Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Sunday

 

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: G Wong (24) B Chan (20) 41. Mxd: S Kwon (41) Y Kwon (18) 48. Men: Div 1: B Harris (9) 43. Div 2: H Lai (24) 42. Women: S Kwon (37) 41. 

   AVONDALE: Medley: Stableford 2B: White: T Gerard-Bradbury (25) E Bloom (8) 51. Men: R Gorczyca (10) 42. A Scr: C Wittenberg Snr (0) 34. Women: Stableford: V Denny (26) 40. A Scr: S Barker (9) 24. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: G Raper (20) M Casey (21) 48 cb. 2B Scr: L Mitchell (7) L Rosborough (6) 36. Men: A: H Raper (11) 39. B: L Lu (13) 40. C: B Chanthavy (19) 40 cb. 

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford White: P Hopkinson (18) 44. 

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: J Leonardi (13) 44. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: F Godfrey (12) D Matulin (15) 46. A: D Matulin (15) 42. B: S Stoyanoff (20) 40. Scr: J Fabbro 29. Women: B Arnott (26) 38. 

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Team: A: S Williams (11) 40. B: T Haid (18) 41. C: J Hogan (26) 42. Div 1: T Cleary (13) A Telford (20) C Wieckhorst (12) M Holt (27) 102. A Scr: R Moses (7) 32. 

   BEXLEY: Medley: Stroke: Ambrose: K Halloran (6) M Worth (10) G Keir (12) G Snowden (16) 46.5. 

   BLACKHEATH: Women: Stroke: Y Murray (24) 75. Scr: M Booth (11) 90. C'ship: Div 1 Scr: M Booth 264. Div 1 Scr: Y Murray 307. R Lonergan 233. 

   BONDI: Men: Stableford: C Marshall (Pymble 9) 42. Hole in one: C Marshall at 2nd. 

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: L Baylie (10) 40. B: S Doyle (12) 43. C: R Vinac (20) 41. A Scr: T Wareing 35. Women: Par: M Cruikshank (18) 1 up. 

   BONVILLE: Medley: Stableford: G Soyka (12) 39. R Welsh (17) 37. S Wright (9) 36. 

   BOTANY: Stableford: G Snook (9) 41. Women: M Fleming (36) 35 cb. Stroke: Medal: Div 1: J Browne (30) 73. Div 2: J Jones (36) 69. 

   BREAKERS: Men: Stableford: 2B: D Lowe (18) R Petrie (11) 44 cb. P English (13) 39. 

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Multi: P Conlin (13) K Tran (25) 114. Women: Stroke: C Stone (17) 71. Stableford: K Tran (26) 45. 

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: T Lee (15) J Lee (Oatlands 15) 47. 2B Scr: M Goldthorpe D Krilich 31 cb. Men: A: J Lee (Oatlands 15) 37. B: S Jeon (20) 36. Women: Stableford: I Kim (Stonecutters Ridge 26) 33. 

   CAMMERAY: Mxd: Stableford: Split Six: D Harwood L Guo P Marks 73. Women: L Guo (26) 32. Men: D Hughes (22) 38. 

   CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: G Sutton (21) C Collins (14) 45 cb. R Bounleud (21) 40. 

   CARNARVON: Par: 2B: H Park (17) W Jung (14) 12 up. Mxd: Par White: J Kim (33) K Park (15) 9 up. Women: Par: E Choi (20) J Kim (33) 8 up. A: H Park (17) 6 up. B: M Stanton (Tamworth 22) 3 up cb. Women: Div 1: J Kirby (15) 2 up. Div 2: K Ahn (19) 2 down. Div 3: J Kim (33) 2 up. 

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: T Dibble (5) B Wong (6) 80. Men: A: B Wong (6) 41. B: G Weber (12) 40. C: I Wilkie (27) 42. Women: K Cruise (17) 33 cb. Medley: 2B Agg: S Blaker (17) J Zavaglia (11) 81. Men: J Zavaglia (17) 43. Women: S Yun (29) 37 cb. Medley: 2B Scr: T Dibble B Wong 69. 

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Multi: M Farir (28) H Gonzalez (16) 76. Men: M Farir (28) 42. Women: H Zhong (45) 31. 

   CONCORD: Mxd: Stableford: 2B: V Lai (25) V Cheng (20) 47 cb. Men: Stableford White: V Lai (25) 43 cb. Women: Stableford: C Kim (21) 40. 

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: B Clemens (21) W Yandell (11) 48. 2B: B Jackson (36) I Jackson (22) 38 cb. J Gough (26) 41. 

   CRONULLA: Mxd: Par: 4B: M Morgan (18) B Morgan (20) 5 up. Stableford: A: B Wood (11) 39 cb. A Scr: S Winter 32. Women: C Axford (22) 31 cb. 

