Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Saturday

 

ANTILL PARK: Women: Stableford: T Niess (31) 34. 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: D Sharam (16) G Main (23) 49. A: K Whittaker (11) 38 cb. B: D Sharam (16) 42. C: W Hosie (28) 43. Scr: I Malcolm 35 cb. Hole in one: J Kim at 6th. D Knudsen at 9th. 

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: T McIntyre (8) 38 cb. B: M Chambers (19) 41. C: B McKean (31) 40. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: S Luke (3) 39 cb. B: P Madigan (18) 38 cb. C: S Kiss (20) 41. 2B Agg: P Madigan (18) S Kiss (20) 79. 

   BARDWELL VALLEY: Stableford: G Cullen (8) 38. L Sanchez 69. Medley: 2B: H Matar (6) M Doudar (14) 46 cb. 

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: S Laws (4) 42. B: T Higham (17) 42. C: K Channells (23) 41 cb. Women: T Harper (24) 36 cb. 

   BAYVIEW: Men: Stroke: Medal Jan: A: P Whipp (12) 65. B: J Dixon (19) 69. R Lang (17) 69 to playoff. C: N Harris (25) 69. Scr: A: R Jones 69. B: D White 86 cb. C: C Gillett 90. Women: Div 1: W Harrington (7) 69. Div 2: K Aberdour (32) 70. 

   BERMAGUI: Men: Stroke Medal Jan: Black: R Gammage (24) 67. A: C Flavell (9) 70. B: W Burke (21) 73. C: T Boyd (29) 73. 

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Jan: A: P Calantzis (14) B Johnson (8) 67 to playoff. A Scr: S Warncken 73. B: B Sing (14) S Shah (16) G Glynn (19) D Ladhams (16) 68 to playoff. C: S Gibson (24) H Halias (22) P Holmes (22) 70 to playoff. Medal Dec: B: G Glynn (19) 68. Women: Medal Jan: A Bull (10) 75. 

   BEXLEY: Medley: Stableford: L Scrimieri (31) 27. Men: A: T Padadopoulos (12) 41. B: S Ragonesi (17) 43. C: N McMahon (25) 42. 2B: K Milham (16) M Shaddock (19) 50. Scr: W Matthews 35. 

   BLACKHEATH: Women: Stableford: M Booth (12) 30. Men: Par: Cup: A Scr: P Sebbens (6) 6 up. A: G Lenson (10) 3 up. B: A Komma (15) 3 up. C: H Stinson (20) 1 up cb. 

   BONDI: Men: Stableford: A Spurrier (5) 38. 2B Agg: A Spurrier (5) M Price (18) 73. 

   BONNIE DOON: Men: Par White: A: J Hammer (8) 5 up. B: P Tasker (20) 6 up. C: A Van roojien (22) 7 up. A Scr: G Bell 5 up. Gold: D: M Aspros (34) 8 up. Hole in one: White: A Van roojien at 15th. L Forrest at 11th. 

   BONVILLE: Women: Stableford: S Lawrence (19) 33. 

   BOTANY: Men: Stableford: G Slowgrove (19) 45. 

   BOWRAL: Men: Stableford: R Ratalino (21) 38. Women: P Barker (19) 30. 

   BREAKERS: Men: Stableford: G Clark (21) 42. Women: D Williams (17) 39. Medley: Team: D Williams P Robinson T Chase B Holt 88. 

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: A: P Hain (8) 39. B: N McBride (18) 39. C: D Smith (20) 37. 2B Multi: D Harris N Pitchford 78. 

   CABRAMATTA: Men: Par: 2B: Div 1: L Ryan (17) P Barwick (5) 8 up. Div 2: K Boggs (25) J Wawrzyniak (21) 12 up. Div 1 Scr: K Sirimanotham C Jensen 3 up. A: M Ratajec (5) 4 up cb. B: P Tykhovod (11) 3 up. C: T Wilks (17) 4 up. D: J Wawrzyiak (21) 3 up. 

