Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Saturday

 

ANTILL PARK: Women: Stroke: S Kennedy (9) 69. Men: A: G Langston (10) 67. A Scr: J Richards 77 cb. B: K Hopkins (15) 62. B Scr: S Park 79. C: R Armour (24) 67. C Scr: R Moolhuyzen 89. Hole in one: R Sherer at 6th.

   ASQUITH: Men: Stroke: Medal Dec: A: N Cornwell (12) 64. A Scr: D Morgan 70. B: M Hammond (13) 68 cb. B Scr: C Lee 82. C: A Vitale (30) 64. C Scr: K Rigby 87. Jnr: Z Thomasson (36) 77 cb.

   AVALON: Women: Stableford: J Pike (27) 39.

   AVONDALE: Men: Stroke: A: D Worrad (8) T Schultz (11) 70 to playoff. B/Medal: T Chan (17) 69. C/Medal: R Lindsay (23) 65. A Scr: A Robson 72. R Crofts 76. C: G Martin 80.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal Dec: A Beale (14) 59. B: P Hayes-Williams (18) 61. C: A Klem (23) 63.

   BANKSTOWN: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: M Sandilands (3) I Russell (12) 68 to playoff. B: R Miszczyk (14) N Argyropoulos (14) 66 to playoff. C: D Hutchinson (22) 69. Stroke: 2B: N Argyropoulos (14) A Papageorgiou (34) 60. 2B Scr: M Sandilands G Thomas 65.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stroke: A: T Kadiev (2) 59. A Scr: T Coroneo (0) 59. B: G Clubb (17) 55. B Scr: S Tringas (16) 74. C: P Nash (19) 66. C Scr: D O'Riordan (19) 87.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: A: S Hormann (19) 67. B: K Griffiths (26) 56. Men: Medal Dec: B: A Bhanji (17) 55. A: K Bronw C McGuiness (11) 56 to playoff. E Ciciriello (22) D Stuto (21) 55 to playoff. A: K Brown (5) 56. B: A Bhanji (17) 55. C: E Ciciriello (22) 56. A Scr: K Brown (5) 61. B Scr: A Mihaljek (13) 70. C Scr: D Stuto, (21) 77. Medal of Medalists: K Brown (5) D Stuto (21) 56 to playoff.

   BAYVIEW: Men: Stroke Black: A: J Glasson (3) 69. B: G O'brien (16) 66. C: W Metcalfe (29) 63. A Scr: J Glasson 72. B Scr: B Anderson 80. C Scr: R Mcleod 91. Women: Stroke: Div 1: S Storer (16) 73. Div 2: A Toohey (33) 71.

   BELMONT: Men: Stroke Black: A: S Macaskill 65. B: P Sanderson 66. C: R Johnston 67.

   BERMAGUI: Women: Stableford: J Buttrey (22) 35. Men: Stroke Medal of Medalists: Black: R Cattanach (19) 69. A: W McKenzie (15) 73. B: S Roberts (19) 70. C: D Barbour (25) 71 cb.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: A: R Kelly (24) P Calantzis (14) 49. A Scr: B Italia A O'Rourke 38 cb. A: L Carey (6) 43. B: B Russell (18) 40 cb. C: A Reynolds (25) 41.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal Dec: A: M Olsen (12) 59. B: D Watt (19) 58. C: M O'Neill (23) 58. Scr: W Matthews 64. Medley: Stableford: F Kennedy (15) 36.

   BLACKHEATH: Men: Stroke: A Komma (17) 60 cb. Scr: O Antaw 71 cb. Stableford: P Kailfoer (24) 42. Women: R Lonergan (23) 36 cb.

   BONDI: Men: Stroke: Medal Dec: M Peters (24) 58 cb.

   BONNIE DOON: Men: Stroke: A: T Hayles (11) 65. B: A Maclaver (13) 66. C: S Maher (24) 63. A Scr: J Grierson 64. Stableford: D Fridman (21) 42. Stableford Gold: D: P Heaney (35) 43.

   BONVILLE: Medley: Stableford: A: G Urbani (18) 40. Div 1: H Winchester G Smede 47.

   BOTANY: Men: Stroke: A: A Hansen (12) 59. A Scr: A Hansen 71. B: D Cook (13) 62 cb. C: R Turner (20) 57.

