Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Saturday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford: A: N Wood (2) 39 cb. B: S Hart (16) 39 cb. C: T Chell (30) 47. 2B: T Chell (30) W Higgins (6) 54. Scr: S Kennedy K Shepherd 42. Women: J Higgins (17) 36. 

   ASQUITH: Men: Stroke: Medal Jun: A: L Malcolm (2) 66 cb. A Scr: M Harvey 71 cb. B: M Gasper (13) 64. B Scr: S Della-Pietra 82. C: D Chambers (21) 62. C Scr: N Walker (20) 85. Jnr: B Tran (31) 72. Men: Hole in one: M Gasper at 17th. 

   AVALON: Women: Stableford: L Zalitis (18) 41. 

   AVONDALE: Men: Stableford: A: K Allan (10) 41. B: C Capp (17) 41. C: P Lenehan (27) 41. A Scr: G Smith 37. 

   BALGOWLAH: Mxd: Par: A: T McIntyre (8) 3 up. B: A Beale (14) sq. C: C Birk (25) 1 up cb. Men: Stroke: Matchplay: L Harrison P Newton bt D Hanshaw J Hanshaw 1up. 

   BANKSTOWN: Men: Stableford: Cup: M Akers (10) C Akers (+2) 67. Medley: 2B Agg: B Rowan (19) L Chatto (18) 74. 2B Agg Scr: M Sandilands M Osborne 65. A: D Smee (11) 37. B: E Guthrie (15) 43. C: N Smee (21) 45. 

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: D O'Riordan (20) 38. 2B: M De Montfort (8) J Rowlands (15) 47. Stroke: T Kadiev (scr) 58. 

   BARNWELL PARK: Men: Stroke: Medal Jun: A: B Johnson (5) 56. A Scr: B Johnson 61. B: M Sherley (16) 55. B Scr: M Sherley 71. C: J Thomas (29) 54. C Scr: A Deligianis 79. Women: A: T Roach (12) 65. B: M Coleman (26) 67. A Scr: L Coleman 81. 

   BAYVIEW: Men: Par: A: A Coleman (4) 4 up. B: D Pope (13) 4 up. C: F Coates (23) 1 up. Scr: A Coleman sq. Women: Div 1: J Raine (19) 1 down. Div 2: S Dunn (29) 1 down. Medley: 2B Agg: A Coleman (4) T Payne (9) 5 up. 

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: A Hart (9) 39. B: G Jessop (16) 36. C: S Thomas (35) 41. Women: T Desmond (30) 31. 

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: A: R Bonham (10) D Parker (15) 74 cb. A Scr: S Warncken F Minati 57 cb. A: T Cleary (13) 40. B: L Torney (15) 40. B Scr: R Wilson (22) 41. 

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: P Bambridge (21) G Lee (22) 47. Men: A: C Koutsellis (12) 39. B: D Sykes (17) 41. C: P Mcgahan (24) 39. Scr: S Andreacchio 32. Women: L Moles (18) 33. 

   BLACKHEATH: Men: Stableford: I Fitzgerald (17) 46. Medley: Scr: J Crichton 30. 2B: I Dalkin (35) C Miller (34) 77. Women: L Aaron (33) 33. 

   BONDI: Men: Stroke: R Jensen (17) 56 cb. 

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: J Hammer (11) 40. B: L Keary (13) 40. C: R Lees (29) 36. A Scr: P Todd 37. Gold: D: D Duchen (33) 38. 

   BOTANY: Men: Hole in one: B Craze at 6th. Stableford: S Lonsdale (25) 43. Scr: W Lonergan 30. 2B Agg: K Byrne (15) D Graham (17) 78. 

   BOWRAL: Women: Stableford: N McMurray (37) 31. Men: O O'Malley (29) 44. 

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B: P Robinson (14) P Parker (19) 47. Men: P Parker (19) 41. Women: T O'Meara (39) 38. 

   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: P Harvey (11) 41. B: A Lelliott (15) 38. C: I MacNaught (21) 42. Hole in one: B Smith at 2nd. 

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: T Mateos (13) J Perez (9) 46. Div 2: W Brooking (24) J Tuovinen (30) 47. Div 1 Scr: K Sirimanotham R Buettner 37. A: J Curic (10) 37 cb. B: S Kim (12) 40 cb. C: B Sukhaseume (19) 37 cb. D: W Brooking (24) 42. 

