Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Saturday

 

ANTILL PARK: Women: Stroke: Medal of Medallists: S Kennedy (10) 74. Men: Medal Nov: A: K James (10) 69. A Scr: K Shepherd 70. B: J Doriguzzi (18) 65. B Scr: A Sullivan 83. C: M Davies (24) 67 cb. C Scr: O Smith 90 cb. C'ship: A Scr: K Shepherd 286. B Scr: D Seeds 340. C Scr: P O'brien 373.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: B Geary (23) D Avers (28) G Kirkby (15) M James (23) 109 cb. A: R Paillas (5) 43. B: P Culbert (17) 41. C: J Leung (25) 39 cb. Scr: L Malcolm 35.

AVALON: Women: Stableford: C Gardner (32) 35.

AVONDALE: Men: Stroke: Veteran Men: M White (22) 64. Medal of Medallists: A: J Vohralik (8) 68. B: R Russel (14) 76. C: M White (22) 64. Medal Nov: A: D O'donovan (12) 66. B: T Morris (18) 70. C: H Truda (33) 61. Stableford White: T Dight (11) 41. Stroke: Scr: L Yip (+1) 71.

BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal Nov: A: D Garrett (11) 59. B: J Hanshaw (15) 60 cb. C: T Mitchell (24) 55.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: S York (4) 38. B: S Jacobsen (16) 38. C: L Tracey (30) 43. Stroke: A: N Gourlay (11) 69. B: G Nair (18) 67. C: B Eichhorn (24) 69.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: J Pehm (16) 37. 2B: K Ferguson (35) J Rowlands (13) 48. Stroke: Scr: K Beck 63.

BARNWELL PARK: Men: Stroke: A: N Tonumaipea (10) 58. B: M Sherley (14) 54. C: J Garcia (23) 55. Women: A: L Coleman (11) 64. A Scr: S Seifertova (6) 65. B: G Walters (24) 59. C'ship: A: L Coleman (11) 258. A Scr: L Coleman (11) 302. B: A Duggan (29) 254. B Scr: H Thomas (25) 366. Men: A Scr: J Hong (3) 258. A: N Tonumaipea (11) 287. B Scr: B Thomson (13) 293. B: C Avis (18) 304. C Scr: R Garcia (22) 335. C: J Garcia (24) 341. Medal Oct: A: J Dickson (12) 59.

BAYVIEW: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: G Quarford (12) 64. B: D Jahnsen (15) 67. C: M Lawther (21) 65. Scr: A Scr: R Loewenthal 70. B Scr: D Jahnsen 82. C Scr: M Lawther 86. Women: Stroke: Medal Nov: Div 1: R Dockrill (11) 68 cb. Div 2: T Gillett (24) 73. Div 3: E Fisher (34) 71.

BERMAGUI: Women: Stableford: W Chaplin (40) 39. Men: Stroke Medal Nov: Black: T Jack (29) 68. A: R Drew (8) 73. B: R Stephens (18) 73 cb. C: M Luland (32) 70.

BEXLEY: Medley: Stableford: K Ganderton (21) 33. 2B: A Coyle (24) B Hilding (32) 50. Men: A: P Bates (9) 43. B: L Zahra (15) 44. Scr: W Matthews 36.

BLACKHEATH: Women: Stroke: R Lonergan (22) 71. Men: Stableford White: K Tooke (30) 43. Stroke: Medal: A: C Donoso (12) 66. B: R Pierce (18) 63. C: J Hollis (20) 67.

BONDI: Men: Stableford: B Duffy (17) 34. 2B: B Duffy (17) K Boden (16) 43.

BONNIE DOON: Men: Stroke Black: A Scr: J Bell (-2) 39. A: J Bell (-2) 70 cb. B: G Ujvary (17) 70 cb. C: S Beare (22) 69. D: D Duchen (33) 34. Stableford White: J Coomber (11) 38 cb.

BONVILLE: Medley: Stableford: D Pfeffer (32) 40. B Middleton (10) 39. G Horvath (11) 37 cb. Men: Stroke: Foursome C'ship: G Rickwood L Belling 75.

BOWRAL: Women: Stableford: F Fr ith (35) 36. Men: C Houden (20) 40.

