Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Saturday

 

ANTILL PARK: Men: Stroke: 27-hole Foursome C'ship: A: K Shepherd T Davis 116. B: G Langston J Langston 126. C: B Hardy L Foley 143. Stableford: A: I Hobson (12) 33 cb. B: R Portlock (15) 38. C: P Omeara (24) 37. Women: Stroke: 27-hole Foursome C'ship: J Higgins S Kennedy 139. 

   ASQUITH: Men: Stroke: Foursome: A: A Caiger (10) I Malcolm (4) 69. A Scr: D Morgan N Cosgrove 74. Div 1: L Williams (11) S Birt (9) 69. Div 1 Scr: A Marrett D Atkins 84. B: L Babb (14) J Bourke (21) 70.5. B Scr: S Pennington B Jeffrey 86. C: B Stratton (19) J Snell (23) 70. C Scr: J Olsson W Pryor 96 cb. 

   AVALON: Women: Stableford: J Pike (28) 35. 

   AVONDALE: Men: Stableford: A: R McLean (11) 38. B: P Ying (18) 36. C: J Mildren (22) 37. A Scr: C Fan 35. 

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 2B: I Rigby (9) R Asser (12) 47. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: P Salameh (10) 39. B: A Munro (13) 42. C: P Argyropoulos (30) 39. 2B: D Daskal (6) M Ferguson (13) 48. 2B Scr: M Sandilands (2) P Salameh (10) 38. Stroke: Cock o' Walk: S McGuffick S Devlin . 

   BARDWELL VALLEY: Stableford: 2B: K White (7) 39. G Hooker (23) 46. J Bruzzese (16) 46. H Matar (5) 69 cb. 

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: J Sharma (23) 37. Men: Stroke: A Scr: J Hong (5) 67. A: K Anderson (8) 60. B Scr: J Marsters (14) 74 cb. B: D Berenger (14) 58. C Scr: J Aurelius (20) 79. C: P Komander (21) 55. President's Trophy: S Law (2) 133. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: A: N Woolmer (8) 38. B: S Hiney (13) 39 cb. C: S Menzies (32) 40. Scr: N Woolmer 30. Women: Div 1: R Dockrill (11) 33. Div 2: B Alfonso (28) 35. Medley: 2B: W Charles (28) D Normet (17) 45. 

   BELMONT: Men: Stableford: A: H Rolls 40. B: B Hooey 39. C: H Potter 41. 

   BERMAGUI: Men: Stroke C'ship: A: A Crome (13) 74. B: S Buckley (18) 75 cb. C: G Wright (22) 75. 

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: Div 1: D Scott (8) S Peters (17) 49. Div 2: S Geraghty (6) M Andersson (13) 47. Scr: K Rae R Gallagher 37. A: S Geraghty (6) 40. B: J Carter (15) 40. C: G Stokes (29) 38 cb. 

   BEXLEY: Men: Stableford: A: K Holland (12) 41. B: T Lock (16) 42 cb. C: N Pizanias (22) 38. Scr: C De La Mare 35. Women: K Ganderton (21) 36. 

   BLACKHEATH: Men: Stableford: S Tolhurst (10) 36 cb. Stroke: Gold Medal: R Najjar (33) 65. Women: Medal: C Fitzgerald (16) 75. Men: Medal Apr: A Campbell (9) 75. Scr: I Evans (4) 74. 

   BONDI: Men: Stableford: J Beardmore (20) 39 cb. 2B: F Austin (12) C Potts (13) 45 cb. 

   BONNIE DOON: Men: Stroke Black: A: S Hayes (11) 42. B: S Doyle (13) 75. C: B Pelow (28) 70. A Scr: G Bell 73. 

   BONVILLE: Men: Stroke: Medal May: A: J Willman (4) 72 cb. B: D Moore (14) 72. C: K Phillips (29) 69 cb. A Scr: P Owen 72. Women: Stableford: J West (26) 35. 

   BOTANY: Men: Stableford: P Longbottom (16) 43. 

   BOWRAL: Women: Stroke: Foursome: N McMurray (36) J Ogg (24) 75. Men: D Farthing (30) B Constable (27) 66.5. 

   BREAKERS: Men: Stableford: S Beattie (21) 42. Women: D Smith 36. Mxd: 2B Agg: R Smith D Smith 71. 