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: J Goth B Porter 48. Men: D Eyles (24) 41. Women: A Wade (31) 33 cb. 

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: L Hayes (27) J Smith (17) 71. Mxd: B Hodges (9) L Kembrey (22) 73. Men: J Smith (17) 41. Women: M Vukelic (38) 38. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: G Marsom (10) 38. B: C Molloy (20) 37. C: J Mootoo (24) 42. Div 1 Scr: G McGlynn (1) 35. 

   ELANORA: Men: Stroke C'ship: Black: D Bradley bt F Geddes 6-5. G Doyle bt N Mundy 1up. A: K Taylor bt R Reeves 4-3. A: A Davidson bt C Zuber 2up. B: W McKeith bt T Evans 4-3. B: M Gaynor bt N Buisman 1up. Stroke: C: S Glass bt C Taylor 5-4. C: S Glass bt C Taylor 5-4. C: T Rainsford bt J Furlong 2-1. Mxd: Stableford: 4B: M McCormack (27) D McCormack (42) 42 cb. 

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: B Lobb (14) J McInnes 50. Mxd: Stableford: M Lyn (14) M Wayne (10) 44. Women: S Nina (25) C Georgie (20) 44. Men: Stableford Black: A: B Lobb (14) 42 cb. R Wayne (8) 42. B: B Matthew (24) 44. D Edward (20) 39. Women: Stableford: C Georgie (20) 39 cb. M Lyn (14) 39. 

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: M Bull (9) 39. B: H Yoo (15) 39. C: A Reddy (24) 39. 

   GORDON: Medley: Stableford: Team: W Trantum (11) L Williams (41) D Ticehurst (14) A Lind (19) 84. Mxd: W Trantum (11) 35 cb. 

   GOSFORD: Men: Stableford White: R Smith (22) 40. Women: Stableford: K Cardiff (32) 37 cb. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: M Feltham (9) 42. B: P Hawley (24) 40. Women: C Hearn (20) 35. 

   KAREELA: Medley: Stableford: 2B: T Arnold C Arnold 49. Men: R Elton (35) 40. Women: D Smith (31) 38. 

   KILLARA: Medley: Stableford: R Arimado (43) E Cheung (18) 50. Men: E Cheung (18) 46. Women: R Braude (29) 39. 

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: J O'Connor (15) R Selles (21) 49. A: M Duggan (14) 42. A Scr: D Gallagher (+2) 37. Women: Stableford: A Donaghey (29) 35. 

   LAKESIDE: Medley: Stableford: Split Six: J Hawker (11) G Hampton (14) 70. S Hooke (10) 41. 

   LANE COVE: Women: Stableford: M Torrevillas (17) 37. 

   LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B: White: D Mansford (12) P Monforte (22) 46. 2B Scr: D Vuong C Ho 33 cb. A: C Moodley (Kogarah 12) 39 cb. B: S Johnson (19) 39 cb. C: P Monforte (22) 39. Women: K Le-Campanaro (36) 34 cb. 

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: M Whitton D Murrell 48. Mxd: K McMahon P McMahon 47. Men: K Mcmahon (26) 40. Women: S Smiles (25) 38. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B Multi: R Kofman P Smith 78. Scr: B Regan M Madan 39. Div 1: M Power (5) 40. Div 2: P Smith (15). Scr: S King 35. 

   MACARTHUR GRANGE: Stableford: P Readon (14) 39. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: R Barrington (32) P Mahoney (17) 73. S Swarji (27) 38 cb. 

   MANLY: Medley: Stableford: 2B: K Lowe (28) J Pankhurst (13) 51. Men: J Harmon (18) 37. Stableford White: A: M Lee (11) 37 cb. B: M Dover (18) 41 cb. C: J Fitzgerald (28) 43 cb. Women: Stableford: J Joseph (31) 40 cb. Men: Stableford 9-hole: White: H Black (18) 22 cb. Women: Stableford: M Cochrane (35) 19. 

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: D Huynh (9) 38. Women: Par: J Gaynor (36) 5 up. Veteran: J King Gee (24) 2 up. 

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: J Brooks (8) R Slowgrove (18) 96. T Moussa (14) 43. Scr: J Brooks 35. 

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: G McLennan (14) 42. B: D Howard (32) 45. Women: Stableford: Div 1: D Molloy (15) 38. Div 2: S Webb (44) 45. 

   MONA VALE: Men: Stableford: M Keros (13) 41. Women: A Vickers (19) 42. 

   MONASH: Men: Stableford: 2B: M Murphy (34) T Smith (17) 48. Mxd: G Blockley (26) J Blockley (31) 48. Medley: 2B Scr: S Robinson E Rodwell 34. Men: J Colley (31) 44. Women: P Kruse (30) 36. 