   CAMDEN: Women: Stroke: A: S Marsh (16) 75. A Scr: K Hunt 86. B: Y Day (23) 83. B Scr: P Dilucchio 106. C: L Bullock (29) 77. C Scr: J Page 114. Men: Stroke Black: A: C Zanoni (4) 68 cb. A Scr: D Cummins 74. B: I McKenzie (17) 67. B Scr: J Bradbury 82. C: P Wilson (20) 72. C Scr: C Hargraves 93. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: Singles KO f: M Owens bt P Volts 3-2. A: P Dixon (11) 39. B: V Lloyd (17) 44. C: B Thomson (28) 40. Women: G Sheiles (24) 28. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: G Dalzell (5) 39 cb. A Scr: R Bruce 34 cb. B: S Mitchell (19) 42 cb. B Scr: L Dunne 28. C: A Rees (36) 54. C Scr: K Kerrigan 20. 2B Agg: A Rees (36) M Wakeling (18) 82. 

   CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: M Lee (13) M Hwang (14) 78. A: D Kim (12) 41. B: B Moffatt (13) 44 cb. C: M Kumar (22) 40. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: A: J Ha (9) 39. B: J Barbara (16) 40. C: M Romanos (21) 41. A: T Pagliaro (8) 40. B: L Song (12) 43. C: A Bradley (19) 39. 

   CASTLECOVE: Men: Stableford: A: L Evans (11) 39. B: P Barrett (19) 40. 2B Agg: P Barrett (19) J Harmon (15) 80. Women: D Holden (26) 35 cb. 

   CONCORD: Men: Stableford: A: L Vonbibra (9) 39 cb. B: B Donohoe (14) 44. C: P Breadan (19) 40. 2B: B Donohoe (14) J Harpham (10) 48. Scr: M Edgtton T Shaw 37 cb. Stableford Gold: N Elliott (36) 26. 

   CROMER: Medley: Stableford: A: D Atkinson (11) 39 cb. B: M Fox (18) 41. C: T Jarman (21) 38. A Scr: C Neville 38. 4B: P Collins (15) D Crisp (20) 48. 

   CRONULLA: Men: Stableford Black: A: P MacDonald (12) 43. B: L Elphick (17) 39. C: G Paton (21) 40. 4B Agg: A: P Bouttell (10) 76. J Krause (13) 76. A Scr: M Thompson 64. B Thompson 64. Trophy: A: M Thompson 71. B Thompson 71. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: S Kambouris M Hever 51. D Scr: J Freeman L Duff 42. Div 1: L Duff (10) 43. Div 2: J Bramston (19) 40 cb. Div 3: C Clifford (24) 41. D Scr: J Freeman 37. 

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: G Halaunga (19) G Kingshot (11) 50. Div 2: D Hurney (15) J Creswell (27) 46. A Scr: J Clarke A Baker 40. Div 1: D Hurney (15) 45. Div 2: T Miles (20) 40. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A Scr: D Galloway 35. A: S Appoo (11) 40. B: N Stemi (18) 41. C: S Antflick (23) 41. 

   ELANORA: Men: Stableford: 4B: T Winder (10) N Jagger (9) 43. P Harris (26) 39. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: B James (2) 43. B: J Martin (13) 41. C: P Starkey (20) 42. D: I Gage (28) 41. A Scr: B James 41. Men: 2B: N Dabinett M Smith 47. 

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: G Sami (12) 39. B: R Pratab (14) 40. C: P Mainali (27) 40. 2B: M Champion P Mainali 48. Scr: M Rajca D Hull 36 cb. 

   GEORGES RIVER: Stableford: A: L Searle (11) 41. B: D Cairns (13) 39. C: R Holland (25) 38. 2B Multi: L Searle (11) P Roberts (18) 84. Women: J Chuck (32) 32. 

   GIBRALTAR: Men: Stableford: D Robertson (28) 40. 2B: A Hayes (36) A Hayes (13) 51. 

   GLENMORE: Men: Stroke: Cup: N Cochrane (Twin Creeks) 73. B Michelmore 74 cb. S Nelson (Lynwood) 74. B Islaub (Gosford) (7) 69. Stableford: P Clarey (21) 40. 

   GORDON: Men: Stableford: A: D Shivalkar (7) 40. B: C Sharp (16) 43. C: J Fenwick (21) 41 cb. 2B: B Johnson C Sharp 50. 

