Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Boyd (15) 37. Div 2: M Shattles (37) 34.

   AVALON: Men: Stableford: D Oliver (16) 43.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Yunker (25) 41.

   BAYVIEW: Stableford: 2B Agg: Men: M Burges F Sella 75. Women: D Price S Kercher 72. Men: Div 1: F Sella (16) 39. Div 2: C Garrod (21) 37. Women: Div 1: H Owens (22) 38. Div 2: D Price (33) 40.

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: S Chapple (17) 36. B: H O'Grady (25) 37 cb. C: M Smith (38) 36.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: T Davis (22) 45.

   BONVILLE: Women: Stableford: S Lawrence (20) 33.

   BOWRAL: Women: Stableford: C Maule (35) 32.

   BREAKERS: Men: Stableford: 4B: E Orgias (19) P Watson (19) 47. M Leary (24) 42.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: 2B Agg: G Manley (34) G Burton (36) 86.

   CAMMERAY: Women: Stableford: J Hughes (28) 33.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: H Bachir (21) S Youn (Bexley 11) 51. 2B Scr: S Kim D H Kim 35 cb. A: S Youn (Bexley 11) 40. B: D Kang (16) 41 cb. C: H Kim (24) 41.

   CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: T Diggins (14) 42 cb. B: T Butler (19) 42.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: K Wilson (18) 38.

   CRONULLA: Medley: Stableford: G Mawson (14) 42 cb. Scr: T Wilson 33. Veteran Men: White: H Morris (2) 30.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: Div 1: E Park (18) 36. Div 2: J Shin (30) 37. Div 3: J Lee (39) 30.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: G Gray (13) 41. Div 2: M McCarthy (35) 38.

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: J Swinburne (10) 38. A Scr: E Wallace (Riverside Oaks) 28. B: W Hollis (15) 40. B Scr: D Fitzgerald (Cumberland) 26. C: D Pather (22) 39. C Scr: V Sikwila 18 cb. D: K Yap (32) 40. D Scr: I Pike 14.

   GLENMORE: Medley: Stableford: D Bailey (11) 38.

   GORDON: Women: Stableford: M Mullins (24) 36.

   GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: B Adams (23) 36.

   HIGHLANDS: Women: Stableford Yellow: B White (19) 34.

   HURSTVILLE: Mxd: Stableford Irish Team: White: S Flack (22) J Piper (33) B Baker (29) P Moyle (29) 93. Men: Div 1: R Schwarz (16) 41 cb. Div 2: J Fryirs (27) 44. Women: Gold: C John (31) 37.

   JAMBEROO: Women: Stroke: Medal Dec: Div 1: J O'Brien (18) 67. Div 2: R Sheath (33) 80. Div 3: L Cram (37) 78.

   KAREELA: Women: Stableford: R Candy (17) 37.

   KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: J Richardson (28) 39. Div 2: L Lorimer (32) 38. Div 3: M Stewart (36) 38.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B: T Vandeleur J Meier 49. Men: A: P Whelan (10) 39 cb. B: J Meier (15) 40. C: P Bosly (25) 39. Women: M Sheekey (19) 37.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: B Scheidler (20) B Taylor (19) 74. 2B Scr: B Wood (Kareela) R Allison 60. A: A Daley (9) 37 cb. B: G Price (14) 38. C: B Scheidler (20) 39. Women: Div 1: T Wood (6) 35 cb. Div 2: K Bray (27) 35.

   LONG REEF: Men: Stableford: C Pope (20) 36. Women: L Kilman (37) 37. 9-hole: M O'Connell (22) 22.

   MACARTHUR VETERANS: at Camden: Men: Stableford: A: W Maehler (13) 38 cb. B: J Gamarge (18) 41. C: H McCarvil (27) 40. D: B Bailey (36) 39. Women: G Beavan (25) 42.

   MANLY: Women: Stableford: 2B: J Finlay (39) J Jordan (33) 46. A: V Wozniak (15) 40. B: G Fitzhardinge (25) 37. C: H Crott (35) 37 cb.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: D Cremin (3) R Byrne (20) 73. 2B Scr: D Cremin P Stafford 57. Hcp: G Johnson (19) 40 cb. Scr: J Mumford 28. Women: J Winter (23) 34.

