Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stroke Ambrose: White: W Pennell (22) C Prohm (19) D Fowler (25) J Kelly (23) 52.875. Scr: G Richards A Sullivan C Townsend J Richards 60.

   ASQUITH: Men: Stroke: Medal Sep: A: C Allen (4) 67. A Scr: M Lenz 72 cb. B: T Lee (15) 69 cb. B Scr: J Kim (14) 84. C: R Babb (25) 68. C Scr: J Wilson 90. Jnr: N Cosgrove (3) 72.

   AVALON: Women: Stroke: Scr: J Spicer (25) 92. Medal of Medallists: J Spicer (25) 67.

   AVONDALE: Men: Stroke: Medal Sep: A: J Vohralik (9) 71. B: D Khadka (16) 72. C: D Cronin (20) 70. L Yip 74.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal Sep: A: D Garrett (13) 63. B: J Loveridge (15) 60. C: D Buckner (29) 63.

   BANKSTOWN: Medley: Stroke: 2B: L Yarrow S Stonestreet 61 cb. 2B Scr: B Daly D Abbott 67. Medal Sep: A: B Daly (4) 68. B: B Nahas (13) 69. C: J Bashaw (36) 65. Jnr: Stableford: L Nguyen (29) 42.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stroke: Medal Sep: A: E Hunter (12) 67. A Scr: I Elliott (2) 71. B: G Beck (17) 67. B Scr: J Pepping (14) 82 cb. C: G Katsoulis (26) 67. C Scr: G Clubb (19) 89. Stableford: K Ferguson (35) 70.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: J Sharma (21) 33. Men: A: K Anderson (9) 38 cb. B: B Thomson (14) 39. C: T Marsters (20) 37 cb.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: L Robinson (23) S Lavers (25) 50. Men: Stableford Black: A: C Martin (10) 37. B: F Teghini (19) 38. C: L Robinson (23) 39. Scr: A Scr: R Loewenthal 33. Women: Stableford: Div 1: S Calabretta (17) 30. Div 2: A Toohey (30) 23.

   BERMAGUI: Men: Stroke Medal Sep: Black: W Lalao (13) 69. A: H Loth (3) 73. B: S Roberts (18) 75. C: R Gammage (22) 77.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal: A: G Butler (12) 68. A Scr: S Palonis 75. B: R Dymock (18) G Brien (17) 67. B Scr: R Arnold 86. C: M Patterson (27) 68. C Scr: P Booth 93.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal Sep: A: K Day (9) S Andreacchio (7) 64 to playoff. B: P Ng (19) 60. C: S Russo (20) 60. Scr: W Matthews 69 cb. Women: Medal Sep: L Moles (16) 66.

   BLACKHEATH: Men: Stroke: Medal: G Way (17) 70. Stableford White: P Messer (19) 37. Stroke: Scr: J VanVeen (3) 76.

   BONDI: Men: Par: G Rice (22) 1 up.

   BONVILLE: Men: Stroke: A: P Gallagher (+1) 71. B: T McMinn (10) 72. C: J Leslie (20) 67. A Scr: J Pountney (+3) 70. Women: Stableford: S Lawrence (20) 29.

   BOWRAL: Men: Stableford: 3B Agg: T Whitmarsh (22) F McDonald (23) J Macreadie (21) 104.

   BREAKERS: Medley: Stroke: Canadian Foursome: B Seymour (29) G Cremen (16) 64.37.

   BRIGHTON LAKES: Stroke: A: N Pitchford (10) 67. B: D Moore (18) 67. C: S Richardson (21) 68. Stableford: G Baker (35) 40.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal Sep: A: W Alvarez (8) 70. A Scr: P Hart 75. B: J Byrne (14) 72 cb. B Scr: B Chin 82. C: T Lovric (15) 69. C Scr: M Tremain 88. D: C Mulligan (27) 72. D Scr: W Hadley 96. Matchplay: D Bithell bt D Murphy 1up.