BREAKERS: Men: Stableford: P Robinson (11) 41. Women: M Collyer (17) 37.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stroke: A: M Medway (10) 67. B: S Lockie (16) 69. C: P Fillipou (36) 66. Men: A Scr: J Perkin 69. B Scr: D Dixon 85. C Scr: B Kadir 90.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal Nov: A: I Buckley (6) 68. A Scr: M Nagy 73 cb. B: G Stafford (10) 69. B Scr: J Curic 81. C: A Manu (17) 70. C Scr: P Martin 88. D: S Hadzic (25) 69. D Scr: C Crowe 94. Cock o' Walk: J McGarr A Wadick 4/3.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Nov: A: K Hunt (7) 75. A Scr: K Hunt 82. B: M Malcolm (19) 74. B Scr: M Malcolm 93. C: M Wackett (33) 76. C Scr: L Bullock 108. C'ship: A Scr: K Hunt 346. A: S Chapman 315 cb. B Scr: M Malcolm 402. B: B Johnston 318. C Scr: K De Cean 440. C: M Wackett 316. Jnr: Stroke Black: R Minns 304. Men: A Scr: D Cummins 299. A: D Coombes 292. B Scr: N Graham 347. B: T Roberts 291. C Scr: R Byles 373. C: R Clarke 287. Veteran Men: G Ma theson 312. Women: Stroke: Veteran Women: W Kozinski 373. Men: Stroke Medal Nov: Black: A Scr: D Cummins 76 cb. A: R Zelesco (11) 70. B Scr: S Lincoln 85. B: R Kaldasaun (18) 70. C Scr: V Motgan 92. C: D Bush (36) 67.

CAMMERAY: Men: Stroke: A: C Leadle (8) 65. B: M Hill (18) 62. C: B Pritchard (25) 66. Women: J Mann (26) 73.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke: Medal Nov: A: G Zugajev (8) 65. A Scr: M Fowler 72 cb. B: J McBride (17) 68. B Scr: M Quine 84 cb. C: K Hallam (21) 63. C Scr: G McCarthy 89. Medal Oct: A: P Higgins. C'ship: A: C Mancell (1) 292. B: M Quine (13) 340. C: J McBride (20) 358. A: C Mancell (1) 288. B: I Donaldson (18) 281. C: K Hallam (24) 272.

CARNARVON: Men: Stroke: Cup: N Nakhoul 72. A: J Graham (15) 67. 2B Agg: D Crowe (12) G Min-Allah (7) 141.

CASTLE HILL: Men: Stroke: Foursome: A: F Bardetta (9) B Wong 71. A Scr: M Chizzo B Lambert 77. B: M Rofe (14) S Rofe 75. B Scr: M Rofe S Rofe 89 cb. C: A Booth (36) K Lowrey 75. C Scr: H Hasl ehurst-Smith C Behrens 98. Stableford: 2B: J Camilleri (29) J Camilleri (24) 46. A: J Ha (11) 39 cb. B: C Billyard (17) 38 cb. C: J Camilleri (24) 40. 2B Scr: M Dawkins P Clapham 36. Stroke: Foursome C'ship: A Scr: M Chizzo B Lambert 157. J Reynolds R Gibbeson 165 cb. A: B Fasher (9) T Pagliaro 147. B Scr: C Baylis K McWhirter 176 A Johnston G Tant (182). B: C Baylis (13.5) K McWhirter 148.5. C Scr: R Allen J Cauchi 205 cb G Pattison B Zubrycki 205. C: K Lowrey (36) A Booth 148.

CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal Nov: R Hamilton (23) 61. Men: A: S Nixon (6) P Clark (11) 62. A Scr: S Nixon (6) 68. B: J Goth (16) 59. C: I Hughes (22) 65.

CHATSWOOD: Men: Stroke: C'ship: A: T Fletcher (5) 287 to playoff. B: R Dale (14) 324. C: P Flynn (19) 358. Mxd: Medal Nov: A: B Silwal (9) 68. B: A Singh (18) 68. C: P Coates (25) 70.

CONCORD: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: D Wright (11) 69. B: J Koo (17) 68. C: K Toohill (35) 71. A Scr: H Peterson 72. B Scr: J Koo 85. C Scr : B Dincel 95 cb. Stableford Gold: P Langdon (20) 45.

CROMER: Medley: Stableford: A Scr: C Rae (+3) 40. A: M Nieuwoudt (13) 38. B: R Prideaux (24) 40 cb. 4B: G Alley (17) P Sherwood (18) 46 cb. Jnr: Stableford 9-hole: White: T Clear (36) 28.