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B: S Leibman (15) G Enright (20) 48. 4B Scr: A Stack M Fischer 33. Men: Stableford White: S Moon (13) 43. Women: Stableford: J Clarke (25) 33. 

   NELSON BAY: Stableford: Div 1: R Castles (12) 39. Div 2: D Marmo (21) 37. Div 3: G Herford (24) 40. Women: Div 1: R Rocher (22) 40. Div 2: J Punshon (25) 39. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: J Neville (25) D Carr (36) 51. Women: B Nolan (24) S McErlane (28) 43. Mxd: 2B: C Noor (24) S McErlane (28) 49. Men: A: C Chang (11) 42. B: G Boyer (19) 40. C: J Neville (25) 46. D: W Benecke (33) 39. Women: A: M Irons (7) 33. B: U Flanagan (33) 37. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: M Nussbaumer (26) C Molloy (7) 48. M Nussbaumer (26) 43. 

   NOWRA: Medley: Stableford: 2B Multi: M Carney (11) N Dinnie (16) 103. A: B Taylor (8) 41. B: N Dinnie (16) 45. C: L Worboys (22) 45. 

   NSW: Men: Stableford: C Katz (22) 40. Stableford White: S Boatswain (28) 39. Women: Stableford: A Verlander (30) 42. Mxd: Scr: J Ong 32. Women: J Grossberg (27) 37. Mxd: 2B: A Verlander (30) B Robertson (14) 48. 

   OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: C Walkerden (8) A Walkerden (15) 47. J Yang (32) C Kim (35) 47. Men: C Garland (15) 41 cb. Women: J Yang (32) 41. 

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: B Aggar (16) P Goodrick (12) 74. Men: Stableford White: S Niekerk (16) 43. Women: Stableford: S Lennox (25) 38. 

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: P Donnelley (22) S Fairlie (12) 47. Men: A Wood (17) 40. Women: S O'donnell (22) 34. Stroke: Medal: P Jensen (30) S Hobbs (16) 79 to playoff. 

   RANDWICK: Medley: Stroke: Ambrose: M Todd W Todd K Todd M Sakakibara (9.125) 46.875. Scr: J Hughes C Piper M Hewitt 53. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: A: B Finn (14) 40. B: L Cabban (24) 40. 2B: D Mcdougall 47. N Precious 47. 

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: S Frith (25) G Walsh (21) 48. Mxd: R Mason (25) R Mason (27) 43. Men: Stableford White: A: S Yeung (13) 41 cb. Stableford: C: T Fortin (29) 41. Women: G Lynn (25) 39 cb. Veteran: Stableford Green: G Walsh (21) 36. 

   ROSNAY: Medley: Stableford: 2B: A: J Roach (21) J Howie (25) 51. Div 1: I Hoy (8) 40. Div 2: A Rhodes (17) 44. 

   ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford Championship: White: H Head (13) 38. 

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: N Kruk (20) 43. Women: M Lee (26) 34. Scr: J Kang 39. Men: 2B: L Scarano (36) J Leathart (11) 47 cb. Mxd: A Hercus (26) M Hercus (38) 45. 

   SHELLY BEACH: Medley: Par: A: J Ashton (9) 5 up. B: M Crowe (15) 5 up. C: A Bourne (19) 3 up. 2B: L Allen (6) M Crowe (15) 12 up. 

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: R Robertson (10) 40. B: B Stoicescu (15) 42. C: R Walsh (21) 45. 

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: R Peterson (25) G Cragen (33) 73 cb. A: C Johnson (6) 39. B: D Gleeson (15) 39 cb. C: N Murrin (20) 36. Women: Div 1: M Golding (16) 33. Div 2: A MacDonald (25) 31. Medley: Stableford Gold: R Peterson (25) 39. Stableford: K Moses (15) 34. Scr: C Johnson 33. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: Green: Div 1: P Calderara (12) A Korte (16) 49 cb. A Scr: A Wilson C Pollard 39. A: R Thacker (10) 40. B: D Harper (12) 44. C: P Hewitt (32) 44. Women: J Ryu (17) 39 cb. 

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Boyle (20) I Elliott (2) 45. J Boyle (20) 41. 

   TALLWOODS: Stableford: A: P Chilton (14) 43. B: A Smith (17) 38 cb. C: G Schumertl (21) 41. Women: Div 1: J Sibbons (23) 38. K Edwards (12) 36. Div 2: M Byrnes (25) 34. R Hellings (26) 32. 

   TAREE: Men: Stableford: A: G Styles (11) 41. A Scr: S Telfer 34. B: B Coleman (14) 39 cb. C: R Scheepers (20) 39 cb. Women: R Sinclair 37. 

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: C Mayhew (9) E Kinoshita (23) 47 cb. S Brimo (17) 40. 

   THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: K Osgood (23) 71. 

   THE COAST: Mxd: Stableford 2B: White: R Spong (20) M McDermott (28) 50. Stableford: P Stanbrook (12) 41. Stroke White: A Clayton (8) 30. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: S Ryder (12) 25. 

   TOUKLEY: Medley: Stableford: 4B: I Steel Y Daly 53. Men: Div 1: D Barton (9) 41. Div 2: Y Daly (22) 43. Women: Y Knight (24) 38. 

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: J Caffrey (7) 42. A Scr: A Lauder (0) 39. B: M Chow (13) 37. B Scr: C Park (13) 24 cb. C: S Huon (27) 46. C Scr: G Payne (23) 21. Mxd: 2B: G Bennett (11) A Gordon (10) 74. Women: Green: M Kim (18) 33. 

   WALLACIA: Men: Stableford White: C Stephenson (24) 44. 

   WARRINGAH: Men: Par: D Rodd (13) 2 up. Women: J Eagleton (26) 1 up. 

   WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: Div 1: R Goosen (24) N Flynn (27) 50. A: S Magovski (18) 38. B: R Wehbe (32) 40. Women: Y Mudiman (9) 36. 

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: 2B: P Hammerman (27) R Pollak (28) 52. Div 1: D Deemer (5) 39. Div 2: B Ainsby (18) 45. Div 3: P Hammerman (27) 41 cb. Women: Par: C Thompson (31) 2 up. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: W Gates (19) 42. Women: L Varney (29) 35. 

   WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: B Neave (9) M Russell (14) 78. Mxd: N Baldwin (41) G Kavanagh (29) 69. Men: Div 1: M Russell (14) 45. Div 2: C Loudoun (32) 40. Women: N Baldwin (41) 33 cb. 

 

METROPOLITAN MXD PENNANTS: Qtr-f: Ryde-Parramatta 3 bt Moore Park 2, Bankstown 3 bt Massey Park 2. 

 

METROPOLITAN MAJOR PENNANT: DIV 1: Sec 1: Concord 5 bt Stonecutters Ridge 0, Mona Vale 4 bt Ryde-Parramatta 3. Sec 3: The Australian 6 bt Pennant Hills 1. Sec 4: Concord 4-1/2 bt Moore Park 2-1/2, St Michaels 6-1/2 bt Castle Hill 1/2. DIV 2: Sec 1: Cromer 4-1/2 bt Lynwood 2-1/2. Sec 4: Cabramatta 3-1/2 drew Oatlands 3-1/2.  DIV 3: Sec 1: Carnarvon 4 bt Eastlake 3. Sec 2: Wakehurst 3-1/2 drew Manly 3-1/2, Camden 6 bt Campelltown 1. Sec 4: Dunheved 6-1/2 bt Wallacia 1/2, Asquith 4-1/2 bt Kogarah 2-1/2. DIV 4: Sec 1: Warringah 4-1/2 bt Richmond 2-1/2. Sec 2: Springwood 5-1/2 bt Northbridge 1-1/2. Sec 3: Woolooware 5 bt Bexley 2. Sec 4: Palm Beach 5-1/2 bt Kareela 1-1/2. DIV 5:  Sec 1: Chatswood 4-1/2 bt Bondi 2-1/2, Cammeray 5 bt Roseville 2. Sec 2: Macarthur Grange 4-1/2 bt Gordon 2-1/2, Georges River 4-1/2 bt Barnwell Park 2-1/2.

 

WOMEN'S METROPOLITAN PENNANT: Div 1: Sec 1: The Australian 5 bt The Lakes 0. Sec 2: St Michaels 5 bt Castle Hill 0. Div 2: Sec 1: Avondale 2-1/2 drew Penrith 2-1/2, Cronulla 3 bt Ryde-Parramatta 2. Sec 2: Moore Park 5 bt Cumberland 0.

 

20 March 2019
Team Australia has teed off in the 2019 Special Olympics World Games at the Yas Links in Abu Dhabi in the United Arab Emirates. Read more
20 March 2019
Presidents Cup International team captain Ernie Els today announced Korea’s K.J. Choi, South Africa’s Trevor Immelman and Canada’s Mike Weir as his ... Read more
Inside The Ropes
20 March 2019
MELVILLE GLADES: Women Stroke: A Pegrum 74 N Katnic 75 cb. Good Scores: K Waters 75 J Marsh 76 L Lively S Moon 77 H Craig 78. 9-hole Stableford: J ... more
20 March 2019
KOOYONGA: Stableford: A: L McGough 38 P Wark 36 S Robinson 34. B: L Reid 37 S Parsons 36 L Bowler 34. C: B Lewis (Royal Adelaide) 36 C Walsh 35 S ... more
Golf Australia