   BREAKERS: Medley: Stableford: D Laws (29) 41. Team Multi: J Portelli W Fox G Fox P Lester (24) 91.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: S Pulman (8) 67. B: A Sweeney (14) 65. C: R McMaster (23) 70. A Scr: J McFarlane (3) 74. B Scr: W Patman (15) 82. C Scr: T Masterson (24) 98. Women: Stableford: L Francillon (29) 34. Men: Stroke Plate: Black: C: P Wood 86. B: W Chardcharoen 84.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal Dec: A: L Markovski (6) 71 cb. A Scr: A Marsh 71. B: J King (10) 67. B Scr: R Kim 80. C: J McGarr (16) 71. C Scr: D Renouf 87. D: T Wilks (18) 68. D Scr: K Barnard 94. D Govender (25) 67. B Hunt 97. Gold Medal: A: W Alvarez (7) 71. B: J King (10) 67. C: T Haining (15) 79. D: D Murphy (21) 74 cb. D Govender (25) 67.

   CAMDEN: Women: Stroke: Medal Dec: A: M Malcolm (17) 71. A Scr: S Chapman 85. B: M Brown (23) 75. B Scr: V Jameson 97. C: C Pettitt (27) 78. C Scr: J Turner 111. Medal of Medalists: M Malcolm (17) 71. Men: Cup: B: J Tripp (13) 67. Medal of Medalists: F Michael (15) 68. Medal Dec: C: R Byles (20) 64. C Scr: T Williams 88. B: J Tripp (13) 67. B Scr: N Zelesco 80. A: A New (10) 69. A Scr: D Cummins 71.

   CAMMERAY: Men: Stroke: B Colvin (23) 58. Hole in one: G Sinclair. Women: Stroke: G Sheiles (26) 69.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke: Medal Dec: A: R Connors (8) 68 cb. B: J Cashia (17) 67 cb. C: M Ferrett (21) 67 cb. A Scr: B Quine 76 cb. B Scr: M Woods 83 cb. C Scr: C Cruickshank 89 cb.

   CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: P Mundy (18) P Stephens (20) 136. 2B Scr: D Ali N Sagdic 153. Medal Dec: A: J Honeybrook (11) 69. A Scr: D Ali 73. B: P Mundy (18) 63. B Scr: D Im 80. C: J Russo (27) F Oyoung (26) 67. C Scr: L Hwang 90.

   CASTLE HILL: Men: Stroke: A: E Thoo (10) 63. A Scr: P Idquival 67. B: M Solomonson (15) 63. B Scr: M Raggio 77. C: C Hughes (19) 64. C Scr: C Hughes (19) 64. Stableford: T Fayard (36) 33. Stroke: Veteran Men: C Hughes (19) 64. A: L Verdon (4) 65. A Scr: H Wilde 68. B: T DaviesS (13) 65. B Scr: T Davies 78. C: R Stevens (20) 61. C Scr: R Stevens 81. Men: Veteran Men: T Davies (13) 65. Stableford: M Jess (15) 36. Stroke: Gold Medal: A: A Gratland (6) 67 cb. B: B Newbury (12) 65. C: C Hughes (17) 64.

   CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal Dec: K Morris (28) 68. Men: A: G Dare (14) 60. A Scr: D Gibson (4) 70. B: P Clark (15) 61. C: J Potts (22) 63.

   CHATSWOOD: Mxd: Stroke: Medal: A: D Dacosta (11) 61. B: A Lee (14) 58. C: R Joder (23) 58. Scr: A Scr: B Silwal (6) 69. B Scr: A Lee (14) 72. C Scr: W Krygsman (19) 80.

   CONCORD: Men: Stroke Black: A: C Lamb (-3) 73 cb. Stroke: B: T Teoh (17) 71. C: J Brunton (21) 70. Stroke Scr: Black: C Lamb 70. Stroke: B Scr: T Teoh 88. C Scr: R Vallelonga 90. Stableford Gold: B Daglish (30) 42. Women: Stroke: B Ji (-1) 80.

   CROMER: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: L Donnan (10) 68. B: J Piggot (16) 70. C: R Grady (23) 71 cb. A Scr: S Floyd 73. Stroke: Veteran Men: K Oates (36) 71.

