Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   AVALON: Men: Stroke: I Newson (20) 59.

   AVONDALE: Women: Stableford: M Betts (12) 34.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford White: M Keeble (21) 40.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford White: G Sheary (11) 39.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (28) 44.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: P Alldis R Donnelly 81. Women: V Maudson P Rottchester 65. Men: Div 1: J Cooper (15) 38. Div 2: R Donnelly (23) 44. Women: Div 1: H Owens (21) 37. Div 2: B Gavin (33) 37.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: M Whitby (22) 40. B: L Ricketts (28) 39. C: M Smith (36) 43.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: A: G Revie (26) 37.

   BONVILLE: Medley: Stableford White: M Drever (Pymble 19) 36.

   BOWRAL: Women: Stableford: J Clifford (31) 34.

   BREAKERS: Men: Stableford: S McGuiness (20) 39.

   CAMMERAY: Women: Stableford: M Perkins (42) 40.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: K Pidgeon (24) S Curtis 52 cb. 2B Scr: A Wallace R Fletcher 39. A: M Callaby (PGA) 40. B: J Graham (16) 43. C: M Abood (21) 47.

   CASTLECOVE: Men: Stableford Split Six: White: J Potts (19) J Rumpler (13) H Perry (23) D Perry (14) 95. A: M Mansley (14) 43. B: C Aloisio (19) 39.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: J Kiddell (20) 34.

   CONCORD: Women: Stableford: A: J Dobrijevic (18) 36. B: J McRae (24) 36. C: J Holt (34) 35. Stableford 9-hole: Green: D Horan (26) 17 cb.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: A Shim (33) 33.

   ELANORA: Men: Stableford: M Broadfoot (22) 42.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: J Moffat (16) 37. Div 2: S Quilkey (29) 32 cb.

   FORSTER: Women: Stableford: A: J Sampson (9) 40. B: J McShane (29) 35 cb. C: E Bannerman (32) 32 cb.

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: M Knight (9) 45. A Scr: M Rajca 35 cb. B: M Genner (19) 43. B Scr: W Robertson 25 cb. C: J Wheatley (24) 42. C Scr: R Beadle 19 cb. D: K Sonter (29) 43 cb. D Scr: I Herring 18 cb.

   GORDON: Women: Stableford: M Algeo (30) 39.

   JAMBEROO: Women: Stroke: L Bell (32) 72. Medal Jan: Div 1: L Kuskey (23) 73. Div 2: L Bell (32) 72. Div 3: L Cram (40) 76. Stableford: 9-hole: L Tomlins (45) 12.

   KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: T Simper (21) 36 cb. Div 2: G Tagg (26) 36. Div 3: S Holgate (34) 35.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: W Whitmore (9) 42. B: M Lane (13) 41. C: W Rogers (31) 43. Women: J Moran (22) 35.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: R Allison (0) M Chin (The Ridge 24) 48 cb. 2B Scr: G Fish P Lockyer 39. S Reading (12) 39. G Nelson (15) 42. M Chin (The Ridge 24) 42.

   LEURA: Women: Stableford: 9-hole: C Brown (31) 17 cb. D Pinch (31) 17. H Cannella (27) 15.

   LONG REEF: Men: Stableford: D Jones (27) 44. Women: A Biffin (33) 38 cb. 9-hole: J Reitzer (18) 19 cb.

   MACARTHUR VETERANS at Antill Park: Men: Stableford White: A: N Purkiss (13) 40. B: C Brookes (20) 40. C: P Bissaker (24) 46. D: T Cascarino (33) 35. Women: S Carter (39) 33.

   MANLY: Women: Stableford 2B: B Tuckerman (28) B Tuckey (35) 49. A: V Wozniak (15) 41. B: J Baxter (25) 38 cb. C: S Lutze (38) 43.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: B Dunn (25) C Sparks (17) 50 cb. 2B Scr: D Cremin H Day 40. P Blume (22) 43. Scr: D Jones 34. Women: C Van Der Brink (22) 39.

   MONA VALE: Men: Stableford: D Allenspach (20) 39 cb. Women: A Harris (18) 38. 9-hole: A Nuzum (45) 14.

