R Stafford (31) 43. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Par 4B: Black: P Budden R Hofmeier 10 up cb. R Hofmeier (18) 7 up. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: A Cousins (2) 34. 

   KAREELA: Mxd: Stableford: J Shanahan (12) 37. C Jones (14) 33. 2B: Y Rochford (13) A Smith (16) 45. 

   KILLARA: Mxd: Stableford: 2B: A Knight (24) P Knight (17) 49. Men: B Fawcett (16) 42. Women: A Knight (24) 44. 

   KOGARAH: Mxd: Stableford 2B: White: G Kidd (10) V Pacetta (17) 89. Men: A: G Okladnikou (9) 40. A Scr: D Gallagher (+2) 39. Women: C Doyle (31) 41. 

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: A: F Vrachas (5) 39. B: M Wells (18) 37 cb. C: J Sleigh (24) 36. 

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: S Grogan (10) S Howard (20) 66. R Montano (17) 37 cb. 

   LANE COVE: Mxd: Stroke: Foursome: G Mutton (22) W Belgre (10) 128. Foursome C'ship: A Pearson B Pearson 160. 

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: S Jin J Lee 49. 2B Scr: S McGee C Wilson 37 cb. Women: L Youn (25) 36 cb. A: A Murgatroyd (5) 38. B: J Ahn (17) 39. C: A Ower (20) 38. 

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: J Edwards B Jones 49. Mxd: J Hensman P Hensman 44. Men: J Edwards (11) 42. Women: J Preston (21) 37. 

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: E Paton (15) 37. Women: K Riley (31) 28. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: D Peters (4) M Jacobsen (22) 46. S Peters (29) 37. 

   MANLY: Mxd: Stableford: 2B: B Minogue (45) C Hughes (32) 50. Men: White: A: B McMurray (12) 40. B: D Brewer (18) 41. C: M Richardson (25) 36. Women: B Minogue (45) 40. Men: Stableford 9-hole: White: G Hastings (20) 22. Women: Yellow: R Cook (32) 22. 

   MARRICKVILLE: Women: Stableford: J King Gee (23) 42. Veteran: J Priem (18) 38 cb. Men: J Tidswell (18) 38. 

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: P Corbett (30) M Fraser (35) 46. T Hamilton (24) 39. 

   MONA VALE: Men: Par: M Mashman (15) 4 up. Women: R Blake (19) 3 up. 

   MONASH: Men: Stableford: 2B: A Cooper (36) P Fletcher (16) 47. Mxd: L Gray (23) M Gray (23) 45. Medley: 2B Scr: N Glover G Dawber 36. Men: D Rose (20) 40. Women: J Park (15) 38. 

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B: K Pathmanathan (28) G Thattil (13) 47. 4B Scr: A Phiyasirikul T Foster 37. Women: T Hioki (21) 34. Men: White: M James (24) 41 cb. 

   MT BROUGHTON: Men: Stroke: Medal Jun: R Harrison 73. 

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B Multi: R Johnstone (14) M Tajudeen (25) 65. Women: S Wild (26) M Hartley (28) 75. Mxd: R McMurray (38) G McMurray (13) 61 cb. Men: J Hutchinson (18) 37. Women: C Song (25) 40 cb. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: J Shaw (10) 36. Div 2: T Newsham (23) 38. Div 3: J Le Bas (26) 40. Women: Div 1: J Frost (6) 31. Div 2: T Jeggo (34) 32. 

   NORTH RYDE: Mxd: Stableford: 2B: B Robinson (22) J Durham (32) 49. Men: R Palmer (13) A Camalliri (18) 47 cb. A: C Chang (11) 41. B: N Ballantine (17) 39. C: B Robinson (22) 40. D: B Durham (32) 33. Women: 2B: A Lee (29) M Youm (27) 46. A: S Hwang (24) 34. B: M Youm (27) 39. Stroke: C'ship: M Woodley (4) 79. Jnr: D Fazzolari (8) 78. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: J Dickinson (24) K Lawrie (22) 50 cb. T Greenwood (20) 42. 

   NOWRA: Stableford: 2B Agg: C Templeton (6) S Rice (6) 72. Medley: A: C Templeton (6) 40. B: N Dinnie (14) 41. C: K Quinten (24) 39. 

   NSW: Medley: Stableford: 2B: K Sedergreen (21) M Burns (9) 46. R Spalvins (10) 40. Scr: M Collins 33 cb. Stableford White: C Scannell (21) 31 cb. Stableford: Z Ticehurst (6) 40. Women: R Rees-Poole (26) 39. 

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: K Gibson (16) P Kenny (26) 46. Men: White: A Wiltshire (10) 40. Women: H Sneath (7) 34. 

   PENRITH: Mxd: Stableford: M Winter (5) 42. 

   PYMBLE: Men: Stroke: Cup: A Scr: D Boyd (Stonecutters Ridge) 70. 

   RANDWICK: Medley: Stableford 2B Agg: Black: D Illingworth (12) D Hunt (14) 75. Men: M Endicott (18) 41. Women: J Quigg (The Coast 39) 36 cb. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: W Errey (9) S Errey (33) 48. B Finn (15) 41. 