   CRONULLA: Men: Stroke: Cup: G Bell (18) 59. Stroke Medal Dec: Black: A: M Holman (8) 60. A Scr: M Holman 68 cb. B: G Bell (18) 59. B Scr: G Bell 77. C: C Smith (30) 65. C Scr: R Button 90.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Dec: A: M Foxley (10) 67. A Scr: I Pemble 67. B: T Intonato (16) 67. B Scr: G Walker 81. C: J Bramston (21) 66. C Scr: S Lee 89. Medal of Medalists: S Couper (18) 8.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Williams (7) 69. A Scr: L Rodger 74. B: P Parlato (14) 67. B Scr: M Moore 82. C: P Gibbs (17) 65. C Scr: A Ellick 86. D: G Cattanach (23) 67. D Scr: T Jackett 95.

   EASTLAKE: Men: Stroke: Gold Medal: R Faludi (21) 65. A: L Hawkins (11) 68. A Scr: M Stephens (2) 76. B: S O'Neill (14) 69. B Scr: M Bride (13) 87. C: R Faludi (21) 65. C Scr: J James (29) 96. Medley: Stableford Black: M Kelly (18) 38.

   ELANORA: Men: Par: 4B: R Hutchinson (8) C Horder (17) 8 up.

   FOX HILLS: Men: Stroke: A: G Poland (11) 66. A Scr: G Maguire 72. B: A Verma (17) 66. B Scr: J Carpenter 81. C: P Sellen (26) 67 cb. C Scr: G Sera 87.

   GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Dec: A: C Spears (10) 60. A Scr: C Spears 70. B: P Horinek (15) 63. B Scr: P Horinek 78. C: P Buttsworth (24) 68. C Scr: P Cotterill 91 cb. Women: V Hughes (22) 74. Medal of Medalists: A: C Spears (10) 60. B: A Mann (15) 69. C: P Cotterill (22) 69. Women: V Hughes (22) 74.

   GIBRALTAR: Medley: Stroke: Medal Dec: A: G Morgan (12) 66. A Scr: M Coffey 75. B: S Morley (18) 66. B Scr: C Campbell 84. C: P Naylor (22) 64. C Scr: E Gould 86.

   GLENMORE: Mxd: Stroke: Medal: A: G Oxford (12) 68. B: G Davies (16) 71. C: G Johnson (22) 76. Stableford: D Button (24) 41. Stroke: Medal of Medalists: G Oxford (12) 68.

   GORDON: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: S Branch (11) 61. B: C Betsis (17) 63. C: S Sinclair (26) 63.

   GOSFORD: Men: Stroke: A: N Hunter (12) 67. A Scr: D Brown 76 cb. B: R Brown (16) 65. B Scr: R Brown 81. C: K Thomas (22) 68. C Scr: K Thomas 90. D: J Ngata (32) 63. D Scr: C White 94.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal Dec: A: M Feltham (9) 71. B: D Edmonds (17) 69. C: F Tener (25) 69. Scr: M Feltham (9) 80 cb. Women: B Baxter (39) 71 cb.

   HIGHLANDS: Men: Stroke: Medal Dec: Div 1: R McKell (8) 68. Div 1 Scr: T O'Brien 82. Div 2: D O'Shannessy (21) 65. Div 2 Scr: C Haase 86. Div 3: S O'Brien (25) 68. Div 3 Scr: F Bova 94. Medley: Stableford: N Ryan (27) 38.

   HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal of Medalists: A: K Moroney (11) 68. B: G Balis (17) 67. C: B Nahas (20) 63. Medal Nov: A Scr: L Volpicella 76. A: J Pantano (12) 65. B Scr: P Pericles 79. B: P Pericles (15) 64. C Scr: B Nahas 83. C: P Blair (22) 62. Hole in one: S Georgiadis Women: Stroke: Medal of Medalists: M Hyland (28) 70. Medal: A Scr: P Keogh 80. M Tildsley (33) 68.

   JAMBEROO: Men: Stroke: Medal Dec: A: C Kiayias (13) 66. B: L Kent (18) 64. C: K O'Rourke (22) 65. D: C Struck (28) 63. Women: L Stoddart (26) 72.

   KAREELA: Men: Stroke: Medal Dec: A: R Logan (8) 61. B: R Overhall (17) 64. C: S Smith (24) 63. Gold Medal: R Overhall (17) 64. C'ship: A: B Hill (5) 286. B: M Parker (15) 325. C: D Lane (24) 355. Veteran Men: B Hill (5) 286. Jnr: C'ship: K Madadana (10) 319. Men: Bowl: R Logan (8) 69. J Heron (0) 69. Cup: R Logan (8) 61. Scr: A Scr: J Heron (0) 69. B Scr: B Hammond (15) 82. C Scr: K BALL (24) 88.