CRONULLA: Men: Stroke Black: A: M Osborne (0) 65 cb. A Scr: M Osborne (0) 65. B: M McDonald (16) 64. B Scr: M McDonald (16) 80. C: W Coman (29) 63. C Scr: N Slack (21) 90 cb. Trophy: W Coman (29) 132 cb. I Macauley (2) 147.

CUMBERLAND: Men: Stroke: C'ship: A Scr: A Barakat 297. A: E Morozoff (4.7) 289. B Scr: M O'Brien 344. B: S Timeus (13.6) 292. C Scr: N Aravantinos 370. C: M Sim 275. Medal Nov: A: R Shield (9) 68. A Scr: S Bridger 70. B: Y Beak (19) 67. B Scr: S Golden 83. C: D O'Leary (19) 67. C Scr: S Charles 94.

DUNHEVED: Men: Stroke: A: I Waters (6) 70. A Scr: J Fearnley 74. B: J Sullivan (11) 68. B Scr: A Chapman 83 cb. C: I Johnson (20) 65. C Scr: D D'arcy 86. D: V Kini (23) 71. D Scr: B Lynch 96. C's hip: A Scr: C Williams 298. A: S Andrews 293. B Scr: J Sullivan 334. B: K Harden 298. C Scr: G Cox 360. C: P Barker 297. D Scr: M Horan A Chand 399 to playoff. D: A Carraway 312. A Baker (Colt Champion) 314. Jnr: Div 1 Scr: B Hodges 239. Div 1: N Tofaeono 239. Snr Cup: B Wild 209. Men: J Sullivan (Dunheved Cup) 287. D Burazin (Ken Cross Cup) (1) 68 cb. Medal of Medallists: A: R Delany (9) 71. B: A Chapman (11) 72. C: G Cox (16) 71. D: R Felsch (30) 67.

EASTLAKE: Medley: Stroke: A: D Spalding (4) 72. B: G Angelou (10) 73. C: M Lacherdis (20) 73. D: S Lee (26) 69. A Scr: C Hicks (+2) 34. Jnr: Jnr: M Hicks (7) 171. Men: Snr: C Hicks (+2) 155. Medley: Stableford Black: J Karikios (27) 38.

ELANORA: Medley: Stableford: 4B: S Metzke (18) 49. R Granger (23) 49.

EVERGLADES: Men: Stroke: Medal Nov: A Scr: L Papps 69. A: P Hicken (11) 65. B Scr: P Heeney 78. B: W Capewell (15) 65 cb. C Scr: N Trickett 84. C: D Bird (27) 63. B: P Heeney (13) 65.

FOX HILLS: Me n: Stroke: Medal: A: A Lombardo (7) 72. A Scr: K Moodley 76 cb. B: L Swann (16) 65. B Scr: H Naresh 84 cb. C: J Farrell (21) 64. C Scr: S Jung 87.

GEORGES RIVER: Stroke: Medal Nov: A: K Rodoreda (8) 68. A Scr: D Tolley 76 cb. B: G Piconi (17) 66. B Scr: G Piconi 83. C: I Dean (23) 69 cb. C Scr: P Coyle 91. Women: V Hughes (22) 76 cb. Stableford: R Mudaliar (23) 41. Men: Stroke: C'ship: A Scr: D Tolley 308. B Scr: J Dimech 350. C Scr: J Shields 377. Women: V Spears 370. Men: A: W Kelly (10) 279. B: N Hart (18) 284. C: J Tolley (23) 291. Women: M Mei (31) 292.

GIBRALTAR: Men: Stroke: Medal Nov: A: D Chandler (10) 65. A Scr: W Knapp 71 cb. B: A Blandis (19) 65. B Scr: J Jack 82. C: T Campbell (22) 68. C Scr: D Durkin 91.

GLENMORE: Stroke: Medal: A: S South (12) 68. B: T Tamruksa (17) 69. C: M Levy (24) 67. A Scr: S Dowswell 71. Stableford: A Borg (23) 40.

GORDON: Men: Hole in one: Black: K Pugh at 17th. D Ticehurst-Par4 at 13th. Stroke A: D Ticehurst (12) 63. B: W Robertson (17) 61 cb. C: M Kneipp (20) 60.

HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal Nov: A: C Bliss (10) 72. B: B Tyas (31) 72.

HIGHLANDS: Women: Stroke: C'ship: W Thomson (22) 73. Scr: D Finlaison 84. Men: Stroke Medal Nov: Black: A: L McCarthy (3) 68 cb. B: G Donaldson (21) 65. C: G Kell (22) 68. Medley: Stableford: B Sargeant (32) 40.

HORIZONS: Men: Stroke: B Westbury (19) 67. Women: D Atkinson (23) 74. Mxd: Stableford: G Pownall (16) 39.

HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal: A: K Kerrigan (8) 66. A Scr: K Kerrigan (8) 74. B: W Fifita (15) 64. B Scr: W Fifita (15) 79. C: E Habib (21) 66. C Scr: E Habib (21) 87. Women: Div 1: L Moles (17) 70. Div 1 Scr: J Lisle (15) 86.

JAMBEROO: Men: Stroke: C'ship: A Scr: S Rippon (1) 272. B Scr: W Griffiths (14) 334. C Scr: J Hammersley (20) 362. T McRae (24) 61. Stableford: B Hudson (9) 39. Women: K Greaves (24) 37.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: L Brown A Beazley 48. Scr: R Logan (8) 27 cb. A: T Bush (9) 32. B: S Ramsay (17) 43. C: V Waring (23) 41.

KILLARA: Men: Stableford White: A: R Montague (9) 41. B: T Tobin (18) 40 cb. C: B Sullivan (21) 42. 2B: A Sengupta (15) T McKay (14) 48 cb. A Scr: D Williamson D Murray 41. Women: Green: J Crichton (3) 38.

KOGARAH: Medley: Stableford: S Dunlop (5) 36. A Scr: S Ali 29 cb. Men: Stroke: C'ship: A: J Heron (play off) D Gallagher 242. B: J Duignan 206. C: L McMartin 233. Salver: A: W Berrett (6) 173. B: C Zeritis (15) 177. C: K Herbert (23) 172.

KOOINDAH WATERS: Stroke Medal Nov: Black: A: J Nicholl (1) 73. B: C Fitzgerald (13) 71. C: R Walsh (36) 70. J Mussett (34) 72.

LAKESIDE: Men: Stableford: Medal Oct: A: L Arthur (+1) 66. A Scr: B Warby (1) 72. B: A Mladineo (17) 67. B Scr: R Price (13) 84 cb. C Scr: J Tedsco (22) 92 cb. C: P Anderson (31) 69.

LANE COVE: Men: Stroke: Medal Nov: A: M Spence (11) 55. A Scr: M Spence 66. B: N Rowland (17) 59. B Scr: A Caush 74. C: B Hyde (23 ) 59. C Scr: B Hyde 82.

LEONAY: Men: Stroke: A Scr: A Brennen 70. B Scr: C Malvern 82. C Scr: J Fahey 87. A: K Gordon (12) 62. B: R Grandemange (19) 65 cb. C: J Fahey (23) 64. C'ship: A Scr: D Moore 287. A Moon 291 cb. B Scr: K Gordon 329. C Malvern 334. T Muller 352. B Metcalf 361. A: A Brennen (6) 268. B: J Kemble (18) 274. C: T Muller (21) 268. Veteran Men: L Cupples 299. Jnr: C Carruthers 311.

LEURA: Men: Stroke: Medal Nov: A: B England (10) 65. T Cook (9) 70 cb. B: S Walpole (15) 63. J Carter (17) 67 cb. C: A Edwards (29) 67. B Cox (27) 68 cb.

LIVERPOOL: Men: Stroke: C'ship: A Scr: A Naaman 301. A Res: W Buckley 335. B Scr: G Zoabi 347. C Scr: B Lakmas 390. A: A Naaman (+1) 301. M Boersma (9) 300. B: E Alberici (15) 276. C: S Dao (25) 297. Snr: G Wells 314. Jnr: W Buckley 335. Snr Hcp: E Alberici 276. Jnr Hcp: T Brescia 295. A: M Franks (6) 72. A Scr: J Guan 74. B: M Gane (12) 72. B Scr: B Cronk 83. C: B Pang (14) 69. C Scr: D Harriott 86. D: J Dao (2 5) 68. D Scr: S Moyle 93 cb. Gold Medal: A: S Vasilidais (11) 77. B: E Kalonikos (8) 77. C: A John (11) 77. T Brescia (14) 71. C: S Moyle (23) 70.

