Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Saturday

 

ANTILL PARK: Men: Stableford: A: T Willingham (9) 42. B: J Cleaton (13) 45. C: J MacFetters (19) 48. Medley: 2B: J MacFetters (19) J Wilkinson (8) 53. Scr: N Wood P Bradley 41. Women: A Kennedy (24) 35. 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: A Caiger (10) P Wijenberg (9) 49 cb. A: A Kaida (8) 42. B: A Casey (16) 43. C: P Rogers (21) 41. Scr: W Wells 36. 

   AVONDALE: Men: Stableford: A: J Simes (12) 40. B: A Walker (14) 42. C: P Ward (25) 42 cb. A Scr: J Smoljko 39. 

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: R Humphreys (9) 40 cb. B: P Hobsbawn (18) 39. C: B Beale (29) 35. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: R Willis (-1) 40 cb. B: J Finn (16) 41. C: L Murrell (20) 40. 2B: P Watson (12) E Haines (34) 48. Scr: R Willis M Bain 43. 

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: J Pehm (16) 38 cb. Scr: M Abrahams 69. 

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: 4B: M Young (30) A Duggan (29) 45. Men: A: B Wriigley (11) 45. B: M Callanan (19) 42 cb. C: M Wilson (24) 38 cb. 3B Agg: D Richards J McGregor M Rose J Robertson 128. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: A: M Laracy (9) 38. B: S Hiney (14) 43. C: T Watts (25) 40. Scr: O Poate 32. Medley: 2B: S Green (7) P Bowden (36) 49. Women: Div 1: C Clarke (4) 37. Div 2: S Kercher (38) 42. 

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: A Hart (10) 40. B: R Simpson (18) 39. C: M Smith (28) 34. Women: V Schilling (35) 32. 

   BEVERLEY PARK: Women: Stroke: Medal Mar: P Wilson (16) 72. Men: A: G Scott (11) 65. A Scr: S Palonis 76. B: S Shah (18) 67. B Scr: M Torode 84. C: N Delfendahl (36) B Italia (26) 71 to playoff. C Scr: H Raju 94. Medal Jan: B: S Shah (16) D Ladhams (16) 67. Medal Feb: A: S Palonis (6) 70. A Scr: A Brown 73. C: C Batte (22) 73. 

   BEXLEY: Men: Stroke: Matchplay: N Hassapis bt S Andreacchio 5-4. Stableford: A: R Kelly (10) 40. B: K Milham (15) 44. C: M O'Neill (22) 44. Scr: K Halloran 32. 2B Multi: M Lynch (5) D Joy (21) 106. Women: K Ganderton (21) 35. 

   BLACKHEATH: Women: Stroke: R Starkey (45) 70. Scr: M Booth 86. Men: M VanVeen (34) 61. Scr: J VanVeen (4) 71. Stableford: J Wilson (25) 41. 

   BONDI: Men: Stableford: R Anderson (17) 41. 2B: R Anderson (17) J Sullivan (19) 50. 

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A Scr: G Bell 38. A: N O'Kelly (7) 40 cb. B: M Sokol (14) 40. C: M Lissing (21) 41. D: P Heaney (34) 44. 

   BONVILLE: Men: Stroke: Medal Mar: A: J Willman (5) 71 cb. B: A Maio (10) 72. C: I Cox (18) 73. A Scr: P Owen 74. Women: Stableford: P Rooney (20) 34. 

   BOTANY: Men: Stableford: E Zibert (15) 43. 4B: R Anand (16) A Fernades (15) 47. Hole in one: P Kearney at 15th. 

   BOWRAL: Women: Stroke: L Solness (24) 67. Men: G Blanchard (29) 65. 

   BREAKERS: Medley: Stroke: American Foursome: D Smith R Smith 64.75. 

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: A: S Manley (12) 43. B: S Mason (16) 43. C: P Fay (21) 44. 2B: M Rogers (21) P Fay (21) 52. 

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: R Buettner (1) C Rumble (6) 40. Div 2: O Woodley (1) G Bunce (27) 77. Div 1 Scr: S Sullivan W Kourieh 57. A: O Woodley (1) 40. B: R Gray (11) 36 cb. C: L Ryan (16) 37. D: G Bunce (27) 37. Jnr: Stroke: Matchplay: Z Marsh bt Z Darnell. 