   CAMDEN: Women: Stableford: A: M Ross (17) 32. B: M Brown (24) 32. C: W Hyndman (41) 35 cb. 2B: C Pettitt (27) W Hyndman (41) 45 cb. Men: A: D Hoare (5) 39. A Scr: D Cummins 37. B: M De Francesco (Antill Park) (17) 43. B Scr: S Kelly 26. C: B Kemble (31) 40 cb. C Scr: T Wiliiams 16 cb. 2B: R Thompson (15) J Morton (14) 48 cb. 2B Scr: D Cummins M Ferreira 39. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: N Hood (14) 38. Women: M Koeninger (27) 33. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: C Lomax (9) 42. A Scr: B Post 35. B: N Geist (13) 40. B Scr: C Collins 25. C: Z Thompson (44) 36. C Scr: J Hawthorne 19. 2B Agg: T Jensen N Raymond 78. Hole in one: C Rowley at 12th. 

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: C Goldrick (22) R Hogan (15) 47. 2B Scr: D Weir B Haynes 38 cb. A: D Kim (11) 40. B: R Hogan (15) 41. C: G Griffin (20) 42. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Multi: J Mccarthy (9) G Clarke (12) 83. A: J Mccarthy (9) 41. B: M Gerzanics (14) 40. C: T Carney (20) 42. Hole in one: A Mcnaughton Stableford: 2B Multi: G Latta (19) J Power (16) 95. A: J Macnaughton (1) 39. B: L Brooke (17) 38. C: R Patrick (22) 43. 2B Scr: P Idquival S Bevan 42. 

   CASTLECOVE: Men: Stableford: N Burchall (16) 41. 2B Agg: C Smith (23) P Hardie (13) 73. Women: L Clare (24) 33. 

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: U Ohman (10) 38. B: J Bemner (18) 40. C: I Jagelman (28) 42. 2B: I Jagelman C Jack 73. 

   CONCORD: Men: Hole in one: B Eccles at 6th. Stroke: American Foursome: T Wand T Byrne (4.875) 69.125. Scr: T Wand T Byrne 74. Stableford: A: T Palmer (13) 34 cb. B: T Teoh (17) 37. C: S Mazur (19) 37 cb. 2B: A Kelly (9) S Mazur (19) 47. 

   CROMER: Men: Stroke Bowl: Black: N Kim (0) 67. Medley: Par: A: D Asbury (13) 4 up. A Scr: M Rigby 4 down. 

   CRONULLA: Men: Stroke Foursome C'ship: Black: A: J Sanderson (15) N Slack (15) 71. A Scr: B Timmins D De Traunbenberg 78. Stableford: T Wilson (2) 38. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: D Clifford J Taylor 51. D Scr: G Boatswain J Freeman 41. Div 1: F Yousiph (5) 42. Div 2: P Burge (17) 41 cb. Div 3: C Serrao (25) 42. D Scr: J Freeman 36. 

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: D Geric (13) T Mccauley (17) 44. Div 1 Scr: O Coletto J Fearnley 40. Div 2: G Cattanach (22) T Hunter (34) 46. Div 1: J Fearnley (-1) 37 cb. Div 2: G Cattanach (22) 40. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: D Ferguson (3) 40. B: G Theore (15) 39. C: N Gibson (21) 39. A Scr: S Robertson 35. 

   ELANORA: Men: Stableford: A: S Crane (11) 39 cb. B: D Watson (17) 38. C: D Gregory (24) 41. A Scr: K Donohoe 75. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: S Manfredotti (12) 40. B: I Pentony (18) 40 cb. C: C Fairweather (23) 45. D: M Dowling (25) 39 cb. A Scr: S Hoyland 33. 

   FORSTER: Men: Hole in one: White: G Coulson at 8th. Stableford A: B Carmichael (14) 38. A Scr: L Stout 31. B: C Kerr (22) 42. B Scr: B Hussell 18. 

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: G Maguire (5) 38. B: G Watts (15) 38. C: C Nolan (22) 42. Team: C Gaunder (21) M Riley (24) K Gounder (14) R Middleton (19) 90. Scr: M Rajca J Delaney J Skeet L Shahmatov 75. 

   GEORGES RIVER: Stableford: 2B Agg: Div 1: J Rudd (23) P Challinor (21) 80. A: A Johnson (10) 39 cb. B: D Cairns (15) 41. C: J Rudd (23) 41. 