LONG REEF: Men: Stroke: A: M Savage (9) 60. B: D Boorman (13) 69. C: J Wilcock (31) 62. A Scr: M Savage 69. Women: J Brown (10) 74. Men: Medal Nov: M Savage (9) 60.

LYNWOOD: Women: Stroke: Medal Nov: Div 1: B Williamson (19) 76. Div 2: T Lindsay (26) 67 cb. Men: A: A Waters (6) 67. B: A Plummer (18) 68. C: O Algie (33) 64. A Scr: T Fortescue 70 cb.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Black: A: R Hayes (7) 68. Stroke: B: A Yeo (14) 67 cb. C: B Butler (20) 60.

MACQUARIE LINKS: Medley: Par: 2B: L Carman (29) M Jacobsen (18) 7 up cb. Men: Par Black: A: A Choat (+2) sq. B: P Jackson (16) 1 up. C: A Cichonski (21) sq. Women: Par: C Capelin (21) sq.

MAGENTA SHORES: Men: Stroke: Medal Nov: A: A Atkins (11) 76 cb. D Hourigan (10) 76. B: L Lamaris (18) 69. S Wood (17) 78. C: S Palfrey (28) 76 cb. G Hall (21) 7 6. Women: Div 1: L Lewis (10) 71. Div 2: P Macdonald (32) 79.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stroke: VW Scramble: J Spargo T Smith C Aldrick R Ward (11.5) 52.5.

MANLY: Men: Stroke: Medal: A: B Phillips (13) 70. B: S Penny (15) 68. C: S Wildash (20) 72 cb. A Scr: F Belingham 75. Women: S Craigie (27) 73.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Patane (15) P Sultana (24) 46 cb. 2B Scr: D Cremin P Stafford 39. J Carter (7) 40. Scr: T Shaw 35.

MASSEY PARK: Men: Stroke: Medal Nov: A: B Smith (3) 60. A Scr: B Smith 63. B: B Scanlon (18) 62. B Scr: B Scanlon 80 cb. C: J Manning (36) 59. C Scr: C Sherry 82. Trophy: P Reynolds (27) 62 cb. Women: Foursome: Div 1 Scr: F Buckle U Wood 81. Div 1: F Buckle (18) U Wood (11) 66.5. Men: C'ship: A: S Fitzpatrick (0) 269. B: L Waterhouse (14) 318. C: R Powell (25) 348.

MONA VALE: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: M Tuinman (10) R Bulgin (8) T Rudd (11) P Rudd (3) 73 to playoff. B/Medal: L Bulgin (15) 68. C: C Beuze ville (22) 67. Scr: P Rudd 76. Stableford: T Noldus (16) 37. 2B: J Bennett (15) C Beuzeville (22) 46. Yellow: P Elphinstone (34) 32. 2B: P Elphinstone (34) B Evans (29) 44.

MONASH: Men: Stroke: A/Medal: G Breusch (9) 67. B/Medal: J Kabalan (18) 67. C: P Chung (24) 69. Stableford White: B Foster (27) 37. Stroke: Scr: P Hickman (6) 74.

MOORE PARK: Men: Hole in one: B Choi at 2nd. Mxd: Stableford Team: White: J Perks (7) S Wong (19) L Nguyen (15) D Bultin (17) 118. Stableford: Scr: R Brown N Asace R Payten B Gurski 45. Men: Stableford White: B Curby (25) 39 cb.

MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Nov: A: J Aughton (9) 67. A Scr: G Segal 77. B: A Hollis (19) 64. B Scr: C Austin 84. C: F Rossetto (32) J Lewis21 71 to playoff. C Scr: R Cashmere 96 cb. C'ship: A: D Hussey 324. B: H Hedley 351. C: D Goodman 377. Jnr: M Stedman 416. Snr: I Battersby 331. Women: P Kull (16) 73 cb.

