Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: S Downing (12) T Iredale (36) 49 cb. 2B Scr: S Warren L Gibson 35. A: S Downing (12) 40. B: R Wilton (14) 42. C: K Wilson (36) 40.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: T Chung (19) 37 cb. Div 2: M Hong (45) 40.

   BANKSTOWN: Women: Par: Team: D Wilmshurst (18) L Pellew (20) L Brown (25) P Geddes (21) 11 up cb. Scr: F Hunter L Guthrie K Gilson T Wood 1 down.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: Ambrose: R Leo F Borg T Higham S Smith (7.6) 45.2.

   BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: D Sainty (14) 38. Div 2: M Hicks (30) 37. Stableford Gold: Div 3: K Dipper (39) 44.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: P Revill (12) 42. B: J Stichbury (21) 37. C: P Buttrey (22) 42.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Hassett (33) J Pochroj (32) 48. A: A Rynsaardt (10) 38. B: R Arnold (14) 37. C: A Gray (27) 40.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: R Lonergan (23) 36.

   BOTANY: Veteran: Stroke: Ambrose: F Christiaans D McPherson (7.5) 59.5.

   BOWRAL: Women: Stroke: R McGinnes (30) 68.

   BREAKERS: Women: Stroke: Ambrose: D Curby D Rudd C Armbruster V Duesbury (15) 59.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: D Weigand (10) T Tarmo (24) 49. A: D Weigand (10) 38. B: W Patman (15) 40. C: B Fitzpatrick (20) 40.

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: J Casey (17) 36. Women: Stroke: Salver: A Scr: H Park 79. A: M Dunn (14) 72. B Scr: I Kelson 97. B: K Belli (28) 74. C: K Lee (38) 36.

   CAMDEN: Men: Stableford: Split Six: J Cleaton (14) D Paine (6) 70 cb. A: B Allport (11) 39 cb. B: J Cleaton (14) 40. C: H McCarville (26) 42. A Scr: M Palmer 35. B Scr: J Ward 25. C Scr: D Gray 22.

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: B Clough (17) 38. V Do (28) 36. Veteran Women: S Skinner (28) 34. G Margetson (29) 32.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: M Sullivan (21) A Frame (Concord 27) 49 cb. M Sullivan (21) 44.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: Irish Team: M Van Der Weegen (14) J Cannon (14) S Brown (17) L Papandrea (12) 121. MV: J Shin (Cumberland 28) Y Kim (12) S Song (Cumberland 18) J Wakulicz (15) 124. Visitor: S Lee (29) J Lee (27) K Park (27) L Hong (25) (Cumberland) 128. Scr: A Yoon S Choi M Kim S Yo (Strathfield) 78 cb.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: L Clare (25) 35. 9-hole: J Hardman (36) 17.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Team: P Oliver S Charnock K Turnbull W Lyons 84.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: G Brooker (11) 40. B: R Schwarzer (19) 45. C: I Louden (27) 42 cb. A Scr: G Spindler 35.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: T Cleasby (SGA 30) 37.

   DUNHEVED: Women: Stroke: Gold Medal: R Gallery (26) 67. Scr: R Gallery 93.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: P White (13) 35. Women: K Prince (24) 43.

   ELANORA: Men: Stableford White: J Stuckey (21) 42.

   EVERGLADES: Women: Par: Div 1: L McMurray (14) 1 up. Div 2: R Creighton (28) 3 down. Div 3: J Cooper (35) sq.

   FAIRFIELD: Snr Stableford Split Six: White: T Murray R Turvey P Knox K Aldogan 101. K McDonald (23) 47.

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: Ambrose: B McCann B Marchant K Callan G Joass (9.5) 54.5.

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: 4B: A: S Morris (40) D Simpson (20) 46. Div 1: P Cutts (17) V Singh (31) 45.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: T Smith (11) 38.

   GORDON: Men: Stroke Black: A: P Waddell (4) 64. B: A Dowsing (16) 60. C: B Goldschmidt (24) 59. Hole in one: A Dowsing at 16th. Women: Stroke J Elvy (31) 70.

   GOSFORD: Women: Stableford: K Payn (25) 41. S Anderson (22) 40. A Burke (22) 39.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Ambrose: L Barneveld C Tapp 69.25.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: B Green (13) 39 cb. Div 2: S Graham (32) 41.

   KOGARAH: Women: Par: Div 1: M Quill (23) sq. Div 2: J Griffiths (30) 2 up.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke: E Hoskins (10) 69 cb. C Davis (16) 71 cb. B L'Estrange (26) 72. Women: L Rogers (22) 77.

   LANE COVE: Women: Stableford: J Weine (21) 40.

   LEONAY: Medley: Stableford 2B Agg: White: H Fechner (20) J Francis (20) 80. Scr: I Barnes S Druce 59. A: B Marshall (12) 39. B: J Rennie (15) 41. C: G Tallon (30) 46.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: D Khoury (15) T Lowe (30) 76. 2B Scr: G Lambert P Barry 71. A: P Barry (2) 39 cb. B: D Olesen (19) 42. C: T Lowe (30) 40. Visitor: S Kavanagh (The Ridge 16) 37.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: D Sier (18) 35. Div 2: M Russell (29) 39. Div 3: S Phillips (43) 40.

   MANLY: Snr Stableford White: J Spencer (36) 39. Women: A Wildash (45) 29. 9-hole: Yellow: L Furlong (45) 20.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B Agg: I Lafoa'i (20) K Gardner (19) 85. A: T Ortiz (17) 43. B: S Camilleri (20) 43.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: K Porter (20) S Crowhurst (19) 80. A: A Naylor (10) 42. B: P Canty (14) 39. C: K Porter (20) 42. Scr: C Dunn 34.