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: D Spies Bowral (12) 41. Div 1 Scr: W Knapp 31. Div 2: I McIntyre (19) 43. 

   GLENMORE: Stableford: Div 1: T Ryan (36) 41. Div 1 Scr: B Michelmore 34. 

   GORDON: Men: Stableford Black: A: N Brady (4) 39. B: P Brown (13) 38. C: W Goodsir (26) 39. Stableford: 2B Multi: C Harding (20) R Mudaliar (19) 71. 

   GOSFORD: Men: Stableford: Trophy: A: M McFadyen (10) 39. B: J Haines (13) 37. C: K Taylor (20) 36 cb. D: J Richards (26) 37 cb. A Scr: M Carroll (-2) 73. 2B Agg: D Scott M McFadyen 74. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Par: R Hofmeier (18) 7 up. 4B: R Hofmeier P Budden 10 up cb. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: Div 1: B Merceica (12) 38. Div 2: W Gerial (30) 42. Split Six: B Catt (11) N Ryan (28) 64. 

   HORIZONS: Men: Stableford: J Pepper (21) 40. Women: L Ramsey (13) 37. 

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: T Shaw (5) 40 cb. B: D Felstead (17) 44 cb. C: V Reynolds (35) 44 cb. Women: K Furnari (30) 43. 

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: A Jones (10) 36. B: A Ball (15) 38. C: P Lewis (20) 40. D: D Roberts (27) 35. Women: E Armstrong (19) 40. 

   KAREELA: Men: Stableford: A: A Wood (10) 39. B: C Rodden (15) 39. C: D Lane (23) 43. A Scr: R Rayner (6) 31. B Scr: R Overhall (16) 24. C Scr: T O'Shea (23) 17. 

   KILLARA: Men: Stableford White: A: P Neilsen (12) 42. B: H Heaney (12) 42. C: P Van Bergen (19) 45. A Scr: T Wray (2) 38. 

   KOGARAH: Men: Stableford: T Meszaros (24) 41. A Scr: D Gallagher 41. Hole in one: White: A Honeysett at 8th. Stableford Trophy: Div 1: P Wilson (26) P Shield (19) 47. A Scr: K Cribb S Marsden 36 cb. 

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: F Vrachas (6) 40. B: G Meagher (13) 46. C: R Curtis (19) 39. L Pramana (35) 32. Stableford: 2B: G Meagher (13) G McIntosh (22) 52. 

   LAKESIDE: Women: Hole in one: S Peters at 15th. Men: B Gerace at 3rd. Stableford: 2B: K Roberts (24) P Hodge (7) 46. 2B Scr: S Howlett (5) S Tanner (7) 39. A: S Granger (11) 40. B: A Ross (13) 39. C: P Mottershead (23) 40. Women: 2B Agg: T Wood (6) K Hansen (25) 68. J Abbott (23) 32 cb. 

   LANE COVE: Men: Stableford: R Mayhew (21) 39. 2B: R Mayhew (21) J Erasmus (17) 48. 

   LEONAY: Men: Stroke Foursome C'ship: White: Div 1 Scr: A Kuipers B Mcardle 70. Div 2 Scr: I Nelson L Mitchell 85 cb. Div 1: A Kuipers (5) B Mcardle (4) 65.5. Div 2: C Clarke (30) R Beadman (22) 62. 

   LEURA: Medley: Stableford: 2B: T Nielsen (33) J Robertson (22) 47. Div 1: J Carter (16) S Cox (22) 42 cb. A: J Robertson (23) 40. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: L Srour (10) 44. B: A Shaw (14) 40. C: T Lowe (32) 40. 2B: R Yeo (6) A Shaw (13) 49. 2B Scr: B Davies D Shepherd 43. Hole in one: L Srour at 14th. 

   LONG REEF: Par: A: J Hyde (9) 4 up. B: W Gowling (17) 4 up. C: M Clements (19) 3 up. Div 1: M Raidy (26) 2 down. Scr: K Komulainen 1 up. Men: Hole in one: J Davies at 13th. Medley: Stroke: Matchplay: A Lynn bt R Smith, P Bowler bt K Raidy, M Hodgett bt R Adams, J Bowen bt L Browne, T Waters bt T Cunniffe, C Wu bt A Papandrea, M Maras bt B Ratcliffe, J Meakins bt M Hunter. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: A: J McPhillips (1) 40. A Scr: A Goundan (1) 37. B: G McCracken (15) 40. C: R Wilson (28) 44. Div 1: D Sobel R Wilson (28) 49. Div 1 Scr: G Loos A Goungan 40. Women: Div 1: M Williamson (9) 35. Div 2: N Visione (41) 36. 

