Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Monday

 

   ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: L Harris (24) J Eslake (26) 48 cb. Div 1: S Park (18) 39. Div 2: V Ursino (21) 40. Div 3: B Mercer (30) 40. 

   AVONDALE: Men: Stableford: 2B: G Martin (19) P Gladwin (11) 48. I Lemon (14) 41. Scr: C McWilliams 35. Women: P Patel (36) 41. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: T Vineburg G Barbi 45. A: A Derrig (8) 37. B: R Quinn (18) 34 cb. C: G Barbi (24) 41. Veteran: Div 1: B O'Keeffe (19) 37. Div 2: G Barbi (26) 41. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: K McGinley (33) 43. Women: Gold: D Nash (36) 37 cb. 

   BEVERLEY PARK: Snr Stableford White: A: D Mitchell (20) 40. B: J Parnham (23) 38 cb. G Blatchford (29) 38 cb. 

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B: M Gayst (14) A Williams (8) 45. J Ong (15) 37 cb. Scr: G Lattouf 29. Stableford Gold: L Fuzes (32) 37. Hole in one: J Lee at 15th. 

   BOTANY: Men: Stableford: J Ennis (25) 34. 

   BWVGA at Gosford: Veteran: Stableford 2B: White: D Ward D Fletcher 47. Div 1: H Ainsley (18) 39 cb. Div 2: M Brown (19) 37. Div 3: J Armstrong (24) 40. Div 4: D Waud (32) 39. Trophy: J Armstrong (24) 40. 

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: B Maloney (17) G Maloney (35) 45. Scr: L Markovski A Er 31. L Markovski (5) 36. T Lee (18) 37. Stableford: T Argent (23) 34. Stableford 2B: White: S White (21) P White (12) 38. D Stanton (15) 32. 

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: T Graham (18) P Steele (11) 46. Men: I Nichols (9) 37 cb. Women: M Vidler (33) 39. 

   CCWGA at Wyong: Women: Stableford: Team Agg: Toukley 205. Hcp: J Hoskins (Kooindah Waters 30) 41. Brooch: Div 1: C Wagenaer (Toukley 16) 38. Div 2: J Hoskins (Kooindah Waters 30) 41. Div 3: D Newman (Breakers 40) 31. 

   CROMER: Women: Stableford: V Younger (29) 33 cb. Veteran: D Vawser (28) 44. 

   CUMBERLAND: Veteran Medley: Stableford: 2B Agg: J Sheedy (28) J Crouch (24) 73. J Sheedy (28) 39 cb. 

   DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: L Riley (36) J Sainsbury (26) 75. J Sainsbury (26) 39 cb. 

   EASTLAKE: Men: Stableford White: L Jones (14) 38. Women: E Naumovski (27) 34. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: B Young (32) 38. 

   KILLARA: Women: Stroke: S Armstrong (32) 44. 

   KOGARAH: Veteran: Stableford: B Jacobs (31) 40. 

   LEONAY: Veteran: Stableford 2B: White: J Street (29) A Scheiler (26) 44 cb. Men: I Nelson (20) 36. Women: A Scheiler (26) 32. 

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: S Membrey (17) J Sanders (23) 48. A: A Elliott (5) 37. B: S Membrey (14) 41. C: B Allie (36) 37. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: C Banks (3) 29 cb. C Morris (23) 29 cb. 

   MANLY: Men: Stableford: C Bennett (32) 43. 

   MONA VALE: Medley: Stableford: B Sinigoy (24) 40. 

   MONASH: Snr Stableford: 2B: J Moulsdale (22) M Salamon (25) 47 cb. S Gray (21) 41. 

   MOSS VALE: Medley: Stableford: D Thomas (17) 39. 

   MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: I Thompson (19) P Murphy (36) 49. W Matthews (24) 43. 

   NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: J Attenborough (18) C Beveridge (28) 47. Men: A: C Bell (14) 39. B: M Todd (20) 38. C: B Portus (28) 39. 

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: K Lim (21) 37. B: D Pearse (30) 36. C: C Hancock (38) 31. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: W Joe (9) 44. 3B: D Walters (18) C Kirkby (16) W Joe (9) 87. Women: Stableford: Foursome C'ship: M Ratcliffe (33) A D'orazio (37) 76 cb. 

   PENRITH: Senior Medley: Stableford Veteran Men: Gold: B Francis (33) 45. Veteran Women: M Dickson (40) 42. 

   RIVERWOOD: Men: Stroke: C'ship: Div 1: N Roper (21) 65 cb. Div 1 Scr: T Markovski 81. Div 2: G Mustow (28) 71. Div 2 Scr: T Karakatsanis 100 cb. 

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: J Jabour (15) J Alles (16) 70. White: A: W Berens (17) 38. B: B Collins (24) 36 cb. Green: C: D MacLeod (25) 39. 

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: A Williams (18) 40. 

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: J Macpherson (15) 39. C Worrall (35) 38. 

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Yeung (34) K Chan (17) 45. C Stephandellis (18) 36. J Yeung (33) 37. 

   TALLWOODS: Veteran: Stroke Foursome C'ship: White: B Brookes G Bourke 66.5. A Overliet M Farrow 67 cb. 

   THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Div 1: J Sedgwick (18) 75. Div 2: G Shanahan (24) 74. Div 3: J McNamara (40) 80. Scr: E Kennedy 83. 

   THE RIDGE: Medley: Stableford: D Barden (21) 43. Veteran: K Wilson (23) 39. 

   TOUKLEY: Men: Stableford Gold: J Pisani (17) 42. Women: A Starkey (45) 42. 

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: G Koos (10) I Salatnay (27) 47. Men: A: B Atkins (17) 37. B: J Riddet (26) 35. Veteran Men: A Seeto (8) 35. Women: S Chung (34) 30. 

   WALLACIA: Men: Stableford White: H Cassidy (23) 40. G Bright (17) 37. D Duguid (7) 36 cb. 

   WOOLOOWARE: Veteran: Stableford: A: G Henderson (20) 37. B: G Willis (28) 36. C: B Moir (31) 41. 

13 September 2019
An inspired Glen Niciejewski played a back nine for the ages today to storm to his first national championship. Read more
12 September 2019
It was a case of different course, same result for Greg Rhodes and Helen Pascoe in winning their respective SA Senior Amateur Championships. Read more
Inside The Ropes
13 September 2019
BARHAM: Men: Stableford: Div 1: I Bennett (12) 41. Div 2: J Dent (15) 39. Div 3: D Adam (19) 40. more
13 September 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Mxd Scroungers Stableford: J Arnold 43 B McIntosh 40 K Kemp C Ashby J Harris 39. more
Golf Australia