Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Women: Stableford: N Mallam (25) 32. Medley: Stableford 2B Agg: White: M Maloney (21) N Wood (4) 77. 2B Agg Scr: J Richards G Richards 58. Men: J Richards (3) 41. R Anning (13) 38 cb. M Maloney (21) 39. 

   ASQUITH: Men: Stableford: 3B Agg: G Robertson (25) Y Kim (16) C Chae (21) J Kim (15) 107. A: J Suh (10) 39. B: S Garde (18) 44. C: T Lee (21) 45. Scr: L Malcolm 32 cb. 

   AVALON: Women: Stableford: P Burnett (35) 40. 

   AVONDALE: Men: Stableford Black: A: M Bower (10) 41. B: A Wylie (14) 41. C: M Westerway (22) 40. A Scr: C Mcwilliams 31. White: J Rowe (27) 41. 

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: S Gray (11) 35 cb. B: M Tomchin (17) 39. C: C Birk (25) 39. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: I Russell (10) 39. B: M Vella (16) 39 cb. J Mackay (25) 39 cb. Jnr: H Gourlay (11) 41. Medley: 2B: G Nicholl P Stibbard 49. 2B Scr: C Akers L Hunt 41 cb. 

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: T Stubbings (20) A Lewis (20) 48 cb. J Pepping (15) 37 cb. Stroke: I Elliott (2) 67. 

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Foursome C'ship: D Brown (13.5) L Clayton (13.5) 64.5. Men: Ambrose: K Nikas (12) V Laws (27) A Deligianis (20) M Williams (8) 46.625. 

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Multi: R Loewenthal (3) R McLeod (16) 77 cb. Men: A: R Loewenthal (3) 39. B: D Pickles (15) 38. C: D Gerry (34) 41. Scr: R Loewenthal 36. Women: Div 1: W Harrington (6) 36. Div 2: L Taylor (35) 37. 

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: P Revill (9) 37. B: R Cattanach (17) 33. C: P Schmidt (26) 38. 

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: F Damjanic (17) 44. A: J Costa (6) 40. B: G Gallagher (17) 41. C: G Eade (22) 40. A Scr: P Higgins 30. 

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B Multi: T Churchill (16) R Levi (14) 81. A: C Freese (10) 38. B: T Lock (17) 45. C: B Cuneen (23) 40. Scr: M North 30. Women: T Carr (42) 35. Men: Stroke: Cock o' Walk: K Halloran G Snowden bt J Frew M Papadopoulos 4-2. 

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: J Still (23) K Scully (17) 47. G Jones (19) 40. Women: Stroke: Canadian Foursome: D Pease Y Murray (18) 75. Medley: Hole in one: Black: J Duke at 5th. 

   BONDI: Men: Stableford: F Austin (11) 39. 

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: P Todd (-1) 36. B: H Scott (16) 34. C: D Zines (23) 36. D: M Aspros (36) 35. A Scr: P Todd 36. 

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: N Trezise (0) T White (5) 67. A Knowles (30) 38. 

   BOTANY: Men: Stableford: 2B: P Simon (6) D Graham (16) 40. P Simon (6) 40. 

   BOWRAL: Women: Stableford: W Burke (24) 40. Men: T Downing (20) 43. 

   BREAKERS: Medley: Par: 2B: J Gibson (25) A Gibson (12) 11 up. Men: M Laws (17) 1 up. Women: J Gibson (25) 4 up. 

   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Burge (2) 39. B: J Henney (13) 39. C: P Webster (24) 44. 2B: J Henney (13) L Niko (21) 51. 

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Molo (13) N Guo (10) 43 cb. Div 2: S Acreman (16) J Creig (31) 46 cb. Div 1 Scr: O Woodley S Woodley 39 cb. A: O Woodley (0) 35 cb. B: R Parkinson (11) 44. C: S Myring (17) 39. D: J Creig (31) 38. 