MT BROUGHTON: Men: Stroke: C'ship: D Newman (9) 69. Stroke White: J Sutherland (23) 76. Women: Stroke: J Bowen (27) 71.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Medal Nov: A: A Molesworth (9) 66. A Scr: L VanMierlo 70. B: G Pavey (13) 62. B Scr: H Johnson 75. C: T Damouni (20) 64. C Scr: C Nicolson 90. Men: C'ship: A: A Bratz 303. A res: M Manevski 314. C'ship: B: T Kim 342. C: T Damouni 365. Snr C Harvey 309. Jnr: A Mitchell 353.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: M Atkins (11) 40. B: L Potts (23) 41. C: S Jones (29) 41. A: S Phegan (8) 40. B: M Pisani (22) 39. C: K Porter (32) 38.

NEWCASTLE: Stroke: A: B Hill 74 cb. A Scr: J Wells 72. B: L Barwick 71 cb. C: B Hurrell 76.

NORTH RYDE: Men: Stroke: Medal Nov: A: D Lee (11) 67. A Scr: M Gordon 72. B: A Cross (15) 58. C: B Lee (25) 66. D: C McArthur (28) 68.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Nov: A: A Gainsford (14) 59. A Scr: D Lewis 64. B: H Dietz (18) 65. B Scr: A Stephenson 80. C: B Bell (21) 64. C Scr: B Bell 85. Women: M Myers (32) 66. Senior Medley: Stableford: T Twyman (31) 37. Men: Stroke: Matchplay: Div 1: B Benson bt T Wilson. Div 2: D Lum bt G Francis. Div 3: P Peterson bt G Reber. Div 4: B Thomas bt N Roubicek.

NSW: Men: Stroke: Medal Nov: A: D Stoloff (4) D Pearse (11) L Whalan (9) 75 to playoff. B: T Sernack (18) 74. Stroke White: C: I Colhoun (26) 67. Stroke: Scr: Z Mullins 74. Medal Sep: A: N Murdock (4) 82. Stroke White: C: A Gonczi (20) 80. Stableford Gold: J Kelly (29) 31. Women: Stroke: C Tatley (27) 80.

OATLANDS: Men: Stableford White: A: B Koh (11) 39. B: L Sheppard (16) 46. C: G Sih (20) 39. D: G Dooley (33) 38. A Scr: J Wimalaratne (1) 37 cb. Women: Yellow: S Monaghan (16) 38.

PALM BEACH: Women: Stroke: Div 1: D Van Ooi (41) 70. Div 1 Scr: B Selikman 98. Men: Medal Nov: A: T De Vault (11) 67. B: P Van Der Kraan (16) 63. C: B Vickerman (23) 59. D: P Evans (36) 64. A Scr: K Clough (5) 74. B Scr: S Wannell (14) 79. C Scr: T Underwood (22) 86. D Scr: G Farrell (31) 97.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: C Bradbur y (10) 40. A Scr: A Richards 38. B: D Andrews (16) 43. C: S Patterson (21) 40.

PENRITH: Men: Stroke: Medal Nov: A: P Charlwood (6) 67. A Scr: W Arnold 68 cb. B: W Stone (19) 62. B Scr: T Byron 80. C: J Carbone (21) 61. C Scr: D Agius-gilibert 87 cb. Bowl: J Gadd (+2) 70. Medal of Medallists: G Mcfadden (18) 66. C'ship: J Gadd 282. A res: M Organ 310. B Scr: S Boyd 335. C Scr: K Lange 372.

PYMBLE: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: R Westgarth (7) 66. B: G Hatch (17) 71. C: R Geddes (26) 69. Medal Oct: A: J Studdert (5) 72. B: D Adamson (13) 78. C: G Winchester (18) 74.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal Nov: A: B Pardey (3) D Wilson (8) 57 to playoff. B: G Campbell (16) 58. B Scr: A Pearce 73. C: R Robson (20) A Mahony (24) J De andrade (23) M Pastor (25) 57 to playoff. Jnr: M Xu (9) 65. Men: Medal Oct: A: D Wilson (8) 57.

ROSEVILLE: Women: Stableford: S Kava (35) 40. Men: Stableford White: P Hall (32) 40. Stroke: Medal Nov: A: D Gordon (10) 61. A Scr: D Gordon (10) 71. B: J Alles (15) 62. C: D Pople (25) 65. Stroke Green: C Porter (33) 59.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: S Mount (8) 38. B: M Norman (16) 38. C: A Dunlop (22) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: A: L Cuenca (11) 70. A Scr: S Vail 67. B: B Eldridge (18) 70. B Scr: B Guthrie 86. C: S Chow (23) 73. C Scr: J Kim 92. D: N Wamback (33) 67. D Scr: R Targett 103. Stableford: S Kumar (28) 35.