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: A Bayliss (4) R Kam (9) 78. Mxd: N Campbell (15) J Alles (17) 74. Men: Stableford White: A: A Bayliss (4) 40. C: S Elliott (29) 42. Green: R Blackwood (27) 39. Women: Stableford: S Gazolli (30) 40. 

   ROSNAY: Medley: Stableford: 2B: A: D Tugaga (15) S Mason (10) 44. Div 1: F Johnson (13) 36 cb. Div 2: J Pagett (22) 41. S Tuiono (24) 33. 

   ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford: Championship: P Corlette (31) 41. T Stoker (13) 38. 

   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: A: L Ager (26) S Ager (33) 48. A: J Kim (10) 41. Div 1: S Ager (40) 33. Scr: M Green 36. 

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: A: M Garrett T James 74. Div 1: H Cope G Kable 72. A: T James (4) 40. B: M Brownlow (14) 38. C: H Cope (20) 42. 

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: J Ingegneri (21) C Mullins (14) 78. A: R Lyons (8) 38. B: C Mullins (14) 41. C: J Ingegneri (21) 37 cb. Scr: M Hammond 33. Stableford Gold: R Peterson (25) 32. Stableford: H Williams (18) 32. Women: Div 1: P Geddes (21) 36. Div 2: C Bloch (24) 35. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: C Moore (18) K McMillan (19) 48. Div 2: P Sadovy (29) D Sadovy (15) 46. A Scr: T Jay N Harvey 36 cb. A: M Morrissey (7) 38 cb. B: C O'Brien (16) 40. C: A Kim (18) 41. 

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: G Chia (16) J Satkunasingam (27) 46. A Choi (12) 37. Women: B Kwon (21) 32. 

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: N Mills (10) 41. D Puxty (12) 39. B: T Kemp (24) 43. J Sands (20) 41. Women: Stableford: Div 1: R Ezzy (27) 31. J Gould (24) 27. Div 2: A Blair (34) 36. M McManus (35) 32. 

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 4B: L Ogden (36) R Chou (28) R Ogden (29) B Moris (13) 52 cb. H Sun (24) 39. 

   THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: L Townsend (7) 74. 

   THE COAST: Mxd: Stableford Team: White: S Mackenzie (16) A Hamilton (21) D McNeill (9) M Millican (14) 89. G Engeler (11) 42. Stroke: S Twaddell (1) 36. 

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: J Hopkins (10) A Coull (0) 45. A Scr: X Macklinshaw T Berrett 39. S Piliotis (26) 39. Women: K Archer (14) 36. Medley: Irish Team: A: B Speechley (2) J Speechley (2) C Glenday (0) S Beck (+1) 80. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: T Springett (12) 23. B: M Salvatore (23) 21. C: R Springett (28) 19 cb. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: R Christie (19) R Todhunter (23) 49. Mxd: T Wood (11) A Kessler (45) (Howlong) 45. Men: Div 1: D Barton (9) 40. Div 2: T Steedman (19) 39. Women: A Kessler (Howlong 45) 42. 

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B Agg: Gold: K Neat C Bonovos 77. Scr: P Borg J Tolomeo 40. A: M Anthony (6) 38. A Scr: P Borg (3) 33. B: K Neat (16) 41. B Scr: W Cook (13) 23 cb. C: T Chea (28) 41. C Scr: J Baty (21) 16 cb. Women: Green: J Kang (15) 39. 

   WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: M Vander Straaten (29) R Hermann (17) 45. Men: A: K Jay (15) 38. B: M Foggo (22) 38. Women: M Gerner (27) 37. 

   WALLACIA: Men: Stableford White: B Haynes (17) 46. 

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: M Cuzzilla (12) 37 cb. Stableford: M Springall (33) 29 cb. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: J Farrell (21) 39. 

   WINDSOR: Medley: Stableford: T Cuskelly (18) 38. S Paxman (27) 37 cb. J Garnsey (41) 34 cb. 2B Agg: M Lee (15) M Cordero (22) 74. 

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford: Div 1: B Stunt (9) 36. Div 2: G Harris (17) 36. 

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Multi: White: P Chittendon (27) S Coutts (23) 72. A: T Crowe (14) 38. Stableford: B: J Kiss (22) 39. Men: Stableford White: C: T Kinsella (27) 37. Women: S Zerby (39) 34. 

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: W Robilliard (25) J Morris (23) 47. Men: S Crestani (26) 39. Women: M Frazer (13) 33. Jnr: L Boer (18) 33. 

   WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: G Young (21) R Dowdell (9) 72. Mxd: R Sheehey (21) W Baker (7) 68. Men: Div 1: G Deane (15) 40. Div 2: C Glover (26) 43. Women: R Sheehey (21) 36. 

24 June 2019
Hannah Green is a major champion, just the third woman in Australian history to have the honour. Read more
24 June 2019
With her hero Karrie Webb watching on, Hannah Green gave the next generation of Australian golfers a flag to fire at in Minnesota. Read more
Inside The Ropes
21 June 2019
CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford: 2B Agg: Div 1: B Darr (15) J Darr (30) 68. Div 2: J Grittiths (21) T Cartwright (33) 65.  more
21 June 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Mixed Scroungers Stableford: K Gray 42 R Nielsen S Indge 41 J Arnold F Cox G Little G Roberts 40.  more
Golf Australia