   CAMDEN: Men: Stableford: A: B Bull (Mollymook 12) 38 cb. A Scr: D Hoare 33. B: D Johnston (19) 42. B Scr: P White 21 cb. C: K Burton (20) 39. C Scr: P Small 18. 2B: R Jackson (25) B Bull (Mollymook) (12) 48 cb. 2B Scr: K Bellman G Matheson 37. Women: A: S Marsh (17) 37. B: M Malcolm (20) 37. C: J Page (30) 38. 2B: Y Day (26) M Wackett (35) 45. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: D Hill (17) M Rooney (20) 74. M Rooney (20) 40. Women: M Koeninger (27) 34. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: M Tracey (10) 36. A Scr: B Davie 34. B: K Ellis (13) 39 cb. B Scr: G Winnall 22 cb. C: Z Kadir (20) 47. C Scr: F Wardlaw 19. 2B Agg: Z Kadir Z Kadir 80. Stroke Foursome C'ship: Black: B: D Hadkins S Robson bt D Starr B Smith 19th. 

   CARNARVON: Men: Stroke: Foursome: K Speer (27.5) D Clavert 70.5. A Scr: B Linclon M Williams 75. Foursome C'ship: Div 1: K Speer (27.5) D Clavert 149. Div 1 Scr: M Williams B Linclon 155. Stableford: 2B: J Kabg (21) J Lee (24) 48. A: P Hajjar (10) 39 cb. B: M Kim (16) 39. C: D Kang (22) 39. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: A: P Trainor (11) 42. B: M Barill (16) 42. C: C Muxworthy (21) 40. A: J Farhnam (6) 38. A Scr: M Thomson (+1) 34. B: M Hawes (12) 43. B Scr: M Hawes (12) 31. C: A Johnston (20) 46. C Scr: A Johnston (20) 26. 

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: B Lambert (23) N Burchall (15) 75. B Lambert (23) 44. Women: Stableford: R Hamilton (25) 38. 

   CONCORD: Men: Stableford Team Agg: White: Presidents Team 763 bt Captains Team 762. J Massad R Porfida G Kairouz G Kalil 52. A: D Taylor (6) 37. B: P Laming (17) 42. C: G Cox (25) 35 cb. 2B Multi: J Lee (12) D Taylor (6) 65. 

   CROMER: Medley: Stableford: A Scr: N Phelps (+1) 34. A: P Jackson (7) 38. B: J Wang (16) 41. C: R Cross (24) 36 cb. 4B: J Wang (16) J Macqueen (29) 46. 

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: A: K Sadler (36) P Gorman (29) 49. A Scr: R Kerry (3) M Osborne (-1) 36. A: P Abbott (13) 38. B: P Watson (20) 39 cb. C: P Gorman (29) 43. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: M Doig (12) 42. Div 2: P Carroll (14) 43. Div 3: Z Mercan (24) 42. D Scr: J Freeman 38. 

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: P Argyriou (8) K James (16) 72. Div 1 Scr: O Coletto P Kallas 56. Div 2: K Patterson (18) P Ward (19) 71. Div 1: P Argyriou (8) 40. Div 2: B Lynch (24) 41. 

   EASTLAKE: Medley: Stroke: A: D Spalding (5) 35 cb. B: P Gale (16) 34. C: T Bartone (25) 33. A Scr: A Michelsen 31 cb. Men: Foursome C'ship: A: S Robertson M Reynolds 158. B: W Wadworth A Reid 200. C: J Kyriazis L Kyriazis 199. 

   ELANORA: Men: Hole in one: R Davies at 5th. Par: T Naylor (18) 3 up. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: J Wesson (4) 40. B: G Evens (18) 43. C: R Fraser (20) 40 cb. D: P Shackleton (32) 43. Medley: Irish Team: K Davis (9) D O'brien (27) M Hammond (23) N Trickett (18) 92 cb. 

   FORSTER: Men: Stableford: 2B: S Wrigley (22) J Wrigley (36) 50. A: C Roberts (15) 43. B: S Wrigley (22) 44. 

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: Z George R Martin 79. 2B Agg Scr: M Davies A Lombardo 51. A: D Prasad (11) 42. B: Z George (13) 40 cb. C: H Lee (22) 42. 

   GEORGES RIVER: Par: 2B: Div 1: C Spears (9) A Green (14) 13 up. A: C Spears (9) 7 up. B: D Cairns (13) 4 up. C: R Jones (22) 5 up. 

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B: C Hovey (15) D Holland (21) 45 cb. M Cupitt (Highlands 9) 39. 

   GLENMORE: Stableford: Div 1: P Groves (9) 41. Div 1 Scr: S Zingle 34. Div 2: J Searle (21) 40. Div 2 Scr: C So 21. 2B: P Groves (9) K Clark (7) 46 cb. 