   GOSFORD: Men: Stableford: A: M Duffield (9) 38 cb. B: B Pilling (17) 39 cb. C: J Bell (21) 36 cb. D: P Lockwood (30) 36. Irish Team: M Mcfadyen D Scott M Connors P Smith 118. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: Div 1: G Moran (21) 38. Div 2: L Swansbra (26) 39. Women: C Moran (26) 42. 

   HIGHLANDS: Men: Stroke: Medal Jan: Div 1: D Payne (4) 64. Div 1 Scr: B Dodds 73. Div 2: T Economos (20) 71 cb. Div 2 Scr: R Easter 87. Div 3: K Kahn (29) 71. Div 3 Scr: R Haines 99. Medley: Stableford: K Nichol (24) 36. 

   HORIZONS: Men: Stableford: C Wood (18) 42 cb. Women: V Davies (19) 37. 

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: B McInnes (11) 42. B: S Hennessy (16) 42. C: M Gray (20) 41. Women: I Kelson (20) 35. 

   JAMBEROO: Men: Stableford: T Panecasio (10) 41. 

   KAREELA: Men: Stableford: A: J Shanahan (12) 37. B: D Jose (17) 41. C: M Proudlock (22) 42. Irish Team: P Galvin (11) J Gibson (9) G Scherini (17) M Beardsley (22) 127. 

   KILLARA: Men: Stableford: A: M Loomes (10) 43. B: I Singh (14) 41. C: R Colla (19) 43. 2B: A: A Newman (18) P Christie (17) 49. A Scr: S Cooper M Finfer 38 cb. 

   KOGARAH: Medley: Stableford: A: M Jones (7) 39 cb. A Scr: B Hayden 34 cb. B: G Moran (13) 38 cb. C: M Thorn (24) 44. 2B: M Thorn (24) N Jennings (15) 47. 

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: G Godwin (6) 41. Women: L Brewer (17) 34. 

   LAKESIDE: Men: Stableford: 4B: P Noring (15) J Grovenor (18) S Potter (13) G Boness (12) 90. 4B Scr: J Moore (4) D Hawkins (2) R Timms (3) M Rixon (4) 76. A: K Thessman (6) 41. B: D Kennedy (13) 38. C: B Godfrey (20) 38. 

   LANE COVE: Men: Stableford: I Hayes (28) 39 cb. 2B Agg: D Leckie (13) P Doherty (8) 76. 

   LEONAY: Men: Stableford: A: G Bennett (3) 40. B: M Pennefather (15) 41. C: P Fowler (19) 44. Team: P Bell (20) T Cook (21) L Cook (24) T Cook (10) 95. Scr: B Breckenridge S Masters K Zvirbulis J Lange 76. Women: D: N Linnane (31) 44. 

   LEURA: Medley: Stableford: B Hull (36) 40. 2B: B Hull (36) T Cook (8) 47 cb. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: J Grey (8) 40. B: A John (14) 42. C: G Lot (24) 40 cb. 2B: A Perrett (13) T Summers (1) 47 cb. 2B Scr: A Murgatroyd G Nardo 41. 

   LONG REEF: Stroke: A: N Mahoney (9) 67. B: D Millward (17) 67. C: B Gray (31) 64. Div 1: E Coldham (25) 70. A Scr: B Watson 67. 

   LYNWOOD: Men: Stroke: Medal Jan: Div 1 Scr: M Dirube 73. Div 2 Scr: I Dalgairns 81. Div 3 Scr: M Hudson 89. Div 1: M Horvat (9) 67. Div 2: L Longhurst (12) 66. Div 3: R Ceccato (21) 66. Women: B Williamson (18) 73. 

   MACARTHUR GRANGE: Mxd: Stableford: A: K McClarence (12) 38. B: M Chisholm (16) 45. C: K Riley (37) 39. 

   MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: A Bowen (8) 71. A Scr: C Son 75. B: P King (13) 72. B Scr: G Faux 88. C: E Chan (21) 73. C Scr: P Storich 97. Medal Dec: A: G Cole (3) 69 to playoff. A Scr: G Stubbs 75. Women: Stroke: Medal Jan: Div 1: R Butler (23) 75. Div 1 Scr: A Cummings 96. 

   MAGENTA SHORES: Men: Par: A: L Walker (11) 6 up. B: R Bateman (19) 2 up cb. C: B Crickshank (36) 7 up. Women: Div 1: D Meynick (21) 3 up. Div 2: A Eager (33) 4 up. Medley: 2B: G Kasler (18) L Walker (11) 10 up. 