   CAMDEN: Men: Stroke: Matchplay: A: D Cummins bt G Matheson 6-5. B: P White bt J Shaw 4-2. C: A Chaperlin bt G Brown 4-3. Women: Stableford: A: P Scutts (16) 34. B: A Brady (19) 33. C: J Turner (26) 38. Split Six: C Versluis (38) J Turner (26) 67. Men: B Allport (9) R Sattler (15) 78. A: G Miles (12) 38 cb. A Scr: M Bell 33 cb. B: J Gammage (19) 41. B Scr: R Sattler 25. C: J Schweizer (23) 39. C Scr: T Lillis 20. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: B Wong (21) 44 cb. 2B Agg: B Wong (21) J Kotze (9) 81. Women: M Perkins (29) 31 cb. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Par: Qlfrs Diamond Putter: A: H Newell (12) 7 up. B: S Mitchell (16) 6 up cb. C: P Scott (29) 5 up. A Scr: P Higgins 1 up. B Scr: D Kazmar 9 down cb. C Scr: D Barnett 9 down. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: G Witzgall (28) M Boon (15) 52. A: J Dakin (7) 40. B: K Lewwandowski (14) 40. C: G Witzgall (28) 43. 2B: T Poole (18) A Shaw (23) 50. A: A Simonsen (9) 43. B: C Wright (11) 43. C: A Shaw (18) 45. 

   CASTLECOVE: Men: Stableford: N Tonumaipea (10) 46 cb. A Scr: N Tonumaipea 36 cb. Women: Stroke: A Harris (11) 64. 

   CHATSWOOD: Mxd: Stableford: A: P Carroll (9) 42. B: J Cooper (13) 39. C: D Ooi (23) 43. 2B: S Noble W Greenwood 50. 

   CONCORD: Men: Stableford: A: D Taylor (8) 44. B: D Beckett (15) 41. C: P Rigney (25) 44. 2B: P Jury (27) P Rigney (25) 50. Scr: W Lee G Wilson 46. Hole in one: S Webb at 14th. 

   CROMER: Medley: Stableford: A: B Edwards (12) 40. B: A Brimmer (19) 43. C: I McIlrath (28) 44. A Scr: J Ponder 35. 4B: R Grady (21) M Felan (21) 51. 

   CRONULLA: Men: Stableford: 4B: A: P Watson (19) S Smith (11) 48. A Scr: S Brown P Supple 40. Hole in one: M Geraghty at 15th. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: R Wood I Sampson 51. Scr: M Andrew J Madeleine 41. Div 1: S Sun (13) 41 cb. Div 2: S Sammak (18) 45. Div 3: T Lee (20) 40. Scr: J Madeleine 36. 

   DUNHEVED: Men: Stroke: A: M Moses (8) 70 cb. A Scr: C Williams 73. B: L Kenny (14) 68. C: J Gunn (21) 67. D: G Scott (23) 68. 

   EASTLAKE: Medley: Stroke: A: A Hajje (12) 69. A Scr: S Robertson 71. B: P Friary (19) 66. B Scr: C Fong 82. C: G Faint (22) 66. C Scr: I Collings 91. Stableford Black: D Strang (13) 43. 

   EDEN: Men: Stableford: A: G Kelly (14) 42. B: J Chenhall (20) 41. Women: J English (22) 36 cb. 

   ELANORA: Men: Stableford: A Scr: J Cockerill 75. A: B Johnston (7) 35. B: M Butchatsky (19) 37. C: A Hardge (35) 41. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: G Ambrose (12) 42. B: S Winstanley (14) 42. C: P Bish (21) 43. D: M Dowling (25) 38 cb. Medley: 2B Agg: S Wintstanley (14) P Eding (14) 82. 

   GEORGES RIVER: Stableford: 4B Agg: Div 1: B Grant (16) P Wallis (9) 86. A: P Wallis (9) 43. B: N Henderson (13) 44 cb. C: J Watson (27) 44. Women: J Chuck (31) 38. 

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: W Godbolt (16) 40. 2B Agg: A Hayes (36) A Hayes (12) 82. 

   GLENMORE: Stroke: Ambrose: Div 1: A Robb D Robb B Michelmore M Mayers (4.5) 54.5. Div 1 Scr: P Kelly T Tamruksa O Samson D Garcia 64. 