   NEWCASTLE: Stableford: Div 1: M Brien 38. Div 2: A Bryant 35. Div 3: C Williams 39.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: K Psaltis (18) 42.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: G Darbon (21) S Ciarlariella (10) 50. Trophy: G Darbon (21) 44.

   OATLANDS: Medley: Stableford: J Kim (28) 47.

   PACIFIC DUNES: Mxd: Stableford: C Wright (24) 35.

   PALM BEACH: Women: Stableford: J Macdougall (37) 4.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: B Sharbean (26) 41.

   PYMBLE: Women: Stableford: S Laws (25) 39 cb.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: M Scott (16) J Burke (25) 46. A: A Cook (13) 40. B: T Wood (16) 38. C: J Burke (25) 41. Scr: D Buhagiar 33.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: S Colderick (20) 34. Div 2: S Guiney (32) 42. Div 3: S Brown (34) 37.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: A: J Dobrownyj (18) A Rogers (24) 51. Div 1: J Dobrownyj (18) 42 cb. Div 2: M Morgan (24) 44 cb.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: A: S Winning (13) 40. B: L Morris (24) 39. Centenary: C Williams (24) 34.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Div 1: K Brown (21) 36. Div 2: C Chang (24) 36. Div 3: S Glasson (36) 32.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: B Hogan (13) 40 cb. Scr: B Hutchison 32.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: White: S Carter (18) D Drennan 49. A: G Crate (4) 42. B: D Drennan (18) 43. C: P Allen (23) 44. D: K De carle (25) 46.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: B Polinsky (16) 43.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: B Champion (6) 44. B: M Patten (19) 43. C: P Coulter (21) 42. Women: Yellow: Div 1: C Druett (23) 37. Div 2: C Black (36) 32.

   ST MICHAELS: Women: Stableford Yellow: Div 1: G Squire (16) 38. Div 2: A Tan (37) 39. Div 3: L Gearing (45) 36. Snr White: R Bedford (17) 44.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: G Richards (5) E Sammons (22) 78. 2B Scr: B Young P McGuffie 71. A: M Cruice (11) 41 cb. B: R Pledger (Oatlands 15) 40 cb. C: J Tae Kim (19) 42 cb.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: J Shin (11) 40 cb.

   TALLWOODS: Mxd: Stroke: Ambrose: N Toner (Cronulla) D Mahaffrey (Howlong 8.5) 59.5.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: A Levine (28) 39.

   THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: R Mcglynn (24) B Lennon (9) 82. S Lister (22) 45. Scr: A Phiyasirikul 35.

   THE LAKES: Mxd: Stableford: P Zhang (32) 45. Women: K Preston (13) 39. J Pope (25) 35.

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: R Dewar (10) 38. B: P Gugich (16) 41. C: L Blackburn (23) 45. Scr: D Burazin 30. Women: A Whale (30) 38.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: L Cheung (8) 37.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Park (22) 38. B: P Barnard (30) 40.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: P Rositano (21) E Tolomeo (17) 50. 2B Scr: G Keeley R Walker 36. A: M Blakeley (12) 39. B: J Casis (16) 38 cb. C: P Rositano (21) 39.

   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: S Hudson (29) 40 cb. Div 2: C Meaney (43) 44.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: G Lucas (28) 42.

   WINDSOR: Women: Stableford: 9-hole C'ship: K Sills (33) 22. J Brown (15) 19.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: C Platt (Bankstown 23) 42. Div 2: M Cozens (27) 37. Div 3: C Callinan (33) 36. 

22 October 2018
Picking up where she left off in the United States, red-hot Sue Wooster is the early leader of the Australian Women’s Senior Amateur Championship. Read more
22 October 2018
Perth’s Hira Naveed today won the second tournament of the American collegiate season. Read more
Inside The Ropes
22 October 2018
SERPENTINE & DISTRICTS: Par: F Cox S Getwanuson +3 M Fancote K Gray S Hambley +2 C Brown S Denman +1. more
22 October 2018
ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: M Murray (11) 41 cb. Div 2: M Singh (20) 40. Women: J Kim (19) 36. Medley: 2B: S Wozniak (8) D Lambert (12) 44 cb. ... more
Golf Australia