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Gengos (30) B Zicat (18) 52 cb. A Scr: T Wray C Henson 39. A: J Elliott (8) 42. B: S Coffey (12) 46. C: P Gengos (30) 45.

   KOGARAH: Men: Stroke: Cup: L Killen 54. Medal Dec: A: S Law (11) 52. A Scr: D Gallagher 57. B: J Cooper (18) 52. C: P Foley (19) 51.

   LAKESIDE: Men: Stableford: Ambrose: G Chapman S Grogan B Jenkins S Jenkins 55.62 cb. Women: 2B: J TURNBuLL (15) L Pitt (20) 75. C Fehrenbach (32) 39 cb.

   LANE COVE: Men: Stroke: Medal Dec: A: W Belgre (12) 66. A Scr: P Doherty 77. B: E Jones (15) 62. B Scr: E Jones 77. C: M Thompson (28) 59. C Scr: W Heim 86.

   LEONAY: Stroke: Medal Dec: A: Z Lange 63. A Scr: L Cupples 69. B Scr: J Wright 76. B: J Wright 62. C: I Weston 63. C Scr: I Weston 83. D: A Brace 62. D Scr: A Brace 86.

   LEURA: Men: Stroke: Medal Dec: A: R Singh (11) 67. B: A Garofano (16) 69. C: T Tunkunas (21) 63. Medal of Medalists: A: R Singh (11) 67. B: A Garofano (16) 69. C: H Mccarthy (20) 69.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: MM: A: J Habib (10) 68. A Scr: M Davis 70. B: D Harriott (18) 64. B Scr: J Stawiski 84. C: D Lee (28) 71 cb. C Scr: B Ward 94.

   LONG REEF: Stroke: A: A O'Brien (9) 67. A Scr: K Gallagher 71. B: M Currey (17) 64. C: P Ford (19) 68. Div 1: J Brown (11) 70. Hole in one: T Holley at 13th.

   LYNWOOD: Women: Stroke: Medal Dec: Div 1: K Eastaway (14) 71. Div 2: T Eastaway (25) 81. Men: Div 1: A Waters (6) 69. Div 2: B Moon (18) 65. Div 3: P Griffiths (25) 66. Div 1 Scr: A Goundan 76. Women: Medal of Medalists: K Eastaway. Men: Div 1: D Jenkin. Div 2: N Krumins-Strauss. Div 3: P Griffiths.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Medal of Medalists: Black: A: M Roach (11) 71. B: G Faux (17) 65. C: L Conroy (22) 74. Medal Dec: A: D Vranic (11) G Cole (3) 69. B: G Faux (17) 65. B Scr: M Vranjkovic 83. C: R Barrington (36) 66. C Scr: P Forward 93. Women: Stroke: Medal of Medalists: R Butler (25) 72. Medal Dec: Div 1: R Butler (25) 72. Div 1 Scr: A Cummings 95.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke: Medal Dec: A: C Roberts (8) 73 cb. B: C Kaye (15) 70 cb. C: M Slade (32) 68. Women: Div 1: L O'Donoghue (19) 71. Div 2: J Stapleton (40) 75.

   MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stroke: American Foursome: R Morri M Morsanuto (10.5) 60.5.

   MANLY: Men: Stableford: A: S Fung (6) 42 cb. B: S Nelson (14) 45. C: M Bloore (25) 47. A Scr: F Bellingham 39 cb. Women: S Singh (16) 38.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: D Carney (20) cb. Scr: H Salmon 38. 2B: B Johnson (13) M Ottaway (16) 51. Scr: D Jones A Willding 41 cb.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: Medal Dec: A: R Flack (12) 61. A Scr: M Luxton 69. B: N Osborn (17) 61. B Scr: N Osborn 78 cb. C: L Travers (23) 59. C Scr: L Travers 82. Trophy: R Forrest (13) 62 cb. Hole in one: P Willis at 15th. Women: Par: Div 1: U Wood (11) 2 up. Div 2: C Ferrington (33) sq.

   MOLLYMOOK: Men: Stroke: A: R Seears (10) 68. B: R Clear (14) 68. C: C Roadcap (20) 70. Stableford White: M Lochrin (30) 38. Women: Stableford: L Sams (24) 27.