   GORDON: Men: Stableford: A: S Lisk (9) 36. B: C Davies (19) 42. C: C Harding (21) 41. 2B Multi: C Harding I Menzies 87. 

   GOSFORD: Men: Stableford: A: G Wright (5) 41. B: J Rogers (15) 39. C: T Bayliss (22) 40. D: D Brack (27) 40 cb. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: M Feltham (9) 42. B: P Hawley (24) 40. Scr: M Feltham 33. Women: C Hearn (20) 35. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: Div 1: G Dorahy (19) 41. Div 2: I Thomson (24) 40 cb. 2B Agg: S Sartori (23) D O'Dwyer (13) 84. 

   HORIZONS: Medley: Stableford: P Dunn (16) 43. 

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: P Pericles (12) 41. B: D Moss (15) 45. C: E Chan (25) 43. Women: B Evans (19) 40. 

   JAMBEROO: Men: Stableford: A Thrower (26) 45. Women: M Cook (24) 41. 

   KAREELA: Men: Stroke: Scr: A: R Logan (8) 62. B: T Wood (19) 58. C: I Baianov (23) 59. 

   KILLARA: Men: Stableford: A: R Crittenden (6) 45. B: P Ferris (15) 42 cb. C: P Gengos (29) 43. 2B: M Wilkins (20) R De Mestre (13) 51 cb. Hole in one: T Kim. 

   KOGARAH: Men: Stableford: 2B: L McMartin (17) P Foley (17) 45. A: N Zhao (7) 40. A Scr: D Gallegher 37. B: L McMartin (17) 40. C: C Bennett (25) 40. 

   LAKESIDE: Women: Stroke: Foursome: Div 1: T Wood (6) P Lamberton (14) 74. Div 2: J McKeechine (20) R Francis (27) 74.5. 

   LANE COVE: Men: Stableford: M Starkey (24) 42. 2B Agg: M Starkey (24) G Kennedy (14) 77. 

   LEONAY: Stableford: 2B: M Mccormick M Mccormick 48. D: B Carballo 44. C: L Barnett 43. B: R Taylor 40. A: B Evans 39. 

   LEURA: Medley: Stableford: M Donoghue (14) 42. 2B: P Eastment (10) G Lohrey (16) 50. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: A Pettitt (6) 41. B: B Ellery (15) 42 cb. C: T Brescia (20) 43. 2B: T Clogher (22) D Clogher (14) 51 cb. Scr: B Davies T Murray 41. 

   LONG REEF: Par: A: S Fraunfelder (10) 5 up. B: A Cleary (14) 3 up cb. C: B Jones (21) 4 up. A Scr: M Saad 4 up. 

   LYNWOOD: Men: Stableford: Div 1 Scr: J Kim 39. Div 1: M Evans (9) 41. Div 2: B Tuttlebee (18) 38. Div 3: M Kemp (25) 42. Women: Div 1: C Coates (2) 35. Div 2: A O'Connor (29) 36. Medley: 2B Multi: M Evans (9) 83. R Crawford (21) 83. 

   MACARTHUR GRANGE: Mxd: Stableford: 2B: Div 1: A Arnold (8) K Johnson (23) 33. A: J Menz (4) 41. B: E Paton (16) 42. C: P Levi (24) 44 cb. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: B Zabat (12) L Bantug (18) 47 cb. A: B Zabat (12) 40. B: N Rahal (17) 41. C: R Barrington (34) 39. 

   MAGENTA SHORES: Medley: Stroke: Ambrose: S Thonlinson (12) B Henwood (7) 63.25. 

   MANLY: Medley: Stableford: 2B: W Dempsey (15) O Gohl (13) 49 cb. Men: A: O Gohl (13) 41. B: W Dempsey (15) 42. C: J Hudson (21) 41. A Scr: P Bardetta 39. Women: S Craigie (27) 33. 

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: J Lavery (18) 41 cb. Scr: H Huynh 32. 2B: R Moffatt (12) B Grech (13) 47 cb. Scr: M Ribarovski D Henricks 35. 

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: J Brooks (8) 44. B: M Hunter (17) 44. C: R Royston (26) 44 cb. Scr: J Brooks 36. 2B Agg: J Brooks (8) M Campbell (22) 83. Women: Div 1: M Oman (10) 35. Div 2: D Jennings (25) 34. 2B Agg: M Oman (10) U Wood (9) 68. 