   GOSFORD: Men: Stableford: A: D Dalley (11) 37 cb. B: R Mcteare (15) 42. C: W Guest (20) 39. D: J Keiselis (33) 37. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: Div 1: P Gibson (16) 34 cb. Div 2: P Hawley (24) 40. Women: C Hearn (24) 31 cb. 

   HIGHLANDS: Medley: Par: Bisque: Div 1: T O'Brien 4 up. Div 2: D Fitzroy 6 up. Div 3: M MacMillan 12 up. T O'Meara 8 up. 

   HORIZONS: Men: Par: B Jelfs (14) 3 up. Women: L Ramsey (13) 7 up. 

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: J Worthington (12) 41. B: L Piper (17) 41 cb. C: D Abel (22) 40. Women: D Hanagan (21) 42. Mxd: Stroke: Ambrose: J Lisle (7.25) R Hooper 62.75. Men: B Sikaovski (7.25) F Nardo 60.75. 

   JAMBEROO: Women: Stableford White: L Bell (25) 35. Men: P Hahn (19) 38. 

   KAREELA: Men: Stroke: Ambrose: A: T Russell (14) J Casey (25) 52.25. A Scr: W Knight (7) M Hardiman (8) 60. 

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: A: P Choi (19) R Sindel (17) 51. A Scr: D Kirby M Ward 37. A: L Glanfield (8) 42 cb. B: E Roles (15) 43 cb. C: C Todd (19) 42 cb. 

   KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: N Feyn (22) A Barclay (8) 43 cb. A: G Harnwell (2) 36 cb. A Scr: B Hayden 33 cb. B: J Sayegh (15) 36. C: P Foley (21) 38 cb. 

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: A Whittaker (2) 38. B: R Hoole (14) 38. C: B Thomas (25) 41. D Stretton (28) 39. 

   LAKESIDE: Men: Stableford: 2B: N Hull (25) F Mammone (22) 47. 2B Scr: J Webb C Abutta 40. A: A Ciantar (10) 38 cb. B: R Manea (14) 38. C: N Hull (25) 40. Women: Div 1: J Jacka (12) 41. Div 2: C Luxton (27) 36 cb. 

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: B Doherty (27) J Back (14) 38. M Thompson (24) 37. 

   LEONAY: Men: Stroke Ambrose: White: S White (16) L Tormay M Holburn A Konarew 48. A Scr: M Devries S Thums R Johnstone A Best 56. Medley: B Storey (11.50) G Storey M Neill M Mccormick 50.50. 

   LEURA: Medley: Par: Bisque: A Edwards (31) 8 up cb. B Cox (29) 8 up. E Liedl (27) 7 up. 

   LIVERPOOL: Medley: Stroke: Ambrose: G Zoabi E Alberici S McGee B Lakmas (6.125) 50.875. 

   LONG REEF: Stableford: A: K Morton (9) 40. B: M Harding (13) 37. C: G Davies (19) 40. A Scr: C Hughes 36. Div 1: J Brown (11) 29. 

   LYNWOOD: Women: Stableford: Div 1: M Williamson (9) 32 cb. Div 2: J Smith (40) 35. Men: Div 1 Scr: P Knipler 34. Div 1: C Knipler (8) 41. Div 2: R Somi (10) 40 cb. Div 3: M O'Loughlin (21) 39. 4B Agg: B Carver (8) 140. H Carver (6) 140. D Evans (9) 140. R Somi (10) 140. 

   MACARTHUR GRANGE: Stableford: K Riley (28) 37. Mxd: 2B Multi: G Watkins (20) M Frame (23) 68 cb. A: S Lensing (10) 40. B: M Williams (13) 35. C: R Hughes (20) 39. Medley: K Riley (28) 37. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: A Kelly (4) 36. G Ramirez (15) 36. T Lowe (33) 38. A Cummings (17) 30. B Phillips (22) G Ramirez (15) 36. 

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: Hcp: A: S Casson (11) 35 cb. W Chivas (12) 35. B: S Snape (16) 32 cb. J Eager (15) 32. C: C Wilson (34) 35. T Bishop (21) 32. Women: Div 1: J Liddle (22) 35. Div 2: D Anderson (28) 39. Medley: 2B: A Atkins (10) G Mooney (28) 44 cb. Mxd: C Anderson (11) D Anderson (28) 43 cb. 