SEFTON: Men: Stroke: Medal Nov: A: D Maytom (8) 54 cb. B: B Williams (19) 51 cb.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: G Knutson (22) I Collis (30) 74 cb. Women: Div 1: E Brown (20) 42. Div 2: I Collis (30) 35 cb. Men: 2B Agg: T Johnson (19) I Handley (21) 80. A: M Lamaro (8) 43. B: B Lamaro Junior (15) 42. C: T Johnson (19) 41.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal: A: S Strathie (9) 68. B: T Ashby (16) 63. C: R Cox (32) 64. A Scr: I Asbury (1) 77. Div 1: V Askew (22) 69.

SPRINGWOOD: Men: Stroke: A: I Boo (10) 66. B: C Shorey (14) 68 cb. C: T Ramsey (28) 65 cb.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: C Grant (12) H Light (23) 79. 2B Agg Scr: W Wang L King 58. Hcp: C Grant (12) 46. C Garfinkel (16) 34. C Allan (23) 39. Gold: G Hooper (35) 35. Scr: White: W Wang 35. 2B Agg: Gold: W Kilcran (22) J McEntee (29) 64. Hole in one: White: C Grant at 3rd. Stroke: C'ship: A: H Crowe bt M Hammond 3-1. A Koch (Berwick) bt P Vella 4-3. B: T Hassan bt S Mair 1up. C: S Wilson bt T Norman 6-5.

STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal Nov: A: W Cochran (2) 68 cb. B: S Loader (14) 69. C: D Smith (24) 67. A Scr: J Park 71 cb. B Scr: C Baker 83. C Scr: B Taylor 89. Medley: Stableford: Hcp: A: A Wheeler (24) 38. Men: Stroke: C'ship: A: D Boyd 293. K Webber 296. B: N Vlismas 330. G Catto 350. C: J Northey 377. S Naidoo 378.

STRATHFIELD: Men: Stroke: Div 1: P Weaver (12) 66. Div 2: R Clutsom (14) 66. Div 3: N Ioannou (20) 70. Scr: C Delaney 72. Veteran Men: R Poynting (16) 66. Trophy: R Clutsom (14) 66. Medley: Stableford: L Zhang (26) 41.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: M Bennett (12) 72 cb. B Wood (8) 72. B: M Fisher (16) 69. S Williams (15) 70. C: T Kemp (23) 70. J Sands (19) 70 cb. Women: Div 1: B Jones (20) 73. G Pearson (22) 77. Div 2: L Hill (12 Newcastle GC) 73. P Livermore (27) 76.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: Irish Team: W Redfearn (9) 92. J Ford (13) 92. I O'toole (14) 92. M Iser (26) 92. A: K Hwang (7) 43. B: P Mccarroll (17) 40. C: R Westphal (20) 41.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Trophy: M Levy (9) S Farr-Jones (7) C Stammers (12) 71 to playoff. A: M Levy (9) 71 cb. B: N James (13) 72. C: M Danzey (21) 73. A Scr: J Ayoub 73.

THE COAST: Men: Stroke: Medal: A: G Neou (10) 73. A Scr: A Ogane 79. B: M Millican (14) 65. B Scr: M Millican 79. C: B Jennings (35) 69. C Scr: N Clay 90. Div 1: R Mungovan (36) 81. Women: Stableford: S Pickering (23) 36.

THE LAKES: Stroke: Medal: V Clark (6) 70 cb. R Huilgol ( 12) 67. C Commens (19) 70. C Commens (19) 70. C Commens (19) 70. X Macklinshaw (1) 79. Scr: T Berrett 73. President's Trophy: G Freeman bt G Satur 5-3.

THE RIDGE: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: T Duffy (3) 69. B: M Kabalan (21) 65 cb. C: M Bozic (23) 68.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: D McMurray (8) 69. A Scr: V Chatillon 75. B: P Compton (13) 70 cb. B Scr: P Compton 83. C: B Jamieson (20) 70 cb. C Scr: B Jamieson 90. Women: Stableford: R Primmer (15) 34. R Primmer (15) 34. Men: Stroke: C'ship: A Scr: L Devlin 306. A: T Nielson 286. B Scr: J McNamara 349. B: J Marsh 296. C Scr: B Boesen 383. C: H McElnea 301.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: R Hartley (11) 40. A Scr: B Angus (4) 33. B: B Goodwin (21) 37. B Scr: B Gillis (18) 19. Women: L Berry (25) 34.