   MONA VALE: Men: Stableford: M Arnold (15) 42. Women: J Gooding (23) 35. 9-hole: G Twight (40) 19.

   MONASH: Women: Stableford: Irish Team: T Katz (34) H Richards (31) J Morgan (2) N Fink (39) 88 cb.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B: L Le Bas (28) R Le Nevez (24) 47. Div 1: M Kim (15) 33. Div 2: R Le Nevez (24) 40. Div 3: H Moore (33) 34.

   NEWCASTLE: Stableford: Div 1: J Savage 37. Div 2: J Fowler 36. Div 3: J Wilson 40.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: T Perkins (38) 39.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Coleman (13) S Darwen (17) 47. Trophy: D Parsons (10) 39.

   NOWRA: Veteran: Stableford: J Atkinson (21) 42. Women: S Moore (25) 32 cb.

   PYMBLE: Men: Stableford: M Murphy (8) 41. Women: Div 1: L Bayliss (16) 37. Div 2: D Linton (36) 36.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: Div 1: B Goodsell (13) L Bennett (30) 45. A: T Park (9) 37. B: R Robson (19) 35. C: G Cook (23) 33. Scr: J Davies 24.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: L Cain (25) 39. Div 2: P Needs (27) 40 cb. Div 3: J Stobo (31) 42.

   ROSNAY: Veteran: Stableford Yellow: Div 1: R Hancock (20) 40. Div 2: A Rogers (25) 45.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: Div 1: K Bain (18) 1 down. Div 2: L Morris (24) 4 down cb. Centenary: J Morris (33) 2 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: W Kemp (26) 39.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: M Segovic (14) 41. R Kyriacou (13) 38. Scr: M Phelps 30.

   SHELLY BEACH: Men: Par: 2B: O Kelly (21) T McGill (34) 12 up. A: W Stafford (10) 4 up. B: D Andrews (17) 6 up. C: P Mutch (21) 7 up. D: T McGill (34) 7 up.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: M Urquart-Eastwood (Glenmore) (4) 42.

   ST MICHAELS: Women: Stableford: Div 1: C Phibbs (17) 32. Div 2: J Tracy (27) 36. Snr Stableford White: K Lim (17) 31.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: A Wilson (9) H Singian (26) 47. 2B Scr: G Piling G Richards 39. A: A Wilson (9) 40. B: L Harvey (14) 38 cb. C: B Gregory (25) 38. Snr: G Richards (6) 39.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: J Shin (10) 35 cb. Div 2: C To (22) 34 cb.

   TALLWOODS: Women: Stroke: Ambrose: J Jessiman M Wright 69.5.

   THE AUSTRALIAN: Medley: Stableford: 2B: G Connole (8) A Connole (21) 48.

   THE COAST: Men: Stableford 2B Agg: White: D Griffith (25) S Haywood (12) 76. Hcp: W Smith (27) 37. Scr: T Jay 31.

   THE LAKES: Men: Stableford: S Bonner (12) 36 cb. Women: Irish Team: R Griffiths (29) B Everett (26) L Salerno (45) E White (10) 93.

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: Div 1: G Field (Beverley Park 12) 40. Div 2: S Kiss (27) 42. Scr: B Kirby 32. Women: E Sargent (29) 34.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: M Ahern (19) 40. B: C Carlyon (28) 42. C: S Cooper (33) 36.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: J Vidigal (5) J Woods (23) 48. 2B Scr: J Vidigal L Gigg 37. K Welsh (19) 41 cb.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: M Formosa (18) 40.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: H Song (18) 35. Div 2: R Fleming (28) 33. Div 3: C Callinan (35) 36.

22 October 2018
Picking up where she left off in the United States, red-hot Sue Wooster is the early leader of the Australian Women’s Senior Amateur Championship. Read more
22 October 2018
Perth’s Hira Naveed today won the second tournament of the American collegiate season. Read more
Inside The Ropes
22 October 2018
SERPENTINE & DISTRICTS: Par: F Cox S Getwanuson +3 M Fancote K Gray S Hambley +2 C Brown S Denman +1. more
22 October 2018
ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: M Murray (11) 41 cb. Div 2: M Singh (20) 40. Women: J Kim (19) 36. Medley: 2B: S Wozniak (8) D Lambert (12) 44 cb. ... more
Golf Australia