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford White: Div 1: S Reed (17) 3. Div 2: B Taylor (19) 43. 

   MANLY: Men: Stableford: A: D Ross (8) 38. B: M McKenzie (15) 38. C: K Olson (23) 37. A Scr: F Bellingham 31. Women: S Singh (12) 33. Men: Trophy: M McKenzie (15) 38 cb. 

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Dunn (6) M Bechaus (18) 46. 2B Scr: D Jones P Harrison 32. D Hogarth (20) 38. Scr: D Cremin 32. 

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: R Heather (12) 39. B: J Mahon (14) 39 cb. C: M Flack (28) 44. Scr: B Smith 35. 2B Multi: J Mahon (14) D Bowyer (20) 84. Women: Par: R Woods (30) 4 up. 

   MONA VALE: Men: Stableford: A: M McKinnon (5) 37 cb. B: G Kirkham (19) 40. C: D Hortense (26) 44. Scr: K Komulainen 35. 2B: C Petrie (23) G Kirkham (19) 47. Stableford Yellow: F Vumbaca (31) 35. 2B: F Vumbaca (31) K Vines (29) 41. 

   MONASH: Men: Stableford: A: A Mortimer (7) 37. B: R Shilkin (15) 38. C: R Briggs (20) 42. Stableford White: J Martin (24) 37. Stableford: Div 1 Scr: A Gatland (12) A Howell (14) 46. Div 2: R Briggs (20) H Brett (20) 47. 2B Scr: M Roubicek C Abbott 38. 

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: R Catteral (12) 38. B: L Winderbaum (16) 38. C: I Cunningham (20) 39. Stableford: Scr: J Boediman 31. Women: G Finke (15) 32. 

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: W Hayes (9) 38. B: R Spencer (18) 45. C: M Stedman (35) 43. Women: M Jackson-lee (grange) (42) 40. 

   MT BROUGHTON: Men: Par: 2B: G Windeyer 5 up. 

   MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Kim (26) J Park (22) 50 cb. A: E Palmer (9) 41. B: B Carter (13) 43. C: C Nielson (23) 45. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: S Maher (9) 38. Div 2: B Smith (19) 41. Div 3: L Goodwin (31) 39. Div 1: P Metham (12) 41. Div 2: P Murray (18) 37. Div 3: J Bannerman (24) 39. 

   NEWCASTLE: Stableford: B Macansh 40. A Scr: B Hill 33. 

   NORTH RYDE: Men: Stroke Matchplay: Black: A: L Cincotta bt D Calleija 1up. Div 1: G Sheaves bt D Fazzolari 2up. B: G Onley bt M Dickenson 5-4. C: C Kim bt D Kim 4-3. B Taylor bt D Stewart 19th. Stableford: A: T Bradley (9) 40. B: R Hutchinson (16) 41. C: C Wybenga (20) 43. D: T Kim (28) 35. 2B: A Scr: J Fennell (0) T Bradley (9) J Evennett (21) J Elphick (24) 40 cb. 

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: P Hamlyn-Harris (13) 41. A: T Hoffman (8) 38 cb. B: F Allan (16) 40. C: A Wong (21) 40. A Scr: S Oitmaa (Pennant Hills) 33. Women: S Grant (27) 40. Medley: 2B: G Glenwright (23) S O'Brien (36) 47. 

   NSW: Men: Stableford: G Gering (7) 36 cb. Scr: J Kim 31. Stableford White: G Shlom (33) 38. Gold: M Messis (29) 30. Women: Stableford: M McCarthy (18) 32. 

   OATLANDS: Women: Stroke: S Monaghan (19) 81 cb. Men: Stroke Black: A: S Doherty (3) 66. B: N Kim (13) 66 cb. C: M Carroll (20) 68. D: C Jones (29) 69 cb. A Scr: B Hooper (3) 33. 

   PALM BEACH: Women: Stableford: R Berczelly (33) 26. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: J Dries (2) 39 cb. B: T Vermeer (13) 40. C: J Keenan (23) 41. A Scr: A Richards 37. 4B: D Bailey (3) S Mikhael (22) G Ormaechea (4) M Clisdell (17) 52 cb. 

