Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Stableford: 2B: Div 1: P Gee (23) G Pavey (11) 50. Div 2: N Cosgrove (14) J Cosgrove (33) 51. Div 1 Scr: D Morgan K Batcheldor 39. Team Agg: M Dakic (16) D Clay (0) N Cosgrove (14) J Cosgrove 154. A: A Caiger (8) 45. B: N Cosgrove (14) 46. C: P Gee (23) 46. D: W Cole (28) 41.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke Ambrose: White: A: H Zeegers (15) A Sherborne (7) 54.5. B: S Moore (9) T Mara (10) 55.25. C: S Richards (11) J Richards (21) 59.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B: Gold: M Yates (12) G Harbrow (16) 51. A: C Hickey (10) 41. B: G Harbrow (16) 45. C: R Hawke (19) 42.

   BARNWELL PARK: Women: Par: M Coleman (29) 4 up.

   BAYVIEW: Men: Stableford Team: S Colley K Heazlett I Penfold M Everingham 93. A: B Storer (9) 40. B: D Sparks (18) 38. C: S Matthews (18) 40. Scr: G Hartshorne 33.

   BELMONT: Men: Stableford: A: K White 41. B: J Stockley 44. C: P Reeves 42.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: Div 1: A Vincin (22) 45 cb. A: R Arnold (13) 43. B: J Marriott (16) 44. C: R Sutton (21) 45. A Scr: S Parkinson 38.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B Agg: A Pollock (12) G Mayhew (29) 80. 2B Scr: M Pullen R Fellows 60. L Zahra (13) 41 cb.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: D Wood (12) P Stricke (20) 50. J Hollis (21) 39 cb.

   BONDI: Men: Stableford: T Williams (18) 40 cb.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B: K Wissler B Bulters 51. A: J Purcell (11) 39. B: B Koh (14) 42. C: G Norton (26) 46. D: C Stern (32) 34. A Scr: B Anasta 36. Hole in one: J Purcell at 11th.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: A: G Lawrence (15) T Lawrence (11) 49. Div 1: B Nichol (8) 41 cb.

   BOWRAL: Men: Stableford: 2B: B Davison (31) A Maher (33) 47.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: Div 1: T Mateos (13) D Rysko (8) 47. Div 2: W See (21) S McDonald (29) 48 cb. Div 1 Scr: D Buhagier P Cox 37. A: D Rysko (8) 43. B: P Tykhovod (14) 43. C: S Murphy (21) 39.

   CAMDEN: Women: Stableford: Div 1: S Marsh (16) 37. Div 2: K De Cean (24) 35. Div 3: P Morrison (38) 36.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B: White: J Mann (25) G Priest (25) 50. G Priest (25) 43.

   CAMPBELLTOWN: Mxd: Stableford: 2B: Div 1: P Kerr (19) R Woods (19) 51. A: B Buckley (8) 43. B: P Kerr (19) 47. C: R Wheatley (23) 44. A Scr: A Anderson 69.

   CARNARVON: Women: Stableford: Team Agg: C Kim (18) H Lee (11) E Kim (20) V Kim (17) 120. A: J Lee (14) 41 cb. B: C Kim (18) 44. C: S Song (35) 35 cb.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: M Mana (17) R Guthrie (18) 77. A: J Wong (11) 40 cb. B: A Kim (14) 40. C: C Milojevic (28) 42. PM 2B Agg: A Bradley (22) D Bloom (12) 77. A: D Bloom (12) 40. B: D Findlay (13) 40. C: P Martins (21) 39 cb. Gold: P Pellegrini (32) 29. 2B Scr: B Fasher P Nicholas 41.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: D Crawford (33) B Maclennan (23) 52. A: R Hillsdon (4) 37. B: M Graham (17) 41. C: A Tim (28) 44.

   CONCORD: Men: Stableford Team: White: R Tasso (9) P Breaden (23) H Capra (14) M Casiglia (10) 54. A: W Casiglia (10) 39 cb. B: I Hendry (18) 42. C: J Hirst (21) 40. Gold: K Goodrick (36) 14.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: B Thomas (26) B Davis (22) 51. A: T Jones (11) 39. B: D Perks (20) 40. C: B Thomas (26) 45. A Scr: J Ponder 36.

   CRONULLA: Women: Stableford: A: L Neal (15) 39 cb. B: C Toohey (23) 31. C: C Geelan (31) 37. D: E Henwood (37) 35. A Scr: A Arnold 35. 9-hole: P Cribb (42) 16 cb.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: H Yoo P Kang 54. Scr: C Nelson M Robertson 37. Div 1: D Stocks (15) 41. Div 2: B Roach (16) 43. Div 3: H Yoo (24) 42 cb. Scr: P Starc 34.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford: A: K Patterson (18) 45. B: C Williams (22) 40. C: K Shepard (30) 43.