TWIN CREEKS: Men: Stroke C'ship: Black: A: D Quirk (9) 66. A Scr: M Pearce (-3) 71. B: B Meyers (15) 68. B Scr: R Kim (13) 84 cb. C: R Kim (21) 68. C Scr: K Gregory (20) 94. Women: Green: C Burns (23) 71.< /p>

WAKEHURST: Women: Stroke: H Garvey (13) 73. Men: A: G Ross (10) 65. A Scr: A Sutton 68. B: M Moran (18) 67 cb. B Scr: M Mcnamara 81. C: N Grehan (34) 66. C Scr: B Linnane 93. Stableford: F Mandin (30) 42.

WALLACIA: Men: Stroke: Medal Nov: A: P Tarbotton (12) C Holmes (2) D Duguid (7) S Small (12) 68 to playoff. Hcp: B: G Kleyn (14) 65. Medal Nov: B: F Killeen (16) 67. B Scr: G Vine 83 cb. Medal: C: N Hoppe (23) 65. C Scr: T Zammit 92 cb. Medal of Medallists: A: D Duguid (7) 68. B: B Evans (14) 69. C: N Hoppe (23) 65. C'ship: A Scr: C Holmes 285. A: G Donald (13) 278. B Scr: G Vine 336. B: M Kelly (18) 275. C Scr: N O'Neill 370. C: N Hoppe (25) 282.

WARRINGAH: Mxd: Stroke: Medal Nov: A: M Crombie (10) 67. B: T Sargent (14) 66. C: D Mills (20) 69. D: A Gale (27) 62. Scr: C Wu (3) 72. Men: Stableford: D Gale (22) 40.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: V Piukala (17) 42. A Scr: B Djura (1) 71. Men: Stroke: 4B: W Mockli (23.500) J Byrne 67.500. A Scr : P Cullen (5.000) D Cullen 80.000. Women: S West (23.000) L Loftus 72.000.

WINDSOR: Men: Stroke: C'ship: A: J Moss D Farrugia 313 to playoff. B: B Lloyd 357. C: T Iacono 379. Medal Oct: B: J Muscat (18) 74. Medal Nov: A: D Farrugia (4) 71. B: L MacDonald (19) 64. C: T Lim (28) 65. A: D Osborne (8) 72. A Scr: D Farrugia 75. B: J Clark (16) 70 cb. B Scr: L MacDonald 83. C: T Dominguez (34) 69 cb. C Scr: T Lim 93.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Nov: A: A Laumberg (11) 65 cb. B: D Ragg (13) 66. C: B McCalmont (24) 69 cb. A Scr: M Williams (2) 67. C'ship: A: M Williams (2) 282. B: K Nathan (14) 324. C: G Robinson (21) 363. Hcp: A: D Beattie (7) 270. B: K Nathan (14) 271. C: T Carr (26) 280.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Trophy: J Sanfilippo (18) 41. A: J Forrester (8) 41. B: J Douglas (18) 38. C: R Lombo (23) 39. A Scr: G Sosmes (5) 34. Hole in one: A Foden

WYONG: Stroke: A: D Pudney (11) 69. B: H Ireland (18) 68 cb. C: A White (21) 69 cb. A Scr: D Grog an 72. Men: C'ship: A Scr: M Pavy 309 to playoff. A: S McQueen (8) 294. B Scr: L Payne 352 to playoff. B: P Green (17) 287. C Scr: A Szady 369 to playoff. C: R Aitkens (22) 289. Snr: D McClelland 309. Jnr: J Liddle 356.

15 November 2019
Australian Open Radio will return bigger than ever at this year's national championship! Read more
15 November 2019
A stirring back nine at the Argentinian Open today has put Ryan Ruffels closer to the Korn Ferry Tour for next season. Read more
Inside The Ropes
15 November 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Mxd Scroungers Stableford: C Ashby R Machura 41 D Wilson M Richings 36 N Turner 35. more
15 November 2019
BLACK BULL: Men: Stroke Medal Nov: Black: T Wilson (23) 73. more
Golf Australia