   CAMDEN: Women: Stableford: A: J Matheson (16) 36. B: P Gleeson (20) 33. C: J Page (31) 42. Men: 2B Agg: M Bexon (29) S Ash (36) 78. 2B Agg Scr: R Minns G Matheson 64. A: G Matheson (2) 35. A Scr: R Minns 31 cb. B: R Thompson (16) 37. B Scr: S Lincoln 21. C: S Ash (36) 43. C Scr: P Small 18 cb.

   CAMMERAY: Men: Stableford: S Gillespie (14) 42. Women: K Thomson (35) 35. 2B Agg: S Gillespie (14) M Hunter (14) 74.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke: Ambrose: A: Z Kadir C Beehag E Abbott D Shipp (6.325) 54.625. A Scr: A Asquith C Davis T Jensen J McCarthy 63.

   CARNARVON: Men: Stroke: 2B: W Russell (29) G Stepto (19) 59. 2B Scr: J Lind P Ellison 69. A: E Lee (12) 68. A Scr: J Lind 77. B: Y J Choi (13) 71. B Scr: R Cox 86 cb. C: W Russell (29) 63. C Scr: T Lee.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: G Heads (13) J Hickin (28) 45. A: C Gilvear (6) 37. B: G Heads (13) 42. C: J Mathison 40. 2B: A Booth (32) K Lowrey (32) 47. A: D Rossi (5) 38. B: M Jess (13) 39. C: W Robinson (22) 41. 2B Scr: P Idquval D Rossi 41.

   CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Sep: A: D Cameron (15) 64. B: B Lambert (22) 61. Scr: J Rumpler 77. 4B: J Berry (15) N Burchall (15) M Crook (20) B Lambert (22) 51. Women: Medal Sep: M Inverarity 69 cb.

   CHATSWOOD: Medley: Stroke: A: G Wiryadi (12) 65. B: M Bermeister (15) 65. C: K Metzke (24) 63. A Scr: J Greathead (2) 69. B Scr: V Singh (14) 79. C Scr: D Jones (19) 85. Stableford: S Crampton (15) 39. Stroke: B: G Hasler (13) 70 to playoff. A: M Pritchard (6) 66.

   CONCORD: Men: Stroke Black: A: A Langdon (8) 72 cb. B: D Hughes (18) 73. C: J Crawford (22) 67. Scr: A: S Spence (5) 77. B: B Chua (16) 90 cb. C: J Crawford (22) 89. Stableford Gold: N Elliot (35) 42.

   CROMER: Medley: Stroke: A: R Wightley (7) 68. B: G Wyllie (18) 70 cb. C: M Fell (22) 69. A Scr: G Clugston (4) 74. Veteran: T Jones (25) 74.

   CRONULLA: Men: Stroke Black: A: M Jones (13) 65. A Scr: T Wood (3) 74. B: W Waugh (14) 68 cb. B Scr: W Waugh (14) 82. C: P Baldwin (25) 65. C Scr: P Jennings (21) 88. Stroke: Medal: C Denten (13) 76.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Sep: A: V Sauturaga (12) 68. A Scr: F Yousiph 76. B: J Bartlett (19) 68. B Scr: T Yook 84. C: P Lumley (30) 65. C Scr: G Faro 89.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Aug: A: C Dengate (3) 72. A Scr: D Arye 74. Medal Sep: A: C Dengate (3) 72. A Scr: D Arye 74. B: P Whiddon (13) 73. B Scr: S Mawson 87. C: R Franzke (21) 74. C Scr: P Green 92. D: R Felsch (30) 73. D Scr: S Hammond 100.

   EASTLAKE: Medley: Stroke: Medal Sep: A: D Spalding (4) 72. A Scr: J Brand (2) 80. B: G Lang (18) 69. B Scr: T Duncan (16) 87. C: J Petrakis (28) 74. C Scr: S Symonds (21) 95.

   ELANORA: Men: Stroke: Medal: C Dorney (15) 73.

   EVERGLADES: Men: Stroke: A Scr: D Beer (1) 72. A: Z Hammer (6) 69. B: B Ballard (13) 59. C: D Bowler (30) 62.