   MONA VALE: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: C Alford (7) 66. B: J Trbojevic (20) 66. C: N Anderson (22) 65. Scr: M Pearson 72. Stableford: K Vines (31) 40. 2B: R Wheatley (21) K Vines (31) 49.

   MONASH: Men: Stroke: A: A Brown (9) 71. B: I Joffe (14) 70. C: P Fell (23) 70. Stableford White: W Plunkett (31) 35.

   MOORE PARK: Men: Stroke: Medal Dec: A: S Johnson (3) 67. A Scr: J Boediman (4) 72. B: P Williams (19) 62. B Scr: G Thattil (13) 81. Stroke White: C: V Daswani (29) 62. C Scr: B Gnesin (20) 86. Women: Stroke: A: E Pathmanathan (12) 70. B: K Lindsay (16) 71. Scr: N Haines (8) 78.

   MORISSET: Men: Stroke: A: W Micallef (7) 68. A Scr: S Loughnan (7) 76. B: A Walker (15) 67. B Scr: N Bennett (14) 82. C: B Allen (20) 67. C Scr: C McDonald (20) 89.

   MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Dec: A: J Ashcroft (6) 66. A Scr: P Maslen 74 cb. B: J Taylor (19) 71. B Scr: S Rath 86. C: M Thompson (22) 70. C Scr: A Fischbeck 94. Medal Nov: N Mcdonald (16) 69. Women: R John (18) 73.

   MT BROUGHTON: Men: Stableford: I Guy (22) 43.

   MUIRFIELD: Medley: Stroke: Medal Dec: A: J Turnbull (11) 63. A Scr: J Vidler 71. B: D Porter (14) 42. B Scr: S Dowd 80. C: R Ruskin (20) 66. C Scr: J Jeon 88. Medal of Medalists: J Turnbull (11) 63 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: Medal Dec: A: J Cincotta (13) 63. A Scr: B Wilson 71. B: D Kim (19) 64. C: P Findlay (21) 64. D: D Gannon (32) 70 cb. Trophy: T Tresender (22) 70.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Dec: A: B Spero (6) 59. B: J Whiting (15) 61. C: R Pirrello (24) 60. A Scr: L Jones 62. B Scr: J Whiting 76. C Scr: D Addicoat 84 cb. Gold Medal: A: B Spero (6) 59. B: A France (16) 65. C: D Addicoat (21) 63. Medley: Stableford: G Clunne (29) 38. Women: Stroke: L Brenock (14) 63 cb. Men: Hole in one: S Pollitt at 16th.

   NSW: Men: Stroke: Medal Dec: A: M Yetman (12) 70. A Scr: D Stoloff 75. Medal Dec: B: K Lamb (18) 70. Stroke White: C: L De Sousa (35) M Swift (19) to playoff. Gold: E Ellis (24) 75. Women: Stroke: N Dress (21) 81.

   OATLANDS: Men: Stroke Silver Medal: Black: T Ang (19) 65 cb. A: K Doolan (11) 65. B: L Bradshaw (13) 65. C: T Ang (19) 65 cb. D: G Shirley (31) 62. R Easterbrook 71. Women: Stroke: L Bestford (29) 74.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: A: D Leahy (10) 35. B: L Wong (34) 37 cb. Men: A: R Wallace (12) 36. B: P Owen (17) 39. C: N Gabriel (30) 41.

   PALM BEACH: Men: Stroke: Medal Dec: A: B Aroney (9) 66. B: J McFarlane (16) 66. C: T Parker (17) 62. A Scr: C Seymour 72 cb. B Scr: D Montefiore 79. C Scr: D Maunder 85 cb. Women: Stableford: L Hutchison (31) 35.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: A Scr: H Murray 75 cb. A: T Southern (12) 67. B: S Dickinson (15) 71 cb. C: I Ritchie (31) 68. Stableford White: A: C Rigney (36) 36 cb. Stroke: Gold Medal: A: D Sefton (14) 71.

   PENRITH: Men: Stroke: Medal Dec: A: B Parsonage (5) 67. A Scr: D Hughes 73. B: C Phelps (13) 68. B Scr: S Allardice 85. C: B Wakeling (24) 69. C Scr: P Bamback 91. Jnr: Bowl: B Murray (7) 68. Men: Matchplay: A Scr: B Gadd bt D Day 5-4. A: D Stott bt M Rech 4-2. B: S Wilson bt A Kennedy 19th. C: P Johnston bt B Crossings 3-2. Medal Nov: A: C Neill (6) 69. B: B Cloey (19) 74. B Scr: R Wilson 85 cb.