   MOLLYMOOK: Men: Stableford: A: B Hayson (12) 39. B: R Powell (17) 43. C: G Stone (20) 40. Women: R Hughes (11) 35. 

   MONA VALE: Men: Par: A: N Abbenbroek (14) 7 up. B: A Cameron (19) 5 up. C: D Holst (22) 5 up cb. Scr: J Corroto 1 up cb. 2B: T Blackie (20) J Mediati (22) 12 up cb. Par Yellow: B Evans (28) 5 up. 2B: B Jones (36) K Goodey (34) 11 up. 

   MONASH: Men: Stableford: A: S Mott (10) 42. B: A Mitchell (14) 42. C: H Brett (32) 40. 2B: G Breusch (17) B Cooper (9) 72. Stableford White: V Sacco (27) 42. Stableford: 2B Scr: D Cullam C Abbott 40. 

   MOORE PARK: Men: Stableford: A: S Graham (6) 43. B: H Boys (16) 39. C: B Gurski (21) 39 cb. Scr: D Mulhall 36 cb. Women: R Kimura (24) 33. 

   MORISSET: Men: Stroke: Medal Mar: A: B Farmer (5) 69. B: G Irwin (18) 68. C: S Beauchamp (27) 66. 

   MOSS VALE: Men: Par: A: S Winsor (7) 4 up. B: D Prince (18) 5 up. C: K Weekes (23) 3 up cb. Women: S Shallis (18) 2 up cb. 

   MT BROUGHTON: Men: Stroke: Medal Mar: C Jolly (10) 69. 

   MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: R Goosen (10) 40 cb. B: M Isaac (19) 42. C: J Won (30) 41. 2B: J Won (30) H Won (13) 50. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: R Pearson (14) 40. Div 2: S Law (23) 41. Div 3: R Graystone (28) 44. Div 1: E Kidd (11) 41. Div 2: P Gee Kee (18) 42. Div 3: M Ingle (26) 43. 

   NEWCASTLE: Stroke: W Neilson (18) 71. A: A Bartlett (11) 72 cb. A Scr: A Bosworth 78. B: B Bosworth (17) 73 cb. B Scr: J Chicken 88. C: J Kelman (20) 74. C Scr: J Kelman 94. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: Irish Team: B Bates (9) K Leslie (12) A Head (19) J Dolan (36) 96. A: J McKie (8) 42. B: K Van Epen (14) 42. C: D Mead (23) 42. D: H Pharo (29) 43. 

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: P Peterson (12) 41. B: F Allan (16) 41. C: T Dixon (22) 43. A Scr: J Renshaw 36. Women: L Murphy (22) 37. 

   NOWRA: Medley: Stableford: A: B Taylor (8) 41. B: N Dinnie (16) 45. C: L Worboys (22) 45. 2B Multi: M Carney (11) N Dinnie (16) 103. 

   NSW: Men: Stableford: A Grzetic (2) 39 cb. Scr: A Grzetic 37. Stableford White: P Harris (21) 35. Gold: M Messis (32) 29. Women: Stableford: M McCarthy (20) 30. 

   OATLANDS: Men: Stroke: A: J Karam (8) 61. B: S Kusuma (17) 68 cb. C: B Westlake (19) 65. D: J Barclay (35) 62. Women: P Skelton (12) 74. Men: Scr: R Easterbrook (3) 71 cb. Medal: J Karam (8) 61. 

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: T Pascoe (9) 41. B: R Hogan (19) 43. C: R Simons (23) 38 cb. Women: A: D Lewis (17) 36. B: A Pardavi (27) 40. 

   PALM BEACH: Men: Stableford: M Connors (24) 41 cb. 2B Multi: M Upton (4) D Droogan (25) 72. Women: J Lester (35) 29. 

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: M Davidson (1) 62. A Scr: A Richards 68. B: G Peterson (15) 63. C: J Wotton (21) 70 cb. Trophy: M Davisdon (1) 133 cb. Stableford: A Bass (10) 39. 

   PENRITH: Men: Stroke: Cup: J Gadd 68. Bowl: M Russo (24) 67. 