   EASTLAKE: Stableford White: A Scr: C Hicks 38. A: G O'Keefe (8) 42. B: J Parata (14) 46. C: C Fenton (24) 43. D: J Molinaro (31) 39.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: Div 1: A Byrne (29) J Bruce (35) 48. A: J Golby (12) 43. B: G Ryan (21) 39. C: J Bruce (35) 41 cb.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: Div 1: H Roberts (16) 40. Div 2: G Brackenridge (19) 44.

   GOSFORD: Men: Stableford Yellow: A: M Sorridimi (11) 39 cb. B: G Smith (14) 40 cb. C: W Cardiff (23) 45. D: C Tarrant (28) 43 cb.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: D Pasfield (17) 44. B: A Hudson (29) 41.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: S Power (22) 42.

   HORIZONS: Men: Stableford: C Ermer (20) 41. Women: J Hancock (21) 35.

   JAMBEROO: Medley: Stableford: A: G Chilby (11) 37. B: J Pringle (17) 41. C: W Little (23) 42. D: B Carr (32) 43.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: P Bendeich (11) C Keed (21) 50. A: A Beazley (10) 42. B: D Shanahan (16) 48. C: B Saba (23) 41 cb. A Scr: B Wood 33.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: T Rhall (24) J Sander (23) 49. Scr: T Wray G Hohnen 42. A: C Byrne (14) 44. B: N Hardwick (18) 39 cb. C: E Bahnsen (30) 42.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: D Gallagher (1) P Tagliano (21) 47. A: D Gallagher (1) 39. B: M Dwyer (15) 41. C: P Tagliano (21) 41. A Scr: D Gannon 37.

   LANE COVE: Men: Stableford: Split Six: G Jack (15) L Bayliss-Smith (19) J Stephenson (20) 78. M Thompson (27) 41.

   LEURA: Men: Stableford 2B: P Eastment (11) G Lohrey (16) 49. A: G Moxley (10) 40 cb. B: P Eastment (11) 40. C: R Want (28) 39.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: D Cole M Florczuk 49. A: M Rennix (12) 42. A Scr: M Cruise 39. B: G Lovelace (18) 40. C: R Woosey (30) 43. Hole in one: M Rennix at 2nd.

   LYNWOOD: Men: Stableford: Div 1: T Sgro (16) 40. Div 2: S Kim (19) 41. Women: T Lindsay (24) 36.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: C Morris (24) M Booth (14) 48. C Morris (24) 42.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke: A: J Farnham (11) 68. B: G Heaton (18) 69. C: P Dale (25) 67. Women: S McNally (30) 70.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: J Seaman (25) J Bluff (13) 50. P Linskey (27) 43.

   MANLY: Men: Stableford White: A: M Larcombe (13) 42. B: K Chester (16) 40 cb. C: P Ittensohn (21) 40 cb. A Scr: F Bellingham 36.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: W Blake (29) 35. 9-hole: S Scarr (15) 20.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: R Kershaw (16) D Hemsley (6) 48 cb. A: L Diserens (12) 41 cb. B: R Kershaw (16) 41 cb. C: B Glasgow (23) 42. Scr: G Stanford 36.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: R Nye (26) M Eksteen (18) 50. 2B Scr: J De Rooy P Walton 38. A: P Lemoine (10) 40 cb. B: B Rosenthal (15) 42. C: B Kabalan (23) 40. White: J Martin (22) 43.

   MOORE PARK: Men: Stableford: A: E Kim (7) 40. B: B Win (14) 42. C: T Connolly (23) 43. Veteran: R Johnstone (16) 41.

   MOSS VALE: Men: Stableford: J Bubear (27) 44.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: C Fitzgerald (35) J Allsopp (31) 50. A: P Fawcus (6) 34. A res: N Black (7) 37 cb. B: G Brown (19) 43. C: S Hawrysiuk (25) 39. C res: C Fitzgerald (35) 43.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: T Sellars (19) M Linnegar (24) 49. Team: G Edawrds (22) P Town (35) B Brown (27) P Richardson (5) 128. A: B Cummerford (8) 39. B: G McMillan (18) 42. C: A Yee (22) 41. D: B Portus (28) 40. Hole in one: W Donaldson at 10th.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Par: M Smith (11) 7 up.

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: L Quartly (23) 39 cb.