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: A: G Burgess (7) 39. B: L Dayes (19) 37. C: G Pike (26) 37. 2B: G Burgess (7) B Jones (36) 39. 

   CABRAMATTA: Men: Stroke: C'ship: A: M Swamy (7) 66. A Scr: O Woodley 75. B: D Bishop (14) 69. B Scr: M McCormick 80. C: R Wilson (16) 85. C Scr: J McGarr 87. Hole in one: G Kennedy at 14th. 

   CAMDEN: Women: Stableford: A: K Hunt (6) 35. B: M Brown (24) 34. C: W Hyndman (43) 35. 2B Multi: M Thorn (18) A Brady (20) 66. Men: A: A Birkin (4) 41. A Scr: D Cummins 37 cb. B: N Beattie (13) 41. B Scr: P Coxall 26. C: K Bate (22) 38. C Scr: D Bexon 18. 2B Multi: W Healy (8) A Birkin (4) 83. 2B Scr: D Meldrum A Birkin 72. Women: Matchplay: S Chapman W Kozinsli bt J Matheson L Bullock 7-6. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: J Maxwell (16) 41. 2B Agg: C Mahon (19) S Wolstenholme (28) 73. Women: J Hagan (16) 33. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: A: M Henry (17) Z Kadir (18) 47. B: B Quine (5) M Quine (16) 46 cb. C: D Boulter (26) R Ellul (30) 46. A Scr: J Semrany . N Kadir 37. 

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: P Hassarati (25) M Yuksel (17) 52. 2B Scr: W Choi Y Kwon 37. A: W Choi (11) 42. B: M Yuksel (17) 43. C: T Cho (20) 40. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: D Laws (14) A Gratland (9) 48. A: D Ford (8) 39. B: T Graham (14) 39. C: P Weber (18) 40. PM 2B: J Heath (14) B Carritt (17) 48. A: G Cooper (10) 37. B: H Haslehurst-Smith (12) 37. C: P Mann (19) 38. 2B Scr: D Laws A Gratland 36. 

   CASTLECOVE: Men: Stableford: R Walker (13) 40. 2B: S Nixon (6) A Marchetto (17) 44. Women: Par: A Harris (10) sq. 

   CHATSWOOD: Men: Stableford: S Magery (20) 46. Mxd: Stroke: A: B Silwal (7) 61. B: D Jones (18) 59. C: C Jack (23) 60. A Scr: J Greathead 66. B Scr: P Lorrigan 76. C Scr: D Maidens 83. 

   CONCORD: Men: Stableford: A: H Capra (11) 38. B: B Cummins (16) 37. C: K Lee (29) 41. 2B: B Gilroy (30) K Lee (29) 44 cb. Scr: P Fernandes K Bown 35. 

   CROMER: Medley: Stableford: A: D Fitzpatrick (9) 38. A Scr: N Phelps 37. B: J Younger (16) 40. C: G Wardle (23) 39. 4B: M Weatherly (20) G Wardle (23) 46. 

   CRONULLA: Men: Par: A: S Garlick (14) 8 up. D Strachan (23) 8 up. A Scr: S Brown 2 down. P Supple 2 down. A: C Mackenzie (13) 2 up. B: G Pyne (16) 2 up. C: S Robertson (22) 5 up. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: H Smith S Kim 53. D Scr: J Freeman J Madeleine 39. Div 1: D Pickham (Fox Hills) (6) 41. Div 2: A Marchese (15) 40. Div 3: R Williams (28) 44. D Scr: J Freeman 36. 

   DUNHEVED: Men: Stroke: 2B Agg: Div 1: M Moses (7) G Touhy (13) 144. Div 1 Scr: C Fitzsimmons D Neill 150. Div 1: G Touhy (13) 68. Div 1 Scr: L Rodger 70. Div 2: B Savage (27) 71. Hole in one: P Ward at 4th. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: J Markezic (10) 36. B: B Rodwell (14) 35. C: A McGregor (22) 36. Div 1 Scr: M Stephens 33. Stableford Black: A Kondilios (28) 38. 

   ELANORA: Men: Stableford: A: J Nichols (10) 37. B: A Simkin (20) 37. C: T Brookes (28) 38. A Scr: J Nichols 81. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: S Hubbard (8) 40. B: S Mayer (18) 40. C: E Wilkinson (19) 38. D: B Emms (30) 36. Stableford 2B: Black: A WALTERS (7) 48. G PINKERTON (12) . A Scr: M ELLIOTT 32 cb. Hole in one: P DUNN at 4th. 