   RANDWICK: Stroke: Matchplay: A: S Todd bt M Williams 8-7. Reserve: A Stanley bt M Rankin 20th. B: J Clydesdale bt J Gellin 20th. C: P Mallan bt W Adey 3-2. Men: Stableford: A: F Squadrito (9) 43. B: D Hunter (14) 37. C: J Law (20) 37 cb. Scr: C Forward 34. 2B: N Hollis (11) F Squadrito (9) 46 cb. 

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: G Hughes S Harman 46. A: S Abernethy (3) 39 cb. C: P Parry (20) 39 cb. D: L Pincott (28) 35. 

   ROSNAY: Mxd: Stableford: 2B: A: D Piukala (15) A Piukala (7) 47. Div 1: D Piukala (15) 38. Men: A: J Pienmunne (19) J Pienmunne (10) 48 cb. A Scr: D Stevenson M Hoban 36. Div 1: C Faulkner (15) 41. Div 2: B Nuon (23) 43. 

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: D Conrick 38. B: T Vandeleur 43. Stroke Medal: C: T Griffin 65. Women: Stroke: S McLeland 70. Centenary: D Griffin 67. Stableford: 3B: J Nolan 45. S Eady 45. J Graham 45. 

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: J Paz (10) 39 cb. B: J Burns (24) 39. 

   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: E Conlon (15) G Sully (4) 75. Div 2: P Pannozzo (19) L Park (17) 78. A: M Kenny (10) 41. B: E Conlon (15) 44. C: P Pannozzo (19) 42. D: K Lee (28) 44. A Scr: M Farr 35. 

   SEFTON: Men: Stableford: A: M Khoury (9) 44. B: E Ramos (19) 43. Stroke: Matchplay: D Quain bt K Brake 2up. 

   SHELL COVE: Men: Stableford: Div 1 Scr: J Kast 40. Div 1: S Ready (4) 40. Div 2: P Bowden (9) 40. Div 3: A Hales (13) 43. Div 4: J Gough (31) 43. Women: N Ryan (27) 39. 

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: S Brownlow (scr) M O'Shea (24) 51. A: R Smith (11) 40. B: R Stojkovski (15) 43. C: M O'Shea (24) 45. Women: Div 1: C Stolz (5) 40. Div 2: D Hopkins (28) 44. Medley: 2B: S Herden (4) D Herden (42) 50 cb. 

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Par: 2B: R French (17) K Dawson (21) 13 up. A: B Jacobson (6) 4 up. B: T Harris (16) 4 up. C: M Clinch (20) 4 up. A Scr: M Johnston 1 up. Div 1: C Grinlinton (19) 2 up. 

   ST MICHAELS: Men: Stableford: A: J Koppl (11) 41 cb. B: C Anderson (13) 39 cb. C: B Patton (32) 42. Scr: G O'Hearn 35. 2B: M Harmer (12) S Browne (9) 48 cb. Scr: G O'Hearn S Mair 38. Stableford Gold: T Russo (32) 36. 2B: B Patton (32) T Russo (32) 51. 

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal Mar: A: M Villa (8) 69 cb. B: M De Brito (13) 71 cb. C: G Wynne (21) 69. A Scr: T Ostler 72 cb. B Scr: J Bell 86. C Scr: G Tahimic 94. Medley: Stableford: White: Div 1: D Smith (22) 37. 

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: Irish Team: M Williams W Martlew C Boyle K O'Hara 88. S McCullagh (31) 41. 

   TALLWOODS: Men: Stableford: A: P Chilton (14) 43. T Gillogly (13 Tuncurry) 37. B: A Smith (17) 38 cb. B White (16) 38. C: G Schumertl (21) 41. B Melick (32) 40. Women: Div 1: J Sibbons (23) 38. K Edwards (12) 36. Div 2: M Byrnes (25) 34. R Hellings (26) 32. 

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 4B: E Christensen (19) 45. T Crehan (28) 45. A: D Biviano (9) 39. B: B Fitzpatrick (13) 42. C: L Leong (20) 38. A Scr: M Fitzgerald 31. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Silver Medal: White: A: D Goddard (11) 68. B: I Crow (18) 70. C: R Hutcherson (28) 70. A Scr: I Bradley 73. 