   PYMBLE: Men: Stroke: Gold Medal: N Fraser (12) 73. A: O Cole (7) 70. B: A King (16) 71. C: C White (25) 67. A Scr: H Waddington 75. Women: R Jackson (11) 77.

   RANDWICK: Men: Stroke: Medal Dec: A: B Pardey (5) 58. A Scr: S Todd 62. B: J Chatten (16) 55. A Frain 70. C: M Lintott (19) G Seibert (24) 59 to playoff. C Scr: M Lintott 78. Jnr: A Frain (13) 57. Men: Medal Nov: R Duncan (23) 77.

   RICHMOND: Medley: Stroke: Medal Dec: A: B Atkinson (10) 69 cb. A Clark (9) 69 cb. B: P Ashpole (13) 66. G Stephenson (18) 68. C: M Aston (27) 68 cb. B Holland (21) 68. A Scr: C Ellings (1) 74. G Scapellato (75) 75 cb. B Scr: P Huntley (15) 84. R Matthews (13) 85. C Scr: M Brien (20) 91. E Taylor (20) 92.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal Dec: A: P Ham (10) 66. B: I Cooper (15) 57. C: O Gordon (23) 60 cb. Scr: I Cooper 72. Stroke Medal Dec: Green: A Pierce (21) 61. Stableford White: P Phillips (33) 39. Women: Stableford: C Leveille (18) 32.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal Dec: A: M Bragg (7) 63. A Scr: B Minard 71. B: I Hoy (13) 58. B Scr: D Stevenson 78. C: G Hornery (33) 59. C Scr: J Dobrownyj 84. Women: L Magee (33) 77.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: J Hunter (22) 66. Par: Centenary: C Byrne (29) 3 up. Men: Hole in one: Championship: Black: N Bradfield at 14th.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Medal Dec: A: R Tromp (14) 66. B: J Callow (18) 66.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Cup: A Scr: N Barbieri 65. A: D Park (5) 72. Stableford: 2B: Div 2: T Dea (25) M Angel (29) 50. Div 1: C Dickson (23) D Glasson (7) 46. Medley: A: C Dickson (12) 39. B: B Stcherbina (14) 40. C: J Lee (19) 39. D: J Hogan (30) 39. A Scr: M Farr 31.

   SEFTON: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Quain (8) 50. B: K Ibbett (15) 49.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: L Barrie (7) J Bros (4) 74. Medley: K Handley (Muree) (30) M Edwards (24) 75. Men: A: L Barrie (7) 40. B: B Keanelley (18) 38 cb. C: G Barwick (25) 41. Women: Div 1: K Davisdon (19) 38. Div 2: K Handley (Muree 30) 50. Men: Hole in one: T Healey at 9th.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: N Hartly (4) 37. B: W Merchant (14) 37. C: J Preston (26) 45. L Barnes (28) 36.

   SPRINGWOOD: Men: Stroke: A: P Horton (10) 70. B: D Davies (18) 70. C: A Burke (22) 71 cb. A: C Arundell 77 cb.

   ST MICHAELS: Men: Stableford: A: L King (7) 39. B: L Antoniou (17) 41. C: B O'Regan (27) 42 cb. Scr: J Krzyszczak 35. 2B Agg: B O'Regan (27) M D'Ambrosio (10) 77. Scr: C Smith S Morrison 61. Stableford Gold: C Grant (31) 38. Stableford: 2B Agg: J McEntee (34) J Keane (21) 75. Stroke: Foursome C'ship: D Hill R Coombes 78.

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal: A: K Webber (5) 68. A Scr: P McGuffie 70. B: S Bernard (17) 69. B Scr: C Milovanovich 86 cb. C: W Bridge (24) 68. C Scr: G Czipri 94 cb. Medley: Stableford: A: L Yoon (18) 33 cb.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal Dec: J Paik (17) 70. A: G Hough (9) 71 cb. B: J Paik (17) 70. C: J Lind (25) 73. C Delaney 72. Veteran: K Brough (6) 72. Medley: Stableford: W Smith (28) 36.

   TALLWOODS: Men: Stroke: A: P Donoghue (15) 69. B Wood (9) 70. B: D Brett (22) 69. P Townsend (23) 72.