   MACARTHUR GRANGE: Mxd: Stableford Black: A: M Chisholm (12) 41. B: J Davies (13) 42. C: K Johnson (24) 39. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: M Kim (3) N Brandt (17) 70. Men: A: G Cole (3) 36. A Scr: D Fradd 32 cb. B: N Brandt (17) 35. C: S Jones (27) 40. Women: R Butler (21) 32. 

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: S Thomlinson (10) 34 cb. B: B Fuge (15) 41. C: M Battersby (27) 37. Medley: 2B: B Fuge (15) P Nelmes (21) 45. Women: Div 1: D Thomlinson (15) 36. Div 2: L Strada (28) 28. 

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford White: Div 1: N Hamilton (11) 42. Div 2: C Moloney (20) 40. 

   MANLY: Men: Stableford: A: B McMurray (12) 38 cb. B: R Martin (19) 42. C: P Rawlings (31) 45. A Scr: P Bardetta 32. 2B: P Rawlings (31) M Munsie (17) 52. Women: J Williams (18) 36. 

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal: A: A Cross (8) 59 cb. A Scr: H Salmon 62. B: E Lakiss (16) 56. Medal Jun: B Scr: G Guerreiro 72 cb. C: C Pye (18) 59. C Scr: M Bechauese 79. 

   MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: H Winning (16) 37. Div 2: K Higgins (23) 34. 2B Agg: L Stephenson (23) T Semken (22) 63. Men: A: G Bain (8) 38. B: R Smith (14) 40. C: P Seaton (20) 40. Scr: C Smith 33. 2B Agg: P Seaton (20) G Bain (8) 78. 

   MOLLYMOOK: Men: Par: A: S Reeves (6) 3 up. B: T Punnett (17) 7 up. C: K Kennedy (23) 1 up cb. Women: V Johnston (10) 3 down. 

   MONA VALE: Men: Stableford: A: M McKinnon (6) 42. B: A Rounds (15) 43. C: J Farrow (26) 38. Scr: S Albinski 37. 2B: D Johns (28) J Pochroj (36) 49 cb. Stableford Yellow: P Terrey (19) 35. 2B: J Gilleland (30) F Vumbaca (28) 39. 

   MONASH: Men: Stableford: A: A Farrar (11) 40. B: S Smyth (16) 43. C: D Chapman (29) 38. Mxd: S Robinson (21) 41. Men: 2B: L Mackay (16) S Smyth (11) 77. Mxd: S Robinson (21) P Butterworth (16) 41. Men: 2B Scr: M Coatie M Krilich 36. 

   MOORE PARK: Women: Stableford: L Quilliam (3) 37. Men: Stableford White: A: S Sutontanyakorn (10) 39 cb. B: L Winderbaum (17) 39. C: M Krok (22) 39 cb. Scr: K Clelland 39. 

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: B Dodds (2) 38. B: R Grahan (jamberoo) (18) 42. C: J Bizjak (24) 39 cb. Hole in one: R Johnstone at 11th. Women: Stableford: E Dovey (22) 42. 

   MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: R Goosen (7) J Hutchinson (19) 11 up. A: D Lim (9) 6 up. B: J Hutchinson (19) 6 up. C: A Kim (34) 3 up. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: A: R Totman (15) 40. B: P Elliott (21) 41. C: M Mifsud-Ellul (25) 38. 

   NORTH RYDE: Men: Stroke: Matchplay: A Nickson bt R Fennell 20th. Stableford: 2B Scr: N Barbeiri D Calleija 46. 2B: D Morley (26) C McArthur (24) 50. A: N Barbeiri (+3) 41. B: B Kerr (15) 41. C: K Dorin (22) 42. D: A Beeks (31) 39. 

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: T Lewis (28) 46. A: P Giles-Jones (7) 39 cb. B: J Whiting (14) 40. C: C Deakin-Bell (32) 43. Women: S Grant (29) 39. Medley: 2B: B Lewis (16) T Lewis (28) 50. 

