Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Monday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: G Jackson (17) T Davies (27) 50. 2B Scr: N Wood (3) D Blacker (6) 38. A: K McGuire (7) 41. B: S Wheatley (18) 40. C: R McDonagh (32) 44. 

   ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: R Vinton (26) S Patfield (32) 51. Div 1: B Lee (11) 38 cb. Div 2: A Yang (20) 42. Div 3: S Patfield (32) 44. 

   AVONDALE: Men: Stableford: 2B: B Palmer (28) W Weeks (18) 50. Hcp: W Weeks (18) 41 cb. Scr: C Wittenberg 36. Women: Par: V Statz (41) 5 up cb. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M Keeble (18) M Devlin (11) 48 cb. A Grover (23) 41 cb. Veteran: Div 1: H Colburn (8) 41. Div 2: A Grover (24) 42. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: D Kammerl (11) 42. Women: Gold: M Kammerl (36) 41. 

   BERMAGUI: Women: Stableford: 9-hole: A Cook (14) 22. 

   BEVERLEY PARK: Snr Stableford White: A: P Box (9) 39 cb. B: R Oakes (20) 36. C: G Morris (35) 33. 

   BOTANY: Men: Stableford: 2B: R Gardner (12) J Bonassi (10) 40. L Bradd (15) 36. 

   BWVGA: Veteran Medley: Stableford: Div 1: R Najduch (17) 39. Div 2: S Grahame (22) 40. Div 3: M Graham (31) 39. 

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: D Sawyer (33) W Sanders (20) 48. W Sanders (20) 40. 

   CAMDEN: Women: Stableford: 2B Agg: S Goodall C Versluis 71. A: S Chapman (7) 33. A Scr: K Hunt 28. B: C Green (30) 36. B Scr: G Marsden 16. C: C Versluis (37) 41. C Scr: C Versluis 10. 

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: P Barden (22) D Ford (8) 81. 2B Scr: H Carr M Fitzsimons 59. Men: A: D Ford (8) 39. B: P Mulligan (14) 41. C: P Barden (22) 42. Women: R Padmanabhan (24) 37. 

   CROMER: Women: Stableford: D Burton (38) 36 cb. Veteran: R Shaw (37) 42. Hole in one: D England at 9th. 

   CUMBERLAND: Veteran Medley: Stableford: 2B: S Yoo (39) G Kim (21) 50. Veteran Men: P Oldman (34) 40. Veteran Women: S Yoo (39) 39. 

   DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: W Purcell (15) B Egan-Lee (12) 69 cb. J Sainsbury (25) 42. 

   EASTLAKE: Men: Stableford White: S Fassos (15) 41. Women: H Elisseou (30) 34. 

   KILLARA: Women: Par: D Swinbourne (43) 6 up. 

   KOGARAH: Veteran: Stableford: A Wilkes (18) 39 cb. 

   LEONAY: Men: Stableford 2B: White: C Clarke (30) P Blazek (21) 47. Div 1: P Blazek (21) 39 cb. Div 2: C Mathias (20) 36. 

   LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B: White: T Lowe (30) G Thompson (21) 48. A: S An (6) 40. B: E Ryu (15) 40. C: G Thompson (21) 39. Trophy: P O'Callaghan (The Grange 15) 39. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: S Daly (22) 41. P Boots (17) 39. G Thomas (22) 38. 

   MANLY: Men: Stableford: J Bergin (18) 38 cb. 

   MONA VALE: Mxd: Stableford: P Bloomfield (12) 36. 

   MONASH: Snr Stableford 2B: White: H Perkins B Baker 50. B Baker (24) 41. Women: Stroke: A: M Garay 80. B: K Choi 102. 

   MOSS VALE: Medley: Stableford: D Orrock (21) 39. 

   MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: B Lynne (28) D Leal (18) 78. L Bracher (30) 41. 

   NORTH RYDE: Stableford: 2B: P Westcott (28) B Portus (22) 50 cb. Veteran: Div 1: D Hyland (13) 46. Div 2: B Hazlewood (26) 41 cb. Div 3: I Speechley (28) 41. 

   NSW: Women: Stableford: C Langford (18) 34. 

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: L Kim (18) 38. M Furini (23) 38. R Roberts (39) 35. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 3B: White: N Berry (35) P Fay (33) C McKenna (29) 83. R Fryer (28) 38. Women: L Jones (31) 41. 

   PENRITH: Veteran: Stableford Gold: M Fidock (Rosnay 21) 42 cb. S Yasuda-Hines (6) 38. 

   RICHMOND: Veteran: Stableford: 2B Agg: R Tuckwell (21) G Tuckwell (18) 72 cb. Veteran Men: Div 1: W Palmer (4) 37. Div 2: R Tuckwell (23) 41. Div 3: B Burnett (31) 39. Veteran Women: J Parker (28) 36. 

   RIVERWOOD: Men: Stableford: 2B Multi: J Sullivan (17) D Sattout (5) 83. T Karakatsanis (35) 40. 

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P Doerner (10) M Halstead (36) 48. White: A: D McLellan (17) 41. B: J Allaway (29) 44 cb. Green: C: M Saunders (30) 41. 

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: L Hunt (23) 40. 

   ST MICHAELS: Men: Stableford: R Davoren (25) 36. 

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: S Jung (10) Y Im (26) 43. A: S Jung (10) 36. B: T Song (19) 33. 

   SVGA at Riverside Oaks: Snr Stableford: A: G Lambert (13) 41. B: M McEnearney (19) 38 cb. C: K Nichol (25) 42. 

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: J Pearson (16) 37. M Johnson (12) 35. B: A Stapleton (26) 37 cb. B Brookes (21) 37. 

   THE AUSTRALIAN: Women: Par: Div 1: N McIntosh (19) 1 up. Div 2: J Cottle (25) 1 up cb. Div 3: E Herbert (41) 2 down. Scr: V Jellis 7 down. 

   THE RIDGE: Medley: Stableford: P Atkinson (19) 42. Veteran: P Cuciti (21) 39 cb. 

   WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: P Woodhead (30) J Scardino (22) 50. Men: A: A Craig (18) 42. B: A Dance (23) 39 cb. Women: B Homan (45) 33 cb. Veteran: A Craig (18) 42. Super Veteran: V Facer (14) 16. Veteran Medley: 9-hole: J Facer (32) 20. Women: B Harlovich (32) 14. 

   WALLACIA: Men: Stableford White: P Eades (18) 43 cb. 

   WOOLOOWARE: Veteran: Stableford: G West (34) 42.

20 March 2019
Team Australia has teed off in the 2019 Special Olympics World Games at the Yas Links in Abu Dhabi in the United Arab Emirates. Read more
20 March 2019
Presidents Cup International team captain Ernie Els today announced Korea’s K.J. Choi, South Africa’s Trevor Immelman and Canada’s Mike Weir as his ... Read more
Inside The Ropes
20 March 2019
MELVILLE GLADES: Women Stroke: A Pegrum 74 N Katnic 75 cb. Good Scores: K Waters 75 J Marsh 76 L Lively S Moon 77 H Craig 78. 9-hole Stableford: J ... more
20 March 2019
KOOYONGA: Stableford: A: L McGough 38 P Wark 36 S Robinson 34. B: L Reid 37 S Parsons 36 L Bowler 34. C: B Lewis (Royal Adelaide) 36 C Walsh 35 S ... more
Golf Australia