   PENRITH: Men: Stableford 2B: White: G Taylor (8) S Wise (13) 50. 2B Scr: P Morris D Day 39. A: M Newton (9) 42. B: M Mckenzie (14) 41 cb. C: R Hughes (26) 42. Hole in one: D Turner at 7th. 

   PYMBLE: Men: Stroke: A: E Demirdjian (11) 70. B: T Piper (16) 69. C: G Knott (30) 70. A Scr: J Conran 69. Women: L Dickinson (9) 80. 

   RANDWICK: Men: Stroke: Cup: J Todd 62. Bowl: W Adey (19) J Bridges (10) M Kandara (7) 58 to playoff. Jnr: J Todd (2) 60. 

   RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: J Mahoney (12) 43 cb. B: S Lee (14) 43. C: D Clarke (30) 40. A Scr: I Davies 36. 2B: Div 1: S Moore S Lee 47. Div 2: L Egan L Karl 46. Div 1 Scr: J Walden M Hanckel 40. 

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: K Cryan (34) J Chan (12) 53. 2B Scr: G Cole A Adams 33. Men: A: P Carmody (9) 40. B: K Williams (14) 38. C: K Cryan (34) 43. Stableford Green: I Snook (28) 38. Women: Stableford: R Napier (35) 36. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: J Rosenthall (27) 35. Centenary: S De Salis (40) 43. Men: Stableford Championship: White: A: A Fairbairn (6) 34. B: M Tinkler (13) 35 cb. C: B Ashton (24) 38. A Scr: M Boucoiran 31. 

   RUM CORPS: Men: Stroke: Ambrose: W Brown W Temple (8.5) 57.5. 

   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: M Doughan (13) 43. A Scr: S Park 36. B: B Apps (17) 34. C: K Gittoes (22) 35. D: R Targett (33) 41. 2B Agg: Div 1: B Wheelhouse (18) M Woodward (11) 66. Div 2: K Barnes (12) R Targett (33) 73. 

   SEFTON: Men: Stroke: Foursome: D Maytom (8) K Ibbett (11) 55.5. 

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: D Duffy (22) J Duffy (32) 47. Men: P Donnellan (33) C Clark (21) 48. A: T Smith (10) 35 cb. B: S Langer (16) 36. C: C Emde (19) 36 cb. Women: Div 1: G Thomas (23) 38. J Duffy (32) 39. 

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: J Towers (11) 38. B: C Waller (15) 37. C: R Poll (25) 39. Div 1: G Milmow (40) 36. A Scr: M Johnston (1) 33. 

   ST MICHAELS: Men: Stroke: 4B Scr: A: M Whitaker M Hammond 72. 4B: A: K Walther (4) R Coombes (4) 73. Stroke 4B Scr: White: P Krieg R Walker 84. 4B: Z Loumanis (17) M Tartour (24) 86. Stableford A: M McDonald (4) 39. B: C Ingleton (16) 34 cb. C: H Light (27) 34. Scr: W Wang 37. Gold: W Kilcran (25) 36. 2B: White: P King (29) L King (6) 46. 

   STONECUTTERS RIDGE: Mxd: Stableford: A: M Horton (1) 39 cb. B: G Smith (13) 35. C: A Booth (25) 34 cb. Medley: 2B: Div 1: N Kinnaird (21) A Payne (5) 46. Div 2: G Banks (17) S David (9) 44. Div 1 Scr: B Young (0) P McGuffie (1) 41. 

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Bowl: C Fan (-4) 73. R Kim (7) 70. Medley: Stableford: Div 1: M Story (12) 39. Div 2: S Torpey (21) 39. 

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: R Nicol (18) 43. K Jessiman (17) 40. B: A Cowan (28 Taree) 47. T McBride (23) 43. Women: Stableford: Div 1: R Ezzy (27) 39. J Gould (23) 34 cb. Div 2: M McManus (34) 38. M Gleeson (34) 36. 

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: Z Tare (17) 46. T Tan (14) 46. A: R Mckinley (12) 38. A Scr: M Gibson 34. B: J Ford (18) 38. C: B Fitzgerald (20) 35 cb. Hole in one: C Yang at 4th. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: B Frewin (9) 37. B: M Piper (17) 37. C: J Ting (26) 38. A Scr: J Ayoub 36. 