   NSW: Men: Stableford: S Kochan (12) 40. Scr: Z Mullins 36. Stableford White: P Harris (22) 37. Gold: K Nossiter (28) 31. Women: Stableford: M McCarthy (19) 30. 

   OATLANDS: Men: Stableford 4B: White: T Jasser (7) 49 cb. A Tohme (35) . Div 1: C Lamond (10) 40 cb. Div 2: C Skelton (15) 39. Div 3: J Kim (30) 43. Women: Yellow: M Kim (27) 41. Men: White: Div 1 Scr: M Robinson (5) 35. Hole in one: P Pathmanaban at 2nd. 

   PALM BEACH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: R Berczelly (33) M Little (45) 68. Div 1 Scr: M Gee G Pearce 102. Men: Stableford: R Chessell (12) 42. 2B Agg: C Seymour (5) S Wannell (18) 74. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: C Bradbury (9) 41. A Scr: C Jack 34. B: R Wheatley (17) 39 cb. C: M Gilbert (20) 42. 

   PENRITH: Men: Stroke Canadian Foursome: White: J Reason (25) T Reason (10) 67.75. J Beech D Venn 75 cb. 

   PYMBLE: Men: Stableford: A: L Cross (9) 41. B: D Borean (16) 41. C: G Winchester (20) 40. Medley: 4B: A: B Dean (6) D Borean (16) 48. A Scr: A Logue P Van rooyen 37. Women: S Hobbs (15) 35. 

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: K Smith (22) J Backhouse (18) 44. A: A Stantley (11) 37. B: J Johnson (15) 39. C: J Rooney (29) 33 cb. Scr: S Todd 36. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: A: P Jackett (8) 38. B: G Keating (14) 40. C: M Sponberg (21) 39. 2B: Div 1: G Keating (14) P Pfister (20) 47. Div 2: C Crawford (36) P Chandra (18) 49 cb. 

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 4B: S Weir (19) J Murray (7) R Arkell (16) D Fudge (14) 121. Men: A: J Murray (7) 38. B: H Martin (17) 38 cb. C: G Jones (23) 37. Stableford Green: V Khanna (22) 35. Women: Stableford: S Williams (vis Howlong 16) 36. Hole in one: R Napier at 4th. 

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B Multi: A: J Kennedy (10) C Hughes (24) 80. A Scr: N Lorenzo A Di Biago 53. Div 1: I Hoy (7) 39 cb. Div 2: M Crosetta (25) 43. Mxd: Div 1: E Morabe (26) A Rogers (22) 55 cb. A: C Pagett (32) 31. 

   ROYAL SYDNEY: Men: Stroke Medal Jun: Championship: White: C: C Brown (27) 72 cb. Stableford A: R Foord (12) 36. A Scr: A Cornell (2) 30 cb. Women: Stableford: K Hand (25) 32. Stableford Centenary: Yellow: M O'Brien (35) 33 cb. 

   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: O Giltinan (12) D Minarik (17) 45. Div 2: A Johansson (24) D Glasson (7) 52. Div 1 Scr: C Mcgowan P Doig 37. 

   SEFTON: Men: Stableford: 2B: A: P Bacon (11) 44. B: J Watts (16) 43. 

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: D Laing (22) 38. Div 2: C Garner (27) 37. Medley: 2B Multi: G McDonald (25) . D Laing (22) 76. Men: L Allison (8) . L Stever (3) 73. Stableford White: A: L Stever (3) 43. B: R Bates (18) 37 cb. C: M Riley (34) 37. 

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: B Warren (7) 41. B: P Behan (15) 41. C: B Herron (23) 39. A Scr: J Barnes (5) 31. Div 1: G Milmow (41) 39. 2B: R Gonella D Goyette 48. 

   ST MICHAELS: Men: Stableford: A: W Humphreys (9) 40. B: C Trivas (13) 39 cb. C: P Frawley (22) 42. Stableford Gold: G Russell (27) 39. Scr: White: H Crowe 35 cb. B Clementson (pga) 38. Irish Team: Z Loumanis (19) A Tartour (11) R Hatrick (8) M Tartour (6) 95. Scr: A Powter J Giardina S Gressier T Harbutt 112. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: R Attwood (+2) 42 cb. B: G Giles (15) 39. C: D Brophy (18) 38. Div 1: P Martin (4) R Attwood (+2) 80. Div 2: T Burke (17) A Mackay (5) 70. Div 1 Scr: M Savage C Mumberson 67. 