   FORSTER: Men: Stroke: Medal Sep: A: T Putland (8) 63. A Scr: M Bamford (8) 73. B: D Rutledge (15) 63. B Scr: D Rankin (16) 79. C: R Porter (24) 60. C Scr: A Khorthon (24) 88.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Medal: A: K Oconnor (6) 71. A Scr: M Madan 78. B: D Bisram (16) 66. B Scr: R Scott 83. C: V Sudarsan (20) 69 cb. C Scr: S Jung 92 cb. D: S Richards (29) 41.

   GEORGES RIVER: Stroke: Medal Sep: A: K Rodoreda (10) 69. A Scr: D Holland 75. B: J Glenday (18) 68. B Scr: S Chant 84 cb. C: P Challinor (20) 68. C Scr: P Challinor 88. Stableford: S Graham (20) 35.

   GIBRALTAR: Medley: Stroke: Medal Sep: A: J Carey (13) 64. A Scr: D Harelle 75. B: A Prophet (16) 66. B Scr: C Hovey 84. C: A Moyes (20) 67. C Scr: D Holland 93.

   GLENMORE: Stroke: Medal Sep: A: T Bratusa (5) 71. B: S Jun (18) 68. C: M Levy (24) 74. A Scr: A Robb 75. Stableford: S Frizzi (33) 40.

   GORDON: Men: Stroke Medal Sep: Black: A: D Eldridge (10) 65. B: F Carney (19) 65. C: S Sinclair (23) 65.

   GOSFORD: Men: Stroke: A: B Wetzler (10) 70. B: T Webster (16) 68. C: G Hall (19) 72. D: S Fitzgerald (25) 71.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: A: B Baxter (13) 73. B: P Freeman (17) 77 cb. C: B Sadler (34) 74. A Scr: K Partridge 79.

   HIGHLANDS: Men: Stroke Medal Sep: Black: Div 1: A Fox (12) 75. Div 1 Scr: G Lillie (9) 85. Div 2: D McKinnon (21) 75. Div 2 Scr: P Miller (16) 93. Div 3: S Power (22) 79. Div 3 Scr: G Low (23) 106. Women: Stroke: S Hayashi (14) 77. Medley: Stableford: M Hyland (25) 35.

   HORIZONS: Men: Stroke: Medal Sep: K Grant (36) 71. Women: L Hack (38) 79.

   HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal: A: D Hancock (13) 67. A Scr: T Shaw (6) 77. B: L Piper (17) 65. B Scr: L Piper (17) 82. C: D Goff (30) 65. C Scr: D Abel (22) 88. Women: Div 1: F Zajakovski (29) 73. Div 1 Scr: P Keogh (6) 82.

   JAMBEROO: Men: Stableford: T Murphy (19) 29. Women: K Dorahy (19) 23.

   KAREELA: Men: Stroke: Medal: A: C Arnold (9) 65. A Scr: C Hubbard (8) 75 cb. B: C McCarry (13) 61. B Scr: G Reilly (13) 81. C: D Turner (21) 65. C Scr: J Gooch (22) 87.

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Waller (17) G Moss (48) 47. Div 2: G Daniels (6) J Joppich (10) 44 cb. Women: D Cooper (14) K File (19) 44.

   KOGARAH: Men: Stroke: Medal Sep: A: M Sayegh (10) 57. A Scr: D Gallagher 60. B: T Stanford (16) 55. C: M McInnerney (19) 53.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stroke: Foursome: G Portelli P Andrews 134. Men: Stableford: A: G Brotherton (12) 41. B: P Johnson (13) 33. C: C Toner (26) 37.

   LAKESIDE: Men: Stroke: A: G Kitcheen (1) 73. A Scr: R Timms 79. B: G Cornish (16) 73. B Scr: F Aliendi 89. C: S Gambera (24) 70. C Scr: M Coves 94. Women: Div 1: D Forrest (11) 78. Div 2: J James 77. Stableford: S Peters (26) 29.

   LANE COVE: Mxd: Stroke: Medal Sep: A: W Belgre (10) 65. B: R Prassad (13) 60. C: J Patfield (28) 63.