   THE COAST: Men: Stableford President's Trophy: White: Div 1: G Hetherington (15) 41. A: C Garlick (7) 40. A Scr: C Garlick 33. B: A King (16) 38. B Scr: W Carr 24. C: K Duncanson (23) 38. C Scr: R Fairfax 18. Div 2: K Gordon (25) 31. Women: Stableford: C Fukushima (21) 35. 

   THE LAKES: Stroke: M Dane (2) 72. M Coorey (17) 68. B Steege (25) 70. K Lasky (9) 80. 

   THE RIDGE: Stableford: A: T Clarke (11) 40. B: S Morando (22) 43. C: M Herbert (25) 33. 

   TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: B Barons (14) G Eliasson (16) N Stevens (18) C Wayland (9) 93. Men: A: M Vukasin (8) 38. B: B Barons (14) 39 cb. C: I Buckle (23) 38. Women: K Pitcher (26) 35. 

   TUNCURRY: Men: Stroke Black: A Scr: G Proctor (5) 80. B Scr: R Wagland (14) 87. A: B McCann (9) 75. B: K Croak (16) 72. C: J Halicek (20) 73. C Scr: H Graham (19) 99. 

   TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: E Kim (22) N Budden (25) 48. Men: A: S Joo (4) 42. A Scr: K Tan (0) 38. B: J Liddell (14) 38 cb. B Scr: T Green (13) 23. C: M Budden (25) 41. C Scr: P Blunt (21) 17 cb. Women: Green: S Riotto (30) 35. 

   WAKEHURST: Men: Stableford: A: G McEloroy (10) 36. A Scr: A Sutton 34. B: J Zietsman (14) 44. B Scr: J Zietsman 30. C: Y Kim (20) 37 cb. C Scr: W Woodoff 19. Women: L Shapiera (12) 35. 

   WALLACIA: Women: Stableford: N Bemrose (37) 38. 2B Scr: S Lear J Pagett 39. Men: 2B: N Shaw (26) N Hoppe (21) 47. A: S Lear (7) 42. B: A Vidal (20) 40. E Scicluna (25) 39. 

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: A: M Stamopoulos (7) 37. B: B Arnott (16) 39. C: B Reoch (21) 39. D: I Massey (31) 40 cb. Irish Team: I Morrey (19) C Keegan (31) D Mills (22) R Park (11) 75. Scr: J Reid (3) 31. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2BWB: S Pole (22) G Bush (10) 29. Men: A: L Redman (11) 39. A Scr: B Djura 77. B: P Wong (17) 37. C: S Pole (22) 41. Women: T Elderfield (24) 34. Medley: Hole in one: P Cullen at 9th. G Cusack at 5th. 

   WINDSOR: Men: Stableford Matchplay: Black: C Daley (18) M Fitzpatrick (11) bt D Peppard (22) P Fraser (24) 7-5. 4B: S Paris (18) L MacDonald (20) 92. A: J Whitmore (13) 38 cb. B: M Reading (15) 42. C: T Iacono (23) 36 cb. 

   WOOLLAHRA: Men: Par: 2B: S Meads (20) M McGowen (13) 11 up. Div 1: R Tulloch (16) 4 up. Div 2: G Pitt (18) 5 up. Div 3: F Muller (27) 4 up. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: D Tinworth (12) 41. A Scr: D Gray 31. B: R Lucas (18) 40. C: B Groundwater (20) 41. Stroke: Cock o' Walk: D Strong A Martin bt W Gates T Golding 2up. 

   WYONG: Men: Stableford: A: S Rex (12) 42. B: J Elder (15) 42. C: G Oakley (21) 40. A Scr: M Pavy 35 cb. 2B: R Sloman (12) K Innall (27) 48. 

16 November 2019
Stephanie Kyriacou came from behind but Louis Dobbelaar blew everyone away to take respective women’s and men’s titles at the Port Phillip Open ... Read more
15 November 2019
The wins came in vastly different styles, but Daniel Nesbitt and Olivia Wilson are the new Australian Mid-Amateur champions. Read more
Inside The Ropes
15 November 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Mxd Scroungers Stableford: C Ashby R Machura 41 D Wilson M Richings 36 N Turner 35. more
15 November 2019
BLACK BULL: Men: Stroke Medal Nov: Black: T Wilson (23) 73. more
Golf Australia