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: Div 1: R Morri (11) 40. Div 2: P Judd (26) 46. 

   MANLY: Men: Par: A: R Garay (10) 6 up cb. B: P Clay (18) 3 up. C: G Mailman (31) 5 up cb. A Scr: P Bardetta 2 up. 2B: G Mailman (CFW Lloyd Cup) (31) M Smith (18) 11 up cb. Women: J Williams (19) 2 down. 

   MARRICKVILLE: Men: Par: D Cremin (2) 4 up. Scr: D Fletcher 2 down. 2B Agg: D Jones (2) M Setter (11) 7 up. Scr: D Cremin S Oitmaa 1 up. Hole in one: M Solomon at 3rd. 

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: W Mcpherson (12) 44 cb. M Donnellan (17) 42 cb. F Statham (20) 43. Scr: L Natale 35. 2B Multi: W Mcpherson (12) N Osborn (19) 101. Women: Div 1: U Wood (11) 38. Div 2: P Glover (22) 37. 

   MOLLYMOOK: Men: Stableford: A: B Mair (8) 38. B: G Stokes (15) 41. C: V Nash (25) 40 cb. Women: R Robson (17) 32. 

   MONA VALE: Men: Par: 4B: A: R Davis (19) D Walker (13) 12 up. A Scr: M Arnold K Ibbotson 1 up. 

   MONASH: Men: Stableford: A: J Burgess (9) 41. B: J Kempster (18) 41. C: B Kabalan (24) 39. 2B: C Koudsy (19) M Singh (22) 51. 2B Scr: J Wicks D Washington 40. J Wicks D Washington 40. Stableford White: J Martin (23) 38. 

   MOORE PARK: Men: Stableford: A: D Mulhall (2) 40. B: M Tockar (19) 38 cb. C: L Winderbaum (19) 37 cb. Women: P Mallinckrodt (37) 32 cb. Mxd: M Dries (2) 35 cb. 

   MORISSET: Men: Stableford: A: D McComas (13) 38. B: J Kelly (19) 39. C: M Lonergan (31) 44. 

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: S Neilsen (10) 39. B: J Ford (14) 39 cb. C: D Hoare AM (23) 38. 

   MT BROUGHTON: Men: Stroke: Medal Jan: J Cassidy (14) 69. 

   MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: A Molesworth (8) 37 cb. B: L Ramsey (16) 40. C: P White (21) 40. 2B: L Ramsey (16) E Tuckwell (3) 47. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: D Sadler (15) 42. Div 2: B Scott (21) 40. Div 3: B Foley (33) 38. Women: Div 1: B Frost (15) 31. Men: Div 1: C MacKenzie (10) 40. Div 2: G Eaton (16) 39. Div 3 Scr: J Geoghegan (26) 41. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: A: G Howe (6) 43. B: W Steer (14) 41. C: S Roknic (21) 39. D: A Condon (30) 39. 2B: R Righton (7) A Gianotti (17) 51. 2B Scr: D Calleija (3) A Sghabe (3) 42. 

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: P Kozub (17) 41. A: N Posa (11) 40 cb. B: S Murray (17) 39. C: W Buchanan-Reeks (23) 39. A Scr: J Renshaw 34. Women: Trophy: S Hawker (15) 42. Medley: 2B: G Francis (11) M Burley (7) 50. 

   NSW: Men: Stroke: D Zhou (16) 65. Scr: J Fuchs 70. Stroke White: P Harris (22) 70 cb. Gold: B Coulson (30) 76. Women: Stableford: S Armstrong (35) 33. 

   OATLANDS: Men: Stroke: A Shati (12) 64. G Isaac (14) 67. Z Timmins (25) 66. B Doherty (27) 70. Women: J Lu (30) 77. 

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: A: L McDougall (22) 37. B: L Wong (30) 37. Men: A: M Lewis (9) 35 cb. B: A Boccuccia (19) 37. C: H Gsellmann (29) 36. 

   PALM BEACH: Men: Stableford: R Ellis (21) 43. 2B Agg: S Player (8) K Nellsen 73 cb. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A Scr: L Mordey 36. A: G Jones (11) 44. B: J Simmonds (16) 42. C: M Kevin (21) 37 cb. 