   TERREY HILLS: Medley: Stroke: Medal Dec: A: H Mead (11) 70 cb. B: A Littleproud (15) 72. C: G Clarke (22) 71. A Scr: G Howard 75. Medal of Medalists: Medal: A Gluskie (14) 72. Plate: H Mead (11) 70.

   THE COAST: Stroke: Medal Dec: A: M Danne (6) 67. A Scr: M Danne 73. B: W Carr (18) 67. B Scr: A Beamond 83. C: T Douglas (22) 62. C Scr: T Douglas 84.

   THE LAKES: Medley: Stroke: Medal Dec: A: J Rayner (3) 71. A Scr: N Happell 76 cb. Medal: B: D Levy (13) 70. C: A Diamond (21) 71. X Macklinshaw (3) 74.

   THE RIDGE: Stroke Medal Dec: Black: A: S Gibson (9) 69. B: X Bates (23) 60. C: A Cunningham (25) 64.

   TOUKLEY: Men: Stroke: A: W Denniss (11) 69. A Scr: R Oliver 72. B: G Pearce (15) 63. B Scr: G Pearce 78. C: R Lee (19) 66. C Scr: R Lee 85. Medal Nov: R Keys (7) 70. Gold Medal: C Mahon (19) 68. Women: Stableford: K Pitcher (26) 34 cb.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: C Bonovas (6) 36 cb. A Scr: M Pearce 38. B: J Duffell (18) 43. B Scr: C Clissold 28. C: K Gregory (20) 39. C Scr: E Yi 11. Women: S Lee (19) 39 cb.

   WAKEHURST: Women: Stroke: M Ahern (17) 75. Men: A: J Sewell (9) 70 cb. A Scr: S Holland 74. B: M Kelly (18) 63. B Scr: P Byrne 80. C: W Taylor (29) 66. C Scr: B Hodge 92.

   WALLACIA: Women: Stableford Yellow: J Berg (13) 34. Men: Stroke: Medal Dec: A: S Lear (7) 66. A Scr: J Batman 74 cb. B: C Wilmott (17) 57. B Scr: R Morgan 81. C: M Toohey (17) 66. C Scr: S Dawson 88. Medal Nov: A: D Duguid (5) 72. A Scr: D Morris 75 cb.

   WARRINGAH: Mxd: Stroke: Medal Dec: A: D Rennie (6) 69. B: B Dutfield (18) 66. C: T Bolderston (21) 66. D: M Lander (29) 67. Scr: D Rennie (6) 75. Trophy: B Dutfield (18) 66 cb. Men: Stableford: H Fulcher (30) 34. Mxd: 9-hole: P Rice (17) 21.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: M Casey (20) 41. A Scr: B Djura (1) 38. Stroke: Foursome C'ship: M Cawthorne J Pails (11) 80.

   WINDSOR: Men: Stroke: Medal Dec: A: M Jones (12) 66. A Scr: C Brown 75 cb. B: A Gibson (18) 69. B Scr: B Lloyd 87 cb. C: J White (24) J Bloodworth (33) P Hunter (23) 71. C Scr: P Hunter 94. M Jones (12) 66.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Dec: A: G Moddel (11) 66. B: K Monkhouse (18) 62 cb. C: M Richardson (34) 62. A Scr: M Williams (2) 75.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Trophy: Black: R Foden (16) 68. Medal Dec: A: J Forrester (13) 68. B: R Foden (16) 68. C: K Wright (24) 69. A Scr: C Jamieson (3) 73. B Scr: M Hughston (14) 84. C Scr: G Mahlberg (21) 93.

   WYONG: Men: Stroke: A: M Williams (9) 68. B: R Cremen (17) 63. C: B Hore (19) 65. A Scr: B Goldsworthy 72.

18 December 2018
Tyler Duncan (QLD) & Min-A Yoon (Korea) are the boys and girls leaders respectively at the halfway point of the Junior Victorian Open Read more
18 December 2018
The top 10 Aussies in world rankings for men, women and golfers with disability ... Read more
Inside The Ropes
18 December 2018
BARHAM: Medley: Stableford 9-hole: White: K Laughlin (30) 20. more
18 December 2018
ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: C Jang (17) D Nam (12) 48. Div 1: C Jang (17) 45. Div 2: G Eaton (21) 38 cb. Div 3: D Don Paul (28) 41. more
Golf Australia