   THE COAST: Men: Stableford: A: A Ogane (1) 38. A Scr: A Ogane 37. B: C Perry (19) 43. B Scr: C Perry 27. Women: Stroke: Foursome: R Sparling M Hogan (30.5) 72.5. C'ship: S Africh B Bohdanowicz 184. 

   THE LAKES: Stroke: A Salerno (10) 67 cb. Team Agg: J Zieme (4) J Hopkins (14) D Murphy (14) C Mayhew (9) 217. 

   THE RIDGE: Stableford: A: P Hema (10) 44. B: L Skribins (13) 45. C: I Cumming (33) 45. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: J Killen R Bean (22) 46. A: B Forsyth (6) 39. B: J Peady (16) 38. C: R Bean (22) 36 cb. Women: L Howell (16) 35. 

   TUNCURRY: Men: Stableford: A: P Corby (9) 39. A Scr: B Germon (0) 36. B: T Dreise (21) 36. B Scr: J O'neill (18) 30. 

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: N Kim C Park 49. A: A Lauder (0) 39. B: T Chillingworth (14) 40. C: N Kim (20) 43. Women: Green: K McDonald (25) 34. 

   WAKEHURST: Men: Stableford: A: D Tapper (4) 39. A Scr: A Sutton 35 cb. B: M Park (17) 41. B Scr: N Meaney 24 cb. C: L Bell (23) 43. C Scr: J Lee 21. Mxd: 2B: M Park (17) P Dunne (19) 49. Women: J Reddrop (22) 36. 

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B Multi: P Rose (11) D Rose (11) 95. 2B Scr: J Batman C Blakeley 65. A: P Rose (11) 44. G Ward (20) 44. G Svatos (26) 40. 

   WARRINGAH: Men: Stableford: A: N Allen (10) 40. B: P Soiland (19) 41. C: S Femia (22) 45. D: M Genna (27) 40. Scr: A Campbell 34. S Martin 33. 2B: R Peard (16) B Huckle (33) 49. Mxd: 9-hole: J Eagleton (26) 20. 

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: C'ship: A: A Pabian (9) 67 cb. A Scr: M Hickey 71. B: J Roberts (19) 68 cb. B Scr: L Cullen 84. C: O Cullen (29) 69. C Scr: R Scott 92. Women: Div 1: S Cameron (31) 72. Div 1 Scr: E Waugh 90. 

   WINDSOR: Men: Stroke: Medal Jan: A: D Levy (13) 75. Medal Feb: B: G Cobcroft (17) 69. C: S Brown (23) 78. Medal Mar: A: S Hall (8) 68. B: J Bailey (22) 67. C: S Hile (23) 65. A: G Barton (10) 69. A Scr: S Hall 76. B: J Bailey (22) 67. B Scr: G Cobcroft 86 cb. C: N Browne (34) 70. C Scr: S Hile 88. 

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: Div 1: I Stewart (15) 41 cb. Div 2: T Hamilton (19) 40. Div 3: D Grant (26) 40. 2B: J Black (16) D Hourn (22) 47 cb. Women: L Bayliss (24) 37. 

   WOOLOOWARE: Men: Stroke: A: G Soames (6) 64. B: J Douglas (19) 68. C: J Donaghy (22) 65. Scr: P Duke 75. Cup: G Soames (6) 132. J Forrester (11) 133. 

   WYONG: Men: Stableford: 2B: S McLellan (19) B Baxter (6) 78. A: R Connell (5) 44. B: G Hong (18) 41. C: J Chauncy (29) 45. Scr: R Connell 39. 

20 March 2019
Team Australia has teed off in the 2019 Special Olympics World Games at the Yas Links in Abu Dhabi in the United Arab Emirates. Read more
20 March 2019
Presidents Cup International team captain Ernie Els today announced Korea’s K.J. Choi, South Africa’s Trevor Immelman and Canada’s Mike Weir as his ... Read more
Inside The Ropes
20 March 2019
MELVILLE GLADES: Women Stroke: A Pegrum 74 N Katnic 75 cb. Good Scores: K Waters 75 J Marsh 76 L Lively S Moon 77 H Craig 78. 9-hole Stableford: J ... more
20 March 2019
KOOYONGA: Stableford: A: L McGough 38 P Wark 36 S Robinson 34. B: L Reid 37 S Parsons 36 L Bowler 34. C: B Lewis (Royal Adelaide) 36 C Walsh 35 S ... more
Golf Australia