   LEONAY: Men: Stroke Medal Sep: White: A: R Glass (12) 66 cb. A Scr: Z Lange 73. B: W Gillard (16) 70 cb. B Scr: R Adams 84. C: R Grandemange (21) 64. C Scr: P Latimer 83. D: H Schneider (25) 63. D Scr: H Schnieder 88. Veteran: A: H Schneider (25) 88.

   LEURA: Men: Stroke: Medal Sep: A: J Scullion-Stewart (12) 71. R Singh (9) 72. B: S Park (16) 70. N Adams (16) 74. C: E Amm (26) 68. J Robertson (23) 78 cb.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: A: E Kalonikos (8) 68. A Scr: G Nardo 71. B: S Kowe (13) 70. B Scr: K Lyou 85. C: S Moyle (25) 70. C Scr: D Olesen 96 cb.

   LONG REEF: Men: Stroke: A: M Oaten (9) 66. A Scr: M Saad 70 cb. B: P Frith (15) 62. C: B Jones (19) 70. Women: J Bowen 78.

   LYNWOOD: Women: Stroke: Medal Sep: Div 1: J Smith (11) 79. Div 2: T Steyn (25) 76. Men: Stroke Black: Div 1 Scr: T Fortescue 75. Div 1: P Van Wegen (5) 74. Div 2: M Church (18) 66. Div 3: J Finlayson (19) 71.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Medal Sep: Black: A: P Bradley (12) 65. B: S Menz (14) M Weller (15) 70. C: A Francey (28) 67.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stroke: A: D Fradd (3) 80. A Scr: M Stafford (10) 74. B: S Curran (14) 73. B Scr: P King (16) 90. C: M Breuer (27) 70. C Scr: W Brown (20) 91. Women: Div 1: L Galluzzo (24) 80. Div 1 Scr: A Cummings (18) 100.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke: Medal Sep: A: J O'Keefe (6) 78. T Stapleton (12) 79. B: J Irwin (14) 77. J Eager (14) 78. C: B Khoo (27) 71. M Fantini (24) 76. Women: Div 1: M Drakeford (22) 79. Div 2: C Bennett (35) 81.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Medal Sep: Div 1: B Yeend (18) 68 cb. Div 2: I Wood (27) 70 cb.

   MANLY: Men: Stroke: Medal Sep: A: N Debenham (13) 73 cb. B: P Hamilton (18) 72 cb. C: C Douglas (24) 71. A Scr: P Bardetta (1) 75. Women: S Craigie (29) 79. Men: Stableford White: J Bell (26) 25.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: B Bennett (20) B Young (17) 46. 2B Scr: P Gregory J Dunn 35 cb. G Guerreiro (13) 39. Scr: T Shaw 32.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: Medal Sep: A: A Di Biagio (9) 65. A Scr: S Fitzpatrick 72. B: J Carrington (18) 63. B Scr: J Carrington 81. C: B Hall (25) 62. C Scr: G Ryan 85. Gold Medal: A: A Rosillo 69. B: F Ragen 66. C: R Wise 65. Women: L Stephenson (23) 70. Medal Sep: Div 1: H Winning (15) S Callaghan (21) 73 to playoff. Div 2: L Stephenson (23) 70.

   MOLLYMOOK: Men: Stroke: A: K Lampe (0) 72. B: B Bull (14) 74. C: J Sambrook (23) 72. Stableford White: R Owers (21) 37.

   MONA VALE: Men: Stroke: Medal: A: D Zuk (13) 71. B: G Kirkham (19) T Ryan (17) 72. C: T Maruca (36) 69. Scr: T Hunt 76. Stableford: 2B: J Mastroianni (31) J Wong-See (21) 47. A MacDonald (25) 34. B Wild (24) 36.

   MONASH: Men: Stroke: Medal Sep: A: A Brown (11) 68. B: J Bromham (19) 73. C: G Jansen (25) 75. Stableford: S Robinson (22) 31. Men: Stroke: Scr: G Rogers 78 cb.