   PENRITH: Men: Stroke: Foursome: C Mongomery (3) D Watkins (12) P Johnston (19) N Doidge (15) 55.78. Scr: P Morris M Finnimore D Orth M Barton 59. 

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: A Coates (21) J Coates (oatlands) (5) 46. S Lovegrove (12) 42. Women: S Kimberley (21) 35. 

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: C Kelly (15) M Clarke (22) 49. A: T Barrett (7) 37. B: J Johnson (16) 39 cb. C: M Clarke (22) 43. Scr: M Williams 32. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: A: B Barwick (9) 42. B: C Davies (16) 43. C: S Brecko (41) 41. A Scr: C Ellings 36. Split Six: G Font (12) B Barwick (9) 70. 

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: J Buttenshaw (23) S Campbell (14) 48. Scr: T McAllister S Stead 34. Men: A: N Allen (13) 41. B: K Faulkner (14) 44. C: D O'Donovan (20) 37. Stableford Green: M Cowley (20) 33. Women: Stableford: W Butler (15) 29 cb. 

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B: A: M Woodhouse (8) J Ross (26) 51. A Scr: C Hagarty S Mason 35 cb. Div 1: D Aaron (11) 44. Div 2: C Smith (18) 44. Mxd: A: D Piukala (14) R Chapman (9) 45. Div 1: D Cormie (20) 35. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Centenary: A Lloyd (40) 41. 4B: Championship: M Crawford (17) J Rosenthall (27) 46 cb. 

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: R Tromp (13) 40. B: J Burns (25) 37 cb. 

   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: F Collins Jnr (11) 41. A Scr: S Park 37. B: P McGivern (15) 40. C: T Wilson (20) 40. D: A Alexander (24) 40. 2B Multi: Div 1: F Collins (17) F Collins Jnr (11) 81. Div 2: T Wilson (20) B Apps (20) 83. 

   SEFTON: Men: Stableford: A: K Brake (12) 38 cb. B: R Gilzean (15) 41. 2B: B Gilzean (15) B Williams (20) 46. 

   SHELL COVE: Stroke Medal Jan: Black: A: P Day (6) 68. M Ashelford (7) 65. B: G Crawford (12) 66 cb. C: M Essenstam (18) 63. Stroke: Scr: D Nesbitt (+1) 69. Stableford: K Bowden (12) 39. Scr: D Callaghan (5) 35. 

   SHELLY BEACH: Men: Par: 2B: D Kable (19) B Kable (11) 12 up. Medley: P Sliwinski (6) L Sliwinski (45) 9 up. Men: A: B Kable (11) 5 up. B: W Kelly (17) 4 up. C: P Pack (20) 6 up cb. Women: Div 1: S Galton (18) 5 up. Div 2: M Wallis (28) 3 up. Hole in one: B Clements. 

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: G Brandon (18) B Warren (8) 50. A: R Margerison (12) 41. B: M Prance (19) 42. C: S Franklin (22) 40. A Scr: I Asbury 38. Div 1: G Hughes (25) 36. 

   ST MICHAELS: Men: Stableford: A: M DaviS (+3) 39 cb. B: J Ward (14) 42. C: P Frawley (24) 43. Scr: M Weinstein 35 cb. 2B: P Frawley (24) A Holden (13) 50. Scr: L King M Davis 46. Stableford Gold: J McEntee (33) 42. 2B: G Hooper (36) B Eames (22) 47 cb. Women: Stableford: S Lom (26) 38. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: M Smith (5) 41. B: K Doughty (12) 42. C: T Wishart (20) 38 cb. Split Six: Div 1: H Singian (20) L Carlin (28) M Carlin (13) Z Meincke (36) 91 cb. Div 2: A Jansen (16) W Newton (24) R Perkins (14) J Dwyer (25) 91. 

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: Cup: J Antonello (11) 37. Div 1: J Antonello (11) 37. Div 2: A Saliba (17) 37 cb. Div 3: A Jung (26) 35. Scr: Y Kim 35. Veteran Men: K Brough 35. 

   TALLWOODS: Men: Stableford: A: J Cutler (11) 41. B: R Anderson (15) 46. C: T Norris (25) 42. Women: J Stephens (23) 35. 