   MOLLYMOOK: Men: Par White: A: R Shearman (6) 1 up cb. B: H Stelzner (15) 7 up. C: I Barrett (20) 6 up. Women: C Hadland (16) 2 down cb.

   MONA VALE: Women: Stableford: 2B Agg: A: T Davidson S Bownes 72. A Scr: K Hwang A Ihm 37. S Bownes (39) 39.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: B Choi (9) S Oh (18) 48 cb. Men: S Oh (18) 42. Veteran: Gold: C Novis (28) 38. Women: C Billaud (26) 35.

   MORISSET: Medley: Stableford 2B: White: M Styles S Motchell 48. Men: A: J South (16) 40. B: B Croucher (19) 42. C: M Styles (31) 39. Women: Stableford: M Auston (14) 37.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: T Kim (31) 39.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: R Lee D Somerfield 49 cb. A: P Whitman (12) 40. B: G Fish (20) 41. D Somerfield (36) 40. Challenge: C Molloy (14) 44.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: L Grice (20) 38. B: K Pattison (26) 39. C: L Phadke (35) 35.

   PALM BEACH: Medley: Stableford: 2B Multi: J Dieters (30) R Mielnik (25) 73. Men: G MacLennan (35) 41. Women: J MacDougall (36) 33.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: Div 1: S Moffatt (21) 37. Div 2: S Parker (30) 36. Div 3: C Brereton (35) 36. 9-hole: S Tribe (30) 21.

   RANDWICK: Veteran: Stroke: Div 1: R Robertson (10) 56. Div 2: J Hogg (26) 56.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stroke Gangurru: Black: Div 1: M Halcrow (7) 73. Div 2: R Hartley (17) 77. Div 3: N Van Driest (24) 70.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: G St Quintin (26) A Pretyman (20) 51. 2B Scr: S Spence P Carmody 39. A: P Carmody (13) 42. B: W Grob (17) 43. C: A Pretyman (20) 43. Stableford Green: E Tang (31) 43.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: N Barrett-Lennard (19) 33. Div 2: S Marwood (31) 35. Hole in one: M Westgarth at 3rd. Stableford: Centenary: J O'Ryan (35) 38.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: Split Six: D Parish (18) C Kelsal (10) 67. 2B Scr: T O'Regan S Quick 41. A: T May (9) 37 cb. B: D Parish (18) 38 cb. C: R Stewart (20) 37. D: J Heath (27) 39.

   SHOALHAVEN HEADS: Stableford: Veteran Men: B Curran (19) 44. Veteran Women: M Miller (25) 31.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: C Weber (25) F Poulter (17) 53. Div 1: J McKinlay (11) 40. Div 2: D Crossman (19) 46. A Scr: J McKinlay 30 cb.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: E Berchowitz (14) J Murdoch (17) 50. 2B Scr: C Trivas R Zabow 34. A: A Janschek (11) 39. B: E Berchowitz (14) 45. C: D Parr (25) 42. Visitor: S Reid (Killara 20) 38. Scr: J McFadyen (Hurstville) 29 cb. Stableford: Challenge: M Kingston (9) 36. Stableford 2B: Gold: B Humphreys (28) O Wagner (33) 47. O Wagner (33) 44. Women: J McDade (17) 35.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Williams (17) R Day (12) 73 cb. 2B Scr: P McGuffie B Young 62. A: C Evers (8) 37 cb. B: D Williams (17) 42. C: A Bell (19) 39.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: K Higgins (23) 36. Div 2: J Chang (30) 36.

   THE COAST: Stableford: Veteran Men: S Lister (23) 40.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: B Byrnes (26) M Smith (10) 94. Men: A: D Whiffin (8) 40. B: R Christie (13) 43. C: M Liddell (26) 43. Scr: C Willis 32 cb. Men: Hole in one: S Chatterton at 15th. Women: Stableford: B Kerr (Kareela 35) 35.

   TUNCURRY: Medley: Stableford White: A: P Yee (12) 41. B: M Brogan (20) 41.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: N Park (22) 34. B: L Burrows (28) 40.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Williams (18) J Woods (21) 52. 2B Scr: D Duguid G Donald 37. A: W Moser (9) 43. B: P Curtis (16) 41 cb. C: G Bell (26) 40 cb. Veteran: R King (25) 42. Super Veteran: D Knox (31) 44.

   WARRINGAH: Men: Stableford White: P Hartman (27) 39. Women: J Miller (25) 40.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: P McMurtrie (36) J Cleary (34) 46. Men: J McInnes (9) 39. Women: L Loftus (22) 40.

   WINDSOR: Men: Stableford: 2B Multi: J Hogg (18) R Ledgar (16) 92. Mxd: N Ponnusamy (33) N Ponnusamy (29) 63. Women: D Shearer (16) I Gilbert (32) 61. Men: I Robinson (27) 38. Women: C Lee (43) 34.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: D Meads (31) 40.

   WYONG: Women: Stableford: Div 1: T Lonergan (7) 37. Div 2: L Kenyon (25) 29 cb. Div 3: R Currey (38) 39.

10 December 2018
Round 1 of the 2018 Greg Norman Junior Masters' players hit off with a bang! Read more
10 December 2018
There’s a new tournament in our region this week, but it’s being hosted by anything but a new name. Read more
Inside The Ropes
10 December 2018
SERPENTINE & DISTRICTS: Stableford: J Webb T Oorschot 44 J Gaitskell T James 42 F Cox 40 S Walker T Robbins B Murphy M Atwell C Meeres 39. more
10 December 2018
GARFIELD: Mxd: Stroke: Foursome: Scr: R Kincaid J Mitchell 77. A: T Garratt K Mcgreggor (10.5) 74.5. B: J Hoare T Cowie (16.7) 67.3. Medley: ... more
Golf Australia