   MOORE PARK: Men: Stroke: A: J O'Hare (9) 73 cb. A Scr: D Mulhall 77. B: P Kosmina (15) 69. B Scr: P Goddard 84 cb. Stroke White: C: J Brett (28) 69 cb. C Scr: R Kzaizan 91. Women: Stroke: A: A Liu (6) 79 cb. B: M Johnson (19) 69. Scr: G Dooley 83.

   MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Sep: A: S Weston (9) 67. A Scr: P Richards 81. B: D Karlson (17) 72. B Scr: W Todd 88. C: B Townsend (28) 71. C Scr: M Thompson 99. Trophy: S Weston 67. Women: Medal Sep: E Jeffries (18) 79.

   MUIRFIELD: Medley: Stroke: Medal Sep: A: D Porter (11) 69 cb. A Scr: J Vidler 74. B: M Haynes (18) 70. B Scr: D Freeman 85. C: R Spence (36) 66. C Scr: S Le Quesne 93.

   NELSON BAY: Men: Stroke: A: R Barker (6) 73. B: T Workman (18) 70. C: G Yonge (34) 74. Stableford: A: J Mudie (15) 36. B: M Christiansen (17) 37. C: R Cronin (31) 38.

   NEWCASTLE: Stroke: M Greenwood 71. A: H Van Den Berg 73. A Scr: D Terry 76 cb. B: A Worth 73. C: T Ryan 72.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: Medal Sep: A: B Macrae (7) 66. A Scr: B Cummerford 74. B: T McCauley (18) 68. C: J Cummins (26) 66 cb. D: A Condon (27) 67.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: White: B Bosenberg (33) 40. A: C Cheong (10) 37 cb. B: I Blundell (17) 39. C: T Mills (28) 39 cb. A Scr: D Lewis 34. Women: Green: L Gilbert (18) 39. Medley: Stableford: 2B Agg: P Kearns (17) R Freckleton (20) 74.

   NOWRA: Medley: Stroke: Medal Sep: A: B Trenerry (9) 68 cb. A Scr: S Rice 74. B: C Armstrong (18) 67. B Scr: S Page 84. C: K Quinten (23) 65. C Scr: K Quinten 88.

   NSW: Men: Stroke: Medal Sep: A: N Murdock (4) 76. P Barnes (7) 76 to playoff. B: M Hammond (17) 76. Stroke White: C: P Chay (21) 74. A Gonczi (20) 74. R Pattinson (20) 74 to playoff. Stroke: Scr: N Murdock 80. Stableford Gold: J Kelly (32) 30. Women: Stroke: K Smith (21) 80.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A Molino (11) 42. Men: White: A: C Lamond (9) 37 cb. B: B Westlake (18) 42. C: R Ruston (20) 42 cb. D: P Krautil (29) 44. A Scr: R Easterbrook (2) 34.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Medal Aug: M Gee (27) 63 to playoff. Medal Sep: Div 1: M Gee (27) 66. Div 1 Scr: J Watts 102. Men: A: M Upton (5) 64. B: J Zieren (15) 64 cb. C: A Walker (27) 63 cb. A Scr: S Gillespie (6) 76. B Scr: J Whitehead (12) 76. C Scr: R Quinn (18) 84 cb.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: R Stevenson (8) 39. A Scr: J Dries 34. B: B Cully (15) 38. C: M Fothergill (20) 40.

   PENRITH: Jnr: Stroke: Bowl: M Organ (8) 76. Men: Medal Sep: A: D Acret (4) 71. A Scr: J Roberts 79. B: C Phelps (16) 68. C: T Vredegoor (26) 68.

   PYMBLE: Men: Par: A: J Hensler (2) 2 up. B: G Hatch (18) 2 up cb. C: T Westhoff (22) 6 up. Women: L Dickinson (8) 1 down cb.

   RANDWICK: Men: Stroke: Medal Sep: A: G Hutchings (10) 60. A Scr: C Mcmahon 67. B: J Hunt (16) 61. B Scr: L Pustetto 76. C: D Wright (22) 63. C Scr: R Begley 84. Jnr: J Todd (1) 66.

   RICHMOND: Medley: Stableford: Team Multi: B Harris T Chambers R Bonadio T Franco 146.