   FORSTER: Men: Stableford: A: A Loy (15) 37. B: J Fletcher (27) 43. 

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: Y Kim (10) Y Shin (29) 72. Scr: J Delaney M Davies 58. A: J Delaney (0) 39. B: T Gleeson (17) 37. C: M Lane (21) 44. 

   GEORGES RIVER: Stableford: Split Six: Div 1: W Healy (15) R Morse (20) 69. A: N Jadhav (6) 38. B: A Pantano (14) 37. C: R Morse (20) 41. Women: J Chuck (20) 31 cb. 

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: G Morgan (12) 41. 2B Multi: R Liehr (28) R Druery (13) 86. 

   GLENMORE: Stroke: Canadian Foursome: Div 1: T Tamruksa (14) P Kelly (13) 66.87. Div 1 Scr: A Robb C Fox 71. 

   GORDON: Men: Stableford: A: D Barry (9) 39. B: A Dowsing (15) 44 cb. C: C Mooney (20) 43. 2B: M Morgan C Mooney 49. Stroke: Matchplay: A: P Waddell bt G Inglis 2-1. B: V Care bt P Brown 3-2. C: I Hammer bt R Mudaliar 4-3. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal May: A: M Feltham (8) 76. B: R Hofmeier (18) 77. C: J McGhie (35) 74. Scr: M Feltham 84. Women: J Rider (12) 78. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: 2B Agg: P Bracken (8) G Lillie (7) 66. Div 1: T Newey (10) 37. Div 2: D Turner (22) 35. 

   HORIZONS: Men: Stableford: A Bremner (21) 38. Women: V Stevens (29) 39. 

   HURSTVILLE: Medley: Stroke: Foursome C'ship: Div 1 Scr: N Pantano L Volpicella 75. Div 1: D Abel M Abel (18.5) 63.5. 

   KAREELA: Men: Stableford: A: T Sadler (12) 41. B: J Fraser (16) 41. C: J OBrien (22) 41. Team Multi: S Spooner T Bush 86. 

   KILLARA: Men: Par White: A: D D'Cruz (6) 7 up. B: H Rolley (9) 5 up. C: A Wilson (18) 5 up. A Scr: D D'Cruz 1 up. 

   KOGARAH: Medley: Stableford: P Auciello (18) 37 cb. A Scr: D Gallagher 34. Men: 2B: A: S Barker (25) M Thorn (21) 45. A Scr: P Turner C Moodley 34. 

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: J Mussett (29) 35. Men: A: M Callaway (11) 40. B: C Coulson (14) 39. C: K Mcgregor (27) 41. 

   LAKESIDE: Men: Stableford: A: M Shepherd (12) 38. B: C Warby (15) 37 cb. C: G Connor (26) 34. Team: G Edmonds (19) A Purdie (8) J Vance (24) M McDonald (16) 88. Scr: T Norris L Arthur R Hayward C Dowling 78. Women: Stroke: Div 1: J O'Brien (14) 71. Div 2: S Eager (31) 73. Stableford: L Richards (21) 31. 

   LANE COVE: Men: Stroke: Medal May: A: P Doherty (8) 62. A Scr: P Doherty (8) 70. B: N Rowland (18) 64. B Scr: P Kelly (14) 78. C: B Watkin (25) 60. C Scr: R Mayhew (22) 84. 

   LEONAY: Medley: Stableford: A: A Carruthers (7) 38. B: A Brockbank (16) 35. C: C Finch (28) 42. 2B: A: C Finch (28) P Latimer (19) 47. A Scr: K Small (9) L Cupples (3) 36. 

   LEURA: Medley: Stableford: P Hume (24) 37. 2B: A Stillmark (20) T Gorey (31) 45. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: G Prosper (9) 37. B: R Khan (19) 42. C: Y Pillay (21) 49. 2B: Y Pillay N Pillay 54. 2B Scr: N Naaman A Naaman 37. 

   LONG REEF: Stableford: A: L Meakins (9) 41. B: P Hughes (16) 35. C: P Gors (28) 38. A Scr: L Meakins 32. Hole in one: R Adams at 7th. 

   LYNWOOD: Women: Stableford: Div 1: K Eastaway (11) 36. Div 2: L Gowan (45) 35. 