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: Cup: J Collins (15) 39. Div 1: E Burgess (6) 35. Div 2: J Collins (15) 39. Div 3: M Gu (29) 38 cb. Scr: E Burgess 29. Veteran Men: Y Im 36. 

   TALLWOODS: Men: Stableford: A: N Mills (10) 41. B: T Kemp (24) 43. Women: Div 1: R Ezzy (27) 31. Div 2: A Blair (34) 36. 

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford: A: J Moon (11) 38. B: G Habel (17) 38. C: A Grech (22) 34. A Scr: M Gibson 32. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Par: 2B: A: N Confos (20) B Morris (10) 8 up. A Scr: G Patterson D Conacher 3 down. 

   THE COAST: Men: Stableford: B: M Lee (14) 40. A Scr: T Podvorec 35. C: J Buckingham (26) M Pellegrini (15) 84. Women: M Schuhmann (23) 38. 

   THE LAKES: Stableford: Trophy: D Williams R Vandersluis A Marafioti (10) 39. Scr: A Katholos 38. 

   THE RIDGE: Mxd: Stroke: Ambrose: S Trevitt C Willis D Whale K Willis 56.125. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: A: N Annen (14) C Brook (27) 49. A Scr: A Cameron G Volkiene 36. A: A Cameron (6) 42. B: R Dent (15) 45. C: R Kennedy (22) 42. Women: K McKinnon (9) 36. 

   TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: M Cheshire (4) 4 up. B: C Jo (15) 4 up. C: A Crestani (19) sq. Women: Green: D Borg (21) 1 down cb. 

   WAKEHURST: Men: Par White: A: D Owen (7) 4 up. A Scr: G Wood (3) 1 down cb. B: J Govan (16) 7 up. B Scr: J Govan (16) 7 down. C: W Lee (26) 4 up cb. C Scr: T Quill (23) 11 down. Mxd: Par: 2B: S Hartman (4) 15 up. J Govan (16) 15 up. Women: J Reid (9) 1 down. 

   WALLACIA: Mxd: Stableford: 2B: R Chant (29) D Chant (31) 46. Women: S Owen (22) 37. Men: 2B: J Austin (23) K Walker (8) 46. 2B Scr: J Swan J Pagett 35. A: M Gaskin (4) 39 cb. B: K Dargan (14) 38. C: R Chant (29) 42. 

   WARRINGAH: Men: Stableford: A: F Allan (6) 39. B: B Thomson (15) 37 cb. C: D Kane (21) 37 cb. D: G Noble (28) 38. 2B: D Benson (28) G Noble (28) 49. Scr: F Allan 34. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: J Galbraith (14) 39 cb. P Cullen (5) 39. A Scr: N Davies (4) 73. Mxd: 2B Multi: P Cullen (5) S Anderson (11) 88. 

   WINDSOR: Men: Stableford: Split Six: B Micallef (36) R Bowman (27) 68. A: S Hudson (12) 42. B: G Pidgeon (21) 38. C: D Slater (22) 40. 

   WOOLLAHRA: Women: Par: L Bayliss (21) 3 down. Men: Par 2B: M Hovey (13) B Elliott (12) up. Div 1: M Hovey (13) 4 up. Div 2: R Nahum (16) 4 up. Div 3: R Davies (33) 2 up. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: P Baraket (11) 37. A Scr: A Gosby 30. B: B Shipway (16) 40. C: W Chandler (24) 38 cb. 

   WYONG: Women: Stableford: N Tracey (32) 32. Men: A: P Garnam (12) 41. B: R Barwick (13) 40. C: M Chappell (28) 42. A Scr: D Hooker 34. 2B: M Shaw (47) G Findlay 47 cb. 

19 June 2019
Seven Australians will tee it up in the third major championship of the LPGA Tour season this week. Read more
19 June 2019
In an attempt to provide equal opportunities for its male and female members, Newcastle Golf Club has voted to transform its membership structure. Read more
Inside The Ropes
19 June 2019
BREAKERS: Men: Stroke: Medal: A: S Adlard (8) 66. B: M Laws (19) 63. C: A Helbling (23) 66. D: M Costelloe (28) 68. more
19 June 2019
ALBANY: Tuesday Scroungers 9-hole Stableford: J Barrett W Snowball 19 K Lane 17 S Heberle L Naylor M Mason 16. more
Golf Australia