   NSW: Stableford: 2B: M Messis (31) T Ellis (24) 45. Men: P Xenos (22) 38 cb. Scr: O Zerbst (The Lakes) 35. White: M Clarke (35) 33. Gold: M Messis (31) 35. Women: L Buckley (11) 34.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: R Levi (18) R Walsh (28) 47 cb. A: W Reece (9) 43. B: E Conlon (13) 42. C: B Collins (19) 39. A Scr: J Wimalaratne 35.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B Agg: J Wells (12) G Robson (21) 79. Div 1: D Thompson (7) 41. Div 2: J Wall (28) 43 cb.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: J Corbett (34) R Wright (Camden 10) 47. 2B Scr: A Phiyasirikul (Moore Park) K Honeysett (Springwood) 41. Men: A: A Henry (10) 40. B: R Hughes (19) 39. C: G Posadas (25) 38. Women: R Wright (Camden 10) 35 cb.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: E Demirdjian (12) G Kentwell (22) 47. 2B Scr: M Olender A Green 38. M Thompson (21) 40.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: M Madgwick (16) M Simpson (12) 85. A: M Madgwick (16) 46. B: R Callaghan (31) 42. Scr: K Golding 31.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: D Kenny (21) 34. Div 2: M McNay (32) 36. Div 3: A Roberts (35) 21.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: D Cobcroft (6) 37. B: S Cleary (17) 36. C: T Haymet (20) 36. A Scr: A Cornell (1) 32.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: Div 1: P Tkachuk (17) M Farr (4) 46. Div 2: D Totaro (15) P Sleiman (36) 49. A: T Popov (5) 40. B: D Totaro (15) 38. C: K McNamara (20) 39. D: A Kastanias (26) 42. A Scr: S Vail 38.

   SHELL COVE: Stableford: P Cheetham (20) 46. Scr: J Kast 38.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: B Herron (20) L Herron (9) 53. H Delany (11) 43.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: D Hoggart (13) R Caves (21) 48. 2B Scr: M Reeve S Maiolo 39. M Girgis (24) 41 cb.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B multi: W Kelly (8) R Rachmat (19) 77. G Clarke (23) 39.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B Agg: W Lewis (27) S McGill (22) 71. Scr: I Noh K Yuan 75.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: R Janzen (5) S Furby (21) 45. Scr: J Randhawa J Coxon 34. L Waller (6) 42. A Scr: P Lonard 38. Hole in one: B Chan at 15th. Stableford: PM: M Clark (12) 40.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: K Phillips (4) B Cook (8) 79. 2B Scr: K Phillips B Cook 67. Div 1: K Phillips (4) 43. Div 2: D Apelt (16) 41. Div 3: K Haydon (28) 43.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B multi: B Dincel (20) B Dincel (25) 76. A: K Loh (12) 41. A Scr: A Chai 30 cb. B: A Boudville (15) 35. B Scr: T Chillingworth 20 cb. C: B Dincel (25) 37. C Scr: B Dincel 18.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: M McNamara (12) D Whitefield (25) 50. 2B Scr: A Sutton N Taplin 40. A: M Nicholls (12) 40. A Scr: A Sutton 30 cb. B: T Bewley (13) 41. B Scr: T Bewley 28. C: D Whitefield (25) 43. C Scr: D Whitefield 22.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: E Brown (17) P Longworth (10) 51. A: P Longworth (10) 44. B: P Catteau (24) 38 cb. C: B Spencer (33) 40 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: S Misdale (16) K Hanigan (23) 50. 4B Scr: T Williams P Gooley 40. A: P Gillham (12) 43 cb. B: K Darcy (28) 39 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B multi: R Brownlow (23) B Conneeley (24) 82. C Elliot (25) 44. Scr: M Rugless 32 cb.

   WYONG: Men: Stableford: 2B multi: D Wilkins (24) A Vonbank (23) 97 cb. A: R Burns (8) 42. B: R Anderson (17) 44. C: G Brook (20) 46. A Scr: M Pryor 36. 

22 October 2018
Picking up where she left off in the United States, red-hot Sue Wooster is the early leader of the Australian Women’s Senior Amateur Championship. Read more
22 October 2018
Perth’s Hira Naveed today won the second tournament of the American collegiate season. Read more
Inside The Ropes
22 October 2018
SERPENTINE & DISTRICTS: Par: F Cox S Getwanuson +3 M Fancote K Gray S Hambley +2 C Brown S Denman +1. more
22 October 2018
ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: M Murray (11) 41 cb. Div 2: M Singh (20) 40. Women: J Kim (19) 36. Medley: 2B: S Wozniak (8) D Lambert (12) 44 cb. ... more
Golf Australia