   MACARTHUR GRANGE: Mxd: Stroke: Foursome: J Seedsman (7) J Menz (0) S Menz (15) J Menz (11) 55.875. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: A: R Furia (8) 34. B: L Bantug (17) 40. C: N Olsen (27) 30. J Gibson (30) 33. 2B: J Espejo (13) L Bantug (17) 44. 

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: R Millers (10) 34 cb. B: J Irwin (16) 35. C: I Genders (22) 32 cb. Women: Div 1: D Thomlinson (16) 36. Div 2: J Livingstone (26) 38. Medley: 2B: J Walters (26) J Livingstone (26) 47. 

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Cup: T O/regan shelly beach (1) 66. Medal May: Div 1: K Wright (16) 68. Div 2: B Menere (31) 59. 

   MANLY: Mxd: Stableford: 2B: A: C McDougall (17) K Swanson (14) 42. A Scr: L Gough (2) P Bardetta (+1) 36 cb. 9-hole: R Duke (24) 18. 

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal May: A: C Nikolaou (3) 59 cb. Scr: H Salmon 62 cb. B: T Harrison (13) 54. Scr: J Hennessey 72. C: N Foley (20) 59. Scr: B O'Connell 77. 

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: S Newman (10) 37. B: A Hall (18) 40. C: P Lear (20) 39. 2B Agg: P Lear (20) S Leslie (27) 69 cb. Women: Par: 4B: M Oman (10) T Unwin (15) 7 up. 

   MONA VALE: Men: Hole in one: J Hurst at 16th. Stableford: A: T Beale (7) 42. B: T Noad (15) 42. C: B Turner (25) 39. A Scr: J McLeod (+3) 68. Stableford Yellow: A Terrey (22) 42. 

   MONASH: Men: Stroke: A: A Wood (10) 69. B: S Murphy (17) 68. C: P Todd (24) 71. Scr: D Cullam 72. Cup: A Wood (11) 140. Medley: Stableford: M Karpin (26) 40. 

   MOORE PARK: Men: Stableford: A: S Graham (6) 41. B: T Wiseman (15) 39 cb. C: V Dolnikov (30) 40. Scr: M Dries 30. Women: J Kerr (16) 35. 

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: D Elliot (10) 38. B: C Wykes (14) 39 cb. C: W Harrison (28) 37 cb. Stroke: Foursome C'ship: A: P Richards (3) S Winsor (5) 82. B: A Hollis (21) M Heyhorn (13) 90. C: F Rossetto (28) P Daley (24) 107. Women: Stableford: D Pine (24) 35. 

   MT BROUGHTON: Men: Stroke: Medal May: J Skourtis 72. 

   MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: S Mamone (16) J Cusack (19) 70. A: T Muir (4) 37. A Scr: M Murray 33. B: H Ra (18) 37 cb. B Scr: D Freeman 23. C: H Hui (31) 37. C Scr: K Lee 16 cb. 

   NELSON BAY: Men: Par: A: B Bews (14) 6 up. B: B Rarity (18) 5 up. C: D Burnley (26) 4 up. A: S Conrades (14) 2 up. B: R Pain (23) 8 up. C: Z Rimmer (24) 3 up. 

   NEWCASTLE: Stableford: A: B Gibson 37. B: N Patel 40. C: J Linden 38 cb. A Scr: B Hill 33 cb. 2B: J Kelman J Plummer 47 cb. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Scr: M Hooper L Cincotta 36. A: M Ward (10) 37. B: D Payne (14) 39. C: D Elsley (21) 42. D: G Sherwin (36) 42. 2B: W Suh (21) A Song (28) 49. 

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: B Benson (2) 37. B: P Kozub (16) 41. C: B Pentecost (25) 42. A Scr: B Benson 35. Women: J Barnes (28) 37. Medley: 2B: B Pentecost (25) T Twyman (31) 49. 

   NSW: Men: Stableford: P Opie (13) 39. Scr: Z Mullins 32. Stableford White: G Phillips (29) 33. Gold: M Messis (29) 30. Women: Stableford: P Hill (6) 24. 

   OATLANDS: Men: Stableford: A: R Walsh (9) 38. B: K Downes (16) 41. C: M Melan (24) 37. D: J Barclay (31) 36. Scr: C Kim 35. Women: C Geddes (36) 39. 