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Gallie (9) 39. B: B Fitzpatrick (15) 41. C: J Kim (26) 44. A Scr: D Fitzpatrick 31. 2B: Y Kim (23) 51. J Kim (26) 51. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: J Fletcher (8) 37 cb. B: I Crow (19) 42. C: N Darnell (24) 35. A Scr: J Fletcher (8) 29 cb. 

   THE COAST: Stableford: A: M Bromhead (12) 39. B: P Stanbrook (13) 40 cb. C: H McCarthy (22) 44. 2B: M Ross (19) J Pellegrini (14) 49. 9-hole: W Cross (28) 21. Women: S Britton (23) 37. 

   THE LAKES: Stableford: D Gogoski (10) 40. S Reichman (14) 40 cb. B Britt (28) 42. Scr: S Moriarty 34. 

   THE RIDGE: Hole in one: P Sattout at 8th. Stableford: A: M Maclennan (7) 41 cb. B: W Kain (19) 44. C: T Dellosa (25) 38. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: A: D McMurray (10) 39 cb. B: G Cary (16) 40 cb. C: W Beverley (25) 42 cb. 4B: W Beverley (25) B Cook (6) 48. Scr: M Donsworthy C Donsworth 39. Women: K Pitcher (25) 32 cb. Hole in one: D O'Toole at 8th. 

   TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: J Glasheen (+1) 3 up. B: H Kim (13) 4 up. C: J Sweeten (20) 5 up. Div 1 Scr: A Lauder (0) 1 down. Women: Green: J Kim (3) 6 up. 

   WAKEHURST: Women: Stableford: H Garvey (11) 36. Men: Stableford White: A: G Meyer (10) 39 cb. A Scr: A Sutton (-1) 37. B: J Cho (16) 46. B Scr: J Cho (16) 30. C: G Taylor (20) 44. C Scr: G Taylor (20) 25. Mxd: Stableford: Irish Team: B Daley 94. M Gilsenan 94. G Taylor 94. G Bee 94. 

   WALLACIA: Men: Stableford: A: J Jamieson (4) 41. B: A Vidal (20) 43. C: M Pronesti (25) 39. 2B: P Rositano (21) B Bratusa (15) 47. Scr: S Reitsma J Jamieson 38. Women: S Owen (20) 31. 

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: A: K Naidu (9) 39. B: P Rice (19) 39. C: G Vasile (25) 39. D: M Genna (29) 34 cb. Scr: C Macmillan 33. 2B: D Mills (21) R Park (12) 50. Trophy: P Rice (19) 39 cb. 9-hole: G Mitchell (20) 19. 

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: B Crossing (20) 39. A Scr: B Djura 35. Women: M Cawthorne (13) 34. Medley: Split Six: G Bush (13) S Pole (6) 64. 

   WINDSOR: Men: Stableford: 2B: Div 1: R Vigar (24) R Den Adel (13) 50. Div 1 Scr: M Hanckel M Whitmore 39 cb. A: M Parkhill (12) cb. B: D Bice (16) 40 cb. C: S Brown (23) 40. 

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Div 1: P Garvan (8) 61. Div 2: G Hardaker (19) 61 cb. Div 3: S Isben (31) 67 cb. Shield: G Hardaker (19) 129. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: A Heather (6) 40. A Scr: A Gosby 30. B: C Skein (17) 40. C: D Davies (21) 41. 

   WYONG: Men: Stableford: A: R Whittaker (11) 41. B: B Willott (15) 41. C: J Tabor (19) 42 cb. A Scr: D Grogan 38. 2B: G Belgre (22) J Clouten (33) 50. 

19 May 2019
Brooks Koepka didn't pack his best stuff for round three at Bethpage, but still stands comfortably clear in the chase for golfing history. Read more
18 May 2019
Golfers in Orange are reeling this morning after fire destroyed Wentworth Golf Club overnight. Read more
Inside The Ropes
17 May 2019
BLACKHEATH: Women: Par: A Morris (34) 4 up.  more
17 May 2019
ALBANY: Women Stroke: H Wilkes 75 K Steicke 76 L Taylor (Cottesloe) 77 L Wiles 79. Gross: K Steike 88. 9-hole Stableford: W Snowball 20 H Heerey 17. more
Golf Australia