   ROSEVILLE: Mxd: Stroke: Ambrose: G MacNamara (12) P Ham (8) T Garrick (30) R Plummer (7) 52.875. 4B Scr: S Abernethy (2) S Beck (7) A Butler (6) W Butler (16) 57.

   ROSNAY: Men: Hole in one: R Chapman M Hanna N Smith J Cavaleri G Hornery R Livingston P Hall Women: Stroke: Medal Sep: Div 1: D Piukala (13) 85. Div 2: D Worthington (31) 71.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: S Plaskitt (29) 72. Stableford: 3B: Centenary: B Pulver (30) 48 cb. L Nelson (24) 48 cb. F Frost (27) 48 cb. Men: Stableford Championship: White: G Barr (15) 33. Stroke Black: A: M Procter (6) 71. A Scr: M Procter 77. A: A Dodwell (8) 75. A Scr: A Cornell 79.

   RUM CORPS: Men: Stroke: A: G Bentley (10) 64. B: S Sligar (17) 62.

   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: G Miladinovic (9) C Woo (13) 46. Div 2: K Achurch (27) H Herman (24) 45. A: C Woo (13) 39. A Scr: S Park 28. B: M Ryland-adair (14) 39. C: L Van der heide (22) 39. D: H Herman (24) 41.

   SEFTON: Men: Stroke: Medal Sep: A: D Quain (8) 51. B: J Livingstone (16) 54.

   SHELL COVE: Stableford: S Reynolds (10) 33. Scr: P Burke (7) 24.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: C Hines (19) S Hines (20) 44 cb. Men: D Duffy (22) G Finnigan (22) 47. A: W Stephenson (10) 36. B: S Reid (13) 38. C: D Duffy (22) 38 cb. Women: Div 1: M McVeigh (25) 37. Div 2: S Haggerty (27) 34 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: A: P Manning (12) 70. B: B Sharpe (16) 71. C: R Barnes (33) 71. Div 1: P Griffin (5) 81.

   ST MICHAELS: Women: Stableford: Hcp: P Pitsawong (10) 34. Men: Stroke White: C: P Haddock (20) 65. Stableford: N Gelber (23) 37 cb. Stroke Team: C Grant (18) 56 cb. J Davidson (26) S Grant (6) G Russell (26) 56 Scr: B Harding D Hanniffy S McHugh M Hammond 68. Stroke: Hcp: B Nagi (1) D Loumanis (3) 75 to playoff cb. Stableford: D Loumanis (3) 32 cb. Stableford Gold: G Russell (26) 41. Stroke: Scr: O Janschek 78 cb. Stroke Hcp: White: M Frost (15) J Cooke (13) R Chapman (16) 71 to playoff cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: A: A Payne (3) 35. B: P Shillcock (13) 35 cb. C: J Ursino (24) 38. Div 1: S Loader (16) J Loader (25) 45 cb. Div 2: K Rush (11) N Vlismas (13) 45 cb. Div 1 Scr: A Payne C Rios-Ceballos 39 cb.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal Aug: J Fanning (3) 76. Medal Sep: V Eom (17) 67. Div 1: C Bae (6) 71. Div 2: V Eom (17) 67. Div 3: J Coombes (24) 71. Captain's Trophy: J Coombes 144 cb. Veteran Men: M Kim 70. Medley: Stableford: J Walsh (19) 39.

   TALLWOODS: Men: Stroke: A: S Williams (16) 72 cb. N Mills (19) 72 cb. B: F Sharpe (24) 69. P Stephenson (20) 73. Women: M Gleeson (31) 70. J Stephens (22) 73.

   TERREY HILLS: Men: Stroke: Medal: A: J Moon (9) 76. G Moles (12) 76. B: D Harris (17) 77. T DeSaxe (16) 77. C: D Yem (27) 69. S Liuzzo (21) 75.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford White: A: P Oneile (12) 40. B: G Arnold (15) 39. C: S Donoghoe (35) 39 cb.