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: A: N Cooper (16) 33. B: R Stunell (40) 34. Men: A: J Morey (9) 36. B: M See (17) 35 cb. C: H Derendinger (31) 36 cb. 

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: A Elliott (22) C Hughesdon (25) 45. R Lutze (35) 38. Women: Stroke: Div 1: N Kempson (37) 62. Div 1 Scr: D Livingstone 96. 

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: Foursome: R Cornish D Henricks (12.5) 68.5. Foursome C'ship: H Murray A Richards 145. Hcp: D Pondekas T McMurchie (3) 143. 

   PENRITH: Men: Stroke: Cup: R O'sullivan (7) S Wilson (12) M Varnam (18) 215. Scr: D Day D Acret P Morris M Finnimore 232. D Job (30) 68. D Hughes 74. 

   PYMBLE: Men: Hole in one: S Mackintosh at 3rd. Stableford: 2B: N Fraser (11) H Crapp (20) 48. Scr: A Logue G Mangelsdorf 36. A: N Fraser (11) 40. B: T Lally (13) 37. C: F Luiz (31) 37. Women: R Jackson (8) 33. 

   RANDWICK: Men: Stroke: Foursome C'ship: A: T Fernandes R Fernandes 65. B: M Feehan R Bates 76. C: K Smith P Illidge 78. K Smith (23) P Illidge 56. 

   RICHMOND: Men: Stroke: Medal May: A: P Fay (12) 67. A Scr: J Moss (1) 71. B: S Rothemund (17) 66. B Scr: F Gal (13) 83 cb. C: O Whalan (34) 64. C Scr: G Leard (21) 91 cb. 

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B: A: P Major (22) D Tugaga (15) 50. A Scr: A Piukala I Hoy 35. Div 1: J Kennedy (11) 39. Div 2: J Frost (23) 44. Mxd: Div 1: D Worthington (31) G Worthington (21) 45. D Piukala (14) 35. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: 4B: Championship: J Hunter (20) M Gribble (15) 2 up. Stableford: Centenary: N Lewis (26) N Lewis (19) 46. Men: Par: Championship: R Roden (12) R Cater (23) 8 up cb. 

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: J Mason (11) 36. B: K Lewis (17) 40. 

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: A: B Story (12) 38. B: B Beattie (16) 38. C: G Jones (21) 39. D: P Salamone (27) 38. A Scr: S Vail 36. 2B Agg: Div 1: M Farr P Fairfax 73. Div 2: L Hawksley B Beattie 68. 

   SEFTON: Men: Stableford: A: P Bacon (11) 38. B: P Kingi (13) 41. 

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: P Sliwinski (5) L Sliwinski (41) 44 cb. Men: G Woodward (13) K White (26) 45 cb. A: P Sliwinski (5) 38. B: G Woodward (13) 38. C: J Klipp (31) 40. Women: Div 1: D Hoschke (11) 32. Div 2: C Healey (33) 38. 

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: C'ship: A: A Jacobs (5) 73. B: R Brian (19) 69. C: T Moylan (20) 69. A Scr: L Taylor (+2) 73. Div 1: I Robertson (27) 71. 

   ST MICHAELS: Men: Par White: A: R Zabow (9) 3 up cb. B: H Elazzi (16) 6 up. C: M Olsen (19) 4 up. Gold: G Russell (24) 3 down. Women: Par: S McAlister (21) 3 down cb. Men: Par Scr: White: G Shneier 2 down. 2B: D Gladstone (17) M Olsen (19) 9 up. 2B Scr: D Loumanis G Shneier sq cb. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: M Webber (7) 38. B: D Robert (16) 38. C: F Matijevic (30) 41. 4B: Div 1: G Catto (15) P Loader (21) 47. Div 2: R Crinion (17) D Mead (12) 46 cb. Div 1 Scr: B Young (1) P McGuffie (0) 38 cb. 

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Boyle D McCabe 46. 2B Scr: W Martlew C Delaney 37. Div 1: S Pan (14) 38 cb. Div 2: M Cheon (26) 37. Scr: Y Kim 34. 

   TALLWOODS: Men: Stableford: A: M Farrow (9) 31 cb. B: A Smith (19) 30 cb. Women: J Puxty (19) 32. 

   TERREY HILLS: Medley: Stroke Gold: A: W Redfearn (11) 71. B: M Kim (13) 71. C: A Sjaichudin (24) 70. A Scr: O Cromback 79. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: President's Trophy: J Frechtling (12) 40. A: J Frechtling (12) 40. B: A Banks (16) 38. C: J Jonson (24) 36 cb. A Scr: J Ayoub 32 cb. 

   THE COAST: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: R Macey M Relph 165. B Scr: D Romeo A King 82. C Scr: M Robinson G Sparling 94. C: T Reardon (19) 37. Women: Par: V Teichman (40) 3 down. 

   THE LAKES: Stableford: Trophy: J O'Brien (18) 37. A Nikov (36) 38 cb. Scr: O Zerbst 33. 

   THE RIDGE: Stableford: A: J Burgess (12) 37. B: J Harkess (Howlong CGC 15) 38 cb. C: B Karagiannis (25) 34. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: A Marsh (22) J Marsh (20) 50. 4B Scr: E Kirkland B White 41. A: A Cooke (11) 40 cb. B: A Ferguson (18) 43. C: A Eslick (24) 43. Women: N Tracey (33) 36. 

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Cup: Gold: P Anderson (24) 39. A: M Anthony (7) 36. A Scr: J Tolomeo 31. B: S Huxley (14) 36. B Scr: B Martin Henry 21 cb. C: T Opie (20) 35. C Scr: E Kim 17 cb. Women: Cup: Green: J Berry (15) 42. 

   WAKEHURST: Men: Stroke: Foursome: J Kim J Kim 71. Scr: A: N Taplin A Sutton 76. B: D Leyshon S Tait 95. C: D Grunsell W Woodroff 97. Women: Stableford: J Haverfield (12) 36. 

   WALLACIA: Mxd: Stableford: 2B: D Chant (32) R Chant (30) 44. Women: D Chant (32) 37. Men: 2B: A Casey (33) M Rigelsford (36) 52. 2B Scr: S Reitsma J Jamieson 37. A: J Vidigal (5) 37 cb. B: G McMillen (17) 38. C: J Austin (24) 42. 

   WARRINGAH: Men: Stableford: Ambrose: D Dowler P Donnelly (7.25) 61.75. Scr: S Springall S Jones 68. 

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: 2B Multi: Div 1: J Gorrie (16) N Davies (4) 73. Div 2: A Mclean (24) D Dunn (9) 60. Women: T Elderfield (24) K Regan (21) 37. Men: A Cullen (9) 38. J Gorrie (16) 37. A Scr: S Hunt (2) 76. Women: K Regan (21) 28 cb. 

   WINDSOR: Men: Par: 2B: Div 1: C Johnston (19) T Drew (12) 9 up. Div 1 Scr: C Brown C Knobbs 2 up. A: K Johnson (13) 3 up. B: D Galvin (17) 2 up cb. C: R Murdoch (24) 1 up. 

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: 2B: W Arkins (29) M Santifort (29) 49 cb. Div 1: B Poulter (3) 39 cb. Div 2: G Pitt (20) 41. Div 3: P Chittendon (28) 42. 

   WOOLOOWARE: Men: Stroke: Cup: D Van Kampen 68. M Frith 72. N Katholos 74 cb. M Osborne 74 cb. A: D Tinworth (12) 67. A Scr: J Rogan 74. B: G Russell (17) 69. C: J Hamley (22) 71 cb. Hole in one: P Nowak 

   WYONG: Men: Stroke: 27-hole Foursome C'ship: A Scr: E Forsyth D Grogan 107. A: P Downey (6) G Watton (5) 110.75. B Scr: J Madigan P Coles 135. B: G Belgre (18) T Eden (16) 112.5. C Scr: B Steuart A Penny 142. C: S Heggan (26) S Darragh (29) 116.75. 

20 May 2019
Jane Crafter took a spectacularly successful walk down memory lane today, storming to a share of fourth at the US Senior Women’s Open. Read more
20 May 2019
Crocmedia today announced an expansion of its partnership with Golf Australia that will see key golf events broadcast on radio and on-course ... Read more
Inside The Ropes
20 May 2019
BARNWELL PARK: Medley: Stableford: Irish Team: G Reid (10) J Piper (15) P Mottee (25) M Sherley (16) 115. Scr: J Hong (4) D Hong (13) N Hong (8) 71. more
20 May 2019
Golf Australia