   THE COAST: Men: Stableford: B: D Bissell (13) 38. A Scr: A Ogane 32. A: T Coulits (6) J Jakobsson (14) G Neou (11) J Buckingham (28) 87. Women: Stroke: J Skippen (38) 75. Div 1: M Schuhmann (22) 82. Div 2: A Porter (27) 79. Div 3: J Skippen (38) 75.

   THE LAKES: Stroke: Medal Sep: D Deverich (5) 79 cb. M Hudson (12) 74 cb. M Stynes (31) 71. L Hammond (17) 81.

   THE RIDGE: Stroke Medal Sep: Black: A: G Aston (7) 72. B: S Morando (22) 66. C: P Charnock (26) 66.

   TOUKLEY: Medley: Stroke: Ambrose: O Bull (28) R Moore (23) M Weekes (19) P Weekes (13) 53.62.

   TUNCURRY: Men: Par: A: P Dorrell (8) 1 down. A Scr: N Duffin (6) 7 down. B: S Griffiths (23) 4 up. B Scr: J Faint (22) 12 down.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: P Cheshire (5) 36. B: H Park (13) 36. C: D Cheng (26) 36. A Scr: S Joo (3) 31 cb. B Scr: A Mclaughlin (13) 23. C Scr: G Gunstone (23) 15. Women: Stableford: J Kang (16) 36.

   WAKEHURST: Men: Stroke: Medal Sep: A: T Leem (8.0) 72. A Scr: T Leem 80. B: R Gallen (16) 72. B Scr: R Gallen 88. C: B Cho (33) 64. C Scr: S Hwang 89. Women: J Reid (11) 86 cb.

   WALLACIA: Men: Stroke: Ambrose: D Duguid J Pagett J Pagett snr B Hillhouse (6) 55. Scr: J Jamieson N Reitsma C Wilmott S Reitsma 62.

   WARRINGAH: Men: Stroke: Medal Sep: A: K Naidu (10) 70. B: I Morrey (19) 71. C: P Harvey (25) 69. D: C Keegan (32) 64. Scr: C Macmillan (2) 80. Medal Jul: A: F Allan (6) 76. Mxd: Stableford: P Tilsley (30) 34 cb. Men: Stroke: Gold Medal: F Marcar (24) 72.

   WENTWORTH FALLS: Mxd: Stableford: 2B: L Redman (9) M Ayres (35) 46. Medley: M Ayres (35) 38. J Byrne (30) 37. A Scr: A Cullen (5) 76.

   WINDSOR: Men: Stableford: A: R Hatton (18) 39. B: B Hartwell (27) 42. Stroke: Ambrose: D Hardman C Ruddle M Parkhill M Goddard 62. C Knobbs (5) C Brown (4) D Glasson (34) M Knobbs (7) 58.75.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Sep: A: A Girling (12) 70. B: P Ford (16) 65. C: C Jones (28) 62. A Scr: D Deemer (7) 78.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Gold Medal: Black: A Martin (15) 69. Stroke: Medal Sep: A: S Smith (13) 69. A Scr: G Soames 75. B: J Douglas (19) 66. B Scr: A Martin 84 cb. C: T Donaghy (22) 67. C Scr: A Marks 89 cb.

   WYONG: Men: Stroke: Vardon: A Scr: R Brown 71. M Hale 72. B Scr: M Russell 85. C Scr: G Oakley 92. A: P Smithson (6) 73. B: M East (13) 72. C: G Porter (23) 70.

20 September 2019
Australian Lukas Michel punches ticket to the 2020 Masters and US Open with win in US Mid-Amateur. Read more
19 September 2019
No foreign-born player has won the US Mid-Amateur championship in the event’s 38-year history, but Melbourne's Michel has stormed into the final at ... Read more
Inside The Ropes
20 September 2019
MELVILLE GLADES: Wednesday Par DSR 72: K Younchang D Taylor C Lee G Packer R Moore +3 J Kirton B Scott N Killick V Winter W Lyons J Matthewson +2. ... more
20 September 2019
CAMDEN: Men: Stableford: 2B Multi: S Roberson (19) D Morris (16) 72 cb. 2B Scr: M Sinclair D Cummins 54. A: M Sinclair (12) 42. A Scr: G Matheson 33. ... more
Golf Australia